DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. ^Iste Jaargang Dinsdag 4 December 1928 No. 15281 Cii nummer bestaal uit drie bladen GEMEENTERAAD VAN SCHIEDAM LANGS DE KALKUJNEN AGENDA KUNST-AGENDA UWE SCHIEDAMSCHE COURANT Bureau KOEMARKT 4, SCHIEDAM. Telefoon Intercommunaal No. 68085. ABONNEMENTEN vei 3 maanden ƒ3.25, per maand ƒ1.10, per week 26 cent Franco per pusl ƒ3.75 per kwartaal. Afzonderlijke nummers 5 ct. Postchèque en girodienst 81440. ADVERTENT1EN 15 regels 1.55. Elke regel meer 30 ct. Reclames tusschen den tekst 60 ct. per regel. Kleine advertenties 30 woorden 25 ct., elk woord meer 5 ct. tot een maximum van 50 woorden. Kabouter-advertenties 5 regels ƒ0.50, 10 regels 0.75, 15 regels ƒ1.Incassokosten worden berekend. Oralis-Ongevallenverzekering 500 bij overlijden door een ongeval; 500 bij verlies i lies van een wijsvinger; 50 twee voorste ledematen alle vingers van een band; 25 bij ran beide handen, voeten of oogen; ƒ250 bi verlies van eiken anderen vinger. De. Verzet j verlies van één hand, één voet of één oog; 150 bij verlies van een duim; 75 bij ver ering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. lïy of krachtens wetten of verordeningen voor geschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur VOOR HET RIJVERKEER GESLOTEN Ter algemeene kennis wondt gebracht, dat de Willemsbrug tot nader aankondiging voor alle rij verkeer is gesloten. SCHIEDAM, 4 December 1928. DE GEMEENTEBEGROOTING Replieken Wethouder HOUTMAN (v. b.) dankt aller, eerst wethouder de Bruin voor zijn inschik kelijkheid om vóór hem het woord te voeren. De heer Collé meent, dat Schiedam bij Rot terdam ondergebracht moeit worden. Van de zelfde meening is de heer Hinkelaar. Spreker meent, dat als wij de zienswijze van Rotter dam hebben gehoord, we ook die van de re- teeriug zullen hebben te hooren. Anders is Tegeereu niet mogelijk. Terzake het grond bedrijf mag de politiek geen rol spelen. Woor den als conservatief en democraat zeggen spr. diets. We zijn allen voor een democratisch staatsbestuur. Spr. zal zich overigens bepa len tot het louter zakelijke. Al is dat een droge stof, spr. hoopt toch de aandacht van den raad te zullen hebben. De heer Hoogendam meende dat men de zaken van het grondbedrijf optimistisch moest beschouwen. Een zakenman moet inderdaad optimist zijn, maar ook moet de administra tie volkomen juist zijn. De waardestijging van den grond kunnen we niet als winst be schouwen. Die stijging houdt het grondbe drijf in leven. Spr*. had niet kunnen verwach ten, dat er zoo'n oppositie tegen de ƒ100.000 reserve voor het grondbedrijf zou opsteken. Men komt tot zeer verkeerde conclusies als men alleen het oog heeft op die gronden Waarvan de gemeente profiteert, en niet op die welke dure gronden voor de gemeenten zijn. De heer Scheurkogel meent, dat belasting- Verlaging ten profijte van het grondbedrijf zou zijn. Onze burgerij is inderdaad overbe last. Maar we mogen de kip die de gouden eieren legt niet slachten. Er ls inderdaad nog groote vraag naar grond. Rotterdam is gehandicapt en onze gronden zijn laag in prijs, wat van groote sociale beteekenis is. Nog geen twee jaar geleden is de strijd be ëindigd of er een reserve in het grondbedrijf zou moeten worden gestoken. We zullen zeer blij zijn, als alle gronden in Mathesse verkocht zijn en het mag blijken, dat daarop dan geen nadeelig' saldo ls. We zijn bij het grondbedrijf uiterst formeel geweest. Zelfs hebben wij docr onze formali teit den raad op een verkeerd spoor gebracht. Spr. betoogt breedvoerig, dat wij zuiver vol gens de grondbepalingen handelen en wijst Uit, dat oud-wethouder Wibaut in Amsterdam zelfs geen bijschrijving van rente gedoogde, maar die voor rekening v<<n den gewonen dienst nam. De heer DINKELAAR (s. d a.p.). De wet houder zet hier een breede rede opmag daarop nu nog geantwoord worden? Hij had dat toch in eerste instantie dienen te doenen! Wethouder Houtman (v. De raad heeft olies uit de stukken kunnen halen. Spr. merkt op, dat de heer Dinkelaar uit de gepubliceerde cijfers geheel verkeerde conclusies heeft getrokken. Er is geen sprake van dat op de nog resteerende 274 H.A. ƒ4 41 Per vierk. M. winst zijn zou te maken. Er zijn gronden (102 H.A.) waarop nu reeds bij taxa tie een tekort is van 282.000. Als ze straks in werkelijkheid aan de markt komen, dan zal daarop een nog grooter tekort vallen De taxatie staat inderdaad ver boven de boek waarde. De boekwaarde en de gereserveerde winst samen, geven aan of de zaak in orde en evenwicht is. Op perceelen die ver bene den de boekwaarde zijn, kan men niet nog rente bijschrijven. Spr. wil ook door hot grondbedrijf meewerken om tot belasting ver laging te komen, maar niet door prijsgeving Van de 100.000 reserve. We moeten buitengewonen dienst en gewo- hen dienst scherp van elkaar scheiden, maar beide moeten even nauwkeurig behandeld Worden. Reserves moeten er zijn. Bij de vraag om belastingverlaging za! spr. zich laten lelden door den verantwoordelij ken wethouder. Als dat gebeurt heeft die wet houder gezegd, mag het niet voor één jaar Zijn. Spr. wil dien wethouder daarbij helpen. grondbedrijf geeft al ƒ85.000 aan den ge inen dienst, buiten de Tente van de geldtee- EEN „DRIJVENDE REPARATIE WERK. PLAATS" is de Engeiaohe Marine dezer dagen rijker geworden in toet hierboven afgebeelde schip van geweldige afmetingen: het reparatie- scihip Resource, dat uitgerust is met de meest moderne werktuigen voor alle mogelijke repa raties aan de schepen der Engelsehe vloot. ningen. Als het fonds voor bijzondere doel einden, uit het grondbedrijf voortgekomen, voor belastingverlaging zal kunnen dienen, vindt spr. dat best. En als de 85.000 aan den gewone dienst met Med wat kan worden opge voerd, en als bet met het grondbedrijf zoo voortgaat, kan zulks, zal spr. dat ook niet tegenhouden. Wanneer straks aan de Maas de dure en groote werken tot stand komen, zal de meer waarde van Volkspark en Sterreboseh boven de boekwaarde als sneeuw voer de zon verdwij nen. Men kan niet maar prijzen vragen; het is een zaak van vraag en aanbod', we mogen hier niets wagen. Bij elke afwikkeling van een perceel Is het slot steeds, dat er een veriiessaldo is. Men reflecteert bij grondkoop eerst op de mooiste stukken en de minste stukken worden ver kocht met een veriiessaldo. Spr. vraagt, voor het grondbedrijf vertrouwen in den wethouder. Vea-breeding van de brug over het Srrai- k ana al wil spr. ernstig overwegen en n de commissie bespreken. Betreffende den Vlaardingerdijk moeten we bij Delfland te biecht. De VOORZITTER meent dat,, wie verder over grondbedrijf wil spreken, dat bij het be treffende hoofdstuk kan doen. Wethouder DE BRUIN (S.D.A.P.) meent toch dat het beteir is deze zaak nu af te wiikkelen. De VOORZITTER gaat daarmee dan accoord. Wethouder DE BRUIN (S.D.A.P.)merkt op, dat de consequentie van de rede van den lieer Houtman is, dat de administratie van het Ge meentebedrijf niet in orde is. Niet wij zijn de koers kwijt, maar, naar spr. meent, de lieer Houtman. Niet met Mei, maar nu' moeten we beslis sen. Met vertrouwen in den wethouder van Grondbedrijf hebben we Uier niets te maken. Zoo gauw het resultaat van het grondbedrijf in den gewonen dienst i8 gebracht, heeft de wethouder van grondbedrijf daarmee niets meer uit te staan. Dat Ged. Staten hebben goedge vonden een paar keer een extra-toelage aan Grondbedrijf te verieeneii boteekent alleen, dat de raad in zijn beslissing vrij is. Aan regelen van Ged. Staten en aan de ver ordeningen is ten voile voldaan. Aan de reser ves beknibbelen wij niet. Maar wij vragen of het noódiig is, uit den gewonen dienst daarvoor gelden te voteeren. Als het waar is dat een aantal Hectaren beneden de boekwaarde blij ven, dan moet de administratie-gewijzigd wor den. Een grondbedrijf in de eene gemeente en in de andere maakt een hemelsbreed verschil. Ge meenten met weimig oude gronden, die dus nog sterk in Waarde kunnen stijgen, zullen een an dere politiek moeten voeren, dan gemeenten die weil dat. geluk hebben. Voor spr. zal voor belastingverlaging geen ruimte meer zijn als die 100.000 van den ge wonen dienst aan het grondbedrijf overgaan. Wethouder HOUTMAN (V. B.) meent rus tiger cijferaar te zijn dan de scberp-politiiekt aangelegde heer de Bruin. Spr. herhaalt dat het grondbedrijf grond is. Als wij twee jaar ge leden met algemeene stemmen uitmaken, dat we met die bijschrijving van 350.000 niet kun nen voortgaan, moeten we dan nu weer die uit gemaakte zaak ongedaan maken? Spir. gelooft, dat we te angstig formeel zijn geweest; te ang stig aan de verordening hebben vastgehouden. In de verordening staat dat alle verliezen eerst moeten worden afgeboekt eer een uitkee- ring aan de gemeente mag geschieden. Aan de hand van dit artikel had de raad overzichte lijker begrepen, dat de gemeente die 100.000 niet hebben mag. Maar dat ze aan het grond bedrijf voor dekking van verlies moeten toe komen. De heer Kavelaars is een goed jurist en een goed adnrinistratuer. En als spreker den heer Kavelaars vraagt: is de boekhouding goed dan staat de heer Kavelaars aan sprekers' zijde. Aus heel de accountantsdienst en 4/5 van het college van B. en W. het met spr. eens is, dan meent. spr. dat de raad zich het rustigst kan scharen achter het beleid van den wet houder voor het grondbedrijf. De algemeene beschouwingen worden geslo ten. DE ARTIKELEN Hoofdstuk I. Vroegere diensten wordt goed gekeurd. Hoofdstuk II. Algemeen beheer wordt goed gekeurd. Hoofdstuk III. Openbare Ve' lig beid. Bij artikel 368, plaatselijke commissie van toezicht op de bioscopen, vraagt de heer HOO GENDAM (A.R) of regelingen hieromtrent dooi den raad worden gemaakt. De VOORZITTER antwoordt, dal zulks wordt gedaan door B. en W. Bij artikel 369 Subsidie Burgerwacht vraagt de heer VAN WAARDENBURG (S.D.A.P.) schrapping van den post. De VOORZITTER antwoordt dat van de 600 gulden er 550 gulden zijn voor het huren van den grond. Het voorstel VAN WAARDENBURG wordt -verworpen. Bij post 372. Subsidie aan Poliitievakscholen, merkt de beer STEENS (R.K.) op, dat er nog adviezen liggen om subsidie. De VOORZITTER merkt op, dat er een af wijzend prae-advies is, op grond van de finan ciën, hoezeer de zaak ook sympathiek is. De heer BROUNTS (R.K.) dringt aan op een politiepost in de Gorzen. De VOORZITTER zal nog niet niet een vraag om vermeerdering van politie komen. Hoewel de vermeerdering der bevolking op meer sur veillance doet aandringen. Mevr. BENTHEM (S.D.A.P.) betoogt dat de rustige bevolking geen grooter korps noodig doet zijn. De eerste ïjaragnaag wordt goedgekeurd. 2. Brandweer en openbare verlichting. Bij artikel 380 Belooningea enz. vraagt de heer HOOGENDAM (A.R.) of de assurantie maatschappijen niet kunnen bijdragen in de kosten. Wethouder HOUTMAN (V B 1 merkt op, dat er honderden assurantiemaatsohappijen zijn. Door een goede brandweer betalen de bewoners een lage assurantie-premie. De heer V. D. KROON (C.H.) wil de maat schappijen aanspreken voor de onkosten van de brandweer, ais een brand heeft plaats ge had. Wethouder HOUTMAN (V.B.) meent, dat de vraag zou moeten worden uitgebreid tot alle belanghebbenden en waar is dan de grens? De paragraaf wordt goedgekeurd evenals het ge heel e hoofdstuk. Hoofdstuk VI. 1. Volksgezondheid. Bij artikel 412, subsidie aan het Schiedamsch Drahkweer Comité 50, merkt de heer WEER GANG (e. d. u.) op, dat het comité een bedrag van ruim f 1500 heeft uitgegeven. Daar is geen cent salaris aan wien dan ook hij. De drank bestrijding vormt een besparing van den staat en de gemeente; ze heeft economische waarde. Spr. merkt op, dat in Delft f 500 wordt gege ven voor het drankweercomité. Dit comité is zamengesteld uit de diverse organisaties. Spr. stelt voor den post van f 50 te veran deren in f 200. Wethouder SLAVENBURG (C. h.) wil het nut, door het Drankweercomité gesticht, niet ontkennen. Maar de waardeering hoeft toch niet de basis te zijn voor een subsidie. Spr. meent dat het werk vooral door particulieren dient te worden behartigd. Er ligt ook iets minder normaals in, dat in een gemeente die ook bestaat van de belasting van degenen, die van de drankindustrie leven, een groot bedrag aan drankbestrijding werd besteed. De totale begrooting van het comité vermeldt een bedrag van f 400, wat toch niet wijst op een groeten opofferingszin van de betrokken organisaties. De heer WEERGANG (C. D. u.) betoogt, dat aan andere organisaties, die niet om subsidie komen, een som van f 1500 wordt uitgegeven. De heer COLLé (rev. verb. c.) meent dat de wethouder zich op gevaarlijk terrein begeeft. We kunnen er toch geen rekening mee houden, dat er hier drankindustrieën zijn. De lieer v. d. MOST (A.R.) wil ©en bedrag van f 100 beschikbaar stellen. Wethouder SLAVENBURG (C. H.) wil geen propaganda maken voor de jenever-industrie; maar wel denkt hij aan de vele arbeiders in deze industrise werkzaam. De bedragen, door den heer Weergang ge noemd, komen in do begrooting niet voor, en evenmin in de rekening en verantwoording van het vorig jaar. Zijn die bediagen van de orga nisaties afzonderlijk, flan moeten we ook haar werkzaamheden kennen. Tegen het verzoek van den heer v. d. Most wil spreker zich niet sterk verzetten. De meer derheid der financieele commissie was even wel daartegen. De heer WEERGANG (C. D. U.) ripllceert. Zijn cijfers zijn de bedragen van de particu liere offervaardigheid der Schiedamsche drank bestrijders. Het is zichtbaar aan te toonen, dat de arbeid vain het Schiedamsche drankcomité economische waarde heeft. Spreker trekt zijn voorstel in ten behoeve van dat van den heer v. d. Most. Wethouder VAN VELZEN (R. K.) vindt het absurd fabrikanten aansprakelijk te stellen voor misbruik van hun product. De vereeniging gaat hier veel te ver, met ook gebruik te wil len verbieden. Met fanatisme bereikt men niet steeds de beste resultaten. Het voorstel v. d. Most wordt met 17 tegen 10 stemmen [aangenomen. Over een expeditie De eeuwig trouwe supporters geven papier tjes uit De kalmste persoon op het veld Praatjes voor een dames-theekrans Allemaal pro testen. (X). Zoover is het nu moeten komen in ons miniatuur voetbalwereldje! Bij den wedstrijd S. V. V.—Gouda had ik diretc in de gaten dat Versteeg Sr. in het tableau de la troupe van de Schiedammers ontbrak, 'k Ben toen eens op expeditie uit gegaan naar de „keet" en daar vertelden ze me diep treurig dat Dirk voor onbepaaldcn tijd geschorst is. Dit in verband met het ge beurde bij Steeds Hooger. Maar dat was nog niet alles! Aan den ingang van de kip.penkoei an ders kan ik dat nieuwe S. V. V.-voorplein niet noemen werd mij namens het bestuur van de eeuwige trouwe supportersvereeni- ging „Door Weer en Wind" een papiertjo in handen gefrommeld, waarop in goed Hol- laudsch met duidelijke letters was te lezen' Attentie! Wij verzoeken het publiek be leefd in het belang va.n de voetbalsport in het algemeen tijdens den wedstrijd zich niet te bemoeien met de leiding, o.a. beslissingen van den scheidsrechter enz. en tevens ge-in hatelijkheden tegenover den scheidsrechter of spelers te bezigen. Bom! die zat. Onderaan dat briefje volgde dan de vriende lijke vraag: Zijt gij reeds lid van de suppor- tersvereeniging En bij voorbaat een negatief antwoord ver wachtend vervolgde het briefje: Zoo niet, wordt het dan heden! Gelukkig ontdekte ik ai heel gauw dat hst heele ding niet als een persoonlijke hatelijk heid aan mijn adres bedoeld was, ieder bezoe- ker en bezoeksteg' ontving zoo'u circulaire cadeau voor niks, niemendal. Het zou trou wens een al te groote insinuatie zijn, want met een gerust geweten de lezers kennen me toch niet durf ik te beweren dat ik bij iederen voetbalwedstrijd de kalmste per soon ben op het heele veld, de scheidsrechter natuurlijk uitgesloten. De spelers onderling en de spe-lers met de grensrechters zetten tijdens den wedstrijd al heele boomen op en dat het seen praatjes zijn, geschikt voor een dames théekrans, moge een fragment uit een der vele dialogen ge tuigen. Van Diggelen mikte van de zijlijn het ron de ding tusschen een troep spelers die er als buldoggen op afvlogen, s.'sof ze van den bal geen mootje heel wilden .aten. Door den scheidsrechter werden ze in hun edel pogen verhinderd, want: de linesman had gezwaaid. „Uw beenen bij het ingooien op den grond houden", adviseerde deze v. Diggelen hoogst vriendelijk, waarop de overtreder der voetbal wetten van repliek diende: ,,'k kan toch niet gaan hangen!!!" Nee, van Diggelen, dat gaat niet. Het. zou trouwens hoogst ongezond zijn ook. Maar. en dat geldt ook voor de anderen, je mond dicht houden als je moet spelen kan wel en dat doen ze, op een loffelijke uitzondering na, geen van allen De meeste bewondering neb ik voor den Gouda-doelmau. Veel geluk! beweerden som migen. Dat moet een keeper altijd hebben, al ben ik er van overtuigd, dat de Gouda- man niet over een te veel aan geluk te klagen heeft gehad. Voor zijn werk heb ik veel be wondering en de bvavour-staaltjes die bij zoo nu en dan vertoonde door zich op den bal te werpen verdienden ten volle het ap plaus dat opklatefde voor den Schiedammer die het gevaarlijke schot loste. De penalty die Köneman in zijn doel werk te was normaal geproken niet te houden en ik kan het Köneman niet kwalijk nemen dat ie op deze manier S. V. V. den gelijkmaker bracht. Daar is het nu eenmaal competitie voetbal voor. Met dat al was de Gouda over treding wel wat zwaar gestraft. Het genoeglijkst van alles was dezen mid dag de houding van Tonny van Lent, ,die, toen de scheidsrechter na het Gouda doel punt eerst den volke kond; deed, dat het geen buitenspel gevalletje was, in heilige verontwaardiging al vlaggezwaaiend het veld wilde oploopen Tenslotte protesteerden de Gouwenaars nog tegen het horloge van den scheidsrechter, dat het zoo nu en dan vertikte regelmatig rond te tollen. y. S. Om de uitroepen van het publiek tot de gewenschte proporties terug te brengen, zal de supportersvereniging nóg wel een papier-lawine met verzoeken moeten bedruk ken. En met een dergelijke poging wensch ik ze veel succes! lederen Zondag Patronaat St. Do min feu», Godsdienstonderricht en ontspanning In hot patronaatsgebouw Emmastraat, van half acht tot negen uur. 's Maandags repetitie Muziekgezelschap SL Ambrosius 8 uurf R. K. Volksbond. Iederen Maandagavond clubavond R. K. Damclub I. D. O. Patronaatsgebouw Lango Haven; aanvang 8 uur. Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaal- bewerkersbond „St. Eloy", Gebouw R. K, Volksbond. lederen Dinsdagavond om half negen repe titie R. K. Gemengde Zangvereniging Lorenzo Perosi, Gebouw R. K. Volksbond. Iederen Woensdag Patronaat St. Dominicua zaagles in het patronaatsgebouw, Emmastraat, van half acht tot negen uur. lederen Woensdag Repetitie Koninkl. man- aenzangvereeniging „Orpheus", Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang half negen. Iederen Woensdagavond vergadering .Katho liek Streven". Gebouw Kath. Kring. Aanvang half zeven. Iederen Woensdagavond van 7 uur tot) hal fnegen zitting bestuur Spaarfonds R. K, S. V. Excelsior. Gebouw Kath Kring. Iederen Woensdagavond clubavond R. E, S. V. Excelsior. Gebouw Katli. Kring. Eiken 2en en 4en Vrijdag van de maand vergadering Kath. Leven. Gebouw Kath. Kring, L. Haven. Aanvang half negen. lederen Vrijdagavond oefeningsavond tot hef verleenen van Eerste Hulp bij Ongelukken; gebouw R. K. Volksbond. Aanvang kwart over; acht. Iederen Zaterdagmiddag van 2 tot 5 uuï: is geopend het Stedelijk Museum, St. Jorlf Doele, Doeletuln. Vrijdag 7 December R. K. Radiovereenlging „St Lldulna". Twen- de groote radioavond. Gebouw R. K, Volks bond. Aanvang kwart over acht uur. 2. Zyeinplannen. Bij post 424, onderhoudskosten vraagt de heer BROUNTS (R. K.) waarop dat. groote bedrag van f 4000 rust. Wethouder HOUTMAN (V. B.) merkt op dat het bedrag reeds met f 1000 is verlaagd. De zaa* is *;oed in orde en wórdt ook goed in orde gehouden. Spr, zou op dè zaak niet wil- TE ROTTERDAM 4 Dec.: Tivoli-Sdhouwburg, De familjd Lelimann (Ensemble Louis de Vries), 8 uur, 5 Dec.: Tivoli-schouwburg, Hans en Grietjtj (De Narren) 2.15 uur. 6 Dec.: Groote Doelezaal, generale repetitie} ^Toonkunst", half 8 uur. 7 Dec.: Groote Schouwburg, Geleerde damesj (Rott.-Hofst.-tooneel), 8.15 uur. Grootfli Doelezaal, uitvoering Toonkunst, half 8 uur. Bioscopen: Goedgekeurde programma'® tot en met Donderdag 6 December in: Thalia;) Centraal (voor volwassenen)Corso (voor vol, wassenen); Royal (voor volwassenen): W.Bv theater (voor volwasenen jOoster-Theate® (voor volwassenen). BEURS VAN SCHIEDAM SCHIEDAM, 4 December. Officleele noteei'ingj yan de commissie uit de Kamer van Koop* handel. Moutwijn j Moutwijn 46 pet. 19.per H. L. H. J. JANSEN. Spiritus SCHIEDAM, 4 December. Men noteert voo® Melasse-spiritus f 33 per H. L. Ruwe graanapiritus 60 pet. 17.— per H.U, len beknibbelen. De oniderhoudspost groeit) met het aantal komertjes. De VOORZITTER steunt het betoog van dei< wethouder. Het hoofdstuk wordt goedgekeurd. Hoofdstuk V. Volkshuisvesting. Goedgekeurd. Hoofdstuk VI. Openbare werkeu. Bij hoofdstuk 50 (tollen) stelt de lieetf STEENS (R. K.) voor, den tol die tot 1 Mef is verpacht aan den Overschieschen straatweg op dien datum op te heffen. Wethouder HOUTMAN (V. B.) steunt dH) voorstel. Al is het alleen maar als voorbeeld voor anderen. Alleen wil spr. de zaak in het college ter sprake zien gebracht. Spr. weet overigens op het oogenbik niet, waar „onvoor zien" zoo klein is, waar het te derven bedrag moec worden gevonden. Spr. zou de zaak wil len laten rusten, tot de nieuwe verhuring aan de orde komt. Ged. Staten is niet vaa zins, bij te dragen in de opheffing. Voor Over- schie is de opheffing van groote beteekenis en spr. zou dus wel willen afwachten, wat billijk heidshalve Overschie denkt te doen. Bij artikel 446, ouderhoud vau stralen en pleinen, vraagt de heer FETTER (Rev, Arb. c.) de Watt straat in Oud-Mathenossa op peil te brengen. De menschen hebben, haast een lift noodig om iu hun hulzen te komen. De êene helft van de straat ligt) 60 c.M. lager dan de andere. Ook bet ge zicht van de straat zou wel eens de aan dacht mogen hebben. De heer COLLé (Rev. Arb. c.)' kan bij sómmige huizen aan den Parallelweg zonde®

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 1