DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN 51ste Jaargang Woensdag 5 December 1928 No. 15282 Dit nummer bestaat uit drie bladen STADSNIEUWS raadsoverzicht GEMEENTERAAD VAN SCHIEDAM AGENDA KUNST-AGENDA NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Bureau KOEMARKT 4, SCHIEDAM. Telefoon Intercommunaal No. 68035. ABONNEMEiNTEN per 3 maanden 3.25, per maand 1.10, per week 25 cent. Franco per post ƒ3.75 per kwartaal. Afzonderlijke nummers 5 ct. Postchèque en girodienst 81440. aü ADVERTENTIEN 15 regels 1.55. Elke regel meer 30 ct. Reclames tusschen den tekst 00 ct. per regel. Kleine advertenties 30 woorden 25 ct., elk woord meer 5 ct. tot een maximum van 50 woorden. Kabouter-advertenties 5 regels ƒ0.50, 10 regels ƒ0.75, 1a rotjnlt, InrnssnVnKlpn «orden herptend 1 Gratis-Ongevallenverzekering: 500 bij overlijden door een ongeval; 500 bij jellies'» lies van een wijsvinger; ƒ50 twee voorste ledematen alle vingers van een hand; ƒ25 bij ran beide handen, voeten of oogen250 bi verlies van eiken anderen vinger. De Verzek verlies van één hand, één voet of één oog; 150 bij verlies van een duim; 75 bij ver- ering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. Bü of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het 11 Gemeentebestuur HINDERWET Ingekomen is een verzoek van J. van Dijk om ontslagen te worden van de voorwaarden, genoemd ondor a. en b. in dd. 29 Januari 1920 verleende vergunning tot oprichting van een koffiebranderij in het achtergedeelte van het pand Vischmarkt 3, kadaster Sectie nos. 1223, 1224 en 1225, in dder voege, dat de daarin aan geduide vciïtilatiekokers en schoorsteen, welke resp. tot tenminste 8 en 11 M. boven het platte dak moeten reiken, over een lengte van minstens 6 M. mogen worden ingekort. Dit verzoek is met de bijilagen op de Secre tarie der gemeente ter visie gelegd. Op Woensdag, den 19 December 1928, des voormiddags ten 11 ure, zal ten Raadhuize gelegenheid worde® gegeven om bezwaren e- gen het toestaan van dit verzoek in te bren gen en die mondeling of schriftelijk toe te lie ten. Gedurende drie dagen vóór het tijdstip hier boven genoemd, ka® op de secretarie der ge meen te, van de schrifturen die ter zake moch ten zijn ingekomen, kennis worden geofmieii. Volgens de bestaande jurisprudentie zflhnlet tot beroep op eene beslissing ingevolge de - der wet gerechtigd zij, die niet overeenkomstig art. 1 dier Wet voor het Gemeentebestuur of oen of meer zijner leden zijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. SCHIEDAM, 5 Dec. 1928. Z. D. H. DE BISSCHOP VAN HAARLEM EN DE R. K. VROUWENBOND TE SCHIEDAM Wederoprichting van een afdeeling Naar men ons mededeelt heeft Z. D, H. de Bisschop van Haarlem Monseigneur J. D. J. Aengenent een schrijven gezonden waarin Hij als zijn verlangen uitspreekt, dat de afdee ling Schiedam van de® R. K. Vrouwenhond zal herleven. Het Hoofdbestuur van den Dioc. R. K. Vrouwenbond in het Bisdom Haarlem heeft daarom besloten een circulaire te richten tot allen, die nog als lid staan opgeschreven en mocht het iemand vergeten, deze circulaire in de Katholieke bladen bekend te maken. In deze circulaire zullen alle belangstellende® opgeroe. en worden tot eene vergadering, welke op Vrijdag 21 December des avonds 8 uur in de groote zaal van den R. K. Volksbond zal worden gehouden. Deze vergadering zal staan onder de leiding van Mevr. Toos Post, voorzitster van den Dioc. Bond. Op die® avond zal getracht worden, een hieuw bestuur te kiezen, daar de leden van het dagelijlksch bestuur allen haar mandaat hebben neergelegd, meenende zoo het best het algemeen belang te dienen. Vertrouwd wordt, dat alle R. K. Vrouwen van Schiedam zullen medewerken om dezen Wensch van Z. D. H. den Bisschop te verwe zenlijken en nu reeds erop rekenen Vrijdag 21 December op de vergadering aanwezig te zijn. STREEKNET In de afgeloopen maand werden in de richting SchiedamRotterdam 116128 tele foongesprekken gevoerd en in de richting Botterdam—Schiedam 108018, in totaal dus 224146 gesprekken. R. K. S. V. EXCELSIOR In verhand met het St. Nicolaasfeest zul- Bn heden, Woensdag, de turnlessen geen doorgang vinden. Eveneens zal geen club avond worden gehouden en bovendien houdt het bestuur der spaarkas geen zitting. Donderdag 13 December zal in „Musis Sacrum" een onderlinge kegelavond gehouden gorden, alleen toegankelijk voor de leden, teh bate van den aankoop van cricket- materiaal. SCHAKEN E. S. S, De uitslag der 5e ronde van den wiuter- w'Xlstrijd is als volgt: Afd. T: J. Penning (4)—J. Toledo (4%) D. v. d. Toorn (2)— J. Eering (4) yr;1' N. v. Heiningen (2)—B. J. Balkesteim 0—1; N. Vermant (3)—J. J. Tb. Pen ding (2) 1—0; L. M. Smit (2)—J. W. v. -obbe (i) y2h. Pennekamp (1)J- verburg (2) 0—1. afre' II: J- Haanstra (3)—N. v. Seters 'f4V n 0—1J" Bitman (2%H. Hamstra 1; J. Nieswaag (3)—J. H. P. Tuytel Do W" Mak (2)—G- Boeie (1%) 1—°- Jdfers tusschen haakjes wijzen op het hehaaldo aantal punten. DE BEGROOTING DE ARTIKELEN Aan de orde is hoofdstuk IX, Ondersteuning aan behoeftige® en werkloozen. De heer COLLé (rev. verlt c.) vraagt het woord voor een persoonlijk feit, naar aanlei ding van de besprekingen van gisteravond. Spreker vindt in het gemeenteverslag de samenstelling der commissie voor steun aan crisis-werkloozen. Spr. meent, dat deze com missie met een commissie van beroep niets heeft te maken. Het lijkt spr. dat de heer de Bruin voor de zooveelste maal getracht heeft den raaxl voor den gek te houden. De taak van deze commissie is duidelijk omschreven. Daar kunnen werklóozem, die geen erfeis- werklooze® zijn, niet terecht. De VOORZITTER zegt, dat zulks niet gezegd Is. Br is alteen betoogd, dat een nieuwe com missie niet noodig is. De heer COLLé (rev. verk. c.) meent gezegd te hebben, dat een commssle noodig is, en dat die heer de Bruin daartegen beweerde, dat zulk een commissie reeds bestond. Spr. wil maar zegge®, dat bij deze commissie niet alle werk loozen terecht kunnen voor beroep. Bij artikel 688 a, subsidie aan de R. K. Ver- ee®i.ging voor Ziekenhuisverpleging merkt me vrouw BENTHEM (S.D.A-P.) op, dat de suh- Bldie voor slechts ee® half jaar is verleend, en dat nog eerst een paar punten besproken en geregeld dienen te worden. Spr. zou dien post pro memorie willen uittrekken. Wethouder VAN VELZEN (R.K.) merkt op, dat 1® het college unaniem volledige instem ming is bereikt. Een schrijven aan de raads leden dienaangaande is uitgegaan. Spr. meent dat het ook formeel beter is, den post aan te nemen. Mevr. BENTHEM (S.D.A.P.) acht het toch beter, den post pro memorie uit te trekken. De VOORZITTER merkt op, dat toch in alle instanties overeenstemming is bereikt. Mevr. BENTHEM (S.D.A.P.) merkt op, dat de houding van den directeur van het R. K. Ziekenhuis niet loyaal is geweest. Da VOORZITTER merkt op, dat dit nog onderzocht moet worde®. We weten het slechts van één zijde. De heer SCHEURKOGEL (C.H.) vreest ook, dat de houding van dien directeur een 011- gunstigen indruk heeft gemaakt. Wethouder SLAVENBURG (C.H.) meent dal het debat niet op deze wijze moet voortgaan. De persoon 1® kwestie ka® zich niet verdedi gen. Het aanvaarden van den post is slechts formeel. Hij wordt slechts uitgegeven, als over de punten in kwestie overeenstemming is bereikt. Wethouder HOUTMAN (V.B.) gaat ook on der deze voorwaarde met den post accoord. Mevr. BENTHEM (S.D.A.P.) zal zich dan niet meer tegen de® post verzetten. De heer COLLé verklaart zich tegen den post voor het uitoefenen van controle op de echtheid van jenever. De post wordt aangenomen. Bij de afdeeling Arbeidsbeurs vraagt de heer COLLé (rev. verk. c.) of we den controleur, nu er immers zoo weinig werkloosheid is, niet kunnen ontslaan. Wethouder DE BRUIN (S.D.A.P.) en wet houder SLAVENBURG (C.H.) merken op, dat de arbeidsbeurs gee® controleur heeft. Het hoofdstuk wordt goedgekeurd. Hoofdstuk XXI, belastingen wordt goedge keurd. Hoofdstuk XIII, grondbedrijf. De heer KAVELAARS (R.K.) meent dat (le strijd om de ton voor het grondbedrijf had kunnen zijn voorkomen, als de begrooting voor het grondbedrijf anders ware ingericht. Spr. toont dit nader aan. Op erfpachtsgron- den maakt men geen winst. De posten uitkee- ringen aan de gemeente hadden met 75000 verminderd moeten worden en dat is bijna het bedrag dat aan het grondbedrijf zou worden gegeven. Da® is er nog alle reden om 25000 voor het grondbedrijf te reserveeren. Spr. meent, dat in het verslag geen juist beeld van het grondbedrijf wordt gegeven, in alle geval dat daaruit conclusies zoude® kunnen worden getrokken, die niet juist zijn. Intusschen, we halen uit het grondbedrijf 75000 meer, dan we er uit moesten halen. Wat de kwestie van de verordening, art. 17 betreft,, heeft de wethouder reeds een afdoend antwoord gegeven. Het is slechts de kwestie wat men onder winsten en verliezen van an deren aard" verstaat. Vast staat dat op den ge wonen dienst van grondbedrijf een verlies wordt geleden van ƒ355209.81. Is bij de veror dening aan dit veriies gedacht, of mag dat op den kapitaaldienst geboekt worden? Dat is zeer twijfelachtig. En bij zulk een verlies is het zeker niet overdreven, als wo van die 3% ton één ton uit de gemeentetos nemen. De heer v. d. TEMPEL (C. H.) begrijpt niet, dat men van erfpacht gean winst mag bere kenen. Als de boschwaarde 4 is van gronden, en we geven ze in erfpacht op een waard e- basis van 20, dan mag daar toch zeker winst van berekend worden! Veronderstel dat alle gronden in erfpacht uitgegeven wareu, dan zouden we een grooten post vormen voor het nageslacht. Spr. meent met gerustheid er voor te kun nen stemmen, dat de 100.000 voor belasting verlaging worden aangewend. De heer SCHEURKOGEL (C.H.) meent dat in deze gemeente een overschot is van een goede duizend woningen. Neemt de bevolking zoo toe als de laatste zeven jaar, dan zouden we voor zes jaar woningen.genoeg hebben. We moeten, ook in het belanjPton het grond bedrijf mensehen hierheen trekken, en dan is belastingverlaging absoluut noodzakelijk. Wethouder VAN VELZEN (R. K.) meent tegenover den heer Kavelaars, dat ontvangen posten toch werkelijk'verantwoord moeten wor den in de begrootingsposten. De heer STEENS (R. K.j vraagt of belas tingverlaging werkelijk van die „ton" afhan kelijk Is. Wethouder DE BRUIN (S.D.A.P.) betreurt het, dat we weer midden in de beschouwingen over het grondbedrijf zijn verzeild. De heer Kavelaars heeft critiek gegeven over de reke ning van het grondbedrijf. Een eisch, dien de heer Kavelaars nu stelt, heeft spr. van hem nog niet gehoord/Het heele grondbedrijf is hocus-pocus. Wethouder HOUTMAN (V.B.) Omdat u er niets van begrijpt. Wethouder DE BRUIN (S.D.A.P.) Spreker wil er tegen waarschuwen, dat het grondbe drijf zoo is ingericht, dat de heele raad er geen kijk naar heeft. We willen geen avon- turier&politiek voeren. Als aangetoond werd, dat het noodig was, zouden we te vinden zijn voor deze reserve. Maar als leder, ook de heer Kavelaars toegeeft, dat het bedrijf floreert, dan is die reserve toch onnoodig. Spr. begrijpt niet, dat uit erfpacht geen winst mag worden gemaakt. Als men 355^000 denkt te verliezen en men wil consequent zijn, dan moet men dat volledig dekken, of men is inconsequent. Wethouder HOUTMAN (V.B.) merkt op, dat in het College de kwestie van deze ton niet ter sprake is gekomen. En nu zet een dei- Wethouders daartegeneen heel betoog op. Spr. zegt geen moment, dat het grondbe drijf slecht is. Het moet gezond zijn. En dan mag er niet uitgehaald worden, wat er niet in zit. Spr. antwoordt da® op de opmerkingen van de heeren v. d. Tempel en Scheurkogel. Het ton evengoed zijn, ai er minder grond ver kocht gaat worden. Spreker heeft twee jaar geleden al in den breede aangetoond, dat op de nieuwe gron den de bijschrijving der rente mag doorgaan. Op de gronden Waarop reeds een tekort is, mag niet nog meer bijgeschreven worden. We moeten de goed-opgezette boekhouding van onze accountants durven aanvaarden. Spr. zal de portefeui 11 ek west i e niet stelle% maar als de raad den heer de Bruin volgt, wel in het College ter sprake brengen of het niet goed zóu zijn als hij met den heer de Bruin van portefeuille verwisselt. De heer KAVELAARS (R.K.) repliceert en verduidelijkt zijn opvatting over de winst uit de erfpacht. Bij post 725, waaronder storting in de bui tengewone reserve S 100.000, stelt de heer DINKELAAR (S. D. A. P.) V00]._ <lie post te laten vervallen. De heer HOOGENDAM stelt voor den post met t 50.000 te verminderen. De heer v. DORP (R.K.) lielit zijn stem toe. Voor spr. staat vast, dat belastingverlaging in Mei zal moeten kunnen. Spr. zal zijn stem voor de reserve geven, omdat nog groote werken noodig zijn. De post f 100.000 reserve wordt in stemming gebracht. D© heer COLLé (rev. verb, c) zal tegen den post stemmen. De post wordt verworpen met 16 tegen 11 stemmen. Wethouder HOUTMAN zal vóór het amenda- ment I-Ioogendam stemmen, omdat zulks nog het beste is hoewel bij alle verantwoordelijk heid voor dén gang van zaken afwijst. Het voorstel HOOGENDAM (A.R.) f 50.000 in de reserve wordt in stemming gebracht en aangenomen met 13 legen- 8 stemmen. Gasfabriek De heer SWARTJES (R. I£. vraagt in welk stadium de kwestie i9 van het salaris van den directeur. De heer DINKELAAR (S.D.A.P.) wil over de toonzaal liever spreken in een afzonderlijke vergadering. Do heer v. d. KRAAN (,C. H.) heeft meer verlichting gevraagd. Spr. heeft vooral het oog op de- oude straten in het Gorzenkwartier. Wethouder VAN VELZEN (R. K.) kan op de vraag van den heer Swartjes hier niet ant woorden. De zaak is bij B. en W. Het ls spr. niet opgevallen, dat het Gorzenkwartier niet Voldoende verlicht is. SPr- zal er zijn aandacht aan wijden. De begrootingeu waterleiding, eJectriciteits- tarief, Algemeen Handelsentrepot, Reinigings dienst, Woningbedrijf, Openbare Leeszaal en Bibliotheek; Gemeentewerken, Ziekenhuis wor den achtereenvolgens goedgekeurd. Bij de begrooting van het burgerlijk armbe stuur vraagt de heer COLLé (rev. verh. c.) of de controleur voor de werkloozenkassen nog langer in dienst moet worden gehouden. Wethouder DE BRUIN (S.D.A.P.) kan geen post controleur voor de werkloozenkassen in de begrooting vinden. Spr. heeft gezegd, dat hij tevreden is over de vermindering van het aan tal ondersteunden. De inlichtingendienst staat bezijden het armbestuur. Die is voor alle dien sten en staat onder rechtstreeksch bestuur van B. en W. Die inlichtingendienst controleert ook de werkloozenkassen. Als het personeel va® (Hen inlichtingendienst verminderd kan worde®, dan zal dat gebeuren. Maar daarop is op het oogenblik geen kijk. De heer COLLé (rev. arb. c.) heeft in het verslag van het armbestuur gezien den post: tijdelijk controleur voor de werkloozenkassen. Spreker ziet de noodzakelijkheid van het hand haven van dien ambtenaar niet in. Spr, stelt voor post 11 van de betreffende begrooting met het salaris van den controleur te Verminderen. Wethouder DE BRUIN (C. II.) meent dat B. en W. het personeel benoemd, schorsen en slaan. Wethouder SLAVENBURG (C. H.) merkt op, dat de raad een post kan vergrooten of ver minderen. Het voorstel Ooilé wordt verworpen met op twee na algemeene stemmen. De begrooting burgerlijk armbestuur wordt aangenomen; evenals Gemeentelijke Fondsen, Kasvoorzieningen, overige inkomsten en uit gave®. De heer v. d. KRAAN (C. H.) hoopt, dat het werkliedenreglement spoedig hij de betrokke nen zal zijn. De heer FETTER (rev. verk. c.) vraagt, of posten, die uit het fonds Onvoorzien worden be kostigd, ook worden verantwoord. Wethouder SLAVENBURG (C. H.) ant woordt, dat de betreffende stukken alle ter visie worden gelegd. Do hoofdstukken van den kapitaaldienst wor den goedgekeurd. De heer DINKELAAR (S.D.A.P.) dringt aan op bespoediging van het herstel van den kade muur aan het Hoofd. De post „Onvoorzien" wordt op 67.202.61% gebracht in verhand met de verschillende wij zigingen in de begrooting. De begrooting wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. Eerlijk zullen we alles deelen. De subsidie voor het R. K. Zieken huis De stukken lezen. De be sprekingen over de toonzaal doen we over. De begroeting aangenomen. Oef we zijn er. De begroot)ng is aangeno men-met algemeene stemmen. Eerst raakten we nog weer dik verzeild in de algemeene beschouwingen over het grondbedrijf. Ondanks het betoog van den heer Kavelaars, die als geen ander raadslid in de administratieve kronkelwegen van dit bedrijf blijkt thuis te zijn en ondanks de haast hartstochtelijke ver dediging van wethouder Houtman werd de post van ƒ100.000 als reserve voor dit bedrijf ver worpen. Al was de raad dan allerminst in een Sinterklaasstemming, hij hield zl^h maar liever aan den regel uit het meest bekende Sint-Nicolaas-versje „Eerlijk zulten we alles deelen", belichaamd in een amendement van den heer Hoogendam om den post te halveeren en op ƒ50.000 te brengen. Waarom niet op ƒ40.000, of ƒ60.000, of op een ander bedrag? We weten het niet; we hoorden er ook niets van. Het teekent de hulpeloosheid van den raad, om over het grondbedrijf een oordeel te vellen. Wethouder Houtman heeft, na verwerping van den post voor het amendement Hoogen dam gestemd, om er nog het beste van te ma ken, verklaarde hij; maar hij weigerde elke verantwoordelijkheid voor den verderen gang van zaken te aanvaarden. Natuurlijk meende hij dat zoo niet; 't was slechts een uiting van een overlcropt gemoed. Wilde de wethouder de verantwoordelijkheid voor den gang van zaken niet dragen, dan had hij zijn portefeuille ter beschikking moeten stellen. Wat hij niet gedaan heeft, omdat bet al is tenslotte niemand onmisbaar toch niet zoo heel gemakkelijk zou gaan den heer Houtman te vervangen. Bij den post van het subsidie voor het R. K. Ziekenhuis bleek over cte beide punten welke regeling nog op .zich had laten wach ten volledige overeenstemming te zijn be reikt tusschen het bestuur van de R. K. Ver- eenigdng voor Ziekenverpleging, de commis sie voor het ziekenhuis en B. en W. volle dig, unaniem. Toch stolde mevrouw Benthem voer den letreffenden post pro memorie uit te trekken, niet omdat die beide punten nog door den raad moeten worden behandeld, maar omdat er een nieuwe kwestie gerezen is, rakende de houding van den directeur van het R. K. Ziekenhuis, welke houding door haar ten opzichte van het gemeente-zieken huis, als niet loyaal werd bestempeld. En ook de heer Scheurkogel merkte op, dat de hou ding van dien directeur in de commissie voor het ziekenhuis een onaangenamen indruk had gemaakt. De Voorzitter merkte op, dat nog slechts van één zijde, de zijde der- beschuldiging men de toedracht kent en dat, zooals ook wethouder Slavenburg nog betoogde, eerstens de beschul digde zich hier niet kan verdedigen, en dat natuurlijk de geiden, op den post uitgetrok ken, slechts zullen worden uitgegeven, nadat de raad over de nog hangende punten uit spraak zal hebben gedaan. De post werd dan ook goedgekeurd. Maar de beschuldiging te gen den directeur van ons ziekenhuis blijft. 't Spreekt wel yanzelf, dat ons eerste werk hedenmorgen was, ons tot hem om nadere inlichtingen te wenden. Ons relaas over de raadszitting van gisteren was voer hem een openbaring Hij wist van geen enkele beschul diging ook maar iets af, kon zich niet voor stellen, waarin hij zou hebben misdaan. Intusschen hadden wij ons oor ook op an dere plaatsen te luisteren gelegd en konden den directeur op weg helpen, waarbij hem bleek, dat de beschuldiging moet slaan op lederen Zondag Patronaat St. Domlnicus, Godsdienstonderricht en ontspanning In het patronaatsgebouw Emmastraat, van half acht tot negen uur. 's Maandags repetitie Muziekgezelschap St. Ambrosius S uur, R. K. Volksbond. lederen Maandagavond clubavond R. K. Damclub I. D. O. Patronaatsgebouw Lange Haven; aanvang 8 uur. Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaal» bewerlcersbond „St. Eloy", Gebouw R. K, Volksbond. lederen Dinsdagavond om half negen repe titie R. IC. Gemengde Zangvereeniging Lorenzoj Perosi, Gebouw R. K. Volksbond. lederen Woensdag Patronaat St. Dominicu* zaagles in het patronaatsgebouw, Emmastraat, van half acht tot negen uur. lederen Woensdag Repetitie IConlnkl. man» nenzangvereeniglng „Orpheus", Gebouw R. IC Volksbond. Aanvang half negen. lederen Woensdagavond vergadering ^Katho liek Streven". Gebouw Kath. Kring. Aanvang half zeven. lederen Woensdagavond van 7 uur tot hal fnegen zitting bestuur Spaarfonds R. K, S. V. Excelsior. Gebouw Kath. Kring. lederen Woensdagavond clubavond R. S. S. V. Excelsior. Gebouw Kath. Kring. Eiken 2en en 4en Vrijdag van de maand vergadering Kath. Leven. Gebouw Kath. Kring, L. Haven. Aanvang half negen. lederen Vrijdagavond oefeningsavond tot het verleenen van Eerste Hulp bij Ongelukken;1 gebouw R. K. Volksbond. Aanvang kwart ovefl acht. lederen Zaterdagmiddag van 2 tot 5 uui» Is geopend het Stedelijk Museum, St. Jorlg Doele, Doeletuln. Vrijdag 7 December j R. K. Radlovereenlging „St Lidulna". Twee de groote radioavond. Gebouw R. K. Volk* bond. Aanvang kwart over acht uur. TE ROTTERDAM 6 Dec.: Groote Doelezaal, generale repetitie „Toonkunst", half 8 uur. Tivoli Schouwburg Schakels (ensemble Louis de Vries) 8 uuif (voor volwassenen). 7 Dec.: Groote Schouwburg, Geleerde dames, (Rott.-Hofst.-tooneel), 8.15 uur. Groote Doelezaal, uitvoering Toonkunst, half 8 uur, Tivoili Schouwburg, Schakels, (ensemble Louis de Vries) 8 uur (voor volwassene®). 8 Dec.: Groote Schouwburg, Adrian^ Lecouvreur (Ital. Opera) 8 uur (voor vol wassenen) Tivoli-Schouwburg, Haar an dere man (Schouwtooneel) 8 uur (voor vol wassenen) Groote Doelezaal, 4e popul, Zaterdagmiddagconcert, R. Ph. O., 3 uur. 9 Dec.: Tivoli-Schouwburg, Haar andere man (Schouwtooneel) 2 en S uur (voor vol wassene®). Bioscopen: Goedgekeurde programma'* tot en met Donderdag 6 December in: Thaliajj Centraal (voor volwassenen); Corso (voor vol* wassenen); Royal (voor volwassenen); W.B.» theater (voor volwasenen); Ooster-Tlieatei! (voor volwassenen). een zuiver poliklinisch geval, waai- bij al* directeur van het ziekenhuis volstrekt buiten, staat. We weten er nu wel meer vad, doch daar de beschuldigde zelf nog niet eens van de beschuldiging op de hoogte is gesteld, niet tegenstaande er in den raad op werd gezin speeld-, lijkt het ons in dit stadium toch ba- ter, er niet meer van te zeggen. En we vol- Btaan hier dan ook voorloopig met de ver klaring, dat dr. Geerdes niet weet, op wel ke wijze hij als directeur van het R. K. Zie kenhuis het Algemeen Ziekenhuis onaange naam zou kunnen geweest zijn, en dat hij, als directeur van het Katholiek Ziekenhuis, in gevallen waarin hij het Algemeen Zieken huis op een of andere wijze ter wille kan zijn daartoe steeds bereid was en is De heer Collé vroeg tweemaal het woord, over den tijdelijken controleur voor de werlfr looeenjkassen, beide malem waar hij zulk* niet doen kon. We begrijpen dat bij de sma lende critiek, die de heer Collé levert, de wethouders weinig zin hadden om hem op weg te helpen. Toen de heer de Bruin het dan tenslotte toch deed, voml de heeT Collé daarin aanleiding om op denzelfden irritee renden toon voort te gaan. 't Was zielig, voor, hem! De toonzaalkwcstie wordt streks ter sprak* gebracht. Zoodat ons nog weer een pam uur, van academische debatten mot volstrekt tijd verlies te wachten staan. Nadat in verband met da aangebrachte» wijzigingen de post „onvoorzien" tot 57.000 was .verhoogd straks zal hij de geweuscUt* belastingverlaging moetien verschaffen werd de begrooting met algemeene stemmen aangenomen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 1