DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN ■P Overeenstemming bereikt 1 51ste Jaargang Vrijdag 7 December 1928 No. 15284 DH nummer bestaat uit drie bladen STADSNIEUWS Verkoop Banden, Olie, Benzine - GARAGE „UNIQUE" - '&ji. J?v OVER HET DOODE PUNT BURGEMEESTER KNAPPERTLAAN h TELEFOON 68817. AGENDA KUNST-AGENDA NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURAKT Bureau KOEMARKT 4, SCHIEDAM. Telefoon Intercommunaal No. 68085. ABONNEMENTEN per S maanden ƒ3.25, per maand ƒ1.10, per week 25 cent. Franco per post ƒ3.75 per kwartaal. Afzonderlijke nummers 5 ct. Fostchêque en girodienst 81110. ADVERTENTIEN 15 regels 1.55. Elke regel meer 30 ct. Reclames tusschen den tekst 00 ct. per regel. Kleine advertenties 30 woorden 25 ct., elk woord meer 5 ct. tot een maximum van 50 woorden. Kabouter-advertenties 6 regels ƒ0.50, 10 regel3 ƒ0.75, 15 regels ƒ1.Incassokosten worden berekend. Gratis-Oncevallenverzekcring ƒ500 bij overlijden door een ongeval; ƒ500 bij verlies van beide handen, voeten of oogen; ƒ250 bij verlies van één hand, één voet of één oog; ƒ150 bij verlies van een duim; ƒ75 bij ver- lies van een wijsvinger; ƒ50 twee voorste ledematen alle vingers van een hand; ƒ25 bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. Ter verdediging van zijn houding ten aan zien van de reserve-ton voor het grondbe drijf, merkte de heer Scheut kogel op. dat be lastingverlaging dringend gewenscht was, om bewoners naar Schiedam te lokken. We zitten met een aantal nieuwe woningen, betoogde hij, groot genoeg om voor jaren den aanwas der bevolking te bevredigen, als die aanwas op gelijken voet als de laatste zeven jaren voortgaat, dat wil zeggen, met gemiddeld 400 zielen per jaar. Die zeven jaren zijn intuïschen zeer wil lekeurig genomen, evenals de gemiddelde groei van het zielental onzer stad met 400. ïn een beschouwing op hel gemeenteverslag van 1927 (zie N. Seh. Ct., vin 13 November 1928) betoogden wij, dat practisch onze be volking vier jaar lang stationnair is geble ven. Op 31 December 1927 teide onze gemeen te 43281, op 31 December 1923 43250 zielen. Dat maakt een verschil van 31 ingezetenen in vier jaar tijds. Met hetzelfde recht als de heer Scheurkogel betoogt, dat onze ge meente de laatste zeven jaar met gemid deld vierhonderd zielen per jaar is voor uitgegaan, kunnen wij beweren, dat het er niet 400, doch slechts 8 zijn geweest. De heer Scheurkogel had dat cijfer van ^00 noodig, om te kunnen aantoonen, dat onze woningvoorraad nog voor vele jaren reikt, tenzij we door belangrijke belasting- Verlnging bewoners naar onze stad weten te lokken. Met een toename van 8 zielen Per jaar, zou die voorraad echter eeuwen kunnen strekken! We willen maar zeggen, dat de cijfers van den heer Scheurkogel niets bewijzen. Onze groote woningvoorraad dateert van öog slechts heel korten tijd; hij staat in verband met de belangrijke grondverkoo- pen in de laatste twee jare'ri en nu moet het toch ook den heer Scheurkogel opge vallen zijn, dat juist sinds we ons in ecni- gen woningvoorraad mogen zijn gaan ver heugen, ook de bevolkingstoename een Verrassenden aanblik vertoont. Sinds dien i 3lsten December van het vorig jaar be draagt de bevolkingsaanwas in onze ge meente 't ongekend hooge getal van 1479 zie len; van 43281 zijn wc in oif maanden tijd, tot 44700 geklommen. Een cijfer van 1479 per elf maanden maakt 1012 per jaar, en juist de cijfers der laatste maanden wet li gen het vermoeden dat we daar nog bovenuit zullen hornen, dat we de 1700 wellicht zullen halen en daarmee een zielenaantal van vlak te- £(,n de 45000 zullen halen. Wanneer nu waar is, dat, zooals de heer boutkogel beweert, we een woningvoor raad hebben, de in aanbouw zijnde wonin- Pen daarbij inbegrepen van rond 1000 stuks, dan is dat hij de bevolkingstoename van het laatste jaar volstrekt niet verontrustend, liet aantal woningen bedroeg op 31 Decem ber 1927: 10327. Algemeen wordt aangeno- men, dat een behoorlijke woningmarkt een reservé vereischt van rond 3 percent, der halve in onze gemeente 310 stuks. Er was °P 31 December een overschot van 55 wo ningen, zoodat de reserve een tekort van -,;>5 aanwees. De heer Scheurkogel berekent ecn voorraad van 1000 nieuwe woningen. 1 rekken wij daarvan het tekort van 255 re- ^f'i ve-woningen af, dan blijkt-een werkelijk 'eveel van 745, zeg 750 woningen. De gemid delde gezinsterkte bedraagt in onze stad 4.20 neggen wij die ook voor- de woningen aan, daarop de heer Scheurkogel doelt, dan zou lri die woningen dus plaats zijn voor 3150 lelen. Zoodut we op onzen bevolkingsaan was. wanneer die zich voortzet zooals het laatste jaar, niet ettelijke eeuwen of vele •laren, maar niet meer dan anderhalf jaar Vooruit zijn. e. schrijven: wanneer onze bevolkings aanwas zich voortzet zooals het laatste jaar. s daar reden voor? Waaraan is d'e bovol- ilr.gKnnnwas toe te schrij-'en? e noemden reeds den grooten woning- ^''Qeruad; de ruime woningkeuze. Wellicht ,,lag in één adem genoemd .worden: de be- ere woongelegenheid. Er is toch nog altijd (Pn heel percentage mensehen, dat aan fJ°" vrij bovenhuisje verre de voorkeur hoven een derde of vierde verdieping, I °als men er zooveel in Rotterdam aan- v of die in het Rotterdanische woning- '^•erne-systeem niet kunnen aarden, ld an niao in aanmerking genomen wor- L'* n bet zich uitbreidende bedrijf van Wil- jp,!i aar dat bedrijf mettertijd geheel naar Lttlcbarn zal worden overgebracht, spreekt C V£lhzelf, dat van de Rotterdamsche ar- die er aan werkzaam zijn menigeen' EEN DERTIGJARIG JUBILé Heulen herdacht mei, H. Nelet den dag. .-waar op zij voor dertig janen het presidentschap aanmartMe ten de Verfecmligiiag vsun de H. Maagd, tot bezoek aan amne zielken. Na de H. Mils vam kwant voor acht in de kerk van O. L. Vrouw Visitatie, ter .intentie van de juMlaresee opgedragen en omd«r welke de le den der vereenrigiug tot de H. Tafel naderden, vereemigde men zich ten huize van mevrouw C. Beukers-Van Gent, vtoe-preeidehte yan de Voreeniging, aan de Burgemeester Knapperl- laan, voor een gemeenschappelijk ontbijt. JUBILEUM WILTON 75-jarig bestaan Den 7en Januari a.s. zal het 75 jaar gele den zijn dat wijlen de hieer Bart Wilton het bedrijf stichtte, waaruit nadien de N. V. Wil ton's Machinefabriek en Scheepswerf le ont staan. De herdenking van het jubileum zal met eenige festiviteiten gepaard gaan. R. K. S- V. EXCELSIOR Programma den competitiewedstrijden Zaterdag: Excelsior»St. Lodewijk a 3 uur, W. van Kemenade. Zondag; D. H. L. 1—Excelsior 1, 2 uur, M. Visser; Excelsior 2Celex 1, 2 uur, A. Steen tjes ;T. O. G. 1Excelsior 3 12 uur, W. Ad- dicksExcelsior 4S. F. L. 1, 12 uut A. Kamp Wederom wacht het le elfital een uitwed strijd en wel tegen D. H. L. in Delft. De wed strijden tusschen deze twee rivalen kenmerk ten zich steeds door weinig krachtsverschil. Thuis speelde Excelsior dit jaar met 22 ge lijk. We verwachten ook Zondag weer weinig krachtsverschil, zoodat wanneer vrouwe For- tuna nöeif evenals vorlgen Zondag', dien zwart witte» geheel den rug toekeert er goede kans is op minstens één winstpuntje, wat de Schie dammers intusschen goed gebruiken kunnen. De Deutsche Leeuw kan zich op een felle strijd voorbereiden; want aan enthousiasme outbreakt het den len entailers momenteel niet. Hot tweede elftal recipieert Celer 1, dat nog slechts een eschüh van vroeger as. Niette min zulilen de zwart-wltten zich terdege moe ten inspannen om beidie puntjes te bemachti gen, welke zij broodmoodig hebben om hun fraaie kans te behouden. Het 3e gaat in Betrkel om de nieuwelinge T. O. G. 1 te bekampen. Een gelijk spel k hier het meest waarschijnlijke. Het 4e elfital dat vorigea Zondag met een 141 nverwinning in de runmiing bleef, ont vangt thans S. F. L. uit Rotterdam, due ook wel aan de zegekar kan gebonden worden. Wij twijfelen niet aan een overwinning vam hot a team der junioren tegen St. Lodewijk a waarvan zij, uitspelend, reeds met 71 won nen. VOOR DE RADIO-LIEFHIÏBBERS Met een enkel woord zij herinnerd aan den radio-avond, georganiseerd dcor de R. K. Ra- diovereeniging ,St. Liduina" en vanavond aanvang kwart over achtin de gToote zaal van den R. K. Volksbond te houden. Na een causerie, zal door den heer Heggel- man, vertegenwoordiger van de Telefunken- maatschappij alhier, een demonstratie wórden gegeven met door die maatschappij in den handel gebrachte radio-apparaten. VAN DE LEESTAFEL Catalogi De uitgeversfirma G. B. van Goor Zonen uit Gouda gaf een catalogus uit van bij haar verschenen kinder- en prentenboeken. De ca talogus is tot een 64 bladzijdig^deeltje uitge groeid en iedere boekaankondiging is voorzien van een of meer aanprijzingen overgenomen uit békende katholieke bladen Van de fa. J. J. Romen en Zonen, Roer mond, ontvingen wij eveneens een catalogus van haar nieuwste uitgaven, waaruit vooral ouderen hun keus gemakkelijk kunnen doen. zich een woning in onze B ad gaat kiezen. Dan is er de onmiskenbare opleving in de industrie, die in aanmerking moet worden genomen. En tenslotte, om ons tot de voornaamste redenen te bepalen, de nietrve woonwijken in het Westen missen haar aantrekkings kracht niet. Nemen we dit alles in aanmerking, dan komt het ons voor, dat inderdaad de groo te woningvoorraad, dien we op het oogen- blik bezitten, niet verontrustend is, Schie dam is over het doode punt heen. Allicht zal zulks, nu belastingverlaging in het jsleht Is, nog duidelijker, blijken. SUBSIDIEREGELING R. K. ZIEKENHUIS GELIJKHEID VAN TARIEVEN TUSSCHEN DE BEIDE ZIEKENHUIZEN. B. en W. schrijft aan den Raad: In uw Raad werd de beslissing over de sub sidie aan het R. K. Ziekenhuis op'twee punten aangehouden, en wel over de vraag, of door het R. IC Ziekenhuis een wirlef 3a mocht worden ingevoerd en of rekening zou worden gehouden met geiden uit vei zekeringen van ziekenhuisvesting verkregen. Wij hebben daarover de Commissie voor het Gemeente-Ziekenhuis gehoord en leggen hierbij haar advies over. Wat punt 1 betreft, brengt o. i. de snbsidi- eering als vanzelf de voorwaarde mede, dat het R. K. Ziekenhuis geen lagere tarieven heeft dan de Gemeente. Nu is van de zijde van de R. K. Vereeniging voor Ziekenverpleging wel gezegd, dat de be doelde klasse 3a, waarvoor dan een tarief van f 3.50 per dag zou gelden terwijl het 3e klasse tarief in het Gemeenteziekenhuis f 4.per dag is door bijkomende kosten niet lager in prijs zou komen dan de 3e klasse van liet Ge meenteziekenhuis, doch wij meenen, dat dan ook het kind hij den naam moet worden ge noemd en geen aanleiding moet worden ge geven tot het misverstand, als zou er aan het R. K. Ziekenhuis een lager- tarief gelden dan aan het Gemeentelijke. Overeenkomstig het advies van de Commissie voot het Gemeente- Ziekenhuis is derhalve thans in punt 6 ge lijkheid van klassenindeling in beide zieken huizen voorgeschreven, met bepaling, dat de tarieven voor ieder© klasse in de R. K. inrich ting niet langer mogen zijn dan in de Gemeen telijke. Wat het tweede punt, de inkomsten uit ver zekering betreffende, aangaat, geeft de Com missie voor het Gemeente-Ziekenhuis een op lossing aan de hand, die o.i. alleszins aanneme lijk is. Deze. strekt dan daartoe dat—-terwijl de regel, dat in mindering van de kosten vergoeding per verpleegdag niet alleen komt het verpleeggeld, maar ook hetgeen daarboven uit verzekering wordt ontvangen, in het alge meen onaangetast blijft evenwel, met het oog op het feit, dat het aantal verpleegdagen, waarvoor vergoeding wordt gegeven, wordt gelimiteerd tot 6000, wwrdt toegestaan, dat bedoeld meerdere uit verzekering door de Ver- eeniging wordt behouden, zoover het noodig is tot dekking van het door die limiteerlng even tueel ontstaand© tekort. Dit komt dan hierop neer, dat het R. K. Zie kenhuis de inkomsten-uit-verzekering slechts heeft af te dragen, zoover voor alle on- en minvermogende patiënten het totaal der ver- pjleeg.gelden en bedoelde inkomsten -ui t-v er z e- kering te zamen per verpleegdag meer bedraagt dan de gemiddelde kostprijs per verpleegdag. Bij punt 5 merkt de genoemde Commissie op, dat zij de bepaling aldus opvat, dat bet te verleenen subsidie alleen dient voor de bestrij ding van uitgaven in verband met ziekenver pleging in de inrichting der R. K. Vereeniging aan R. K. patiënten, terwijl bij de berekening van kostprijs enz., alle uitgaven niet op de zie kenverpleging in de inrichting betrekking heb bende buiten beschouwing blijven en door de Vereeniging niet in baar rekening kunnen wor den opgenomen. Wij zijn dit geheel met de Com missie eens en merken naar aanleiding daar van nog op, dat in punt 1 uitdrukkelijk wordt verklaard, dat de subsidie alleen' wordt ver leend voor R. K. on- en minvermogende patiën ten en dat alleen in aanmerking komen bij de berekening van de gemiddelde kosten per ver pleegdag de uitgaven uitsluitend voor Zieken- huisverpleging. Waar in punt 5 wordt gesproken van de ex ploitatie der inrichting, zullen ook hij de toe passing van die bepaling geen andere uitgaven in aanmerking kunnen komen dan die op de ziekenverpleging tn de inrichting betrekking hebben, gelijk trouwens ook geheel in overeen stemming is met den opzet van de zaak. De Commissie ven-zoekt ons nog een bepaling op te nemen, die zal bewerken, dat de finan cierde administratie van het R. K. Ziekenhuis op gelijke wijze zal worden ingericht als die van het Gemeentelijk Ziekenhuis. Met het oog daarop is voorwaarde 7 aangevuld. Nog wijzen wij er op, dat de uitdrukking „per patient per verpleegdag" tot misverstand aanleiding heeft gegeven. Zij Is nu veranderd in „per verpleegdag". Bij de berekening worden dan de verpleegdagen van lederen patiënt ge nomen en de totalen van alie patiënten samen genomen. Verder vestigen wij er de aandacht op, dat aan punt 1 nog de bepaling is toegevoegd, dat ook voor niet-ingezetenen de vergoeding kan worden verleend. Wij hebben hier het oog op de zwervers, die geen vaste woonplaats hebben. Ten slotte merkten wijl op, dat er de aandacht op is gevallen, dat het niet juist is de com pensatie van winst en verlies over meer dan twee opvolgende jaren voor te schrijven, gelijk in art. 5 gesehiedt, daar een evientucel nadee- lig saldo van liet eene op het andere jaar over gaat. In verband daannede is de bepaling ge wijzigd. Ook bij deze bepaling zal do Vereeni ging geen winst hebben af te dragen, indien zij over de drie jaren tezamen genomen, verlies lijdt. De voorwaarde der subsidie De" voorwaarden zullen dan kunnen luiden als volgt: 1. Aan de Vereeniging wordt jaarlijks voor de on- m minvermogende R. K. patiënten, In gezetenen der gemeente, opgenomen in het R. K. Ziekenhuis, vergoed de gemiddelde kost prijs dier zlekenhuisverpleglng exclusief de verpleeggelden per verpleegdag van die inrichting in dat jaar tot een maximum van f 3.SO per verpleegdag en voor hoogstens 6000 verpleegdagen. In bijzondere gevallen, ter beoordeeliiig van Burgemeester en Wethouders, kan ook voor niet-lngeizetenen de vergoeding worden ver leend. 2. In mindering komt het gemiddelde over eenkomstig punt 4 berekende niet oninbaar veildaardo ve-rpleeggeld per verpleegdag der on- en minvermogende patiënten in genoemd ziekenhuis opgenomen over het betrokken jaar, berekend over een gelijk aantal verpleegdagen als waarvoor de bijdrage wordt berekend. 3. Mede komen op het in art. 1 aangeduide bedrag in mindering de haten, welke boven de verpleeggelden, bedoeld sub 3. door de R.K. Vereeniging worden genoten uit verzekering tegen Ziekenhuieverpleging of uit anderen hoofde. Bedraagt echter het aantal verpleegdagen door on- en-of minvermogende patiënten 'u eenng dienstjaar in het R. K. Ziekenhuis door gebracht meer dan 6000, dan worden de in. de vorige alinea vermelde baten door de Vereeni ging allereerst aangewend tot bestrijding der verpleegkosteu ter zake van de verpleegdagen boven de 6000, doch hoogstens wat deze kosten betreft tot het verschil tusschen het gemid delde verpleeggeld bedoeld sub 2 en de gemid delde kostprijs als hierboven sub. 1 aangeduid; het restant der vorengenoemde baten komt dan in mindering als in de vorige alinea vermeld. 4. De vaststelling der verpleeggelden voor on- en minvermogende patiënten zal voor ieder geval geschieden naar gelijken maatstaf als deze worden berekend voor dergelijke patiënten in het Gemeente-Ziekenhuis. Verpleeggelden kunnen slechts onder goed keuring van Burgemeester en Wethouders on inbaar worden verklaard. 5. De bijdrage Wordt slechts tot zoodanig bedrag verleend, als noodig is om een sluitende exploitatierekening der inrichting te verkrij gen, waarbij geldt, dat winst en verlies over twee opvolgende jaren met elkander in com pensatie worden gebracht en dat kapitalen, die gratuiet worden verkregen, in de eerste plaats zullen worden aangewend tot aflossing van geleend geld dat zij ook overigens zullen wor den gebezigd ten behoeve van de exploitatie van het Ziekenhuis. 6. De verpleeggelden voor het R. K. Zieken huis mogen niet lager worden gesteld, dan die geldende voor het Gemeentelijk Ziekenhuis. De indeeling in klassen in het R. K. Zieken huis is gelijk aan die in het Gemeentelijk Zie kenhuis, terwijl het verpleeggeld voor iedere klasse niet lager mag zijn dan voor gelijke klasse in het Gemeentelij,1k Ziekenhuis. 1. De rekening en verantwoording (bestaande uit een rekening van ontvangsten en uitgaven, een nota van winst en verlies en een balans) behoeft de goedkeuring van den Gemeenteraad en wordt daartoe met alle daarbij behoorende bescheiden en bewijsstukken telkens na afloop van een kalenderjaar vóór 1 April aan Bur gemeester en Wethouders ingezonden, terwijl tevens een verslag over elk jaar wordt over gelegd. De begrooting, gesplitst in een bedrijfsbe- grooüng en een begrooting van kapitaalont vangsten en -uitgaven wordt vóór 1 Juli van elk jaar, voorafgaand© aan dat, waarvoor zij moet dienen en voor de eerste maal vóór 1 De cember 1928, aan den Gemeenteraad tor goed keuring overgelegd. Door Burgemeester en Wethouders worden, na overleg met de Vereeniging, voorschriften gegeven voor de inrichting van de begrooting en de rekening en verantwoording. Eveneens worden door genoemd College, na overleg met de Vereeniging, de noodige voor schriften vastgesteld betreffende de aanmel ding van on- en minvermogende patiënten, de opgave van hun opneming en vertrek en het verleenen aan hen van eventueele ontheffingen. 8. Het subsidie voor elk jaar zal worden vast gesteld na de goedkeuring der rekening en ver antwoording. 9. Op het subsidie zal na afloop van ieder kalenderkwartaal een voorschot worden verleend van 4.980. Het na afloop van ieder jaar te veel of te weinig betaalde zal bij volgende voorschot betalingen worden verrekend en het over blijvende aan het eind worden teruggegeven of bijbetaald. 10. Deze regeling za.l voor het jaar 1928 en de volgende twee kalenderjaren van kracht zijn. Voor 1928 wordt het voorschot en het maximum van 6000 verpleegdagen be rekend maar evenredigheid van den tijd dat het ziekenhuis in dat jaar volledig in ge bruik was. De gemiddelde kostprijs en het gemiddelde verpleeggeld per verpleegdag worden over dat jaar eveneens berekend over het tijdvak waarin het ziekenhuis vol ledig in gebruik was. Wij stellen U voor deze aldus vast te stellen. De correspondentie met de R. K. Ver eeniging voor Ziekenverpleging, die ver klaard heeft de regeling te aanvaarden, leg gen wij hierbij over. lederen Zondag Patronaat St. Domlnicutf« Godsdienstonderricht en ontspanning ia kil patronaatsgebouw Emmastraat, van half acht tot negen uur. 's Maandags repetitie Muziekgezelschap St. Ambroslus 8 uur R. K. Volksbond. t lederen Maandagavond clubavond R. K. Damclub I. D. O. Patronaatsgebouw Lange Haven; aanvang 8 uur. Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaal* bewerkersbond „St Eloy", Gebouw R, K. Volksbond. lederen Dinsdagavond om half negen repa< title R. K. Gemengde Zangvereeniging Lorentd Perosi, Gebouw R. K, Volksbond. lederen Woensdag Patronaat St. Dominion! zaagles in het patronaatsgebouw, Emmastraatj van half acht tot negen uur. lederen Woensdag Repetitie KonJnkl. man» nenzamgvereeniglng „Orpheus", Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang half negen. lederen Woensdagavond vergadering ^Katho liek Streven". Gebouw Kath. Kring. Aanvang half zeven. lederen Woensdagavond van 7 uur to| hal fnegen zitting bestuur Spaarfonds R. K, S. V. Excelsior. Gebouw Kath. Kring. lederen Woensdagavond clubavond It. K. S. V. Excelsior. Gebouw Kath. Kring. Eiken 2en en 4en Vrijdag van de maand vergadering Kath. Leven. Gebouw Kath Kring. L. Haven. Aanvang half negen. lederen Vrijdagavond oefeningsavond tot bet verleenen van Eerste Hulp bij Ongelukken gebouw R. K. Volksbond. Aanvang kwart over acht. lederen Zaterdagmiddag van 2 tot 5 uur is geopend het Stedelijk Museum, St. Jorlj Doele, Doeletuln Vrijdag 7 December It. K. Radiovereenlging „St. Liduina" Twee de groote radioavond. Gebouw R. K. Volks bond. Aanvang kwart over acht uur. Vrijdag 21 December Oprichtingsvergadering afdeeling R. K. Vrou wenbond. Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang 8 uur. TE ROTTERDAM 7 Dec.: Groote Schouwburg, Geleerde dames, (Rott.-Hofst.-tooneel), 8.15 uur. Groote Doelezaal, uitvoering Toonkunst, half 8 uur, Tivoili Schouwburg, Schakels, (ensemble Louis de Vries) S uur (voor volwassenen). 8 Dec.: Groote Schouwburg ndriana Lecouvreur (Ital. Opera) S uur (voor vol wassenen) Tivoli-Schouwburg, Haar an dere man (Schouwtooneel) 8 uur (voor vol» wassenen) Groote Doelezaal, 4e popul. Zaterdagmiddagconcert, R Pli. O.. 3 uur. 9 Dec.: Groote Schouwburg, Geleerde dames (Rott. Hotst ad toon eel) 2 uur. Tivoli-Schouw burg. Haar andere man (Schouwtooneel) 2 en 8 uur (voor volwassenen.) BEURS VAN SCHIEDAM SCHIEDAM, 7 Dec. Oflicieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn Moutwijn 46 pot. 19 per H. L. H. J. JANSEN, Spiritus, SCHIEDAM, 7 December. Men noteert voor Melasse-spiritus f 33 per H. L, Ruwe graanspiritus 60 pet. 17.— per H.L'. DIEFSTALLEN Ten nadeele van den marktkoopman J. H. uit den Haag zijn Dinsdagavond tijdens het vervoer van Rottendam naar Vlaai-dingen van een auto een pak met 20 (heerenpullovers en damesvcöten ontvreemd, alles ter waarde van ongeveer 80. Door den ijzerwerker J. L. te Rotter, dam is hij de politie aangifte gedaan van zijn rijwiel uit een fiietsrok op de scheepswerf van Wilton. Door een agent van politie is een partij daklood in beslag genomen, dat van een wo ning aan den Parallelweg was losgesneden en' vermoedelijk was klaar gelegd om het 's avonds weg te hallen. De politie gtelt een onderzoek In.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 1