DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN 51ste Jaargang Dinsdag 11 December 1928 No. 15287 Bit nummer bestaat uit drie bladen STADSNIEUWS GEMEENTEWET EN ANNEXATIE DE BOUW DER SCHOLEN AAN DE SINGELSTRAAT LANGS DE KALKL'JNEN diefstal AGENDA KUNST-AGENDA EDAMSCHE COURA Bureau KOEMARKT 4, SCHIEDAM. Telefoon Intercommunaal No. 68085. ABONNEMENTEN per 3 maanden 3.25, per maand 1.10, per week 25 cent Franco per post ƒ3.75 per kwartaal. Afzonderlijke nummers 5 ct. Postchèque en girodienst 81440 ADVERTENT1EN 1—5 regels 1.55. Elke regel meer 30 cl. Reclames tusschen den tekst 60 ct. per regel. Kleine advertenties 30 woorden 25 ct., elk woord meer 6 cL tot een maximum van 60 woorden. Kabouter-advertenties 5 regels ƒ0.50, 10 regels 0.75, 15 regels 1.—. Incassokosten worden berekend - 1 - "77 rnn Uii van beide handen voeten of oogen; ƒ250 bij verlies van één hand, één voet of één oog; 150 bij verlies van een duim; 75 bij ver- Gratis-Ongevallenverzekering ƒ500 bij overlijden door een 'ecu liand 25 bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur DRANKWET Burgmeeester en wethouders van Schiedam brengen ter openbare kennis, dat hij hen is in gekomen een verzoek van Hendrikus Antonms de Jong, alhier, om verlof voor den verkoop Van alcoholhoudenden drank, anderen dan ster ken drank, voor gebruik ter plaatse van ver koop in de beneden-voorlocalitelt van het pane Vlaardingerdijlc SI b; en herinneren dat binnen 2 weken na deze be kendmaking tegen het verleenen van het verlof bij hun college schriftelijk bezwaren kunnen worden ingebracht. SCHIEDAM, 11 Dec. 1928 Op 21 November is bij de Tweede Kamer der Staten-Generaal een wetsontwerp inge diend, dat, naar het ons voorkomt, van groo- te, wellicht beslissende beteekenis zal zijn ten aanzien van het lot dat de Rotteidam sche annexatie-plannen wacht. Toen wij, be gin November, deze artikelen over de begroe ting schreven, droegen wij van dit. belang rijke wetsontwerp nog geen kennis, anders hadden we niet geschreven, dat nieuwe gezichtspunten uit. een annexaticdebat kwalijk zouden zijn te verwachten. We wij ten het dan ook liever aan het feit, dat de raadsleden nog niet in de gelegenheid waren geweest het wetsvoorstel tot herzie ning der gemeentewet te bestudeeren dan 'dat ook zij de belangrijkheid ervan niet zouden inzien, dat bij de begrootingsdebat- ten met geen enkel woord er van is mel ding gemaakt, laat staan dat er beschou wingen aan werden gewijd. Men zou blind zijn voor de feiten, wan neer men zou durven ontkennen, dat Rot terdam, de grootste koopmanstad des lands, aan wier wel en wee het wel en wee des lands onverbrekelijk verbonden is, in de om liggende gemeenten nu reeds en meer nog in de toekomst groote belangen heeft. Het heeft er recht op, dat die belangen worden veilig gesteld. B. en W. van Rotterdam zijn van oordeel dat alleen annexatie in aanmer king komt, om die belangen behoorlijk tot hun recht te laten komen. Op het moment evenwel dat zij een desbetreffend voorstel hij den gemeenteraad indienden, op li Septem ber 1927 was van een herziening der ge meentewet nog niets bekend en die herzie ning werd eerst in de troonrede van 20 September daar aanvolgend aangekondigd. Die aankondiging geschiedde in bewoor dingen, waaruit viel af te leiden, dat de hoofdbedoeling van de wijziging zou zijn, de samenwerking van naburige gemeenten te bevorderen. In de voorgestelde herziening der gemeen tewet komt die bedoeling volkomen tot liaai recht. Het gebied der samenwerking wordt thans hoofdzakelijk beheerscht door de arti kelen 121 en 122 der gemeentewet. In het thans aanhangig gemaakte ontwerp zijn die beide artikelen door niet minder dan acht tien andere vervangen. In de toelichting wordt verwezen naar vroegere pogingen van wetswijziging om tot betere intercommunale samenwerking te geraken, om, zooals het heet, „het terrein Voor de intercommunale samenwerking te effenen en zoowel aanlokkelijker, als gerief lijker cn veiliger te maken, waardoor tege lijkertijd de aanleiding voor de gemeenten zou worden weggenomen om voor het be reiken van liet gewenschte doel andere we gen (van privaatrechtelijke regelingen aan •ten eenen, van grenswijzigingen aan den anderen kant) in te slaan". Rat het wel degelijk de bedoeling is, met. deze herziening der gemeentewet, grens wijziging zooveel mogelijk te voorkomen, Wordt rnet evenveel woorden in de toelich- ting gezegd. „Men koestert de hoop, dat htenigmaal een gemeenschappelijke behar- tiging van belangen op den nieuwen grondslag een grenswijziging of vereeniging Van gemeenten overbodig of althans minder boodig zal maken. Waarschijnlijk zal dit derdaad meermalen zoo zijn". ^'e krijgen dus een herziening van de ge- "'Wentewet, met het speciale oogmerk grens wijziging tusschen de gemeenten of vereeni ging van gemeenten overbodig te maken. De wetgever houdt niet van die grenswijzi gingen of vereenigingen; het historisch ge groeide moet zoo lang mogelijk blijven be staan. Alvorens tot grenswijziging of sa menvoeging van gemeenten wordt overge gaan, dient te worden overzien, of er langs den weg van samenwerking en wel langs een weg die thans zooveel breeder is ge maakt, voldoende te bereiken valt. Het annexatie-debat., dat straks in den Rotterdamschen gemeenteraad gaat worden gevoerd, zal derhalve, wil het vrucht heb ben, wil men niet de bijna zekere kans loo- pen dat de wetgever' het naast zich neerlegt, door de in staat van wijziging verkeerende gemeentewet worden beheerscht. De Rotter- damsChe zal zich hebben af te vragen op de allereerste plaats en doet hij het niet, dan zullen de lioogere instanties het doen of de gewijzigde gemeentewet Rotterdam vol doende middelen aan de hand doch, om ook zonder grenswijziging, zonder annexatie van min of meer uitgestrekte gebieden, zijn belangen nu en in de eerste toekomst naar behooren te behartigen. De bestudeering van deze vraag zal aan elke andere dienen vooraf te gaan, en eerst wanneer op die vraag een gedecideerd en wèl-gefundeerd nèèn volgt, zal kunnen worden overwogen, wat dan wel voor de behartiging dier belangen noodzakelijk is. We stellen ons voor, aan de band van het wetsvoorstel deze primaire vraag onder oogen te zien. RIJKSPOSTSPAARBANK De puop&ganda-eonmiissie verzoekt ons mede te deel«n, dat de kinder postzegels en -tarief kaarten verkrijgbaar zijn bij de onderstaande winkeliers aan wie de commissie baar harte lijk en dank betuigt voor hun medewerking. H Rebel's, bockhandel. Hoogstraat 146; J. Zoetmulder. Sigarenmagazijn, Hoogstraat 171: Wed. A. Niemandssverdiriet. boekhandel; Lange Kerkstraat 52: J. S. van Leeuwen, boek handel. Broersvest 76; B. Ullere. boekhandel, Hoogstraat 27; A. Boender, boekhandel Th. a KempiK-straat 1; A. Peiterse. boekhandel. Wee-t- Franikettandschjetstriaat 40Schoenmakers, si garenmagazijn, Vlaar diiinigomtiraat hook West- vest S. K. v. d. Beng, sigarenmagazijn, Hoog straat: S. K. v. d. Beng, sigarenmagazijn, St. Liduinaistraat; H. Rebecs. boekhandel', Oranje straat 1: M. van Sehaik. kxuiideniieinswaren. O. MaasstraatA. Roelans, sigarenmagazijn, N. Haven 21 hoek Hagasitraat; B. Guls. boekhan del, Brouwerstraat: W. C. de Raay, sigaren magazijn, Singel hoek Ooetsingel. KINDERPOSTZEGELS EN KINDERBRIEFKAARTEN Aan het postkantoor alhier werd -in den loop der maand November, op spaarbankboekjes in gelegd 20.976.37 en terugbetaald 25.496.42. derhalve minder ingelegd dan terugbetaald 4.520.05. Het aantal nieuw uitgegeven spaar bankboekjes bedroeg 24. Door Uieschenk-omst van het kantoor w-erd ter Directie op staatsschuld boekjes ingeschre ven nominaal 400 cm afgeschreven 350, der halve meer -In- dan afgeschreven 50. DE BOERDERIJ IN SP1ERINGSHOEK Bij onderhandsche inschrijving Is door Bur gemeester en Wethouders de huur van de boer derij „Spieringhoek" toegewezen aan G. F. van Beukering te Sehiebroek voor f 1705 per jaar. KANARIE-TENTOONSTELLING Door het gemeentebestuur is over de op 15 en 16 December a. s. te houden tentoonstelling door te Eerste Schiedamsehe kanariekweekers vereeniging „Ons Genoegen" een Ziiveren me daille beschikbaar gesteld. VOLKSBADHUIS Op 7 en 8 Dec. werden genomen 543 baden; te weten: 1ste klasse; 28 kuipbaden; 63 regenba- den, 2-e klasse; 59 Kuipbaden; 385 regenbaden; 8 kinderbaden. VERVOER VAN MATERIALEN Wij verwijzen naar achterstaande advertentie van gemeentewerken, betreffende het vervoer van materialen over het jaar 1929. OP HOL VOORLOOPIG OPGESCHORT Gisterenmiddag sl-oeg op de Koemarkt een paard op hol. Het diler was gespannen voer een vrachtwa gen en werd bestuurd door G. L. uit de Papen- drechtschestxaat. Op de Broerevest liep het met den kop tegen een lantaarnpaal, waarbij het kwam te vallen. De koetsier tuimelde n den bok. Noch koetsier, noch paard liep I op. Het lemoen van den wagen werd echnr ver nield. Het zou een finaneiëele catastrophe zijn voor de Sint WilBbrordusstichting Op Vrijdag' 30 November heeft dóór de St. Willi'brordusstiehting (jv! aanbestedingplaats gehad vau het bouwen van een Fröbelschool met anmexen aan de Lange Singelstraat en het verbouwen der Bewaarschool met anuexen tot Lager Onderwijaseholen voor Meisjes en Jongens met fundeering voor gymnastieklokaal aan de Lange Singelstraat. Arclrimedesriraat en Laurens Costerstraat Laagste inschrijver was de heer Buur, uit Alkmaar, voor ƒ131.000, dezelfde aan - Lu ook de eerste uitbreiding' van het Sint Li- duinagesticht is opgedragen. Uit kringen, niet tot de Sint Wiliibrordus- stichting behoorend, vingen we gistermiddag het eerste gerucht op, dat deze bouw niet zou doorgaan. Van niet-katholieke zijde kwa men we nog te weten, dat de bouw van deze scholen daarom niet kon doorgaan, omdat die bouw een onoverkomelijke financieale strop voor de Sint Willibrordusstichtnig zou zijn geworden, en zulks niet door eenige schuld van architect of aannemer, maar uitsluitend zijn oorzaak vindend in de financieels verhou ding welke bestaat tusschen de gemeente en de Sint WiMJBwordusafJchting. Op 7 Juni van het vorig jaar werd door de St. Willibrordussticliting' de medewerking van den raad gevraagd van de stichting van een lagere school aan de Lange Singelstraat. Die medewerking werd bij raadsbesluit van 6 September daaraanvolgend verleend. Evenwel, in de raadsvergadering van Vrij dag 16 Maart kwam, zóó versch van de pers dat het door den secretaris moest worden voorgelezen, oipdat vkw.ï raste raadsleden er nog geen kennis van hadden kunnen nemen men vindt het In ons blad van Zaterdag 17 Maart een stuk vaii B. en W. in be handeling van een ge-heel andere strekking. De St. Willibrordusstichting zou nadat nieuw overleg was gepleegd met B. en W., van welk overleg het initiatief van B. en "W. is uitge gaan in het stuk staat met evenveel woor den^ „wij hebben de stichting in overweging gegeven" de bestaande bewaarschool om bouwen tot twee lagere scholen met ieder 7 klassen, terwijl een nieuwe bewaarschool zou worden gesticht. Het lis nu juist deze omzetting der aanvan kelijke plannen, waartoe door B. en W., beter, door d-en wethouder vau onderwijs volgens de stukken liet iniitiatii-ef ia genomen, dat de Sint Willibrordussticlhtin-g in verband met teruggave van voorschotgelden een financieel verlies zou hebben geleden, dat m<vn heeft ons wederom van niet-katholieke zijde een cijfer genoemd vele tienduizenden guldens zou hebben beloo- pen. We hebben ons, het spreekt vanzelf, tot de St. Williibrordusatidhiting gewend om nader© iffiticlittiEise-n. Daar heeft men, wrat in het bovenstaande kort is geresumeerd, u-lot ont kend, maar acihtte het beter, van de zijde der St. Willihrordusstiiehitiing niets u,it te laten, wat tot bemoeilijking van haar verhouding met het gemeentebestuur, in c-asu deu wethouder van ouderwijs aanleiding zou kunnen geven. Intuisischen branden ons een aantal vragen op do lippen. We zullen ze voorloopig niet uiten in bet vertrouwen, dat de zaak op een of an der© wijze tot volle klaarheid zal worden ge bracht. Alleen willen we ca- n0® óit van zeggen, dat de Sint Williibrordussticliting natuurlijk hooit in een transactie ais waartoe het initiatief van den wethouder van onderwijs is uitgegaan zou hebben toegestemd, als zij zou hebben geweten of m-aar bad kunnen vermoeden, dat zulks voor haar een gewddfigd ti-nahcieel nadeel zou g-aan beteekenen; en vervolgens, dait dit „In cident'; zullen we het maar noemen den hoog- noodiigen houw d-er scholen in het Singelkwar tier op betreurenswaardige wijze vertraagt. Door verbreking van een hangslot heeft men in den afgeloopen nacht een etalagekast geo pend, zich bevindend buiten den gevel van den winkel van den heer Engering aan de Hoog straat. Uit de kast werden 6 heeren pullovers en 12 paar sokken ontvreemd. VORST De ingezet enen onzer stad worden er aan herinnerd, dat het bij vriezend weer verboden is de stoep met water te reinigen. HOND OPGEVANGEN Door de politie is een hond opgevangen, hoog pi. m. 40 c. M. met grauwe dok en gele pooten. Het dieir is bij de gemeente-reiniging aan den Buitenhavenweg binnen 3 keer 24 uur terug te bekomen. Vuylsteke exit. „Ode op een grens rechter". Een treurmare. Nog steeds vertrouwen. Ratels cn Pui ten. Oude tijd, kom terug. ^x). Het is een hoogst verheven Oud-Hol- landsch volkslied dat begint met de woorden Er liep een patertje langs den kant! En met dat grootsche poëem voor oogen wordt in I-Iermes-D. V. S.-kringen geijverd om gezamenlijk te komen tot een verrukke lijke „Ode op een grensrechter", waarvan de eerste regel alreeds is bij elkaar gepeinsd: Er liep een grensjager langs den kant! De rest die er op zal volgen moet geschre ven worden in den meest volmaakt verleden tijd, want.de dikke assistent van scheids rechters met beroemde namen is niet meer in figuurlijken zin natuurlijk en in zijn plaats, u heeft bet als vanzelfsprekend di rect opgemerkt, dat ik dr. Vuylsteke bedoel, wandelt nu doodnuchter of-ie het zijn heele leven lang gedaan heeit, de heer H. J. Sehef- fers Zondag op Zondag langs de lijnen. Om bij het publiek even populair te wor den ais „de dokter" zal hem niet zoo heel gauw lukken. Daar mist ie de noodige embonpoint voor. Tot mijn groote verbazing stond Smoor weer onder de lat en in een ommezientje van tijd bad ik al mijn heel© woordenkennis bij elkaar gezocht om een^ passende qualificatie te vinden voor de leden van de elftalcom missie. Conservatief! dat was het woord dat het best in mijn smaak viel en ik bad me al voor genomen om het bij de eerste gelegenheid de beste te gebruiken tegen een Hermes lid, toen een van die leden me stilletjes en diep be droefd kwam vertellen dat de pas ontdekte „hoop van voetballend Schiedam" ziek was. Een treurmare die In staat was de andere spelers vast bij voorbaat den wedstrijd te doen verliezen. Gelukkig bleek bij de backs het oude ver trouwen in hun vroegeren keeper nog steeds te bestaan. Telkens wanneer het maar heel even kon, liepen ze naar het middenveld en probeerden daar eiken bal die hun voor de voeten kwam zoo ver mogelijk weg te, krijgen. Waarheen, dat deed er niets toe. Een paar keer mikten ze hun voet precies over den ba.1 heen, hoe ze dat toch zoo mooi gedaan krijgen is me nog steeds een raadsel, en daar na werd het telkens een algemeen sauve qui peut in de richting van het doel De lui op de tribune zaten dan iederen keer weer ijzig te ijzen, want koud was het, en toen Hormes eenmaal achterstond was de kou alweer een mooi middeltje om net te doen .alsof ze er niets om gaven Ik voor mij, ofschoon het geleden verlies me spijt voor die clubenthousiasten, vind het nog spijtiger dat ik in de week voor St. Ni- colaas hun adressen niet heb geweten. Ze hadden dan allemaal een rateltje gekregen, of een filuit, of iets anders om hun hoogge spannen zenuwen op te uiten. Er is iets niet in orde in ons Schiedamseh voetbalwereldje! In den laatsten tijd heb ik al enkele malen een aanmerking gemaakt op S. V. Y. en ook nu moet ik bet do-en. Met een heele troep sup porters waren zo naar Vlaai-dingen getrok ken om daar de aanstaande kampioen, For tune, te bekampen. De Schiedammers hebben op het kantje af het pleit verloren, maar hun prestatie werd verkleind, door het feit, dat ten aanschouwe van een groot publiek een van hun spelers het veld werd afgestuurd, gelukkig nog door z'n eigen aanvoerder en niet door den scheidsrechter. S. V. V.'ers! Ik schaam me over jullie. Laat het nu ook eens een keertje zoo zijn als vroe ger, dan ga ik weer met liet grootste genoe gen naar jullie wedstrijden kijken SCHEEPVAART SCHIEDAM, 10 Dëc. Aangekomen: s.s. Boni face, van Duinkerken in de Wiltonhaven; s.s. Bruges, vam Harwich om te dokken in de Wil- lieiminahavens.s. Gorontalo, Rott. Lloyd om te dokken in de Wiltonhaven; s.s. Rubfret, van Rousan om kolen te bunkerens.s. Felix, met ijzererts van Sagvoy, beide in de Wilhelraina- liaven. SCHIEDAM, 10 Dec. Vertrokken: s.s. Rub fret, naar Malmö; s.s. President Francyui, naar Batoum; s.s. Eibergen, naar Hamburg; s.s. Elefherios IC Venizelos, naar Fij'nemoutli. SCHIEDAM, 11 Dec. Aangekomen: motor- schoener Nijssiena, kajt. L. Pot, met gebroken glas van Londen voor de Vereenigde Glasfabrie ken aan de Buitenhaven. BURGERLIJKE STAND Aangifte van 710 December. GEBOREN: Johanna. Cornelia Maria, dochter van J. Leliveld en PI. C. M. Bronneman, Da Costastraat; Albertina Adriana Maria, doebter van G. J. Dingenouts en A. W. M. Feelders, Rozenburgschestraat; Waltherus, zoon van C. P. van Hulten en S. Pleijsier, Aleidastraat; Jan, zoon vam P. J. Vrauwdeunt en M. W. Ver meulen, G-oereeschestraat; Petrus Johannes, zoon van H. P. G. Sonnemans en A. L. M. Pleters, Vlaard. dijk; Peiter, zoon van D. Bon tenbal en M. G. Zweere E.endraclitstraat; Gerrit Johannes, zoon van J. D. Selp en J. Groeneweg, Nassaulaan. OVERLEDEN: L. Bokhorst, oud 87 j. we duwnaar van M. van Most, Boterstraat; E. J. Spoel, oud 86 j weduwe,vam J, van Dalen, Sta tionsplein. lederen Zondag Patronaat St. Dominicua, Godsdienstonderricht en ontspanning In bot patronaatsgebouw Emmastraat, van half acht tot negen uur. 's Maandags repetitie Muziekgezelschap St. Ambrosius 8 uurj R. IC Volksbond. lederen Maandagavond clubavond R. K. Damclub I. D. O. Patronaatsgebouw Lang* Haven; aanvang S uur. Dinsdag bestuursvergadering R. K- Metaal- bewerkersbond „St. Eloy", Gebouw R. K, Volksbond. lederen Dinsdagavond om half negen repe titie R. K. Gemengde Zangvereeniging Lorenzo Perosi, Gebouw R. K. Volksbond. Iederen Woensdag Patronaat St. Domlnicua zaagles in het patronaatsgebouw, Emmastraat, van half acht tot negen uur. Iederen Woensdag Repetitie Koninkl. man« nenzangvereeniging „Orpheus", Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang half negen. Iederen Woensdagavond vergadering ^Katho liek Streven". Gebouw Kath. Kring. Aanvang half zeven. Iederen Woensdagavond van 7 uur tot hal fnegen zitting bestuur Spaarfonds R. K, S. V. Excelsior. Gebouw Kath Kring. Iederen Woensdagavond clubavond R. K, S. V. Excelsior. Gebouw Kath. Kring. Eiken 2en en 4en Vrijdag van de maand vergadering Kath. Leven. Gebouw Kath. Kring- L. Haven. Aanvang half negen. Iederen Vrijdagavond oefeningsavond tot bet verleenen van Eerste Hulp bij Ongelukken.' gebouw R. K. Volksbond. Aanvang kwart ovwj acht. lederen Zaterdagmiddag van 2 tot 5 uur Is geopend het Stedelijk Museum. St. Jorlf Doele, Doeletuin. Woensdag 12 December Vergadering R. K. Bakkersgezellen vereeni ging „St. Clemens". Gebouw R. IC Volksbond. Aanvang S uur. Aller opkomst dringend ge- wemscht. t Vrijdag 21 December Oprichtingsvergadering afdeeling R. IC Vrou wenbond. Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang 8 uur. Vergadering Nederlandse he R. IC Fahrleks- aribei-ders(sters)bond „St. Willibrordus". Be spreking gevoerde acties; bestuursverkiezing enz. Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang halt acht. Opkomst dringend geweuscht. TE ROTTERDAM 11 Dec.: Groote Schouwburg, Merijntja Gijzen's Jeugd (Rott. Hofst.tooneel) 8.15 uup (voor volwassenen). 12 Dec.: Groote Schouwburg Faust, (Co- Opetra-tie) 8 uur (voor volwassenen) Tivolisebouwburg, Haas en Grietje (De Nar ren) 2.15 uur. 15 Dec.: Groote Schouwburg. Tosca (Ital, Opera) 8 uur (voor volwasseneu). 16 Dec.: Groote Schouwburg, Madame Sans-gêne (Rott. Hofstadtooneel) 8 uur (voor volwassenen). Bioscopen Goedgekeurde program ma's tot en met Donderdag 13 dezer ln:' Corso (voor volwassenen); Royal; Grand Tlióatre; Olympia (voor volwassenen). BEURS VAN SCHIEDAM SCHIEDAM, 11 Dec. Offieieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn Moutwijn 46 pet. 19.per H. L. H. J. J v NSEN, Spiritus SCHIEDAM, 11 Dcc. Men noteert voor, Melasse-spiritus f 33 per H. L. Ruwe graanspirltus 60 pet. 17.per H.L. R. K. S. V. EXCELSIOR Dank zij vorst en ragen ging van het pro gramma wederom weinig door. De wedstrij den die echter gespeeld zijn leverden den zwart-wititen klinkende overwinningen op. Het 3e elftal wist in Berkel een mooie 3—0 overwinniimts' te behalen op het heusdh niet zwakke T. O. G. 1. Jammer dat die 3e elftallens het in het begin zelf vergooid hebben, zoo dat ze nu slechts een heel klein kansje voor de lo plaats maken. Het A-elftal schoot geweldig' uit zijn slof en won in aem zeer eenzijdlgeu wedstrijd met niet minder dan '10—0. Het kampioenschap komt steeds nader. Zooali3 reeds gemeld vindt a.s. W oensdag een kegelavond plaats, uitsluitend toegankelijk voor leden en genoodigden.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 1