Purol bij Ruwe Handen - FEUILLETON MIJ IS DE WRAKE! DONDERDAG 13 DECEMBER 192b EERSTE BLAD PAGINA 2 VAN BURÏNK CONTRA HET W.A.C. WEERBERICHT i Reel. 25367 VM 10 DE MEINEED-PROCEDURE TEGEN AMBTENAREN DER SCHEEPVAART- VEREENIGING ZUID. Eeji -:hrijyen van den voorzitter van den Centralen Bond. In v.rband met de voorlezing van een schrij ven van den Secretaris der Scheepvaartvereeni- ging-Zuid bij de behandeling van een aanklacht wegens meineed tegen eenige beambten der Ha venreserve ter terechtzitting van 10 December j.l. is door den voorzitter van den Centralen Bond van Transportarbeiders het volgende sc' ven verzonden aan Mr. Fruin. verbaftd met den brief van den heer Van Wageningen, secretaris der Scheepvaart- vereeniging-Zuid, gisteren door U ter terecht zitting van de Rechtbank voorgelezen, meen Ik jiej. ,.a„ Tv»r kermis te moeten Jyen- gj net geschil over het tijdstip va. aanneming der betreffende werklieden ontstond, bestond tusschen de Scheepvaartver- ee#iiging-Zuid en den Centralen Bond geen scheidsgerecht. Het geschil zelve bleek in on derhandeling niet voor oplossing vatbaar. Dit viel samen met pogingen om tot weder instel ling van een scheidsgerecht te geraken, waarbij in mondelinge bespreking tusschen den heer Plate en mij dezerzijds in overweging werd gegeven de zaak Geurts c.s. als een der eerste voor het nieuwe scheidsgerecht te brengen. Na eenige dagen beraad werd mij door den heer Plate telefonisch medegedeeld, dat deze zaak door de Scheepvaartvereenlging-Zuid niet voor arbitrage vatbaar werd geoordeeld. Dwingen tot arbitrage konden wij, wegens ontstentenis eener collectieve arbeidsovereenkomst, niet, zoo dat toen door mij is geantwoord, dat ons dan slechts de weg der civiele procedure restte. De gang dezer civiele procedure is oorzaak ge weest dat verzoek tot vervolging wegens meineed noodig werd geacht', hetgeen het ontslag van Geurts uit de H.A.R. tengevolge had. Over dit ontslag heb ik mij bij den heer Plate beklaagd, die berichtte, dat hij persoonlijk mogelijk anders zou hebben behandeld, docb zich overi gens het ontslag onder de omstandigheden, waaronder het was gegeven, kon verklaren en hij niet tot redres kon medewerken. irna, tijdens de Arbeidsconferentie te Gei ve, dit voorjaar, beklaagde de heer Van mingen zich tegenover den heer Kievit en mij over de vervolging wegens meineed. Hij verzekerde ons met groote stelligheid, dat het recht aan den kant der Scheepvaartvereeniging- Zuid was. Dat deze aanklacht wegens meineed met een van zijn zijde tegen de getuigen van Geurts zou worden beantwoord en dat dan bo vendien al dezen gelijk Geurts, uit de haven zouden worden verwijderd. Bad deze intrekking plaats, dan was de S< pvaartvereeniging-Zuid alsnog bereid, ontl r vooropzetting van haar gelijk, de zaak „aan de groene tafel" te behandelen. Onder deze omstandigheden hebben wij, de heer Kievit en ik, toen Geurts in overweging doen geven de klaoht in te trekken, aan welk advies geen gevolg is gegeven. Uit dit relaas zult U hebben gezien, dat de aanvankelijke weigering der Scheepvaartver- eeniging-Zuid om de zaak arbitraal te doen be slechten, tot de instelling eener civiele vorde ring heeft doen besluiten, met de gevolgen, die zich daarbij thans voordoen. Eerst toen de klacht wegens meineed bij de Justitie was kwam de bereidheid der Scheepvaartvereeni- ging-Zuid tot arbitrale beslechting van het ge schil. Dat dit aanbod niet voetstoots werd aanvaard zult u mogelijk kunnen billijken als U de mededeelingen, die daaraan waren ver bonden, in oogenschouw neemt. Waar de brief van den heer Van Wagenin gen ter terechtzitting is voorgelezen acht ik het noodig afschrift dezes te richten tot den Weledelgestrengen heer President en den Wel- edelgestrengen heer Officier van Justitie van de Rechtbank, alsmede aan de Scheepvaartver- eeniging-Zuid en de pers." SCHENKINGEN AAN HET MUSEUM BOYMANS De Commissie voor het Museum Boijmans doet mededeel iüg van de navolgende aan dat museum gedane seheenkingen: van den heer A. P. van HoeySmith, een schilderij van .Tan Voerman: gezicht op Hattem; een schilderij van P. Meiners: weidelandschap; van den hoer J. H. van Hasselt: een teekenlng van N. Eekman: cactussen; van mevr. de wed. J. A. van Vollenhovenvan Staveren een plafond schildering van Jacob de Wit, voluit gesig neerd en 1725 gedateerd, bestaande uit een ovaal middenstuk, een allegorie op den vrede en de welvaart voorstellende, benevens uit vier grisailles als hoekstukken, welke de vier ele menten uitbeelden. Vrij naar het Engelsch van R. H. OARDAGH. 48) Hij bedoelt dit, Teule. Er is oneenigheid geweest tusschen onzen kameraad Sarceda, en den bevelhebber. Sarceda had u geen voorwaar» den willen toestaan, of anders u uit uw vesting willen lokken onder valsche beloften, om u dan terdood ta brengen. Maar de bevelhebber wilde er niets van weten, want hij zei, dat men zijn woord moest houden zelfs tegenover heidenen, en wij, die onze redding aan u te danken had den, riepen schande ovar hem. Da twist liep zóó hoog, dat Sarceda, die de 3e tn rang is, ten laatste verklaarde, dat hij met deze vredesonder handelingen niets te maken wilde hebben, en met zijn gevolg naar Mexico zou gaan, om daar ba den onderkoning Terslag uit te brengen. Daarop zei Bernal Diaz, dat hij naar de hel kon gaan, en verslag uitbrengen by den duivel, waai- hy zooals hy altijd geloofd had bij vergis, sing uit losgelaten was, en zij namen toornig afscheid van elkander. Nu, sinds de noche triste hebben zij nooit veel met elkaar op gehad. En zoo gaat Sarceda binnen 'n uur naar Mexico om daar zooveel mogelijk kwaad te stichten by den onderkoning. Mij dunkt, ge zyt goed van hem afgekomen. Vader, zei mijn zoon nu, wie is die Span jaard, die zoo gemeen naar ons stond te kijken? Dat is de man waarvan ik je verteld heb, NV. HANDELMAATSCHAPPIJ JUNKER EN RUH. De N. V. Handelmaatschappij Junker en Ruh, die sinds jaren haar showroom te Rotterdam heeft gehad aan den Nieuwen Binnenweg en haar magazijn aan den Matheneseerdljk, heeft met ingang van heden haar kantoTen, magazij nen en toonzaal ondergebracht in een eigen pand, gelegen aan de Coolhaven, doorloopende naar de Willem Buytenwechstraat Het nieuwe complex, dat een oppervlakte beslaat van plus minus 1075 M.2 is gebouwd on der architectuur van de heeren v. d. Heyden an van Nieuwenhuyzen, door de aannemers Pelt en van der Heyden. De gezamenlijke op pervlakte bedraagt circa 2400 M.2 De kelder ruimte is wegens het niveau-verschil tusschen de Willem Buytenwechstraat en de Coolhaven, ten opzichte van de Coolhaven parterre ge legen. Daar bevinden zich ook de garages en expeditieruimte. Op de eerste etage aan de Coolhavenzijde zijn de kantoorlokalen ondergebracht, terwijl de toonzaal zich beganen gronds aan de Willem Buytenwechstraat bevindt. Het geheele com plex gebouwen is voorzien van centrale ver warming. Ook een lift is aangebracht, welke loopt van de kelderruimte tot de bovenste étage. In de toonzaal, die werkelijk een lust voor de oogen is, zijn de verschillende artikelen ge ëxposeerd, waarmede de N.V. Handelmaatschap pij Junker en Ruh aan de markt komt en steeds met welverdiend succes. De showroom bevat o.m. een collectie huishoud gasfornuizen, ovens en comforen, waarmede direct kan ge demonstreerd worden. Verder industrie-gastoe- sMIen, grootbedrijf gastoestellen voor hotels, restaurants, ziekenhuizen, gestichten etc. Be kende artikelen staan er verder als banketbak- kersgasovens, vulkachels, insluithaarden en badkachels. Aansluitend aan toonzaal bevinden zich ver der nog een demonstratie-ruimte en een z.g.n. proefstation, waar de meest uitgebreide proe ven op verlangen kunnen worden genomen. Men kan zich dus eerst van de werking van een of ander toestel op de hoogte stellen. Gisteren zijn de lokaliteiten officieel in ge bruik genomou. De oude lokalen aan den Ma- thenesserdijk blijven in gebruik tot einde van deze maand. DE WITTE STREET-TERRIER. Jerry van den „Green Mountain Flyer" zoo lezen wij in het tijdschrift Spoor- en Tram wegen, is een hond met bevattingsvermogen Hij wist het geluid van zijn trein te onderschei den van alle andere lage, hooge, lange en korte tonen. Doch er is niets nieuws onder de zon! de witte foxdoes van de rijwielbewaarplaats op het station D. P. kan aan Jerry nog een paar punten voorgeven. Da Rotterdamsche fox, een binnenloopertje zonder vasten baas, stond iederen morgen te 7.15 op apoor 13 de Rheingold op te wachten voor zijn ontbijt; lederen middag op spoor 1 om half twee de Pullman voor zijn lunch en iederen avond te kwart voor zes de terugkeerende Fransche Iuxe-tredn voor het diner op het trot toir van het 2de perron. Had liij dan nog trek, dan wipte hij 's avonds om tien uur even van het eerste naar het tweede perron over om in de restauratie van trein 1 zijn souperdinatoire te consumeeren. Helaas, ook het Instinct van een hond heeft grenzen. De nieuwe dienstregeling kwam. En daarmede spoor- en Ujdwisseling. En nu komt de Rheingold een uut vroeger, wat Bob te matineus vindt. Hij keek de vorige week het publiek verwijtend aan en men meende duide lijk in zijn vragend Maffen het woord „klacb- tenboek" te hooren. AUTO IN EEN SLOOT. Geslipt door de gladheid Gisterenavond te ongeveer kwart voor zeven is een auto van den heer J. bestuurd door den 32-jarigen chauffeur A. M. J. H. S. wanende Lange Warande op den hoek van de Kievirts- laan en den Westzeedtjk door den spiegeJglad- den toestand van den weg geslipt en in een sloot langs den weg terecht gekomen. De chauffeur wist zich op het laatste oogen- blik te redden. De auto zal door een bergings- maatsehappij worden weggehaald. jongen, de Garcia, die je grootvader indertijd onschuldig in de gevangenis heeft laten werpen, en je grootmoeder vermoord heeft, en mij heeft laten folteren, en nu stellig nóg niet aan het eind van zijn misdrijven is. Pas op voor hem, jongen, denk daaraan. Nu waren wij hy het paleis, bijna het eenige huis, dat ongedeerd was gebleven. Hier werd ons een vertrek toegewezen, en weldra kwam er hevel, dat ik met mijn vrouw voor den Spaan- schen bevelhebber Dlaz moest verschijnen. Wij lieten onzen jongen alleen hoewel Otomie eerst bij hem had willen blijven en ik kuste hem, daar ik dacht, dat hij reeds slapen zou, als ik terugkwam. Bernal Diaz had zijn ver trekken aan het andere eind van het paleis. Weldra stonden wij vóór hem. Hy was een ruw uitziende, gezette man, van gevorderden leef tijd, met schitterende oogen, en een leeiyk, maar eerlijk gezicht. Hij 'nad veel weg van een boer, die zijn heele leven in alle weer en wind ge. werkt had. Zoodra hy ons zag, wendde by zich af van de soldaten met wie hy schertste, en kwam nader. Ik hoog om hem te begroeten. Uw zwaard, zei hij kort, terwijl hy mij met zijn levendige oogen monsterde. Ik maakte het los, en reikte het hem over. Neem het, kapitein, zelde ilc ln het Spaansch; gij hebt gewonnen. Bovendien, het komt weer hy zijn eigenaar terug. Want bet was hetzelfde zwaard, dat ik hem in de nocho triste had afgenomen. Hy keek er naar, en zelde dan; Ik had al gedacht, dat het geen andere man kon zyn. En zoo ontmoeten wij elkaar dus na zoovele jaren. Nu, gy hebt miji eens het leven geschonken, en ik ben blij, dat ik de schuld kan terugbetalen. Als lk er niet zeker van was geweest, dat gij het waart, dan hadt gy niet zulke gemakkelijk voorwaarden gekre gen, vriend. Hoe heet ge eigenlijk? Ik heet Wingfield. TENTOONSTELLING VEREEN. VAN PLUIMVEEHOUDERS „VREEWIJK" Zooals reeds aangekondigd, houdt de vereenl- ging van Pluimveehouders „Vreewijk" Vrijdag, Zaterdag en Zondag in het R. K. Vereenigings- gebouw aan de Enk haar jaarlijiksche tentoon stelling. Deze zesde-expositie is noch intercom munaal, noch nationaal, doch is uisluitend een fbow van het dierenbazit van de Tuindorpera zelf. Doch de tentoonstelling is daarom niet minder bezienswaardig en geeft een zuiver beeld van wat „Vreewijk" in eigendom heeft aan hoenders, konynen en duiven. En die rijk dom blijkt van goede verscheidenheid en van een uitstekende kwaliteit te zijn. Zooals de voor. zitter der vereeniging en tevens secretaris- penningmeester der tentoonstellingscommissie, de heer J. Swiers, ln het inleidend artikel van het vraagprogram spreekt, is daarin bijna geen ras vermeld, dat niet bedacht is geworden. Bijna, want niet alle soorten zyn gevraagd. Want waartoe dient het rassen op te voeren, die de leden niet houden en derhalve ook niet op onze tentoonstelling zullen verschijnen. De jury bestaat uit de heeren J. v. Asteren Vsrwenne (lidhte rassen). D. pleit (zware en middenzware rassen, J. Spruyt, krielen, post en eieirdiïlven, A. Grauwmans konijnen. De vereeniging beschikt over een pracht aan tal prijzen, bestaande uit wisselbekers, me dailles, bedragen in geld, huishoudelijke artike len en verschillende voersoorten met een totaal van 205. Benevens nog een 20-tal extra bekers en lauwertakken. De vereeniging had de jury gevraagd op praedicaat dus streng te keuren, zoodat het voor „Vreewijk" een groote voldoening was te mogen vernemen, dat buiten enkele onvoldoen de exemplaren, die by'v. nog te lich van ge wicht waren, de tentoonstelling een verzame ling biedt van schfitterenden aard en van supe rieure kwaliteit. En dat wil wat zeggen op 311 inzendingen. De bezoekers van deze Vreewijk-show kun nen we o a. nog op het volgende wijzen: Allereerst valt op deze expositie op do An- gora-konijjnen-stand van de H(ollandsche) A(ngora) F(okkerij) van den heer Hennekam uit Portugaal, waarbij prachtige dieren kun nen worden bewonderd. Vervolgens de collectie Kuifhoenders van den heer Zonnevylle uit de Zulderstad; voorts een uitkomende broedma chine, een stand van de bekende firma Mise- rius en oen stand met de prijskast van „Vree wijk" zalf. Onder de lichte rassen valt te zien behalve een 50-tal exemplaren van verschillende soor ten een zeldzaam geëxposeerde collectie witte leghorns, niet minder dan 50 ln getal. Ook onder de zware en midde-ngewiehtrassen treft men groote toornen en int!Mueele dieren aan, waaronder een 50 wijandottes (zilver, goud- Columbia en wit) een 20 Rhode Island Red. 20 Hymouth Rocks en 15 Welsumers. Een aparte vermelding verdienen de 5 Brahma's, de Barne velders en de 60 krielhoenders in alle rassen. Onder de konijnen treft men een serie van 10 flinke Vlaamsche reuzen. Onder de 40 sierduiven mogen de Hollandsche en Hollekroppers niet eens worden genoemd. Ook de postduiven zijn met 15 exemplaren ver tegenwoordigd. Tenslotte vermelden wij nog de mooie dieren welke voor de verloting zijn aangekocht. De show wordt morgenavond geopend om 7 uur. Zaterdag is da tentoonstelling geopend van 1010 uur en Zondag van 106 uur. Op de prijswinnaars komen wij morgen nader terug. DIEFSTALLEN Ten nadeele van H. S. eiectricien, wonende Schoterboschstraat is in de Almondestraat een fiets gestolen. Uit den winkel van niej. G. T. in de Weste Wagenstraat is te haren nadeele een taschje met 3 gulden en een sleuteltje van een safe gestolen. GEARRESTEERD De 44-jarige caféhouder A. S. zaak doende Leeuwen brugsteeg is aangehouden, verdacht van verduistering van een fiets en mishandeling van twee vrouwen, die bij hem Inwonen. Deze straat staat bij de Politie zeer ongunstig bekend. Vriend Wingfleld dan. Want ik zeg u, dat ik onderaan dat duivelshuis zou gezeten heb ben en hy knikte in de richting van de pyramlde tot gy allemaal bovenop van honger waart om gekomen. Neen, vriend Wingfield, neem het zwaard terug. Ik heb me jaren geleden van een ander voorzien, en gy hebt hiervan 'n kranig gebruik gemaakt. Nooit heb ik mooier zien vechten. En dat is dus Otomie, de dochter van Montezuma, en uw echtgenoote. Wel, wél, het is heel wat jaren geleden, en toch ïykt het me nog pas gisteren gebeurd, dat ik haar vader zag sterven, een man met een Christen zin, hoe wel hy nooit Christen geworden is, en iemand, dien *we leelijk behandeld hebben. Moge God ons allen vergiffenis schenken! Nu, waarde dame, niemand kan zeggen, dat gij veel Chris ten zin hebt, als een zeker verhaal waar is, van wat daar ginds gebeurd is, een nacht of drie geleden. Maar we zuilen er niet meer over spre. ken het zit nu eenmaal in het bloed en alles ls nu vergeven ter wile van uw echtgenoot, die mijn kameraden van den offerdood gered heeft. Otomie luisterde, onbeweeglijk als een stand beeld, nmar zij zelde geen woord. Zij had trou wens zeer zelden gesproken sinds dien vreese- ïyken nacht. En nu, vriend Wingfield, ging kapitein Dlaz voort, wat is uw planT Gij zljt vrij te gaan, waarheen gU wilt. Waar wilt ge heen? Ik weet het niet. antwoordde Ik. Jaren geleden, toen de keizer der Azteken my het leven schonk, en mij zijn nicht ten huweiyk gaf, zwoer ik. hem en zijn zaak trouw te zullen blijven, totdat geen rook meer uit den Popo zou opstijgen, tot er geen koning in Tenoch- titlan meer was, en het volk van Anahuac ver nietigd was. Dan zijt gy van uw eed, ontslagen, vriend, want dat Is gebeurd, en van den Popo is de laatste jaren geen rook opgestegen. Als ge nu EEN PROPAGANDA YOOR ZICH ZELF Gisterenaivond is in het Verkooplokaal aan ■deu Goudschesingel een vrij druk bezochte ver gadering gehouden, vanwege de communisti sche party, centraal comité, in welke vergade ring het raadslid, de heer G. van Burinik, de be kende kwestie van zijn royement uit het werk- loozen agitatie comité heeft besproken. Zooals men zich zal herinneren werd 14 dta- gen geleden door het W. A. C. een vergadering belegd, op welker bijeenkomst Van Burink werd geroyeerd, dlaar hij zich met flesschentrekkerij ophield. Van Burink begon gisterenavond, met zijn ka meraden er op te wijzen, dat eT meer politie in de zaal aanwezig was diam strikt noodzakelijk. Hy spoorde de vergadering aan, zich daaraan niet te storen. Wel moesten zijn kameraden ordelijk biyven, maaT het stond een ieder vry openiyk voor zijn opinie uit te komen. Zooals hierboven gezegd, was de vergadering goed be zet. Verschillende werkloozen hadden hun vrou wen en kinderen meegebracht. De schapen had den het meer te kwaad met den slaap dan met hun commnntetischen voierloopea* Van Burink. Alvorens zich zelf te rectificeeren tegenover de beschuldigingen van het W. A. C. geniet op een vergadering, die volgens zeggen van Van Burink was gehouden van het geld van het filiaal van Moseou, heeft hij zijn kameraden eerst gewezen op 'hetgeen hun adviseur Van Burinik wel heeft gedaan om den nood van de wenkloozen te lenigen. Wij laten bet communistische Raadslid een o ogenblik aan het woord. „Wat heb ik al niet ge-daan voor u, kameraden! En als adviseur van li® W. A. C-, èn als communistisch raads lid heb ik u steeds gewezen op den strijd te gen het kapitalisme. Willen wij afrekenen met het kapitalisme en dat moeten wij doen, wil len wij iets bereiken, dan moeten wy de werk- loozen-actie in Rotterdam anders gaan voeren De stryd moet gestreden worden door de werk loozen en door de werkende kameraden teza men. Geen afzonderlijke weristoozen-organisa- ties. Er valt in Rotterdam alleen iets te be reiken, wanneer de werkloozen één breed groot front, vormen." Met dergelijke war-tiaal wist de commuist het gehoor voor zich te winnen. Het was te begrijpen dat zulke krachttermen door de aanwezigen als kook werden geslikt. Vooral het vrouwelijk gedeelte van do vergade ring werkte met armen en voeten mede om haar instemming te kennen te geven. Van Burink had echter nog meer op zijn boek je. Hij was waarschijnlijk nog niet zeker van zijn gehoor. Hij wees zijn tomeraden op de verslechtering. Waarop de werkloozen recht hebben dat wordt hum onthouden. Hy stelde als eiseh 2.50 vooir kolengeld en een extra Korstuitdeeiing. Iiy spoorde met veel lieve woordjes zijn kameraden aan, om bij slecht weer op het AChterklooeter niet builen te blij ven staan. Allemaal naar binnen, dat heeft de Raad destijds goedgekeurd. Ook moesten de kameraden zich verzetten tegen het tweemaal stempelen per dag. Na deze propaganda-rede voor zich zelf, heeft Van Burink zich geworpen op kmuppel-Louis of te wel Lou de Visser en de zynen, die be- hooren tot het W. A. C. De voormannen van het W. A. C. heeft hij trachten te ontmaskeren en het geheele auditorium was het natuurlijk met hem eens. Tenslotte werd een motie aangenomen, waar in het vertrouwen in Van Burink werd uitge sproken, d.w.z. door die paar honderd werkloo zen, die gisterenavond aanwezig waren. BOND VAN WIELRIJDERS VEREENIGINGEN Aanvankelijk met 4 vereenigingen is te Rot terdam opgericht de Bond van Wielrüderstoe- ri'Stenvereenigingen in de provincie Z.-Holland. Het bestuur is als volgt samengesteld: J. G. Ligthart, R, F. C. 't Westen, voorzitter; M. v. d. Leer, R. F. C. 't Noorden, secretaris; D. dé Ruyter, R. F. C. de Kievit, penningmees ter; A. M. Korpel, H. F. C. de Zwaluw en G. W. O. Schaap, R. F. C. 't Noorden als ambu lante bestuursleden. Secretariaat Rusthoflaan 78. Rotterdam. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM Londen 12.07«4; Berlijn 59.341,4; Pary's 9.73; België 34.62; Zwitserland 47.95; Amerika 2.49; Oostenrijk 35.02%; Denemarken 66.44%; Zweden 66.57; Noorwegen 66.40; Spanje 40.43%; Italië 13.04. een raad van me wilt aannemen, moet ge die heidenen laten loopen, en in Spaanschen dienst gaan. Maar kom, laten we gaan eten, over die dingen kunnen we later spreken. Zoo zetten wy ons neer in de eetzaal, en ge bruikten ons maal, by het licht van toortsen, tezamen met Bernal Dlaz en enkele andere Spanjaarden. Otomie wilde gaan, en hoewel zy op verzoek van Diaz bleef, at zij niets. Weldra stond zij op en siloop uit het vertrek. XXXVII. Onder deu maaltijd sprak Dlaz over onze eerste ontmoeting, en hoe ik hem by vergissing bijna gedood had, omdat ik dacht, dat hij Sar ceda was, en toen vroeg hij mij, wat mijn veete met Sarceda eigenlijk was. Zoo kort mogeiyk verhaalde lk hem de geschiedenis van ndjn loven, en van al de ellende, die de Garcia of Sarceda over mij en de mijnen gebracht had; en hoe ik door hem thans in dit vreemde land was. Hij luisterde vol verbazing. Allemachtig, zei hij dan eindelijk. Ik heb hem altyd voor 'n schurk aangezien, maar dat hij als ge tenminste niet liegt, vriend Wingfield zóó'n schurk kon zijn, wist ik niet. Op mijn woord, als ik dit verhaal een uur eerder gehoord had. zou Sarceda het kamp niet verlaten hebben, vóór hij zich verantwoord had. maar Ik vrees, dat het te laat is. Hy zou naar Mexico vertrekken by het opgaan van de maan, om daar kwaad tegen mij te stoken, omdat ik u gunstige voorwaarden heb toege staan niet, dat ik daar bang voor hem ben, waai* zijn reputatie gering ls Ik lieg zeker niet, antwoordde ik. Veel van wat ik gezegd heb, kan ik bewijzen, als het noo dig is, en ik zou de helft van de mij nog res tende jaren willen geven, om thans van man tot man tegenover hem te staan. Altijd is hy mij ontsnapt, de tekening, die wij te vereffe nen hebben, ls lang. Verwadht wordt; Meeat matige ia het Noor den tijdelijk wellicht nog krachtige meest N.-O. wind, betrokken tot half bewolkt, waarschijnlijk weinig of geen neerslag, temperatuur om het vriespunt tot liohte vorst. De barometer is langzaam stijgende, de kans op vorst is woer iets afgenomen. Fietsers en motorrijders lichten op vau 'e avonds 4.15 tot 's morgens 8.35. DAMDISTRICT ROTTËUDDAM De afgebroken partij uit den wedstrijd Vlaar- dingenConstant tusschen W. F. Verburg en M. B. Braber is remise beslist, waardoor de uitslag 146 wordt in het voordeel van Constant. De party uit den wedstrijd Dordt 1Rotterdam 1 tusschen M. Kleyn en K. Hoogstraaten ia remise beslist, zoodat de einduitslag wordt IST in het voordeel van Dordt. De stand der competitie in deze p.fdeeling is nu; gesp. gew. rem. verl. pnt. Donlr. Damvereen. 4 O 1 0 7 Del. Rotterdam 5 4 0 1 S Het Westen 5 3 0 2 6 Constant 5 2 .1 2 5 Vlaardingen 4 9 I 3 1 Zuider Damclub 5 0 1 4 X Wel zal nog' een beslissing genomen moeten worden op een ingediend protest ingediend dóór de damvereenïging het Westen, maar de beslis sing hierop te nemen is niet moeilijk én zal wel geen verandering in den stand brengen. Dinsdag a.s. wordt te Rotterdam de laatste wedstrijd gespeeld tusschen Dordt 1 en Vlaardin- gen. De uitslag van dezen wedstrijd is voor beide clubs van het grootste belang. Wanneer Vlaar- dingen zich wil vrywaren van degradatiewed strijden zal deze club minstens een gelijk spel moeten afdwingen. Of Dordt 1 zich daartoe zal leenen, mogen wy wel betwyfelen, gezien het feit, dat zU thans de mooiste kans op het kam pioenschap heeft. WITTE PAARD—'T ZUID. Voor de competitie van den Nederlandschen Biljartbond ls gisteravond te Rotterdam ge speeld de wedstryd Witte Paard't Zuid. Het Witte Paard won met 63. T ZUID—ENTRE NOUS. Maandag- en Woensdagavond heeft te Rotter dam plaats gehad een wedstryd tusschen 't Zuid en Entre Nous om een wisselbeker, 't Zuid kwam met de volgende spelers uit; Deninga, Boerdam, Legierse en Kooyman, en Entre Nous met Smith, Niehoff, van Hilst en Rysinge. De stand is op het oogenblik: 't Zuid 3505 en Entre Nous 3173 punten. Op Woensdag 19 en op Vrydag 21 December wordt de wedstrijd te Rijs- wö'k voortgezet. BURGERLIJKE STAND. Aangiften, van 12 December. BEVALLEN: H. R. A. Beekman geb. van Meir d. D. F. Goudswaard geb. Verboom z'. E. A. SteUger geb. van Zevenbergen z. J« Hogervorst geb. de Voogd z. J. Schot geb. Deurman z. D. IV. Verstynen geb. Gehoor zaam d. B. Rutten geb. van Keulen z. O; Kroon geb. Schikker z. C, G. Houppermana geb. van Brakel d. W, F. Cranijel geb. van Eijndhoven d. C. H. A, Verhagen, geb. Dollea z. J. J. van dien Berg geb. Hatenbóer d. 51", A. C. Sehoemacher geb. van Roosendaal d. O» van Gent geb. van den Berg z. P. M. ds Waal geb. d© Gilde z. J. J. Okhuyzen geb. Bakker d. A. M. Noordegraaf geb. Frieten;:*, z. A. L. Neeleman geb. Kik z. C. W. Mar- quenie geb. Orddng d. W. A. Nipius geb. van Vliet d. C. C. de Melker geb. Bosselaar z. S. J. van der Knoop geb. Olgers d. J. van Prooven geb. Bokhout d. C. M. Goedvolk geb. Kley d. G. van der Hoek geb. Neleman z. M. J. Hopman geb. Aarden z. F, Boer geb. Rommen levenl. z. M. G. VersevelcH geb. Boer levenl. z. OVERLEDENL. Beuzenberg m. v. N. G Hagenbeek 31 j. H. L. C. Klein m. v. M. J Gorrisen 61 j. A. Buis jm. 3 m. C. V. d, Linden wed. v. J. A. Koemans 84 j. J. v. d, Dungen jd. 11 u. D. Breukhoven wedr. v. Et Hoogenboom 77 j. C. W. Boele wed. v. J. H. Stokker 89 j, M. C. Schroder wed. v. L. Edle 82 J. M. M. Balje vr. v. H. v. 't GeliK 61 j. A. D. H. v. Kuyk wedr. v./ C. T. .1. W Pompe 74 j. Zonder RECLAME geen omzet, geen w nst; de DRUKINKT is de kracht van 't huidige zakenleven Terwijl ik sprak, maakte een voorgevoel val iets vreeselijks zich dusdanig van mij meeste^ dat ik eeu poos lang niet in staat was, te spte ken of mij te verroeren. Laten we gaan zien, of hy al weg is. Diaz nu. Hij riep een wacht, eu stond op het punt, ck zaal te veriaben. op dat oogenblik keek ik op en zag een vrouw lu de deuropening staan. Haa hand leunde tegen de post, het hoofd, met di lange loshangende haren, was achterover g< worpen, en op haar gelaat stond zooveel smar te lezen, dat ik haar eerst zóózeer was z| veranderd niet als Otomie herkende. Maa toen ik haar herkende, wist ik alles. Er wa» maar één ding, dat die ontzetting en smar teweeg kon brengen, welke uit haar diepe oogei sprak. Wat is er met onze jongen gebeurd vroef ik. Hij is dood! dood! antwoordde zy, op eo toon, die my door merg en been drong. Ik zeide niets, want mijn hart. zelde my, wai er gebeurd was. Doch Diaz vroeg: Dood? Wat heeft een eind aan zyn leve gemaakt? De Garcia! Ik zag hem gaan, antwoordde Otomie. Dan wierp zy de armen omhoog, en viel zoir der een kreet te slaken op den grond. Sind( dien is ten minste niets In staat geweest, os mij diep te ontroeren, en de herinnering daas aan zal mij bijblijven tot mijn laatste uur. (Wordt vervolg!,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 2