Fabrieksbrand te Helmond Wat gebeurde in 1928? Te Helmond brak Zondagmorgen brand uit in de garenfabriek van de firma Carp. Ook de Eindhovensche brandweer moest er aan te pas komen, en we zien deze hier helpen bij het blusschings werk dat helaas niet mocht baten. De fabriek was verzekerd, ook tegen bedrijfsstoornis, maar de schade loopt naar raming in de honderdduizenden Wat er in den loop van het jaar 1928 aan belangrijke gebeurtenissen plaats greep, geeft bovenstaande ge com poseerde foto vrU duidelijk weer. Onze lezers zullen zich ongetwijfeld de voornaamste persoon lijkheden en feiten nog wel herinneren. Van boven naar beneden, vJ.n.r.: Gene Tunney, Hclene Mayer, de rit met de raketten-auto, de Duitsche Oceaan vliegers, de tocht met de Zeppelin naar Amerika (inzet Dr. Eckener), de Noordpool vlucht (inzet Nobile), de ziekte van koning George V v. Engeland, koning Amanullah, Roald Amundsen, Berlijn verlicht, gezonken Amer. onderzeeboot, de verkiezing van Hoover tot President van Amerika, de ramp van de Vestris, de Etna-uitbarsting, de storm fh Florida, de tocht van IJzeren Gustaaf BerlijnParijs, de kroning van den Japanschen Keizer, de kroning van Zogu-bei, de Olympische Spelen (Nurmi), de moord op generaal Obregon, de ziekte van Stresemann, het Kellogg-pact. en de kwestie Herriot. Herkent n ze allen, lezer? Dan mongt u zeggen dat u goed op de hoogte bent! - ~r Dezer dagen had te Rome de plechtige inwijding plaats van een nieuwen Standaard voor een artillerieregiment. Naast den vaandeldrager staat een fascist in volle uniform, om door zijn aanwezigheid de enge verwantschap te symbolisecren van rte fascistische militie met het Italiaansche leger De zilveren Zondag, zoo wordt in Duitschland de voorlaatste Zondag voor Kerstmis genoemd, is dit jaar voor de zakenmenschen van groote beteckenis geweest, wjJJ de gouden Zondag, d.i. de laatste Zondag voor 't Kerstfeest, te kort voor den feestdag valt, om de mensohen in staat te stellen hun inkoopen te doen voor den Kerstboom en de Kerstgeschenken. Het was in de zakenwijken een drukte van belang, zooals overduidelijk blijkt uit onze foto We plaatsen hieronder een foto van het eindelijk te Singapore aangekomen middendeel van het groote dok, dat van uit Engeland slechts door Hollandsche sleep booten kon worden gebracht op de plaats van beslemming. Het dok was vijf maanden onderweg Het is dezer dagen juist 25 jaar geleden dat Orville Wright met de door hem uitgevonden vliegmachine, welke we nierboven nog eens afbeelden, gedurende 59 seconden in de lucht bleef en eenafstand vloog van 852 Eng. voet, tegen een stormwind van 20 mijl per uur. En thans: Men kent om zoo te zeggen geen afstanden meer en vliegt van Nederland naar Indic Naar de laatste berichten verluiden zou Bolivië in een regeling door arbitrage hebben toegestemd, onder presidium van minister 'triand. en zou de tusschen Paraguay en Bolivië gerezen animositeit dus weer spoedig tot de historie behooren. Hier naast: een foto van de Piazza San Francisco in La Paz. de hoofdstad van Bolivië

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 12