DONDERDAG 20 DECEMBER 1928 TWEEDE BLAD PAGINA 3 HET NEDtRLANDsChE REEDERSBEDRIJF. DE GROOTERE ONTVANGSTEN STAAN ECHTER NIET IN VERHOUDING TOT DE FINANCIëELE UITKOMSTEN RIVIERTIJDINGEN. VOORSTELLEN VA* HET HOOFDBESTUUR DE OPSTAND IN SUMATRA KLACHTEN NAAR DEN MILITAIREN RECHTER ONVEILIG NOORD-BRABANT UIT HILLEGERSBERG UIT VLAARDINGEN KAMER VAN KOOPHANDEL VOOR DE BENEDEN MAAS. AANBESTEDINGEN, MARKTBERICHTEN. GUNSTIGE VERSCHIJN SELEN WAARGENOMEN In u-e te 's Grav&nixage, onder voorzitter schap van den heer L. J. van Gelderen, geho.iden 13e jaarlijksche vergadering der Ree., ers vereen igi ng voor de Nederlandsclie HaringviascSierij heeft de voorzitter een uit voerige openingsrede uitgesproken, waarin hij o.m. zeide. Reeds de vangsthoeveelheid over 1927 leert ons dat dit jaar met ruim 600 000 kantjes haring een groote verbetering opleverde, n.l. van ongeveer 100.000 kantjes in vergelijking met 920. Het jaar 192S leverde tot uu toe reeds 700.000 kantjes op, zoodat de Nederlandsche haringvangst dit iaar wederom reeds 100.000 kantjes hoven de vangst van het geheele jaar 1927 uitgaat Deze cijfers getuigen van een sterke toe name van de haringvangst. Daar het aantal stoomschepen vrijwel stati- onnair bieef. weegt dus de aanwas van nieuw ln de vaart gebrachte motorschepen ruim schoots op tegen het verlies aan zeilschepen in aanmerking nemende, dat ook in 1926 reeds 134.000 kantjes meer werden aangevoerd dan in 1925. valt het moeilijk te ontkennen, da.t de haringvangsten in de laatste jaren een opgaande liin aanwijzen. Ook ten aanzien van het soort haring, speciaal wat de grootte betreft, valt eene verbetering waar te nemen. I) - betere vangsten Id 1927 hebben over he. algemeen niet geleid tot overeenkomstig betere geldelijke uitkomsten. De gemiddelde opbrengst toch per kantje gevangen haring, welke voor 1925 nog circa 25 was, bedroeg in 1926 13.40 en in 1927 17.28. terwijl te verwachten is. dat over 192S weder een lager bedrag zal moeten worden aangenomen. Door den lagere® doorsneeprijs per kantje komt men vanzelf tot de ervaring, dat de totaal-opbrengst der Nederlandiche haring- visseherij in 1927 (en voor 1927 zal dit in uog sterkere mate blijken) lang geen gelijken tred houdt met de toenemende hoeveelheid aangebrachte haring. Gelukkig wordt ingezien, dat net te vroege uitvaren een zeer verderteiijken invloed kan uitoefenen op de resultaten van het geheeile verdere seizoen. Mog een ander feit is oorzaak, dat toe nemende groote aanvoeren, zelfs in de periode dat de haring goed houdbaar is, aan groote prijsfluctuatiën onderhevig is. Ik bedoel hieT- mode het in de laatste jaren verminderde af zetgebied. Nog steeds is de Hollandsche haring mits in goede co-nditie en op betrouwbare wijze gepakt en v«rzorgd, in het buitenland een gewild artikel, dat de concurrentie met hetgeen door andere landen geleverd wordt, zeer goed kan weerstaan. Uit een en ander valt te concludeeren dat groote vangsten op zich zeilf geen gevaar voor de uitkomsten der bedrijven behoeven op te leveren, wanneer men deze twee be langrijke voorwaarden in het oog houdt: le. het uitvaren ter haringvlsfcherij, dus het begin der campagne, nieit vroeger te doen plaats hebben, dan in verband met een ge regelde consumptie der niet-houdbare maatjes haring en een loonende prijs die voor dit artikel te verkrijgen is, als geoorloofd en wenschclijk moet worden beschouwd, en 2e. met alle mogelijke gepaste middelen het, afzetgebied voor de Hollandsche haring te verruimen, speciaal wat Rusland en Polen betreft. Ons hoofdbestuur is dit jaar begonnen pogingen aan te wénden tot bereiking van de Poolsche afnemers. Wij deden dit, uit sluitend in het belang van beataansverbete ring van het visscherijbedrijfby die pogin gen was ons elke zucht naar hét doen van exportzaken huiten den handel om, absoluut vreemd, en ik stel er prijs op dit hier nog eens uitdrukkelijk te herhalen. Zooais ook in het officieeie „Verslag van de Visscherij over 1927" van het Departe ment van Binnenlandsche Zaken en Land bouw wordt geconstateerd, valt een grooter verbruik van visch in het algemeen in ons eigen laad waar te nemen. Wij meer en, dat dit ook speciaal voor pekelharing geldt en zijn tevens overtuigd, dat dit verbruik nog belangrijk Is op te voeren. Ik geloof niet te overdrijven wanneer ik, over het algemeen genomen, de invoering en werking van de Haningwet 1927 beschouw als een zegen voor den Nederlandschen Haringexport- Behalve voor de invoering van deze wet, mogen wij den tegenwoordige® minister van binnenlandsche zaken en landbouw dankbaar zijn, voor de voortvarendheid welke deze be windsman betoont fn de behartiging van de onder zijn Departement ressorteerende vis- echerijzaken. HET JAARVERSLAG Aan het door den secretaris, den heer Joh. A. Mulder, uitgebrachte jaarverslag- is het volgende ontleend: Over het geheel genomen zijn de in 1927 verkregen resultaten beter dan die van 1926, hoewel de grootere vangsten niet in ver houding staan tot de finanoieele uitkomsten, hetgeen moet worden geweten aan de te lage prijzen welke de haring in het afgeloopen jaar heeft opgebracht Bedroeg de doorsneeprijs in 1926 18.40 per kantje, hetgeen reeds veel te weinig te, (de gemiddelde prijs bedroeg in 1925 24.75 en io 1924 21.36 per kantje) voor 1927 kan diie op slechts 17.23 worden gesteld. In het afgeloopen jaar waren bij de Ree- ders eereenlging voor de Nederlandsche haring- visscherij aangesloten 76 leden met 257 echepea. Ten aanzien van de wijze van verspreiding der radio-telegrafische praairapporten door de politiekruisers constateert het verslag, dat &n door de reederije® ên door de opvarenden voor deze berichten veel belangstelling wordt getoond. Inzake het stellen van minimum-elseben aan visscberij-to'uwwerlï Vordt verwacht dat de Tcaw-commissie binnenkort met haar rap port zal gereed komen. Hoewel de verpleging in het ziekenhuis te Dieppe nog niet te vergelijken zal zijn met dio in onze Hollandsche ziekenhuizen, con stateert het verslag, dat de in alle opzichten zorgvuldige en vertrouwenwekkende behande ling door Hollandsch sprekende verpleegsters wel bevorderlijk is geweest aan een snellere genezing. Met voldoening constateert het verslag dat de minister van waterstaat gevoig heeft ge geven aan het verzoek van het hoofdbestuur, te willen bevorderen, dat 't Noordveeharing- visscherijbedi'ijf een zoodanige vertegenwoor diging in den Raad voor de Scheepvaart wordt toegekend als waarop het in verband met zijne bedrijfsbelangen en den omvang van zijne vloot recht heeft. Op voorstel van het hoofdbestuur werd de contributie der gewone en algemeene leden aan de algemeene kas der vereendgin-g be paald op 15 per varend schip en 7.50 per nlet-varend schip, en had de onveranderde vaststelling plaats van -ae lijst van arbiters voor de beslechting van veroen igi ngsgeechillen. Voorts besloot de vergadering tot opheffing van den Raad van Arbitrage voor de Neder- landsehe Noordzee-vlsscherij-reederijen. Vervolgens vereenigd-e de vergadering er zich mee. dat het hoofdbestuur overleg pleeg de met de scheepvaartinspectie in zake het vrijwillig te aanvaarden toezicht op de logiezen Op voorstel van de Reedersvereenigingen te Vlaardingen en Maassluis had een bespre king plaats in zake het aanmaken van z.g. reeder ij tonnen in 1929. Be&loten werd daar mee door te gaan en te trachten meer reede- rijen te bewegen deze voorgeschreven tonnen te doen aanmaken. Ten slotte had op voorstel van Vlaardingen- Maassliris een uitvoerige bespreking plaats over de vaststelling van een datum van uit varen ter haringvisscherij in 1929. waarna de volgende motie met algemeene stemmen werd aangenomen: De algemeene vergadering der Reedersver- eeniging voor de Nederlandsche Haringvis scherij, waarin tegenwoordig zijn reederijen van Vlaardingen, Maassluis. Scheveningen en Katwijk, spreekt de noodzakelijkheid uit. dat voor het uitvaren van de 6Chepen ter haring- visseherij een datum wordt vastgesteld, reep. een aanvangsdatum voor den aanvoer van haring, zulks ter voorkoming van schade lijke toestanden in het vdsseharijbedrijf en draagt het hoofdbestuur op ter bereiking daar van de tusschemkomst der regeering in te roepen, teneinde daartoe in overleg met de belanghebbenden te geraken. DAAD VAN EEN WAANZINNIGE Een vrouw steekt zich zelf in brand Te Groningen heeft de vrouw van een kleer maker ln een vlaag van waanzin zich begoten met petroleum. Daarop stak zij zichzelf ln brand. Overdekt met brandwonden werd zij maar het zieekmhuis gebracht waar zij spoedig aan de gevolgen overleed. BOTSING TUSSCHEN TWEE AUTO'S Veel schade aangericht Gisterenavond slipte op den Amersfoortschen Straatweg onder Bussum tusschen de „Gooi- sche Boer" en de Laarder Hoogte een vracht auto die daarna in botsing kwam met een per sonenauto, bestuurd door den heer K. uit Bla- ricum. Beide auto's werden beschadigd: de vrachtauto sloeg om en een achterop rijdende vrachtwagen reed op den eersten. Ook die auto bekwam aanmerkelijke materleele schade. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. AUTO TE WATER Na een kwartier hulp-roepen kwam er redding Gisterenmiddag gleed de radio-installateur Venema uit Lemmer met zijn luxe-auto inhou dende radiotoestellen, te Echten bij het oprij den van een brug te water. Door het stukslaan van de achterruit wist hij het hoofd boven water te honden, totdat hij, na een kwartier lang om hulp geroepen te hebben, door een in de nabijheid wonenden veehouder werd gered. De auto lag met den kop ln den sloot en was belangrijk beschadigd. ER WAS VREUGDE IN HET DORP Waar het anders zoo stil is Tej' gelegenheid der opening van een nieuw veilinggebouw te Warmenhuizen ging het daar tamelijk luidruchtig toe. In een café werd een feest gegeven en toen het 11 uur werd, wei gerde men de zaak te sluiten. De burgemeester gaf bevel, het tappen te staken, doch het pu bliek wilde de zaak niet verlaten. De politie kreeg opdracht de zaal te ontruimen, waarin zij na veel strubbelingen slaagde. Budten nam de menigte een min of meer dreigende hou ding aan en toen de burgemeester zich huis waarts begaf, moest bij door agenten met de blanke sabel in de hand geëscorteerd worden. Het bleef nog geruimen tijd rumoerig in het overigens zoo stille dorp. EEN RIJWIELDIEF. Tot gevangenisstraf veroordeeld De Rechtbank te Roermond veroordeelde gis teren den gedetineerden arbeider F. T. uit Rheydt, wegens meerdere rijwieldiefstallen tot een jaar gevangenisstraf. De elsch was 1% jaar. VRIJGESPROKEN VAN EEN BESCHULDIGING De apotheker R. te Groningen, wien, naar men zich herinnert, met zijne familie een ernstig auto-ongeluk bij Garderen overkwam op 12 Sep tember jl., is door het kantongerecht te Amers foort vrijgesproken van de beschuldiging, als zou het. ongeluk aan hem te wijten zijn geweest. Mishandeling door militairen bij de onder drukking daarvan. Op de vragen van den heer L L H. ile Visser in verband met misdragingen door militairen tijdens het ageeren van troepen ter Sumatra's Westkust bij de beteugeling van de aldaar in Januari 1927 voorgekomen ongeregeldheden heeft de heer Koningsberger, Minister van Koloniën het volgende geantwoord Het is den ondergeteekende bekend, dat bij da militaire operaties tot onderdrukking van den opstand ter Sumatra's Westkust in Januari 1927 gevallen van mishandeling door militairen zijn voorgekomen. De uit een artikel van het Soerabajasch Handelsblad aangehaalde qnalifi- caties gaan echter, evenals de in dat artikel gegeven vooretelling van de mishandelingen, ver uit boven een juiste kenschetsing van de feiten, waarvoor de betrokken militairen ge rechtelijk zijn of nog worden vervolgd. De thans gepensionneerde majoor Rliemrev draagt voor die feiten geen rechtstreeksche verantwoorde lijkheid; slechts kan van een zekere mate van mede-verantwoordelijkheid worden gesproken. Vaststaat, dat de gewestelijke militaire com mandant van Sumatra's Westkust, kolonel Hof kamp. zich stipt gehouden heeft aan het be ginsel, dat een onnoodig hardhandig optreden der militairen ontoelaatbaar ie; dat door nem aan majoor Rhemrev de last was verstrekt, aan het zoogenaamde „koejeneeren" van verdachte personen een einde te maken, ie den onder geteekende niet bekend. Inderdaad zijn de klachten tegen de van .nis handeling verdachte militairen, voor zoover deze voldoende gestaafd werden om vervolging mogelijk te maken, naar den militairen rechter verwezen. De hiervoren bedoelde mede-verantwoordelijk heid van den gewezen majoor Rhemrev voor door aan hem ondergeschikte militairen bedre ven feiten strekt zich niet zoo ver uit, daf de begane excessen hem strafrechterlijk zouden kunnen worden toegerekend. Om die reden is dan ook geen vervolging tegen hem Ingesteld. Er bestaat, naar (te meening van den onder geteekende, geen enkele grond om uit het feit, dat op enkele plaatsen mishandelingen zijn voorgekomen tijdens de militaire actie tot krachtdadig herstel van rust en orde onder de door een groep communisten geterroriseerde be volking, eenige gevolgtrekking te maken ten opzichte van de tóepassing van het internee- ringsrecht op de te Boven-Digoel geïnterneer den. Wederom een inbraak in Boekel- Omstreeks zes uur was de landbouwer Croy- maais, wonende op den Zandhoek, te Boekel, uitgegaan naar het naburige Erp. De meid en de knecht waren in de-stallen werkzaam en toen zij tegen acht uur in de woonkamer terug kwamen, hoorden zij plotseling het gerinkel van ruiten. Waarschijnlijk doordat de schrik er nog inzat van den overval, die korten tijd geleden bij den landbouwei* Egelmeers heeft plaats gehad, holden de meid en de knecht naai' buiten en riepen om hulp. Een buurman kwam op het geroep eveneens naar buiten snellen, ge wapend met een pachtgeweer, waaruit hij een schot loste. Van roovers was evenwel niets te bespeuren. In de woning van den landbouwer Croymans bleek te zijn ingebroken. Uit een kast op de slaapkamer was ongeveer ƒ200, aan geld gestolen, terwijl ook een aantal gou den sieraden was meegenomen. De politie stelde een onderzoek in, doch tot nu toe is het niet gehikt den dader, die blijkbaar gestoord werd door het binnenkomen van de meid en den knecht, op te sporen. BEKENDE OPLICHTER AANGEHOUDEN. Hij had pas zijn laatste straf uitgezeten De laatste week zijn eenige inwoners van Delft de dupe geworden van een oplichter. Do man kwam met verschillende verhalen voor den dag, die allen het zejfdo slot hadden, n.l. dat hij met zijn fiets een ongeluk had gehad en geld noodig had om met den trein naar huiis te kunnen gaan. De aldus opgelichte be dragen varieerden tusschen 2 en 3. De werkwijze van den man deed vermoeden, dat het hier den bekenden 41-jarigen P. A. de L. betrof. Inderdaad herkende een benadeelde hem van een foto. Aan hotels werd kennis gegeven, dat de L. den laatste® tijd hi Delft werkte, met 't gevolg dat Dinsdagmiddag 'n hotelhouder kennis gaf, dat de L. vermoedelijk in zijn hotel aanwezig was. De rechercheur, die hem daar aantrof, bracht hem naar het bureau. De L., die pas sinds einde September, zijn laatste straf van drie jaren had ondergaan, heeft sindsdien weer heel wat slachtoffers weten te maken, o.a. to Rotterdam, Hillegersberg, Vlaardingen, Den Haag en Wassenaar. Hij is naar het Huis van Bewaring te Den Haag overgebracht. Stuurliedenexamcn. 's-GRAVENHAGE, 19 December. Geslaagd voor derden stuurman, groote stoomvaart, de heeren L. Tibbe, G. A. Dilweg, N. J. Jon ge waard en A. H. P. M. Joeker. Machinisten-examen. te Delft, M. Boogaard te Neder-Hardlnxveld en H. van der Luyt te Maarssen. RAADSVERGADERING Door den burgemeester is de Raad bijeenge roepen tegen hedenavond te zeven uur. Te behandelen o.a. een voorstel van B. en W. tot onderhandsclie aanbesteding van de verbetering der Molenlaan. B. en W. stellen den Raad voor de aanbieding van de Maatschappij Wegenbouw ta aecepteeren en de uitvoering der werken aan haar op te dragen. Woensdag vergaderde de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor de Beneden-Maas, onder voorzitterschap van den heer J. H. van Ljnden-v. d. Heuvel in het Handelsgebouw te Vlaardingen. Door de kamer was een klacht aan het hoofdbestuur der posterijen en tele grafie gezonden, inzake het verminkt over komen van codetelegrammen te Schiedam. Dit werd geweten aan het op dat kantoor in ge bruik zijnde Morse-toestel. Thans werd een schrijven van den directeur- generaal voorgelezen, waarin werd medegedeeld, dat uit een ingesteld onderzoek Is gebleken, dat de gesignaleerde verminkingen niet in Schiedam zijn ontstaan. Een zoo snel mogelijke overbrenging wordt z.i. in Schiedam het meest bevorderd door een Morse-verbinding, waarom de directeur-generaal het beter acht in Schie dam dit stelsel te handhaven. Verder wordt uiteengezet waarom in Vlaardingen een Hughes- toestel wordt gebruikt; het jaarverbruik in Vlaardingen bedraagt 29.824 telegrammen, in Schiedam 16.120. Aan het handschrift van de toestelambtenaren in Schiedam zal in het bij zonder aandacht worden geschonken. Van het gemeentebestuur van Maassluis was een schrij ven ingekomen, waarin werd verhaald, dat het bereid is mede te wei-ken de tol tusschen Vlaar dingen en Maassluis op te heffen, mits Maas sluis ontheven wordt van het onderhoud van den weg en Vlaardingen zich bereid verklaart tot opheffing mede te werken. Over die opheffing worden thans tusschen beide gemeenten bespreking*® gevoerd. Van den directeur van het post- en tele graafkantoor te Vlaardingen was bericht ont vangen dat de avondbestelling in Vlaardingen in plaats van op 7 uur op 6 uur zal gezet worden. Aangenomen wordt aan den directeur een schrijven te richten, waarin uitvoerig zal wor den uiteengezet de bezwaren, dje voor handel en industrie aan deze vervroeging vast zitten. Besloten wordt aan het gemeentebestuur van Schiedam aan te raden de bij wijze van proef gedurende drie maanden ingestelde nacht- d'ienstregeling binnenscheepvaart voor goed te bestendigen. Hierna komt in bespreking die zakelijke be lasting op het bedrijf i. v. m. het wetsontwerp tot herziening van de financieele verhouding tusschen Rijk en Gemeente. De voorzitter geeft een uiteenzetting van dit wetsontwerp, waardoor ieder ingezetene in dit district vooruit gaat. De zakelijke bedrijfsbe- laaitng echter wordt bestendigd en het bureau der kamer is van oordeel dat deze moet ver dwijnen. waarom het de kamer voorstelt een adres aan de Tweede Kamer te zenden waarin met klem verzocht wordt de zakelijke bedrijfs belasting uit de wet te lichten. Na eenige bespreking wordt aldus besloten. Bij de rondvraag dringt de heer Jonkheer aan op verbetering Inzake het sluiten en openen van de spoorwegboomen bij den over weg aan den Parallelweg. Volgens spr. is het huisje van den overwegwachter te ver van den overweg verwijderd, waardoor menigmaal ge: vaar en noodelooze stagnatie ontstaan. Besloten wordt hierover met de spoorweg directie te correspondeeren. Hierna volgde besloten zitting. Rotterdam, 19 December. Aanbesteed werd door den architect Corn. Elffers in de bovenzaal van „Het Zuid-Hollandsch Hotel" aan de Korte Hoogstraat 27: het bouwen van een dubbel land huis op een perceel grond, gelegen aan Plas oord te Hillegersberg. Ingesclireven zijn 11 biljetten t.w.: P. J. de Reus en M. A. Bonterse perc. a 17.171, perc. b IC.154; H. Roodzand, G. Struyk en C. v. d. Vllst a ƒ10.210, b ƒ14.760, massa 30.970; N. v. d. Bos Czn., a ƒ15.900, b 14.400, massa 30.300; J. P. Naaktgeboren, Dordrecht, massa ƒ29.150; Gebrs. J. en P. v. d. Merwe, Dordrecht, massa ƒ28.920; P. Groeneweg en P. F. v. Bart a 15.383, b ƒ13.722; J. D. Boot en L. KApa a ƒ14.975. b 13.425, massa ƒ28.400; P. Visser, a ƒ14.970, b 12.770, massa 27.740; J. A. Borst, a ƒ14.715, b 14.064; Gebrs. Meyler, a ƒ14.500, b ƒ12.900; A. v. d. Sluis, a 14.500, b ƒ12.300, massa 26.800; C. v. Engelen en P. J. Heyblom a 14.400, b 13.400; N. Nederlof en Zn, a 14.300 b 13.550, massa 27.850; J. v. d. Peppel, Hille gersberg a 13.494, b 12.444, De overigen alhier. Gunning werd aangehouden. ROTTERDAM, 19 December. Veilingsvereeni- ging Vrije Aardbeicnveiling Charlois: spruiten le soort 1117, 2e soort 59, kroten le soort 3.606.20, 2e soort 22.90, uien 7.80—9, peen 34.80, roode kool 5.306.40, gele savoye kool 3.905.20, kleiperen le soort 2428, 2e soort 1015 per 100 kg., groene savoye kool 4.506, eieren 8—8.90 per 100 stuks, boerenkool 15—22 ct., andijvie 11.14 por kist, selderij 23.10, prei le soort f 55.80, "e soort 22.90, knollen 22.80, rammenas 22.40 per 100 bos, knol selderij 2034 ct. per bos. ROTTERDAM, 19 December. De prijzen beden besteed aan de Cotip. tuinbouwveiling Rotterdam en omstreken G. A. waren als volgt: prei ƒ3.10 4.10, knolselderij le aoort 36, 2e soort 1.20 3 per 100 bos, winterpostelien 15 per 100 kg., selderij 1.503.60 per 100 bos, kroten 3.20, witte kool 1.60, per 100 kg., boerenkool 10—20 ct. per kist, andijvie ƒ2.80 per 100 krop, andijvie 0.501.60 per kist, spruiten le soort 1117, 2e soort 89, witlof ƒ1617, 2e soort ƒ813, uien 5.508.70 per 100 kg. ZWIJNDRECHT, 10 December. Groenten- en fruitveiling: glas andijvie 2.305.40, natuur- andijvie 1.602.80, per 100 stuks, andijvie 9.30 10.30 per 100 kg., bloemkool 12.20 per 100 stuks, boerenkool 0.803 per 100 kg., gele savoye kool 1.407.40, gToene savoye kool 1.00 5.30 per 100 stuks, knolrapen 1.201.50 per 10 Qkg., knolselderij (1 bos v. 5 stuks) 841. kroten 1.601.80 per 100 boa, kroten 2.60— 4.60 per 100 kg., stoofperen 1926 per 100 kg., pieterselie 0.903.10prei 1.503.40 per 100 bos, roode kool 2.6011.10 per 100 stuks, sel derij 1023 ct. por dozijn, spruiten le soort 7 IS, id. losse 29 per 100 kg., veldsla 16 IS, uien le soort ƒ6.208. ?.p soovt 0.60—3.96 virt. I." I' worU'.ci; v-.ib.. apt a j 1,7010.10 per 100 kg. HANSWEERT, 19 December. Gepasseerd vóör 4 uur en bestemd voor: ROTERDAM: st. Telegraaf 5; st. Telegraaf 4; st Madi; st. Margiena; st. Jacobus; et. Era; Risico, Kamp; Neutraal, Wolters; Jozina Mar tina, v. d. Ende; Lohengrin, Zwick; Hendrina, Jansen; Gonda, de Jonge. ROSSUM: Valentine, van Messem; DOR DRECHT: Dranaco 6, Westveer; Prlnsenhoofd. Haubrich; DIRKSLAND: De Koop, Neele; BREDA: st. Nelly 2; COLIJNSPLAAT: st. Eli sabeth; VENLO: st. Jacoma; BREDA: st. Ma- chiensteen 20; WEERINGEN: Pieter Cornells, TiJssen: WEMELDINGE: st. Emmanuel; WADDINXVEEN: Tabora, Mussche; PERNIS: Albatros 4, RobbémondTILBURGTransport 35, de Dekker; DEN HAAGDana, Maas; DELFT: st. Zeelands Luister; ALPHEN: Sen- tina Wilhelmina, de Jonge; WERKENDAM: Goede Gunst. Stuy. DUITSCHLAND: Medium, Engels D-isiré, de Decker; Op Hoop van Zegen, Sissing; Baden IS, Moray: Fiorent, Durinck; Albert, Achterg.nnl; Vredeburg, Pauwels: Colibri, Wyckmnns: Marie, Wyckmans: Lievin, Meirlaan: Rhone, Sauer. BELGIE: st. Mars: st. Vertrouwen: st. Ega- litë; st. Elisabeth: st. Verwisseling; st. Johanna te Velde; st. Louise; st. Janna: st. Dina; st. liena; st. 2 Gebroeders; st. Telegraaf 3: st. Atalante; Succession, de Bot; Baden 47. Zwei- dinger; James Ensor. Greete; Jennike, Korpo raal; Hoop en Vertrouwen, Verhey; Wappers, Scheltjens; Dibeno, Hoff; Marie 2, Rademakers; Segantini, v. Steen; Adriana Dirkje, Schot; Somme, v. Heygen: Sambre, Roovers: Rhenania, Claus; Chilosa, Hellebosch: Wilma, Rupke; Shamrock 2, Minnebo; Corma, Verhulst: Oso 7, Nieuwdorp; Rosalie. Ramakers; Dipping 2. van Keulen; Stad Deynze, v. d. Vonder; Geleen. de Gier; Madeleine, Heilebosch; Coöperatieve 1, Schot; Verwisseling, de Bruyn: Emmanuel 4, H Ompus. LOBITH, 19 December Gepasseerd voor 4 uur en bestemd voor: ROTTERDAM: it. Anton; Eben Haezer; Limburgia: Johan; Willem Anton: Fermine: Constantina; Haniel 18; Seine; Obernai: Herdi 2; Hela: Maria Cornelia; Nelly: Richeleu; Walsum 1; Fiat 11; Legia; Frigga, Rhin; Jan na; B.scant 2; K. Vaart 9; Haniel 2; Willy; Fiat 1: Wervicq, Turgot: Climax, de Jonge; -Naptha 5, Wetzei: Rheinfahrt 16, Muller: Iiu- nigunde, Siegmund; Richard 1. Renser,; Alecto. Wagncr; God metons 3, Wittman: Vier Gebroe ders, Monster; Laboremus, Wendt, Elise, Bru- ckerscheidt; Esmeralda, Wemmers: Madonna 1, Heymen; Belnrich, Wetgrrdt; Maria, Eiermann; Josephine, Schmitz; A.dma, v. Strien: Zelo, Pie terman; Einigkeit, Oelis; Nni, Knijff; Walsum E, Koks; Byron, Lammerts; Vesuv, Ney; Se- daine, VS.th; .Heinrich, v. Essen; Unrast, Klein; Ascbaffenburg. Tannhauser; Odenwald, Meche- len; (jnland 1, Blaak; st. Kronos 1- Mars, Bor- chert; Madonna 2, Huibers; D.A.P.G. 4, Podesta; D.A.P.G. 7, Leuthner; D.A.P.G. 9, Römer; Jean Milïot, -ehneider; Fraternite, Iioenderop; WU- helmine, Reymers; Baden 6, Kartes; D.A.P.G. 3, Weber; Groenendaal, Peters: Pieter de Hoogh, van den Donek; Tolstoi, Martens; S.H.V 65^ Verschuren: st. St. Antooi; Schulp; Eldor;' Eduard; Martin; Maria; Khein; Frederik; Cornelia; Prins Hendrik; Henry Damous, Hen- geveld; Cosmopolit, Fongers; Janna, Kielenst. Leda; Stinnes 4; Maria Hendrika; Badenia 52, Eichelhardt; Gute Gunst, Goos; Mannheim 56, Wehner; Josefine, Bell; st. Heinrich: AMSTER DAM: st. Boschwvjk; Bavaria 56, Kerle; Zui derzee, Keezer; Westersehelde, Bos; Risico, Vis ser; Maasstroom 30, Vaal; Maria Elisabeth, v. d. Wiel; Venus, Maurus; SLIEDRECHT: Ac tueel, v. Wijngaarden; HARDINGEN: Nebras ka, Vermeulen-; 1VIBRINGEN: Alger, Boersma; VEGHEL: Hendrika Arnolda, Hoorning: DEIL: Plonia Pieternella, Schippers; HOORN: Twee Gebroeders, Blom; DE STEEG: Nenuphar, v. d. Kamp; DORDRECHT: Basalt 5, Vervoort: GRONINGEN: Egberdina, Smeding: ALPHEN a/d. RIJN: Voorwaarts, v. Gijn; WADDINX VEEN: Geertruida Jacoba, Vogel; LEXMOND: Vüf Gebroeders, de Jong; MEERKERK: Metla Geertruida, de Jong; APELDOORNNova Cura, Bcevoord; DEVENTER: Gloria Deo, Hörr; UTRECHT: Fluvtale 30, Blommers: 1NGEN: Jansje, van Hattum; GOR1NCHEM: Maria, Tamboer; WAALWIJK: Maria Johanna, van Raamsdonk; BUDEL: St. Antonius, Savelkous; DEN VAAG: Majacpleja, Dolk; HURWENEN: Maria Rosina, de Kruyuk; HAARLEM: Spica, den Hartogh; DEN HAAG: Geanto, Huygens; Adcor, Biok; Texel, van SteenbruggeJoseph, van W'jck. VELSEN: Rio 2, Molenaars; BIN- GERDEN: Andrina, van Beveren; NIJMEGEN: Acidum, Boontjes; KRIMPEN a/d. IJSEL: An nie, Gerrits; DE WERKEN: Verandering, Rij kers; SLIJK EWIJK: Anna Elisabeth, Enge- laer; DOORNEBURG: SL Petrus Canisius, van Steen; TERHEYDEN: Actief, Bakker; TER- NEUZEN: Hitka, Cornelissen; BRAKEL: Ver trouwen, Bonnes: RAVEN SWAAVMartha, Nout; DEN HAAG: Hendrik, v. Maaren; DRU- TEN: Joseph Clara, Lenkewitz; NEDER- HORSTDRNBERG: Risico, Meinen: DE LINT:. Ambulant, de Wachter: 'T VISSCHERTJE: Le na, Langeveld; ARKEL: Lambertha, Vos; SLIEDRECHT: Maria, Hoogendoorn, BUIK SLOOT: Leentje Cornelia, Volker; OUDER KERK a/d. IJSSEL: Johanna, Trouwborst. BELGIS: Meroc, Gerhardt: Rohland, Karen- fried; Lyre, Keymans: Fluviale 6, v. Schijndel; Titania, Braun; St. Maria, Bakker; Groningen, Nollert; Elisabeth, Aarmoudse; Quo Vadis, Ullrich; Betru' Franzlscus, Looyschelde; Teu- nis, ten Kate; St. Antonius 1, Bongers; St. An tonius 2, Bongers; St. Antonius, v. Hoof: Pe- tronella. v. Hoof; Bords, Michels; Trajan. v. Driel; Henri, v. Noolen; Stad Kortrtjk, Ver strepen; de Keyser, v. Overloop; Maria, Mag nus; Homoward Bound, Lauret; Zoomland, Ha genaars; Vlos, Nouwen; Legia, Gorissen; Suc ces, Buschgens; Frans Floris, Mallentjer; Umbo 32, v. d. Heuvel; Luik 19, Paap; Josephine, Ouwerkerk; Franklin, Janssens; Sani 6, ICaste- lijns; August, Klaus; Sani 11, de Bruyn; Sani 14, Schoenmakers; Mijn Gedacht, Rombout; Chamrock, Minnebo; Filia Rhene, v. d. Wü- gerd; Fluviale 31, de Koster", Florence 1, v, Haaren; Comm. du Piesis, v. Messem; st. RJJu Schelde 9. DUITSCHLAND: st. Noord; Expres; Exvoto; Aanna; Clara ElisabethScarpe; Meurthe; Cha- ritas; Progressus; Adriana; Adriana 3; Nelly; Bertha; Tigre; Teuna 3; Nordrl; Propree; Marne; Skadi; Crescendo 3; Johanna 2; Goli ath; Miögard; Henriette; Stromboli; Sophia Louise, .Toore: Susa, Heida; Loretta. v. d. Ab- beele: Deimos, 8chutler; Frieka, Smits; Duo, Temperman; Maria, Verhulst; st. Lu ivig: Ha- biusa, Tresch; Catharina, Theuns; .'lia Beo, Tempelaars; Wuta, Kikkert; Johann Thonis- sen; Boschpolder, van Wijnen; Meadj), Boots man; Alsacia, Visser; Noord-Holland, Koevoets; Baden 21, Witter; Clementine, Nuis; Juliette, Possemiers; Jordaens, Landa; Nautilus 7, Kan tors; Nieuwe Zorg, de Vries; Johanna, Rvl'is; Wormatia, Schuttler; Mirjam, Koppelan niel 99, Hausman: Windhorst, Dekker: ..m. v. Biezen; André, Wagenmakers; Torrent ■■•i.nor- buik; Frans Joseph, Meyer; Vast». A Nibelheim, v. Meel; Dieze, linger; Scfimi en- bank, Kommers; Pieter Codoe, Strijd, ICorste; Anna Karl, Brilmayer: Liri. ....at. Bakker; Einchen Sophie, /.oiiricr; ï.in'in.ahrt 12, ZhnmermannGertrude Wilhelmina, Rum lor. Wilhelm, Loli; st. Willem Marinus; Anna: Sieg fried; Adraxma, Janssen; st. Sinnea 23; Mann heim 8; Wilhelmina, Reymers; Fluviale 10, Ier- schuren; Elisabeth Juliana, Hollink; Nep tun 17, Erlenbaeh; Neptun 10, Goris; st. Johannes 2; p-iTippi 8. de Jou"*" rt. Stom*"*- S mr.ep 1 inuutiu-ie Helena, ut bruyu; si. u.ias Koein 10, Luismann; et Harmonie 5; Stad Tiel., V

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 7