Twep goede gewoonten gecombineerd' Er zijn twee soorten, groote en kleine annonces. Zij worden tegen de onderstaande, geredu ceerde prijzen geplaatst: ZATERDAG 22 DECEMBER 192b. TWEEDE BLAD PAGJNA 2 UIT VLAARDINGEN RIVIERTIJDINGEN. RADIONIEUWS. iBi? Het Nieuwjaar-wenscfaen is zoo oud als de wereld en M het maken van reclame gaat evenzeer tot de da£en van gf Olim lerug. De combinatie van deze beide gewoonten wordt aangetroffen in de Nieuwjaars-advertentie. Op de eerste plaats wil men door middel van de Nieuwjaars-advertentie op een geriefelijke wijze zijne teücitatiën en goede wenschen overbrengen - het Com pliment van den dag! - aan familie-leden, vrienden en kennissen. Alle dezen persoonlijk bezoeken is eene onmogelijkheid. Het sturen van kaartjes is te omslachtig y en te duur. De mensch in de groote stad. met zijn talrijke relatiën, is tot een andce, be ere feiicitatie-methode geroepen hij neme tot de pr~ .usche, goedkoope Nieuwjaars- advertentie zijn toevlucht. De Nieuwjaars-adver tentie wordt uoor elkeen opgemerkt, door elkeen gelezen, door elkeen gewaardeerd. Dit is de eene zijde van het vraagstuk. Het reclame-karakter komt in de Nieuwjaars-adver tentie tot uiting en tot zijn recht, zoodra en wanneer de steller, behalve zijn naam en adres en zijn goede wenschen natuurlijk óók zijn beroep en den aard van zijn werkzaamheid ot van zijn bedrijf vermeldt. Aanzien doet gedenken. Zoo is het ook hier. Enkele regels aan den eigenlijken Nieuwjaarswensch toegevoegd en hij is ons een schitterende, welbespraakte propa gandist, die reeds op den eersten dag des jaars onze belangen bij vroegere, bestaande en toekomstige cliënten vooral, bepleiten wil. GAAT MEDE MET UWEN TIJD. ZORGT ALLEN VOOR UWE NIEUWJAARS - ANNONCE a) Een Nieuwjaars-annonce van 5 regels kost f 1.— a contant. b) Een N;euw aars-annonce van 10 regels kost f 1.75 a contant. Grootere advertentiën woiden ad t 0.30 per regel berekend. H.H. Contractanten kunnen, desverlangd, voor de plaatsing van Nieuwjaars-advertentiën van hun contract gebruik maken, om op die wijze hunne Nieuwj arswenschen zoo uitvoerig mogelijk te kunnen overbrengen. Eenige gebruikelijke modellen Nieuwjaarswenschen Annonces van 5 regels kostende tl. a contant Annonces van 10 regels kostende 11.75 a contant Men vuile den naam in en bezorge een dezer modellen aan ons bureau Koemarkt no. 4 te Schiedam Het verschuldigd bedrag gelieve men bij de aanbieding dei- annonce tegen quitantie te voldoen. Vroegtijdige be zorging is aan te bevelen, wil men de zekerheid dragen, zijn Nieuwjaarswensch prompt op tijd te zien verschijnen. GEMEENTERAAD. In de Donderdagavond gehouden radsvevgade- ring was o.m. ingekomen een nota .van het hoofd der Dr. A. Kuyperschool naar aanleiding van het debat bij de gemeentsfoegrooting voor 1929 over on-d-er wijsaangelegenheden. Na voorlezing deelt de beer Brouwer, tegen wien dit stuk in hoofdzaak gaat, mede, dat hij later op deze kwestie zal terugkomen. Hierna wordt het stuk voor kennisgeving aangenomen. Tot leden der plaatselijke Schoolcommissie (Commissie van toezicht op het lager onder wijs) worden benoemd de heeren O. J. Köhnen, M. de Niet, J. v. Toor Hzn., T. v. d. Kooy, C C. Frbger, E. J. Visser en mr. E. H. J. Heida. De gemeentewoning Broekweg 51a wordt ver huurd aan C. Hakker, hoofdagent, alhier, tegen 8 per week. Bij het voor3tel tot opheffing van de betrek king van een der leerkrachten aan school I 2 en deze leerkracht te benoemen aan school 11, vraagt de heer Buis, of het nu niet mogelijk is dat deze verandering achterwege blijft- Kunnen er nu niet bijv. 6 kinderen van school D 2 over geplaatst worden, dit is, wat aantal betreft, heel goed mogelijk, al moet dit natuurlijk zon der dwang geschieden. Daarbij komt nog, dat mej. Schilleman dan in de zesde klas van 11 komt en deze klas heeft in een jaar tijd reeds 5 verschillende leerkrachten gehad, dus het is zeker in het btlang van die klas dat daai wederom geen andere leerkracht komt. De heer v. Toor zal zich noode met het voor stel vereenigen, daar het waarschijnlijk maai voor 8 maanden zijn zal. SpT. vraagt of we geen dispensatie kunnen krijgen voor die school. De heer v. d. Velden merkt op, dat het thans de eenige manier is om te doen, zooals het voorstel aangeeft, daar met September het aan tal van I 2 wel weer zoodanig zal zijn, dat dan "wederom de dcTde leerkracht zal kunnen wor den aangesteld. De heer Hoogerwerf, raadt B. en W. aan het Ministerie van Onderwijs eens hartig toe te spreken over de waehtgelders-kwastie. daar onze gemeente haar portie wel weg heeft. Spr. dringt aan op bet aanstellen vau een boven. tallige leerkracht. Wethouder v. Rijn antwoordt, dat dispensatie niet te verkrijgen is omdat de fatale datum van 18 December reeds verstreken is. Wat be treft de aanstelling van een boventallige leer kracht msrkt spr. op, dat dit thans niet raad zaam is, omdat het slechts een tijdelijke maat regel tot 1 September a.s. is. Ook is het best mogelijk dat door de nieuwe wet, die thans in de Tweede Kamer aanhangig is, de data voor onze gemeente gunstiger zullen worden. Wat betreft de kwestie dat wederom een nieuwe leerkracht in die zesde klas van I 1 zal komen, merkt spr. op, dat mej. Schilleman alleszins bekwaam is die klas, die thans goed is, op peil te houden. De voorzitter deelt mede, dat verschillende malen bij den Minister is gepleit om buiten de wachtgelderslijst te mogen benoemen, doch dit is steeds afgewezen. Het voorstel van B. en W. om de functie van mej. Schilleman aan school 12 op te heffen, wordt aangenomen met 15 tegen 5 stemmen. Met 19 stemmen wordt mej. Schilleman be noemd tot onderwijzeres aan school 11. 1 st:m blanco. Thans komt aan de orde het voorstel van B. en W. om aan het Rotterdamsche gemeente bestuur te berichten dat de raad van laardin- gen zich uitspreekt tegen het annexatieplan van Rotterdam, zooals het thans is. Een uit voerige discussie gaat aan de bespreking vooral. De voorzitter zegt. dat hem gebleken is. dat er in dezen raad een stroonung bestaat het voorstel van de agenda af te voeren. Spr. ont raadt dit ten sterkste. Hij vindt een behande ling thans volkomen op haar plaats. In den raad van Rotterdam bestaat een strooming tegen dit annexatieplan en als onze raad zich thans eveneens daartegen uitspreekt dar. is deze uitspraak een goede ruggesteun voor bovenbe doelde leden. De heer Brouwer wil eerst afwachten wat de raad van Rotterdam doet en stelt voor dit punt van de agenda af te voeren. De heer J. Hoogerwerf wil zoolang wachten tot er een vast plan van de regeering komt. Spr. zal zich dan ook thans nog niet voor of tegen annexatie uitspreken. Nog verschillende sprekers voeren het woord over eventueeie afvoering van dit punt, waarna het voorstel-Brouwer verworpen wordt met 12 tegen 8 stemmen. Ais eerste spreker voert alsdan over dit onderwerp het woord de heer Jonker (A.R.). In ten uitvoerig betoog verklaart spr. zieh tegen annexatie en besluit als volgt: „Daarom blijven wij met kracht ageeren tegen het ruwe middel dat mi?n annexatie noemt en blij ven opkomen voor het eigen bestaan onzer goede stad Vlaardingen die ook een historisch verleden en als zelfstandige stad nog een toe komst heeft". De heer v. Toor ^V. B.) spreekt zich even eens uit tegen het plan. zooals het thans wordt aangeboden, omdat hij niet inziet, dat Vlaardingen daarmede dadelijk zoo zeer ge baat zal zijn. De heer Buters (R. K.) zal zich niet tegen annexatie verklaren, omdat bij vertrouwt, dat daarna onze havens zoodanig gemaakt zullen worden, dat wij ook de grootste schepen in onze havens kunnen ontvangen. De heer Buters vervolgt zijn rede, met er op te wijzen, dat we dan nog geen goede ha- venoutilage hebben. Zoolang wij geen moderne haveninrichting bezitten en dus onze havens droevig keg blijven, voelt spr. meer voor in lijving bij Rotterdam. De heer de liaan mei kt op, dat de heer Buters toch niet kan eischcn dat thans in korten tijd een moderne haveninrichting zal tot stand worden gebracht. De heer Moerman (V. B.) komt op tegen de juichtlrreet, die hier en daar opgaat bij dit annexatieplan, als zou Vlaardingen dan er boven op zijn. Spr. ziet in Rotterdam een weinig vooruit strevende politiek. Alles is daar voor de ha ven al het overige is bijzaak. Dit annexatieplan is te zelfzuchtig, is al leen bezien als voordeel voor Rotterdam, is een transactie, waarbij wij waarschijnlijk de winst zullen moeten betalen. Wat betreft de zedelijke zijde van het vraag stuk, staat spr. niet geheel aan de zijde van B. en W. daai' de zedelijke gevaren overal te vinden zijn. Volgens §pr. hadden deze motle ven uit het officieele voorstel van B. en W. moeten blijven. De heer den Admirant (S. G.) is allereerst op principieele gronden tegen deze annexatie. Ook op financdeele gronden is spr. er tegen, daar Rotterdam nog zoo veel voor zich zelf heeft uit te geven, dat belastingverlaging wel een utopie zal blijken. Spr. wijst verder op het aanhangige voorstal inzake de finaneieele ge lijkstelling tusschen Rijk en Gemeente. De heer Niemantsverdriet (C. H.) verklaart zich in beginsel voor het voorstel van B. en W. al kan hij thans het geheele vraagstuk nog niet voldoende overzien, omdat hij niet over voldoende gegevens beschikt. Spr. komt op tegen het egoïstische van Rot terdam dat alleen eigen belang op het oog heeft en geen oog heeft voor de belangen van de bij-gemeenten. Spr. wijst er ten slotte op, dat van de ver schillende Rotterdamsche commissies alleen die van de Volkshuisvesting er unaniem voor is doch deze commissie schakelt b.v. alle fi naneieele gevolgen uit. De heer Brouwer (A. R.) sluit zich aan bij die sprekers, die zich tegen annexatie uitspra ken, daarbij nog het motief aanvoerend, dat Rotterdam de zakelijke bedrijfsbelasting heeft en de invoering daarvan hier zou een ramp voor onze zaken beteekenen. De heer Don (C. H.) verklaart zich even eens tegen annexatie en wijst op de zedelijke gevaren van de groote stad. Wethouder Hoogerwerf (V. B.l heeft liefde voor zijn gemeente en zoolang niet de harde noodzaak dwingt, blijft spr. zijn eigen gemeen te trouw. Wethouder v. Rijn (A. R.) is voor decen tralisatie. Spr. Kitst in dit annexatieplan slechts Rotterdamscbe machtsvar,ruiming en 't besturen van een zeer groote stad brengt zedelijke en moreele bezwaren met zich. Spr. raadt aan annexatie verre van zich te wer pen. De voorzitter verdedigt tegenover de heer Buters het voorstel van B. en W. Volgens spr. maakt de heer Buters zich illusies, die zeker niet verwezenlijkt zullen worden. Volgens het annexatieplan toch is Vlaardingen bestemd voor het bijbouwen van arbeiderswoningen en het vestigen van eenige industriën aan de Maas. Vlaardingen zal alsdan geen havenkwar tier worden en zeker zal Vlaardingen als zelf standige gemeente betere havenexplo-itatie be zitten dan bij eventueeie inlijving bij Rotter dam. Als hier bedrijven komen, die spoorweg- aansluiting of kranen enz. noodig hebben dan zullen deze er komen. Hierna komt het voorstel van B. en W. in stemming en wordt aangenomen met algemee- ne stemmen. Voor de stemming verlaat de S. D. A. P. fractie de vergadering, omdat zij zich thans nog niet over deze kwestie wil uitspreken. Bij het voorstel tot het wijzigen van de ver ordening op tooneelvoorstellingen en anderen vermake'ijkheden merkt de heer Buters (R. K.) op dat sommige personen hoogere belasting moeten betalen en diit vindt hij niet juist. De voorzitter deelt mede, dat In geen enkel geval verhooging zal pdaats hebben, waar mede de heer Buters accoord gaat. De heer Reij vraagt cm cafê's kleiner dan 75 vierk M. meer te laten betalen, om daar door te bevorderen dait de cafë's op maat worden gebracht. De voorzitter merkt hierbij op, dat dit meer. een kwestie is van de Drankwet en om daar voor een bepaalde belasting te bezigen vindt spr. niet juist. Hierna wordt het voorstel z. h. st. aangeno men en zijn dus in het vervolg de plaatse lijke verec-nigingen vrij van vermakelijkheids- belastvig. Goedgekeurd worden de voorstellen inzake restitutie van erfpacht voor het jaar 1929 verschuldigd voor terreinen van bijzon dere scholen, 't aangaan van een gemeen schappelijke schoolregeling met de gemeente Rozenburg en tot het toestaan van een erediet voor het bijbouwen van een lokaal aan de De Savornin Lohmanschool. LOBITH, 31 December. BELGIS Emma, u. wieie; M F 75. de Mul der; Phenix Rhenan 5, Lichtenberg; Anna, Gort; Lutzoxv, Loog;; Egon, Klaassen; Schedir, Karei- se; Klasina, Loorbaoh; Christine, Versyp; st. Rijnschelde 11; Comptoir 13, Kern; Revin, Tromp; Delreu, v. Dijk; Maris, Bierhaus; Cha- ritas, Oosso; Josco, Sterlin; Hirondelle, Been; Petronella Johanna, Goeseye; Jemajo, Weilens; Aduatieia, Bamberg;; Jacofoa, Keyzer; Felicie, v. Damme; Noordster 4, v. d. Bosch; Louis, v. d. Wielen; Nautilus 0, Biesheuvel; Oso 8, Teirlinck; Monte Leono, de Ridder; Nautilus 2, Wanders; Concurrent 5, v. Schijn del; Poseidon, Vergouwen; Liberté, v. Koeveringen; Scaluis 2r de Bakker; Time is Money, Rifaut.Helene, Peperkamp; Christine. Peperkamp; Leo, Danen; Bertrulen, Nuv; Elisabeth. Bootsgezel; Belgica, Spiesens; Standaard, Marks: Constant, Wykmans; Lujo, Groothart; Rosalie, Thys; Anna, Vermeulen; Ru bens, Hosselaar: Sophia 3, v. Nyenhof: Eben Haezer, Ross bachDranaco 8, de Jong DU1TSCITLAND: Wes tf alia, den Breejen; st. Kara; Heinricli, van Schouwen; Christina 2, AbendrothGerarda, de Zwart; st. Lena; Deo Confldentia, Dieft!; Rjjntje Mathilde, Otten; Damco 1 y van Gennep; Mannheim, Wehner; Gamma, Weirich; R W 5, Slotboom; Toleranz, MeehelenMaria, Rieken; Maria. v. d. Bosch; Viator. Hirschmann; Gecrtruida, Sdnzïg; Waisum 3?, Rops: Linus, Gommers; st.. Raab Kareher 9 en 3: Klingsor van Meel; Herzeleide. Sohns; st. Hydra; st. Alsatia st. M. Stinnes 4; Gala tee, Leroh: st. Castor; Harpen 20 Klotz; st. Maria Hendrïka: st. Vischhandel 12; Laetare, Brinks; Sabes. Weinig: Neptnn 18, Gerke: Erna, Lein- webor: Laos. Sehoots; Odile, Mötter; Viod, Meints; Dei Voluntas, Meeuwsen; Johanna, Heere; Neptnn 56, Gras; Mannheim 47, Maas; Badeniu 26, AdierNella, Mussig; Wivina, v. d. Phiym: Poolster. Kunst; Johannes, Wegt: Caro lina Sophia, Sch wip pert; Margaretlia. Blaas; Mascotte, de Vries; St Anfonius, de Bakker; W. v. Drie! 39. Hofman; Josephine, Boev; Stad peren. v. d. Putten; stoomschepen: Edmund,- Theo, Willem Marie, Gron, Reinicr Vauban, Ilekla, Pasto, Anna Agnes, La Place, Etna. Asa, Albatros. Limburg ia, Wesfr), Harmonie, Fiat 3, Klara, Pasteur. K. Vaart 16 Nassaukade Bar ba, Tireur. Tngrid; Stad Ostende, v. d Bosch: An- drobvede, Maïs; Sago, Oosterloo; Edison, Ivau- fer; Asama, ton Kate: Ringgit. ÏTandcek; Soem- bing. Knape: AIMa. Hagetorn; St Maria. Wil- lemsenRutteau, Ridderbosch; Helga, v d. Lin- dr-n; Regulus, de Jong; Jurgens 2, v. Beurzen: 17 lm aSilbcrzabnDina. Wigmans: G urnoman.-, Gerritsen Le Benujolais, MeyerKMngsor, v. Meel; Lucia, v. Rossum; Cornelia. Schoenma kers; Vertrouwen. Vogel: Zeemeeuw, v. Holt: Herzeleide, Sohns: Harpen G4. StachHhaus; StiT.nes 76. Bokkor: Adam Elise, Lombeek: Pa- triotisme. Dev.Ter tVesla. JTirsch.nan; Unit as, He wel; Rhcinfahrt 21, Dinkeklein. PROGRAMMA'S VOOR ZONDAG. Huizen (340.9 M., na 6 uur 1852 M. KRO.- kerkdienst ook op 1852 M.) S.239.20 Prot. uit zending; 1012 KRO. kerkdienst in de Kapel van het Missiehuis voor Afrikaansche Missiën te Cadier en Keer bij Maastricht Preek door den Z.Êerw. heer H. Rotthoff; 12.301.30 concert <Ioor het KRO-trio; 1.30—2.TO litterair halfuurtje KRO. Spr. Herman de Man; 2.301.30 KRO. concert in „ArUs", te Amsterdam. De Amster- öamsche Orkestvereeniging o. 1. v. F. v. Diepen beek. In de pauze Radio-praatje door W. Pee- ters: Selectiviteit (2)4.305 KRO. Ziekenhalf- uurtje docr Tonnv v. Teterïng (declamator); 5.50 Prot. uitzending; 7S KRO. Spr. pastoor F. v. Beukering; Litu Re van het Misoffer; 8.KRO. Concert door de Amsterdamsche Orkestvereeniging o. 1. v. F. v. Diepenbeek. Jeanne Bacüek (zang)10.45 KRO. Epiloog door het Klein Koor o. 1. v. Jos. M. Plekkers e.a.; 10.persberichten. Hilversum (1071 M.) 12.151.50 concert door het Boris Lensky-trio; 1.50 lezing door dr. J. L. C. Wortman: Miss Florence Nightingale 2.304 aansluiting van het Concertgebouw te Amsterdam. Plet Concertgebouw-orkest o. 1. v. C. Dopper. W. Andnessen (piano) BeRoven - programma; 45 orgelmuziek, zang en kerst klokken door Ferd. Kloek; 8.I ers- en sport» berichten: 8,15 concert door het Omroep--orke< o.1. v. Nico Treep. Mich PI. Busch (cello), K. Heerkens (piano}. Daventry (1562 M.) 2 35 „De Messdas", Oratorium van Handel van York Minster. Syni- phome-orkest van Leeds. Het Minster Koor. Leeds Phllharmonisch koor. E. Suddaby (sopraan), M. BrunskiU (alt), W. Hyde tenor), A. Cranmer (bariton)5.35 viool-concert docr W. Small; 5.50 voordracht uit „The Pilgrim's Progress", van Bunyan; 6.03£.35 Bach's kerk- cantante no. 132. G. Sweeney (sopraan), C. Felpts (alt), A. Wilkes (tenor), R. Whitehead (bas). St. Ann's koor en versterkt orkest; 9.05 Liefdadigheidsoproep 9.10 nieuwsberichten, 9.25 Emilio Colombo's Orkest, van Hotel Victoria Londen: 10.50 Epiloog. Parijs (Radio-Paris 1759 M.) 12.20 Morgen wijding, causerie cn muziek; 1.052.10 orkest; 4.505.50 gram Vonmuziek7.057.50 gramo foonmuziek; S.C5 De Poppen- ~st „Radio-Paris" 8.5011.20 Symplionie-concert o. 1. v. M. And ré. Lang enb erg (4CD M.) 11.2012.20 kinder koorzang; 12.201.50 concert door het Werag- orkest; 2.253.05 liederen van Schubert voor bariton; 3.505.29 orkest; G.22S.50 Kerst muziek Bachkoor; 7.25 Concert door het Werag-orkest „Der Olsserne Berg", Duitsch sprookjesspel van Bruatafelö. Daarna tot 11.20 dansmuziek. Königswusterliausen Zeesen (1650 M.) 10.50 Kerstconcert. Politieke pel3.50 Kerst liederen voor kinderen; 4.205.20 orkest; 7.20 „Berliner Weihnaehtsspiel 1539" u. d. Trinitats- kerk Charlottenburg. Daarna tot 11.50 dans muziek. Hamburg (395 M.) 12.25 Kerstconcert; 8.20 Kerstsprookje met muziek; 5.20 en 7.20 orkest. 10.0511.10 dansmuziek. Brussel (569 M.) 3.20 en 5.20 orkest; 6.50 Trio-concert8.3510.35 „Miranda", opereta* van Pnttemans. Muziek van Huliebroeck. PROGRAMMA'S VOOR MAANDAG. Huizen (340.9 M», na 6 uur 1852 M.) 11—11.30 Prot. uitzending; 12.301.45 concert. G. v. Kla veren (organist); 4-^—5 Prot. uitzending; 5.30 6.30 Concert. Het Chr. Radio-dubbel kwartet „Hoort gij die Stemme", o. 1. v. I. v. Neerden 6.307 Dr. W. v. d. Etet: Inleiding tot het caril lon-concert; 7'8 Carillonbespeling op het Kon. Paleis te Amsterdam door J. Vincent; 8.-— Prot. uitzending. Hilversum (1071 M.) 12.152 Concert door het Boris Lensky-trio; 2.454.40 aanslu1" ng v. d. City-BioscoojvDen Haag; 56 Kind vuurtje; 67,15 concert door het Boris Lenskytrio; 7.15— 7.45 Engelsc.be les; 8— persberichten; 8.15 Kerst-oratorium van Bernh. Verhoeven en Jos. Vranken. H. Cals (sopraan), W. Herckenrath (bariton), Het Palestrina-koor, versterkt door het Haagsche Toonkunstkoor. Omroep-orkest versterkt door leden van het Concertgebouw orkest. Daventry (1562 M.) H-20 gramofoon- muziek; 12 20 balladen (alt, tenor); 12.5Ö tlans- muziek; 1.20—2.20 orkest; 3.20 balladen (viool, piano); 3.50 Kerstliederen; 5.05 orkest; 5.S5 kinderuurtje; 6.20 lezing; 6.35 nieuwsberichten; 6.50 muziek; 7.05 piano-duetten van Schubert; 7.20 tooneelcritiek7.35 muziek; 7.45 Kerstge dichten; 8.05 concert. Gershon Parkiagton Kwin tet; 8.50 Kerstliederen9-20 nieuwsberichten; 9.35 voorlezing; 9.50 nieuwsberichten; 9.55 oude volksliederen. G. Palmer (alt), A. Camraeyer en B. Streaff (banjo). Militaire kapel; 11,20—12.20 dansmuziek. Parijs (Radio^Paris 1750 M.) 12.502.10 orkest; 4.056.50 dansmuziek; 7.03—8.05 g'ra- mofoonmuziek; 8.35^11.20 orkest en solisten. Langenberg (469 M.) 11.30 meclianische muziek; 12.25—1.50 orkest; 2.45—3.25 Een Kerst spel voor jong en oud; 3.50 5.20 Kerstconcert Orkest en soiisten: 5.205.50 orgelconcert; 6,05-6.35 Kerstliederen. "Werag-koor; 8.20-9.50 kamermuziek. Diisselüarfer Strijkkwartet. Königswusterliausen Zeesen (1650 M.) 1.50—2.20 lezing; 2.20—3.40 kïnderkerst- liedjes; 3.504.20 lezing: 4.20—5.20 orkest; 5.20 —6.50 Kerstviering; 6.20 Kerstklanken. Kooi en Kosleckschli orkest. Hamburg (385 M.) 10.20—11.20 gramofoon- muziek; 3.35 Meisjeskoor; Orkest en koor; 7.20 Voor Kerstnacht. Brussel <509 M.) 5.20 dansmuziek; 6.50 trio-ce>ncert; 7.20 grafomoonmuziek8.35 lichte muziek. Orkst en solisten; muziek. 5.35 Kerstconcert, de eenzamen in den 10.20—12.20 dans- SCHADE DOOR DE SPREEUWEN AAN HET FRUITGEWAS. Een commissie ingesteld. In bet jaar 1928 was de schade, welke de spreeuwen hebben toegebracht aan verschil lende fruitsoorten in de Betuwe, doch evenzoo in het Rijk van Nijmegen eu het land va.11 Maas en Waal en andere districten, grooter dan in voorgaande jaren. Het lijkt wel of het optreden van spreeuwen In de fruittninon en boogaarden van jaar tot jaar driester wordt, terwijl steeds meer fruitsoorten nadeel van deze vogels ondervinden. In verband hiermede is dezer dagen door den minister van Binnenlandsehe Zaken en Land bouw een commissie ingesteld voor het nagaan, op welke wijze deze schade kan worden tegen gegaan of verminderd. Deze commissie zal hebben na te gaan op welke wijze de schade, welke da spreeuw aan het fruit in de fruittuinen eu boomgaarden toe-brengt, kan worden verkleind. M ACH 1 NI ST EN -EX A M ENS 's-GRAVENHAGE, 21 December. Geslaagd voor het voorloopig i'-ploma de heeren .1. Stouter)beek te Hillo.n. W. F. M. de liaan te Utrecht en A. J. Suitlioff te Groningen. Het Ompliment van tien dag. wenseht ziin begunstipera, zoowel binnen a's buiten de stad. een Z. N. II EE KEN - en DAM ESKLEERM AK ER stiaat Een gelukkip en voorspoedig jnar wordt U toegewenseht door Kantoor Werkplaatsen: Dankluutr voor het genoten ver trouwen in het afgeloopen jaar. beveel ik mij ook voor 1929 in ieders gunst en recommandatie aan. p. f.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 6