DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN, SBS Donderdag 27 December 1928 No. 15299 51ste Jaargang Dit nummer bestaat uit drie bladen STADSNIEUWS SCHIEDAM IN 1928. ONTEIGENING LANGS DEN ROTTERDAMSCHEN DIJK AGENDA KUNST-AGENDA NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURAN Bureau KOEMARKT 4, SCHIEDAM. Telefoon Intercommunaal No. 68035. ABONNEMENTEN: per 3 maanden'8.26. per maand ƒ1.10. per week 25 dent Franco per post 3.75 per kwartaal Afzonderlijke nummers 5 ct. Postchèque en girodienst 81440 AUVERTENT1EN 15 regels 1 55 Elke regel meer 30 ct. Reclames tusschun den tekst 60 ct per regel. Kleine advertenties 30 woorden 25 ct., elk woord meer 5 ct. tot een maximum van 50 woorden. Kabouter-advertenties 5 regels ƒ0.50, 10 regels ƒ0.76, 15 regels Incassokosten worden berekend f verlies van één hantl. één voet of één oog; 150 bij verlies van een duim; ƒ75 bij ver- Gratis-OngevaUenverzekering ƒ500 bij overüjd^door een ongeval ^/SOO^bg verlig van ^nger.'De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. lies van een wijsvinger; 50 twee voorste er erna en a e ving Een terugblik op bet wel en wee, onze goede stad in het thans rasch voorbijspoe- dende jaar overkomen, vestigt het eerst onze aandacht op de ongekend snelle toename dei bevolking, den rusteloozen aanbouw van woningen, den bloei tegelijkertijd van ons gemeentelijk grondbedrijf. Het een immers houdlt met het ander nauw verband. Die toename der bevolking we schreven daar reeds eer over is wel heel opmerke lijk. Als we bijvoorbeeld zien, dat in Rotter dam in de eerste negen maanden des jaais de bevolking is toegenomen van 571.842 tot 576.118 zielen, of met 4276 bewoners, dan beteekent dat een bevolkingsaanwas per jaai van nog niet ten volle één percent. Op grond der cijfers van de eerste elf maanden des iaars die voor December zijn, het spreekt vanzelf, nog niet te verstrekken valt te berekenen, dat voor onze stad de aanwas dei bevolking in 1928 bedraagt rond 3.7 pCt. De pro ei van Schiedam is verhoudingsgewijs derhalve bijna viermaal zoo groot als die van Rotterdam. Terwijl te Rotterdam het aantal vertrokkenen in de eerste negen maanden van bet jaar het aantal gevestig den met bijna 1200 overtrof, is bij ons juist het. aantal vestigingen aanmerkelijk grooter dan bet aantal van die naar elders afreisden. De particuliere bouwnijverheid schijnt voor Schiedam op een goede toekomst te rekenen; hebben we overal de jaren gekend, dat de aanbouw verre bij den bevolkings aanwas ten achter bleef, ondanks onzen voor- spoedigen groei is thans de woningbouw op de bevolkingstoename verre voor, zoo ver, dat tijdens de jongste begrootingsdebattcn reeds een waarschuwende stem werd ge hoord, een waarschuwing intusschen, die no" niet al te ernstig hoeft te worden op gevat. zooals we een drietal weken reeds hebben uiteengezet. De nieuwbouw heeft zich weer hoofdzakelijk voltrokken in bet niéuwe Westen, waar zich een wijk ontwik kelt. waarop elke stad groot zou gaan, voorts in de Gorzen, die thans weldra geheel zul len zijn volgebouwd, en in het Singelkwar tier Met den grondverkoop werd dit jaar oen record bereikt. Ging in de raadsvergadering van 16 Maart voor 180.000 aan gemeente grond in handen van bouwers over, op 9 November werd met een bedrag van 230.000 in één vergadering het topcijfer bereikt. Ver over het milliocn werd dit jaar aan grond-; Verkoop ontvangen! Elke raadsvergadering heeft zich dan ook met grondverkoop bezig moeten houden. Wanneer wij nagaan, wat in de raadszaal in 1928 alzoo ter tafel werd gebracht, dan vinden we alreeds in de eerste vergadering des jaai-3 een voor onze gemeente ]>eteekenis- volle gebeurtenis, de verkiezing namelijk tot wethouder van den heer T. Slaveniburg, als opvolger van den heer D. Boddeus. Aan deze verkiezing werd door de linkerzijde demon stratief niet deelgenomen. Het eerste jaar van zijn wethouderschap heeft intusschen ook aan de linkerzijde geen enkele reden tot critiek gegeven. Personeele wijzigingen von den er twee in den loop des jaars plaats, de heer van Noordennen van de christen-demo cratische unie, stond zijn zetel af aan den heer Weergang. De heer Hijman, eveneens een enkeling, vrijzinnig-democraat, vond in zijn gezond heidstoestand aanleiding, voor het raadslid maatschap te bedanken; de heer E. Koop- mans, die reeds vroeger deel had uitgemaakt van den raad, volgde hem op. De voornaamste beslissingen, door Iden raad in bet heenspoedend jaar genomen, mogen hier vermelding vinden: In de vergadering van 19 Januari werd een verordening vastgesteld op de maximum snelheid voor motorrijtuigen en een op het hebben van een standplaats voor woon wagens. In dezelfde vergadering werd een Hectare gronds beschikbaar gesteld voor schoolwerktuintjes, en deed de voorzitter do mededeeling, dat van ecnige corruptie aan onze technische bedrijven geen sprake was. In de vergadering van 11 Februari werd definitief besloten tot de oprichting van een gemeentelijk abattoir met de bedoeling dat dit abattoir zou verrijzen op een terrein ten Westen van de Wilhelminahaven. Op het plan. voorbereid door den adjunct-directeur van gemeentewerken, ir. Aikema, zou wor den getracht de medewerking van naburige gemeenten te verkrijgen. Besprekingen tus- Sclien de dagelijksehe besturen van onze tftad en van Vlaardingen leidden tot een Jmtwei'p-overeenkomst, die In de raadsver gadering van 20 October sverd aanvaard) in de raadsvergadering evenwel welke te Vlaardingen op dcnzelfden dag werd ge houden, werd aan een commissie opdracht verstrekt, naar' de mogelijkheid van een eigen Vlaardingsch abattoir een onderzoek in te stellen. Mocht Vlaardingen aan een eigen slachthuis de voorkeur geven, dan zal allicht de vraag, of een minder duur terrein voor ons abattoir kan worden gevonden waarhij dan aan een stuk grond benoorden de spoorlijn wordit gedacht; ook voor de fabrieken van Van Nelle bleek die grond niet ongeschikt opnieuw een punt van bespreking uitmaken. De raadsvergadering van 16 Februari zag een uitbreiding van het politiekorps met twee man, geen overdaad, wanneer we we ten, dat ook nu nog het Gorzonkvvartier vrij wel zonder politiebewaking is. Het was in dezelfde vergadering, dat wethouder de Bruin de eerste mededeeling deed omtrent de uitzending van werkloozen naar Eenerveld, een uitzending, waarover binnen als buiten de raadszaal heel wat te doen is geweest en welke zelfs met een onverantwoordelijke wilde staking gepaard is gegaan. Op 17 Maart nam de raad een voorstel aan tot omzetting van do R. K. bewaarschool aan de Lange Singelstraat in een dubbele zeven- klassige school voor lager onderwijs en den bouw van een nieuwe bewaarschool. Moei lijkheden welke zich sinds kort hebben voor gedaan, maar welke haar oplossing naderen, hebben de uitvoering van het raadsbesluit vertraagd. Nog meermalen heeft zich de raad met onderwijskwesties van beteekenis bezig gehouden. We denken hierbij aan de debatten over school G 2 als opleidingsschool voor II. B. S. en gymnasium, waaraan eenige beweging buiten den raad was voor afgegaan; aan de omzetting van cle ulo school G 1 in een ulo-school met vierjarigen cursus, waardoor opleiding voor het ulo examen aan een inrichting voor openbaar onderwijs slechts in een vierjarigen cursus mogelijk is; aan de wijziging van het regle ment voor de commissie tot wering van schoolverzuim, zulks om den heer Adr. Zoet mulder als voorzitter dier commissie te kun- en nardhavm, ei aan 'en regeling' ter belooning van de waarneming van hot hoofdschap. In zijn vergadering van 12 Mei nam cle raad een -subsidieregeling aan voor het enkele dagen later geopende R. K. Zieken huis. We hebben indertijd op de gebreken dier regeling, waarvan een tweetal punten nog op definitieve afdoening wachten, vol doende gewezen, om er niet nogmaals op terug te komen. Alleen zij er hier de aan dacht op gevestigd, dat tegelijk met de opening van het R. K. Ziekenhuis de wijk- verpelging tot dan toe met groote toewijding door de Zusters van cle Tuinlaan verzorgd, aan de zusters van den II. Carolus Borro- meus, die het ziekenhuis beheeren, overging en dat een afdeeling van het Wit-Gele kruis werd opgericht, alsmede een onderlinge ver zekering tegen de kosten voor ziekenliuis- verpleging en operatie. In dezelfde raadsvergadering van 12 Mei werd de factor voor cle plaatselijke inkom stenbelasting op het cijfer van het vorig jaar vastgesteld. De jongste begrootingsdebatten, waarbij 50.000 voor belastingverlaging uit de befaamde reserve,,ton" voor het grondbe drijf werd geput, wettigen cle verwachting, dat het volgend belastingjaar een verminde ring van den factor met tien percent te zien zal geven. Het Gorzenkwartier mocht dit jaar meer malen de belangstelling van den raad onder vinden. Op 17 Maart werd, niet zonder op positie, tot afrastering van het Spuikanaal besloten; een plan tot regeling van de water- loozing werd 26 September aanvaard, ter wijl op 10 November aan de vereeniging T. E.G.E.N.O. een renteloos voorschot van 200 werd toegestaan voor haar muziektent. Op 5 September werd het laatst beschik bare industrieterrein aan de Wilhelmina haven uitgegeven; eerlang is een voorstel tot vergrooting der liaven te verwachten. Be halve door het besluit tot samenwerking met Vlaardingen inzake den bouw en de exploi tatie van een slachthuis is de vergadering van 20 October herdenkingswaardig door het besluit tot een beteekenende verlaging der electriciteitstarieven en een tot onbewoon* baarverklaring van 120 woningen. Vermelden we nog', da.t voor de R. K. Lees zaal een subsidieregeling tot stand kwam en dat we in een debat over de toonzaal, een stokpaardje van de S.D.A.P., zijn blijven steken, dan meen,en, we de acta et gesta van onze vroede vaderen gedurende den jare 1928 behoorlijk te hebben gememoreerd. Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en aniiera officiëele af- en aankondigingen van het Gcmeenteoestu,UI- HINDERWET Ingekomen is een verzoek van N.V. Wilton's Machinefabriek en Scheepswerf te Rotterdam om vergunning tot uitore-lding van de machinefabriek en sebeétfswcrf 0D Buitenland van Kloin-BabborspoldeT te Schie dam. kadaster Sectio N. no. 383. met een machinehal, bevattende 32 B.M. van totaal 465% P.K. drijvende diverse arbeidswerk- tende elk 4 E.M. van totaal 97.5 P.K.), - vijftienton's kranen (bevattende elk 3 E.M. van totaal 51.1 P.K.). 1. zeston's kraan (be vattende 3 E.M. van totaal 25 5 P.K.). 1 vijfton's kraan (bevattende 3 E.M- van totaal 27 P.K.) en 2 drdeton's kranen (bevattende elk 3 E.M. van totaal 25 P.K.)4 met een tim-merloods, bevattende 66 E.M. van totaal 446.55 P.K., drijvende diverse arbeidswerktulgen met een ketelhuls. bevattend een stoomketel van 70 M2. verwarmingsoppervlak dienende voor ver war mingsdoel eind en en met een scheepsbouwloods, tijdelijk ais fitterij in gebruik, bevattende 6 E.M. van totaal 58.50 P.K drijvende diverse arbeads- werktuigen en ltlenton's kraan (bevat tende 3 E.M. van totaal 69 P.K.) en 2 vijtton s kranen (bevattende elk 3 E.M. van totaal 47.18 P.K.) Dit verzoek is met de bijlagen op de Secre tarie der gemeente ter visie gelegd- Op Donderdag den lOen Januari 1929, des voormiddags ten 11 ure, zal teu Raad hui ze gelegenheid worden gegeven om bezwaren tegen het toestaan van dit verzoek in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten. Gedurende drie dagen vóór het tijdstip hierboven genoemd, kan op de secretarie der gemeente, van de schrifturen die ter zake mochten zijn ingekomen kennis worden genomen. Volgens de bestaande jurisprudentie zijn niet tot beroep o-p eene beslissing ingevolge de Hinderwet gerechtigd, zij, die niet over eenkomstig art, 7 did' Wet voor het Ge meentebestuur of een of meer zijner leden zijn verschenen, teneinde hun bezwaren mon deling toe te lichten. SCHIEDAM. 27 December 192S HET KOEMARKTVRAAGSTDK EN DE ENTRéE UIT ROTTERDAM Park en Sportterreinen Naar wij vernemen bevindt zich in zeei vergevorderden staaf van voorbereiding een groot plan tot onteigening. Dit plan om vat alle perceelen gelegen aan de Noordzijde van den Rottcrdamschen dijk, het geheele bouwblok, begrensd door Rottcrdamschen dijk, Gedempte Broersvest, Korte Singel straat en Singel, alsmede het zoogenaamde land van Iïolierhoek aan de Lange Singel- straat. Op dit land van Iïolierhoek rust een ser vituut.; het moet namelijk onbebouwd blij ven. In het uitbreidingsplan is het dan ook bestemd voor park en sportterrein. WILTON'S MACHINEFABRIEK EN SCHEEPSWERF Uitbreiding Door de N.V. Wilton's machinefabriek en scheepswerf ls vergunning gevraagd aan B. en W. tot uitbreiding van haar machine fabriek en scheepswerf op het Buitenland van Klein-Babberspolder en wel met een machine hal, een timmerloods, een ketelhuis en een scheep®bouwloods, ln welke gebouwen zullen worden ondergebracht 104 electromotoren met totaal 970 P.K,, kranen van diverse capaciteit, een stoomketel enz. KATHOLIEK LEVEN cezing prof. Bessemans Naar wij vernemen zal opl9 Februari a.s. de bekende Gentsche hoogleeraar prof. dr. A. Bes semans ln den Volksbond voor de vereeniging „Katholiek Leven" optreden, met een lezing over spiritisme. Deze lezing is ook voor niet-le- den toegankelijk. Gelijk men weet, had prof. Bessemens met een dergelijke lezing voor „Ka tholiek Leven" in Roterdam veel succes. De voordracht wordt door demonstraties gevoigd. BEURS VAN SCHIEDAM SCHIEDAM, 27 Dcc. Offdcieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn Moutwijn 46 pet. 19 per H. L. H. J. JANSEN Spiritus SCHIEDAM, 27 Dec. Men noteert voor Melasse-spiritus f 33 per H. L. Ruwe gTaanspiritus 60 pet. 17.per H.L. Spoeling Noteering f 2.40. VOETBAL Hermes-D.V.S.Eindhoven 42 Ondanks den onafgebroken regenval, ook tijdens den wedstrijd, werd gisteren bovenge noemde friendly game gespeeld. Het elftal der Schiedammers zag er als volgt uit: Jousma d; v. d. Windt, Engerimg a; L. Brounts, den Hoed, H. Beijer m; Hazer, Bron- neman, v. d. Vaart, v. d. Griend v. Het was een waar modder-ballet. Onze stad- genooten voelden zich blijkbaar beter daarin thuis en wisten met 42 te zegevieren, v. d. Vaart, naar wien de meeste aandacht ging, speelde een weldoordacht en goed spel, en toon de dat hij over een 6tevig schot beschikte, v. d. Windt speelde een keurige back-partij, ondanks het slechte veld. De Eindhovemaren speelden een veel te kort spel, waardoor legio goede kansen konden worden onderschept. Het was een amu sant partijtje en de weinige toeschouwers heb ben zich heusch niet verveeld. Bronneman scoorde al spoedig met een fraaien kopbal, waar na Eindhoven gelijk wist te maken. Na de thee speelden de Schiedammers wat productiever eu ieder van het bdnnentrio wist eenmaal te scoren. De bezoekers wisten nog slechts één keer het net te vinden, zoodat H.D.V. met 42 won. POSTDUIVENVEREENIGING „DE BLAUWE DOFFER" Bovengenoemde vereeniging houdt Zondag a.s. in het pand Hoofdstraat 167 een tentoon stelling. Er wordt een pracht-colle'ctle vogels verwacht. R. K. S. V. EXCELSIOR Turnen In verhand met de Kerstvacantie worden deze week geen turnlessen gegeven. Volgende week vinden ze weder als gewoon plaats. De verschillende datums der turnuitvoerin- gen en onderling turncoecours zijn thans als volgt definitief vastgesteld: Onderling turncon- cours van 4—9 Februari met prijsuitreiking op Zondag 10 Februari. Groote turnuitvoering' (senioren) 9 April. Turnuitvoering junioren (junioren-ouderavond) 23 April, Nieuwe leden kunnen zich op de turnlessen aanmelden. VOLKSBADHUIS Op 21 en 22 Dec. werden genomen 589 baden en wel in de 1ste klasse 38 kuipbaden, 76 regen- ballen en 1 kinderbad en ln de 2é klasse 61 kuipbaden, 409 regenbaden en 4 kinderbaden, „RECHTVAARDIGHEID IN DE OPVOEDING" Daar zijn verschillende redenen, die ons moeten nopen, morgen-(Vrijdag)avond naar de Bondsgehoorcaal te gaan. Wat is er te doen? Een prachtig tooneelstuk, door eerste-klas kunstenaars voor het voetlicht gebracht?.... Dam moeten we wachten tot den elfden Januari in het nieuwe jaar, als Frits Bouw meester komt met zijn „Branding" Een heerlijke muziekavond vaar do beste meesters ten geboore worden gebracht?.... Weineen, dat heeft iedereen tegenwoordig thuis door middel van zijn rasecht Philips- of Telefunkem- of door zijn rasloos eigen ge fabriceerd naamloos radio-toestel. Neen, om eene rede aan te hoorem over het onderwerp „Rechtvaardigheid in de opvoeding" En nu de redenen, die ons. ik zou haast zeggen verplichten, om daarheen te gaan le. De K.S.A. omvat zoowat alle organi saties welke op Katholiek gebied in Schiedam werken. De K.S.A. bedoelt mede: ontwikke ling der menschen op verschillend gebied, waarmede dus gezegd wordt, dat neg lang niet allen op dit en op ander gebied ont wikkeld genoeg zijn. Wien dus de schoen past, dat bij hem dan ook aantrekke. 2e. Er zijn heel wat ouders, die kinderen op te voeden hebben en die te dezen opzichte nóg wel wat kennis gebruiken kunnen. Zij behooren door hun lidmaatschap tot een dier organisaties l.c. „Hanze", „Volksbond enz. Ze dienen dus den oproep van hun be stuur te volgen. 3e. Zelfs zij, die zich de opvoeding der jeugd tot taak gesteld hebben, behoeven zich nog niet te bekwaam te achten eens onder het gehoor te komen van een man, als weinigen doorkneed ln deze wetenschap 4e. De spreker is een onzer Earw, Broe ders, al werkt hij elders. Weini Schiedam- sclie mannen zullen kunnen zegg- ii: ik heb niets te danken aan onze Broeders want met enkele uitzonderingen hebben aileu bij do Broeders de grondslagen voor hun verder 'leven gelegd. En weinig vrouwen zullen kun nen beweren: ik heb niets met onze Broeders te maken, want zij moeten toch erkennen, dat mede door de opvoeding', daar ontvangen hunne echtgenooteu zijn geworden de dege lijke Roomsche mannen, waarmee zij zich veilig op de levenszee hegeven hebben. Nog meer redenen noodlgï Immers neen. We komen. S, Reel D 2336 VM 8 lederen Zondag Patronaat St. Dominlcus, Godsdienstonderricht en ontspanning in net patronaatsgebouw Emmastraat, van half acht tot negen uur. 's Maandags repetitie Muziekgezelschap St. Ambrosius 8 uur, R. K. Volksbond. lederen Maandagavond clubavond R. K. Damclub I. D. O. Patronaatsgebouw Lange Haven; aanvang 8 uur. Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaal» bewerkersbond „St. Eloy", Gebouw R. K. Volksbond lederen Dinsdagavond om half negen repe titie R. K. Gemengde Zangvereeniging Lorenzo Perosi, Gebouw R K. Volksbond. lederen Woensdag Patronaat St. Dominlcus zaagles in het patronaatsgebouw, Emmastraat. van half acht tot negen uur. lederen Woensdag Repetitie Konlnkl. man* nenzangvereeniging „Orpheus". Gebouw R. K. Volksbond Aanvang half negen. lederen Woensdagavond vergadering )(Katho» Iiek Streven". Gebouw Kath. Kring. Aanvang half zeven. lederen Woensdagavond van 7 uur tot hal fnegen zitting bestuur Spaarfonds R K. S. V. Excelsior. Gebouw Katb Kring. lederen Woensdagavond clubavond R. K. S. V Excelsior Gebouw Kath Kring. Eiken 2en en 4en Vrijdag van de maand vergadering Kath. Leven. Gebouw Kath. Kring. L. Haven. Aanvang half negen federen Vrijdagavond oefeningsavond tot hot verleenen van Eerste Hulp bij Ongelukken: gebouw R. K. Volksbond. Aanvang kwart over acht. Vrijdag 28 December Tweede ontwikkelingsavond van de K.S.A. Spreker Broeder Cyprdanus uit St. Michiels- Gestel, over „Rechtvaardigheid in de Op voeding". Gebouw R. K. Volksbond. Zondag 30 December Feestavond „Katholiek Leven". Gebouw „Mu sis Sacrum. Aanvang 8 uur. Woensdag 9 Januari Cursusavond Leeken-Apostolaat, docent Pas toor Möller. Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang half negen. Koninklijke Zangvereeniging Sohiedams' Man nenkoor „Orpheus". Leden- en donateurscon- cert. Solist Mari Loevensohn (cello). Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang 8 uur. Vrijdag 11 Januari Frits Bouwmeester ensemble. Opvoering vaa „Branding" van Ralph Cullinan (vertaling Ad. Rijkens). Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang 8 uur. Zondag 13 Januari Vereeniging „St. Barbara", jaarvergadering in den R. K. Volksbond. Aanvang S uur. Woensdag 16 Januari Vereeniging voor meisjes werkzaam in da industrieën. Lezing met lichtbeelden, te geven door kapelaan A. Goossens. Gebouw R.K. Volks, bond. Aanvang S uur. Vrijdag 18 Januari Jongens jeugdgroepen R. K. VakveTeenigingen. Lezing met lichtbeelden te geven door kape laan A. Goossens. Gebouw R. IC. Volksbond. Aanvang 8 uur. Zondag 20 Januari Tooneelvereeniging „St. Genesius", liefdadig, heidsuitvoering ten bate van het Parochie huis in de Gorzen. Opvoering van: „Wat niet sterven kon", door Gerard Nielen. Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang 8 uut. TE ROTTERDAM 27 De c.: Groote Schouwburg, Tannhauser (Co-Opera-tie) 8 uur (voor volwassenen Tivoli-Schouwburg, De belhamels van Vaten», dam (De Narren) 2yt uur; m'n Zuster en Hf (Ned.-Ind. Tooneel) 8 uur (voor volwassenen) 28 Dec.: Groote Schouwburg, Merijntj» Gijzen's Jeugd (Rott. Hofst. tooneel) 8.15 uur (voor volwassenen) Tivoli-Schouwburg, Do Belhamels van Voletndam (De Narren) 2.15 uur; m'n Zuster en ik (Ned.-Ind. Tooneel) 8 uur (voor volwassenen). 29 Dec.: Groote Schouwburg, Louise (ItaL Opera) 8 uur (voor volwassenen) Tivoli- Schouwburg, De belhamels van Valendam (Do Narren) 2.15 uur; m'n Zuster en ik (Nad-» Ind. Tooneel) 8 uur (voor volwassenen). 30 Dec.: Groote Schouwburg, Geleerds dames (Rott. Hofstadtooneel) 2 uur; 8 weken op proef (Rott. Hofst.tooneel) 8.15 uur (voor volwassenen). Bioscopen: goedgekeurde programma'* tot en met Donderdag 27 dezer ln: Thalla;| Royal; W.B.-theater; Olympia; Corso (voor. volwassenen) I Centraal-theater (voor volwajr genen));

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 1