DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. WÊÊ 3HËIEE3 51ste Jaargang Zaterdag 29 December 1928 No. 15301 STADSNIEUWS TWEEDE ONTWIKKELINGSAVOND UIT SCHIEDAM'S VERLEDEN. VAN DE K. S. A. lit nummer bestaat uit VIER Bladen SCHIEDAM IN 1928 er met m'n prufmtabah vandoor.1" Besf te begry pen. zoo'n pafye vw ,3/15 era verleidelijk, y boor1' Ls AGENDA KUNST-AGENDA NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Bureau KOEMARKT 4, SCHIEDAM. Telefoon Intercommunaal No. 68085. ABONNEMENTEN per 3 maanden 8.25, per maand I.1Ó, per week 25 cent. Franco per post ƒ3.75 per kwartaal. Afzonderlijke nummers 5 ct. Postcheque en girodienst 81440. ADVERTENT1EN 1—5 regels 1 1 55 Elke regel meer 80 ct Reclames tusschen den tekst 60 ct. per regel. Kleine advertenties 30 woorden 25 ct., elk woord meer 5 ct tot een maximum van 50 woorden. Kabouter-advertenties 5 regels 0.50, 10 regels f 0.75, 15 regels 1.Incassokosten worden berekend Gratis-Ongevallenverzekering ƒ500 bij overlijden door een ongeval; ƒ500 bij v®rÜ®8..Vanvi/efIï/veLw^lL^ ™and in dit blad worde/afgedrukt. lies van een wijsvinger; 50 twee voorste ledematen aUe vingers van een hand; 25 bit verlies van eiken anaeren vmper b f „Rechtvaardigheid in de opvoeding EEN MOOIE AVOND III. (Slot) Ten aanzien van de Sportbeweging richten zich onze gedachten heit eerst naar de R.K. Sportvereeniging „Excelsior", welke, haar naam getrouw, met ijver tracht zich omhoog te werken op de sportieve ladder, en die, Wat de voetbalsport aangaat, daarin vooral Wait de lagere elftallen betreft, met succes slaagt, terwijl ze ook in de gymnastiek een uitstekende beurt heeft gemaakt. Sinds 11 Januari is kapelaan L. Beune als geestelijk adviseur aan de vereeniging verbonden. Op Sportgebied valt nog te vermelden, dat na verschillende jaren dilt jaar wederom de 3 K.M. zwemwedstrijd door de Schiedam sche havens werd gehouden, en dat de roei- vereeniging „de Schie" deelnam aan de wed* strijden van den Westelijken Roeibond. Uit den aard der zaak hadden in de ver schillende kloosters en aan de scholen diverse mutaties plaats en ook bij de pa rochie-geestelijkheid was zulks het geval. Pastoor N. J. F. Ligthart, de ijverige her der der Sint Jansparochie moest om gezond heidsredenen rust gaan nemen. Hij werd opgevolgd door den Zeereerw. heer B. Schaab Aan pastoor J. B. W. M. Möller werd na het vertrek van pastoor Ligthart het presidium der St. Willebrordusstichting overgedragen. Tot kapelaan der St. Janspavochie werd be noemd pater L. C. Biesta. Kapelaan A. M. A. Vollaerts. van de II Hartparochie, werd benoemd tot leeraar aan het klein-Seminarie „Hageveld"; zijn plaats Werd ingenomen door den Weleerw. heer J. V. d. Meer. Do eerw. Zuster Hortensia, overste van het klooster aan de Korte Ilaven, werd geko Ren tot algemeen overste van de Zusters Dominicanessen van Voorschoten, //ij werd hier opgevolgd door de Eerw. Zuster Al berta. Op 6 Maart herdacht de Hoogeerw. heer deken A. J. C. Schraag zijn 12/«-jarig pas- toors-jubilé; pater B. L. Nauta herdacht zijn zilveren priesterjubilé; Pater A. van Dijk O.p. en Zuster Odilia, priorin van het St. Liduina- gp.st.icht, dat een belangrijke uitbreiding on dergaat, vierden beiden een veertigjarig klooster jubileum. Vermelding einde bier nog, dat evenals andere jaren van Schiedamsche zijde deel genomen werd aan den Stillen omgang en bedevaarten werden gehouden naar Den Drie! en Kevelaer. Ook de Rotterdamsche bedevaart naar de stad van de H. Liduina Vond wederom plaats Het Liefdewerk Oud Papier, vestigde in onze stad wederom een ophaaldienst. Op economisch terrein kwamen storingen van ernstige beteekenis niet voor. De Katho lieke metaalbewerkers en fabrieksarbeiders deden geslaagde pogingen om hun ledental te versterken. Door den R. K. Metaalbewerkersbond werd de heer J. van Abbevé gehuldigd in verband met het feit, dat hij 25 jaar lid was van „St. Eloy" van welke 25 jaar hij er tien is werk zaam geweest als districtsbesluurder. Naast de vereeniging E. II. B. O. welke haar tweede lustrum vierde, te welker ge legenheid een nationale wedstrijd werd ge houden in het gebouw „Eendracht", werd ook een katholieke E. II. B. O. opgericht, welke zich aanstonds in een ongedachte be langstelling mocht verheugen. Op neutraal vereenigings-gebied zij hier nog gewag gemaakt van de feestelijke opening op 16 Juni van de muziektent op het Rozenburgerplein „Het Centrum", en van heit zilveren jubilé der H. B. S.-club „Onder Ons", meit een receptie en een goed geslaag den feestavond gevierd. Ook de vereeniging «.Volkshuisvesting" herdacht haar 25-jarig bestaan. In het particuliere en zakenleven kwamen eveneens verschillende jubilea voor. We ver melden het 25 jarig bestaan van de H.A.V.- Rank op 25 Juli, het 50-jarig jubileum van don heer T. de Meester, directeur der N. V. Vereenigde Glasfabrieken, als glasfabrikant op 1 Augustus en het zilveren jubilé op 1 September van mr. A. F. Victor Sickenga als kemeenste-secretaris. Ter gelegenheid van zijn zilveren zangorsjubilé werd de heer J. G. Van Dorp, ook op menig ander gebied van hot Katholiek Openbaar leven te dezer stede oen hoogst verdienstelijke persoonlijkheid, met het gouden kruis „Pro Ecclesia et Ponti- fice" begiftigd. Een zelfde onderscheiding viel mej. A. M. Kleipool ten deel bij ge degenheid van haar 10-jarige ijvervolle werk zaamheid als penningmeesteres en secreta resse van de Federatie van R. K. Vrou wenbonden In Nederland. Aan mr. J. C. von dlfiel Sasse werd op zijn verzoek eervol ont- verleend uit zijn functie van kanton rechter. Dc vacature werd door de benoe ming van mr. J. Sithceman IIesse vervuld. Ons overzicht zou onvolledig zijn zonder necrologie. Onder degenen wier overlijden in het afgeloopen jaar valt te betreuren noe men we: de heeren J. P. II. Jansen, lid van de distillateursfirma H. Jansen; André Boes- nach, directeur van de film-studio „Eureka"; J. II. van Westendorp, oud-wethouder; Louis Jansen, die zich in de eerste levensperiode van de „Nieuwe Schiedamsche Courant" veel verdiensten voor ons blad verwierf; A. I-Iuys- kes, kerkmeester der H. Hartparochie en mej. J. A. Nolet, op ehari.ta.tief gebied een hoogst verdienstelijke vrouw. Eenige fait divers, losstaande feiten mo gen tenslotte nog aan de vergetelheid wor den ontrukit. We noemen dan op de eerste plaats de in Juni in de Katholieke Leeszaal gehouden tentoonstelling van reproducties naar wer ken van Toorop. waarbij de meesterlijke rede van pastoor Möller over Katholieke kunst ons nog friseh in het geheugen ligt. Merkwaardig mag ook worden genoemd het 70 jarig huwelijksfeest van het echtpaar C. KleinBaanvinger, deze maand gevierd. Als alle andere plaatsen had Schiedam zijn „ruitenkrassers" Nauwelijks was deze sensatie achter den rug of een geweldige brand legde de gebouwen der N. V. Lak-, Verf- en Vemisfabriek „Ivormica" in aseh. Verder moest de brandweer o.m. nog uitruk ken voor branden in de Lange Kerkstraat bij den heer N. Langendocn; op den Over- schiescheweg waar in den nacht van 12 Mei de kistenfabriek van de N.V. Handelmaat schappij v.h. J. G. de Boer in vlammen op gingen en voor een brand in een complex in aanbouw zijnde huizen aan den Vlaar- dingsche dijk. Het Stationsplein onderging door beplan ting een verbetering ten goede. Doodelijke ongevallen hadden plaats bij Wilon en den Nieuwe Waterweg, terwijl in de Schiedamsche havens drie personen door verdrinking den dood vonden. De vloer in de doorvaart-opening van de oude Koemarktbrug weid door duikers op geruimd. Op den 18en April werd de eerste schoolwerktuin geopend met een toespraak van den burgemeester. Slechts vijf dagen later werden wij opgeschrikt door de tijding dat burgemeester Gijsen door een hartaan- doening getroffen was en dat hij uit voor zorg van de laatste H.H. Sacramenten was voorzien. Gelukkig is onze burgemeester in zooverre hersteld, dat hij weer regelmatig zijn werkzaamheden kan voortzetten. In verband met eenige aangebrachte ver- verbcterinucn had de heropening van de dameszwemplaats met eenige plechtigheid plaats. De plannen voor een nieuw gebouw van de II.A.V.-Bank namen vastere vormen aan Een ongedacht succes boekten do door do „S.t. Willibrordusstichiting" georganiseerde kinderspelen, die groote belangstelling onder vonden. Op last van de justitie werd den zesden September een groote partij voor het buiten land bestemd gedistilleerd in beslag geno men on vermoeden van het gebruik maken van merken waarop een ander recht heeft. De dr. Noletstichting ontving een kort be zoek van mgr. dr. Jan Olav Smit. De molen „Do Walvisch bleef door aan koop door de vereeniging „De Hollandsche Molen" voor het stadsbeeld behouden. De Novemberstormen veroorzaakten behalve de gewone normale kleine ongevalletjes een gedeeltelijke overstrooming in de Gorzen. Op 10 December had de opening plaats van de dr. de Visserscliool in de West-Franke- landschestraat. terwijl eveneens deze maand de werkinrichting van de vereeniging Zwak zinnigenzorg officieel geopend werd. Bjj of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur SLUITING VAN TAPPERIJEN EN SLIJTERIJEN OP OUDEJAARSAVOND Op Oudejaarsavond, zuilen tie tapperijen en slijterijen des avonds om 11 uur gesloten moeten zijn. VÓÓR VIJFTIG JAAR Uit de „Nieuwe Sch. Courant" van 4 Januari 1878: Gedurende het jaar 1978 zijn alhier uit zee aangekomen 348 zeilschepen met een Inhoud van 163.045 M3. en 75 stoomschepen mét een inhoud van 127.254 M3, als: onder Deensche vlag 176, Nonrsche 62. Duitsche 54. Eneelsche 53. Neder- landsche 52, Zweedsche 8, Spaansche 7. Itali- aansche 5. Russische 5 en Ameriltaansche 1. In het jaar 1877 kwamen alhier uit zee aan: 508 schepen, waaronder 52 stoomschepen, met een gezamenlijken inhoud van 274.414 M3. VóóR VIJF-EN-TWINTIG JAAR- Uit de „N. Sch. Courant" van 1 Januari 1904: Voor de leden van den gemeenteraad is ten raadhuize ter visie gelegd, teneinde in de eerstvolgende vergadering tot eene benoeming to kunnen overgaan een aanbeveling ter be noeming van een directeur van gemeentewer ken, waarop zijn geplaatst: 1 G- Gerlaeh. In genieur te 's Gravenhage2 W. B. van Goor, Idem; 3 M. B. A. Bolderman, Idem te Harden- berg; 4 A. M. C. Dwars. idem. te Utrecht. Uit hetzelfde nummer: Gedurende het jaar 1903 zijn alhier uit zee aangekomen 42 stoomschepen met een inhoud va® 79.934 M3. netto en 19 zeilschepen met een Inhoud van 3926 M3. netto. In het Jaar 1902 kwamen alhier uit zee aan 85 stoomschepen met een inhoud van 65.682 M3. netto, en 24 zeilschepen met ce» hmoud van 5053 M3. netto. Bovendien kwamen er nog 249 vlsscnerssche- pen dit Jaar onze haven binnen, tegen 213 in 1902 en 172 in 1901 Gedurende de maand December arriveerden alhier 2 stoomschepen. ZONDAGSDIENST GENEESKUNDIGEN EN APOTHEKEN De Zondagdienst zal morgen worden waarge nomen door de geneeskundigen De Bruyn, Nieuwe Haven 125; Geerdes, Veenlantstraat 2; Koene, Burgemeester Knappertlaan 30 en Rls> Tuinlaan 92. Op Nieuwjaarsdag door de geneeskundigen van den Broek, schoolstraat 9; Groenewegen, Lange Haven 102; Ormel, Singel 76. Morgen zal geopend zijn de apotheek van J. H. van Westendorp, Emmastraat 1; op Nieuwjaars dag die van de firma A. F- van Lissa, Hoog straat 11S. IR. G. GERLAGH Vijfentwintig jaar directeur van gemeentewerken Ou Zaterdag 19 Januari a.s. zal het 25 Jaar geleden zij», dat ir. G- Gerlagh door den raad der gemeente tot directeur van gemeentewerken werd benoemd COLLECTE Naar wij vernemen wordt door eenige bewo ners uit de Grofbaan heden in de omgeving van de Grofbaan e®» collecte gehouden ten be hoeve van de wed- M. Peters, wier woning door een binnenbrand geteisterd werd. SLUITING VAN TAPPERIJEN EN SLIJTERIJEN OP OUDEJAARSAVOND De Burgemeester va® Schiedam beveelt dat op Maandag 31 December a,s. de tapperijen en slijterijen des avonds te 11 uur gesloten moeten zijn. SCHIEDAM, 29 Dee. 1928. Pa Burgem, O, HOUTMAN, $r.b. r, K. LEESZAAL De li. K- Leeszaal en Bibliotheek St. Liduina zal Maandagavond In verband met Oudejaars avond gesloten zijn. CENTRALE VERWARMING ST. LIDUINAGESTICHT Naar wij vernemen is do aanleg van de cen trale verwarming In het St. Llduinagcsticht, opgedragen aan de N.V. gebr. Vincent, Admi raal de Ruyterstraat, alhier. DIEFSTAL Ten nadeeie van den heer K. M. aan het St. Liduinapleln ls ult 0011 konijnenhok, staande achter zijn woning, een raskouijn ontvreemd. AANRIJDING Gistermorgen reed de chauffeur v. d. B., In dienst van d® distilleerderij firma Wenneker, met zijn vrachtauto tegen een lantaarnpaal, staande op de Lange Haven, waarbij de kap van de lantaarn naar beneden kwam. BURGERLIJKE STAND Aangifte van 2628 December. GEBOREN: Nelly, dochter van A. de Ridder en P. Dijkhuizen, Singel; Margaretha Marie, dochten- van C. Pijper en F. M. Schutter, Von- dellaan: Johanna Maria Cornelia, dochter van J. in 't Veld en M. J. van Grootveld, Rotterdam sche dijk: Johanna, dochter van T J. Paauw en P. J. Rooderkerk, Ridderkerkschestraat. OVERLEDEN: C. van Pelt oud 82 1„ weduw- naar van H. Veth. Nieuwe Haven: C. de Bruyn oud 74 J. echtgenoot van B. van den Dool, Zalmvlssc.herijJ. van der Kraan, oud 3 jaren. Leliestraat; F. B. A. Sosef, oud 5 maanden. Dr, Nolets trapt. De ontwikkelingsavonden van de K. S. A. zijn altijd van „first class" gehalte en ook de gisteren gehouden avond maakte daarop geen uitzondering. Te betreuren valt het daarom, dat zoo'n klein gehoor aanwezig was om een bekend paedagoog als Broeder Cyprianus uit St. Miehlels-Gestel te volgen bij zijn rede over „Rechtvaardigheid in de Opvoeding". De heer Th. Mouwans sprak hierover dan ook zijn leedwezen uit. toen hij de aanwezigen in een kort openingswoord welkom heette. Hierna was het woord aan Broeder Cypria nus tot het houden van zijn rede over „Recht vaardigheid ln de Opvoeding". Rede Broeder Cyprianus Natuurlijk spreekt Broeder Cyprianus over de Opvoeding, daar een leder geneigd is, te verhalen van zijn dagelijksch bedrijf. Spr. doet dit met geestdrift voor een gehoor uit Schiedam, de plaats die aan alle broedeTS zoo lief is. Bij elke opvoeding staan twee elementen te genover elkaar: de ouder, die opvoedt, en het kind, dat opgevoed wordt. ,,'n Kind", zegt Fénélon. „is de parel van 't evangelie, waarvan Christus spreekt. 't Gelooft alles, het hoopt zonder engden- kendheldhet laat zich gaan. waar de be wondering het aangrijpt; het geeft zich met ongedwongen gemakkelijkheid; het is vatbaar voor alle indrukken. De zuiverste gedachten spelen door zijn hoofd: de edelmoedigste nel gingen ontwaken in z'n hart en bloeden. Ge lijk de bloem zich wendt tot de zonnestralen, om haar licht te drinken en haar warmte in te ademen, zoo ontvouwt het kind zich van nature in de levenswarmte der sferen die 't omgeven en het laat zich niet wiegen op de kracht die het draagt, lijk de vogel zich laat drijven op den zoden wind". „Het kind Is', zooals Martinet heeft gezegd, „een „iets", dat als punt van uitgang bijna 't niet is. maar dat als eindsteuu heeft het oneindige". Er ls ook een keerzijde en hier treedt niet enkel een treurige ervaring voor onze blikken, maar ook 'n droevig dogma, dat spreekt van erfzonde, een kiem van 's menschen verdorven heid. In elk kind. zelfs ln het best geaarde, leven de gevolgen van die erfzonde; het heeft gebreken als ijdelheid, onoprechtheid en vooral zelfzucht. Eén troost rest ons! Goede hoedanigheden als liefde en dankbaarheid bewijzen, dat ook zulke kinderen ln staat zijn, het goede te willen en te doen. Het is van ons, dat het kind vraagt om een opvoeding die er naar streeft, om met den steun van Gods genade, door onze leiding, tucht, zijn edele eigen, schappen te ontwikkelen, zijn slechte nelgln gen te beteugelen en zijn wil zoo krachtig te maken dat het ln alle omstandigheden des levens zichzelf kan beheerschen. Zóó staat het kind voor ons. Een weer- looze majesteit. De ouder staat tegenover het kind met onbegrensde, allesomvattende, offervaardige liefde. Maar, ls de liefde der ouders steeds verstandig en rechtvaardig? Is er rechtvaar dige liefde als een ouder een slecht voorbeeld geeft, b.v. door drinken? Is het rechtvaardige liefde, als we aan onze kinderen telkens eai telkens snoepgoed geven, dat hun genotzucht prikkelt, die later niet meer te verzadigen is; als een vader ruw doet en spreekt? Gaata hij vrij uit, als hij zelf bladen leest als „Courant" en „Tele graaf" maar van zijn kinderen vordert dat ze geabonneerd zijn op Roomsche Jeugd? Zijn kinderen doen zooals hij Ze doe® wat ze zien en om de herrie dan maar clandestien. Is de moeder niet onrechtvaardig tegenover haar kind. als ze zich zelve laat tyranni- seeren door een zekere mode? Is 't juist van eén moeder als ze leugen briefjes schrijft voor 'haar kind. om het wegens schoolverzuim te verontschuldigen, of om Iets te krijgen Begrijpt ze wel wat ze doet. als ze bij een onwelkom bezoek haar kind „niet thuis" laat geven? Spr. leest eenige in Maastricht door hem ontvangen briefjes voor. Opmerkelijk is, dat die briefjes maar van enkele ouders zvjn; en, op een prachtige uitzondering na, heel vaak leugenbriefjes. Wilt ge echt rechtvaardig zijn tegenover uw kind, gewen dan door do daad van uw voorbeeld. Wij moeten ook consequent zijn; ons gelijk blijven; nooit improviseert®. Kort aan gebonden en wispelturige vaders en moeders zijn weieens zulke improvisators eu in die oogenbiifckee zijn ze als opvoeder geheel mis. Spr. illustreert dit met voorbeelden uit het dagelijksch huiselijk leven. De spreker vermaant: Improviseer toch niet in de opvoeding. Bestudeer u zelf, want in uw kind vindt ge dikwijls uw. eigen fouten terug. Moet ge straffen, straf dan zoo, dat de straf de deugd versterkt, tegenovergesteld aan de ondeugd, die de oorsprong is van de fout. En, voelt ge dat het u aan wijsheid ont breekt voor een juiste opvoeding: bidt dan evenals we voor het slagen voor een H.B.S.- examen bidden. Opvoeding zonder godsdienstige® ondergrond lg~ een geïmproviseerde. Is 1 uk-raak improviseeren voor den op voeder verkeerd, dit is ook 't geval, wanneer vader en moeder niet één lijn trekken. Wan neer de een toestaat wat de ander verbiedt; wanneer de een iets toestopt, wat de ander niet weten mag. ijf W.6PUNO -GROft 1 rtoEft, lederen Zondag Patronaat St. Domlnlcus, Godsdienstonderricht en ontspanning in ha patronaatsgebouw Emmastraat. van half achl tot negen uur. 's Maandags repetitie Muziekgezelschap St Ambroslu8 8 uur R K. Volksbond. lederen Maandagavond clubavond R. iC Damclub I. D O. Patronaatsgebouw Langt Haven; aanvang 8 uur Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaal bewerkersbond „St. Eloy", Gebouw R. K! Volksbond. lederen Dinsdagavond om half negen repe titie R. K. Gemengde Zangvoreeniglng Lorenzo Perosl. Gebouw R K Volksbond lederen Woensdag Patronaat St. Domlnlcut zaagles in het patronaatsgebouw, Emmastraat van half acht tot negen uur. lederen Woensdag Repetitie Konlnkl. man- nenzangvereeniging „Orpheus',Gebouw R. K Volksbond. Aanvang half negen. Zondag 30 December Feestavond „Katholiek Leven". Gebouw „Mu sis Sacrum. Aanvang 8 uur. Woensdag 9 Januari Cursusavond Leeken-Apostolaat, docent Pas toor Möller. Gebouw R. K Volksbond Aanvang nenkoor „Orpheus". Leden- en donateurscon cert. Solist Mari Loevensohn (cello). Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang 8 uur. Vrijdag 11 Januari Frits Bouwmeester ensemble. Opvoering van „Branding" van Ralph Cullinan (vertaling Ad. Rijkens). Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang S uur. Zondag 13 Januari Vereeniging „St. Barbara", jaarvergadering in den R. K. Volksbond. Aanvang 8 uur. Woensdag 16 Januari Vereeniging voor meisjes werkzaam in de Industrieën. Lezing met lichtbeelden, te geven door kapelaan A. Goossens. Gebouw R.K. Volks, hond. Aanvang S uur. Vrijdag 18 Januari Jongensjeugdgroepen R. K. Vakvereenigingen. Lezing met lichtbeelden te geven door kape laan A. Goossens. Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang 8 uur. Zondag 20 Januari Tooneelvereeniging „St. Genesius", liefdadig- keldsuitvoering ten bate van het Parochie huis in de Gorzen Opvoering van: „Wat niet sterven kon", door Gerard Nieleu. Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang 8 uur. TE ROTTERDAM 29 Dec.: Groote Schouwburg, Louise (ItaL Opera) 8 uur (voor volwassenen) Tivoll- schouwburg, Dé belhamels van Voiendam (De Narren) 2.15 uur; m'n Zuster en lk (Ned.- Ind. Tooneel) 8 uur (voor volwassenen). Circus Schouwburg, De kinderen van kapitein Grant (Spree-gezelschap) 2 uur. 30 Dec.: Groote Schouwburg, De Spooktrein (Rott Hofstadtooneel) 2 uur; Drie weken op proef (Rott. Hofstadtooneel) 8.15 uur (voor volwassenen). Tivoli Schouwburg, M'n zusteor en lk (Ned. Ind.-Tooneel) 8 uur (voor volwas senen). Circus-Schouwburg, De kinderen van kapitein Grant (Spree-gezelschap) 2 uur. 31 D e c.: Circus-Schouwburg, De kinderen van kapitein Grant. (Spree-Gez.), 2 uur. 1 Jan.: Tivoli-Scliouwburg, Wonder boven wonder (Bouwmeester's revue) 8 uur. Cir cus-Schouwburg, De Minderen van kapitein Grant (Spree gezelschap) 2 uur. Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 3 Januari in: .Corso (voor volwassenen)Thalia (voor volwassenen) Royal; Luxor Palast (voor volwassenen); Grand Theatre (voor volwassenen); W.B.- theater; Centraal (voor volwassenen); Olympia (voor volwassenen). 2 Jan.: Groote Schouwburg, Lucia dl Lain- mermoor (Ital. Opera), 8 uur.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 1