De Vaticaansche Bibliotheek üen Zalig en Gelukkig 1929! - 'Ai Wanneer men des morgens een schoorsteenveger ontmoet, zoo luidt het gezegde, beteekent dit geluk. Maar dan zal dit drietal roet- en rookverdrijvers, zooals onze fotograaf die op zijn weg ontmoette, en die we hierboven in een ernstig gesprek zien gewikkeld over hetgeen 1929 brengen zal, voor onze lezers, bij den aanvang van het nieuwe jaar toch zeker driewerf heil en zegen beteekenen Licht als een veer glijdt de kellner van St. Moritz tusschen den aanstormenden auto en den Chlneeschen muur door, om zijn klanten op de ijsbaan te bedienen Deze kleine Amerikaan, die het weinig begeerenswaardige vak van cowboy leeren wil, Iaat zijn krachtige spieren examlneeren door een Jndiaansch opperhoofd, die over de bracht ervan nogal verbaasd schijnt te zijn Onze afbeelding toont het nienwste model buffers, welke, aangebracht zelfs aan de swaarste vrachtauto's, deze beschermen tegen de gevolgen van ernstige aanrijdingen. Deze bufferB, die van zwaar gummi zijn vervaardigd, zijn van een geweldige veerkracht De beroemde Chlneesche muur, drie eeuwen vóór Christus ter bescherming van China tegen de Invallen van noordelijke barbaren gebouwd, zal worden afgebroken, llü behoort tot de geweldigste bouwwerken ter wereld en is 2450 K.M. lang. In ociderland en ook in Brabant is het gebruikelijk dat men elkaar met Nieuwjaar z n wenscnen aanuiedt in suiker geschreven op een koek, groot of klein. Hoewel dit aardig gebruik meer en meer in onbrnik raakt, wordt het toch bi tal van kleinere plaatsen nog in eere gehouden en met dit toepasselijk plaatje bieden wij den lezers nogmaals onze beste wenschen aan voor een Zalig en Gelukkig 1929 Tot de eerste feestelijkheden van het Jubeljaar van Z. H. Pius XI, ter gelegenheid van diens gouden feest, behoorde de plechtige heropening der gerestaureerde Vaticaansche Bibliotheek, waarvoor op onze foto Zijne Heiligheid en gevolg poseeren Op St. Nicolaasdag vierde het hierboven afgebeelde Japansche Prin sesje, Shlgeko Teru-no-miya, die de eenige dochter is van den Mikado, baar derden verjaardag. We zien haar hier In haar feestgewaad

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 12