DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. Siste Issraan*» Donderdag 3 Januari 1929 No. 15304 Oit nummer bestaat uit drie bladen STADSNIEUWS fPP* HET NOORD-OOSTfcLIJK c NTElGENiNGiPLAN. ONTEIGENING LANGS DEN ROIT ERDAMSCHE DIJ*. HET UITGEWERKT PLAN VAN B. EN W. Pfnkrt ertien, ksdfUfn) fc* AGENDA KUNST-AGENDA UWE SCHIEDAMSCHE COURAN Bureau KOEMARKT 4, SCHIEDAM. Telefoon Intercommunaal No. 68085. ILiONNEMENTEN per 3 maanden ƒ8 25, per maand ƒ1.10, per week 25 cent Franco er post 3 75 per kwartaal Afzonderlijke nummers 5 ct Postcheque en girodienst 81440 m, ADVEH'IEMIEN 1- 5 tegels 155 Elke regel uieer 80 ct Reclames tusschen den tekst 60 ct per regel Kleine advertenties 80 woorden 25 ct., elk woord meer 6 ct tot een maximum van 50 woorden Kabouter-advertenties 5 regels 0.50, 10 regels 0,75, 15 regels f 1 Incassokosten worden berekend I Gratis-Ongevallenverzekering f 500 bij overlijden door een ongeval; 500 bij verlies van beide handen, voeten o( oogen; ƒ250 t lies van een wijsvinger; 50 twee voorste ledematen alle vingers van een hand; 25 bij verlies van eiken anderen vinger. De Verze lij verlies van één hand, één voel of één oog; 150 bij verlies van een duim; f75 bij ver* kering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. Met het thans door B. en W. in den Raad gebrachte, als wij goed hebben geteld 4 H.A. en ruim 3 c.A. omvattende onteigeningsplan, wordit de mogelijkheid geschapen om uitvoe ring te geven aan het uitbreidingsplan voor oud-Mathcncsse om den Rotterdamschen dijk in overeenstemming te brengen met de ver- keerseisehen en om een behoorlijke oplossing te geven aan heit min of meer acute Koe markt-vraagstuk. Drie aangelegenheden zijn hier derhalve in het geding, liet laatste van zuiver locaal, de beide andere van intercommunaal be lang. Kn nu willen wij er hier toch weer even de aandacht op vestigen, dat zelfs bij de ge brekkige regeling welke de gemeentewet tot dusver voor samenwerking tusschen de gemeenten aan de hand doet, de intercom munale belangen volkomen tot hun recht zijn gekomen. Het uitbreidingsplan is in sa menwerking met Rotterdam tot stand ge bracht; de verbreeding van den Rotterdam schen dijk sluit behoorlijk op die van Rotter dam aan. Schiedam legt aan Rotterdams redelijke expansieplannen geen stroobreed in den weg. Wanneer dan ook straks, wellicht binnen slechts enkele jaren, in Oud-Mathenesse de bebouwingen der beide gemeenten elkander raken, zullen zij ineenvloeien zonder dat daaruit eenige moeilijkheid hoeft te ontsprui ten. En als wij lezen, hoe door den toenma- ligen directeur van gemeentewerken fe Rot terdam de annexatie van Schiedam werd bepleit met het argument dat de bebouwin gen voor beide gemeenten weldra in elkaar zouden overgaan, dan is dat oen argument zonder eenige waarde, omdat ineen vloeiing geen enkele moeilijkheid aan Rot terdam bereidt. Voor zoover er konden ont staan, zijn ze tevoren mat wederzijdsehen goeden wil uit den weg geruimd. Nu de wijzigingen in de gemeentewet zelfs publiekrechtelijke lichamen mogelijk maken om intercommunale belangen te behartigen en alles wat een intercommunaal belang ge noemd kan worden, in de sfeer van inter communale behartiging kan worden getrok ken, desnoods onder dwang, is de tijd voor niet volstrekt noodzakelijke annexaties voor bij en we vermoeden, dat zulks ook. mocht het nog noodig zijn, te bevoegder plaatse aan Rotterdam te verstaan zal worden ge geven. R. K. KIESVEREENIGING De E. K. Kiesvereenig'ing „Recht, Plicht en Orde" zal Dinsdag 8 Januari ten 8% uur in den R. K. Volksbond een algcmeene vergade ring houden, waarin kwestie der candidaat- stelling voor de 2e Kamer der Staten Generaal zal worden besproken. KANTOOR NOTARIS POORTMAN De waarneming van het vacante kantoor van den eervol ontslagen notaris mr. H. M. C. Poort man is opgedragen aan den candidaat-notaris den heer D. C. Werkum alhier. KALENDERS Evenals vorige jaren ontbrak in de col lectie ons toegezonden kalenders die van de distilleerderij en likeurstokerij „De Vink" (fa. Vissen- en Co.) niet. Boven aan ieder blad prijkt een duidelijke afbeelding van de bekende pakhuizen aan de Lange Haven. TE WATER Gistermiddag geraakte de 10-jarige K. aan de Oude Sluis te water. De juist passeerende J. v. N., die het in ge vaar verkeerende knaapje bemerkte, smaakte het genoegen den drenkeling op het droge te brengen. ERNSTIGE VAL Gisteravond heeft de politie zekeren G. J. v. K., wonende Oudedijk no. 9. die op de Damlaan bewusteloos was gevonden, per bran card naar het R. K. Ziekenhuis vervoerd, waar dr. Groenewegen een sehedelfractuur en hersenschudding constateerde. .De man ver klaarde te zijn gevallen. WAT ONTEIGEND ZAL MOETEN WORDEN In ons nummer van Donderdag 27 December deden wij de mededeeling dat een groot plan tot onteigening omvattende alle perceelen ge legen aan de Noordzijde van den Rotterdam schen Dijk, het geheele bouwblok, begrensd door dezen dijk, Gedempte Broensvest, Korte Singelstraat en Singel, alsmede het zoogenaam de land van Holierhoek aan de Lange Singel straat in zeer vergevorderden staat van voor bereiding was. Thans bieden B.en W. den raad ter voorioo- pige goedkeuring aan een uitgewerkt plan tot onteigening in het belang den* volkshuisvesting ten name van deze gemeente van gebouwde en ongebouwde eigendommen, gelegen in bet door ons bovengenoemde gedeelte der gemeente, zulks krachtens art. 77, le lid sub 4 en 5 der Onteigeningswet; a. teneinde uitvoering te kunnen geven aan het plan van uitbreiding voor Oud-Maithenesse, vastgesteld in verband met 6 der Woningwet en b. ten aanzien waarvan de aanbouw of her bouw krachtens artikel 30 der Woningwet is verboden. Wij laten hieronder het plan volgen: Het plan Onteigend zullen moeten worden de volgende panden. 1. Korte Singelstraat, hoek Gedempte Broers- vest, te onteigenen grootte 40 c.A., van het huis en erf, Sectie I., no. 705, ten name van A. van Meurs, Schiedam. 2. Korte Singelstraat, te onteigenen grootte 18 c.A., van het huis en erf, Sectie I., no. 706, t. n. van J. K. Rijnten, Schiedam. 3. Korte Singelstraat, te onteigenen 23 c.A., van liet huis en erf, Sectie I., no. 707, t. n. van Maria Noordijk, Schiedam. 4. Korte Singelstraat, te onteigenen 16 c.A., van het huis en erf. Sectie I, no. 708, t. n. van D. Sehwagermann en C, H. Schwagarniann helden te Schiedam. 5. Korte Singelstrat, te onteigenen gr. 15 c.A., van het huis en erf, Sectie I, no. 711, t. n. van 3/G Ma. Broekman, wed. N. van Zon, 1/6 Ma. van Zon, en 1|6 Ja. van Zon, allen te Schiedam. 5. Korte Singelstraat, te onteigenen gr. 15 eigenen grootte 24 c.A., van het huis en erf, Sectie I, no. 712, t. n. van 1/6 Eva van Zon, Schiedam. 7. Gedempte Broersveld, hoek Korte Sin gelstraat te onteigenen grootte van het ge- heele perc., Sectie I, no. 719, t. n. A. J. Janse, Schiedam. 8. Gedempte Broersvest, t. o. gr. van het geheele perc., Sectie I, no. 720, Al. J. Janse, Schiedam. 9. Korte Singelstraat, t. o. gr. van het ge heele perc., Sectie X, no. 721 t. n. v. G. Brenre, Schiedam. 10. Krote Singelstraat, t. o. gr. van het ge heele perc., Sectie I, no. 722, C. G. Bos man, Schiedam 11. Korte Singelstraat, t. o. gr., van het ge heele perc., Sectie I., no. 723, t. n. v. N. V. „Nieuw Rustenburg", Goederen Expi. Mij. te Amsterdam. 12. Korte Singelstraat, t. o. gr. van het ge heele ,perc„ Sectie I., no. 724, t. n. van N.V. .Nieuw Rustenburg" Goederen Expl. Mij., Amsterdam. 13. Korte Singelstraat, t. o. gr. van het ge heele perc., Sectie I, no. 725, t. n. van N.V. „Nieuw Rustenburg", Goederen Expl. Mij., Amsterdam. 14. Korte Singelstraat, hoek Singel, t. o. gr. van het geheele perc., Sectie I., no. 726, t. n. van N.V. „Nieuw Rustenburg", Goe deren Expl. Mij., Amsterdam. 15 Singel, t. o. gT. van het geheele perc., Sec tie I., no. 727, t. n. van N. V. „Nieuw Rus tenburg", Goederen Expl. Mij. Amster dam. 16. Singel t. o. gr. van het geheele perc., Sec tie I., no. 728, t. n. van N. V. „Nieuw Rus tenburg", Goederen Expl. Mij. Amsterdam. 17. Singel, t. o. gr., van het geheele perc., Sectie I, no. 729, t. n. van N. V. „Nieuw Rustenburg", Goederen Expl. Mij., Amster dam. 18. Singel, t. o. gr. van het geheele perc., Sec tie I, no. 730, t. n. van N.V. „Nieuw Rus tenburg", Goederen Expl. Mij., Amster dam. 19. Gedempte Broersvest, t. o. gr. van liet geheele perc., Sectie I., no. 731, t. n. van H. van Bellen, Schiedam. 20. Gedempte Broersvest, t. o. gr. van het geheele perc. Sectie I., no. 732, t. h. van G. Holswilder, Schiedam. 21. Gedempte Broervest, t. o. gr. van het geheel perc., Seeti. Ie, no. 733, t. n. van N.V. „Nieuw Rustenburg", Goederen Expl. Mij., Amsterdam. 22. Gedempte Broersvest, t. o. gr. van het geheele perc., Sectie I., no. 734, t. n. van N.V. „Nieuw Rustenburg", Goederen Expl. Mij. Amsterdam. 23. Gedempte Broersvest, t. o. gr. van het geheele perc., Sectie I., no. 735, t. n. van N. V. „Nieuw Rustenburg", Goederen Expl. Mij., Amsterdam. 24. Gedempte B-roèrsvcst, t. o. gr. van het geheele perc., Sectie I., no. 736, t. n. van T. Romein te Maasdijk, gem. Naaldwijk 25. Gedempte Broersvest,, t. o. gr. van het geheele perc., Sectie I., no. 737, t. n. van T. Romein, Maasdijk, gem. Naaldwijk. 26. Gedempte Broersvest, t. o. gr. van het geheele perc,, Sectio I., uo. 738, t. n. van T. Romein, Maasdijk gem. Naaldwijk. 27. Gedempte Broersvest, t. o. gr. van het geheele perc.. Sectie I., no. 739 t. n. van T. Romein, Maasdijk, gem. Naaldwijk, 28. Gedempte Broersvest, t. o. gr. van het geheele p^-re., Sect/a L, no. 740, t. n. van T. Romein, Maasrïljk, gem. Naaldwijk. 29 Gedempte Broersvest, t. o. gr, van het geheele perc., Sectie I, no. 741, t. n. van T. Romein,, Maasdijk, gem. Naaldwijk. 30. Gedempte Broersvest, t. o. gr., van het geheele perc.. Sectie I., no. 742, t. n. van T. Romein, Maasdijk, gem. Naaldwijk. 31. Gedempte Broersvest, t. o. gr.,' van het geheele perc., Sectie I., no. 743, t. n. van T. Romein, Maasdijk, gem. Naaldwijk 32. Gedempte Broersvest, t. o. gr. van het geheele perc., Sectie I,, no. 744, t. n. van T. Romein, Maasdijk, gem. Naaldwijk 33. Gedempte Broersvest, t. o. gr. van het geheele perc. Sectie 1., no. 745, t. n. van T. Romein, Maasdijk, gem. Naaldwijk. 34. Gedempte Broersvest, t. o. gr., van het geheele perc., Sectie I., no. 746, t. n. van T. Romein, Maasdijk, gem. Naaldwijk 35. Gedempte Broersvest, t. o. gr. van het geheele perc., Sectie I., no. 747, t. n. van T. Romein, Maasdijk, gem. Naaldwijk 36. Gedempte Broersvest, t. o. gr. van het geheele perc., Sectie I„ no. 748, t. n. van T. Romein, Maasdijk, gem. Naaldwijk, 37. Gedempte Broersvest, tT o. gr. van het geheele perc., Sectie I., no. 749, t. n. van T. Romein, Maasdijk, gem. Naaldwijk. 38. Gedempte Broersvest, t. o. gr. van het geheel perc., Sectie I., no. 750, t. n van T. Romein, Maasdijk, gem. Naaldwijk. 39. Gedempte Broersvest, t. o. gr. van het geheele perc., Sectie no. 751> t n. van T. Romein, Maasdijk, gem. Naaldwijk. 40. Gedempte Broersvest, t. o. gr., van het geheele perc., Sectie X., no. 752, t. n. van T. Romein, Maasdijk, gem. Naaldwijk. 41. Gedempte Broersvest, t. o. gr. van het geheele perc., Sectie I., no. 753( t n van T. Romein, Maasdijk, gem. Naaldwijk, 42. Gedempte Broersvest, t. o. gr. van het geheele perc., Sectie I., no. 754, t. n. van T. Romein, Maasdijk, gem. Naaldwijk. 43. Gedempte Broersvest, t. o. gr. van het geheele perc. Sectie I., no. 755, t. n. van T. Romein, Maasdijk, gem. Naaldwijk. 44. Gedempte Broersvest, t. o. gr. van het geheele perc., Sectie r., no. 756, t. n. van T. Romein, Maasdijk, gem. Naaldwijk. 45. Gedempte Broersvest, t. o. gr., van het SCHOORSTEENBRANDJE Gistermiddag 12 uur beeft de brandweer ten huize van K. v. IJ. to de Vrlendschap- jstraat een schoorsteenbrand gebluseht. EEN ZELDZAME OPNAME is wel de hierboven gereproduceerde van een zeer eigenaardig eehilddier, dat alleen in Zuid-Amertka leeft, en, men weet niet hoe, in Texas is verzeild geraakt. Van de schilden, die veel op die der schildipoddea gelijken, vervaardigt men allerlei 46. 47. 48 49. 50. 51. 52. 53. 54. 55. 56. 57. 58. 59. CO. 61. 62. 63. 64. 65. 66. 67. 68. 69. 70. 71. 72. geheele perc., Sectie I., no. 757, t. n. van T. Romein, Maasdijk, gem. Naaldwijk, Gedempte Broersvest, t. o. gr., van het geheele perc., Secie I., no. 758, t. n. van T. Romein, Maasdijk, gem. Naaldwijk. Gedempte Broersvest, t. o. gr. van het geheele perc., Sectie I., n. 759, t. n. van T. Romein, Maasdijk, gem. Naaldwijk. Singel, t. o. gr. van het geeheele perc., Sectie I., no. 760, t. n. van Pa. Radema ker, wed. G. H. of G. HoJtas, Sehieram. Singel, t. o. gr. van het geheele perc.. Sectie I, no. 761, t. n. van Pa. Radema ker, w-ed. G. H. of G. Holtas, Schiedam Singel, t. o. gr. van het geheele perc., Sectie I., no. 762, t. n. van Pa. Radema ker, wed. G. H. of G. Holtas, Schiedam Gedempte Broersvest, t. o. gr. van het geheele perc., Sectie I., no. 764, t. n. van Sociëteit „De Hoop" tot genees- en heel kundige verzorging, Schiedam. Gedempte Broersvest, t. o. gr., van het geheele perc., Sectie I., no. 765, t. n. van Sociëteit „De Hoop" tot genees- en heel kundige verzorging, Schiedam. Gedempte Broersvest, t. o. gr. van het geheele perc., Sectie I., no. 766, t. n. van Sociëteit „De Hoop" tot genees- en heel kundige verzorging, Schiedam. Gedempte Broersvest, t. o. gT. van het geheele perc., Sectie I., no. 767, t. n. van Sociëteit „De Hoop" tot genees- en heel kundige verzorging, Schiedam. Gedempte Broersvest, t. o. gr. van het geheele perc., Sectie I., no. 768, t. n. van Sociëteit „De Hoop" tot genees- en heel kundige verzorging, Schiedam. Gedempte Broersvest, t. o. gr. van het geheele perc., Sectie I., no. 769, t. n. van Sociëteit „De Hoop" tot genees- en heel kundige verzorging, Schiedam. Gedempte Broersvest, t. o. gr., van het geheele perc., Sectie I., no. 770, t. n. van Sociëteit „De Hoop" tot genees- en heel kundige verzorging, Schiedam. Gedempte Broersvest, t. o. gr. van het geheele perc., Sectie I., no. 771, t. n. van Sociëteit „De Hoop" tot genees- en heel kundige verzorging, Schiedam. Gedempte Broersvest, t. o. gr. van het geheele perc., Sectie I., no. 772, t. n. van N. V. Maatschappij tot Expl. van Onroe rende Goederen „Continental", Rotter dam. Gedempte Broersvest, t. o. gr. van het geheele perc., Sectie I., no. 773, t. n. van P. Versloot, 's-Gravenhage en Ma. Cha. Versloot, Den Haag, N.V. Mij. tot Expl. van Onroerende Goederen „Continental" Rotterdam. Gedempte Broersvest, t. o. gr. van het geheele perc., Sectie I., no. 774, t. n. van P. Versloot, 's-Gravenhage, Ma. Chra. Ver sloot te Den Haag, N.V. Mij. tot Expl. van Onroerende Goederen „Continental' Rotterdam. Gedempte Broersvest, t. o. gr. van het geheele perc., Sectie I., no. 775, t. n. van P. Versloot, 's-Gravenliage, Ma Chra. Ver sloot, te Den Haag, N.V. Mij. tot Expl. van Onroerende Goederen „Continental", te Rotterdam. Rotterdamsche dijk, t. o. gr. van het ge heele perc., Sectie I., no. 781, t. n. van A. Rutherus v. d. Berg Jr., Rotterdam. Rotterdamsche dijk, t. o. gr., van het ge heele perer., Sectie I., no. 782, t. n. van A. Rutherus v. d. Berg Jr., Rotterdam. Rotterdamsche dijk, t. o. gr. van het ge heele perc., Sectie I, no. 783, t. n. van A. Rutherus v. d. Berg Jr., Rotterdam. Gedempte Broresvest, t. o. gr., van het geheele perc., Sectie I., no. 784, t. n. van H. J-. L. Beuman, Delft. Rotterdamsche dijk, t. o. gr, van het geheele perc., Sectie I., no. 790, t. n.. van J. Lems, Kethel. Rotterdamsche dijk, t. o. gr. van het geheele perc., .Sectie I., no. 791, t. n. van G. A. Fijten, Schiedam. Singel, t. o. gr. 10 c.A., ten name staande v. Cornells Ruberman, van de school en erf, Sectie I., no. 2181, t. n. van De Géineente Schiedam. Mede-eigenaar voor 10 c.A., C. Bubberman, Schiedam. Ontpolderd gedeelte van Oud-Mathenesse t. o. gr. van het geheele perc., weiland, Sectie I., no. 1039, t. u. van W. Holler hoek, Schiedam. Ontpolderd gedeelte van Oud-Mathenesse. t. o. gr., van het geheele perc. weiland. Sectie I., no. 1040, t. n. van W. Holier hoek, Schiedam. Ontpolderd gedeelte van Oud-Mathenesse, t. o. gr. vaii het geheele perc. weiland, Sectie I., no. 1041, t. n. van W. Holier hoek, Schiedam. (Wordt vervolgd). DISTRICTS-ARBEIDSBEURS Op 30 November 1928 stonden ingeschreven 562 werkzoekenden. Het aantal ingeschrevenen In den loop der maand December 1928 bedroeg 53.9; afgevoerd werden in dezelfde maand 249 werkzoekenden; het aantal plaatsingen bedroeg 172, zoodat op 31 December 1928 nog ingeschreven stonden 680 personen BURGERLIJKE STAND Aangifte van 29 Dec.-2 Jan. GEBOREN: Johan, zoon van N de Kruif en P. J. Jongerfus, Brouwerstraat. OVERLEDEN: K. E. van der Vis, oud 7S J. weduwe van R. Hulsman, Stationstraat; P. M. Groenendaal, oud 1 dag, Dr. Noletstraat: H. D. van (1e Roemer, oud 47 j. echtgenoot van II. C. van de Roemer, Tuinlaan GETROUWD: D. Nels, oud 25 j. en L. Wens- VNen 23 J.;W, Rifnaard 25 j. en J, Vellekop 23 J. Reel D 233G VM 8 lederen Zondag Patronaat St. Dominlcus, Godsdienstonderricht en ontspanning in het pat.ronaatsgebouw Ëmmastraat, van half acht tot negen uur 's Maandags repetitie Muziekgezelschap SL Ambrosius 8 uur R K Volksbond lederen Maandagavond clubavond R. «C. Damclub l. D O Patronaatsgebouw Lange Haven; aanvang 8 uur Dinsdag bestuursvergadering R K. Metaal- bewerkersbond „SL Eloy", Gebouw 11. tC. Volksbond lederen Dinsdagavond om halt negen repe titie R K Gemengde Zangvereenlgtng Lorenzo Perosl, Gebouw R K Volksbond lederen Woensdag Patronaat St. Dominlcus zaagles in het patronaatsgebouw, Ëmmastraat, van half acht tot negen uur lederen Woensdag Repetitie Konlnkl. man- nenzangvereenlglng „Orpheus" Gebouw R K, Volksbond Aanvang half negen lederen Woensdagavond vergadering ^Katho liek Streven' Gebouw Kath Kring Aanvang S. V. Excelsior Gebouw Kath Kring. lederen Woensdagavond van 7 uur tot hal fnegen zitting bestuur Spaarfonds II K. gebouw R K Volksbond Aanvang kwart over acht. lederen Woensdagavond clubavond R. K. S. V Excelsior Gebouw Kath Krfng Eiken 2en en 4en Vrijdag van de maand vergadering Kath Leven Gebouw Kath Kring. L. Haven Aanvang half negen lederen Vrijdagavond oefeningsavond lot net verleenen van Eerste Hulp bij Ongelukken: half zeven. Dinsdag 8 Januari R. K. Kiesvereeniglng „Recht, Pllicht en Orde" bö'angrijke algemeene vergadering in den R. K. Volksbond. Aanvang half negen. Woensdag Januari Cursusavond Leeken-Apostolaat, docent Pas toor Möller. Gebouw R. K Volksbond Aanvang Vrijdag 11 Januari Frits Bouwmeester ensemble. Opvoering van „Branding" van Ralph Cullinan (vertaling Ad. Rijkens). Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang 8 uur. Zondag 13 Januari Vereeniglng „St Barbara", jaarvergadering in den R. K. Volksbond. Aanvang 8 uur Woensdag 16 Januan Vereeniglng voor meisjes werkzaam in d» industrieën. Lezing met lichtbeelden, te geven door kapelaan A. Goos-sens. Gebouw R.K. Volks, bond. Aanvang 8 uur. Vrijdag 18 Januari Jongensjeugdgroepen R. K. Vakvereenigingen. Lezing met lichtbeelden te geven door kape laan A. Goossens. Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang 8 uur. Zondag 20 Januari Tooneelvereeniging „St. Genesius". Iteïdadig- heidsuitvoering ten bate van net Parochie huis in de Gorzen Opvoering van- „Wat niet sterven kon", door Gerard Nielen. Gebouw R. R. Volksbond. Aanvang 8 uur, BEURS VAN SCHIEDAM SCHIEDAM, 2 Januari. Offieieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop* handel. Moutwijn Moutwijn 46 pet. 19.per H. L. H. J. JANSEN. Spiritus SCHIEDAM, 2 Januari. Men noteert voor Meiasse-spiritus f 33 per H. L. Ruwe graansplritus 60 pet. 17.per H.L, Spoeling Noteering f 2.40. TE ROTTERDAM 3 Jan.; Circus-Schouwbugg, De Fou brieksbaas (Spree-gezelschap) 8 uur (voor vol wassenen) Groote Nuts zaal, le abonn.-concert Oscar Eberlé (eello) c-n Anton KaUwasser (piano) 8 uur. 4 Jan.; Geb. v. K. en W., concert Jean Wiener en Clément Doucet (jazz-muziek voor twee piano's) half negen. 5 Jan.: Groote Schouwburg, Louise (Ital. Opera) 8 uur (voor volwassenen) Circus Schouwburg, De Geschandvlekte, (Spree-gezel schap) 8 uur (voor volwassenen). Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 3 Januari in; Corso (voor volwassenen)Thalia (voor volwassenen) Royal; Luxor Palast (voor volwassenen);] Grand Theatre (voor volwassenen); WJL* theater; Centraal (voor volwassene»); Olympto (voor volwassenen).

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 1