DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN 51ste Jaargang Zaterdag 5 Januari 1929 No. 15306 Dit oiimmer bestaat olt drie bladen lekkere EEN VERGADERING VAN ERNSTIGE BETEEKENIS. ZONDAGSDIENST GENEESKUNDIGEN EN APOTHEKEN GEMEENTERAAD VAN SCHiEDAM HET V/ERKEN OP DEN VLAARDINGERDIJK nog niet? Dal is 20owaar een groot gemis Draaf deze annonce dan eenj? om en öe zfef jsusüujnjd ugjd/vi asp OlOVfj3/V\ SOM NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURAN Bureau KOEMARKT 4, SCHIEDAM. Telefoon Intercommunaal No. 68085. ABONNEMENTEN: per 8 maanden 8.25, per maand ƒ1.10, per week 25 cent. Franco Lcr post 3.75 per kwartaal. Afzonderlijke nummers 5 ct Postchètiue en girodienst 81440. AUVER'IENTIEN. 1—6 legeie 1.55. Elke regel meer 80 ct. Reclames tu3schcn den tekst 60 ct. per regel. Kleine advertenties 30 woorden 25 ct., elk woord meer 5 ct. lot een maximum van 50 woorden. Kabouter-advertenties 5 regels ƒ0.50, 10 regels ƒ0 75, 16 regels Incassokosten worden berekend -- 'Gratis-Ongevallenverzekering: ƒ500 bij overlijden door een ongeval; ƒ500 by verlies van beide banden, voeteu of óogen; ƒ250 bij verlies van één hand, één voet of één oog; 15,0 bij verlies van een duim; ƒ75 bij ver lies van een wijsvinger; ƒ50 twee voorste ledematen alle vingers van een hand; 25 bij verlies van eiken anderen vyiger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. .t Onze kiesvereeniging vergadert op Dins dag 8 dezer voor twee belangrijke aangele genheden. Op de eerste plaats komt aan de orde de eandidaatstelling voor de Tweede Kamer, liet is, zooals men weet, met de voorberei ding van die eandidaatstelling ietwat vreemd geloopen. liet partijbestuur heeft besloten, dat voor dezen keer de kieskrin gen Leiden. Dordrecht, Friesland en Gronin gen één groep zouden vormen en het Cen- 1 I-aal College besliste, dat die groep, welke op drie zotels zal kunnen rekenen, heeft te zorgen voor twee kwaliteitszetels, te weten één voor een financiecle specialiteit op het gebied van arbeidsaangelegonheden. Nu trof het wo zeggen niet „toevallig", want er is natuurlijk wel min ol' meer rekening moe gehouden dat voor FrieslandGro ningen een financieele specialiteit zitting 'heeft in de Tweede Kamér, namelijk de lieer A. C. A. van Vuuren en voor den kies kring Dordrecht, een specialiteit op het ge bied van arbeidszaken, de heer J. C. Kuiper. Begrijpelijk dus, dat de gecombineerde kies- kiingbesturen gemakkelijk tot overeenstem ming kwamen omtrent een advies aan de kiesvereenigingen in de vier onderscheidene kringen, een advies waarin werd aanbevo len don toestand te laten zooals hij was, zoodat voor FrieslandGroningen do heer Van Vuuren, voor den kring Dordrecht de heer Kuiper de candidaat zou zijn, welke eandidaturen dan door alle kringen van de groep zouden worden gesteund. De vrije zetel zou don aan Leiden toevallen, de candidaat die tenslotte door dezen kring zou worden aangewezen, zou de aanbeve ling meekrijgen van do drie kringen, die zich verder in een eigen candidaat verheug den. Evenwel, Ueei dit mooi-opgczetle en voor ile kiezers overzichtigo plan viel in duigen, toen de lieer Kuiper, daartoe door belang rijke overwegingen genoopt, voor de can- didatuur Dordrecht bedankte en er een voor ile drie groote steden accepteerde. Waar de ki ingbesturen als gevolg daarvan hebben besloten geen advies te geven, een advies dat wel volstrekt niet bindend is, maar toch zijn invloed niet pleegt te missen, staan do kiesvereenigingen in de kringen Dor- dreoht, en Leiden geheel zonder eenige lei ding ten aanzien van de eandidaturen zoo- wel voor den kwaliteitszetel voor arbeids zaken als voor den vrijen zetel. 1-Iet komt ons voor, dat men dit heeft te realiseeren, alvorens men straks ter vergadering komt En dat met den ernst, welken de kwestie verdient, de kiesgerechtigden zich van te voren zullen afvragen, welke namen zij op de voorloopigc lijst gaan brengen. En zulks Wiet alleen in deze gedachte, dat de can- didatcn voor het verantwoordelijke on ge wichtige ambt van Kamerlid alleszins ge schikt moeten zijn, maar ook opdat, wan neer eenmaal de lijst gesloten is, wij niet tor de Ontdekking komen, dat wij op die lijst een naam missen, die misschien omnium consensu, met aller instemming, daarop ze ker een plaats zou hebben moeten of mo gen innemen. Op de tweede plaats is de vergadering van Dinsdag van groot belang, omdat wij zullen hebben te voorzien in de vacature, ontstaan door het bedanken van den secre taris. Nu doen wij aan de bekwaamheid en den werklust van den voorzitter en de overige bestuursleden niet te kort. wanneer wij zeggen, dat de functie van secretaris eener kiesvereeniging en zeker van de onze, ■veel vereischt. Er zijn voor die functie niet slechts weinig liefhebbers, wellicht gïeen gnkele, maar ook lang niet iedereen is er voor geschikt. En toch zullen we hier moe iten zien te vinden den rechten man op de rechte plaats. Wc meenen dan ook de woor den te mogen herhalen, welke de voorzit ter op de laatste bijeenkomst van de kies vereeniging sprak: dat ieder in zijn omge ving rondzie, opdat straks deze vacature moge vervuld worden op een wijze, dat voor de kiesvereeniging uit deze wisseling ai het bestuur geen nadeelen ontspruiten. De Zondagsdienst zal worden waargenomen foor de geneeskundigen v. d. Berg, Lange Kieuwstraat 113; Elzevier Dom, Singel 70; tloogendijk, Tulnlaan 74 en de Leeuw, West- ►est 12. Geopend zal zijn de apotheek van den lieer l H. Evers, Lange Haven 81. EEN NIET ZEER BELANGRIJKE AGENDA VLOT AFGEWERKT Vergadering van den gemeenteraad op Vrij dag 4 Januari 1929, des namiddags 2 uur. Door ongesteldheid van den Burgemeestei wordt het voorzitterschap waargenomen dooi den wethouder, lr. O. Houtman. Tegenwoordig zijn 25 leden. De heer v. Dorp is met kennisgeving at- "W ozig. Bij den aanvang der zitting wordt de gisteren In ons blad opgenomen gebruikelijke Nieuw jaarsrede uitgesproken, welke beantwoorc wordt door den heer E. Koopmans (V.D.) oud ste lid in jaren. Ingekomen stukken. Hierna worden goedgekeurd de notulen van de vergadering van 19 October en 9 Nov. 1928 en wordt mededeeling gedaan van door Ged, Staten goedgekeurde raadsbesluiten en voorts van de navolgende Ingekomen stukken. Van Burgemeester en Wethouders aanbier ding van het proces-verhaal van de op 20 De cember 1928 plaats gehad hebbende opneming van boeken en kas van den Gemeente-ontvan ger. Voor kennisgeving aangenomen. Van Burgemeester en Wethouders prae advies naar aanleiding van het adres van het Ned. Jack London Verbond, betreffende het weren van circussen in deze gemeente. Burgemeester en Wethouders merken op, dat voor het verleenen van dergelijke vergunnin gen de bevoegdheid behoort bij den Burge meester en dat telken jare aan het College door den Raad machtiging wordt gegeven, tot het in gebruik geven van gemeentegronden o.m. ook voor circusvoorstellingen. Na overweging van het College heeft het zich vereenigd met het door den Burgemeester steeds ingenomen standpunt, dat elke aan- y fa^C op iioh noli, wÏiooovdtwltldDIl]\ düt niet in het algemeen reeds vooruit moet wor den vastgesteld, dat elk circus wordt geweerd. Voorgesteld wordt in dezen geest ook adres santen te berichten. Hiertoe wordt besloten. Van Burgemeester en Wethouders prao advies naar aanleiding vau de adressen: le. Van N. H. v. d. Ree, en anderen, hou dende verzoek om te besluiten tot het verlee nen van vergoeding wegens waterschade aan hun inboedels, roerende of onroerende goede ren, welke schade is ontstaan door den in den nacht van Zondag 25 op Maandag 26 Novem ber 1928 aan de Hoofdstraat plaats gehad heb bende doorbraak; 2o. van J. J. Brökling en andere bewoners der Mariastraat, Vriendschapstraat en West Frank eland schestraat, houdende mededeeling. dat bij den hoogwaterstand In de Nieuwe Ha ven, de benedenverdiepingen ander water zijr. geloopen, waardoor zij niet geringe schade heb ben geleden en houdende verzoek hen schade loos te stellen voor de geleden verliezen. In hun advies zeggen B. en W. voor wat het eerste verzoek betreft, de gemeente niet ver der kan gaan dan zij reeds deed. De doorbraak Is geschied in de waterkeering van een pand. dat niet aan de gemeente toebehoort. De heer v. d. HOEK (S.D.A.P.) meent dat hot moeilijk zal zijn om de schade te bepalen en verzoekt zoodanige voorzorgsmaatregelen te treffen dat in de toekomst geen doorbraken meer zullen plaats kunnen hebben. De bewo ners kunnen er niets aan doen, derhalve lijkt het hem het meest doeltreffend, dat het riool aaii de Nieuwe Haven, aan den buitenkant wordt afgesloten opdat bij hoog water hel water niet wordt binnengeperst. Dan eerst zullen de bewoners voor de toekomst van alle ongemak gevrijwaard zijn. De VOORZITTER merkt op, dat men te doen heeft gehad met buitengewone omstandigheden. Ondanks den zwareu regen Is men er toch nog in geslaagd geregeld te laten malen, doch datgene wat zich voorgedaan heeft, kon men niet voorzien. Hij doet de toezegging met den directeur van gemeentewerken de mogelijkheid tot ver betering te bespreken. Overeenkomstig het advies wordt besloten. Van heit bestuur der R. K. Vereeuiiging voor Ziekenverpleging, schrijven, waarbij de begroo- ting van ontvangsten en uitgaven voor het jaar 1929 voor den gewonen dienst en den kapitaal- dienst ter goedkeuring wordt toegezonden. In handen van B. en W. om advies. Van het hoofdbestuur van den Koninklijke Nederlandsolie Politiebondvereeniglng adres, waarin nogmaals ouder de aandacht wordt ge bracht de circulaire, waarmede het zich ten vorigen jare tot de gemeentebesturen heeft ge wend, betreffende het verleenen van flmahclee- len steun aan genoemde vereeniging. Iii handen van B. en W. om advies. Van de vereeniging tot bestrijding der Tuber culose schrijven, houdende verzoek haar voor het jaar 1929 een subsidie van ƒ3000 te ver leenen. In handen van B. en W. om advies. Van de vereeniging voor Gereformeerd School onderwijs schrijven, houdende verzoek gelden beschikbaar te willen stellen om de gasleiding en gasverlichting in het schoolgebouw aan de Tulnlaan 64 te vervangen door een Installatie voor electrische verlichting, benevens om gel den beschikbaar te stellen tot het aanbrengen van eenvoudige waschbakjes in de leerlokalen. In handen van B. en W. om advies. Van den heer M. Offenberg en 4 andere woon wagenbewoners echrijven, dat, nu de betaling van een staangeld een feit is geworden, ook de staanplaats in een toestand wordt gebracht, dat men er fatsoenlijk op kam vertoeven. 3. De heer IÏOOGENDAM (A.R.) wijst er op dat ter plaatse de toestand bij regenachtig weer Yreeeelijk is. rjjj verzoekt zoo spoedig mogelijk maatregelen tot verbetering te treffen en niet lang te wachten met het uitbrengen van een advies. In handen vaii B. en W. om advies. Van den heer N. Scheurkogel schrijven, hou dende bericht, dat hij zijn herbenoeming tot lid-patroon in de eommis&ie van toezicht op de Gemeentelijke Arbeidcrbeurs aanneemt. Voor kennisgeving aangenomen. Van den heer G. Breure schrijven, houdende modedeeling, dat hij ?jjn benoeming tot Mi- werkman van de commissie van toezicht op de Gemeentelijke Arbeidsbeurs weder wenscht te aanvaarden. Als voor. Commissi es. Benoeming van een Hd der tinancieele com missie, in verband met de ontslagname als zoo danig door den heer W, Broek. Benoemd wordt de heer Koopmans. Benoeming van een lid der commissie voor het Gemeente-ziekenhuis ter voorziening in de vacature, ontstaan door de periodieke aftreding op 1 Januari 1929 van den lieer N. Scheur kogel (gekozen uit den Raad buiten het Dage- lijksch Bestuur.) Herbenoemd wordt de hoer Scheurkogel. Aanlbaveling van B. eu W. ter benoeming van oen regent der Hofjes van Belols, ter ver, vulling dor vacature, ontstaan door de perio dieke aftreding op 1 Januari 1929 van den heer IV. A. Beukers A.Jz. Aanbevolen worden: 1. n» Jwt- vv. A, Aërtkws A.Jz. (aftredend.) 2. De heer F. A. C. Leehner. Herbenoemd wordt de heer Beukers. Aanbeveling van de commissie voor de Bi bliotheek en Leeszaal der Gemeente Schiedam tea- benoeming van 4 leden haver commissie in venband met tie periodieke aftreding op 31 December 1928 va.n mevr. M. HingmaaDob ber ke en de hoeren A. Bakker, H. J. Ormel en A. Stahlie. Aanbevolen worden de aftredende leden, t. w:. Mevr. M. HingmanDobberke, de heeren A. Bakker, H. J. Ormel en A. Stahlie. De aftredende leden worden herbenoemd. Aanbeveling van de commissie voor toezicht op het lager onderwijs ter benoeming van 5 leden van haar commissie, ter voorziening in de vacatures, ontstaan door de periodieke af treding op 31 December 1928 van de heeren S. K. v. d. Berg, A. C. de Jonge, A. Bakker, C. M. Knoppen- en C. H. Scheffers. Aanbevolen worden: A. Groep oudera der op een openbare lagere school ingeschreven leerlingen (vacature S. K. v. d. Berg) 1. Do heer S. K. v. d. Berg (aftredend.) 2. De heer G. v. d. Zee Hzn. B. Groep ouders den- op een bijzondere lagere school Ingeschreven.leerlingen (vacature A. C. de Jonge: 1. De heer A. C. de Jonge, (aftredend) 2. de heer F. J. Bovenberg j2n. C. Groep meerderjarige onderwijzers der openbare lagere scholen (vacature A. Bakker) 1. De heer A. Bakker (aftredend); 2. do heer Tb. van Woerkoin. D. Groep meerderjarige onderwijzers der bij zondere lagere scholen (vacature C. M. Knop- per) 1. De beer C. M. Knopper (aftredend); 2. de heer H. Gotlnk. E. Greep overige meerderjarige inwonqrs der gemeente (vacature C. H. Scheffers): 1. de heer G. C. Steens, Hoogstraat 35; 2. do heer- A. Zoetmulder. Mot den heer Steens worden de aftredende leden herbenoemd. Aanbeveling van de Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs ter benoeming van een lid harer Commissie ter voorziening in de vacature, ontstaan door de periodieke aftreding van den heer A. P. M. Koene. Aanbevolen worden 1de heer A. P. M. Koene (aftredend) 2. de heer F. H. Backer. Herbenoemd wordt de heer Koene. Voordracht van Burgemeester en Wethouders ter benoeming van twee onderwijzers aan School G 1 voor TT.L.O. (Hoofd de heer M. Mar tens). Voorgedragen worden a. voor de eerste vacatureI. de heer A. A. J. Mets, hoofd van de le Centrale School voor het 7e leerjaar te Schiedam 2. de heer G. J. van Lunteren, onderwijzer aan e«n school voor G.L.O., te Rotterdam 3. de heer P. Kriek, on derwijzer te Midden-Beemster. Benoemd wordt de heer Mets. b. voor de tweede vacature 1. de heer G. J. van Lunteren, onderwijzer aan een school voor G.L.O., te Rotterdam 2. de heer A. A. J. Mets, Hoofd van de le Centrale School voor liet 7e leerjaar te Schiedam 3. de heer P. Kriek, onderwijzer te Midden-Beemster. Benoemd wordt de heer Van Lunteren. Voordracht van Burgemeester en Wethou ders ter benoeming van een Hoofd van de 2e Centrale School voor het 7e leerjaar. Voorgedragen worden 1. de heer S. Houtman, onderwijzer aan de U.L.O.-sehool Al; 2. de heer A. van Toledo, onderwijzer aan de G.L.O.-school B 2 3. de heer A. Hakshorn, onderwijzer aan de G.L.O.- school F 2. Benoemd wordt de heer Houtman. DIVERSEN. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot overplaatsing van de onderwijzeressen Mej. J. van der Sluys, van school J naar de 2de Centrale school voor het 7de leerjaar en Mej. J. W. Bakkes van School K naar School J. De heer KOOPMANS (V.-D.) vraagt of zulks met medeweten van de betrokkenen wordt voorgesteld. Op deze vraag krijgt hij een bevestigend ant woord, waarna tot verplaatsing wordt besloten. 2. Voiorstel van Burgemeester en Wethou ders tot wijziging der gemeebte-begrooting voor de dienstjaren 1928 en 1929. Model D, ƒ50,—. (Betreft ontvangsten en uitgaven ingevolge art. 8 der Bioscoopwet, welke posten aan de respectieve begrootingen behooren te worden toegevoegd.) De wijziging wordt goedgekeurd. 3. Voorstel van de Commissie voor het on derzoek der rekeningen tot voorloopige vast stelling vau de gemeenterekening over 1927. Hiertoe wordt besloten. 4. Voorstellen van de Commissie voor liet onderzoek der Rekeningen tot goedkeuring van de rekening over het jaar 1927 van a. Het Fonds, herkomstig van het voorma lig Oude Manhuis b. de R.-K. Bouwvereeniging „St. Jozef". Beide rekeningen worden goedgekeurd. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders om hun College te machtigen in het 1ste kwartaal van 1929 kasgeld op te nemen, tot een bedrag van ten hoogste 1.100.000,tegen geen hoogere rente dan 6 pCt. per jaar. De machtiging wordt verleend. Voorstel van B. en W. om de hun verleende machtiging tot Ingebruikgeving van sportter reinen, lokalen van openbare scholen en andere gemeentegebouwen, alsmede tot het geven van standplaatsen op de openbare straat en op gemeenteterrelnen voor consumptietenten en inrichtingen van vermaak, voor den tijd van een jaar te verlengen. De heer HOOGENIIAM. (A.R.) vraagt of het de bedoeling is van B. en W. bij belang rijke aangelegenheden de betreffende commis sies te hooren. De VOORZITTER hem antwoordend zegt, dat B. en W. als zij gemachtigd worden alleen mogen beslissen, toch zal hij gaarne het opge merkte voor B. en W. brengen, teneinde in dit college de zienswijze der verschillende heeren te hooren. De machtiging wordt verleend. 6. Voorstel B. en W. om met de Bank voor Nederlandsche Gemeenten te 'e Gravenhage voor het jaar 1929 een rekening-courant-over eenkomst aan te gaan. Hiertoe wordt besloten. 7. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van de vergoeding ingevolge artikel 101, le lid der Lager Onderwijswet (exploitatiekosten) voor de Bijzondere Scholen over het jaar 1925, waaronder begrepen de 3-jaarlijksche afreke ning voor de in 1923 geopende scholen. Hiertoe wordt besloten. 8. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van de vergoeding ingevolge artikel 101, 9e lid der Lager Onderwijswet (vakonderwijs), voor de Bijzondere Scholen over het jaar 1925. Hiertoe wordt besloten. Voorstel van B. en W. om gunstig te be schikken op het verzoek van den heer S. An- hoit, leeraar aan het Gymnasium, en hem toe te staan tot het einde van den loopenden cur sus buiten de Gemeente Schiedam te mogen blijven wonen. Hiertoe wordt besloten. 9. Voorstel van B. en W. tot verlaging van den huurprijs van de gemeente-woningen, ge legen aan de Rijnstraat 28a en 32b, van 6 tot 5.50 per week. De heer v. d. BROEK (V.B.) vraagt om welke reden de huurprijs dezer woningen wordt verlaagd. Wethouder mr. VAN VELZBN antwoordt dat zulks geschiedt, daar zij niet meer waard zijn. Er wordt tot verlaging besloten. 10. Voorstel van B. en W. tot verkoop aan de heeren P. Verdoorn en A. van der Wilt te Schiebroek of hun meester van een perceel bouwgrond, gelegen aan den Vlaardingerdijk Z.Z., ter breedte van plm. 11 M. en ter diepte van plm. 25 M., tegen den prijs van 16 per M2, ter bebouwing met 2 beneden- en 2 boven woningen in beganen grond en twee verdie pingen. De heer v. d. BROEK wil weten wat verstaan wordt onder 2 beneden- en 2 bovenwoningen. De VOORZITTER zegt dat z. 1. bedoeld is een woning bestaande uit 2 beneden- en 2 bovenwoningen. Er is echter ook nog een andere uitleg te geven. Nadat de betreffende papieren zijn gehaald blijkt dat bedoeld worden 2 vrije benedenhuizen en een vrij bovenhuis met 2 verdiepingen. Tot verkoop wordt besloten. 11. Voorstel van B. en W. tot het geven van namen aan nieuw aan te leggen straten ln Kortland. (De namen dier straten werden reeds door ons vermeld). Op verzoek van den heer KAVELAARS (R. K.), die eenige wijzigingen wenscht, aange houden tot het einde der vergadering. 12. Voorstel van B. en W. tot bet verleenen van een crediet van 50.000 ten behoeve van de verbouwing en uitbreiding van het kantoor gebouw der Technische Bedrijven aan de Dwars straat. Zie hiertoe ons nummer van Woens dag .1.1. De heer KOOPMANS zegt niet volledig op de hoogte te zijn van het voorstel. Wel heeft hij een en ander uit de couranten vernomen, docli gelegenheid om de stukken te bestudeereu heeft hij nl-et gehad. Wethouder MR. VAN VELZEN licht het voor- stel nader toe, wijst er op dat een crediet van een halve tan gerechtvaardigd is, daar het bedrijf de laatste jaren zeer is gegroeid eu de mogelijkheid thans niet bestaat eiken bediende zijn functie naar behooren te doen vervullen. Het gebouw is te klein. De oplossing die thans aan de hand wordb gedaan, kan, gezien de wijze waarop het plan is voorbereid, Veilig door den raad als de besta worden beschouwd. De heer KOOPMANS wil niet ontkennen dat de mogelijkheid bestaat dat het voorgeste] da de beste Oplossing brengt, doch misschien Is er nog een betere te vinden. Derhalve spijt 't hem, dat hij niet de gelegenheid heeft gehad, zich volledig op de hoogte te stollen. De VOORZITTER acht de plaatsing van het Voorstel op de agenda billijk en stelt voor het goed te keuren. De heer v. PELT (S. D. A. P.) spreekt zich uit tegen het voorstel. Het gevraagd crediet wordt toegestaan. De Vlaardingerdijk. 14. Schrijven van B. en W. naar aanleiding van het voorstel van den heer J. Dinkolaar c.s, betreffende het nemen van maatregelen tot verbetering van het verkeer op don Vlaar dingerdijk. Zie hiertoe ons nummer van Woensdag avond. De heer DINKELAAR (S.D.A.P.) wenscht B. en W. ln 1929 wat meer strijdlust toe dan die over welke zij blijkens dit schrijven he- schikken. Het komt hem voor, dat met het in 't schrijven naar voren gebrachte de geschiede nis niet mag afloopen. Dit is niet toelaatbaar. Hij noodigt den raad uit, wanneer Delfland geen toestemming wenscht te geven, zich tot Ged. Staten te wenden teneinde te verkrijgen dat Delfland tot het aannemen van een andere houding wordt gedwongen. De VOORZITTER zegt dut hij den aanga toonden weg niet kan volgen, omdat daardoor de zaak niet zal worden gediend. Beter ls langs vriendscbappelijken weg overeenstemming te zien verkregen. Hij wijst er op, dat er tusschen Schiedam en Delfland een zekere overeenkomst bestaat. Indien Delf land zich dus daarop beroept, heeft zij gelijk. In ieder geval worden nog besprekingen over deze kwestie gevoerd. Men heeft met verschil lende omstandigheden rekening te houden. Spr. vertrouwt dat langs vriendschappcHjkeu weg gunstige resultaten zullen worden -bereikt. B. en W. zuilen in ieder geval hun uiterste best doen. Men heeft in ieder geval rekening te houden met de zeggingschap van Delfland. De heer DINKELAAR is van meening, dat met vriendschap en overleg niet veel bereikt zal worden. Delfland zal op zijn stuk blijven staan. Derhalve acht bij het. zich wenden tot een lioogor lichaam gewettigd, 't Moet maar eens uit zijn met de macht van die water- of hoogheemraadschappen, zegt spr. Zij staan het algemeen belang in den weg. I-Iij dringt er nogmaals op aan andere maatregelen te treffen. De VOORZITTER merkt nog op, dat de onderhandelingen nog niet in zulk een stadium verkeeren dat reeds naar Ged. Staten kan worden geloopen. Spr. ls stellig van meening dat flink moet worden aangepakt en doet do toezegging dat het college van B. en W. met de noodige strijdvaardigheid do zaak zal be handelen. Het ontcigeningsplan. Alsdan ging de raad In geheime zitting over ter bespreking van het voorstel van B. en W. tot voorloopige vaststelling van het plan van onteigening in het belang der volkshuisvesting ten name van de gemeente Schiedam van ba- bouwde en onbebouwde eigendommen, gelegen in de kadastrale Sectie I, begrensd door den Rotte rdamschen Dijk, de Broersvest, den Sin gel en de Lange Singelstraat. (Zie ons nummer van Donderdag j.l.L Na heropening der openbare vergadering wordt zonder bespreking besloten de nieuw aan te leggen straten ln het „Kortland" de namen te geven zooals die door B. en W. waren ge dacht, met dien verstande echter dat aan Potter- Straat den voornaam Paulus wordt toegevoegd! en Anth. van Dijckstraat den voornaam Anth. tal moeten missen. Het onteigeningsplan wordt te «lotte voorloopig vastgesteld.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 1