DAGBLAD VOOR SCHSEDAM EN OMSTREKEN Pauselijke Zegen. 51ste Jaargang g:j zijtdan eerst GRATIS VERZEKERD Dinsdag 8 Januari 1929 No. 15308 Dit nummer bestaat uit drie bladen STADSNIEUWS BETAALT UW OP TIJP l D. Ve-z.Ueri.,,, ■cp. op ie -yrt- .1. 1 per -aan.. io dj. W HET 7S-JARIG JUBILEUM VAN WILTON KANTONGERECHT Abonnementsgeld AGENDA i KUNST-AGENDA •- NiiüWE SCHIEDAMSCHE COURANT ADVERTENT1EN 16 tegels 155. Elke regel meer 30 cl. Reclames tusschon den tekst 60 ct. per regel. Kleine advertenties 30 woorden 25 ct., elk woord meer 5 ct. tot een maximum van 60 woorden. Kabouter-advertenties 5 regels ƒ0.50. 10 regels 0.76, 16 regels ƒ1—Incassokosten worden berekend Bureau KOEMARKT 4, SCHIEDAM. Telefoon intercommunaal No. 68085. per 3 maanden ƒ3.25. per maand ƒ1.10. per week 25 cent Franco ABONNEMENTEN per post ƒ3.75 per kwartaal Afzonderlijke nummers 5 ct. Postchèque en girodienst 81110 per posi j o./xj I c ƒ25n hii verlies van één hand. één voet of één oog; ƒ150 bij verlies van een duim; 75 bij ver- in dit blad worden afgedrukt. m Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur KENNISGEVING Burgemeester en Wethouders van Schiedam brengen tea- kennis van de ingezetenen, dat door den Raad dier Gemeente In zijne open bare vergadering van den 4en Januari 3.1. is benoemd ter voorziening in de vacature, ontstaan door do ontslagname als zoodanig van den heer W. Broek tot. lid van do financieel® commissie de heer E. Koopmans. Schiedam 7 Januari 1929. ONZE BURGEMEESTER Naar wij vernemen blijft de ongesteldheid van den Burgemeester, hoewel zij niet van ernstigen aard Is. voortduren. Met de waarneming zijner functie blijit oe heer C. Houtman belast. TOONEELVEREENIGING ..VRIENDENKRING" Naar wij vernemen zal de tooneelvereeniging „Vriendenkring" evenals het vorige jaar ook ditmaal in Musis Sacrum" een tooneelavond geven voor leden en genoodigden en. wel op Maandag 21 Januari a.s. des avonds 8 uur Opgevoerd zal worden „Wflly's Trouwdag" klucht ln drie bedrijven door Otto Harting. Het strijkorkest „Onder Ons" hetwelk bij zijn uitvoeringen steeds door „Vriendenkring wordt bijgestaan zal ook thans weder voot het muzikale gedeelte van dezen avond zorg dra gen. UITVOERINGEN Donderdagavond geeft de Chr. zangveree- niging „Eltetlio" een uitvoering. De gymnastiekvereniging „D. O. K." geeft op Vrijdag 18 Januari een uitvoering, terwijl „Gemengd Koor" op Dinsdag 22 Januari een concert geeft. AI deze avonden zullen in den R. K. Volks bond worden gegeven. „T. E. G. E. N. O." Naar in „Ons Maandblad" wordt meegedeeld, zullen de kinderkoren vtn „T. E. G. E. N. O." op Woensdag 16 Januari een concert geven in het gebouw „Musis Sacrum". Het jongste koor zal eenige speelliederen ten gehoore brengen, waarvan eenige gecompo neerd door den heer H. Kreeiner, directeur der vereeniging, op woorden van den heer W. Eygendaal. Het oudste koor zal een cantate uitvoeren. SCHIEDAMSCHE IJSCLUB Reeds Zondag werd er op een gedeelte van de hanen der Schledamsche IJsvereeniging aan den Spleringhoek gereden door de, buitenge wone liefhebbers, die toen reeds op een baantje „uit" waren gegaan en daardoor op de ijsclub terecht kwamen. Het bestuur was toen zoo welwillend, het achterste gedeelte van de hanen oogluikend af te staan waardoor het zeker de harten ver overde van die ijsbaantjes-zoekenden. Gisteren echter werd de haan officieel open gesteld en het was er al spoedig een prettige drukte. Het ijs is goed en zal door het hier en daar een weinig af te schaven nog in bet-re con ditie worden gebracht. De banen zullen, indien het niet gaat dooien Dinsdagavond verlicht zijn. BURGERLIJKE STAND L;.j Aangiften van 57 Januari. GEBOREN: Elisabeth, d. va'n A. H. Netten- breijer en W. I-Ioogstad, Jacobastraat. Wil- helmina Lamberta. d. van W. L. vau Dijk en A. Brökling, Parallelweg. Petronella Jo hanna. Catharina. d. van C. Nooijen en H. G. Broekmeijer, Nieuwe buurt. Kermanus Ja cobus Cornells, z. van J. J. M. Voorwald en J. P. M. van Baarle. Klein Groenendal. Hermanus Johannes, z. van J. L. Zondag en J. P. Weber. Heerenstraat. Adrianus Theo- jdorus, z. van A. T. van Es en C. Loch, Villa- straat. Adriana Cornelia, d. van C. A. van pijn en D. Stolk, Fabriplein. Nicolaas Ste- iphanus, z. van C. J. Philippa en P -de Nijs Kreupelstraat. Gijsbertus Johannes, z. van J. H. Koning en H. J. Haarsma. Parrallelweg. OVERLEDEN: N. van den Bos 7& j. Nas- n. Onthulling van een monument, aangeboden door de arbeiders De herdenking van het 75-jarig jubileum van Wilton's Machinefabriek en Scheepswerf te Schiedam, is Zaterdag J.l. ingezet met de onthulling van het monument, dat ter gelegen heid van het jubileum door de arbeiders aan de directie is aangeboden. Talrijke genoodigden en een zeer groot aan tal arbeiders, sommige vergezeld van h,un fa milieleden waren op het terrein aanwezig. Na dat het Wilton-harmoniecorps door het spelen vain een marsch de plechtigheid had geopend, betrad de voorzitter van de huldigingscommis sie, de heer Roosendaal het spreekgestoelte. Spr. wees er op, dat ongeveer een jaar geleden het initiatief was genomen, om een monument op te richten. Het deed spr. goed dat het monument een eereplaats op het terrein had gekregen. De arbeiders waren er allen van overtuigd- dat de beeltenis van den inmiddels overleden oprichter, den heer B. Wilton op het monu ment moest worden gebracht. Spr. noodigde daarna mevrouw C. Wilton-Bladergroen uit om het monument te onthullen. Toen het monument onthuld was speelde het Wilton-harmoniecorps: Wilt heden nu treden De heer Rozendaal bracht daarna dank aan de arbeiders zoowel voor hun financieele bijdragen als voor hun steun, dien zij hij dit werk ver leend hebben. Het monument is aldus spr. een symbolische voorstelling van het bedrijf, de hooge fabriekstoren, daarnaast de aardbol, sym bool van de wereldreputatie; voor een beelte nis van den grondlegger van het bedrijf aan de achterzijde een afbeelding van de Staten dam, het groote werk van deze werf, op zij een gedenkplaat die de aanbieding vei meldt. Het monument is ontworpen door den Rotter- damschen kunstenaar B. Romijn, terwijl ds plaquettes gegoten door de firma Duchateau, het werk zijn van den heer Schellenberg. De heer J. H. Wilton heeft daarna het woord gevoerd, om zijn dank en blijdschap uit te drukken over het zoo onthulde blijk /au groote waafdeering. Waardeering, aldus spr., schept de mogelijkheid tot sa menwerking. Het geheele bedrijf is een raderwerk, waar alles in elkander moet passen. Ons streven moet altijd gericht zijn op de bevordering der industrie. Dit is door samenwerking zeker te verkrijgen. De tweede reden waarom spr. zich verheugde over deze onthulling was, dat zijn vader thans met trots zou kunnen neerzien op het werk. Voor dit be drijf waar meer dan 4300 man werk vinden, heeft hij 44 jaar lang gestreden. Maar het is niet alleen werk van directeuren, maar van allen te zamen (applaus). De voorzitter van de fabriekskern, de heer v. d. Woude sprak vervolgens nog eenige woorden van hulde en zeide dat allen zich zouden schrap zetten om de firma Wilton gróót te maken. Door mevrouw Wilton Blader groen werd daarna een krans gelegd onder de bronzen maquette van den heer B. Wilton Hiermede was de^ plechtigheid van Zater dagmiddag ten einde. DE HULDIGING EN DE RECEPTIE VAN GISTEREN. Na de grootsche plechtigheid van Zaterdag middag j.l., de onthulling van het monument, dat ter gelegenheid van het jubileum door de arbeiders aan de directie ie aangeboden, heeft gisteren de officieele huldiging der directie plaats gehad. Te tien uur werd de directie, omringd door haar vele medewerkers, verrast door een feest cantate, uitgevoerd door Wilton's mannenkoor. De cantate was samengesteld door een vriend van den stichter, den heer G. Leenheer, ter wijl de muziek van Bart Verhallen was. -Dé heer J. H. Wilton sprak hierna een dank woord. Hii zeide slechts weinig woorden ter beschikking te hebben, doch hij hoopte dat de „jongens" dit voorloopig voor lief zouden nemen. Namens den Raad van Commissarissen- werd hierop het woord gevoerd door dr. Kröiler. Spr. zeide o.m. dat het 't college niets aangenamer zou zijn geweest, dan de herdenking van dit feit meer in het openhaar te vieren, doch 'le tijdsomstandigheden en de als gevolg daarvan heerschende toestanden in het Scheepvaartbe drijf en alles wat daarmede verband houdt, zijn van dien aard, dat dit jubileum in meer bescheiden kring wordt gevierd. Dit neemt echter niet weg, aldus epr., dat deze dag niet zonder eenige plechtigheid moet herdacht worden. Wanneer men alles overziet, wat er van Wilton geworden is en den huiten- gewoon grooten doch zoo natuurlijken groei van het bedrijf overdenkt, dan kunnen wij met vertrouwen de toekomst der onderneming tege moet gaan, daar wij mogen vertrouwen, dat op den ingeslagen weg zal worden voortgegaan. Spr. herinnerde aan meerdere episoden uit het gedenkboek, waarin met zulke opgewekte en bezielende woorden het bedrijf staat be schreven, dat het vermetel zou zijn, om daar aan iets toe te voegen. Namens den Raad van Commissarissen bood spr. de directie een staan de klok aan. Namens de directeuren heeft de heer J. H. Wilton zijn bartelijken dank uitgesproken. Spr. memoreerde, dat de zaak-Wilton, geduren de het 75-jarig bestaan, geruimen tijd zonder commissarissen heeft gewerkt. Maar bij de voortschrijdende behoefte aan kapitaal, was het van groot belang, commissarissen te benoemen. Spr. verzekerd-, dat de directie nog steeds meent, dat geen gelukkiger keuze gedaan had kunnen worden. Vervolgens maakte de heer Kalkman de aanwezigen erop attent, dat de verslering aan gebracht bij de beeltenis van den stichter, door den directeur, mr. Q. J. Terpstra, was be doeld al3 een hulde gebracht aan zijn drie mede-directeuren. Ir. G. de Vries, hoofdingenieur van de at- deeling werktuigbouw, voerde het woord namen, het technische en het administratieve personeel. Als cadeau bood spr. de directie aan een wandversiering voor het privé-kantoor. Deze „intarsia", vervaardigd door de firma Mutters te 's-Gravenhage, is samengesteld uit diverse kleine houtblokjss en geeft een beeld van de hooge vlucht, welke het bedrijf heeft genomen. Ir. de Vries memoreerde de wijze van sam—werken tus.-eken personeel en directie, waarin de echte Wilton-geest van door zetten en tot standbreng'én van groote dingen naar voren komt. De heer J. H. Wiltoy dankte het personeel voor de voortdurend ondervonden mede werking. Nog voerde het moord namens bazen, krassen en voorlieden de heer Bonman. Spr. sprak de hartelijkste waardeering uit voor hetgeen do directie in het hijzonder voor de ouden van dagen heeft gedaan. Hierna onthulde hij een achttal ruiten van -ebrand glas-in-lood, welke den scheepsbouw en de machine-fabricage in het algemeen uitbeelden. Tenslotte voerde nog het woord de heer v. d. Woude, voorzitter van de fabriekskern, mede namens Wilton's Mannenkoor, Wilton s^ Dilet- tantentooneel, Wilton's Harmonie, Viltens Ziekenfonds enz. Spr. zeide namens allen dank baar te zijn voor hetgeen stichter en zijn op volgers tot stand hebben gebracht. Nadat de heer J. H. Wilton nogmaals zijn dank had betuig 1 voor de hartelijke hulde die was gebracht, werd de bijeenkomst gesloten met de belofte dat aan het geheele personeel een feestavond zal worden aangeboden ln het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen. In den loop van den dag werd een groote schat bloemen bezorgd. Wij noemen o.m. de voornuamsten: American Petro'en m Company, Arnster - darujschc Droc"'1- -,xL-chappij, Bagger-Mij. „Holland", Bataafsehe Import-Mij., Burger- hout'e Machinefabriek en Scheepswerf, Chicago Pneumatic Tool Company, Deutz Motoren- fabriek, Etablissement Fijenoord, Furness Scheepvaart en Agentuur-Mij., Giessen Zonen's Scheepswerven, Haarl. Scheepsbouw- Mij., Holland-Amerika Lijn, Kon. Ned. Hoog ovens Staalfabrieken, Intern. Sleepdienst L. Smit Co., Kon. Paketvaart-Mij., Kromhout. Motorenfabrlek Amsterdam, Fried. Krupp, Kuyper, van Dam Smeer, Wm. H. Muller Co., Ned. Selieepsbouw-Mij., Ned. Staal-in- dnstrie, Neptun Dampfschiff, Bremen, Nether- land Wheeler Cy., 7. Ommeren Scheepvaart bedrijf, N d. Ketting Ankerfabriek B. Pot, Radio Maritime Comp., Afd. Rott, R. K. Reclasseerings-Vereenlging, Rott. Bankver - eeniging, Rott. Lloyd, Rott. Droogdolc-Mij. en Scheepsbouw-Mij. Nieuwe Waterweg, Ruys Co., v.h. Schijndel Houthandel, Spleethoff Beeuwkes Co., R- s- Stokvis Zonen, Stoomv.-Mij. Nederland, C. Ulrich Zn., United Asbestos C. (Toad), Vereen, v. Tech. op Scheep vaartgebied, Wambersie Zoon, Werkspoor, Amsterdam, Gezamenlijke Werksters van Wil ton en Wester Scheepvaart-Maatschappij. Van half drie tot half vijf uur recipieerde de jubileerende directie in de vergaderzaal van het gebouw aan den Westkouedijk. Daar kwa men o.m. de burgemeester van Rotterdam, mr. P. Droogleever Fortuyn met zijn secretaris, mr. M. Smeding, de seeretaris-generaal van het Departement voor Handel en Nijverheid, mr. Heringa, die den heer J. H. Wilton de ge lukkige tijding bracht, dat het H. M. de Koningin had behaagd, hem te benoemen tot Ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. Verder de heeren C. Fock, hoofdinspec teur van de Scheepvaart, J. j. Schoo, voorzitter van de Vereeniging van Technici op Scheep vaartgebied, A. Wolkammer, inspecteur van de Scheepvaart, H. H. Ehrenburg, directeur van het Gemeentelijk Electriciteitsbedrijf, de voor- zitte- van de Kamer van Koophandel voor de Beneden-Maas, mr. dr. van Lier, secretaris van de Rott. Kamer van Koophandel, H. P. van Vliet, consul van Japan, R. T. Muscbart, Rijkshavenmeeeter, C. C. A. Last, inspecteur van den Arbeid, kolonel J. de Winde van het Departement van Defensie, ir. J. H. H. Var loop namens de afdeeling Rotterdam van den Metaal bond, die den heer J, h. Wilton een ge schilderd portret aanbood en het bestuur der R. IC Reclasseerings-Vereenlging. Verder nog zeer vele anderen uit de Scheepvaart- en Han delswereld. Ondei de telegrafische geluk- wenschen was er een van Z.Exc. dr. J. C. Koningsberger, Minister van Koloniën. Gisterenavond heeft de directie met een 150 genoodigden aan een diner aangezeten. In ons nummer van 20 December drukten wij den tekst at van een telegram bij gelegenheid van den aanvang van het gouden jubeljaar van Zijne Heiligheid Paus Pius XI door Directie en Redactie van „De Nieuwe Schiedamsche Courant" tot den Heiligen Vader gericht, waarbij de Pauselijke Zegen werd verzocht voor de lezers cn voor Directie en Redactie zelf. Op dat telegram werd het volgend telegrafisch antwoord ontvangen: NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Uw eerbetuiging en wenach aanvaardend, zendt de Heilige Vader van harte den apostolischen zegen. GEVONDEN VOORWERPEN Te bevragen aan liet hoofdbureau mn Politie op alle werkdagen van 1 tot 2 uur 's middags: sleutel, electrdsöhe lantaarn, koperen sleutel, van een melkbus; slinger van auto; bedlaken; gummi zak; sleutelring met acht loodjes; hand schoen; molton deken. Bij vinders; zwarte d. schoen, J. Ritman, Hoogstraat 88; herdershond J. Willebrand, Hoofdplein 2; schooltasch J. Noordzij, Nieuwe Haven 17; Wollen dames handschoen C. Krui- ning, Nieuwe Maasstraat 8; dames glacé hand schoen P. Vis, Leliestraat 39; jonge herders hond. J. Stoaker Groote Markt 27; kinderpor- temonmaio met inhoud J. Trouwborst, Singel' 209B; rijwielhandbeschermer J. Kuil Rotterd. dijk 10-1; dameshandschoen met bont A. Hen driks. Pcndxeohtschestraat 15a; hond. P. Hof. man, Weezenbuurt 4; zilveren rozenkrans, C. Boon, IJsselmondesehestraat 88; blauw wollen das, A. Lelieveld. Leliestraat 27; heerenhand schoen A. Lelieveld, Leliestraat 27; padvinders- mes J. van Hoek, Oosterstriaat 36, sleutel A. van der Wel. Mariastraat 79B; heipaal, ge meente Reiniging; rij wielp laatje D. Sassenburg Rotterdamsche Dijk 41; 2 gewichten C. Klop pers, Brielsohestraat 1; hond, A. de Kievit, Heenvlietsches.traat 29c; Sjaal, J. van der Poel Dwars&fcraat 2; lieaxl ©rash oud P. Jonf!P©bir€U!r» Brouwerstraat 16B; postduif N. Verheek Da Costastraat 32A; 2 paar sokken C. Steens, Willemshof je 6; hond H. Groeneveld, Schans 81A, Rot.tei.-dam. Openbare zitting van 7 Januari. Overtreding' waremiet C. B„ Rotterdam, die aan een bakker te Schie dam melk lveeft doen afleveren die niet aan het vereischte vetgehalte voldeed, stond naar aanleiding van deze overtreding voor den kan tonrechter terecht. Bekl. gaf de feiten toe, al voegde hij er tot zijn verontschuldiging aan toe, dat hij op den datum van de over treding ziek was. Bekl. is reeds eerder voor een dergelijke overtreding veroordeeld. De getuige-deskundlge, dr. J. D. J., direc teur-scheikundige van den keuringsdienst t® Rotterdam, heeft bekl. reeds eerder gewaar schuwd tegen het leveren van taptemelk. De overtreding werd door hem als „ergerlijkge kwalificeerd, aangezien de bakker daardoor geen brood kan leveren dat het verolschte melk vetgehalte in zich heeft. Op verzoek van het O. M. werd deze zaak .14 dagen aangehouden, om alsnog ecu getuige te hooreu. De arbeidswet J. R., schipper te Schevenlngen, stond te recht wegens overtreding van de arbeidswet, Bekl. zou zijn zoon van 13 jaar verschillende werkzaamheden hebben doen verrichten. Na dat een tweetal getuigen waren gehoord. lederen Zondag Patronaat St. Duu,.ulcus, Godsdienstonderricht en ontspanning ln het patronaategebouw Emmastraat, van half acht tot negen uur. 's Maandags repetitie Muziekgezelschap SL Ambrosius 8 uurt R. K. Volksbond. lederen Maandagavond clubavond R. Damclub I. D. O. Patronaatsgebouw Lange Haven; aanvang 8 uur. Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaal- bewerkersbond „St. Eloy", Gebouw R. K. Volksbond. lederen Dinsdagavond om half negen repe titie R. K. Gemengde Zangvereenlging Lorenzo Perosi. Gebouw R. K. Volksbond. lederen Woensdag Patronaat St. Dominions zaagles ln het patronaatsgebouw, Emmastraat, van half acht tot negen uur. lederen Woensdag Repetitie Konlnkl. man- nenzangvereeniging „Orpheus". Gebouw R. K Volksbond. Aanvang half negen. lederen Woensdagavond vergadering ,,Kathp lick Streven" Gebouw Kath. Kring. Aanvang S. V. Excelsior. Gebouw Kath Kring. lederen Woensdagavond van 7 uur tot hal fnegen zitting bestuur Spaarfonds R. K. gebouw R. K- Volksbond. Aanvang kwart over acht. lederen Woensdagavond clubavond R. K. S. V Excelsior. Gebouw Kath Kring. Eiken 2en en *en Vrijdag van de maand vergadering Kath. Leven Gebouw Kath. Kring L. Haven. Aanvang half negen. lederen Vrijdagavond oefeningsavond tot het verleenen van Eerste Hulp bij Ongelukken: half zeven. Dinsdag 8 Januari R. K. Kiesvereeniging „Recht, Plicht en Orde" belangrijke algemeene vergadering in den R. K Volksbond. Aanvang half negen. Woensdag 9 Januari Schiedam's mannenkoor „Orpheus", Leden en donateurscoocert in den R. K. Volkshond. Solist Maris Loevensohn. Aanvang 8 uur. Contactcommissie. Vergadering In den R. K. Volksbond. Aanvang 8 uur. Cursusavond Leekon-Apcstolaat, docent Pas toor Möller.- Gebouw R. K. Volkshond. Aanvang Donderdag 19 Januari Vereeniging van meisjes werkzaam in de Industrieën. Bestuursvergadering in het gebouw Lekstraat 50. Aanvang 8 uur. Tweede intieme feestavond R. K. S. V. „Excelsior". Gebouw „Musis Sacrujh". A.an- Vrijdag 11 Januari Frits Bouwmeester ensemble Opvoering vau „Branding" van Ralph Cullinih (vertaling Ad. Rijkens). Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang 8 uur. Zondag 13 Januari 1 Vereeniging „St. Barbara", jaarvergadering in den R. K. Volksbond. Aanvang 8 uur. Woensdag 16 Januari Vereeniging voor meisjes werkzaam In da industrieën. Lezing met lichtbeelden, te geven door kapelaan A. Goossens. Gebouw R.K. Volks, bond. Aanvang 8 uur. Zondag 20 Januari Tooneelvereeniging „St. Genesius", liefdadig- heidsultvoering ten bate van het Parochie huis in de Gorzen Opvoering van: „Wat nletl sterven kon", door Gerard Nielen.. Gebouw R. K. Volksbond. Aaavang 8 uur, Vrijdag 25 Januari Jongensjeugdgroepen R. K. Vakvereenjgiu- gen. Lezing met lichtbeelden te geven door kape laan A. Goossens. Gebouw R. K, Volksbond, Aanvang 8 uur. BEURS VAN SCHIEDAM SCHIEDAM, S Januari. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop- handel. Moutwijn Moutwijn 46 pet. 19.— per H. L. H. J. JANSEN. Spiritus SCHIEDAM, 8 Januari. Men noteert voor Melasse.spiritus 32.— per H.L. Ruwe graansplritus 60 pet. 17.per H.Ii, Spoeling Noteering f 2.40. vang half 9. TE ROTTERDAM 8 Jan.: Circusschouwburg, Mignon (Co« Opera-tie) 8 uur Geb, v. K. en W., popul, opera-avond, half 9. 10 Jan.: Groole Nutszaal, cello-recital Gerard Hokking. 8 uur. Dagelijks (behalve heden)Circus- Schouwburg', De geschandvlekte, (Spree, gezelschap), 8 uur, (voor volwassenen). TTvolI-Sohouwbiu'g, Wonder boven woiuler): (Bouwmeestei-'s revue), 8 uur. Bioscopen: goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 10 dezer in: Grand thóatre (voor volwassenen); Royal; City- theater (voor volwassenen), t

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 1