MAANDAG 14 JANUARI 1929 EERSTE BLAD PAGINA 3 WEERBERICHT. UIT HOEK VAN HOLLAND UIT MAASSLUIS UIT BERKEL EN RODENRIJS ACHTERUITGANG DER BEVOLKING UIT HILLEGERSBERG UIT OVERSCHIE UIT vlaardingen MARKTBERICHTEN. RADIONIEUWS. LAATSTE BERICHTEN vondel-plaquette ii Verwacht wordt.' Zwakke tot matigen Noordelijke tot Noord- Dostelijken wind; helder tot halfhewolkt; weinig of geen sneeuwlichte tot matige vorst des nachts, overdag temperatuur om het vriespunt De barometer verandert des voormiddags. Een hernieuwde vorst-inval is waarschijn lijk, maar even waarschijnlijk is het, dat deze niet van langen duur zal zijn. Fietsers en motorrijders lichten op van avonds 4.42 tot 's morgens 7.34. rette te kunnen uitvoeren tea' gelegenheid van den verjaardag van Prinses Juliana. De dank en bloemen baar geboden door den voorzitter waren ten volle verdiend. ROTTERDAMSCH PHILHARMONISCH ORKEST. 6de populair Zaterdagmiddagconcert. De naam Frederic Lamond was de groote attractie geweest, om de Groote Doelezaal dit maal nagenpeg te doen volstroomen. Maar ze ker heeft ook het programma er toe bijgedra gen, voor dit zesde populair Zaterdagmiddag concert van het Rotterdamsch Philharmoniseh Orkest een buitengewone belangstelling wak ker te roepen. Onze Philharmonie, door Schmul ler vurig, met overtuiging aangevoerd, heeft dezen Zaterdag een zeer goed figuur gemaakt. Het begin van Beethoven's „Leonore XII" was niet mooi van toon en van gelijkheid, deed zelfs voor het vervolg der Ouverture het erg ste vreezen. Edoch, er kwam verbetering; er kwam zelfs spanning. En keurig gedetailleerd werd het overige gedeelte van Beethoven's nog altijd zoo aantrekkelijk Fidelio-onderdeel ten gehoora gebracht. Treffend van nauwkeurige motieven-expositie, van helderheid in themati sche ontleding ging ook Wagner's „Meister- singer"-voorspel. Alleen en dal was ooit hij do Beethoven-Ouverture het geval - hadden we een mindere hoekigheid in de uitbeelding kunnen verwachten. Nu was het soms tè vier kant in de maat, tè zeer van kleinere tempo- wijzigingen in snellere richting ontdaan. Zeer fraai lieten Alexander Schmuller en het ensemble Schubert's „Unvollendete" execu- teeren. Het zong voortdurend in alle instru menten; het was een opbleeiende wedergave. Mooi was bovendien de verzorging van het accompagnement van Beethoven's Vijfde Piano concert, dat Frederic Lamond in één woord grootsch en koninklijk heeft gespeeld. Lamond, als uniek Beethoven-vertolker, huldigt hier een zeer speciaal-eigene, persoonlijke opvatting, doch die zij hem als grootvorst in zijn klavier speelkunst van harte toegestaan, 't Was schitte rend parelend, klaterend pianospel, als uit marmer gehouwen; 't was grootsch van opzet en uitbeelding. Schmuller, die op een perfecte aaneensluiting met bet orkest accompagnement scheen prijs te stellen, kreeg, evenals Lamond, vele verdiende toejuichingen. FEESTAVOND „MERCURIES" De Roterdamsehe „E. and L. follies" waren Zaterdag weer eens in Schiedam te gast, dit maal bij „Mercurius", dat in Musis Sacrum" een prettig geslaagden feestavond gaf en als altijd had het wakkere Rotterdamsche troepje een program samengesteld, dat klonk ais een klok. Mochten door al clat moois voor sommige toeschouwers misschien al eens enkele wat bekende liedjes gevoegd zijn, aan de waarde van het programma in zijn geheel doet dit weinig af, want de cabaretkunst zooals dit ge zelschap amateurs ze voor het voetlicht brengt, gaat tegen 't professionalisme aan; dat blijkt reeds bij de introductie door alle medewerken den en die gedachte blijft zich ook geduTende de volgende nummers vastzetten: de follies hebben dat werk meer gedaan; ze doen 'ton gedwongen en bewijzen daardoor 't métier te kennen. Spelers en speelsters hadden dan ook meermalen een hartelijk applaus te acceptee ren. Na een langdurige pauze Handhaafden de follies den goeden naam dien zij ook als operette gezelschap bezitten, met de opvoering van de operette in 1 bedrijf: „De Kroonprins een politiek stuk zonder politieke tendenz. Hierin komen heel wat leuke situaties voor en de geestige manier waarop de vertolkers deze tot bun recht deden komen had dte volle belangstelling van een geanimeerd publiek. Van de spelers excelleerden mevr. E. van Rijn en de lieeren Lou en Max de Groot, die zelfs een „open doekje" verwierven. Ook Wim Bodaan had aardig gespeelde momenten. De heer F. Brand, voorzitter van „Mercurius" legde in zijn openingsspeech voorai den nadruk op samenwerking, zonder welke practisch niets bereikt kan worden. 50-JARIG ZANGERSJUBILé Gisteren herdacht de heer L. Houët zijn gou den jubilé als lid van het zangkoor A.M.D.G. In de kerk van O. L. Vrouw aan de Wijnhaven. Des morgens te kwart over 8 uur naderden de gouden jubilaris, zijn familie en de heeren zangers tot de H. Tafel, waarna een feestelijk ontbijt hen wachtte in de pastorie. Om 10 uur werd aan het versierde Hoogaltaar een plechti ge H. Mis ran dankzegging opgedragen door den Zeereerwaarden Pater L. Bonnike S.J., pas toor van de O. L. Vrouwekerk met assistentie van pater A. Hulsebosch S.J., als diaken, ter wijl Pater R. Bouman S.J. alis sub-diaken fun geerde. Het bij deze gelegenheid versterkte zangkoor voerde op verdienstelijke wijze onder leiding van zijn directeur, den heer Smits, de Miss a in honorein S. S. Trinitatis van Hubert Guypers uit. De tenor-soli werden gezongen door den heer Godefroy. Aan het einde van de H. Mis werd 'n plechtig Te Deum aangeheven met als solisten de heeren Godefroy. tenor, en P. Bouts, bariton Daarna recipieerde de hear Houët met 'zijn familie in de pastoTie. Behalve do paters, de heeren zangers, merkten wij op de heeren van het kerkbestuur, verschillende leden van de St. Vincentiusvereenlging. waarvan de heer Houët een verdienstelijk lid is, alsmede veie vrienden van den jubilaris. Allereerst werd 't woord gevoerd door pastoor Bonnike, die in een hartelijke speech de vele en groote ver diensten van den heer Hotuët naar voren bracht. „Ook wij", en hier sprak Pastoor Bonnike maan ens Ihet kerkbestuur „wij hebben gemeend dezen dag voor u niet onopgemerkt te mogen laten voorbijgaan. Het doet ons genoegen u te kunnen mededeelen, dat het Z. H. den Paus heeft behaagd u te begiftigen met het eere- kruis „Pro Ecclesia et Ponbifice". Onder een applaus speldde pastoor Bonnike den heev Houët het gouden eereteeken o.p de borst. Ver volgens werden nog woorden van hartelijke geiukwensühen gesproken door den heer Jan sen, namens de leden van het zangkoor. Als herinnering aan dezen dag, bood spreker den jubilaris een blijvend geschenk aan. Nog kwa men binnen verschillende felicitatie®, waar onder ook van bet zangkoor van de kerk aan de Leeuwenstraat. Nadat de heer Houët allen hartelijk bad dank gezegd, en in het bijzonder ihet kerkbe stuur voor de hem verleende hooge onderschei ding, nam de offioieele huldiging een einde. KINDERFEEST IN ROTTERDAM-OOST De gToote zaal van het Algemeen Verkoop- lokaal was Vrijdagavond geheel gevuld met kinderen van 7 tot 14 jaar, die door de Oranje Vereeniging Rotterdam-Oost van de verschillende scholen uitgenoodigd waren om feestelijk te hei-denken het jubileum der Ko- gin-Moeder. Na een openingswoord van den voorzitter kwam Juffrouw A. P. M. Saeijs aan 't woord, die met een 50 kinderen w.o. kabou ters den avond tot 9 uur alleruitnemenst wist te vullen. Daar werden keurige samenspraken en voordrachten door de kinderen onder lei ding van juffrouw Saeijs gedaan, die allen goed tot hun recht kwamen, maar vooral de kinder. Operette was een succesnummer-. Juffrouw Saeijs, die in Dordrecht reeds een goeden naam heeft onder de Oranjevrienden, heeft, met haar vader en broer, die met viool en piano begeleidden, getoond, veel te prestee- ren op dit gebied en zeker zullen de aanwezige ouders gaarne haar hun kinderen afstaan, Jenelnde op 80 April een prachtige kinderope- HUISJES OP HET KAMPEERTERREIN Door het Gemeentebebstuur van Rotterdam worden nieuwe voorwaarden overwogen voor het plaatsen van bouten huisjes op het kam peerterrein. Naar wij vernemen zullen huisjes van te kleine afmetingen niet meer worden toegelaten. BURGERLIJKE STAND. Aangifte van 12 Januari. BEVALLEN: H. Verbrugge—Heusdens z. W.Scheffer—Boon z. A. E. Basoeki—Snoeck z. A. J. M. Bandell—Coenders z. M. C. van UitertBlok z. T. M. Nu ijvan Oss d. S. E. Bilderbeekten Brink z. C. C. van den BlinkBoerstra d. W. de KoningSchot z. J. Knoop—Hubskes d. A. M. van den Oever Ruttinger d. A. M. LindemanVandenrui z. C. Loefvan Someren d. G. Houtman- Rietveld z. W. Roos—Kegel d. P. J- de JongRiemslag Baas d. B. van TrierMeiier d. J. T. Putting—Tellier d. M. van der Stoepde Deugd d. A. Biemansvon Kekem d. C. R. J. RruringVos d. A van Blit- terswijkGroenendijk d. P. F. Arenz Jetten z, N. VeermanIJzerman z. A. C. Vogel van Tilborg d. A. M. L. A. Weevers—Schopp d. L. van Campen—Verhage z. P. Nikerk Klatten z. T. van der LindenLeeflang z. A. M. van GeerensteijnSchotting d. D. de BlimQuaak z. E. M. Bouman—von Kof fen z. en d. E. A. MöhleOostendorp levenl. d. OVERLEDEN: O. Trijsburg vr. van J. Laban 48 j. L. N. Domeb, m. van L. Mus SR j. M. C. v. Alman m. van M. E. v. 't Hof 61 j. A. v. Horssen, vr. v. J. van Alphen 46 j. J. C. v. d. Ham wedr. v. H. W. Hendriksen 63 j. G. Middelkoop wedr. v. A. N. Burggraaf 78 j. A. M. den Dekker jd. 20 j. A. v. d. Graaf man v. H. Nieuwdorp 70 j. H. C. Groos, man v. M. L. Oostrom 63 j. J. L. van Boven, vrouw v. J. Fransen 77 j. J. J- Leening. Jm. 5 mnd. K. Heintjes wedr. v. C. la Plume 73 j. H. Kuijpers man v. M. A. J. v. Ooijen 52 j. H. A. Lens vr. v. J. D. Otker 69 j. A. N. Lokkerbol, man v. M. E. A. Eiisbroek 79 j. H. v. Dijk jm. 20 j. G. G. v. Steenis wed. v. J. W. Luyks 86 j. S. A. v. d. Heydt wed. v. J. C. V. Dam 83 j. G. v. Hellemond wed. v. C. de Brieder 82 j. C. A. v. d. Wel jm. 11 mnd. H. M. de Bas. vrouw v. C. de Monchy 47 j. P. M. V. Vliet jd. 4 j. TENTOONSTELLING „HET RASKONIJN" De alhier gehouden tentoonstelling, uitge schreven door de vereeniging „Het Ras konijn" kaD als geslaagd beschouwd worden. Wel was de inzending niet zoo overvol, doch de kwaliteit deir dieren was zeer gunstig. De voornaamste pxijizen zijn als volgt: Het mooiste nummer der tentoonstelling de „Blac and Tan" van B. Karstens. Het mooiste nummer in de grooterasisen: een „wit Vlaamsche Reus", eigenaar A. Lucardie. Het beste nummer midden rassen, een wit Weener, eigenaar G. J. v. Tongeren. Mooiste dien' in de kleine rassen een Blac amd Tan, eigenaar B. Karstens. Tot slot de mooiste in de dwergrassen: een pooltje, eigenaar J. Jonge jan Iz. Voorts behaalden nog een medaille d*e heer G. J. v. Tongeren met ©en Blauw Weener voedster jong. De meeste punten werden be haald door dezen zelfde n.l. 14. Voor de meeste punten op 1 en 2 na kwamen in aanmerking B. Karstens en J. Jongejan Iz., elk met 12 punten. Laatstgenoemde verkreeg als eere-prijs een fraaie bloemenmand en de eerste een kist sigaren. BEGEERD BAANTJE Voor de betrekking van havenmeester in deze gemeente hebben zich 178 sollicitanten aangemeld, waaronder zeer velen met diploma als stuurman ter koopvaardij. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Maartje, d. v. A. van der Lugt en A. Klapwijk Petrus B. L., z. v. L. van der Putte en A. M. Gouweleeuw. ONDERTROUWD: D. Rodenburg 25 j. en L. Molenaar 21 j. GEHUWD: Joh. J. Greeve, 23 j. en A. A. Hulst 24 j. OVERLEDEN: Trijntje van der Wel 48 j. echtgen. van G. van Herk Machiel P. Koole 69 j. Antje Havenaar, 86 j. BEVOLKINGSSTATISTIEK Ingekomen in 1928: 272 personen; vertrok ken in 1928: 213 personen; vermeerdering van 59. Geboren in 1928 145; gestorven 42; vermeerdering van 103 personen. Bevolking op 1 Januari 1928 3967 inwoners. Bevolking op 1 Jan. 1929: 4129 inwoners. Aantal voltrokken huwelijken in 1928: 23. BROODPRIJSVERLAGING Het brood in dieze gemeente is van heden af. 14 Jan., met 2 cent per 8 ons vermin derd en thans gebracht op 19 cent. De bevolking onzer gemeente is in het af- geloopen jaar met 112 zielen achteruit gegaan en telt thans op 31 December j.l. 9914 zielen. PLUIMVEETENTOONSTELLING De pluimvee-tentoonstelling behoort weer tot het verleden. Vrijdagavond heef tde sliü- ting plaats gehad. De uitslag is nog nie officieel bekend, maar financieel is er een teleurstelling te boeken. Ook de verloting bracht geen winst. De uitslag was als volgt: le pr. no. 511, kooi met kanarie; 2e pr. 467, nikkel stel; 3e pr, 533; 4e pr. 1146; 5e pr. 820; 6e pr. 4S7; 7e pr. 1152; 8ste pr. 1148; 9e pr. 872; 10e pr. 836; 11e pr. 384. R. K. KIES VEREENIGING. Da R. K. Kiesvereeniging „Eendracht Maakt Macht" vergaderde gisterenavond in het R. K. Vereenigings-gebouw. Bij afwezigheid van den voorzitter nam den heer L. J. Heijdra het voor zitterschap waar. De voorzitter sprak allereerst een nieuwjaars wenech uit voor bestuur en leden en ging daar na over tot bet behandelen der agendapunten. Het bestuursvoorstel voor de kwaliteitszetels werd aangenomen zoodat als des kundige op het gebied van Staatsfinanciën hef aftredende lid A. C. A. v. Vuuren, met als plaatsvervanger ar. K. J. A. Trip, werden gekozen, terwijl als deskundige op het gebied van Arbeidszaken en Arbeidsvraagstukken de heer A. J. Loerakker met als plaatsvervanger de heer F. v. Welie werden gekozen. Voor den vrijen ztel werden gekozen de hee- en G. W. Kampsehoer en mr. J. A. G. v. Helien- berg-Hubar. Da vergadering die uitermate slecht bezocht was werd daarna door de voorzitter op gebrui kelijke wijze gesloten. R. K. KIESVEREENIGING Gisterenavond vergaderde de R. K. Kiesver- eeniging in het gebouw van den R. K. Volks bond. Nadat de voorzitter, de heer A, A. Hegge de vergadering met den Christelijken groet had geopend, werden de notulen door den secretaris voorgelezen, welke onveranderd werden goedge keurd. Vervolgens deelde de voorzitter den uitslaig mede vam de gevoerde actie voor Dr. Schaepmanfonds, waarvan door Overschie's katholieken f 323.45 is bijeen gebracht. Daarna had de aanwijzing plaats van candi- daten voor de a.s. verkiezingen voor de Tweede Kamer. Daar er door de leden van de Kiesver- eenigdng geen candidaten waren naar voren ge bracht, beval het bestuur bij monde van den voorzitter de candidaten aan, die door het bestuur van den Rijkskieskring Dordrecht waren geadviseerd. De voorzitter deelde mede, dat de kieskring Leiden er blijkbaar op aam- stuurt den voor Lelden gereserveerdén vrijen zetel aan Dordrecht over te laten en in de plaats daarvan den Dortschen kwaliteitszetel voor arbeidsaangelegenheden door Leiden te doen bezetten. Met dat streven kon het be stuur zich niet vereenigen en adviseerde de vergadering candidutetn voor den kwaliteits zetel te stellen. De vergadering kon zich hier mee vereenigen en stelde de volgende candida ten: Voor den kwaliteitszetel voor staatsfinanciën A. C. A. van Vuuren en als plaatsvervanger mr. R. J. A. Trip. Voor den kwaliteitszetel voor arbeidszaken: F. v. Welie en al3 Plaatsvervanger A. J. Loer akker. In verband met de omstandigheid, dat in den kieskring Dordrecht, waar de industrie arbeiders in grooter aantal gevestigd zijn dan landarbeiders, kon de voorzitter aanbevelen den beer van Welie als eerste candidaat aan te wijzen en den beer Loerakker als plaatsver vanger. Voor den vrijen zetel wenschte het bestuur een middenstandscandidaat te zien gesteld In verband met het feit, dat de candidaat voor midenstandszaken, die door den krieskring Zeeland zal worden aangewezen, niet de on verdeelde instemmtg van de midenstanders kon verwerven. De directeur van het centraal Han- zebureau, de heer van Hellenberg Hubar te Rijswijk werd meer de juiste man op de juiste plaats geacht. Daarmee stemde de vergadering In en stelde voor den vrijen zetel mr. J. A. C. van Hellenberg Hubar te Rijswijk en als plaats vervanger H. D- 4. Brule te Rotterdam. Nadat de voorzitter nog enkele vragen om trent de werking van het kiesreglement tot genoegen van de vragers had beantwoord, sloot hij de vergadering met een woord van dank aan de aanwezigen en een opwekking tot actieve deelneming aan de propaganda voor de ver kiezingen met den Chrstelijken groet. VERKOOP GROND. Van P. Bredius, alhier, is bij B. en W. een aanbod ingekomen om van de gemeente te koopen den onlangs aangekocMen grond aan da Willem Benkeilszioonstnaat. Geboden wordt een prijs van 2025. De gemeente h»eft er zelf voor betaald 20SO, terwijl die afbraak 110 heeft opgebracht. Het perceel ls groet 320 M2., doch hiervan zal plan. 50 M2. worden afgenomen voor straat. B. en W. stellen tihans den Raad voor dit pei'ceel gemeentegrond groot 270 M2. aan ge noemde P. Bredius te verknopen voor de som van 2025. De kosten op den aankoop en verkoop val lende zijn voor rekening van den koop er. VINCENTIUSBIBLIOTHEEK. De gelegenheid tot het verkrijgen en ruilen van boeken zal in 'het vervolg niet meer Zaterdags, doch des Vrijdags avonds van 7 tot 8 uur plaats hebben. R. K. VROUWENBOND. Donderdag 17 Januari a.s. zal door de N. V. de Lever's Zeep-Maatschappij, alhier, voor de leden van den R. K. Vrouwenbond ia het Ver- eenigingsgetoouw een demonstratie gegeven worden met de artikelen Sunlight Zeep, Lux, Rinso, Vim, enz. PROCESSEN-VERB AAL, Door de politie zijn in 1928 opgemaakt 1125 processen-verbaal. STADSSPAARBANK. Sinds de dagelijksche opensteüHinlg der Spaarbank is er een stijgend aantal personen, dat van deze instelling gebruik maakt. Het aantal inleggers steeg van 5454 in 1925 op 5965 in 1926, en 6628 in 1927, terwijl in 1928 dit aantal gestegen ia tot 7287. Het aantal behandelde posten bedroeg in 192*5 tot 1928 reap. 72*68, 8882, 13.203 en 22.965 tot bedragen (inleggingen en terugbetalingenvan res*p. 811.921; 1.325.730; 1.736.641 en 1.945.162. In het aifigeioopen jaar is er inge legd 1.044.571,78 en terugbetaald 900.590,52. Alzoo 143.891,26 meer Ingelegd dian terug betaald. AMSTERDAM, 14 Januari. (Veemarkt). 506 vette koeien le kw. 11.102e kw. 88100 ct„ 3e kw. 7086 ct. per kg. slachtgewicht; 70 melk- en kalfkoeien ƒ250—375, 85 vette kalveren le kwal. ƒ1—L10, 2e kwab 90—98 ct„ 3e kwal. 8088 ct. per kg. levend gewicht; 60 nuchtere kalveren ƒ12—20 107 schapen 3440; 700 var kens: Hollandsche le kw. 8485 ct. enkele hoo- ger, 2e kw. 8283 ct., overzeesche en Geld. le kw. 8485 ct., 2e kw. 8283 ct., vette varkens 8283 et. per kg. slachtgewicht; 125 paarden 100—225. GORINCHEM, 14 Januari. Aangevoerd 100 runderen, nuchtere kalveren, 204 varkens, 201 biggen. De prijzen waren voor: zware kalfkoeien 340400, melkkoeien 250325, guste vaarzen 160190, kalfvaarzen 200—280, vare koeien 200260, klamschotten 190240, pinken 50 90, stieren 100300, nuchtere kalveren voor de fok 2030, exportkalveren 12—14, gras kalveren 3080, overloopers 2540, biggen 1020. Handel goed. (Eiermarkt). Kipeleren 78 per 1,00 stuks. (Botermarkt). Roomboter 2.602.70, weibo- ter ƒ2.202.30, margarine 1.20—1.4 per kg. (Ei er veiling). Aangevoerd 16.561 stuks. Groote kipeieren 78.20, kleine 6.306.90, eend- eieden per 100 stuks. OUDEWATER, 14 Januari. Heden aangevoerd 21 wagens kaas, 945 stuks, wegende 4725 kg. Prijs met rijksmerk le soort 52—56, 2e soort 5052, zonder rijksmerk J?er 50 kg. Handel matig. ROTTERDAM, 14 Januari. Op de Veemarkt waren aangevoerd 481 vette runderen, 246 vette en graskalveren, 4 nuchtere kalveren, 696 scha pen of lammeren en 109 varkens. De prijzen waren als volgt: Vette koelen le kwal. 100107 ct, 2e kwal. 83—90 ct. ,3e kwab 6278 ct., ossen le kwab 90—97 ct., 2e kwal. 8087 ct., 3e kwab 6672 ct. per kg. Aanvoer flink, prijzen onver anderd. Handel lui; kalveren le kwal. 1.70 1.79, 2e kwab 1.461.57, 3e kwab 1151-30 oer kg. Aanvoer groot, prijzen minder. Handel lui; schapen le kwab 7885 ct., 2e kwab 70 i5 ct„ 3e' kwab 50—60 ct. per kg. Aanvoer niet groot. Handel redelijk; lammeren 8290 ct., varkens le kwab 6671 ct., 2e kwab 6064 ct„ 3e kwab 55—58 ct„ export 62—66 ct. per kg. Aanvoer flink, prijzen lager, afloop der markt markt slecht. Vlasbeurs: 1100 blauw halfsclioon 1.05 1.22)419.343 blauw steen 1.301.50, 10.000 Gro- ningsch steen 1.251.45, 15.200 Holl. geel steen 1.251.45, 2400 Douw Roth steen 11.20, alles per kg. Handel traag. PROGRAMMA'S VOOR DINSDAG. Huizen (340,9 M., na 6 uur 1852 M.) 12.30 I.30 Concert door het K.R.O.-trio; 5.30—6.30 Gra- mofoonmuziek; 6.307.— Duitsche les; 77.30 en 7.308.Kerklatün-les; 88.30 Spr. mr. A. Cor- nelissen: De roeping der R.-K. Universiteitsbi bliotheek te Nijmegen; 8.30 Concert. Het Amster- damsche Salon-orkest o. 1. v. F. Boshart. Man nenkoor G.E.W.A., o. 1. v. L. C. Keereweer: 10.— Persberichten. Scheveningen haven (1950 M.) (Zake lijke Omroep); 8.155 pers-, handels- en finan- cieele berichten; 12—12.05 zuivelber.; 1.30—2 4o beursnoteeringen3.253.57 zuivelber., 5.l> 5.35 zuivelber.; 7.25—7.35 beursoverzjeht. Hilversum (1071 M.) 12.15—2.- Concert door het Boris Lensky-trio; 2—2.30 Keuken praatje; 3—4.— ICniples; 4—5.— Microfoonde butanten 6—7.15 Concert door het Boris Lensky- trio 7 15-7.45 Engeische les; 8.01-8.30 Boek bespreking door dr. Ritter Jr.; 8.30 „De Zigeu nerbaron", kom. operette in 3 bedr. ran Joh. Strauss. Medew. o.m. Jeanne Bacilek, Jules Moes Betty v. d. BoschSchmidt. In de pauze pers- berichten Daventry ,1562 M.) 11.05 Keukenpraatje; II.20 Gramofoonmuziek; 12.20 Concert (sopraan bas-bariton-piano); 1.20—2.20 Orkest; 2.50 Om- roeppraatje; 3.40 Muziek; 3.55 Fransche les, 4 '?o Orkest; 4.35 Lezing; 4.50 Orkest, 5.35 Kin deruurtje; 6.20 Gedichten; 6.35 Nieuwsberichten; 6 50 Muziek; 7.05 Bach's koorprelude's; 7.20 Le zing' 7 35 Muziek; 7.45 Causerie; 8.05 Variété. Dans-orkest en solisten; 9.20 Nieuwsberichten; 9.35 Lezing; 9.5'5 Nieuwsberichten; 10.— Grand Hotel Eastbourne-orkest. R. Goodacre (alt); 11.0512.20 Dansmuziek. Parjjs („Radio-Paris" 1750 M.) 12.50—2.10 en 4.05—5.05 Orkest; 7.05—7.50 Gramofoonmuziek; 8.35 „Bossaccio", van Suppê. Koor, orkest en solisten. Langenberg (469 M.) 1130 Mechanisch muziek' 12.25—1.50 Orkest; 5.05—5.50 Fransche opera-muziek; 7.35 Neder-Rünsohe avond: Rel- ner Mtiller-Schlosse, Otto declamatieEinkel- man (liedjes bij de luit.), orkest Ze es en (1649 M.) 11.20—3.50 Lezingen; 3.50 —4.50 Concert; 4.50—7.20 Lezingen; 7.20 Con cert. Dr. Fulda en F. A. Angermeyer; 8.20 Hugo Wolf-avond. L. Mysz—Gmeiner (alt); 8.50 Do Journalist spreekt. Hamburg (395 M.j 10.20—11.20 Gramofoon muziek: 3.35 Concert. Orkest en bas; 5.35 Dans muziek; 7.20 Promenade-concert Politiekapel; 9 '*0 Keulsche carnavals-zitting; 11.10 Sluiten. Brussel (509 M.) 5.20 Orkest; 6.50 Trio; 8.3510.35 Orkest. Bern (411 M.) 7.208.20 Concert uit Lau sanne door het radio-orkest met medew. v. Mme, Nikolaiew (sopraan): 8.209.55 Kurzaal-orkest; 9.068.20 Nieuwa- en weerberichten. PATER H. OKHUIJZEN O.P. f 1 In den ouderdom van 66 jaren is gisteren in het klooster der Paters Dominicanen te Utrecht overleden de Z.Eerw Pater Henricus Okhuijzen O.P., oud-missionaris op Curasao. De plechtige uitvaart en begrafenis zullen Woensdag a.3. plaats hebben. PATER A. GIELEN S.J. De Weleerw. Pater A. B. H. Gielen S.J., redacteur van „Boekenschouw" en moderator van de Amsterdamse he R. IC. Studenten ver eeniging „Sf. Thomas Aquinas", is, lijdende aan niervergiftiging en bronchitis. De be handelende geneesheer aohtte hedenmorgen de opname in het Maria-Paviljoen te Am sterdam noodzakelijk. Op 4 Februari 1929 zal het 250 jaar ge leden zijn dat Joost van den Vondel stierf. Ter herdenking zal In overleg met het be stuur van het Vondelmuseum de Kon. Begeer te Voorschoten een plaquette slaan met do beeltenis van Vondel, geboetseerd door Jac. J. v. Goor. DE SALARISPOSITIE DER ONDERWIJZERS Een adres aan den Ministerraad Naar wij vernemen, heeft het hoofdbestuur der vereeniging van Christelijke Onder wijzers enz. den Ministerraad, de leden der Eerste en der Tweede Kamer een adres gezonden, waarin het verklaart dat de voor genomen wijziging van het B. B. slechts kan beschouwd worden als een niterst kleine stap in de richting van herstel der geschokto salaris-positie der onderwijzers, welke nood zakelijkerwijze ten spoedigste door meer doeltreffende maatregelen dient te worden gevolgd, zal ed van rust en bevrediging in dezen bij de onderwijzers, sprake kunnen zijn. DE „HELENE" VERGAAN IN DE ZWARTE ZEE Tijdens een hevigen storm Tijdens een storm in de Zwarte Zee is bet Nederlandsche koopvaardijschip „Helena" ver gaan bij Kaap Kali Ahra (Dobroedsja)Het schip was op weg naar Constantinopel. De „Helene" is een schoomschip van 1301 bruto regisberton en behoort aan W. H. van der Zee te Smyrna. DE VEILIGHEID BIJ DE SPOORWEG OVERWEGEN J, Rood-wit beter dan zwart-wit? Sedert eenogen tijd is bij de Union Inter nationale des Chemins de Fer in overweging het vraagstuk van de beschildering van de overwegboomen uit een oogpunt van beveiliging van het verkeer. De bedoeling Is om eerst een internationale regeling daarvoor te treffen n.l. om evenals dit reeds In Duitschland het geval, is de over wegboomen rood-wit te schilderen. In verband daarmee vernemen wij, dat door de directie der Nederlandsche Spoorwegen ernstig wordt overwogen om dien maatregel in ons land toe te passen, ook al zou de Union Internationale niet tot een beslissing komen in dezen. Indien de directie daartoe besluit, zullen alle overwegboomen en de waarschuwingshekken en palen bij de onbewaakte overwegen, die thans wit-zwart geblokt zijn, overgeschilderd worden met rood-witte blokken. Men hoopt daarmee da veiligheid van het publiek bij de overwegen te dienen. KROONPRINS OLAF VERLOOFD STOCKHOLM, 14 Januari (W.B.) Prinsen Martha, dochter va nden hertog van West- Gotland, den tweeden broer van den koning van Zweden, heeft zich met kroonprins Olaf van Noorwegen verloofd. GRIEP-EPIDEMIE IN AMERIKA 26000 dooden in zeven weken NEW YORK, 14 Januari hH.N.) Het de partement van de volksgezondheid te Was hington deelt mede, dat de laatste zeven weken in de Vereenigde Staten 26000 per sonen aan griep zijn overleden. ERNSTIGE AUTOBOTSINGEN Twee wagens totaal vernield Op den "Haag weg nabij, Delft, ter hoogte van de Verffabriek Is Zaterdagavond omstreeks zes uur een auto van den heer N. uit Schiedam met groote snelheid gereden op een voor hem uitrijdenden auto. De auto van den heer N. werd totaal vernield. Twee auto's reden Zaterdagmiddag op den Oostsiugel te Delft met groote snelheid tegen elkaar. Doordat de machinist van een locomo tief stoom uitliet werd het gezicht op den weg belemmerd, met bovengenoemd gevolg. Een der auto's, eigendom van den expediteur Da Mooy uit Rijnsburg, werd totaal vernield. De andere auto kon na eenige reparatie ter plaatse, zijn weg vervolgen. Persoonlijke ongelukken vielen niet voor. DRAAIORGEL DOOR HET IJS Een met een paard bespannen orgel van Da C. uit den Haag, ls Zaterdagmiddag op de ijs baan aan den Haagweg nabij de Hoornbrug te Rijswijk door het ijs gezakt. De orgelman geraakte mede te water, doch werd spoedig ge red. Het orgel is later met behulp van een kraanwagen gelicht en op het droge gebracht. DOOR DE GLADHEID IN HET WATER GEGLEDEN Te Pijnacker geraakte Zondagochtend om streeks 9 uur een met melk geladen vrachtauto van van Wiik tengevolge van de gladheid van den weg in de vaairt De chauffeur sprong er intijds af. Er ging ongeveer 1000 liter. meü$ verloren. 1

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 3