MAANDAG 21 JANUARI 1929 EERSTE BLAD PAGINA 3 UIT VLAARDINGEN UIT BLEISWIJK HANDELSBERICHTEN. MARKTBERICHTEN. DE C.-H. UNIE WEERBERICHT. RADIONIEUWS LAATSTE BERICHTEN '.fill ST A TSLOT EIUJ, METEN. UIT MOORDRECHT FIETSENDIEF GEPAKT. Zaterdagavond werd In de» Warmoezier- straat een fiets gestolen, welke daar door den vertegenwoordiger J. A. K. wonende in de Ho stedestraat was neergezet. De bestolene deed terstond aar.gifle aan bet bureau Meermans- straat. Toen eveu later een majoor van politie dit bureau verliet, zag bij juist een jongen voor bij komen, die een fiets aan de hand bad, wel ke merkwaardig voel leek op het zoo juist ge stolen rijwiel, waarvan de eigenaar de kenmer ken had opgegeven. De politieman hield den jongen aan en stel de hem voorloopig in verzekerde bewaring. Bij •liet verhoor bekende de knaap, het rijwiel op last van den 24-jarigen J. v. P., een bekend fi> sendief te hebben moeten wegbrengen. De po litie ging er op uit om dezc-n v. P. te zoeken en vond hem na ecnlgen tijd in een cafö aan ;den Crcoswijkscheweg. Het spreekt vanzelf dat de man in arrest werd gesteld. BURGERLIJKE STAND. Aangiften van 21 Januari, BüOVALLHN: F, Brcü.*—de Lang d. A. C. J. Domme rshudee.nStaat z. X. BoschHor ijs d. N. de Wit—de Langen d. A. Maliepaard— Wolfert Ti. M. A. PeemanWit lex d. C 12. WilletusenHiserius d. M. J, W, Tleleman- üe Willigen d. A. DamenOudijlc z. E. J- J Kakelaarde Grund d. J. Elchhorn—Ver meulen z, C. J. Pier lierVermeulen z. A. Bloos—rle Vrij z. C. Schimmer—Weda z. N. A. van SoestJansen z. G. Mulder Dorst d. J. PlompOosterling d. M. Nelisaen Emous d. W. M. v. d. Jagt—RIte d. N. SneepBoud ostein d. E. XI, Scheepbouwer— Horc-man z. D. den BoerMagchielsel z. A. I. SauerbiarWaterreus d. OVERLEDEN: D. Stotee rr. v. A, Verhöü 43 j M. E. Schuurman Kees .id. 27 j. G. J. H. Verzij den m. v. W Klaren 68 J- O. Ziiderveld wed. v. D. A, Talia 74 j. J. de Wijs m. v. S. L. Bleeoke 33 J. A. H. Brurmg vv-l. v. J. H. Mulder 85 j. H. Vermeulen m. v. H. v. d. Jagt 82 j. D. Wouters ges. m. v. W. Zuidtn?"-r 87 j. F. A. v. Scens jm. 72 j. H. Nielders m. v. P. v. Hal 5T j. G. Janse jm. 1 j. J. H Jacobs m. v. J. G. Ameling 41 j. C. G. v. AJphen wed. v. C. J. v. IJzeren T5 j. D. Lodder wed. v. J. v. d. Linde 74 j, J. Sohlnkelshoek vr. v. M, van Delft 67 j. B. J. Vroom ges. m. v. E. v. d. Mark 55 j. GE-TONDEN VOORWERPEN. Aan de verschillende Politic-bureaux alhier zyn in de week van 11 t/m 17 Januari 1929 de vol gende gevonden voorwerpen gedeponeerd, om trent wellco inlichtingen zfjn te bekomen aan het Hoofdbureau van Politie, aan het Haagsche Veer alhier op Dinsdag en Woensdag van des mid dags 12 tot 8 uur. Aan het Hoofdbureau van Politie: eenige sleu tels, ringen met sleutels, portemonnaies, dames- tasehjes, schaatsen, K.B.merken, parapluies, wandelstokken, benzinedoppen, autoslingers en handschoenen, hondenhalsband, autocalot, verm. gouden ringetje, kinderschoentje, pakje patronen, duimstok, rozenkrans in zakje, kasboek, hand beschermer, blauw werkpak, pukje inh. elee, bat terijen enz., zakmesje, verm. zilv. insigne, kin dermotje leesboek t/n H. I verzon, beleenbrlafje t.'n Dortmund, emmer, pakje waschgoed, eenig© pakjes tabak, schrtjfétul, tabakspijp, ons ge wicht. fietstasehje met pistool, album met foto's, doublé kettinkje gemerkt, sjaal, lederen hand schoen, plaatje „Nachtveillgheid", bril mot 1 glas, overschoen, ceintuur, aordappelschaal, vacht v. e. kinderwagen, sleutel, carbidlantaarn, alp. beursje; heerenrijwiel, bureau Voorstraat; 5 bussen benzine, bureau Witte de Withstraat; kinderslede, bureau Wiekstraat. Bij vinders: 1 paai' heerenhandsciioenen, A. Vink, Oranjeboomstraat 67/5; Wilkasleutel 9, J. Tombroek, Wilgenstraat 21b; verm. gouden damosring, moj. Dijkman, Korenaarstraat 40; 2 sleutels en pijpwroeter, mej. Freijbergen, Zeil- makersstraat 22: portem. met geld, Brengers, Watergeusstraat 81; bankbiljet, II. v. d. Laar, Voorhaven 74; ledige damestasch, J. Schoonho ven, 2e Schansstraat 36; ketelpak met handdoek, H. Schilperoord, Havenstraat 32e; herdershond, P. v. Veen, woonschip „Johanna", Heüscheha- ven; tasch met tewkenbehoeften, W. Faes, Jan Kruyffstraat 27a: 1 mine boxer, J. Hasselman, Huclsonstruat 198; bobslede, J. Schenkeveld, v. d. Ililstdwarsstraat 37b; gladde gouden ring, M. Kuijn, Dirk Smitsstraat 77; doublé horlogeket ting, A. Schuurman, Jensiusstraat 56a; kinder- directoir en lint, H. v. d. Berg, Wiekstraat 30; zilv. beursje met geldstuk, J. v. Hofdegen, Via- kenstraat 111; zw. damestasch, B. Dijkshoorn, Mr. Willemstraat 36: scheepslantaarn, .1. Bag german, Zaagmolenstraat 102; kinderoverscfaoen, A. v. Schalk, Anthoniestrant 9; kindercape, C. Muiien, Zestienhovenstraat 10a; 1 paar schaat sen, W. Bouwman, Speelmanstraat 23; zakje met geld, W. v. Ommeren, Aegidlusstraat 73; kindertasehje met eenig geld, Christiaanse, Vredehofstraat 10b; beige damesschoen, H. E truckman, Paradijsiaan 52; K.B.merk, D. r. Beek, Brouwerstraat 9; portem. met geld, H. Boelen. Aegidlusstraat 141; 1/20 Lotisicolot, K. Doding, Schoutenstraat 104; schaats en dames- bancl.srhoen. C. Boer, Langekade 255; verm. zilv. vulpotlood, T. Huizinga, Boezemsingel 209; pl.m. 3 .M. hoekijzer, H. v. Beekum, Palissandcrstraat 15; handbeschermer met bont, Th. de Koning, Emmnstraat 4; geel gevlekte hond, F. Herzin- gnr, Baan 134: poedel, C. Scholles, Stationssin gel 129/1; öamesportem. met geld, C. v. d. Kant, Duivenvoordestraat 45; zilv. dameshorloge met ketting, L. Dermans, P, de Hoochweg 128; sier- spel gemerkt, A. v. d. Be:-g, Zwaer de Croon- straat 61b; wollen kindenhandschoenen, mevr. Venenboae.h, Beukelsdiik 80a; scbooltaseh met inhoud, K. Duvalola, v. Speijkdwarsstraat 6b; gouden sierspeld met steentje, jhr. P, de Milly, Heemraadssingel 255; blauw werkpak, P. Krent- geus, Adrianastvaa.t R7a; padvindersmes, L v. Blokhuizen, N. Binnenweg 329; 2 bankbiljetten, A. G. Kramer, Zijdewindestraat 2S; herdershond, Dierenbescherming: ring niet huls- en 2 Lips- sleutels. A. Emeus, Bajonetstraat 88; rol gfi.3- penningen, K. Mooiman, y. Heusdestraat 74b; kindorschaatsen, S. Halk, HillevUet 128; das speld, J. A. Vis. Chr. de Wetstraat 50: her dershond, H. Schramak, Maashaven 45; E.B.- tnerk, H. Koevoet, Polderstraat 83; idem, P, Bruining, Paul Krugerstraat 18; padvindersuies, W. Vergoeson, Marentakstraat S6b; ijzeren ge wicht, G. Kenstra, Utenhagestraat 826; 1 paar schaatsen, L. Kroes, Doklaan 29b; ring met 10 sleutels, W. H. Kloos, Rusthoflaan 41; Lipa- sieutei 29637, G. de Gast, Roentgenstraat 45; fietspomp, M. Hordijk, Oranjeboomstraat 267b; «wart damestaschje met geld, F, Hendriks, Nic. Zasstraat Ï6b; portem. met geld, Postkantoor Mathenesserdük; idem, A. Springer, v, d. Duyn- straat 48, OP HET IJS GEVALLEN. Zondag is het zoontje van den heet' J. D„ zoo danig op het ijs gevallen, dat hU een hei'sen- Schudding bekwam. ST. VINCENTIUS-BIBLIOTHEEK. De verandering van Zaterdag op Vrijdag avond voor het verkrijgen en ruilen van boeken der VinoentiusJtdihliotheek gaat in 1 Februari a.s. De tijd van openstelling is niet zooal3 eerst gemeld van 78 uur, maar van halfzacht tot half negen uur. R. K. VOLKSBOND. Donderdag 24 Januari a-s. 's avonds 8 uur zal door den Geestelijk adviseur, kapelaan F. H. J. A. Comet, voor de leden het vervolg werden gegeven op de lezing van 2 November j-1 dit maal over „Meer Vrijheid". VERKOCHTE SCHEPEN. De loodeedhoener No. 4 uit Den Helder Is naar Spanje verkocht en zal op de werf van den heer N. J- v. d. Windt, alhier, worden ver bouwd tot moto-rzeiljadht. SCHEEPSBOUW Zaterdag werd van de werf Gusto te Schiedam met goed gevolg te water gelaten de zelfstoomen- de baggermolen, bouwnummer 628, bestemd voor de Grieksche Regeering. De hoofdafmetingen van dit vaartuig zljn- lengte 45 M-, breedte 9 M. en holte 3.CO M. Het wordt getouwd naar de eischeti en voorschriften van R eau Veritas voor de klasse D, en onder speciaal toezicht. De romp is bovendien in 10 waterdichte compartimenten verdeeld ter ver krijging van hot speciale certificaat „Insub- mersil>le". De z.g. beun voor de emmerladder bevindt zien in het voorschip, terwijl de machines en ketels in het achterschip zijn geplaatst. De hoofdbok is van bijzonder zware constructie en ca. 7 M. hoog en bevindt zich midscheeps, terwijl de z g. ladderbok met lier op de voorplecht geplaatst is. De normale baggerdlepte bedraagt 10 M.. ter wijl de ladder verstelbaar is to-t een maximum baggerdlepte van 12 M. De opbrengst bedraagt 450 M3 per uur. De baggerspecie kan of wel, op de gewone manier gestort worden in bakken langszij van het vaartuig, of wel door centrifugaalpompen en een driivende persleiding vervoerd worden tot een afstand van 1506 M. on een opvoerhoogte van 5 M. j. In de machinekamer bevinden zich de beide voortstuwingsmaehines voor de dubbels hroeven welke tevens gekoppeld kunnen worden ine», de beide centrifugaal perspompen, alsmede een derde machine voor het drijven van den emmei- kotting. Deze drie machines zijn van liet Com- poundtype met oppervlak condensatie en om wikkelen tezamen een vermogen van 900 I.rX De stoom wordt geleverd door 2 ketels, elk voorzien van 2 vuren en werkende onder een druk van 10 atm. Het totaal ver. oppervlak be draagt 300 M2. De machinekamer bevat vcider de noodigc hulpwerktuigen, zooals diverse pompen en de machines voor de electriscbe verlichting. De inrichting voor het wegpersen van den opgebaggerden grond bestaat uit een reser-. oh waarin de specie wordt gestort en dat in de machinekamer is geplaatst onder den hoofdbok. In dit i'eservoir wordt do specie gemengd met water en door de eerste centrifugaalpomp gezo gen en geperst naar de tweede pomp. De afvoer van deze tweede pomp mondt uit in de zijde van het schip boven den waterlijn en kan daar ver bonden worden met de drijvende persleiding. De centrifugaal perspompen zijn van het door de werf Gusto gepatenteerde type on geheel van gegoten staal vervaardigd. De hulpwerktuigen aan dek bestaan uit; een ladderlier, bevestigd aan den ladderbok; een dubbele boeglier; twee zü-boeglierenj een ge combineerde achterlier, voorzien van 3 trommels, terwijl de beide stortbakken eveneens door stoomlieren bewogen worden. De ladderlier, de boeglier en de beide voor- ziilieren worden allen door één man van één centraal punt bediend. De verblijven van de bemanning bevi-ndc-n zioli onder dek naast de z.g. beun en zijn zeer com fortabel ingericht. ROTTERDAM, 21 Januari. BUITENLANDSCHE GRANEN op de condi tiën van de Rotterdamsche Graanbeurs bü min stens 5 Last gezond boord vrij. (Bericht van de makelaars Broedelet Bos man;. Stemming prijshoudend. ROGGE, per 100 kg. Western disp. f 12,30, Golf 12,75, 76 kg. Bourgas 12,85, 74 kg. Donau 12,—. GERST, per 2000 kg. Amerik. No. 2 disp. 203. id. aangek, 200, Canada No. 3 disp. f 230, No. 4 227, La Plata 217, Donau f 218. HAVER, per 100 kg. Canada No. 3 disp. 11,40, 47/8 kg. La Plata 10,40, 54 kg. Pom- mersche f 11,10. MAIS, per 2000 kg. Amerik. Mixed disp. 2S2, aangek, 228-229, scoomend f 227-228,.Gei3 La Plata disp. 236, aangek, f 236, Febr.-April lev. f 240, Witte platte Zd.-Afrik. No. 2 disp. f 283, No. 3 disp. 230. ROTTERDAM, 21 Januari. Op de veemarkt aangevoerd 428 vette runderen, .175 vette en gras- kalveren, 6 nuchtere kalveren, 550 schapen of lammeren, 893 varkens. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Vette koeien ,1e kwal. 10010S ct., 2e kw. 8491 ct., 3e kw, 6279 ct., vette ossen le kw. 9098 ct., 2e kw. 8088 ct., 3e kw. 6672 ct, kalveren le kw. 170-179 ct., 2e kw. 14-6358 ct., 3e kw. 115130 ct., schapen le kw. 78—86 ct., 2e kw. 70—76 ct., 3e kw. 50—62 ct., lammeren 8292 ct., Varkens le kw. 6872 ct., °e kw. 6065 ct., 3e kw. 5568 ct., export 6367 et., alles per kg. Handel; Run deren aanvoer iets minder. Han del vlugger. Kalveren aanvoer niet groot, handel iets trager. Schapen aanvoer minder, handel vlug. Varkens aanvoer niet groot, handel tamelijk vlug. Vlasbeurs. Blauw 30.050 kg. 1.25L50, Gro- ningsch 8.000 kg. f 1.201.45, Holl. geel 11.190 kg. 1.20—1.40, Rouw Both 2900 kg. 1—1.20, alles per kg. Handel traag. ROTTERDAM, 21 Januari. Aardappelmarkt. Zeeuwsehe bonte en blauwe f 3.503.75, idem eigenheimers 2.302.5-0, Brielsche eigenheimers f 2.502.90, blauwe eigenheimers f 2.402.70. Bevelanders f 2.302.50, poters 1.602, bravo's f 3—3.50, redstar 2.60—2.80, alles per H.L. Aan voer matig', vraag kalm. VROCWENLOGICA. Uit een circulaire: „Ter herinnering aan 4e Vijfjarige oprichting mijner zaak, noodig ik mijn geachte Clientèle uit, mij nog doze maand en vervolgens met een bezoek te willen vereeren. De 15 Jarige vakkennis, die ik ln ge noemd tijdstip .verworvenlieb, moet. enz." fa, wij lfven snel. PROGRAM VAN ACTIE. Het C. H. hoofdorgaan „de Nederlander" pu bliceert het concept-program van actie, gelijk 't is vastgesteld door 't Hoofdbestuur van de Christelijk-Historische Unie en aan de Alge meen e vergadering van 3 April zal worden voorgelegd. Wij ontleonen -daaraan het volgende: Algemeene beginselen. Het onderscheid tusschen de bevoegdheid van de Regeering en die van de Volksvertegen woordiging blijve erkend. De Overheid, als zelfstandige macht, is ge roepen in wetgeving en beleid de Christelijke beginselen te eerbiedigen. In overeenstemming met de historische ont wikkeling van het Christendom op Nederland- schen bodem, en dus met de beginselen der Reformatie als beheerschenden factor, worde Nederland bestuurd als een Christelijke staat in Protestantschen zin. De eenheid des volks worde bewaard en ge sterkt, ook door v/eerstand te bieden tegen steeds verder gaande groepeering naar gods dienstige, kerkelijke en sociale onderscheiding. De Zondagsrust en de instandhouding van de algemeene erkende Christelijke feestdagen worden bevorderd. De Overheid onthoude zich daarom van alles, waardoor het karakter van den Christelijken rustdag zou verloren gaan en verzekere zooveel mogelijk de Zondagsrust van bij haar in dienst zijnde personen. De groote waarde van het gezin worde er kend en zijne ongereptheid blijve bewaard overal, waar de wetgever daarmede in aan raking komt. Bij herziening van de huwelijkswetgeving worde toegezien, dat de Christelijke grondsla gen van het huwelijk niet worden aangetast. Handhaving van onzen Regceringsvorm en onze Staatsinstellingen. Het constltutioneele Koningschap, ouder het Huis van Oranje, blijve gehandhaafd. Tegen elke revolutoinnaire bedreiging worde van Overheidswege krachtig stelling genomen. Financieel beleid. Het streven blijve gericht op een lager peil van uitgaven en inkomsten dan het tegen woordige. Tegelijkertijd worde toegezien, dat het Staatsbudget niet wordt ontlast ten koste van Provincie of Gemeente en worde tegen over- matigen belastingdrukdoor Provincie of Ge meente van hare ingezetenen gewaakt. Ouderwijs- Bij handhaving van de financieel© gelijk stelling van het openbaar en het bijzonder lager onderwijs, worde gestreefd naar een zoodanige inrichting van het onderwijs, dat, zonder opvoering van kosten, een behoorlijk peil gewaarborgd zjj. Het nijverheids-, landbouw- en handels onderwijs worde bevorderd. Bij den steun aan dit onderwijs, gelijk bij dien aan het middelbaar en voorbereidend hooger onderwijs, worde zooveel mogelijk toe gezien, dat een gelijkmatige verdeeling over het geheele land, in aansluiting aan de be hoeften, plaats heeft en dat de belangen van de bewoners van het platteland daarbij niet worden achtergesteld bij die van de stedelijke bevolking. De Overheid boude de openbare Universiteit in stand, tot ontwikkeling van het wetenschap pelijk karakter der Natie, en doe op weten schappelijk gebied belijdenis van de Christe lijke religie door de instelling eenei' faculteit van Godgeleerdheid op den grondslag der Openbaring. Geestelijk en stoffelijk peil van het Nederlandsche volk. Tot bevordering van de geestelijke en zede lijke verheffing des volks worde aan he twee de lid van artikel 1:2 der Grondewet, nzake nieuw te verleenen tractementen aan bediena ren nan den godsdienst, een ruimere toepassing gegeven. Krachtig worde gesteund hetgeen leiden kan tot beperking van het drankgebruik. De gemeenschappelijke welvaart worde be vorderd door aanmoediging Taa de productie en van het particular initiatief. Voorai in verband met den snellen aanwas der bevolking worden Land- en Tuinbouw, Handel en Nijverheid. Scheepvaart en Vis- scherij bevorderd en worde uitgezien naar alles wat nieuwe bestaansmogelijkheden schep pen kan. De. Regeering onthoude zich van maat regelen, die de ontwikkeling van deze takken van welvaart zouden kunnen bo'emmeren. Tegelijkertijd blijve het oog gericht op hand having en bevordering vau de sociale verze kering, waarbij de voorrang gegeven worde aan kassen of fondsen uit eigen initiatief gevormd. Landbouw. Aan alle maatregelen die de ontwikkeling van land- en tuinbouw kunnen bevorderen, worde door de Overheid bijzondere aandacht gewijd. Een zoo volledig mogelijk ingerichte voorlichtingsdienst behoort daaronder een eer ste plaats in te nemen. De Regeering trachte de uitbreiding van cultuurgrond te bevorderen en de productiviteit van den bodem te ver- hoogen. Mede om den trek naar de groote steden tegen te gaan, worde bij de Overheidsbe moeiing met het verkeer in den ruimsten om vang gewaakt tegen achterstelling van het platteland. Defensie. Zoolang een Internationale rechtsorde niet algemeen is aanvaard en door de hiervoor vereischte middelen niet genoegzaam is ver zekerd, worden Leger en Vloot naar eisch in stand gehouden, tot behoud onzer nationale zelfstandigheid eu ter verdediging van het Koninkrijk der Nederlanden in en buiten Europa. Koloniën. Het Nederlandsche gezag in Nederlandsch- Indig, Suriname en Curacao worde, in het be lang van het gebotle Koninkrijk, krachtig ge handhaafd tegen elke openlijke of bedekte po ging om het aan te randen. Dit gezag worde allereerst dienstbaar gemaakt aan de onbaat zuchtige behartiging van de geestelijke, zede lijke en stoffelijk® belangen der verschillende volksgroepen. De zending worde bevorderd en in haar werkzaamheid beschermd. Slechts worde toe gezien, dat de eene zending niet storend in grijpt ln den arbeid der andere. Verwacht wordt: Zwakke tot matigen Zuidoostelijke tot Zuide lijken wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, lichte tot matige dool overdag, des nachts om het vriespunt De barometer verandert bijna niet. Fietsers en motorrijders lichten op van des avonds 4,54 tot 's morgens 7.30. 1 PROGRAMMA'S VOOR DINSDAG. Huizen (340,9 M., na 6 uur 1852 M.) Uitslui tend K.R.O.-uitzondingen; 12.301.36 Concert door het K.R.O.-trio; 5.306.30 Dinermuziek. Gramofoonplaten6.307.— Duitsclie les; 77.20 en 7.308.Cursus; 88.30 Spr.: II. C. M. Wyf- fels: De Ned. R.-K. Bond voor groote gezinnen; 8.30 „Das Goldene Kreuz" (Het Gouden Kruis), opera van I. Briill, door de Rotterdamrche Opera- en operettever. o. I V. Ed. Flipse. Koor en orkest van leden der Rotterdamsche Philharmonic. M. Flipse (plano). Hilversum (1071 M.) 12.152.Concert door het Boris Lensky-trio; 223D Kookpraatje; 2.303.Gramofoonmuzlek34.Kniples; 45.Microfoon-debutanten; 56.— Orgel concert door P. Paila; 67.15 Concert door het Boris Lensky-trio; 7.157.45 Engelsche les; 8— 8.30 Boekbespreking door R. Houwing; 8.30 9.45 Kamermuziek. Het Concertgebouw-trio L. Zimmerman (viool), M. Loevensohn (cello), J. Spaanderman (piano)9.45 Concert. Omroep orkest o. 1. v. Nico Treep. M. Biitz-Ditmar (zang). Da v entry (1562 M.) 11.05 KooU-praatje 11.20 Gramofoonmuziek; 12.20 Concert. Dorian- trio; 1.202.20 Orkest; 2.50 Muziekles; 3.50 Mu ziek; 3.55 Fransche les; 4.20 Orkest; 4.35 Lezing; 4.50 Orkest; 5.35 Kinderuurtje; 6.20 Gedichten; 6.35 Nieuwsberichten; 6.50 Muziek; 7.05 Strijk trio's van Beethoven; 7.20 L'zing; 7.35 Muziek; 7.45 Lezing; 8.05 Concert. De Mililairo kapel. W. Ajeilo (sopraan), II. Slmmonds (bariton); 8.20 8.50 Prof. RussÉüu: Th, modern Outlook; 9.20 Nieuwsberichten; 9.35 Muziekles; 9.55 Nieuwsbe richten: 10.werken van Handel. R. Glayson (tenor), L. Tertls (viool). Koor. Symphonie- orkest; 1112.20 Dansmuziek. Parijs („Radio-Paris" 1750 M.) 12.502.10 en 4.05—5.07 Orkest-concert 7.05—7.50 Gramo foonmuziek; 8.35 „Die Jüdin", opera van H.ilévy. Orkest en solisten. Langenberg (4 96M.) 12.231,50 en 5.05 5.50 Orkest. Italiaansche opera's; 7.30S.05 Gramofoonplaten van Caruso; 9.05 Voordracht. Zeesen (1649 M.) 11.20—12.20 Lessing-feest. Orkest; 1.503.50 Lezingen; 3.50--4.50 Orkest; 4.507.05 Lezingen; 7.50 „Minna von Barnhelm", klucht van Lessing. Hamburg (395 M.) 10-2011.20 Gramo foonmuzlek; 5.35 Dansmuziek; 7.20 „Nathan der Weise", Lessing; 10.0511.10 Norag, koor en orkest; Brussel (509 M.) 5.20 Orkest; 6.50 Trio concert; 8.3510.35 Orkest, AVONDGEZELSCHAP. „Marie, 't trekt hier zoo, de gasten klagen er over." „Dat komt mevrouw, omdat de hulsdeur open staat." „Maak 'm dan toe". „Dat kan niet, mevrouw, de man met de waschrekening van de vorige maand is er en hij heeft z'n voet tusschen de deur gezet." Liiri JÜJNULH Or DB 'l rtA-d En direct dood Een 14-jaa-ige jongen, W. genaamd, afkom stig uit Emmerik, reed op-den weg van s Hee- reuberg naar Emmerik op de flets, zich vast houdende aan een der wagens van de tram, toen hij door de gladheid kwam te val.en, juist tusschen de wagens in. De machinist en de conducteur, die niets van het ongeval had den gemerkt, zijn tot de grens doorgereden, waar hst ongeluk bemerkt werd. Bij onderzoek bleek dat de jongen direct dood moet zijn geweest, daar het lichaam in tweeën was gereden. BRANDSTICHTING UIT WRAAK Een boerenknecht gearresteerd Te Dalen is een schuur van den landbouwer H. afgebrand. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. Verdacht van brandstichting woed dozin dagen gearresteerd J. H. A., knecht bij II. Deze bekende, uit wraak den brand te heb ben gesticht, waarna hij gevankelijk naar Assen werd geveerd. ONGELUK OP ZEE Een matroos door een ankerketting getrofien Aan boord van den Dultschen zeelichter Wulkslelde. welke Zondagmorgen van Am sterdam naar Hamburg vertrok. 13 op de Noordzee een matroos getroffen door een uit- locpende ankerketting, waardoor zijn linker been op twee plaatsen gebroken werd. Door de sleepboot Hector wend hij met vee.1 moeite van boord gebaald en te IJmulden aan land ge bracht. vanwaar hij na voorloopig verbonden te zijn naar het Roode Kruis-ziekenhuis te Beverwijk ewrd vervoerd. IJS-ONGEVALLEN Gedurende hot afgeloopen week-end zijn in Engeland tengevolge van ijs-ongevallen zeven personen om het leven gekomen. KABINETSCRISIS IN IRAK? Meeningsverscliil over de landsverdediging BAGDAD 20 Januari (R.O.) Men verwacht dat het kabinet morgen zal aftreden wegens verschil van meening met de Engelsche re geering over het vraagstuk der verdediging van Irak. INFLUENZA IN BOEDAPEST Volgens offlcleele berichten van den ge meentelijken gezondheidsdienst zijn te Boeda. peet 10.000 personen lijdende aan een goed aardiger; vorm van Influenza. Vuhuï Klasse. Vijfde Lijst. ITekkine van 21 Januari. i 1000 No. Bi46, 14726, 20bliU. f 460 No. 927, 1122, 16124, 1SS10. 200 No. 431(5, 4650, 4651, 9793, 17-ja 19906. 100 No. 353, 1495, 3339, 6913, 7S22, 8023, 10987, i3256, 14881, 15654, 17831, 19101, 19898. PRIJZEN VAN HO. 73 138 223 334 43J 451 592 063 698 732 771 870 929 11186 li 01 1121 1146 1211 1406 14? 5 1708 1717 1383 1902 2018 2004 2128 2189 2407 2434 24«0 2503 2504 7 56 68 '103 109 147 197 249 333 314 418 435 432 517 528 510 536 600 626 643 654 656 659 673 636 741 785 861 887 891 919 932 937 933 949 1018 1074 1100 1107 1133 1190 1199 1223 1238 1280 1308 1355 1339 1401 1428 14-54 1471 1433 1 510 1557 1567 1620 1621 1532 16-34 1652 1654 1663 166-5 1698 1735 1803 1816 1821 1835 1862 1921 1931 1930 1981 1932 2036 212! 2178 2206 2270 2290 2361 2518 2534 2742 2829 2876 2393 2969 3107 3207 3279 3401 3515 3527 3550 3752 3786 3829 3876 3908 3234 3933 3965 4040 4248 4392 4436 4542 4593 465.3 4725 4762 4840 4S53 4926 4958 4-982 5016 5143 5216 5250 5230 5315 5340 6567 5591 5765 5853 6043 6073 0160 6257 6297 6345 6403 6414 6452 6497 6559 6608 6078 7010 7100 7163 7172 7187 7439 7-169 7610 7705 78i>4 7827 7888 7893 7955 9492 95.19 9554 9599 9692 9761 9784 9833 7976 10062 8004 10110 8143 10120 8100 10203 8233 10261 8307 1 0593 8342 10456 8400 10623 8411 10849 8438 10913 8505 10952 8513 11040 85-39 11112 8633 11125 8761 11225 8958'11522 9003 11326 9112 11332 9160 11344 9236 11402 9385 11643 9398 11668 9435 11680 9454 11892 9477 11901 11971 12021 12022 12177 12224 12231 12615 12699 12301 13010 13089 13141 13206 13210 13419 13452 13585 13648 13782 18902 14118 14168 14367 14549 14621 14732 14819 14828 14931 14994 14960 1510S 15179 15240 15274 15346 15388 15462 15534 15574 15586 1.1626 15678 10U50 16185 16195 16282 16299 16426 16433 161,36 16572 16735 16768 16872 16927 171-35 17225 17310 17379 17424 17637 17673 177-56 17833 17805 17870 17889 17995 180Ö9 18104 18365 184 «4 18.318 18574 18603 18700 1SS71 18915 18919 19194 19540 1959(1 197111 19834 19913 20112 20147. 20223 20223 20213 20311' 2fV190 206211 20863 omö7l 2406 4749 2120 4878 2437 4917 2178 4997 '257u 5015 2578 5035 2619 5040 2638 5044 2673 5062 2715 5070 2717 5077 2826 5170 ■2848 5217 2S52 5289 2SS5 5319 2911 5322 2961 5408 3048 5472 3049 5497 3052 5503 3053 5600 3129 5604 3135 £6ril 3141 6693 3153 6699 3230 5727 3065 5728 3303 5811 3362 5836 3363 6850 3372 5809 3389 5378 3395 5931 3407 0025 3431 6030 3434 603® 3438 6050 3476 6087 3490 6003 3583 6 U7 3693 6167 3623 6172 3632 6180 3646 6200 3690 6220 3711 6247 3768 6277 3762 6293 3847 6294 3871 6383 3873 6388 3941 6389 3948 6435 39:4 Of49 4017 6480 4053 6502 4128 6504 4166 6536 4168 6586 4179 6614 418! 6637 4186 6638 4206 66-18 420S 6687 4249 6756 4267 6757 4282 6797 4291 6807 4294 6619 4302 6824 43<>8 6843 4316 6&CU 4332 6631 4370 6072 4413 7U01 4466 7002 4493 7033 137 45 "3 46.34 7052 7060 7103 4663 7127 4743 7153 4748 7212 7237 9957 12961 7245 9967 12988 7259 9996 13031 7270 10011 13192 7376 10046 13217 7411 1U072 13238 7438 10101 13249 7472 10169 13329 7526 16174 13350 7546 10214 13358 7566 1022] 13444 7582 10239 13448 7594 10281 13460 7836 10323 13468 7666 10324 13481 7777 10362 13491 7750 10373 13523 7948 10378 13563 7962 10457 13572 7.980 10553 13643 8030 10643 13701 8044 10656 13716 8309 101.09 13747 8120 10751 13753 8177 10781 13759 8178 10795 13789 8*232 10334 13842 8309 10851 13928 8384 11015 13956 8404 110S3 13976 8420 1106*7 14096 8479 11107 14198 8490 11167 14254 8517 11214 14310 8527 11277 14320 8537 11237 14322 8567 11308 14311 8643 113.56 14349 8681 11445 14108 8703 11557 14443 8700 115*2 14449 3766 11024 14482 8780 11659 14532 87S8 11639 14542 8801 11642 14548 8809 11730 1 4552 8815 11775 14r«5 8861 11779 14 *3 8933 11783 14611 8987 11864 14637 9004 11879 14733 8016 11931 14789 9094 11964 14808 9132 12005 14S!,2 9141 13013 14342 9158 12050 14877 0198 12135 14989 9283 12163 15051 9300 12181 15056 9345 12190 15110 9416 12190 15133 9418 12227 15138 9433 12242 15143 9451 12262 15109 9-507 1 2270 15173 9515 12313 15234 95-45 12324 15286 9546 12363 15359 9560 12417 15386 9600 12434 15459 9671 12517 15495 0076 12578 15509 9734 12585 15512 97U 12588 55524 9745 12(318 15540 9766 12650 15557 9803 12714 155S9 9815 12726 15630 9822 12747 15656 9827 129*22 15716 9828 12940 15718 9380 12958 1573S 9923 12959 15795 15812 18358, 15908 18357! 1.5826 1844a 15943 18470 15951 1854(1 15956 185671 16010 18-5871 1C028 18628! 16038 1801» 16071 18731 16088 18744 1609*2 18770! 16112 187711 16141 18S0» 16169 18869 16*229 18873! 16214 18-ic9! 16251 19007 16312 19033 16314 19100 16335 19104 16377 19151 16300 19173 16391 19221 16407 19230 16425 19259 16476 19260 16482 19314 16484 19333 16488 19343 16500 19357 165120 19411 1G528 19424 16540 19164 16549 19487 16570 19551 16722 19600 16727 19619! 16732 1966® 16756 19667 16778 19670 16862 19693 16868 19823 16916 19833 16919 19865 16917 19867 16978 19873 16982 19925" 10998 19943 17000 19399 17003 20051 17035 20073 17047 20084 17110 20087 17140 20091 17153 20141 17210 20190 17234 20213 17266 20267 17300 *20*270 17473 20315 174.89 20315 17571 20353 17595 *20371 17622 20413 17649 20487 17738 20-183 17798 20500 17816 20593 17840 20605 17907 20639 17954 20652 1802-2 20663 13027 20663 18029 20673 18040 20710 18076 20733 18159 20799 18160 2080? 18164 208-16 18*212 20SH2 18250 20913! 18291 20987| In de vorige lijst stond: 5635 m. z. 5655 Reel. 25095 VM 9 DOOR DE GLADHEID GESLIPT FAILISSEMENTSSTATISTIEK In de week van 14 Januari!19 Januari 1999 zijn in Nederland uitgesproken 64 tailllsse- merite n. -. Een auto tegen den berm van de trambaat Tengevolge van de gladheid Is in den nacht van Zaterdag op Zondag de heer Milkens uit Rotter cl .m op den Haagweg ter hoogte van da verffabriek nabij Delft mot zijn auto geslipt en met een achterwiel tegen den berm van de trambaan gekomen. Het wiel brak en de inzittenden werden door elkaar geschud, zonder evenwel ernstig letsel te bekomen. De auto werd door den heer J. de Graal met behulp van een kraanwagen naar dien«| garage gesleept. EIERENVEILING Aangevoerd 1424 kippeneieren, prijs f 6.50 toj f S.60 pea- 100 stuks.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 3