Tweede Blad Donderdap 24 Januari 1929 Pagina 1 i V OFFERS AAN DE ZEE. VAN HET R. K. WERKLIEDEN VERBOND DE UNIE VAN UTRECHT OFFICIEëLE PLECHTIGHEDEN 1 ,DE DOMTOREN IN WELSTAND' D£ GASKWESTie. Onlangs trokken Engelsche redders er op uit om een schip in gevaar bij te staan. Zij gingen moedig de gevaren in lerwille van onbekenden, hebben niet op eigen moeite gelet, noch op hetgeen zij achter lieten. Zij deden eenvoudig en zonder ophef hun plicht. En hun boot sloeg om en zij verloren hun léven. Hun lijken spoelden aan, heel het dorp rouwde. Voor eenige dagen in Hoek van Holland. Weer een schip in nood en weer komen redders, schepen zich in en gaan met den doodgewonen, als vanzelfsprekenden moed der eenvoudigen. Zij weten hoe dikwijls ze het al deden en het er goed afbrachten; hoe goed de boot is, hoe rustig en bekwaam de schipper, hoe goed-willend allen zijn; maar zij weten ook, wat er gebeurde in eigen familie en in de huizen van buren en bekenden. Zij kennen den diepen, plotselin- gen rouw, het afscheid zonder terugkeer, het wanhopig wachten» en het ontzettende brengen van slechte tijding. En de zee en de vónd, de brekers en de grondzeeön, hoe onmogelijk sterk en grillig die kunnen ■wezen. Zij gaan toch. Want. er zijn menschen in gevaar! Zij hebben misschien zelf gezegd, toen de boot uitvoer, dat het zeer gevaarlijk was. Misschien hebben zij in malsch en hartig Hollandsch gesproken over degenen die thuis zitten op de kantoren alleen en winst willen maken en daarom door laten varen. Maar zij zijn gegaan on kwamen geen van allen terug. De boot dreef aan en hun lijken. En intussclien gingen weer anderen met denzelfden, eenvoudigen, bijna vanzelf sprekenden moed. Dat is groot en menschelijk in den bes- ton zin. Daarvoor staan we vol bewon dering stil. Het is grootscher dan de zee en machtiger dan de storm; het is de mensch in zijn mooiste uiting: Vol moed en zelfop offering voor anderen. Maar zij, die bleven? Hoe jammer, dat voor hen de openbare liefdadigheid opgeroepen wordt. Niet, dat we de zaak het niet waard achten, maar moet op deze wijze voor de nabestaanden .van verongelukte helden worden gezorgd? Ligt het niet voor de hand, dcut de be trokken maatschappijen, die de winsten op- Strijken, waarvoor de schepen varen, ook loyaal zorgen voor do menschen, die het ge vaar ingingen op zee? liet redden van die levens is één van de belangen der maatschappijen wier schepen vergaan. Zij hebben dan ook dait redden te honoreeren. Ligt het niet voor de hand, dat mannon als do nu verongelukte redders kunnen vragen om zekerheid van bestaan voor hun vrouwen cn kinderen, als zij zelf omkomen? Zulk een regeling schijnt zoo eenvoudig; het is te hopen, dat zij of een soortgelijke spoedig komt. NIEUWE COMMISSIES Voor onvolwaardige arbeidskrachten Het Verbondsbestuur besloot volgens de ,,Volki8kr." tot het in het leven roepen Van een i permanente commissie, welker taak het sal rijn üe belangen van onvolwaardige arbeidskrach ten zooveel mogelijk te behartigen, mede door het vraagstuk in zijn geheel van arbeiders- 1 standpunt te bestudeeren, Namens het Verbondsbestuur zullen in deze commissie zitting nemen de heeren Hermans, Kuiper en Schutte, terwijl ultgenoodlgd zijn in de commissie een lid aan te wijzen de hoofd besturen van den Bosschen Dioc. Werklieden- bond, den R. K. Mijnwerkersbond, den R. K. Metaalbewerkersbond, den R. IC. Tabaiksbewar- kersbond en den R. IC. WeWdiédenbond In liet Anrtsdlocees. Voor Herwonnen Levenskracht werd in deze commissie aangewezen de heer J. Th. van der Laan. Jhi eerste vergadering der commissie zal a.s. Maandag plaats hebber. Voor de belastingen Voorts heeft het R. K. Werkliedenverbond eon commissie Ingesteld, welke zooveel möge- Ujk na zal gaan de pract.ische werking van onze complete belastingwetgeving directe i Boowel als indirecte om te kunnen co'nstatee- ran, hoe het beginsel belasting naar draag- kracht" ongeveer tot uitdrukking komt in de werkelijkheid en eventueel voorstellen te doen Waarvan da verwezenlijking kan leiden tot, zoo tioodlg, betere verwezenlijking van genoemd be ginsel. In deze commissie hebben zich bereid ver klaard zitting te nemen prof. mr. G. M. G. H Hussel, hoogleeraar aan de Nijmergsche Uni- fvsreiteit, prof. dr. H. A. Kaag, lioogLeeraar aan de R. K. Handelshoogeschool te Tilburg en de heeren W. A. J. Visêe, hoofdcommies van het Centraal Bureau voor do statistiek in Don Haag J. H. Hendriks, belastingambtenaar te Rotter dam, W. J. Engelhard, hoofdbestuurslid van d I »1 - Ti» >i iVeibomdspenningmoester en Joe. Veldman, secretaris van den Dioc. Bond van R. IC. SVerkliedenvereenigingen ln het Aartsbisdom. De Installatie van deze commissie zal plaats hebben op Donderdag 31 Januari. BEZOEK VAN DE KONINKLIJKE FAMILIE UIT DE AARDEWERKINDUSTltm *Sf>< f Na de staking te Maastricht Ter herdenking van de Unie van Utrecht was 't Sticht gister in feestdos. Reeds vroeg tijdig trok het publiek in grooten getale naar het Centraal Station waar even voor elven H M de Koningin, vergezeld vaar Z.IC.H, Prins Hendrik en H.K.H. Prinses Juliana en H.M. de Koningin-Moeder aankwam en door het gemeentebestuur werd verwelkomd. Aanstonds werd te midden der menigte, dio de Koninklijke Familie hartelijk toejuichte, pea- auto naar het Domplein gereden, waar aan den hoofdingang van het Universiteits gebouw het College van Curatoren do hooge gasten ontving en geleidde naar de kapittel- raad. Daar voerden achtereenvolgens het woord Prof. Dr. G. W. Kernkamp en Dr. J. Th. de Visser. Prof. Kernkamp sprak over „de wording der unie van Utrecht. Dr. J- Th. de Visser hield een rede over „de beteekenis van de unie van Utrecht Na deze plechtigheid begaven de genood ig- den zich door de Kloostergang naar het Dom plein, terwijl de koninklijke gasten zich eenigen tijd ophielden in de Senaatszaal, waar na ook door hen het Domplein door den hoofdingang van het UnlversiteiBsgtebouw werd betreden. Vlak bij den ingang van dit gebouw stond de eerewacht der Utrechtsche Studenten Weerbaarheid opgesteld. Hare Majesteit de Koningin legde aan den voet van het Standbeeld van Graaf Jan van Nassau een fraaie krans neder, evenais H.M. de Koningin-Moeder, Dr. H. Th. 's Jacob Com missaris der Koningin van Utrecht deed insgelijks namens het provinciaal bestuur van Utrecht, dr. J. P. Fookema Andreae, burge meester van Utrecht legde eveneens een krans naméns het gemeentebestuur van Utrecht en de professoren Dr. G. W. Kern kamp en F. H. Krom legden kransen neer namens het Herdenkmgscomité (Prov. Utr. Genootschap van IC. en W., Historisch Genoot schap en de afdeeling Utrecht van het Alg. Nederl. Verbond. Gedurende deze ©ogenblikken speelde de Domcarillonist, de heer J. 'Wagenaar het Wil helmus, waarna evenals 350 jaren geleden ge schiedde na het teekenen der Unie, gedurendo eenige minuten de groote Domklokken luid den. Daarop begaf het Koninklijk Gezin zich weder naar het Universiteitsgebouw waar plaats genomen werd achter een der vensters der bovenverdieping ter beschouwing van het thans aangevangen vaandel-défilé van niet minder dan 61 vereeiglngen en muzlekkorp- se, dio in de Maliebaan opgesteld, in fleu- rlgen stoet door de stad schreden, langs het Universiteitsgebouw defileerden ca onder den hoogen Domtoren door het Domplein verlieten. Na dit prachtig geslaagd défilé door do be- vlagde stad reed H.M. de Koningin met H.K.H. Prinses Juliana en Z.IC.H. Prins Hen drik naar Paushuize waar bij den Commis saris der Koningin de lunch werd gebruikt, terwijl H.M. de IConlngin-Moeder Utrecht In middels verliet en naar den Haag vertrok. Tegelijkertijd had in het Hotel des Pays Ba3 een noenmaal plaats door het Provinciaal Bestuur aan autoriteiten en college-besturen aangeboden. Na do idecktighéid in de St. Michaels kapel is de Koninklijke Familie gieterenmiddag langs een omweg naar het station gereden, terwijl het publiek de pasèöere'hde hooge gasten harte lijk toejuichte. In het station en op het perron onderhielden H. M. de Koningin en Z. IC. H. Prins Hendrik zich nog eenigen tijd met dr. H. Th. 'a Jacob, Commissaris der Koningin en dr. J. P. Fockema Andreae, burgemeester van Utrecbt, waarna onder gejuich deT aaamgeloopen menigte de trein naar den Haag vertrok, terwijl H. M. allen ten afscheid toewuifde. De verlichte Domtoren. Na dè proefneming, eenige dagen geleden, heeft do Domtoren gisterenavond wederom in feestverlichting gestraald, als .een lichtend monument oprijzend boven de stad. De verlichting was ontworpen door Gemeente werken en Electricl teitsbedrijfsamen met de N.V. Philips' Gloeilampenfabrieken tot welke men zich om advies wondde. Een verlichting met rijen lampjes langs de transen wilde men liever niet; immers men zou den Dom zelf moeten zien en niet een illu minatie. Een normale verlichting door middel van zoeklichten was vroeger reeds aange bracht; men wilde een warmer effect dan toen werd bereikt. Het Philipsadvies luidde daarom: oen ver lichting in kleur zoowel van bulten als van binnen, en zoodanig, dat van beneden naar boven de kleurtoon steeds lichter zou worden overeenkomstig do stijging van het bouwsel. Het bereikte effect, zooal3 de statige Dom daar gisteravond stond, was waarlijk toover- achtig. Philips stelde 63 bundellichten en gevellich- ten voor deze verlichting bereidwillig ter be schikking, waarin het Electriciteitsbedrijf even zoovele lampen van 1000 Watt plaatste, zoodat 63 K.W. den Domtoren uit het duister deden oplichten. WIJZIGING ZUTDERZEESTE UN WET- PATER A. GIELEN S.J. De toestand van Pater A. Gieleu S.J. is langzaam vooruitgaande, zoodat de geneesheer jtvenvacht, dat zijn Eei-w. aan het eind dezer jejTek het Maria Paviljoen zal kunnen verlaten. Nog in dil zittingsjaar? Door het Tweede Kamerlid den heer Lovink is aan den Minister van Waterstaat de volgende schriftelijke vraag gericht: Is do Minister bereid, mede te dealen, of het nader advies van do Generale Comimissio be- 1 effende een eventueele wijziging van de Zul- derzeesteunwet (vergadering van de Tweede Kamer van 11 December j.l.) reeds is ingeko men en, zoo ja, of het advies den Minister aan leiding geeft, de indiening van een voorstel tot wijziging dier wet nog in dit zittingjaar te Ifcavor deren t CONFERENTIE DER ORGANISATIES MET DE DIRECTIE 'Over de nieuwe moniborokening der ovens ia de at'deeling „De Bek" te Limmiel-Maastricht, waarover verleden week Vrijdag een wilde sta king uitbrak, had Dinsdag j.l. een bespreking plaats fcussehen de dirèctie en de vertegenwoor digers der Katholieke an Soc. Fatarieksarbei- ders'bondcn. Zaterdag werd do arbeid weer hervat en zijn de geleden loo-ntekorten bijbetaald volgens de gemiddelde overeengekomen loonen van Oct. j.l. Over do nieuweloonregeling werden van de zijden der Katb. en Soc. organisaties de bezwa ren naar voren gebracht. De directie heeft haar regeling teruggenomen en zal aan béide 'organi saties een andere ontwerp-regeling doen toe komen. Daarover zal Dinsdag 19 Februari wor den geconfereerd. Afgesproken werd, dat gèdurende vier weken de arbeiders geen terugslag in loon mogen heb ben, maar de berekening weer moet geschieden naar de loonen, wélke in October werden vast gesteld, zulks in afwaohting wait hét voorstel der directie gaat woeden. De definitieve afwer king van het door de Kath. organisatie afzon derlijk aanhangig gemaakt voorstel tot verbete ring der stokersloonen te Limnnèl, zal alsnog nader worden besproken. Op de vraag der ver tegenwoordigers der Kath. organisatie, wat dienaangaande wordt overeengekomen met terugwerkende kracht in te voeren vanaf 1 Jan. 1929, dealde de directie mede, daar wel iets voor te voelen. INGEBRUIKNAME VAN EEN gereformeerd kerkgebouw Te Herkingen HET KAMERLID KERSTEN STELT VRAGEN OVER HET OPTREDEN VAN DEN BURGEMEESTER Door het Tweede Kamerlid den 'heer Kersten zijn aan den Minister van Binnenlandnche Zaken en Landbouw de volgende schriftelijke vragen gesteld: Is het den Minister bekend, dat de burge meester van Herlclngen den leden der Gerefor meerde gemeente te Herkingen 'belet het nieuwe kerkgebouw in gebruik te neme®» door zich met sterke, van vuurwapenen voorziene, politie macht voor dat kerkgebouw te plaatsen Kan de Minister mededeelen, of Nieuwjaars morgen van den gummistok gébruik is gemaatet, om aan leden der genoemde gemeente den toegang te beletten Is de Minister van oordeel, dat de zoowel onder lo., als (indien de berichten waarheid zouden bevatten) onder 2o. genoemde wijze van optreden door den burgemeester tegen een rus tige bevolking (afgezien van het, recht, om het kerkgebouw open te stellen of te sluiten) de geweüschte Is Indien de Minister oordeelt, dat voor zulk een optreden geen noodzaak bestaat, en andore middelen den burgemeester ten diensite staan om zijn vermeend recht uit te oefehen, is de Minister dam bereid, dit <ien burgemeester onder de aandacht te brengen HET DRAMA TE GROOTEGAST Poging tot het verwekken van relletjes tijdens de begrafenis Tijdens de begrafenis van de slachtoffer» van het drama te Gröotegast hebben gisteren anarchisten getracht in Hoogkerk relletje» te verwekken. Door middel van «au megafoon riepen zij de menschen op straat bijeen, schimpten op do politie en verheerlijkten den moordenaar. De politie van Hoogkerk was hij de be grafenis te Grootegast tegenwoordig, zoodat er niémand aanwezig was, om in te grijpen. Gelijktijdig werd door communisten een vergadering belegd, waar een spreker uit Den Haag een rede hield over het onder werp: „De misdaden door de politio zelf bedreven". Bij de vergadering, die door een 30-tal menschen bezocht was. waren ook eenige marechaussees aanwezig, die echter geen reden tót. ingrijpen hadden. VERDUISTERING DOOR 'N rijksklerk Met 2 jaren gevangenis gestraft De rijksklerk B. J M- A, te Oudenbosch, die een bedrag van ongeveer 30.000, hem door belastingschuldigen afgedragen, in den loop der jaren verduisterde, werd door de Rechtbank te Breda veroordeel-] overeenkomstig den eisch tot 2 Jare®- UIT ONVEILIG LIMBURG Weer een inbraak opgehelderd De politie te Kerkrad® heeft thans een zesde door den te Maastricht gedetineerden P. ge pleegde inbraak opgehelderd, n.l. den nachte lijken diefstal met braak door hem geploegd half November ln de hoeve Dentgenbach, be woond door den landbouwer S. Goederen dezen ontstolen, werden in de woning van P. in be slag genomen. SPOORWEGONGEVAL DOOR DEN MIST Trein op een lorrie gereden. Doordat de mist bet uitzicht belemmerde, is gisterenmorgen te Helenaveen een trein uit Helmond op een lorrie gereden, welke op het hoofdspoor stond. Het eerste personenrijtuig werd ernstig beschadigd en moest uit den trein worden verwijderd, locomotief en bagage wagen liepon geen schade op. De lorrie werd vernield. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. R Pf| De gerestaureerde St. Michaelskapel it- den Domtoren se Utrei. Plechtige samenkomst in de St. Michaelskapel te Utrecht ter gelegenheid van de voltooiing der restauratie van den Domtoren. KONINKLIJKE BELANGSTELLING. Men meldt ons uit Utrecht: Na de ochtendplechtigheden in de bevlagde stad, en na de lunch ten huize van den Commissaris der Koningin, reden H. M. de Koningin, Z. IC. H. de Prins en H. IC. H. Prinses Juliana naar den Domtoren, waar, na een korte ontvangst in het opgangsgebouw de Hooge Gasten zich langs de Bisschopstrap naar de St. Michaelskapel (in den Domtoren boven den doorgang geleges) begavén. Bij het binnentreden der Koninklijke Familie voerden de heeren Van Leeuwen, Vellers en Kwant, leden van het Utr. Sted. Orchest, een gedeelte uit van oen trio voor viool, fluit en alt, van Beethoven. In de St. Michaelskapel was een voornaam gezelschap bijeen. Toen alien hadden plaats genomen, sprak de burgemeester van Utrecht, dr. J. P. Focke- man Andrea, een rede uit, waaraan het vol gende is ontleend: „De Domtoren ln welstand", aldus staat ge schreven boven het plan, dat in 1899 de toen malige directeur der Gemeentewerken op maakte voor de restauratie van den toren. Een ideaal, dat helaas noch hij noch een der an dere vooraanstaande figuren, die het herstel lingswerk hebben aangevat, verwezenlijkt heeft gezien. Heden mogen wij het wel als bereikt beschouwen, al zal een enkel onderdeel nog moeten worden afgewerkt. Het gemeentebestuur van Utrecht acht het een buitengewoon voorrecht, dat Uwe Majes teit, vergezeld van Zijne Koninklijke Hoogheid den Prins der Nederlanden en Hare Koninklij ke Hoogheid Prinses Juliana, aan de plech tige samenkomst ter gedenking van dit ge wichtig feit de bijzondere wijding wil schen ken van Hare aanwezigheid. En het verheugt er zich over, dat het hier voorts een aanzien lijke schare van gezaghebbenden uit de onder scheidene provinciën des lands en warme vrienden van den Domtoren zooveel als deze ruimte kon bevatten - voor deze plech tigheid bijeen mag zien. De restauratie nam ln 1901 een aanvaug heeft alzoo ruim 27 jaren gevorderd. Wat ons in het bijzonder met dankbaarheid vervult is, dat het gansche werk zonder onge lukken is volbracht, en zulks niettegenstaande de arbeid allerminst vrij van gevaren was en er tijdens de restauratie menig hachelijk oogenblik is geweest, waarbij van de leiders groote kundo en gespannen aandacht, onafge broken werkzaamheid en zorgvuldige aanwij zingen, som3 van uur tot uur, werden ge vraagd, en verder van alle medewerkenden groote voorzichtigheid, goede vakkennis, stipte uitvoering der gegeven opdraehten, en liefde voor het werk. Wie door zijn arbeid met den toren wat he kend geraakte, ging er aan hechten. Gelijk ook in het algemeen de Utrechtsche burgers aan den toren gehecht zijn. De toren leeft als het ware met ons mode en in gewichtige «ogenblikken doet hij op bij zondere wijze van zich spreken. SLACHTOFFERS VAN HET IJS. Zeven kinderen te water, waarvan er een overleed Te WaaMVfe zijn zeven kinderen, toen op weg wftren waar schooi, door het ijs van de Spoorsloot gezakt. De vader van vier hunner kwam .iulsrt voorbij do plaats des onheüs en kon vrij spoedig zes der drenkelingen op het droge brengen. Zijn jongste zoontje echter Was onck-r -het ijs geschoten. Na veel moeite slang- do de man er in ook dit kind te redden Do kleine had echter reètls het bewustzijn verb ren en kwam na eenige uren eerst een weinig hij. Later is 't evenwel toch aan de gevolg-m overleden. Drie personen door het ijs gezakt om twee anderen te redden Te Beverwijk zijn twee personen, die het nog hadden gewaagd om op de Ringvaart van den Wijkermeerpoldor schaatsen te rijden, door het ijs gezakt. Een hunner kou worden gered, doch toen men eenigen tijd later den 18-jnrlgen IC te Beverwijk woonachtig, koe bevrijden, bleek deze reeds te zijn verdronken.. Bij de reddingspogingen zakte nog een drietal red ders door het ijs. doch zij kondon door om standers spoedig op liet droge worden ge bracht Twee broertjes verdronken Te Schutlenburg (Fr.) zijn twee zoontjes van de V., door hét ijs gezakt en verdronken. Het is de plicht van ons on ran wie na ons komen, om er van dit oogenblik af voortdurend nauwlettend voor te zorgen, dat liet bouwwerk geen schade beloopt en ia een goeden staat van onderhoud blijft. Ett mochten te eeniger tijd weder ingrijpende hen* stellingen noodig blijken, dan zal bet de eer van Rijk en Gemeente moeten zijn om in dia voortreffelijke samenwerking, waardoor dit gansche herstellingswerk is gekenmerkt en dat terwijl de vraag, wie den toren in eigen dom heeft, het Rijk of de Gemeente, tuseckeu ons onbeslist is gebleven! opnieuw met zorg over den toren te waken. Na deze rede, terwijl opnieuw de muziek zich deed hooren, onderhield Hare Majesteit zich eenigen tijd met enkele der voornaamst® genoodigden en liet Zij Utrechtsche gemeente raadsleden en anderen aan zich voorstelleu. Ook Prins Hendrik en Prinses Juliana gingea de rijen langs en onderhielden zich met d# aanwezigen. Daarna plaatsten de hooge gasten hun handteekenlng ln een gedenkboek. Vervolgens begaf het Koninklijk gezin zicli nog een verdieping hooger om de Egmond- karri te bezichtigen. Ondertnsschen stroomde de St. Michaëlskapel leeg. "oen wij de schemer donkere bisschopstrap afdaalden, hoorden wij huiten luid gejuich: H. M. de Koningin had zich boven in den toren op het balcon be geven en de samengepakte menigte beneden jubelde haar toe. II. M. de Koningin had den wensch te ken nen gegeven om de St. Michaëlskapel ook nog te zien in haar voortaan dagolijksche ge» daante. Na een nieuw bezoek aan hot ge restaureerde torenvertrek daalden de hooge gasten de vele trappen weer af en werden onder het hoera-geroep der menigte en nel wuiven met zakdoeken en hoeden do auto'* opgezocht, die de Koninklijke Familie verder voerden door de vlaggende en feestende stad. Zoo eindigde de door het gemeentebestuur kourlg-gearrangeérd© plechtigheid, die ra weerwil van het rechtmatig feestbetoon bij d# geslaagde restauratie voor ons toch ook iet* weemoedigs had. Waut hoeveel gedachten wekt zij bij ons niet op, hoeveel gevoelen* maakt zij niet wakker, met hoeveel innig* banden zijn wij katholieken nog verbonden met het verleden, waarvan men met zooveel piëteit en goed© bedoelingen den luister terug wil roepen in de ruimten van dat geschonden monument HULDIGING J. A. H. WAGENAAR. Niet lang kon er gisteren rust heerschen onder de gewelven van de St. MicbaëlakapeL Want nadat de officieele bijeenkomst geëindigd was, had later in den namiddag nog een huldl» ging plaats van den klokkenist van den dom, den heer J. A. II. Wagenaar. Het carillon bevatte een klok van minder be vredigend© kwaliteit. Deze is nu door een betere van Engelseh maaksel vervangen ett daarop zijn naam en beeltenis aangebracht van den carillonnist als een hulde voor zijn arbeid. De klok werd met een toespraak van Tin, Meyer, voorzitter van de Utrechtsche Klokken spel vereeniging, aan de gemeente aangeboden en door den burgemeester aanvaard, die ooi den heer Wagenaar hulde bracht en dankt! namens de Utrechtsche burgerij. Te Langendijk en St. Puncras ER WORDT EEN COMMISSIE VAN ONDERZOEK INGESTELD Bij de gemeentebesturen van Langendijk et St. Pane ras is van den Commissaris der Kaj nlngin in -Noord-Holland bericht ingekomenj dat Z.Exc. voornemens lb een commissie te ba noemen, die een onderzoek zal Instellen naai do juistheid van de beschuldiging in zake ha( al- of niet ten onrechte genieten van 5 pc# van uitbreidingen der gasfabriek door den df recteur dor gasfabriek van de 4 Langend ijkel gemeenten en St. l'ancras. De gemeenteraad van Zuld-Scharwoudö ÏXS sloot met 5 tegen X stem zich bij de uitspraaf (lier commissie te zullen neerleggen. De ta gen stemmer, de heer Du Burek, motiveerde zijl stem door er op te wijzen, dat de raad nog kori geleden met 5 tegen 2 stemmen had uitgesprq ken, dat het bedrag ten onrechte was genoten en dus de consequentie van zijn eigen beslui} had te aanvaarden n.l. den eisch tot terug storting. BOERDERIJ AFGEBRAND. 18 stuks vee in de vlammen omgekomen. Te Zeddarn is gisterenmorgen de boerderl van den landbouwer R. totaal afgebrand. Eel paard, 5 koeien en 12 varkens kwamen in dl vlammen om.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 5