1 W0r.?4SDAG 6 FEBRUARI 1929 EERSTE BLAD PAGINA 3 VERVALSCHTE POSTZEGELS. LAATSTE BERICHTEN WEERBERICHT. 449' STAATSLOTERIJ. PRIJZEN VAN 70. j ROTTERDAMSCHE ONDERWTJZERS- t| ZANGVEREENIGING. H Manuel de Falla. Claude Debussy. Het zou ongetwijfeld een groote verrassing zijn geweest, wanneer de kennismaking met „Au jardin de Marguerite" van Roger Ducasse Ihad plaats gehad. Doch nu het noodlot de be slissing had geveld, dat die noviteit niet kon gébracht worden, was ons een herhaling van Manuel de Falla's lyrisch drama „La Vie Brève" ongetwijfeld welkom. Vier jaren gele den is, ook tijdens een R. 0. Z.-uiitveering en eveneens onder den steeds naar interessante noviteiten zoekenden directeur Pbons Du-sch, gebleken, dat deze opera van de Falla met (hare prachtige, schuimend-Spaansche rhyth- inen een waardevol stuk muziek is. En nu de Jtotterdamsche Onderwijzers-Zangvereeniging gedurende twee avond-en de reprise dezer in- Btrumentaal-schitterende partituur heeft gebo den, kon bovendien blijken, dat die partituur nog niets van zijn schilderachtige belangwek kendheid heeft ingeboet. Dusch' gemengde koor heeft zich in de groo te ensembles uitmuntend gehouden. Was er op (de generale repetitie van Maandagavond nu en dan nog eenige vrees voor lichte déraille menten, tijdens de uitvoering van Dinsdag avond in een goed bezette Groote Doelezaal is het tot een paar weifelende attaques in den samenzang beperkt gebleven. De koorzang Iklonk goed en overtuigend. Er zat „Schwung' In de executie, vooral tijdens de Falla's oeuvre. Echter hebben de zangeressen en zangers ook h.un klein aandeel in Debussy's teeder-aange- etemde „l'Enfant Prodigue" naar artistiek be boeren vervuld. Voor het koor der R. O. Z. al- eoo is deze avond een goede noot geworden in de annalen der vereeniging. Het Utrechtsch Stedelijk Orkest, dat zulk een groot werkzaam aandeel heeft in het de Falla-werk, heeft zijn partij met accuratesse en brille weergegeven. Ook de Delmssy-parti- truur hebben de Utrechtenaren alle eer aange daan. Van de solisten hebben inzonderheid de SDordtsche sopraan B. Mak van WaayDoore mans en de tenor Louis van Tulder zich vocaal onderscheiden. Mevrouw Mak van Waay bleek (Uitnemend gedisponeerd, terwijl van Tulder's blanke timbre en sensitieve voordracht ander maal aller bewondering hebben verdiend. Ook van de alt, Suze bugle, kunnen we ons dezen ikeer goede momenten in zang en plastiek her- ■Jmneren. Ten opzichte van den bas, Willem Ra- velLl, kan de waardeering minder groot zijn. Noch zangkunstlg, noch expressief heeft zijn zingen eenige voldoening kunnen schenken, terwijl de door hem weergegeven partijen ln de werken hem daarenboven zeer slecht bleken te „liggen". Naar aanleiding van Dnsch' benoeming tot „Officier de l'Aoadémie", is den ijverige® diri gent een fraai bloemstuk aangeboden. FRITS EN 'ELLEN KOK. liet ware misschien meer ln het belang der kunst geweest, indien de pianiste Ellen Kok alleen een concert-avond had gegeven, dus: ■onder de medewerking van deh Violist Fritz Kok. Deze moest thans de hoofdpersoon vaji de Uitvoering zijn, terwijl de klavierspeelster slechts v «en rol op het tweede plan had te vervullen. Was het niöt wat onvoorzichtig en met het gevaar, nog niet geheel Ingespeeld te kunnen t «Un, dat Frits Kok zijn programma inleidde met «en solo voor de viool. Maar de Bacli-Chaconne Werd waarlijk nog niet zijn slechtste praestatie. Er kleefden feilen, zeer vele feilen zelfs aan de Vertolking, doch er waren ook oogenblikken, dat Ifle voordracht zich in eenige bezieling mocht ver heugen en dat de toon een zuivere aanstrtjking genoot. Want na Bach was het met de reine afwerking en de preciese verzorging van den Vedeltoon vrijwel gedaan. In de d-moll-Sonate Van Brahms kwam het zelfs vaak tot grove Ultbeeldlngs-ongerechtigheden, én in klankvor ming, ên in opvatting. En in de erg verwaterde Eanse Macabre van Godowsky en in de door Carembat vrij ongemotiveerd bewerkte Debussy- Jlederen voelden we ze'fs een groote slapte, een aanzienlijke inzinking in het vioolspel van Frits Kok Gunstig onderscheidde zich daarnaast hot piano-aceompagnement van Ellen Kok. Ook bh haar waren (vele tekortkomingen te noteeren. Zoo o.a. ontaardde de met groot enthousiasme bedoelde aanslag meer dan eens in aanslag ruwheid. Maar over het algemeen gaf de pianiste toch blijk een muzikale natuur te bezitten, de technische en expressieve kwaliteiten te hebben welke haar zeifs voor meer dan voor de thans haar toebedeelde taak capabel kunnen doen zbn. De Groote Nulszaal was slechts matig bezet met vriendelijk gestemde toehoorders „ST- CAECILIA" R. E- T. Men schrijft ons: De R.K. Mandolineclub „St. Caecilia", direc teur de heer Anton W. Ganter, had Maandag avond bij de herdenking van haar 4-jarig be staan wel succes, want de Schouwburgzaal van Odeon was tot in alle hoeken bezet. Ia%ijn openingswoord heette de voorzitter, Be heer H. H. van Aal. allen hartelijk welkom. Spreker wijdde enkele woorden van dank aan Be lieeren hoofd-eontroleurs en controleurs der R. E. T. voor hun belangstelling, alsook waar- deeirende woorden tot St. Caecilia's begunsti gers. Onder leiding van haar eminenten direc teur bracht St. Caecilia een drietal muzieknum mers ten gohoore. Haar snarenspel oogstte uit bundig applaus. De Rotterdamsche Cabaret en Operette Club „Eigen Studie", met een keirr Van cabaret-nummers, verhoogde de feeststem ming. Het moreel niveau van haar conferencier kon ons echter niet in elk opzicht bekoren. Na de pauze werden door St. Caecilia nog en kele muzieknummers zeer verdienstelijk uitge voerd, waarvan om zijn,;, eigenaardige uitbeel ding vermelding verdient de R. E. T.-marsch, compositie van den heer Ganter zelf. Voor dit harmonisch snarenspel alle lof. De aanwezigen hebben verder nog kunnen genieten van een «en-acter-operette. Een herhaald hartelijk applaus viel „Eigen Studie" ten deel. St. Raphaëlleden (muziek liefhebbers) kunnen wij aanbevelen de gelederen Van deze mandolineclub te versterken. St. Cae- ©Hia heeft haar 4-jarig bestaan op waardige ^Wijze gevierd. DIEFSTALLEN "Van dr. K. As aan den Randweg een rijwiel i hatvneemd. toen hij dit een oogenMik tegen een l&nd aildaaa' onbeheerd had neergezet. Uit een hofe op een erf aan den Dordtsche Ptraï.aweg zjj® ten nod eel e van. M. E. K., 17 fappen ontvreemd. Een postzegélhandeïaar te 's-Gravenhage en een cliché-fabrikant te Rotterdam gearresteerd. VERSCHILLENDE HANDELAREN LIJDEN AANMERKELIJKE SCHADE. Elders in ons blad wordt bericht, dat op verzoek van de Rotterdamsche politie den Haagsche politie, de postzegelhandelaar D. wo nende te 's Gravenhage heeft aangehouden als verdacht van het te Rotterdam in den handel brengen van vervalschte postzegels. De vervalschingen waaromtrent op het oogen Mik een uitgebreid onderzoek gaande Is en welk onderzoek reeds tot twee arrestaties heeft ge leid, schijnen reeds van geruimen tijd geleden te dateeren. In 1919 moet reeds ontdekt zijn, dat van Engelsch© dienstzegels de opdruk, die er een zeer hooge waarde aan gaf, vervalscht, was. Het spoor leidde naar den thans gearresteer den postzegelhandelaar ,T. H. D. te 's Graven hage, die echter ter verontschuldiging aanbood, flat hij deze zegels van uit het buitenland te® verkoop had ontvangen. Zij die de zegels had den gekocht werden schadeloos gesteld en hier mede was de zaak afgeloopcn. Einde December echter van het vorige jaar ontdekte een te 's Gravenhage wonend post- zegelhandeAaar, dat de opdruk van een blok van vier 5 cents postzegels op een cent valsch was. Hij stelde hiervan de politie op de hoogte. In het geheim werd een uitgebreid onderzoek inge steld, dat leidde naar dien Rotterdamschen clichéfabriek v. D. Bij dezen clichefabrikant werd huiszoeking gedaan. Verschillende c-liche's Van opdrukstempels werden ontdekt, die het vermoeden van vervalschingen bevestigde. Ver snipperde cliché's werden nog gevonden tus sehen de nadenvan den vloer. Van D. werd gehoord en bekende dat hij tot deze verval sching was gekomen in odracht va® den post zegelhandelaar. J. H. D. te 's Gravenhage. Bij een tweede huiszoeking werden nog cliché'? ontdekt in de kolenvoorraad. Intusscken werd ook den postzegelhandelaar. J. H. D. te 's Gra venhage gearresteerd, die eveneens bekende zich aan vervalsching van postzegels te hebben schuldig gemaakt. het dan ook enoirm -druk, terwijl de wedstrijd Het onderzoek heeft verder uitgewezen dat een vrij groot aantal vervalschingen met op drukken e.d. Is gepleegd, zoowel ten aanzien van binnen- ais van buitenlandscbe zegels. Vast staat dat o.a. vervalscht is de kopstaande op- druk 214 et. op 3 at. Nederlandsch-Indig 1902 en 2 ct. op 3 at. roadtila Nederland-sok Indië 1902 en ct. op 2 ct. bruin Nederlandsch Indië 1902. Deze zegels doe® in den handel, Indien zij echt zijn oen prijs van 40 tot 100 gulden en nog meer. Verder ls komen vast te staan, dat er vervalsching heeft plaats gonad met deh ulppoistzegels van 1911 voor Suriname en wel opdrukken 10 at. op 30 ct. en 10 ct. op 50 ct. Van deze zegels moet een gehaele serie ln den handel zijn. In deze serie, die zeer kost baar is komen bijzondere variaties voor, die een handelswaarde vertegenwoordigen van pl. m. 800 guiaem. Ook Engefóc'he zegels werden vervalscht met opdrukken L R. Official en opdrukken Board ot Education. Verder Duitsche zegels vau voor den oorlog me,t bandstempel China. Deze zegels waren gemaakt voo-r een klant die echter van de vervalsching niets arwist. Tenslotte ls nog vastgesteld dat er verval sching heeft plaats gehad met 12 zegels van 12 kreuzen-Lamdpost Baden, welke zegels met, sltemp-ei een waarde vertegenwoordigen vau 550 gulden. Van de zegels met opdruk 5 ct. op een cent moet een groot aantal zijn vei- kocht voor een waarde v-arieereuid tussehen 50 en 115 gulden. Ook de drukker is in verhoor genomen. Hem treft geen schuld, daar hij heel te goeder trouw heeft gehandeld, meenend dat de zegels bestemd waren voor catalogi etc., zooals de p ostz egel hand el aar het hem had doen voorko men. Zooals gezegd zijn èn de clielié-fahrikant, én de postzegelhandelaar gearresteerd. Men ver moedt dat lang nog niet alle vervalschingen aan het licht zijn gekomen. De postzegelhande laar heeft kans gezien niet alleen aan particu lieren, maar ook aan collega's zijn valsche zegels te verkoopen. Het ls natuurlijk te be grijpen dat er onder de verschillende hande laren zeer velen zijn, die een aanmerkelijke schade hebben van deze affaire Het onderzoek wordt nog voortgezet met be hulp van experts. (Ongecorrigeerd). IMLIAANSCHE OPERA. ■r De Parelvisschers. Bij de Zaterdag a.s. in den Groote® Schouw burg te Rotterdam te geven opvoering voor de eerste en tevens eenigste maal in dit seizoen van de opera I Pescatori dii Perle (die Parel visschers) van G. Bizet, den beroemd-en com ponist van Carmen, z-ullen medewerken s-ig- norina Lina Romelli e-n e ignore Tomaseo Al calde, Leo Piccioli en Dino Razzauti. EEN VONNIS VOL FOUTEN De kwestie van een magnetiseur De Hooge Raad behandelde 'n cassatieberoep van A. K., magnetiseur te Haarlem. De kanton rechter aldaar veroordeelde hem tot 2 maal 300 -boete wegens onbevoegd uitoefenen der .geneeskunde, welke straf de rechtbank te Haar lem veranderde in 2 maal 30 boete. Namens requirant lichtte mr. S. Groen uit Haarlem een 7-tal cassatiemiddelen toe. Pleiter wees op een groot aantal vormfouten in het vonnis der Haagsche rechtbank en wees er subsidiair op, dat wat verdachte gedaan had, niet was het uitoefenen der geneeskunde, maar het overbrengen van kracht om den patiënten meer .rust te geven. De procureur-generaal noemde het vonnis een groot abuis. Hij had het terug doen zen den naar de griffie te Haarlem wegens de vele fouten, maar had het ongewijzigd terug ontvangen. Weshalve concludeerde hij tot ver nietiging, met verwijzing der zaak naar het gerechtshof te Amsterdam. Het arrest werd be paald op 4 Maart. AANVARING VAN 'N MOTORSCHOENER „Het is in orde, ga maar slaepn" De raad voor de scheepvaart heeft gisteren een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van de aanvaring, welke op 14 December van het vorig jaar op de Noordzee heeft plaats gehad tussehen het Nederlaodsche motorzeilschip „Atlantic" en het Engelsche stoomschip „Bur- dale". Het onderzoek strekte zich voorts uit tot de klacht, welke door den hoofdinspecteur voor de Scheepvaart tegen den kapitein van de Atlantic" is ingediend, terzake, dat hij op den dag der aanvaring, te 8 uur v.m. de wacht heeft overgenomen, doch niet aan dek is geko men, waardoor niemand, voot de wacht ver antwoordelijk, aan dek was. De kapitein, die in verband met deze klacht niet onder eede werd gehoord, erkende, dat te acht uur zijn nieuwe wacht begon; hij is echteT niet dadelijk aan dek verschenen, er op ver trouwend, dat de stuurman niet naar kooi zou gaan, voor hij door hem afgelost was. In geen geval heeft de kapitein naar hij beweert den stuurman toestemming gegeven om te gaan slapen; een officieel® overdracht van de wacht had niet plaats gehad. De stuurman was weer aan dek gegaan. Na dat een tegenligger gepasseerd was, zag hij plotseling even aan bakboord tweo koplichten, een weinig open over bakboord, doch geen boordlantaarns. De stuurman telegrafeerde „stop" en liet vervolgens „volle kracht achter uit" slaan. Voor dit geschieden kon. had de aanvaring reeds plaats. Het schip, dat later het Engelsche .„Burdale" bleek te zijn, liep voor do „Atlantic" over, daarna zag de stuurman de toplichten zich sluiten en kwam het roode boordlieht te voorschijn, toen het schip op on geveer 4 streken was. De stuurman trachtte nog een aanvaring te v-oorkomen door hard bakboordroer to geven; de „Atlantic" draaide ongeveer 2 streken naar bakboord, doch na één minuut volgde de aanvaring. De kapitein hoorde, voor hij geheel gekleed was, de tele graaf overgaan en voelde een schok. Aan dek gekomen is hij met den machinist en den kok in het want gegaan en vervolgens uit het want op het stoomschip geklommen, terwijl de ove rige 5 leden der bemanning zich in de boot verwijderden. De „Burdale", die op het mo ment der aanvaring drie korte stooten gaf, trof de „Atlantic aan stuurboordzijde, ter hoogte van het grootluik en hield door vooruit te stoornen het hierdoor veroorzaakte gat dicht. Toen de „Atlantic" los was. zonk zij binnen enkele oogenblikken. De stuurman verklaarde nog, dat hij om vijf minuten voor achten en om acht uur hij den kapitein in de hut is geweest, den laat- sten keer had de kapitein gezegd: „het is in orde, ga maar slapen". Get. deed dit niet, maar is aan dek gegaan, de toestand was toen goed, kort daarna geschiedde echter, wat hierboven is vermeld. Een en ander gaf den voorzitter, prof. Ta verne, aanleiding tot de opmerking, dal get. niet goed kon hebben uitgekeken. Do hoofdinspecteur voor de Scheepvaart, vice-admiraal b. d. Fock, merkte op dat, wat de aanvaring betreft, zijn indruk is, dat de roer ganger op dit „huiselijke" schip, waar ieder voor zichzelf handelde, na het passeeren van het eerste schip uit zichzelf al bakboordroer heeft gegeven en dat de stuurman toen de „Atlantic" bakbooTd deed blijven uitgaan. In elk geval is deze manoeuvre fout geweest. Aan gaande de klacht tegen den kapitein zeide spr. dat formeel de wacht nog niet door dezen was overgenomen; wel staat z.i. vast dat hij zich heeft misdragen tegenover schip en equipage. De Raad zal later uitspraak deen. Uitspraken. De Raad heeft heden uitspraak gedaan in zake de aanvaring van den motorlogger „Jo- han Adrian VL." 160 met den zeillogger „Ade laar" KW. 18 in den mond van de haven Lo westoft. De Raad is met den hoofdinspecteur voor de Scheepvaart van oordeel dat deze aanvaring is te wijten aan de schuld van de „VL. 160", welk schip niet vold-oende heeft gelet op, en daar door niet genoegzaam heeft rekening gehouden met de manoeuvre van de „KW. 18". Betreffende de aanvaring van het stoomschip „Nereus" met het Noorsche stoomschip „Kong All" in het NoordDostzee-kanaal, moest de Raad, afgaande op de verklaringen der gehoor de getuigen, aannemen, dat de afstand tussehen de drie schepen, de „Warnow", de „IJssel" en da „Kong Alf" te gering was met het oog op da breedte, de diepte en het profiel van het kanaal. MOETEN STILSTAANDE MOTOR RIJTUIGEN 'S AVONDS VERLICHT ZIJN? Naar een principiëele beslissing De Hooge Raad behandelde een cassatiebe roep van den ambtenaar van het O. M. te Arn hem contra H. N. K- Deze gerequireerde had op het Stationsplein te Arnhem een motorrij wiel 's avonds laten staan, terwijl het rijwiel niet verlicht wa3. De kantonrechter had het gebeurde niet strafbaar geoordeeld, daar de motor- en rijwielwet de veriichtlngskweetic tot zich had getrokken, in verband waarmede hij met betrekking tot deze materie art. 427 Wetboek van Strafrecht niet van toepassing achtte. De procureur-generaal merkte op, dat het den laatsten tijd blijkbaar dubieus wordt ge acht of auto's en motorrijtuigen 's avonds ver licht moeten zijn als zij' stilstaan. De procu reur-generaal was van meening, dat art. 427 Sr. als aanvullende bepaling kan worden be schouwd van het motor- en rijwielreglement (art. 16), en concludeerde tot vernietiging met verwijzing der zaak naar de rechtbank te Arn hem. Arrest 4 Maart. STUURLIEDENEXAMENS. De Minister van Waterstaat heeft voor het jaar 1929 aHnog benoemd ln de commissie, be last met het afnemen van de examens ter ver krijging van een diploma als stuurman aan boord van koopvaardijschepen en voor de •sleepdienst, tot plaatsvervangend lid, den heer M. J. Verloop, gepensionneerd kapitein ter zee, te 's Gravenhage. OUDE MUNTEN GEVONDEN. Onder Finsterwolde (Gron.) zij® bfj liet af graven van den Ouden Dijk munten uit d.e jaren 17601790 opgegraven, herkomstig uit Zeeland, Overijssel en Utrecht. HET MONUMENT VOOR JAN TOOROP Bezwaren van de R. K. Kunstenaars Het bestuur van de Alg. R. K. Kunstenaars- vereeniging heeft aan dien secretaris van het comité tot oprichting van een monument voor Jan Toorop een schrijven gezonden van den volgenden Inhoud. „Heden ontvingen wij een circulaire van het Comité tot Oprichting van een Monument voor Toorop. Deze circulaire gaat uit van een groot aantal vereenigingen op kunstgebied. Tot onze verwondering en leedwezen is onze vereeniging daarbij niet genoemd. Het spijt ons te meer, aangezien wij toch in een schrij ven van 22 Augustus 1928 aan het bestuur van Puldhrl Studio, toen de plannen tot oprichting van (het monument nog in een beginstadium verkeerden, haar op onze vereeniging hebben attent gemaakt. Wij betoogden daarbij dat het toch gewenscht was, waar Toorop zioh vooral op het gebied van de kerkelijke kunst heeft bewogen, dat een Vereeniging als de onze, uit ongeveer 165 kunstbeoefenaars bestaand?, in het Comité werd vertegenwoordigd. Het bestuur heeft zélfs niet de moeite ge nomen op ons schrijven, te antwoorden en heeft blijkens de samenstelling van het Comité, onze vereeniging totaal (genegeerd. Wij protesteeren dan ook ten sterkste tegen een dergelijke handelwijze". IN MEMORIAM MULTATULI Plannen tot oprichting van een gedenkteeken Reeds bij de huldiging van Multatuli in 1920 had de Vereeniging „Het Multatuli-Museum" plannen tot het plaatsen van een gedenkteeken. Op verzoek vond het bestuur de lieeren dr. H. P. Berlage, D. B. Mendes da Costa, prof. R. N. Roland Holst, Corn. Veth en mr. H. P. L. Wiessing bereid, in een commissie zitting te nemen. Tevens had de toenmalige wethouder van Amsterdam, dr. F. M. Wibaut, namens B. en W. van Amsterdam toegezegd, dat dit col lege bereid was, aan het plan mede te werken. De tijdsomstandigheden lieten toen echter niet toe, dat aan het plan uitvoering werd ge geven. In de laatst gehouden algemeene ver gadering werd het bestuur echter opdracht ge geven alle maatregelen te nemen, die er toe kunnen leiden, dat in Amsterdam een gedenk teeken voor Multatuli tot stand komt. Daartoe wordit op Zondag 10 Februari a.s. des namid dags te één uur in Krasnapolsky te Amsterdam een bijeenkomst belegd, waarin de voorberei ding der uitvoering zal worden besproken. BRAND BIJ V- D. TE AMSTERDAM Een baal kapok tegen een kachel gevallen Hedenmiddag even na twaalven brak in de werkplaatsen van de firma Vroom Drees- mann in d'e Spuistraat 23 te A'dam brand uit. Een der wenk/Heden, die op de vderde ver dieping in een vertrok zijn boterham zou gaan eten. haalde van een naastgelegen kamer een baad kapok, om daarop te kunnen zitten. Deze baal is tegen een brandende kachel ge vallen en vatte vlam. Pogingen, door den werkman gedaan om het vuur te doovem, mislukten. Het breidde zich snel uit en de man moest vluchten. Toen de brand wear verscheen,, sloeg; :n uit de vensters van deze verdieping dik-grijze rookwolken. De mechanische ladder werd opgedraaid en van den ladder af wend het vuur bestreden. Het vuur baande zich een weg maar de vijfde verdieping, waar, evenals op de vierde étage, de meubelstoffeer-inrichting is gevestigd. Tenslotte werkte de brandweer met vier stralen; de vierde vesdiepin-g brandde gedeelte lijk uit. Ook de vijfde verdieping kreeg brandschade. Hier waren voornamelijk ijzeren ledikanten opgeslagen. De ondergelegen étages hadden veel water schade. De Inventaris van het perceel, zoo wel als het huis zelf, zijn verzekerd. DE MOORD TE GROOTEGAST De verdediger van Wijkstra Naar wij vernemen, heeft de Arrondisse mentsrechtbank te Groningen mr. A. B. ILvad ambtshalve toegewezen als raadsman van Yje Wijkstra die in verband met den moord te Grootegast in arrest is gesteld. HET DRENTSCH-OVERIJSELSCH VEENBEDRIJF Contract gecontinueerd Voor 1 Februari j.l. heeft het bestuur van den Vervenerabomd „Dedemsvaart en Omstre ken", omvattende de veenderijen in de Nieuwe Krim, Nleuwlande en Dalerveen, hat met 21 Maart ek. eindigende collectieve arbeids contract met de Veen- en Landarbeid ers- organisataes opgezegd. De ledenvergadering van genoemden Boind heeft zich echter niet kunnen vereemlge® met genoemde opzegging en heeft aan de samenwerkende Veen- en Land arbeidersbonden bericht, dat do gedane opzegging door haar wordt ingetrokken. UIT DE MANDENINDUSTRIE Een actie voor verbetering Naar wij vernemen wordt door het bestuur van den Ned. R. K. Houtibewerkerslbond een actie Ingezet tot verbetering der arbeidstoe standen en van dan zeer lagen loonstandaard in het m and e run aker sib c-d r i j f te Kerkdrleü en B ommeler w aard De bedoeling is te geraken tot een collec- tievo arbeidsovereenkomst. De firma van Waaieniberg, gevestigd te Vlijmen, heeft haar personeel aangezegd, dat het zich, op straffe van ontslag, moet organ iseeren. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM. Londen 12.10%; Berlijn 59.27(2: Parijs 9.75% BedgfS 34.69; Zwitserland 48.01 Amerika 2.49 11/16; Oostenrijk 35.07%; Denemarken 66.54%; Zweden 66.72%; Noorwegen 66.52; Spanje 39.50; Italië 13.06%. Verwacht wordt: Zwakke tot matigen Noord- Oostelijke tot Oostelijken wind, half tot zwaar bewolkt, weinig of geen sneeuw, in het Oosten matige, in het W-esten lichte vorst. De barometer stijgt op den voormiddag lang zaam. Fietsers en motorrijders lichten op van 's avonds 4.26 tot 's morgens 7.02. DE KONINGIN-MOEDER VAN SPANJE OVERLEDEN. MADRID, 6 Februari. (HAVAS). Koningin Maria Christine Henriëttte, Dedirëe, Felicttas, Reineira, is vanmorgen overleden. EEN PIONIER IN ONZEN VEE-EXPORT Op 14 Februari a.s. hoopt de eere-voorzitter van d?n Bond van Veehandelaren, de heer Hen drik Voorspy te Groot-Ammers zijn 75sten verjaardag te vieren. Bij deze gelegenheid zal hij worden gehuldigd als de nestor van den Hollandschen veeexport. Een bijlage van „de Veeij en Vleeschhandel", is aan de herdenking gewijd. Wij komen op dit nummer nog nader terug. Vijfde Klasse. Vuftiejsde Lijst. Trekking van 6 Februari. 1500 No. 14666. 1000 No. 10891, 12819, 13601. 400 No. 3264, 3985, 6373, 12733, 18345. f 200 No. 48, 854, 1764, 14S97, 14948, 15641, 16415, 16645. f 100 No. 1602, 2985, 9648, 11135, 11659, 15197, 15596, 18543, 19095, 20065, 20307, 20353. 75 2992 88 2995 98 3005 111 3075 194 3132 250 3159 360 3203 574 3284 621 3375 733 3506 768 3531 1077 3567 1110 3611 1131 3706 1141 3723 1185 3794 16S7 3864 1725 3927 1783 4013 2003 4 023 2060 405-5 2100 4036 2111 4175 2116 4212 2273 4325 2398 4352 2621 4418 2697 4563 2699 4671 2733 4679 2851 4873 2868 508(9 2914 5091 2977 5231 5560 7772 5584 7865 5539 7996 5593 8142 5660 8381 5734 8501 5835 8532 5850 8573 5868 8632 6003 8645 6048 8747 6103 8886 6177 9022 6198 9031 6262 9044 6349 9053 6360 9055 6464 9264 6869 9462 6931 9495 6963 9553 6982 9565 7063 9643 7344 9771 7348 9984 7385 10020 7412 10192 7499 10244 7516 10352 7609 10412 7659 10420 7747 1 0427 7771 101P3 10519 13426 10558 13457 10657 13556 10824 13569 10908 13836 10960 1385-4 11046 14149 11085 14191 11275 14252 11314 14301 11350 14308 11492 14418 11565 14425 11694 14496 11937 14578 12093 14.596 12100 14812 12252 14642 12263 14888 12287 14946 12365 14964 12391 14996 12413 15074 12555 15105 12654 15383 12666 15489 12683 15613 12769 15635 12807 15662 13160 15692 13328 15696 13338 15790 TS4O0 15938 16073 18627 16118 18664 16146 18746 16194 18827 16205 13(919 16(284 18944 16336 19045 16410 19074 16480 19077 16561 19091 16593 19094 16740 19119 16758 19132 16781 19137 16799 19308 16850 19318 16S73 19322 16985 19483 17176 19538 17691 19601 17694 19612 17728 19633 17784 19756 17824 20182 17857 20252 17885 20276 17981 20310 18001 20388 18005 20581 18109 20590 18188 20610 18474 20625 1S539 20999 21 2910 5573 8266 10544 13076 15706 16004 82 2938 5602 8270 10557 13114 15743 18010 91 2950 5613 8290 10649 13137 15761 1810T: 105 2983 5695 8310 10659 13168 15773 18118' 189 2991 5710 8348 10668 13174 15799 18139 234 3U60 6378 10673 13226 15828 18186 239 3147 5924 8403 10733 13290 15850 18324 251 3198 5946 8441 10831 13378 15864 18382 308 3233 6017 8495 10843 13393 15867 18391 318 3289 6079 8561 10875 13422 15937 18451 321 3291 6083 8576 10897 13451 15942 18546 327 3330 6089 8578 10905 13503 15944 18566 332 3391 6133 8597 10949 13507 15981 18594 338 3398 6231 8642 10973 13519 15986 18630 349 31-27 61244 8U>1 HU.>8 I35o3 lüdotf 13-4,7 355 3460 6331 8712 11028 13553 16003 18665 367 3470 6354 8715 11104 13562 16624 18683 455 3542 6132 8755 11111 1360-1-16079 18693 -474 3610 6413 8820 11123 13618 16087 18736 527 3615 6510 8832 11142 13661 16105 18743 570 3628 6535 8901 11180 13673 16111 18853 624 3748 65S5 8925 11236 13676 16114 18874 665 3757 6613 8930 11259 13689 16119 18393 690 3784 6754 8934 11281 13702 16148 18941 696 3846 6777 8976 11293 13707 16207 19080 759 3S78 6781 8982 11298 13714 16239 19120 '767 3896 6782 8992 11321 13754 16288 19136 770 3905 6S10 9Q0S 11300 13757 16293 19147 786 3963 6855 S0.10 11370 13797 16302 19148 804 3068 6R72 9020 11339 13864 16-304 19193 829 4042 0378 9082 11416 13877 16322 19381 834 4113 6390 9101 114-58 13898 16309 19403 835 '4196 6916 9175 11487 13980 16417 10462 809 4238 6951 9202 11497 13990 16445 19472 892 4241 6974 9234 11530 14004 16587 19489 947 42-47 7004 9239 11546 14051 16623 19493 996 4252 7023 9257 11550 14062 16626 19543 1011 4283 7080 9323 11562 14066 16659 10573' 1016 4269 7088 9313 11566 14098 1667-5 19626 16U4 46i! 71U5 9344 11580 "14136 16699 19603 1072 4 5 7'10 9-"49 11597 14144 16702 19964 109.5 4319 7223 9351 11606 14176 16736 19673 1189 4310 7252 9354 11634 14232 16759 19691 1201 4S64 7281 9392 116-51 14268 16791 19803 1205 4368 7293 9403 11663 14299 16S29 19851 1210 4415 7328 9453 11682 14325 16835 19853 1220 4464 7340 9460 11692 14376 16838 19859 1250 4408 7352 9482 11720 14396 16874 19891 1318 4486 7381 9510 11724 14474 16894 19894 1422 4488 7398 9519 11735 14523 16020 19928 1519 4524 7401. 9.533 11759 14569 16956 19952 1523 4525 74.38 9542 11800 14575 16933 19959 1527 45.54 7401 9568 11816 14585 16984 1998-5 1616 45-79 7538 9635 11874 14608 17001 2<X)39 6 4;><32 7548 9637 11896 14617 17038 200-53 16-iS 4644 75-50 9869 11905 14649 17059 20133 17*>0 A.PA9 7PLKA Q7Aa 11 OOI T?or»er ïwioj 1745 4321 7567 9796 12059 14827 17120 20373 1790 4857 7573 9798 12091 14836 17161 20379 1810 4867 7595 9834 121.22 14354 17216 20(126 1833 4924 7003 9846 121-57 14862 17357 20445 188-5 -50(12 7612 9863 12161 14978 17428 20446 1888 5007 7629 9916 12204 15002 17493 20454 1930 5012 7637 9920 12220 15(X)3 17495 20457 1986 6018 7692 9972 12251 1-5002 17498 20461 2033 5030 7723 10032 12281 15070 17508 20192 2101 5075 7742 10034 13397 15079 17527 20519 2147 5143 7745 10080 12445 1-5087 17579 20539 2161 5160 7795 10108 12458 15099 17585 20-566 2182 5169 7832 10129 12472 15101 17603 20577 2-199 5233 7859 10132 12501 15217 17617 20348 221B 5249 7925 10170 12-549 15271 17670 20653 2212 5284 7960 10178 12568 1-5291 17672 20654 2265 5295 7966 10229 12566 15338 17674 20657, '2292 5335 8015 10232 12630 15360 17686 20670 2309 5376 803-5 10269 12633 15366 17732 20690 2327 5398 S06S 10284 12671 15375 17737 20697 2334 5414 8071 10301 12711 15430 17776 20713 23„7 6430 8076 10323 12723 15478 17829 20719 24: 5476 8091 10344 1 2809 15-485 17837 20746 2557 5482 8128 10377 12810 15497 17880 20773 2644 5485 8155 10393 12920 15520 17893 20773 2654 5502 8157 10407 12930 15533 17903 20870 2656 5520 8182 10-113 12972 15580 17904 20903 2703 5532 82.39 10416 13015 15619 17910 20961 2727 5548 £258 10473 13054 15669 17914 20979 2838 aixe.-i tóitiaK

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 3