DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN i i 'if 52ste Jaargr^n<? Maandag tl Februari 1Q99 No 15337 Dit nummer bestaat uit drie bladen STADSNIEUWS Msve&*3föaa!k PUROL JUBILé 1. C. Boon 9, 8% 9% 27, le prijs; 2. A AGENOA KUNST-AGENDA NIEUWE SCH OURAN BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM. TELEFOON INTERCOMMUNAAL NO. 68085 ABONNEMENTEN: per 3 maanden 3.25, per maand 1.10. per weeft 25 cent. Franeo per post 3.75 per kwartaal. Afzonderlijke nummers 5 ct Postcheque en girodienst 81440 aDVEKI ENT1EN: l5 regels 1.65 Elke regel meer 30 ct. Reclames tusschen den tekst 60 ct Kabouter-advertenties 6 renties: 30 woorden 25 ct., elk woord meer 5 ct. tot 'n max. van 50 woorden, per regel Kleine advertegels f 0.50. 10 regels 0.75,15 regels 1.Incassokosten worden berekend Gratis-Ongevallenverzekering: f 500 bij overlijden door een ongeval; f 500 bij verlies van beide tianden. voeten ol oogen, f 250 bij verlies van éen hand. eén voet of één oog; 150 bij verlies van een duim; 75 bij ver lies van een wijsvinger; 50 twee voorste ledematen alle vingers van een hand; f 25 bij verlies van eiken anderen vinger De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. PATER L. C. BIESTA O.P. Koperen priesterfeest Op Vrijdag 15 Februari a.s. herdenkt de Wieleerw. pater L. O. Biesta O.P. den dag waarop hij 12% jaar geleden priester werd gewijd. Pater Biesta werd den 27en Januari ISoS te Rotterdam geboren uit een bekende katholieke familie. Zijn eerste studies maakte hij aan bet college der paters Dominicanen te Nijme gen, waarna hij op 23 September 1910 gepro fest werd. Na zijn priesterwijding op 15 Aug, 1916 te Utrecht, volgde een achtjarige werk zaamheid te Leeuwarden, waar pajtèr Biesta o.m. de strafgevangenis bediende. Daarop werd de jeugdige priester naar Amsterdam-Zuid verplaatst om er, tezamen met den weleerw. pater L. G. Binkhorst, pastoor F. A. J. Dick- jnann behulpzaam te zijn in de door dezen nieuw gestichte parochie van den H. Thomas vti Aouine. Aan liet eind van het vorig jaar werd pater Biesta benoemd tot kapelaan van de Haven, kerk. waar hij zich door zijn benoemingen tot vice-praeses der St. .Tosepli-gezellenvereeni- ging en tot directeur van de jongenscongre gatie al spoedig met een aanzienlijk deel van bet jeugdwerk in zijn parochie belast zag. Mat zijn grooten arbeidslust en zeldzamen tact beeft pater Biesta zich aan dit werk ge geven en de aan zijn zorg toevertrouwde jon gens weten die hoedanigheid te waardeeren. Reeds vroeger was 'n oudere broer van den aanstaanden jubilaris als geestelijke in onze stad werkzaam, terwijl Jjij zelf - even als zoovele Rotterdammers zijn eerste schoolopleiding genoot bij de eerw. broeders aan de Nieuwe Haven. Zoodoende was het pater Biesta al vrij gemakkelijk, om zich in den geest dei' Schiedammers in te leven en zich met hen vertrouwd te maken. De leden van de Gezellenvereeniging hebben in eigen home hun jubileerenden vice-praeses gehuldigd en hun waardeering uitgesproken over hetgeen hij voor hen gedaan heeft en nog doet. De feestavond die gisteren in het Gezel- lenhuis was belegd werd behalve door alle leden ook bijgewoond door verschillende hee- ï'en geestelijken: de Zeereerw. heer Pastoor Schaab O.F., praeses der vereeniging en do Eerw. heeren Schuurmans, Woiterbeek, en Ko lenberg, door den raad van het bestuur da heeren H. A, v. d. Meer, H. Bcrtels en C. C, Steens, alsmede door den heer D. Flapper, afgevaardigde van hef jongenspatronaat der Havenparochie. De senior der gezellen opende do bijeenkomst Bn sprak den jubilaris in hartelijke bewoordin gen toe en overhandigde hem uit aller naam 'n geschenk onder couvert. Pater Biesta dankt op de van hem bekends wijze De rest van den avond werd gevuld niet declamatie door leden der tooneelvereeniging en zang door verschillende gezellen. ST. BARBARA Dinsdag 19 Februari des avonds 81/, uur houdt de St. Barbara.vaeeniging van den ïed. R.K. Volksbond haar- jaarvergadering in het gebouw van dien bond Lange haven. Daar ileze vereeniging toch niet te veel vergadert is het wenschelijk, dat alle leden naar deze be langrijke vergadering komen. Aller opkomst is zeer gewenseht. Op IS Fel)' uari hoopt de heer A Bouman ,tn dag te herdenken dat hij 40 jaar werk- Xani is bij do firma J. J. Medor en Zoon, GEMEENTERAAD De gemeenteraad zal op Vrijdag 15 Febr. 1929. des namiddags ten 2 ure in openbare vergadering bijeenkomen. Agenda: IA. Aanbeveling van het College van Re genten van het St. Jacobs-GaMhuis ter be noeming van één Regent en twee Regentes sen van genoemde Instelling, ontstaan door het aan den heer D. Boddeüs verleend eervol ontslag en de periodieke aftreding van de da mes J. C. E. KlamerLubbert en H. G. Swart van Dijk. Aanbevolen worden: A. (vacature D. Bod deüs) 1. de heer F. Bovenberg. 2. de heer J. J. van Noortwijk. B. (vacature Mevr. J. C. E. Klamer—Lubert). 1. Mevr. J. C. E. Kramer Lubert (aftredend); 2. Mevr. A. C. E. Kok Bik C (vacature Mevr. H G. Swartvaa Dijk). 1. Mevr. H. G. Swartvan Dijk (af tredend) 2. Mevr.. N. FaberBrand. IB. Aanbeveling van de Commissie voor het Stedelijk Museum ter benoeming van een lid barer Commissie ter voorziening in do vacature,, ontstaan door de periodieke aftre ding als zoodanig van den heer F. A. C. Lechner. Aanbevolen worden: 1. de heer F. A. C. Lechner, 2. de heer A. Fontijne. 2A. Voordracht van B. en W. ter benoeming voorloopig voor een proefjaar, van een onder wijzer aan de Buitengewone School, ter voor ziening in de vacature, ontstaan door heit aan den heer J. Eering verleende eervol ont slag. Voorgedragen worden -de heeren: 1. Tb. van Woerkom, onderwijzer aan school D., al hier; 2. W. J. de Graaf, onderwijzer aan een G. L. O. school te Rotterdam; 3. J. Scheffer, onderwijzer aan school A2, alhier. 2B. Voorstel van B. en W. om aan den neer R. C. Broek tijdelijk tot het einde van den. loopenden cursus het onderwijs in Werktuig kundig Teekenen aan de Nijverheidsavond- schooi op te dragen. 3. Voorstel van B. en W. tot wiiziging dor gemeente-begrooting voor het dienstjaar 1929. Model D ƒ660. Dit bedrag is benoodigd voor de aanschaf fing van schoolbanken in twee: aan de Vereeni ging tot bevordering van Christelijk Onderwijs in gebruik gegeven lokalen van de O. L. school aan de Lekstraat. 4. Voorstel van B. en W. tot verkoop van diverse perceelen bouwgrond. 5. Voorstel van B. en W. om in beginsel te besluiten tot verkoop aan de Gemeente Rotter dam van een perceel grond en water, gelegen aan en deel uitmakende van de Merwebavtn, ten Oosten van de Werf Gusto". 6. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van liet aan de Bijzondere Schoolbesturen toe te kennen voorschot op de vergoeding, ne- doold in alrt. 101 der Lager Onderwijswet, over bet jaar 1929. 7. Voorstel van B. en W. om gunstig t.e be schikken op het verzoek van de St. Willibror- dusstichting om de voor den bouw van een bijzondere lagere school aan de Lange Singel straat benoodigd e golden uit de Gemeentekas te verstrekken. 8. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van een erediet. van 900 ten behoeve van de aanschaffing van twee nieuwe zand en zoutstrooimacbinos door de Gemeente-Reini ging. 9. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van een credlet ad 200.000 op perceel 36 van het Grondbedrijf ten behoeve van de verbree ding van de Wilhelminahaven door uitgraving van een strook ter breedte van 70 M aan de Noordzijde van genoemde haven. 10. Voorstel van B. en W. om te besluiten tot uitsluiting bij de Thermo-Chemiscbe Fa brieken te Amsterdam ten behoeve van de destructie van afgekeurd vleesch. 11. Schrijven van B. en W. betreffende het destijds door de Arbeiders Woningbouw Ver- eenigiing „Schiedam Vooruit" aangevraagde voorschot voor den bouw van arbeiderswonin gen aan de Gordonstraat en intrekking van het besluit tot uitgifte in erfpacht van den daarvoor bestemden grond. 12. Schrijven van B. en W. ter beantwoor ding der vragen, gesteld door het lid van den Gemeenteraad, den heer J. Dinkelaar, betref fende de toonzaal der Technische Bedrijven. 13. Voorstel van B. en W. om: a. de Buitengewone School over te plaatsen naar het schoolgebouw aan de Prins Maurits- straat. de 2e Centrale School voor het 7e Leer jaar te vestigen in het schoolgebouw aan de Gedempte Baansloot, waarin thans do Buiten gewone School is gehuisvest en c. over te gaan tot stichting van een nieu we 12-Trlassige school in hei Westelijk stads gedeelte. En verdere voorstellen en mededeeüngen BURGERLIJKE stand Aangiften van 8—9 Februari. GEBOREN Januigje, d. van M .Putters en J. Stehouwer, Fabristraat 30. Marinus An- thonius, z. van M. A. van der Ree en G. Rij- zer, Leliestraat. 35. Elisabeth Petronella, d. van W van Bommel en J. C. Jongste, Prins Fr-ederik Hendrikstraat 19. OVERLEDEN: A. M. Hengst 49 j. echtge- nootc van C. J. Hölsclier, van der Elststraat. W. de Lange 43 j. echtgenoot van R. E. Oranje, West frankelandschestraat. A. van den Broek 60 j. echtgenoot van H. Gagesteln Nassaulaan. maakt de huid van handen en gelaat ruw en schaal en doel de lippen sprin gen. Dit verzacht en geneest men met Doos 80 en 60, tube 80 ct. M'miiijimliMaidtrail-- RecL 25841 VM 8 R, K. S. V. „EXCELSIOR" Het vijfde onderling tumconcours Op verschillende dagen der vorige week is onder zeer bevredigende belangstelling het vijfde onderling tumconcours van de R. K. S V. „Excelsior" gehouden. De jury, bestaande uit de heeren L. Simons P. Simons, M. Bak, C. van Vlijmen, C. Brugge ling en Th. Kreuger, met den heer E. A. Leen- derts als wedstrijd-secretaris had een lastige taak, waarvan zij zich echter tot volle tevreden heid der deelnemers en deelneemsters gekwe ten heeft. Dat de animo van de „Excelsior'Meden voor een concours als thans weer eens achter den rug is, steeds stijgend is, moge hieruit blijken, dat van de 130 leden die de tumafdeeling op het oogenbllk telt er 106 aan de wedstrijden deelnamen. Het vorig jaar bedroegen deze cijfers resp. 98 en 80. Het aanital beschikbaar gestelde prijzen steeg van 31 tot 39. Tony Hersbach wint den Pandora-beker Grootte spanning heerschte natuurlijk over de vraag: Wie wint den Pandora-beker? Zal Tony Hersbach den wisselprijs voorgoed in haar bezit krijgen of is de concurrentie haar dit jaar te groot? Zou nu eens een van de heeren als de primus inter pares van de zwart witte turn.afdeeling worden aangewezen of.... zou het alweer het zwakke geslacht zijn? En jawel, het was een dame: Tony Hers bach won den beker voor de derde maal in successie, waardoor zij hem thans definitief in haar bezit heeft. Proficiat Theo Kreuger eindigde als nummer 2, met slechts een kwart punit verschil achter de kampioene; ook hij leverde in den wedstrijd een keurige prestatie. De uitslagen Do volledige uitslagen luiden als volgt: Dames-Senioren, le graad: 1. T. Hersbach 9, f26%, le prijs; 2. T. Kreuger 8%, 9, S%, 26)4, 2e prijs; 3. C. Jan- se 8, 8%, 9%, 26)4 2e prijs; 4. A. Kamp 8, 8%, 9, 25%5. S. Kloos 7%, 7%, 9 24; C. Kreuger 8, 8, 8, 24; 7. J. Allard 7, 6%, 8 2IS4; 8. N. Seterse 7, 6%, 8 21%. Tweede Graad; 1. G. Hersbach 8, 8)4, 8% 243^, le prijs; 2. B. Kleiss 734, 8%, 8%, 2434; 3. A. van der Knaap 8, S, 8%, 2434 le prijs; 4. N. Trouw borst 7%, 8, 8% 24; 5. H. Nieberg 7, 8, 8%, 23%; 6. M'. v. d. Meer 7. S, 8, 23; 7. Tr. van Lingen 7%, 7, 8 22%; 8. A. v. d. Heiden 7, 7%, 7%, 22; 9. M. Heetman 6% 7, 8, 21%. Derde Graad: 1. F. v. Wijngaarden 6, 7, 7%, 20%, le prijs; 2. M. Steens 7. 6%, 6% 20, 2e'prijs;* 3. J. Mul der 6%, 6%, 6% 1934, 3e prijs; C. Bernard 6%. 6%, 6 19: 5. T. Veringmeyer 6, 6, 6%, 18%; 6. R. De Korning 5%, 6 6% 18; 7. J. Rechters 6, 5%, 6, 17%; 8. N. Schoof 5, 7%, 5, 17%. De oefeningen bestonden uit stok. brug- en ring oefeningen. Het laatste cijfer geeft den totaaluitslag weer. Dames junioren. Afd. A.: 1. B. Ja.nse 7, 8%, 7% 23, le prijs; 2. W. Nieberg 7%, 7%, 734, 22% 2e prijs; 3. Cl. Scb.olteu.734, 7%, 7%, 22%, 3e prijs; 4. A. v. d. Heiden 8,*7%, 6% 213/p 4e prijs; 5. B. Kinds 7%, 7, 7, 21% 5e prijs; 6. J. Soesbergen 7%, 7, 7, 21% 5e prijs; 7. M. Kamp 6, 7, 8, 21, 6e prijs; S. R. v. d. Linde 7, 6%, 7% 21, 6e prijs: 9. J. Heetman 7%, 6%, 7, 203^; 10. C. Leen- derts 7, 6%, 7, 20%. De wedstrijd bestond hier uit oefenin gen van en op de plaats en ringen Dames Junioren Afd. B.: 1- J v. Saters 8%, 9, 9, 26%, le prijs; 2. G. Broeren S34, 9, 8% 26%, 2e prijs; 3. L Tettero 7%, 8, 8% 2334 3e prijs; 4. G. v. Ger- wen, 8, 8, 7% 23% 4e prijs; 5. M. Eikenbroek 6%, 8%, 8, 23 5e prijs; 6. N Rebel's, 7, 7%, 8% 23 oe prijs; 7. A. van Dorp 7%, 7, S, 22%; 8. W. van Dijk, 7, 8, 7% 22%; 9. j. Van Noort 7%, 7%, 7% 22%; 10. A. Kemper 7. 7%, 7% 22. De wedstrijd bestond voor deze afdeeling uit stok- brug- en ladderoefeningen. Heeren Senioren: Eerste Graad: 1. Tb. Kreuger 8%, 9, 9, 26%, le prijs; 2. O. van der Plas 8%, 8, S, 24% 2e prijs; 3. P. Walbeek 8, S, 8, 2-1; 4. S. van Ocrs 7%, 7'/. 7. 22. Tweede Graad: 1- P. Kleiss 7, 7% 7 21%, le prijs; 2. A. vd Heyden 6%, 7%, 7% 21%, 2e prijs; 33. W. Walbeek 6%, 6%, 7% 20%, 3e prijs; 4. R. van Lingen 7, 6, 6% 19%; 5. H. Vermunicbt 7. 6%, 6 19%; 6. A. Walbeek 5%, 6%, 6% 18%; 7. J. Ruts 5% 6, 5. 16%. De wedstrijd bestond uit vrije oefeningen, rek en brug. Heeren Junioren Afd. A.: 8, S, 8, 24, le prijs; 2. A. Boon 7%, 8, 7 22% 2e prijs; 3. B. de Koning 8, 6, 7, 21, 3e prijs; 4. J. van Hees 7. 6, 7, 20 4e prijs; 5. G. Bruggeling 6, 7, G, 19 5e prijs; 6. B. Krowinkel 7, 6, 6, 19 5 oprijs; 7. A. Buurman 7%, 5 6 18%; S. G. v. d. Tuin 's% 6, 6, 18%; 9. Blok 6, 6, 6, 18; 10 T Dal 6 5%, 6 17%. De wedstrijd bestond uit vrije oefeningen, rek en brug. Heeren junioren afd. B.: Scbeffers 8%, 8, 9, 25% 2e prijs; 3. L. Klaaseu 7%, 8, 8, 23% 3e prijs; 4. A. Kledss 8, 7, 8. 23, 4e prijs; 5. J. Eikenbroek 7%, 7 8 22%; 6. J. van Hurck 7%, 8 7, 22%; 7. P. Schef- fers 7, 7, 7%, 21%; 8. J. Beier 6, 7%, 7. 20%; 9. B. Lourens 8, 7, 5% 20%; 10. J. Kloppers 7%, 6, 6% 20; 11. P. Verwayen 7, 6%, 6% 20; 12. M. Kleiss 6, 6%, 7 19%. De wedstrijd voor deze afdeeling bestoud uit vrüe oefeningen, ringen en paard. De prijsuitreiking Zondagavond had de prijsuitreiking plaaU in het Verkooplokaal aan de Lange Haven om 6 uur voor de junioren. De prijzen beston den ditmaal voor een groot deel uit boeken, waaruit de gelukkigen naar volgorde van prijs een keHze mochten doen. Nadien werden allen getracteerd op Ranja met een koek, de Ranja was door den Excel sior strijk beschikbaar gesteld, terwijl het ge bak door de firma's Kreuger, Vollebregt en Scheffers voor het goede doel gratis was ge leverd. Dat een en ander er „als koek" in ging laat zich licht begrijpen. Tenslotte deden de jongens en meisjes nog ©enige spelletjes, waarvoor eveneens prijzen aanwezig waren, zoodat allen voldaan huis- waarts keerden. Direct daarop werd de zaal in gereedheid gebracht voor de prijs-uitrelklng aan de senio ren, die tegen achten al spoedig hel zaaltje geheel vulden. Ook deze uitreiking geschiedde onder veel animo. De Miss Blanche beker wordt nu uit- sluitend bestemd voor de heeren, terwijl voor de dames een nieuwe beker zal worden aan geschaft. In zijn toespraak legde de voorzitter er den nadruk op, dat deze onderlinge wedstrijden zoo buitengewoon geschikt zijn om den band tusschen de leden onderling te versterken en ook om de leden meer durf te geven bij het uitkomen in groote wedstrijden. Voorts me moreerde hij dat ditzelfde zaaltje een histo rische plek is, daar hier ook de allereerste feest-avond van Excelsior gehouden is. Het had er dan ook veel van, dat de oude, intieme geest weer in de leden gevaren was. waait het verdere gedeelte van den avond, verliep op bijzonder prettige wijze. Dat hier in de strijk een groot werkzaam aandeel had behoeft nauwelijks meer te worden vermeld. FEESTCONCERT „STEDELIJK MUZIEKKORPS" Een feestavond waaraan de tooneelvereeni ging „Utile Dulci" haar medewerking ver leent, mag zich doorgaans in een druk bezoek verheugen. Zulks bleek weer bij het Zater dagavond door de vereeniging van leden van heit Stedelijk Muziekkorps in den R. K. Volks bond gegeven jaarlijks ternglt eerend feest- concert, na de pauze gevolgd door een „U. D."- uitvoering, die veel momenten van goed spel te genieten gaf. De tooneelisten kwamen voor het voetlicht met het naar ons inzicht wel wat al te luchtige blijspel „Vader en zoon", van Jan C. de Vos Jr. en „Speculanten" van Willem Sohürmann. Aan het eind van de uitvoering ontvingen de meespelende dames bloemen. Met de samenstelling van het muzikale ge deelte van het programma was het in gemoede gezegd, al heel poovertjes gesteld. De gebruike lijke mnrschen aan het begin en het einde zijn al heel moeilijk als „kunst" te aanvaarden, terwijl de „Hollandsohe Rhapsodie" van F. J. Schw einsberg slechts den vorm maar niet de inhoud met een goede rhapsodie gemeen heeft; het werk mist. het geestige, heit sprankelende leven, dat bijv. de „Piet Hein Rhapsodie" van dr. van Anrooy tot een zoo populair nummer maakt. Wanneer we daarna „Le chanson des nids" van Buot ook nog wegschrappen, blijven slechts de ouverture „Die lustige Weiber von Windsor" van Nicolai en de vijf-deelige ballet suite van Popy, ragfijne muziek, die een goede executie behoeft. Een en ander werd ouder leiding van den heer H. H. van Vleuten niet onverdienstelijk ten gehoore gebracht; „La chanson des nids", waarin de klarinet-soli gespeeld werden door de heeren P. Russeler en J. van Schijndel ver mocht zelfs een oogenblik het enthousiasme van het publiek, waaronder een aantal weezen, to wekken. In den aanvang van het programma werd ter nagedachtenis van burgemeester Gijsen, die bet Stedelijk een goed hart toedroeg, de Treur- marsclh van Chopin uitgevoerd, die door de aanwezigen staande eerbiedig werd aanhoord. SCH I EI) A M SCHE BI I. J A RTBOND Wedstrijd-uitslagen Dinsdag 5 Februari. 1ste klasse; St. Vol hardenV.I.O.S. 377; le klasse: Excelsior- V I.O.S. B 240—120.. Donderdag 7 Februari 5e klassp; V.I.O.S. -St. Volharden B 168—126. Vrijdag 8 Februari 4e klasse: V.I.O.S. B— V.I.O.S. A 191240; 5e klasse: St. Volharden B—St. Volharden A 145—180. Wedstrijd-Programma. Dinsdag 19 Februari le klasse: 't Westen —Vriendenkring; 2e klasse: V.I.O.S.D.O.S. Vrijdag 22 Februari 3e klasse: St. Volhar den—'t Westen; 4e klasse; V.I.O.S. B—Ex celsior. Boete V.I.O.S. 1,50 volgens art. 21 van het Wedstrijd Reglement. Mededeeüngen. 28 Februari. Bestuursver- lederen Zondag Patronaat St Dominion» Godsdienstonderricht en ontspanning In bet patronaatsgebouw Emmastraat, van half acht tot negen uur. s Maandags repetitie Muziekgezelschap SL Ambrosius 8 uur. R K Volksbond. lederen Maandagavond clubavond R. K. Damclub 1 D O Patronaatsgebouw Lange Haven; aanvang 8 uur. Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaal- oewerftersbond „St. Eloy", Gebouw R. S, Volksbond. lederen Woensdagavond clubavond R. K, S V Excelsior, gebouw Kath. Kring. lederen Woensdag Repetitie Konlnkl. man. nenzaugvereeniging „Orpheus", Gebouw R. K. Volksbond Aanvang half negen. lederen Woensdagavond vergadering „Katho liek Streven" Gebouw Kath Kring. lederen Woensdagavond van half acht tot balf tien, gelegenheid tot het afhalen van naai werk bij de Theresiavereeniging aan het ge bouw van den R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond van 7 uur tot nalf negen zitting bestuur Spaarfonds R. K. gebouw R. K. Volksbond. Aanvang kwart over acht lederen Woensdag Patronaat St. Domlnlcus zaagles in het patronaatsgebouw, Emmastraat van half acht tot negen uur. Eiken 2en en 4en Vrijdag van de maand vergadering Kath. Leven Gebouw Kath. Kring L. Haven. Aanvang half negen. lederen Vrijdag oefenlngavond van de R. K. E. II. B. O. Gebouw R. IC. Volksbond. Aanvang kwart over acht Woensdag 13 Februari Vereeniging voor school- en werktuinen. Ledenvergadering in „Musis Sacrum". Aanvang 8 uur. Vrijdag 15 Februari Ledenvergadering R. K. Handels-, Kantoer en Winkelbedienden. Katholieke Leeszaal. Aan vang half 9 uur. Dinsdag 19 Februari St. Barbara-vereeniging. Algemeene verga dering van den R. K. Volksbond. Aanvang 81^ uur. Woensdag' 27 Fcbr'uari R. K. Meisjes Vakcentrale. Vergadering la de bovenzaal van den R. IC. Volksbond. Aan vang 8 uur. BEURS VAN SCHIEDAM SCHIEDAM, 11 Februari. Ofl'icieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn i Moutwijn 46 pet. 17.50 per H.L. H. J. JANSEN, Spiritus SCHIEDAM, 11 Februari. Men noteert voor Melasse-splritus 32.— per H. L. Ruwe graanspirltus 60 pet. 17.per H. JU, Spoeling d Noteering 2 40 - j IK ROTTERDAM 11 Febr.: Nutszaal, marionetten-theater, Paul Brann, 8.15 uur (voor volwassenen). 12 Febr.: Nutszaal, marionetten-theater, Paul Brann, 8.15 uur (voor volwaasenen). Geb. v. IC. en W„ solisten-concert Ital. Opera, 8 uur. 13 Febr.: Groote Schouwburg, Lohengrin (Co-opera-tie) 8 uur. 14 Febr.: Groote Schouwburg. Der Liéb- haber (Wiemer Hof burgtheater) 8 uur (vooi; volwassenen). Dagelijks: Tivoli-Sehouwburg, Wonder, boven Wonder (Bouwmeester's revue) 3 uur Bioscopen: goedgekeurde programma'» tot en met Dinsdag 12 dezer in: Thalia (voor volwassenen)Olympia (voor volwasse nen); Centraal (voor volwassenen); Royal en City-theater. gartering met ICasiïommissie in het Café van den heer W. Verhoeckx, Hoogstraat 124 al hier. De Schiedamsche Biljart Bond heeft beslo ten, dl t jaar om het kampioenschap vaö Schiedam te laten spelen. Aan dezen wedstrijd kan deelnemen iedere speler, aangesloten bij een Schiedamsche Biljart Vei-eeniging wel of nl t aangesloten bij den S. B. B. Het in- leggeld bedraagt voor eiken deelnemer niet aangesloten bij den S. B. B. 1,50. De in schrijving is opengesteld vanaf heden 11 Fe bruari tot 25 Februari a.s. hij den heer B. v. d. Waard, Prinsensteeg 16, alhier. Er zal een behoorlijk aantal prijzen beschikbaar worden gesteld, welk aantal nader bekend gemaakt zal worden, zoodra het aantal deel nemers bekend Is. De inschrijvingen sluiten onherroepelijk op 25 Februari as,!. j

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 1