mm Maandag 11 Februari 1929 Derde Blad Pagrna 1 t W£o MET DEN GODSDiENST. DR. WITLOX benoemingen I het angelicum te rome. i?.oï-tel' DE GASKWESTIE EEN PERSDELICT VOOR DE ZUTPHENSCHE RECHTBANK HET 3e HALF-REGIMENT HUZAREN T JHR, RUYS DE BEERENBROUCK WEER AAN HET WERK? BIJEENKOMST VAN MÏDDENSTANDSBE3TUREN Het dagblad der communisten stelt mot veel vreugde vast, dat er verontwaardi ging is gewekt door een antikei, dat „weg ■met den godsdienst' getiteld was. De roo- de heeren vinden dit blijkbaar prettig; zij 'vertellen, dat „de godsdienst door de com munistischs jeugd alijd als het groote kwaad (zal) bestreden worden". Nu, dat wisten wij al lang en deze me- dedeeling bevat voor ons geen nieuws. Grappig is echter te vernemen, dat „de in duizend stukken verscheurde, eens zoo machtige godsdienst, niet veel kan uit richten tegen het atheïsme". Indien de communisten niet bijna uit sluitend speculeerden op zeer achterlijke menschen, zou het bovenstaande onbegrij pelijk zijn. Want ieder, eonigszins ontwikkelde weet nu toch wel, dat het atheïsme, de god- 1 loochenarij, in de wetenschappelijke we reld heeft afgedaan en ook onder de bree- de massa maar weinig principieele aan hangers telt. De verscheuring der „Da- geraads"beweging is daarvan wel het beste bewijs en evengoed de gang van geesten als mevrouw Roland Holst, die nu zoo wordt uitgespuwd door de zonen van Moskou. „De mensch leeft niet bij brood alleen en hij verklaart het wereldraadsel ook niet zoo eenvoudig als de mannetjes die in de communistische pers zulk een grooten mond opzetten. Zij spreken met een soor medelijder, over „de verscheurde godsdiensten". Zij bedoe ïen natuurlijk, dat er meerdere gelooven' zijn. Zeker, en er zijn ook meerdere soor ten communisten. Maar Moskou is toch hét ware? Juist, en zoo houden wdj, dat de ware godsdienst de onverwoestbare is, die geleid wordt door den Paus van Rome. Het bestaan van valsch geld bewijst al leen, dat er echt geld is; het bestaan van dwalingen toont aan. dat er één waarheid is. Rome draagt die waarheid; Rome is één en niet verdeeld; Rome is twee duizend jaar ouder dan het sovjet-bewind; Rome telt duizenden onder zijn leden, die werkelijk vrijwillig comunist zijn. Een communist, die maar iets wist van eigen ideaal en een greintje begrip had van de ontzaggelijke beteekenis van het Katholi cisme, zou er heel anders over oordeelen. Hij zou het doen als Lenin die juist m Rome de groote vijand zag en een die hij niet onderschatte.. Maar onze schreeuwige Hollandsche comrnunistjes vertellen, dat de godsdienst «de grootst*? mislukking" is ge weest die ooit gelukt is en nog vandaag komen er telegrammen binnen uit Rus land die bewijzen, dat zelfs een kleine Bap- tisten-secte de Moskousclie heeren al onge- rust maakt. Trotski gaat in ballingschap en de 1 aus verlaat zijn gevangenis. De feiten teekenen het verschil in positie van het stelsel, dat in Rusland door geweld gehandhaafd wordt en van het Katholicisme, dat door goddelijke kracht bewaard blijft an de we reld en onverwoestbaar is. In het bisdom 's-Hertogenbosch Z D H de Bisschop van 's-Hertogenbosch heeft naar „St. Janskl". meldt benoemd tot Pastoor der nieuwe Parochie van den H. Antonius en de H. Barbara te Tilburg (Groes- eind) den Weleerw. heer M. H. J. Smits, kape laan In de parochie Hoefstraat aldaar, Nederlandsche studenten. De dezer dagen verschenen immatriculatie- lijsten van het Angelicum te Rome vermelden een totaal aantal van 490 studenten verdeeld over de drie faculteiten van godgeleerdheid, wijsbegeerte en kerkelijk recht. Behalve door een zeker aantal leekenstudeuten en seculiere geestelijken uit alle vijf werelddeelen, worden de lessen gevolgd door vertegenwoordigers van 42 religieuze ordes en congregaties. De voor 1928—1929 ingeschreven Nederlan ders zijn ten getale van elf, n.l. de Eerw. Heeren H. de Groot, Cong. SSmi. Sac.; A. Busé, Ord. S. Crue.; L. van Dijk, Ord. S. Crue.; W._van Hees, Ord. S. Crue.; J. Beurskens, Cong. SSmi Sac.; J. Voogt, Obl. M. Imm.; R. Weel, Assump- timist; A. Wouters, O.E.S.A.; A. Roos, O.E.S.A.; A Vismans O.P. en J. Cools, O.P. PATER TERHüNTE. t In het Tlieresien-Hospital te Düsseldorf is Vrijdagmorgen half 5 uur na een kortstondige ziekte de ook in Holland bekende Pater H. J. Terhiinte uit de Duitsche Congregatie der Pries ters van het H. Hart overleden. NAAR DE MISSIE, De zeereerw. Pater J. v. Driel S.J., Hoofd pastoor van Meester Cornelis, zal den 10 Mei te Marseille weer scheepgaan aaar Java. PATERS ASSUMPTIONISTEN. In het Algemeen Kapittel der E.E.P.P. As- aumptionisten te Rome werd benoemd tot Pro vinciaal der Hollandsch-Belgische Provincie de 2.E. Pater Norbertus Claes sinds 1923 overste van het Missiehuls H. _Theresia te Stapelen De installatie als hoofdredacteur van De Maasbode In een bijeenkomst van het bestuur, de directie en de redactie van „De Maasbode" heeft Zaterdagmiddag de installatie plaats gevonden van den nieuwen hoofdredacteur, den Wei Eerwaarden Zeergeleerden Heer Dr. J. Witlox. Nadat Dr. Witlox in gezelschap van den directeur, den heer Henri Kuijpers, de commis sarissen de heeren H. G. M. van der Vijver en M. van der Lugt, den waarnemend hoofd redacteur, den heer L. J. M. Hazelzet en Pater Hyacinth Hermans de bijeenkomst van de vol tallige Rotterdamsche redactie was binnenge leid, heeft de president-commissaris, de heer H. G. M. van der Vijver allereerst een hartelijk woord van begrorting gesproken. Hierna richtte de heer Van der Vijver zich tot den heer Hazelzet, die nu voor den tweeden keer een interregnum, tot aller tevredenheid vervuld, gaat neerleggen. Zijn groote ijver, zijn arbeid met zooveel onderscheidingsvermo gen verricht, zijn buitengewone welwillendheid, zijn scherpe en juiste beoordeeling in de ver vulling van zijn moeilijke taak aan den dag gelegd, maken zeker aanspraak op zeer groote waardeering van de zijde van het bestuur. Ik dank hem dan ook voor de buitengewoon tact volle wijze, waarop hij het hoofdredacteurschap gedurende zooveel jaren heeft waargenomen (applaus). Met het uitspreken van den wensck, dat onder Gods zegen het hoofdredacteurschap van Dr. Witlox zou strekken tot hooger bloed van de courant, besloot de heer Van der Vijver zijn rede. Do directeur, de heer Henri Kuijpers, hierna aau het woord komend, sprak allereerst een woord van hartelijkan dank aan den heer Hazelzet. De wijze, waarop gij U van uw taak hebt gekweten, aldus de heer Kuijpers, de wijsheid en bescheidenheid en groote liefde daarbij aan den dag gelegd, zal niemand onzer vergeten. En U, Doctor Witlox, mag ik tlian3 begroeten op den stoel, waarop U drie priester-hoofdredac teuren zijn voorgegaan: Mgr. Bo®, Rector Thompson en Rector Van Reijsen. Wees even als zij omringd van de sublieme eensgezindheid, welke onze courant groot heeft gemaakt. Ik hoop, dat ook de toekomst zoo zal zijn, opdat wij haar in eensgezindheid nog hooger kunnen opvoeren. Moge Gods zegen op uw werk rusten. U zijt hier welkom, zeer welkom. Laat mij met deze korte woorden na hetgeen de president-com- misearis beeft gezegd, U als hoofdredacteur mogen installeeren. Ü9 h-eer L. J. M. Hazelzet dankte dan voor de waardeerende woorden van den president- commissaris en van den directeur. Vaa nu af aan begroet de redactie haar alge- in!' ueii leider in ei n nieuwen priester-hoofd redacteur, Dr. J, Witlox. Spr. stelt er prijs op bier uit naam vr.u heel dot- redatohvi aDr. Witlox geluk te wenschen met deze benoeming. Moge deze hem brengen de rijkste vervulling van zijn priesteridealen. Wij staan, zoovelen wij hier zijn, elk op zijn ten'ein, tot uw dienst, (applaus). Na deze toespraken heeft ten slotte Dr. J. Witlox bot woord gevoerd. REDE VAN DR. WITLOX Op dit oogenblik, zoo begon spr., gaat mijn diepgevoelde dank allereerst uit naar God, die mij buiten en boven mijn verdienste stelde op een plaats, waar veel en vruchtbaar werk te verrichten valt voor de verheerlijking van zijn naam. Of ik ook dankbaar moet zijn aan dat gedeelte van het menschdom, dat de Voorzienig heid hierbij 'n kolossaal handje heeft geholpen, ie mij op dit oogenblik nog niet zoo buitenge woon duidelijk. Als veel Brabanders ben ik met De Maasbode groot gebracht. Sinds mijn priesterwijding is geen nummer van De Maasbode verschenen, dat ik niet heb ingezien, grootendeels gelezen. Het wae het orgaan, waarvan ik mij het liefst be diende, wanneer ik iets in het openhaar te zeg gen had. Een voorrecht acht ik het nu in hooge mate, dat ik als hoofdredacteur van De Maasbode mag optreden op een tijdstip, dat als het ware een keer- en hoogtepunt vormt in het zich snel ontwikkelende leven onzer vennootschap, nu de technische toerusting van ons bedrijf, dank de ontembare energie der directie, wordt opgevoerd tot de grootst mogelijke hoogte. En als ik den eiseh, dien de nieuw-ingetreden aera aan ons stellen zal, goed begrijp, dan geloof ik, dat bet de eerste en grootste taak van de direcite en van de hoofdredactie van De Maasbode zal zijn te zorgen, met vereende krachten, niet terug schrikkend voor moeiten of kosten, de geeste lijke toerusting van ons bedrijf met de zoo hoog staande technische geheel op één lijn te doen blijven. Bij de zware taak, die vooral den nieuwen hoofdredacteur op dit gebied wacht, zal hij mogen rekenen op den steun van mannen, door kneed in alle geheimen van bet vak: van U commissarissen, van U, directeur, die aan scherp, haast geniaal inzicht, zoo'n bewonde renswaardige voortvarendheid paart. Wanneer ik me op mts verheug en door iets gesteund en vereerd gevoel, dan is het zeker het voor uitzicht op de samenwerking met U, die naar een onzer beide gepurperde vrienden uit Rome mij schreef, niet anders kan zijn, dan een recht hartelijke en aangmame. En hetzelfde verwacht ik van de samenwer king met U, leden der redactie. Wat ik als hoofdredacteur op dit oogenblik van U zou vragen of tot U zou kunnen zeggen, ie mij zelf nog niet recht duidelijk. Eén zaak staat echter vast. Wat ik zelf zoo ruim mogelijk hoop to geven en wat ik ook van U allen met het volste recht en in de ruimste mate zal mo gen vragen: dat is de grootst mogelijke toe wijding. Wat ik dan als priester op de eerste plaats heden van U zou willen vragen Vooreerst een steeds open oog voor den ideëelen kant van uw taak. Ik hoop, dat gij steeds en ten volle zult mogen beseffen de groote weldaad van de Voorzienigheid, dat gij de maberieele zijde des levens moog-t verzorgen in dienst van een zoo hooge ideëele taak. En dan in aansluiting op dit eerste, dat gij de ideëele taak, die gij verrichten moet, voor God en voor God alleen, zult steunen lederen dag door uw gebed. Nadat de leden der redactie hierna d-o-or dén heer Kuijpers aan Dr. Witlox waren voorge steld, bleef men ter nadere kennismaking nog eenigen tijd bijeen ouder het s-erveeren van de thee, welke door de directie was aangeboden» Te Doetinehem „De vuurpijl na het Koninklijk-doofpotbesluit" Voor de rechtbank te Zutphen stond Vrijdag terecht mr. B. J. N., advocaat te Zutphen, die in het nummer van 17 Februari 1928 van „De Graafschapbode" een artikel had doen opne- nemen, althans per post aan de redactie had toegezonden, welk artikel o.m. de navolgende, voor den wethouder Velsink, tevens loco-bur gemeester van Doetinehem, beleedigende zin nen en uitdrukkingen bevatte; ,dat het daar heen gaat, blijkt uit de laat ste dictatoriale daden vaD den wethouder Velsink. In strijd met alle parlementair fat soen en de door hem met woorden zoozeer ge prezen democratische idee, toont deze thans door zijn daden, hoe een democraat op zijn slechtst eruitziet. Niets laat deze bewindsman onbeproefd, om het laatste greintje respect ie verbeuren, terwijl hij zich tevens tegelijkertijd een brevet van onvermogen geeft, van totale onbekwaamheid, om de gemeente te besturen." Verdachte bekende het hem ten laste ge legde. Getuige K. E. Aartsma, directeur van „De Graafschapbode", verklaarde, dat de stukken niet betaald werden en waarschijnlijk wei ge schreven waren met de bedoeling, het alge meen belang te dienen. Een tweetal getuigen 5, decharge hadden den indruk gekregen, dat verdachte de stukken in het algemeen belang schreef. De officier van Justitie achtte het artikel van beleedigenden aard, en wees erop, dat ver dachte reeds in 1920 wegens eenvoudige belee- diglng werd veroordeeld en eischte nu 300 boete subs 1 maand hechtenis. Verdachte, zijn eigen verdediging voerende, noemde dit het vuurwerk na het feest, de ont ploffing van de gaszaak, de vuurpijl na het Kon. dootpotbesiuit. Op grond van een vonnis en een arrest uit de Ned. jurisprudentie betoogde verdachte in den breede, dat hier van beleediging, de om standigheden in aanmerking genomen, geen sprake kon zijn; alles is kalm en netjes uitge drukt, slechts constateerende de juiste, werke lijke waarheid. Verdachte vroeg daarom ontslag van rechts vervolging subs, vrijspraak. Uitspraak in deze zaak op 22 Februari a.s. Het 115-jarig bestaan HET PROGRAM VAN DE FEESTEN Den 13en Februari 1814 weid te Meobelen een regiment Huzaren opgericht onder den naam van Chevau-Lêgera heiges door den Graaf C. A. L. A. van der Burch met autorisatie van dén Opperbevelhebber in de voormalige Oosten- rijksohe-Nederlanden, Hertog Karei, August van Saken-Wedmar. Van af dien datum heeft dat Regiment onaf gebroken bestaan, al heeft het in den loop van <1:1 o jaren verschillende reorganisaties onder gaan en in verhand daarmede tevens verschil lende namen gevoerd. Door het verblijf in de residentie was het Regiment steeds in de gelegenheid hij alle plechtigheden, zoowel feestelijke als treurige, 'aan het Vorstenhuis zijne diensten te bewijzen en maakte daarbij dan steeds een goeden in druk. En nog steeds heeft het Huzaren Regiment de belangstelling van het Vorstenhuis. En nu herdenkt het op 13 Februari a.s. zijn 115-jarig bestaan. Is het wonder, dat dien dag niet geheel ongemerkt kon voorbijgaan? Ondanks alle verminderingen in de laatste jaren aan paarden, en officieren en manschap pen heeft het Regiment het hoofd hoog ge houden; allen, die er deel van maken, hebben door nauwgezette plichtsbetrachting er naar ge streefd, de geoefendheid te volmaken en in herinnering aan hun voorgangers de traditiën van het Regiment te bewaren. Neg steeds kan mot trots de standaard worden omhoogge houden. Ook sedert korten tijd is door vrijwil lige deelneming de muziek weder in eere her steld. Met frisschen moed wordt dus de toe komst tegemoet gegaan en al kan op den feest dag zelf het Regiment zich niet aan de inwoners van den Haag vertoonen tengevolge van het geldende oefeningsstelsel, w-aardoor heit op 13 Februari uit nog niet voldoende geoefende recruten bestaat, tooh is er op dien dag reden tot feestelijk herdenking. Het program voor de feesten op den 13en be staat is als volgt: 9.30 uur feestrede voor officieren, onder officieren en minderen; 10.00 uur beëediging van eeiuige reserve-officieren; 11.30 uur inspec tie over 't Regiment in de kazerne; 12 uur bijeenkomst onderofficieren in de cantine.. 14.0016.30 uur wedstrijden voor den troep. Des avonds vereenigen de officieren zich met de oud- en reserve-off kleren aan een kameraad schappelijke®. maaltijd. NEDERLANDSCHE MARINE-OFFICIEREN BIJ DEN KEIZER VAN JAPEN. Blijkens oen bij het departement van defen sie ontvangen bericht werd de schout-hij-nacht A. ten Broecke Hoekstra, die met Hr. Ms. krui ser „Java" de vlootrevue ter gelegenheid van de kroning van den keizer van Japan bijwoon de, op 6 December te Tokio door Z. M. in gehoor ontvangen. Z. M. sprak zijn bijzondere waardeering en dank uit voor het zenden van Hr. Ms. „Java" ter bijwoning der revue. De keizer heeft aan den schout-bij-nacht het groot-officierskruis van de orde van den Hei ligen Schat verleend en aan den kapitein-ter zee het commandeurskruis. LUCHTRECHT VOOR ALGIERS. Met ingang van 18 dezer kunnen gewone en aaugeteekende stukkeu (zonder aangegeven waarde), welke bestemd zijl1 voor Algeria met den Juchtdienst Marseille—Algiers verzonden worden. Het vliegtuig vertrekt uit Marseille des Dinsdags, Donderdags en Zaterdags te 8 uur en bereikt Algiers te 15 uur. Het voor deze verzending verschuldigde luchtrecht bedraagt 10 cent per 20 gram. De stukken moeten voor zien zijn van de aanwijzing „Par avion de Mar seille a Alggr". TWEE BEKROONDE SCHOONHEDEN, zonder coucurrentienijd, zijn de hierboven ar.. ..elide Miss Lucille Daley, uit Los Angeles, en de leeuwin Jackie, die het nog al goed met elkaar schijnen te kunnen vinden. Vrijdagavond vergaderde het dagelijksch be stuur der R. K. Staatspartij wederom onder de leiding van Z.Exe. .Tbr. mr. Oh. Rnys Beren- brouck. Terwijl ook Zaterdag de vergadering van het Partijbestuur onder zijn voor.icter; nap plaats had. Het schrijven van den Middenstandsraad inzake uitverkoopen. DE VORMING VAN MIDDENSTANDS CENTRALES. De dagelijksche besturen van de drie midden standsorganisaties, den Kon. Ned. Middenstands bond, den Ned. R. K. Middenstandsbond en de Vereen, van den Chr. Handeldrijvenden Indus- trieelen Middenstand in Nederland hielden de zer dagen de eerste samenkomst in 1929. De vergadering, welke als regel werd ge houden in de vergaderkamer van het bestuur van den Kon. Ned. Middenstandsbond, Noord einde 35 's-Gravenhage, werd geleid door den heer W. G. Scheeree, voorzitter van de Vereen, v. d. Chr. Middenstand, aan welker bestuur de leiding voor 1929 werd opgedrag'en. Het. schrijven van den secretaris van den Middenstandsraad aan de besturen der bonden inzake de uitverkoopen werd uitvoerig be sproken. De vraag of bierbij gesproken kan worden van „een euvel" werd door sommigen ontken nend beantwoord. Algemeen werd erkend, dat het aantal misbruiken hij uitverkoopen groot is én dat de bonafide handel daardoor wordt be lemmerd. De vraag werd gesteld of het nu wel de tijd is om voorschriften op uitverkoopen te. vragen. Aangezien één der besturen nog niet alle gegevens ter beschikking staan voor het vor men van een oordeel, zullen de besprekingen jn een volgende vergadering worden voortgezet. De vorming van middenstandscentrales, welke hier en daar plaat: vindt, heeft mede de aandacht van de hoofdbesturen. Algemeen was men van oordeel, dat federatief overleg ter plaatse voor allerlei zakelijke aan gelegenheden van beteekenis moet worden ge acht- Een commissie, in deze vergadering benoemd, zal eenige algemeene regelen ontwerpen, welke bij dit overleg, als ook bij het vormen van middenetaridscentrales in acht behooren te wor den genomen. Het concept zal in de volgende vergadering worden behandeld. Besloten werd een on dei-zoek in te stellen naar den omvang van de concurrentie door ambtenaren. De vraag of gemeentelijke giro in het belang is van den middenstand werd ontkennend be antwoord. Voor den middenstand is het van belang aandacht te schenken aan en belangstelling te vragen voor zijn eigen bankgirowezen. PLECHTIGE UITVAART EN BEGRAFENIS DR. J. TH. A. STROTMANN. De plechtige Uitvaart en begrafenis van het stoffelijk overschot van dr. J. Th. A. Strotmann, die deze week, plotseling, te Praag is overleden, zullen morgen te Leiden plaats hebben. Des morgens om half tien zal in de Mon Père- Kerk de H. Mis van Requiem worden opgedra gen. Men meldt ons nader, dat morgen eerst in Praag de plechtige Uitvaartdienst zal plaats hebben voor den ZeerEerw. Heer Dr. J. Strottman. Daarna zal het lijk naar Leiden worden vervoerd. Donderdagmorgen zal daar dan de plechtige H. Mis van Requiem in de kerk van O. L. Vrouw Hemelvaart plaats heb ben, waarna de begrafenis. JEUGDHERBERGEN IN TWENTE Te Hengelo (O.) is ten overstaan van nota ris ten Doesschate verleden de acte van stich ting der Stichting „Jeugdherbergen in Twente". VERDWIJNENDE KAASFABRIEKEN. In Hollands Noorderkwartier verdwijnen de verschillende kaasfabrielten langzamerhand. Soms worden ze voor afbraak verkocht, soms ook sluiten ze zich aan bij grootere fabrieken» DE WITTE PATERS Hun werk in Afrika De Februari-aMeveiring van de „A n n a 1 e n der Afrikaanse be missiën" brengt de jongste statistieken omtrent den stand der missiën van de Witte Paters van het vorige miss ie jaar. Hun missiegebied telt thans buiten 12 klein- en 5 groot-sominariea 172 missieposten, 4S7 paters, 126 broeders en 398 zusters benevens ruim 5300 zwarte hel pers, bijna 516.000 katholieken en ruim 187.000 catechumenen. In een jaar tijd zijn toegediend II. H. Doop sels: aan volwassenen 19.186, aan kinderen van katholieke ouders 26.390, aan in gevaar van sterven verkeerenden 26.081; te zamen 71.657. Zijn gehoord 2.397.426 biechten; uitge reikt ruim 7.101.273 H. Communiën; zijn ge sloten 6938 katholieke huwelijken; is onder richt gegeven aan 119.790 jongens en 76.145 meisjes, te zamen 195.935 kinderen; en i~ zorg verleend aan ruiim 2.096.000 zieken. BIJVERDIENSTE VAN GEPENSIONNEERDE AMBTENAREN Moeilijkheden bij toepassing der wet Door het Tweede Kamerlid den heer Ger hard zijn aan den minister van Financiën de volgende vragen gesteld: I. Is het waar, dat de toepassing van de ar tikelen 67, tweede lid, der Pensioenwet 1922 (Staatsblad no. 240), zooals zij luidde vóór de wijziging bij de wet van 28 Mei 1925 (Staats blad no. 216), en LXXXIV van laatstgenoemde wet tot verschillende moeilijkheden aanleiding geeft? II. Kan de minister mededeelen, van hoeveel personen, die pensioen ontvangen, sedert de inwerkingtreding der in vraag I genoemde ar tikelen reeds ontvangen pensioen moest wor den teruggevorderd en van hoeveel personen bet pensioen is verminderd, alsmede tot welke bedragen dit geschiedde, in verband met in komsten. die de bedoelde personen ontvingen uit de aanvaarding van een anderen werk kring of de vestiging van een bedrijf? III. Zijn bij den Pensioenraad gevallen be kend. waaruit blijkt, dat de toepassing van de wetsartikelen, in vraag I genoemd, geleid heeft tot moeilijkheden voor de gepensionneer- den, omdat soms plotseling het pensioen moest worden ingehouden, en wil de minister van deze gevallen mededeeling doen? IV. Is de minister bereid om, indien blijkt, dat de vraag I genoemde wetsartikelen tot moeilijkeheden bij de toepassing aanleiding ge ven, te doen nagaan, op welke wijze deze moei lijkheden zonden kunnen worden opgeheven? HET PROCES VAN DE NED. VER. TEGEN DE VER. VAN WERKGEVERS OP TRAMWEGGGEBIED. Naar wij vernemen is de vereenigMig va® werkgevers op tramweggebied in beroep ge gaan tegen het interlocutoire vonnis van de rechtbank te Rotterdam, waarbij de Ned. Ver, van Spoor- en Tramwegpersoneel principieel in het gelijk werd gesteld In haar vordering inzake het terugnemen van de ex-stakers bij de ZutphenEmmerik door de bij de Werkge versvereniging aangesloten tram weg maat schappijen; doch waarhij haar voor bepaalde punten nog getuigen he wijs was opgelegd. Voor dit getuigenbewijs, dat op 13 Februari a.s. zou plaats hebben, waren bereids een groot aantal getuigen gedagvaard, wat door het in gestelde hooger beroep thans evenwel voor on- bepaalden tijd is uitgesteld. „HUMORIST". „En hoe gaat het vanochtend met onze kleine patiënte?" „O, veel heter dokter, U heeft niet meer mei) mijn hart en longen te telefoneeren."-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 9