DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Ji 52ste J^arorans: Dfnsdag 12 Februari 1929 No. 15338 Dit nummer bestaat uit drie bladen STADSNIEUWS V WEER VRIJ MAN. lillllf tAêó <jfuep cbvufyt: (Mbum. «n doaurt ysc^.6Sc6 AGENDA KUNST-AGENDA VAN DE LEESTAFEL UWE SCHIEDAMSCHE COURANT BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM. TELEFOON INTERCOMMUNAAL NO. 68085 ABONNEMENTEN: per 3 maanden f 3.25, per maand f 1.10. per week 25 cent. Franco per post 3.75 per kwartaal. Afzonderlijke nummers 5 ct Postcheque en girodienst 81440 ADVEHI'ENTIEN: 16 regels 1.55 Elke regel meer 30 ct. Reclames tusscüen den tekst 60 ct. Kabouter-advertenties 5 rentles: 30 woorden 25 ct„ elk woord meer 5 ct. tot 'n max vau 50 woorden, per regel Kleine advertegels 0.50,10 regels 0.75.15 regels 1.Incassokosten worden berekend Gratis-Ongevallenverzekering 500 bij overlijden door een ongeval; 500 bij verlies van beide banden, voeten of oogen; 250 bij verlies van één hand, één voet of één oog; 150 bij verlies van een duim; 75 bij ver- lies vin een wijsvinger; ƒ50 twee voorste ledematen alle vingers van een hand; ƒ25 bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. X Uit het thans gepubliceerde rapport van de door den raad van Vlaardingen inge stelde commissie ter bestudeering van hot slachthuisvraagstuk voor die gemeente blijkt dat slechts de kleinst mogelijke meerderheid der commissie tegen en de grootst moge lijke minderheid voor samenwerking ten deze is met Schiedam. Eenstemmigheid in de conclusie, behel zend uitstel der beslissing in afwachting van de verdere ontwikkeling der Rotiterdamsche annexatie- en abattoirplannen werd slechts bereikt met het voorbehoud der grootst mo gelijke minderheid, dat door dit uitstel de mogelijkheid om met de gemeente Schiedam samen te werken niet zou verloren gaan. Gaat die mogelijkheid van samenwerking dus wel verloren, dan zou die grootst mo gelijke minderheid in uitstel niet willen be rusten. Vlaardingen is geheel vrij om te doen en te laten wait het zelf wil. Wij meenden en meenen nog, dat samenwerking in het be lang is van Schiedam en Vlaardingen beide. Een conceptbasis voor samenwerking was opgesteld en door den Schiedamschen ge meenteraad aanvaard, waarbij beide'gemeen- ten op volkomen gelijken voet waren be handeld. We kunnen hot betreuren, dat Vlaardin gen aan deze eerlijke, loyale samenwerking niet gewild heeft, het is baas in eigen huis, we kunnen het niet dwingen en zouden dat niet willen ook. Maar wanneer we ver trouwen dat zulks spoedig geschieden zal de Vlaardingsche raad zijn definitieve beslis sing heeft genomen, en die beslissing valt uit in den geest van de meerderheid der rapporteurs, dan kan en mag men in Vlaar dingen niet verlangen, dat wij terzake den slachthuisbouw rekening zullen houden met mogelijke toekomstige wenschen van Vlaar dingen. We kunnen niet gaan bouwen in de verwachting, dat mogelijk over een aan tal jaren een gemeente van dertigduizend zielen mede van dat gebouw gebruik zou willen maken. We zouden dan al dien tijd en wellicht voor altijd met een te wijde jas rondloopen en dit is allesbehalve praetiseh. We hoorden den laatst en tijd ook aldoor meer stemmen tegen 't terrein opgaan, dat voor den bouw van het abattoir terwille ook al van Vlaardingen werd uitgekozen en de mogelijkheid dat te dien aanzien een pe titie van bewoners uit de betreffende wijk, tot den raad zal worden gericht werd ons al lang niet denkbeeldig beteekend. Waarbij men dan tegelijk een terrein over het spoor op het oog heeft, dat, overeen komend met het terrein waarop de nieuwe fabrieken van do Wed. van Nelle worden opgetrokken, alleszins geschikt wordt af geschilderd. We weten niet tot hoever de mindèrheid van het Vlaardingsch rapport de mogelijk heid van samenwerking uitstrekt. Maar dit heeft men in Vlaardingen wel te bedenken, dat, wordt het rapport wat zijn eindconclu sie betreft door den Vlaardingschen Raad aanvaard, wij ons weer vrij voelen en Vlaar dingen het aan zich zelf te wijten zal hebben als het laiter van evemtueele samenwerking niet meer die voordeelen zal ondervinden, welke het thans bedingen kon. UIT DE KATHOLIEKE VAKBEWEGING Mannen let op uw zaak! Wij lezen in het Februari-nummer van „De R. K. Transportarbeider", het orgaan van den Ned. R. K. Bond van transportarbeiders „St. Bonifaeiue", onder de rubriek Schiedam bet volgende: Veel leven is hier niet in de brouwerij, echter is toch nog niet alles in zoete rust. Zoo zijn wij tfhans bezig met de regeling van de loonen der steenzetters voor de gemeente, en, naar wij meenen, met eenig succes. Er zou hier anders nog heel wat meer kun nen gebeuren, maar de betrokken arbeiders, ineiusief onze leden passen, wel een weinig te veel het laat-maar- waaien-stelsel toe, en al doet nu het bestuur van een afdeeling nog zoo zijn best, zonder een positieve medewerking van de zijde dei- leden kan er nooit een behoor lijk resultaat worden bereikt. Voor de leden van onze afdeeling geldt dus ook liet oude Hollandsche spreekwoord: Man nen, iet op Uw zaak. Wij verwachten, dat het binnen niet al te langen tijd voldoende in dien zin begrepen wordt". JUBILEUM I. H. L. RICHTER Onder g-roote belangstelling beeft de heer I. H. L. Richter Zondag den dag gevierd, dat hij vóór 50 jaar zich liet inschrijven als lid van het collectantencollege „St. Hieronymus Aemi- liamus" alhier. Om Sy2 uur des morgens werd door den Wel- eerw. heer C. Wiemers in de kerk van O. L. Vrouw Visitatie een H. Mis voor de overleden leden van het college opgedragen, terwijl om half elf de Weleerw. heer J. A. M. Bekkers een plechtige H. Mis opdroeg aan het versierde hoogaltaar om God dank te zeggen voor de wel daden in de afgeloopen periode aan den jubi laris en het college geschonken. Het vereeni- gingsvaandel stond in het hoogkoor opgesteld. Het Zangkoor zong zeer verdienstelijk het „V«ni Creator" van Beltjens en de meerstem mige Mis van Goris. Des namiddags werd ten huize van den hoer Companus door den jubilaris receptie gehou den, van welke gelegenheid door verschillende heeren geestelijken en de collectanten gezel schappen te dezer Stede gebruik werd gemaakt om den jubilaris persoonlijk geluk te wensehen. De hoogeerw. heer Deken A. J, C. Schraag overhandigde hem onder algemeen applaus een schilderij, met den Pauselijken Zegen, terwijl namens het Hieronimus College hem een gouden ring, waarin gegraveerd twee gekruiste zakjes en schaal, werd aangeboden. Des avonds werd in Musis Sacrum in meer intiemen kring het feest verder gevierd, dat door den hoogeerw. heer Schraag gedeeltelijk werd bijgewoond. KANTONGERECHT Openbare zitting van 11 Februari. Veroordeelingen J. P. H. uit Maasland, werd wegens het gooien met sneeuwballen overeenkomstig den eiseh veroordeeld tot f 8 boete, subs. 4 d. hechtenis. Nadat de agent van politie G. v. d. B., alhier, als getuige was gehoord, werd de auto mobilist O. S. uit Rotterdam bij verstek ver oordeeld tot f 2.— subs. 2 d. wegens het zonder verlichting laten staan van een auto. Eisch was f 5.subs. 5 d. Uitgesteld A. V., Koopman, Naaldwijk, stond terecht, omdat hij in Vlaardingen met zijn auto een voer het verkeer afgesloten weg bereden beeft. Over 14 dagen zal de verbalisant als getuige gehoord worden. G. P., schilder te Vlaardingen, stond terecht, omdat hij op zijn rijwiel te snel gereden heeft, terwijl zijn fiets niet van een reflector wa3 voorzien. Over 14 dagen zal de verbalisant als getuige worden gehoord. A.A., zonder beroep, alhier stond terecht wegens openbare dronkenschap. Het O. M. eischte f 10.subs. 10 d. hechtenis. Bekl. werd veroordeeld tot f 6.subs. 6 d. A. K., werkman, Overschie heeft volgens de dagvaarding op de Zestienhevenschekode aldaar gestaan „razend en vloekend, dit alles luidkeels schreeuwend!" Bekl gaf toe dronken te zijn geweest. Het O.M. requireerde f 5.boete, subs. 5 d. hechtenis. De kantonrechter vonniste volgens eisch. Verstekzaken Bij verstek werden veroordeeld: mej. M. S., wegens overtreding van de leerplichtwet, tot f 5.—, subs. 5 d. A. P., grossier, alhier, wegens rijden met een voertuig, waaraan ter linkerzijde geen lan taarn was bevestigd, tot f 5.subs. 5 d. J. K. F. alhier, wegens gooien met sneeuw ballen, f 10.subs. 10 d. tuchtschool. F. F.. Rotterdam, wegens rijden met een auto zonder achterlicht, tot f 6.sub 6 d. A. v. D., Rotterdam, wegens fietsen zonder licht tot f 5.subs. 5 d. Ch. J. N„ chauffeur, Den Haag, wegens rijden zonder nummer-verlichting, tot f 5. subs. 5 cl. H, v. d. M., Maassluis, wegens fietsen zon der licht, tot f 5.subs. 5 d. J. v. O., veehandelaar te Haastrecht, we gens openbare dronkenschap tot f 10.subs. 10 d. H. J. R. de P.. Rotterdam, wegens rooken in een treinapartement waarin dit verboden was, tot f 5.—, subs. 5 d. J. Th. R., Den Haag, wegens het met zijn auto van richting veranderen zonder een dui delijk zichtbaar teeken te geven tot f 5— subs. 5 d. VEREENIGING „EERBIED IN GODS HUIS" De vereenigdng „Eerbied in Gods huis" hield 1.1. Vrijdag haar jaarvergadering, die zich in een druk bezoek mocht verheugen. Na de opening hield de voorzitter de heer O. J. Markus de gebruikelijke Nieuwjaarsrede. Onder de ingekomen stukken was een schrij ven van den weleerw. pater Tenwolde, waarin deze de vereeniging dank zegde voor de diensten bewezen tea- gelegenheid van het opdragen van zijn Eerste H. Mis. Uit het jaarverslag dat door den penning meester werd uitgebracht, kwam vast té staan, dat de toestand van de kas nu juist niet roos kleurig was, alleen die van het spaarfonds geeft reden tot tevredenheid. In verband biermede zullen plannen worden beraamd om verbetering te brengen. Het jaaroverzicht van den secretaris maakte melding van hetgeen door de vereeniging op religieus terrein was vierrieht. Het bevatte tevens een woord van dank aan 't adres der bestuurders en de leden voer hun leiding en medewerking. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren C. J. Markus, voorzitter, Wil Janse, penning meester, M. J. Verdoes, secretaris, Bijtenkoorn en van Garven commissaris met op een na alge meen© stemmen herkozen. Nadat de verschillende diensten waren ge regeld werd de vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. RIJKSPOSTSPAARBANK Aan bet kantoor Schiedam werd in den loop der maand op spaarbankboekjes ingelegd f 21.21-10.71 en terugbetaald f 22425.95. Der halve minder ingelegd dan terugbetaald f 1145.24. Het aantal nieuw uitgegeven spaar bankboekjes bedroeg 34. GEVONDEN VOORWERPEN Gevonden voorwerpen bij de politie aange geven in het tijdvak van 1 tot en met 8 Febr 1929. Te bevragen aan hei Hoofdbureau vau politie op alle worklasc: n 1 tot 2 uur des miiddags: notitieboekje, kettiünkje, paair kin- derihamdsohoenen, slinger van auto, hond, 2 sleutels aan touwtje, ring met twee sleutels, gummi kindercape, 2 horlogekettingen, portem. met inh., rijwiellamp, kinderportemonnaie met inhoud, damoshandschoen. Bij vinders: rijwiel, A. Pluijm, Peivdrecht schestraat 16A; kinderhandschoen A. Blazer, Brielschestraat 12: colbertjas J. Noordexmeer, Steenstraat 17-1; blauwe pet, J. Knopke, Wil helminaplein 8zakmes met eenig geld. C. Colliignon, Rozenburgerstraat 36; zak inh. ge reedschap, A. Bos, Hoflaanstraat 4; lederen beenstukken H. Bernoster, Vlaardingerdijk 39; duimstek, F. v. Tempel, Thomas a Kempis- stoaat 15B; rijwielhandbesohermer, G. Lucas sen, Hofje van Belois 25 (Noordmoienstraat); dames port. met inhoud, G. Mathijssen. Huijs- manstraat 29; naambordje, G. Huijskus, Oost singel 87; bruine jachthond, W. van Rijn, Jus. tus v. Effenstraat 156 te Rotterdam; rlames glacé handschoen J. van Wagtendonk. Klein Groenendal 23-2; glacé dames handschoen, J. Dulfer, Boolhofje 20; schaats Th. van Alphen, WeètfranMandscheetraat 135; port. met inh. W. Moolhuijzen, Anth, Muijsstraat 15B; glacé heerenhandEcihoen O. Simons Beijerlandsche- straat 35; Slobkous J. van Schijndel Havendijk 52; dameshorloge G. v. d. Meij Wattstraat 27 rozenkrans J, Homiburg, Nieuwstdpht M. 27; zilveren k. armband; J. van Gelederen, Oost- singel 63; kinderhandsclioen M. Sehrij, Maria- straat 91B; hondje, A. Kon-tland, Wattstraat 23A; heerenhandschoen J. van Water, Villa- straat 80; 2 doozon boter, M. de Jong. Graaf Florisstraat 13; portem. met 1 T. Berg, Anth. Muijsstraait 59A; postduif W. van der Most, le Tuinsingel 31; roeiboot J. Koster, Hoofd straat 49;; étui en beker J. Bijl St. Liduina- straat 13B; paar glacé en wollen handschoe nen, zilveren broche, Wed. Bosman, Schied. weg 105 ICetkel; kinder muts en kinder hand schoenen, D. van Boehovem, Lekstraat 44A; bruin glacé handschoenen J- Holscher Klaas- waalschestraat 4; bontkraag mej. Bouman, Broersveld 38B; halsketting W. Aïeman, Ckr. Huijgensitra&t 10; port. met Inhoud, M. Goe- dendorp, Bakkershaven 27; port. met inhoud, C. Tas Fabristraat 11; belastingplaatje C. B. Waasdorp, Gasstraat 14; glacé dameahand- schoen E. Etman, Frankllnstraat 13A; rijwiel- plaatje G. v.d. Forle,Parallelweg 172A; 5 kilo gramgewicht, J. Immerzeel Oostsingel 35; k. portemonnaie met inhoud J. Vermeulen, Klein Groeoendaal 13-1; kaleiiderhoekje j. van Aken Groeneweegje 23. BURGERLIJKE STAND Aangiften van 710 Februari. GEBOREN; Liduina Maria, dochter van H. de Groot en M. T. de Kok, Kleine Baan 12; Arie, zoon van A. Bakker en C, A. van der Hoek, Graaf Florisstraat 14; Johannes en Wil lem, zoons van S. Verbrassen en T. H. Ouds- koorn, Oude Maasstraat 35; Hermanus Fran- ciscus, zoen van J. A. Kazenbroot en C. M. Weber, Beierland schestraat 25; Cornells, zoon van A. Sla en C. van Eijh, Lekstraat 88; Elisa beth Johanna, dochter van C. M. Donks en C. M. van der Kamp, Klein Groenendal 11. OVERLEDEN: A. C. Mourik, 69 j„ weduwe van G. A. van Mourik, Archimedesetraat. m Reel. 407G 8 OVER SPIRITISME Zooals door ons reeds meer gemeld, zal prof. dT. A. Bessemans uit Gent voor Katholiek Leven op Dinsdag 19 Februari in het Gebouw van den R. K. Volksbond een voordracht komen houden over spiritisme en aan deze voordracht experimenten verbinden, ten eerste ten bewijze dat het verschijnen van klopgeesten, de tafel dans, etc. slechts op auto-suggestie en zins begoocheling berust. Wij laten hieronder eenige waardeeringen volgen over bet door den professor in zijn voordracht geboden e. Allereerst citeren wij de meening van prof. dr. H. Weve, den bekenden Rotterdamschen oogarts en voorzitter van den Katholieken Kring, die schreef: „Helderder betoog over spiritisme cn ver wante verschijnselen heb ik nimmer gehooTd. Hier is een katholiek medicus aan bet woord, die zonder vooringenomenheid een wetenschap pelijke studie heeft gemaakt van het onder werp en ons in helder Nederlandsch de vrucht van jarenlange» arbeid biedt. Het vertoonen van de voornaamste verschijn selen, die op spiritistische zittingen gemeenlijk worden waargenomen, was uitermate boeiend. Als ik verklaar, dat. meer dan 30 medici den h o ogle er aar bij helder daglicht omringden en letterlijk op (le vingers keken, zonder dat ze in staat bleken een verklaring te geven voor schijnbare opheffing der zwaartekracht, mate rialisaties, de verwonderlijkste proeven van gedaohtenlezen, enz., dan beseft men hier een man voor zich te hebben, die niet alleen ernstige theoretische doch ook een practiscke studie van het probleem heeft gemaakt, een veiligen gids speciaal voor ons katholieken, die, Ik herinner slechts aan een kort geleden voor het eerst vertoond tooneelstuk met uitge sproken spiritistische tendenz nog wel eens gelegenheid hebben met andersdenkenden over het onderwerp van gedachten te wisselen. Ik zou In het bijzonder allen geestelijken van Rot terdam op het hart willen drukken; gaat prof. Bessemans hooren!" In „De Gelderlander" lezen wij: „De zaal was te klein om al de belangstellen den te bevatten en we hadden gaarne gezien dat de vereeniging nog meer bekendheid aan deze bijeenkomst had gegeven. Wellicht zou dan de grootste zaal van Arnhem te klein zijn gebleken. Spiritisme, okkultisme, somnabulisme en wie wéét wat voor isme nog meer zijn in onze dagen erg in trek. En daarom was het zoo goed gezien om een bevoegd spreker over dit onder werp het wnoTd to doen voeren, teneinde nog eens duidelijk het katholiek standpunt ten op zichte van deze geheimzinnigheden uiteen te zetten In geheimzinnigheid deed deze pseudo-spirl- tistische séance niet voor een echte onder, al waren dan de lichten aan en konden een ieder controleeren wat er gebeurde.en ai snapte men dan de foefjes niet die professor Bessemans ge bruikte. De séance was interessant en leerzaam. Leerzaam voor ons allen, voor zoover we nog niet geheel overtuigd zijn van de dwaas heid om geloof te slaap aan de heele sante- kraam van geheimzinnigheden welke de spiri tisten en de waarzegsters ten toon spreiden!" Het „Dagblad van Arnhem" schrijft na het optreden voor Geloof en Wetenschap in de Geldersche stad: „Na de wetenschappelijk-lioogstaande voor dracht, gegoten in den vorm van een geestige causerie, die met buitengewone spanning werd aangehoord, volgde een demonstratie van „spiri tistische" experimenten. De „geesten" hebben een driikhe nering gehad. De geest van Bismarck bleek zijn ijzeren karakter nog niet verloven te hebben. Zijn hand beukte resoluut op de tafel, als was het 't spreekgestoelte van den Rijks-dag. Zijn kennis van allerlei dingen, waar hij bij zijn leven wel nooit den neus ingestoken zou hebben, was ver bluffend. Hij bleek de telefoongids van Arnhem van buiten te kennen, en boudt er vermoedelijk een verjaardagkalender van alle G, enW.-leden op na. Een man van wetenscliappelijken naam als prof. Bessemans bleek een amateur-Illusionist van klasse te zijn. Een kostbaar wapen is deze vaardigheid in den strijd tegen het spiritisme. Het valsch vertrouwen in het onverklaar bare, waarop het Spiritisme teert, ondermijnen ziedaar bet doel van deze populaire demon stratie, die uitnemend slaagde. In totaal een hoogst-belangwekkcnde en schilderachtige avond, die rijkelijk succes oogstte. lederen Zondag Patronaat St. Domlnlcus Godsdienstonderricht en ontspanning In bet patronaatsgebouw Emraastraat, van balf acht tot negen uur. 's Maandags repetitie Muziekgezelschap St Ambrosius 8 uur. R. K Volksbond. lederen Maandagavond clubavond R. K. Damclub l. O O. Patronaatsgebouw Lange Haven; aanvang 8 uur. Ulusdag bestuursvergadering li. K. Metaal- Dewerkersbond „St. Etoy", Gebouw R. Volksbond. lederen Woensdagavond clubavond R. K, S. V Excelsior, gebouw Kath. Kring. lederen Woensdag Repetitie Konlukl man. uenzaugvereeniging „Orpheus". Gebouw R. K. Volksbond Aanvang half negen Lederen Woensdagavoud vergadering „Katho liek Streven" Gebouw Kath Kring. lederen Woensdagavond van half acht tot half tien, gelegenheid tot het afhaleD van naai werk bij de Theresiavereeniging aan het ge bouw vaD den R. K. Volksbond lederen Woensdagavond van 7 uur tot nalf negen zitting bestuur Spaarfonds R. K. gebouw R. K. Volksbond. Aanvang kwart over acht lederen Woensdag Patronaat St. Domlnlcus zaagles in het patronaatsgebouw. Emmastraat van half acht tot negen uur. Eiken 2en en 4en Vrijdag van de maand vergadering Kath. Leven Gebouw Kath. Kring L. Haven. Aanvang half negen. lederen Vrijdag oefeningavond van de R. K. E. H. B. O. Gebouw R. IC. Volksbond. Aanvang kwart over acht. Woensdag 13 Februari Vereeniging voor school- en werktuiuen. Ledenvergadering in „Musis Sacrum". Aanvang 8 uur. Vrijdag- 15 Februari Ledenvergadering R. K. Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden. Katholieke Leeszaal. Aan vang half 9 uur. Dinsdag 19 Februari St. Barbara-vereeniging. Algemeene verga dering van den R. K. Volksbond, Aanvang 8i£ uur. Woensdag 27 Februari R. IC. Meisjes Vakcentrale. Vergadering ln de bovenzaal van den R. IC. Volksbond. Aan vang S uur. BEURS V A SCHIEDAM SCHIEDAM, 12 Febr. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn Moutwijn 46 pet. 17.50 per H.L. H. J JANSEN. Spiritus SCHIEDAM, 12 Februari Men noteert voor Melasse-splritus 32.— per H. L, Ruwe graanspirltus 60 pet. 17.per H. L, Spoeling Noteering 2.40 SPREEKUUR WETHOUDER De Wethouder van Onderwijs is verhinderd morgen zijn gewone spreekuur te houden. VOLKSBADHUIS Op S en 9 Februari wer-deu genomen 542 baden. 1ste klasse; 36 kuipbaden, 67 regen- baden; 2de klasse; 45 kuipbaden, 394 regen- baden. IE ROTTERDAM 12 Feb r.: Nutszaal, marionetten-theater, Paul Brann, 8.15 uur (voor volwassenen). Geb. v. K. en W., solisten-concert Ital. Opera, 8 uur. 13 Febr.: Groote Schouwburg, Lohengrin (Co-opera-tie) 8 nur. 14 Febr.: Groote Schouwburg. Der Lieto- haber (Wiener Hofburgtheater) 8 uur (voor Volwassenen). 16 Februari: Groote Schouwburg, Iris (Ital. Opera) 8 uur (voor volwassenen). Dagelijks: Tlvoli-Schouwburg, Wonder boven Wonder (Bouwmeester's revue) 8 uur Bioscopen: goedgekeurde programma's tot en met Dinsdag 12 dezer in: Thalia (voor volwassenen); Olympia (voor volwasse nen); Centraal (voor volwassenen); Royal en City-theater. DE HOLLANDSCHE STEDEN Verschenen is het Haarlem-nummer van het tijdschrift „De Hollandsche Steden" dat uitge geven wordt met steun en medewerking van Kamer van Koophandel en Fabrieken, de Cen trale van Middenstandsorganisaties, de ver eeniging tot bevordering van het vreemdelingen verkeer etc Het is een lijvig boekwerk, waarin in alle toonaarden den lof van de bollenstad wordt verkondigd. ALG. R. K. WERKGEVERS VEREENIGING De Algemeene R. K. Werkgeversvereeniging zond ons heden het vijfde jaarboek, waarin de toestand der organisatie en haar verrichtingen in het jaar 1326—1927 worden besproken.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 1