DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN jm 1 4 52ste Jaar^an» Maandag 25 Februari 1929 No. 15349 Bit nummer bestaat uit drie bladen EEN EIGENAARDIG PROTEST. STADSNIEUWS PARTIJBENOEMING. R. K. PROPAGANDACLUB „ST. LEONARDUS VAN VEGHEL" kwestie VAN DRIE METER HOOGTE GEVALLEN biljarten AGENDA cM) <yüap dnsüjaLbfe- KUNST-AGENDA J UWE SCHIEDAMSCHE COURANT BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM. TELEFOON INTERCOMMUNAAL NO. 68085 ABONNEMENTEN: per 8 maanden 3.25, per maand 1.10, per week 25 cent. Franco per post 3.75 per kwartaal. Afzonderlijke nummers 5 ct. Postcheque en girodienst 81440 ADVERTENTIEN: 16 regels J 1.55. Elke regel meer 30 ct. Reclames tusscüen den tekst 80 ct. Kabouter-advertenties 5 renties: 30 woorden 25 ct., elk woord meer 5 ct. tot 'n max van 60 woorden, per regel. Kleine advertegels 0.60,10 regels 0.75.15 regels l.Incassokosten worden berekend Gratis-Ongevallenverzekering: 500 bij overlijden door een ongeval; ƒ500. bij verlies van beide handen, voeten of oogen; ƒ250 bij verlies van één hand, één voet of één oog; ƒ150 bii verlies van een duim- 75 bii ver lies van een wijsvinger; ƒ50 twee voorste ledematen alle vingers van een hand; ƒ25 bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. In de raadsvergadering van 15 Februari jongstleden, welke in de annalen der Schlc- damsehe geschiedenis met vette letters zal staan opgeteekend, beeft wethouder de Bruin het noodig geoordeeld er tegen te protestee ren dat al maar meer Katholieke leer krachten benoemd werden aan het open baar onderwijs hier ter stede. De „Sch. Ct." heeft ons verteld, hoe het met die Ka tholieke leerkrachten staat, wel geteld negen op over de honderd, en dan nog drie van de zeven aan het buitengewoon onderwijs. Die cijfers alleen reeds ontnemen aan het protest van den wethouder alle waarde. Maar gesteld er waren meer, zelfs twin tig, dertig desnoods katholieke leerkrach ten aan onze openbare scholen, was er dan reden voor een protest aanwezig geweest? De wethouder zegt zelf, dat hij alleen let op geschiktheid en op bekwaamheid, en daarop heeft hij ook alleen te letten. Met de de godsdienstige gezindte van de leer krachten heeft hij niets, maar dan ook niets t.c maken. Zijn protest, gegrond op de godsdienstige gezindten van een deel der openbare on derwijzers, was dan ook totaal misplaatst. Artikel 105 van de Grondwet en artikel 35 van de Lager Onderwijswet 1920, waarin wordt bepaald wie het recht heeft onder wijs te geven aan de openbare school, be helzen omtrent de godsdienstige gezindte der onderwijzers geen letter. Trouwens uit het karakter van het openbaar onderwijs zelf volgt, dat eenige voorwaarde omtrent die godsdienstige ge zindte volkomen misplaatst zou zijn. Wat is het karakter, het eigan kenmerk van het openbaar onderwijs? Zijn neutraliteit. „De strijd hier te lande gevoerd aldus minis ter Cont van der Linden in de Memorie van Antwoord op het afdeelingsverslag der Tweede Kamer nopens de Grondwetsherzie ning 1917 is in het wezen der zaak niet een strijd tusschen openbaar en bijzonder onderwijs, maar tusschen neutraal en con fessioneel onderwijs. In een land met zoo uiiteenloopende geestesrichting als het onze kan het Overheidsonderwijs niet anders zijn dan neutraal. De Overheid is in godsdienst zaken geen partij. De vraag kan voorbij worden gegaan of de neutraliteit op de spits gedreven, niet verder reikt dan het noodzakelijke en nuttige. Derhalve neu traal Overheidsonderwijs". Die stelling is niet. aangevochten, zou ook moeilijk aanvechtbaar zijn. Welnu, dan vragen wij, waarom een sociaal-democraat, oen liberaal beter onderwijs zou kunnen geven op een openbare, dat wil zeggen, de neutrale school, dan iemand van christelij- ken huize of een Katholiek? Maar, zal men wellicht zeggen: gij om zeilt, de zaak. Gij hebt toch nu eigen Katho lieke scholen; waarom wilt gij nu ook nog Katholieke onderwijzers op de openbare school? Die vraag ligt blijkbaar in het pro test van den heer de Bruin vervat, en ze zweefde wellicht ook onzen collega van de „Sch. Ct." op de lippen, toen hij ons vroeg, of dat achterstelling was, als men negen Katholieke leerkrachten op de openbare scholen vindt. Wij zouden daar een andere vraag tegen over willen stellen. Moesten de voorstanders van liet openbaar onderwijs ons niet dank baar zijn, dat. wij mede helpen de openbare school, die zij als hun ideaal beschouwen en die hun heilig is, in stand te houden? Op Tl April 1925 werd door den Bond van Ne- derlandsehe Onderwijzers en het N. V. V. een gemeenschappelijk congres gehouden, waarin de voorzitters der beide organisaties, de hoeren Ossendorp en Stenhuis, een in leiding hielden over „Onderwijs en de Ar beidersklasse" en ,.De arbeidersbeweging en de onderwijzers". Het orgaan van den Vrij heidsbond „De Vrijheid" vond in dit congres aanleiding het volgende te schrijven: „Dui zenden en duizenden in den lande willen hun kinderen niet toevertrouwen aan on derwijzers, die gedrenkt zijn met den geest van Ossendorp en Stenhuis. S. D. A. P.'ers en N. V. V.'ers mogen dit niet vatten en betreuren, de feiten laten zich niet wegre- deneeren en hoe meer de openbare onderwij zers zich met het socialisme vereenzelvigen, hoe erger het worden zal". En op 14 Novem ber 1924 zeide de heer Dresselhuys, voorzit ter van den Vrijheidsboni, in de Tweede Ka mer: „dat er in de steden herhaaldelijk wordt gezegd, dat de openbare school aan- iicrtlijk lijdt door hot. feit, dat een zeer groo- te groep van roodgekleurde onderwijzers bij het niet roodgekleurde gedeelte der bevol king minder sympathiek is^. Waar de feiten zoo staan, moet daar degene die het wel meent met het openbaar onderwijs, en ze ker dus een wethouder van onderwijs, niet met vreugde alles begroeten, wat de open bare school voor een eenzijdig karakter behoedt? Daarbij komt, dat. niets den liberalen of sociaal-democraten belet eigen bijzondere scholen te stichten. Daar kunnen zij die leerkrachten aanstellen, wélke zij voor hun eigen onderwijs wenschen. Gelieven zij dat niiet te doen, wenschen zij de openbare, de neutrale school, dam is het toch wel een heel zonderlinge, een totaal ongemotiveerde eisch, dat aan die openbare, neutrale school enkel leerkrachten verbonden worden, die juist aan die school een bijzonder niet-gewild cachet zouden geven. Men wil niet de. bijzon dere school, maar tegelijk zou men van de openbare school die leerkrachten willen uit sluiten, zondor welke haar karakter te gron de moet gaan, en mét welke haar karakter alleen gewaarborgd blijven kan! 'tls zonderling! 'tls onlogisch! 'tis in strijd met wet en grondwet! Wil men tenslotte weten, waarom wij Ka tholieken ook tegenover de leerkrachten aan de openbare school niet onverschillig staan, gaarne zien, dat daaraan ook Katho lieke leerkrachten verbonden zijn? Dan zou den wij willem verwijzen naar wat „De Maasbode" in haar avondblad van 23 Febr. 1924 schreef: „Waarom, schrijft het blad mag de ontwikkeling van de openbare school ons, Katholieken, niet onverschillig laten? Omdat de liefde er toe dwingt niet onverschillig te staan tegenover de opvoe ding van een groot deel des volks. En als Ka tholiek èn als vaderlander moeten wij aan dacht en belangstelling hebben voor den invloed die van de openbare school op een groot deel der kinderen van ons volk uitgaat, hoe zij de opvoeding daarvan behartigt of verwaarloost. Die kinderen zijn voor ons, Katholieken, schepselen Gods, geschapen naar Zijn Beeld en Gelijkenis, bestemd om Hem te dienen en eeuwig te aanschouwen. En als vaderlander ook weten wij, hoezeer de toekomst van land en volk wordt bepaald door de opvoeding van het jonge geslacht De taak van de school voor de cpvoedlng ls juist, van zoo groot belang en invloed voor die kringen der bevolking, waar eene godsdien stige gemeenschap niet wordt erkend en het gezinsleven veel van zijne traditioneele waarde heeft verloren". En op 19 November 1924 sprak dr. Nolens in de Tweede Kamer: „Het Nederlandsche volk heeft, ook wanneer het de voorkeur geeft aan het bijzonder onderwijs, er het grootste belang bij, dat ook het openbaar onderwijs zoo goed mogelijk zij". Waor dit het standpunt is der Katholie ken ten aanzien van het openbaar onderwijs, is afdoende het feit verklaard, dat liet ons niet onverschillig kan zijn, welke leerkrach ten aan het openbaar onderwijs verbonden zijn en dat wij Katholieke leerkrachten aan dat onderwijs niet anders dan begroeten, Algemeene vergadering De R, K. propagandaclub „St. Leonardus van Veghel" houdt a.s. Woensdagavond te half 9 een algemeene vergadering in het gebouw van den Katholieken Kring. De agenda luidt: 1. Opening en notulen. 2. Mededeelingen betreffende de Algemeene R. K. Propagandaclub. 3. Verkiezing van het bestuur. Wegens onge steldheid treedt de heer J. Hoenderkamp defi nitief af. Het bestuur heeft gemeend mej. A. Melchers te moeten voordragen. 4. Aanwijzing van een bestuurslid van de Algemeene R. K. Propagandaclub. 5. Voorstel tot medewerking aan de inning van de contributie voor de R. K. Kiesvereeni- ging. 6. Inleiding van den Weleerw. heer L. Beune over „Het nut van huisbezoek". 7. Het vormen van een kleine kern om tot huisbezoek te komen. 8. Rondvraag en sluiting. Een zeer belangrijke agenda alzoo, waarvoor aller opkomst drimgend gewenscht is, vooral met het oog op de komende verkiezingsactie. VERWOND BIJ HET GLAS-SJOUWEN Aan dein politiepost „Broersvest' ls Zater dagmiddag verbonden de 19-Jarlge C. van den Berg uit Rotterdam, die zich bij heit versjou wen van een bist met glas aan een der vin gers had verwond. LEDENVERGADERING R. K. BOUWVAK- ARBEIDERSBOND „ST. JOSEPH" Deze vergadering welke met een bestuurs vergadering is vooraf gegaan en door een flink aantal leden was bezocht, werd door den voor zitter geopend met den Christelijke® gröet. Hij heette de leden welkom en zette het doel dezer vergaderingoproep uiteen n.l. de bespre king der situatie over onze 'contractactie, welke heden is ingetreden. Hst jaarverslag van den penningmeester werd onder dankzegging van den voorzitter goedgekeurd. Daarna stelde hij voor een drietal leden te benoemen om de boeken en de bescheiden van den penning meester te controleeren. In de vacature Meijer werd voorzien door dat de heer J. v. Leeuwen tolt bestuurslid ge kozen werd waardoor nu iedere vakgroep 'n vertegenwoordiger in net afdeelingsbestuur heeftè Mededeeling -werd gedaan, dat in de vol gende vergadering ©en bestuursverkiezing zal plaats vinden. De aftredendén stellen zich her kiesbaar. De bespreking over de extra steun voor uitgetrokken wetkloozen bracht een lang durige discussie. De voorzitter deelde mede, dat er deze week reeds een gecombineerde be. stuursbijeenkomst heeft plaats gevonden, ten einde ook de niet-uitgetrokkenen in de bepa ling opgenomen te zien. Volgens de gegevens van het Hoofdbestuur zullen wegens de lange vorstperiode de uitkeeringsdagen met 12 dagen worden verlengt!. De voorzitter herinnerde zijn leden aan het Patroonsfeest van den bond, noodigde de leden voor het ontbijt uit en sprak den wensch uit dat allen er aan zouden deel nemen. Daarna kwam aan de orde de bespre king der situatie weifoe met ingang van heden ,1 c®nt''act ac«e van ons Landelijk Bouw- e in s ingetreden, nadat de voorzitter er op gewezen had, dat er reeds een zevental conferenties hebben pllte gehad en het re- sii aa van de onderhandelingen met een der patroonsbonden heden op tafel lag. De vooratellen van den Ned. R. IC Patroonsbond werden punt voor mil)t b^ndeld. Verschil, lende vragen der leder, kwamen naar voren. Nadat de voorzitter hen allen van antwoord ge. d end had, zeide liij te hopen, dat de andere patroonsbond nog va» inzicht zal veranderen, opdat de geschilpunten welke met de gezellen- organisatie ontstaan zijn, alsnog worden uil den weg geruimd. Als afgevaardigde voor de Landelijke Vakgroepvergadering werd de voor zitter gekozen. Nadat in de rondvraag nog eeruge wagen gesteld waren, werd deze zeer belangrijke vergadering gesloten op de gebrui Lelijke wijze. „RECHT, PLICHT EN ORDE" Met een enkel woord zij nog gewe2en op <Ie algemeene ledenvergadering Van R K Kies vereenlgring „Recht, plteht en orde",'die mor genavond in den R. K. Volksbond wordt ge houden. Aan de orde is dan o.m. het belang rijke punt: bestuursverkiezing. de VLAARDINGSCHE BIOSCOOP- Beklaagde veroordeeld tot x subs. 1 dag hechtenis In de hedenmiddag gehouden zitting van het kantongerecht is de bioscoop-exploitant J. S., wonende te Maasland, op Zondag 6 Januari Li', verbaliseerd, omdat hij in het door hem geëx- Ploiteere bioscoop-theater aan de Westhaven, kade N. 14 te Vlaardingeu artikel 100a van do politle-verordening had overtreden, doior in bedoeld theater op een Zondag des middags te 3 uur een danseres en een komisch-acrobaat te laten optreden met muzikale begeleiding, terwijl de entree voor betalend publiek was opengesteld, veroordeeld tot f i boete subs, een dag hechtenis. De eisch was f 5 boete subs 5 dagen hechtenis. De verdediger, ma". L. A. Donker uit Rotter dam had vrijspraak gepleit. Bij het lossen van cokes in de Lange Kerk straat is Zaterdagmiddag de 36-jarige eteen- ltooi-sjouwer, G. V., wonende in het Broers- veld, van een 3 Meter hoog kozijn gevallen, waarbij hij zijn rechtervoet verzwikte en niet meer ken loepen. Hij ia op zijn wagen naar huls gereden, waar hij zich onder dktersbe handeling moest stellen. Een succes van Vriendenkring In de laatst gespeelde onderlinge competitie waarin o.m. mede dongen: „Ons Genoegen", „Delfshaven", „Amateur", „O. D, O.", „Caram bole", „A. B. C." en .ïlfcendehkring", alle onder- afdeelingen van verschillende St. Jozefsgezelleo vereenigingen te Rotterdam en te Schiedam, behaalde „O. D. O.", Rotterdam' den eersten prijs met 704 caramboles, „Amateur", Rotter dam, den tweeden prijs met 698 caramboles en „Vriendenkring", Schiedam den derden prijs met 693 caramboles. f OVERTREDING DRANKWET Gisterenmiddag is tegen den verlofhouder D. aan het Plein Eendragt proces-verbaal op- •js.wsi'trE.tCT ep uuA Sufpeii.ïDAo equzuej We lezen in de a.-r. Rotterdammer, onder de rubriek Schiedam: Een zeer onverkwikkelijk debat is ont staan tusschen drie redacteuren van drie hier ter plaatse verschijnende bladen inzake de benoeming van een onderwijzer aan de school voor achterlijke kinderen. Aangezien ook onze mannen aan deze benoeming heb ben medegewerkt en ook in het debat, van ter zijde zijn betrokken, stellen wij er prijs op, te laten weten, dat wij ten dien op zichte geheel accoord gaan met het stand punt door onze mannen ingenomen Wethouder P. de Bruin mag redeneeren, zoo hij wil en de zaken hoe lianger hoe scheever trekken voor de goegeloovige le zers van de „Voorwaarts", het is niet te ontkennen, dat met den heer Van Woer- kom op no. 1 te zetten, een partijbenoeming was bedoeld, zóó doorzichtig eh zóó brutaal, dat de Raad er zich' tegen heeft verzet. No. 1 was niet de bekwaamste, had niet de vereischte bevoegdheid en no. 2 had dit wel en daarom werd door onze mannen no. 2 gestemd. Dat is kort en goed de heele historie en de S.-D. wet.h. mag er van maken wat hij wil, anders is het werkelijk niet te zien. We hebben op bovenstaande niet anders aan te merken, dan dat voor zoover er van een onvekwikkelijk débat gesproken kan worden, wij er ons angstvallig van hebben nthouden een ander da.n zakelijk debat te voeren. De offioieele verslaggever van den ge meenteraad maakt er ons opmerkzaam op, dat hij als zoodanig niet beëedigd is. Intus- sohen doet zulks aan de waarde van zijn ver slagen, waarover wij nimmer aanmerkingen hoorden, niets af. SCHIEDAMSCHE BILJARTBOND Wedstrijduitslagen Diusdag 19 Febr. Ie Klasse: 't Westen Vriendenkring 433—359; 2e Klasse: V.I.O.S.— D.O.S. 360. Vrijdag 22 Febr. 3e Klasse: St. Volhardon 't Westen 253270; 4e klasse; V.I.O.S. (b) Excelsior 240120. Wedstrijd-programma Dinsdag 5 Maart le Klasse: St. Volharden 't Westen; 3e klasse: V.I.O.S.Vriendenkring Vrijdag 8 Maart: 4e klasse: VI.O.S. (b) V.I.O.S. (a) in café v. <L Heer Al. v. Ham, 4e klasse ExcelsiorVriendenkring. Mededeelingen Boete: Excelsior 1,50, volgens art. 21 van het wedstrijd-reglement. Donderdag 28 Febr. a.s. Bestuursvergadering met kascommiissie, in Café in het café van den heer W. Verhoeckx. De inschrijving voor het kampioenschap van Schiedam staat nog open tot en met 27 Febr. a.s. Er kan zich per ver- eeniging nteer dan 1 speler opgegeven. De ge combineerde bestuursvergadering, gehouden 17 Febr. j.l. tusschen den S. B. B. en den R. B. B. heeft tot resultaat gehad, dat er bepaald is, dat gespeeld zal worden op den eersten en tweeden Paaschdag in café Hofwijk, Stations weg 7, te Rotterdam, Er zal gespeeld worden om twee wisselprijzen, die voor den tijd van 1 jaar zullen worden ondergebracht bij die vereenlging, Welks speler het hoogst boven zijn gemiddelde heeft gespeeld. Hieronder volgt het programma, de namen der spelers en reserve;-, hun moyenne, en in welke veree nlging zij thuis belmoren. Het belooft een prettigen wedstrijd, daar er door dèn S. B. B. en: den R. B. B. veel werk van gemaakt wordt om nog eenige eerste spelers van den R. B. B. een propaganda-wedstrijd te laten spelen tusschen de andere partijen door. De prijzen worden verspeeld als volgt: Het meest aantal caramboles in de 12 par tijen: wisselprijs en voor den verliezer: troost- wisselprijs. Deze prijzen worden wederom verspeeld bij den returnwedtrijd. Den deelnemers wordt verzocht bij eventueele verhindering, dit zoo spoedig mogelijk te berichten aan den competi- tieleider.. Eerste Paaschdag 12 uur. De cijfers achter de namen der spelers wij ze op het moyenne. J. Gouka 3.00 Excelsior tegen Weyers 3.14 'tZuid 150 car.; A. Lepelaar 3,19 St. Volh., tegen de Man 3.30 Kunst en Vermaak 150 car L. Wijzenbroelt 3.75 Vriendenkring tegen Wuijts 3.44 Concordia 150 car Om 1 uur propagandawedstrijd. Wiuidêrlnks (Amateurs). Om 2.30 uur. F. de Bruijn 3.75, Aurora te gen Dlderiks 3.61 Feijenoord 175 ct.; D, P. Rlekerk 4.20 Aurora tegen Wijma 3.91 Ama teur 175 car.; P. Stolk 4.21 't Westen tegen Seton 4.15 Sport en Strijd 175 car. Tweede Paaschdag 12 uur. N. A. v. Huet 4.23 't Westen tegen Hoffman 4.34 Toumlersvrienden 175 car.; B. v. <1. Waard 4.33 Excelsior tegen Ottën 4.54 Het Centrum 175 car.; W. Leliveld 4.36 Vrien denkring tegen Meije 4.96 De Amateurs 175 car Om 1 uur propagandawedstrijd. M. Theeboom H. M. S. Om 2.30 uur. C, de Jong 6 00 't Westen tege® Baaij 5.38 PatlngsvTienden 200car.; B. Rolmeijs 6.05 V.I.O.S. tegen de Haas 5.39 Het Noorden 200 car.; N. P. v Huet 6.51 't Westen tegen Klumpers 6.15 De Rots 200 car. Reserves van den S. B. B. zijn; C v. Gent 3.50 St. Volharden; P. de Ruiter 2.92 DO.S.j II. Groenewegen 2,67 Excelsior. lederen Zondag Patronaat St Dominica» Godsdienstonderricht en ontspanning in bet patronaatsgebouw Emmaatraat. vaD half acht tot negen uur. 's Maandags repetitie Muziekgezelschap St, Ambroslus 8 uur. R. K Volksbond. lederen Maandagavond clubavond U K, Damclub I. D O. Patronaategebouw l.ang» Haven; aanvang 8 uur. Dinsdag bestuursvergadering R. R Metaali oewerkersbond „St Eloy", Gebouw R K, Volksbond. lederen Woensdag Repetitie Konlnki man. nenzaugvereeniging „Orpheus". Gebouw R. K, Volksbond Aanvang half negen. lederen Woensdagavond vergadering ..Katho» liek Streven" Gebouw Kath Kring. lederen Woensdagavond van* half acht tot balf tien, gelegenheid tot het afhalen van naai werk bij de Thereslavereenlging aan het go> bouw van den R K. Volksbond lederen Woensdagavond van 7 uui tot nalf negen zitting bestuur Spaarfonds k K, S. V. „Excelsior" Gebouw Kath. Kring. lederen Woensdag Patronaat St Dominica» zaagles In het patronaatsgebouw. Emmastraat van half acht tot negen uur, Eiken 2en en 4en Vrijdag van de maand vergadering Kath. Leven. Bovenzaal Beyers- bergen. Aanvang half negen. lederen Vrijdag oefeningavond van de R. K. E. H. B. O. Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang kwart over acht Maandag -25 Februari Algemeene Middenstandsvereenlglng. Lezing D. Schipper over verlichting, etaleeren en we tenschappelijke bedrijfsorganisatie met licht beelden in Hotel Beijersbergen (bovenzaal). Aanvang half 9 uur. Dinsdag 26 Februari Jaarvergadering R. K. Kiesvereeuiging „Recht, Plicht en Orde." Jaarverslagen en be stuursverkiezing Gebouw R. K. Volksbond. St. Barbara-vereenlging. Algemeene verga dering van den R. K. Volksbond. Aanvang 81A' uur. Afd. Schiedam, Vereeniging Voor Volken bond en Vrede, Propagandavergaderlng met Lichtbeelden, Spreker: Mr. W. van der Loo uit 's-Gravenhage. Onderwerp: De „Vereeni ging voor Volkenbond en Vrede" en de R. K. Vredesbeginselen. In de Rijks H. B. S. Aan vang 8 uur. Woensdag 27 Februari R. K. Meisjes Vakcentrale. Vergadering ia de bovenzaal van den R. K. Volksbond. Aan vang 8 uur. Algemeene vergadering R. K. Kuipers- ea Kistenmakersvereenlging „St. Ewaldus" Ge bouw R. K. Volksbond. Aanvang 8 uur, R. K. Propagandaclub „St. Leonardus van Veghel". Algemeene ledenvergadering in den Kath. Kring. Aanvang half 9. Dinsdag 5 Maart Vrindenkring ter eere van het Allerh. Sacra, ment des Altaars. Ten half acht ure jaarver gadering, daarna ten half negen ure groote propagandavergadering. Lezing over den Stillen Omgang te Amsterdam. Spreker Z.E. heer L. Th. M. Bonnike S. J., pastoor Wijnhaven t» Rotterdam. Beide in den R. K. Volksbond. Woensdag 6 Maart Jaarvergadering R. K. Volksbond. Bond»- gebouw. Aanvang 8 uur. Vrijdag 8 Maart K.S.A. Paushu Idea vond in den R. K. Volka» bond. Spreker prof. W. Nolet over de Romein- sche kwestie. Aanvang 8 uur. K.S.A. Feestvergadering bij gelegenheid der oplossing van de Romeinsche kwestie. Spre kerprof. W. Nolet. c£oo&*i,95&i6Sc6 Reel. 5I8G 8 BEURS VAN SCHIEDAM SCHIEDAM, 25 Febr. Officieele noteering; van de commissie uit de Kamer van Koop, handel. Moutwijn J] Moutwijn 46 pet, 17.60 per HXi, H. J. JANSEN, Spiritus SCHIEDAM, 25 Febr. Men noteert vootf Melasse-spiritus 32.— per H, L. Ruwe graansplritus 60 pet. f 17.— per H. ti a Spoeling Noteering 2.40. TE ROTTERDAM 26 F e b r.: Groote Schouwburg, Faulus onden de Joden (Rott. Hofstadtooneel) 8 uur. 27 Febr.; Groote Nutszaali 63e Cpaseryajt torïumconcert 8 uur.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 1