Kabouters zijn: VAN ALLES WAT De helpende hand ZATERDAG 9 MAART 1929 EERSTE BI AD PAGINA 3 doelmatige advertentiën UIT OUDEWATER priesterwijding UIT REEUWIJK botsing UIT WOERDEN LAATSTE BERICHTEN Tankschip in tweeën gesneden. vreeselijk ongeuk. WEERBERICHT. RADIONIEUWS. Wanneer de fabricatie, of de voorraad uwer artikelen,den omzet, den verkoop over treffen, geeft aan een eerie dan een» de kan» U te helpen, den aftrek ower producten te verfirooten. Do Eerw. fi'. Servalus van Rossum uit deze parochie (gemeente Hekendorp) hoopt op 10 Maart a.s. iu de kloosterkerk der Minderbroe ders* te Weert de H. Priesterwijding te ont- vaneen en op den 2en Paaschdag om 9 uur zijn eerste H. Mis in da- parochiekerk alhier op te dragen LAN DBOUWCüllSTJS Do land hou w-cursus alhier, gegeven in het gebouw der Pw. K. Jongensschool werd besloten, me' een openbare eindles, gegeven ia tegen woordigheid van verschillende genoodigden. Bij dei' aanvang dezer eindles heette de leeraar, de beer Er. Mullink allen welkom, inzonder- hell den Rijkslandbouwconsulent, het bestuur vau den A. B. T. B. den ZeerEerw. heer Pas- toor en den WelEerw. Pate» Huishot, het Kerk. en Schoolbestuur. Vervolgens werden door den leeraar verschillende vragen gesteld, over be. nesting, veevoedering en zuivelbereiding, wel. lre vragen door de cursisten werden beunt- woord. Ook de consulent, de heer A. Neeb stel- de oeuige vragen en gaf den scheidenden cur sisten eenige behartigenswaardige wenken mee Nadat nog de WelEerw. Pater Hulshof het woord had gevoerd, richtte de heer C. Hoogeu- boom als oudste cursist eenige woorden van dank tot den leeraar voor de vele moeiten, welke deze zich om wille dor cursisten heeft gp troost en voor de omvangrijke dosis nuttige kennis, die hij hun in de afgeloopen periode heeft bijgebracht. Hierna werd het diploma uitgereikt aan: A. N. Baars, A. A. Boere, P. C. Boere, Jae. de Hoos, A. J. Verleun te Snelrewaard; P van "Vliet te Hoenkoop; C. A. Kasbergen te Heken, dorp; M. Th. Hoogenboom te Hoenkoop: C. G. Hoogenboom te Snelrew-aardH. W. Bouwman te Papekop; J. Th. van Raay te Hekendorp; W. J. Klever te Snelrewaard; A. P. Schoon- der woerd; A. Oosterlaken te Hoenkoop; A. v. "Vliet en L. A. van Vliet, beiden te Hoenkoop. Gisteren botste een personenauto uit Rotter, dam tegen liet tolhek van den Oud-Reeuwijk- achen tel, zulks terwijl heit tolhek open stond. Van den auto werd de vooras verbogen en het Spatbord beschadigd terwijl hij bovendien een lekken band opliep. Na herstel van een en ander kon de reis worden voortgezet. ONGEVAL Bij het houtjes hakken trof onze plaatsge noot D. van Roon het ongeluk ln een zijner wingers te hakken. Door dr. Batelaan alhier werd de wond gehecht. VERLOREN Verloren is een pak zakken bestemd voor Kleef-Hembrug; Inlichtingen ter secretarie. BURGERLIJKE STAND GEBOREN; Gerardns Adriaans, zoon vau Hermanns Antonlus Vlug en Margaretlia Chris, tina Murk; Petronella Allegonda, dochter van "Willem Schalkwijk eu Geer trui da Hage. ONDERTROUWD: Jan Hendrik Hilgers en Adriana Johanna Smits. GETROUWD: Dirk den Boggcnde en Maria Spaargaren OVERLEDEN: Valentins Pfaff 69 jaar echtg. van Alida van Brenkelen; Margaretlia de Bruin Wed uw a van Hui&ert van Ingen 73 jaar; Petro nella An 11 Jé. van der Vring, wed. van Johannes Hendrik vau Grieken 89 jaar; Agatha Geer truid x van Leeuwen 54 jaar. L— onovertroffen onversaagde handige geboren harde trouwe bijdehands pientere knappe goedkoops machtige kwieke onuitputtelijke uitnemende vurige kundige moedige duidelijke snelle speurders onderzoekers bemiddelaars verkoopere werkers vrienden ondernemers veilingmeesters koppen krachten strijders reizigers raadgevers toezichthouders aanhangers publicisten handlangers omroepers succes-behalers Bedenkt in al u.we moeilijkheden, dat er nog KABOUTERS zijn I Gevallen Reerschers. De trotsehe Mandsjoes, die twee eeuwen lang over het Chineesche keizerrijk lieersch- ten, vormen thans een verdwijnend ras, dat binnen afzienbaren tijd tot uitsterven gedoemd is, omdat het langzamerhand in de Chineezen opgaat. De Mandsjoes zijn in dit" opzicht lotgenooten van de Joodsehe kolonie in de provincie Ho- nan, die zich vierhonderd Jaar lang wist te handhaven, maar tenslotte eveneens door de Chineezen werd opgeslokt. Het grootste deel der Mandsjoes woont te Peking, waar ze door hun aantal van 350.000 een derde deel van de stadsbevolking vormen Velen hunner beoefenen thans het beroep van rlckshaw-koelie uit en trekken de twee wielige taxi's van het Verre Oosten, met hun mensclielijke beweegkracht. Anderen zijn en dezen vormen een groote groep aan het tocneel verbonden. De Mandsjoes trouwen thans met Chineezen. die ze vroeger verachtten. Thans worden ze door de laatsten heel slecht behandeld, maar het is hier leer om leer, omdat ze vroeger het „wat gij niet. wilt, dat u geschiedt etc." nooit hebben toegepast. Toen de Mandsjoes China veroverden eu hun keizers op de drakentroon plaatsten, kende hun arrogantie geen grenzen. Ze wilden slechts in hun eigen wijken wonen, waar de Chineezen niet mochten huizen en behandel den hun Chineesche bedienden als honden. De wreedheden, die de Mandsjoe-soldaten steeds tegenover de Chineezen bedreven heb ben, worden hun nakomelingen thans nood- lottig. Dit ras van gevallen heerschers is zeer oud. Reeds in het jaar 2330 vóór Christus spre ken de oude Chineesche kronieken van .de Mandsjoes, die aan den keizer van het Hemel sche Rijk hun schatting zonden. Ze waren vazallen, doch altijd erg onafhankelijk gezind, gewend aan een hard en zwaar leven en be- ze li een strenge tucht. In 1661 veroverden ze Peking. En deze over- wining werd hun noodlottig. Het weelderige leven van veroveraars ia deze rijke stad ver- zwakte hun weerstandsvermogen en leidde langzaam maar zeker tot een algeheele dege neratie van het eens zoo krachtige volk. Hun keizers bleven heersclien tot in deze tijden. De dynastie, welke door de groote Chi neesche revolutie ten val werd gebracht, was een Mandsjoe-dynastie, waarvan de oude kei zerin-weduwe nog een ouderwetsch, energiek en geslepen vertegenwoordigster was. Ondanks de decadentie van de Mandsjoes, wisten de Mandsjoe-Reïzers in het slapende China hun troon te behouden. Doch toen de revolutie uitbrak, bleek er geen macht te bestaan, waarop het keizerhuie kon steunen. En daarom werd het uit de hei lige stad, zijn residentie, verdreven. De Mandsjoes, die hun aanvoerders eens de keizerskroon op het hoofd hadden gezet, ble ken niet in staat, hun laatsten, jeugdigen kei zer te verdedigen. Deze jonge keizer zwerft thans in balling- schap rond. En zijn volk verdwijnt, als sneeuw voor de zon De ontdekking van Klein Amerika. Little America. Het bliksemt over oceanen en continenten. Little America,.... Een nieuw land is er ontdekt en terzelfder tijd roept het zijn naam over he&I de wereld. Vroeger geschiedde een ontdekking in alle stilte. Een handvol doodvermoeide pioniers he&oheu bevend een gekreukte vlag aan een wankelen mast, ontblootten het hoofd en zon gen met schorre stem het volkslied van ruin land. Soms waren wat inboorlingen getuige van de simpele plechtigheid of zagen eenige stomme dieren toe, hoe de ontdekkers een traan weg pinkten bij de gedachte aan het verre vader land, waarvoor ze zooveel gewaagd hadden En daarna begon de terugtocht, wellicht door dorre woestijnen of over woeste, onbevaren zeeën. Dikwijls verkeerden de ontdekkers in doodsgevaar, leden ze ontzettende ontberingen, bereikten ze de bewoonde wereld met den dood op het aangezicht En dan namen de autoriteiten kennis van hun mededeelingen en'schreven enkele weten schappelijke tijdschriften over het nieuw- ont dekte land of eiland. En vaak word de ontdek king de ontdekking gelaten. Want men zag er vroeger, toen zoowat de halve wereld nog moest ontdekt worden, niet dadelijk het belang van in. Eeuwenlang heeft men zich weinig be kommerd om gebieden, waarom later het heftigst gekrakeeld eu gestreden is gewor den Nu is dit allemaal heel anders geworden. Wanneer er thans nieuw land wordt gevonden, weet iedereen het bijna op hetzelfde moment. Welk een verschil tusschen Columbus' ont dekking van Amerika en de ontdekking van Klein Amerika door Commander Byi'd, den Poolvlieger. Men weet, dat hij sinds eenige maanden op de modernste wijze aan Zuid-Pool-onderzoek doet. Zwervend in groote en kleine vliegtuigen boven de witte vlakte van Antacitica, ontdekte hij bergketenen en binnenzeeën en trachtte hij na te gaan, wat er nu land. is daar rond de Zuidpool en wilt bevroren zee. De Zuidpool Is in vier kwadranten verdeeld, de Afrikaansche en de Australische en die van den Stillen en Atlantischen Oceaan. Byrd's terrein van ontdekkers-werkzaamheid is de kwadrant van den Stillen Oceaan. DcV'xr heeft hij Klein Amerika ontdekt. En toen Byrd Klein Amerika ontdekte, of liever een land vond, dat hij Klein Amerika noemde, was eigenlijk de heele menschnoid zoo'n beetje van de grootsche gebeurtenis getuige. De radio zond het nieuws naar de vier wind streken em duizenden en duizenden hoorden het, luisterend aan hun toestellen. Zelfs een zestien-jarige Amerlkaansche radio-amateur die steeds met het station van Byrd's expeditie ln verbinding was gebleven, woonde vanuit de verte de doopplechtigheid van Klein Amerika bij; '3 Avonds lazen de menschen in de kranten, dat 's morgens Klein Amerika was ontdekt en er sinds enkele uren de stars and atripes wapperden. Twaalf honderd vierkante mijlen gronds kunnen langzamerhand aan de kaart van de bekende wereld worden toegevoegd. De witte riek rond de Zuidpool krimpt in de atlassen dagelijks in. En tegelijkertijd zijn de menschen in Klein Amerika thuis, als behoorden ze zélf tot de ontdekkingsreizigers. Terwijl Byrd aan de aanvallen van vecht lustige walvisschen ontsnapte of met z'n hon denslede over de ijsvlakte trok, vertelde de radio z'n wedervaren, konden de menseken thuis hem eta.p voor stap volgen. Byrd's drie kinderen wisten op elk O-ogen blik van den dag, waar hun vader zi«h bevond. Indien de televisie reeds de perfectie bereikt had, die ze spoedig z:\l bereiken, zouden ze hem zien zweven door de lucht, zien glijden over de sneeuw en kalmweg.... zijn kauw- gummi zien kauwen. De ontdekking van Klein Amerika biedt verrassende aspecten. Het is alles zoo andera dan vroeger. Maar tevens wonderlijker, mis schien minder romantisch en minder geheim zinnig, doch geweldiger, machtiger, triomfante lijker. In afwachting van een zonsverduistering. Dezer dagen is één der belangrij leste weten schappelijke expedities van den modernen tijd naar het schiereiland Malakka vertrokken. Het is een Engelsche expeditie, die er de zonsverduistering van 9 Mei a.s. zal bestudee- ren, om daarbij, naar de leiders verzekeren, eens en vooral altijd Einstein's theorie vast te leggen. De voornaamste deelnemer is Dr. Melofcte, de ontdekker van den achtsten satelliet van Jupiter. Dr. Jackson, van het Observatorium van Greenwich, heeft de algemeens leiding. Het materiaal van de' expeditie is in hon derd groote pakkisten naar Malakka ver scheept. De kisten bevatten de nieuwste astronomi sche instrumenten, o.a. een groeten telescoop, die tot de installatie van het observatorium behoort, alsmede speciale fotographische pla ten en eenige kleinere telescopen, waarvan er één bestemd is voor den koning van Siam, die aan de expeditie deel zal nemen. Hot inpakken der instrumenten nam twee maanden in beslag. Sommige der kostbaarste werden in speciale ijzeren etuis gedaan. Al deze zorg is hoogst noodzakelijk, aangezien volgens de deskundigen een haar in een teles coop de expeditie kan doen mislukken. Gelijk gezegd wil men Einstein's theorie aan de praktijk toetsen. Volgens deze theorie zou liet licht zijn richting veranderen, indien het de zon op korten afstand passeert. Daardoor zou de positie van de sterren relatief zijn, in plaats van precies daar, waar wij ze zien. Het is van groot belang, den sterrenhemel over dag. gade te slaan en dit is bij een zons- verduistering mogelijk. Men zal nu foto's vqn over (lag vergelijken met die, welke dee nachts gemaakt zijn. Wanneer afwijkingen ge constateerd worden, is daarmede Einstein's theorie bewezen. De zonsverduistering van 9 Mei zal vijf mi nuten duren en een uitnemende gelegenheid geven, teleseopische foto's te maken. Aangezien ze in tropisch Azië hot best te observeeren zal zijn, is de expeditie daa»r heen getrokken. De expeditie verdeelt zich in twee groepen De eene zet zich op Malakka neer, de andere in Siam. In 1919 observeerden eenige astronomen in Brazilië met succes een zonsverduistering, óók ten aanzien van Einstein's theorie. Doch in 1922 was men minder gelukkig. Thans denkt men, haai' definitief te kunnen bewijzen. VAN KIESPIJN EN KUNSTTANDEN Wie dan alleen tandheelkundige hulp in roept, als hij kiespijn krijgt, loopt gevaar, zijn tanden vroegtijdig te verliezen. Wie zijn tanden regelmatig laat onder zoeken en zoo noodig vullen, behoudt deze en blijft verschoond van kiespijn. De natuurlijke tanden zijn voor liet kau wen veel meer waard dan kunsttanden. GEZONDHEIDSRAAD In een mes geloopen. Gisterenmiddag' ora zes uur waren de Gebroe ders B. iu den slagerwinkel van hun vader aan de Mare te Leiden aan het werk. De oudste was bezig met het uitbeenen van vleeseh, toen de jongste, de 19-jarige A. B. met een stuk vleesch in de handen achteruit liep. Hij kwam daarbij terecht in het mee vau zijn broer, waarbij dit hem ln de linkerzijde en den rug drong ter hoogte van de hartstreek. In zorgwekkenden toestand werd de getroffene naar het St. Elisa- betihsgesticht vervoerd. EEN RAZZIA TE BERLIJN BERLIJN, 9 Maart. (W.B.) Met het oog op het voortduren der onveiligheid in do omgeving van het Sileslsdho station heeft de politie gistenavond weer 'n groote razzia gehouden op 'n plein bij de Köpenickerstrasse, dat geheel word afgezet. De bezoekers der daar gevestigde openbare gelegenheden werden, voor zoover zij zich niet konden legitimeeren, naar het hoofdbureau van politie overgebracht, waarvoor tien vracht auto's noodig waren. VROUW EN KIND TE WATER Hedenmorgen heeft in de vluchthaven bij de N.V. „Schieveem" een ernstige aanvaring plaats gehad, waardoor van het ln deze haven liggende tankschip „Jurgens X" van schipper J. P. Dolk het achtersehip finaal werd afge sneden, en de steiger der haven totaal is ver nield en de beschoeiing groote schade kreeg. De naast het tankschip liggende „Jurgens X" van schipper Wilting werd opgeduwd en kwam 100 M. verder op het droge te zitten. Door den schok werden van dit schip een vronw en haar kind in het water geslingerd. Zij konden met moeite worden gered. Het ongeluk Is veroorzaakt door de naar zee vertrekkende „Ana Conda" van de American- Diamond Lines, waarschijnlijk doordat zij nit het roer was geslagen. De zeestoonier bekwam geen schade. Hoe het ongeluk geschiedde Wij hadden een onderhoud met schipper Dolk, die in enkele oogenblikken tijds zijn woonplaats vernield, zijn bezittingen verloren zag en juist op het laatste oogenblik twee zijner kinderen van een wissen dood kon redden. We lagen, aldus schipper Dolk, met z'n tweeën de Jurgens XI en mijn schuit, naar we dachten, veilig in de vluchthaven toen ik vanmorgen om even kwart voor zeven toeval- ligd door het raampje van de roef naar buiten keek, en tot mijn grooten schrik op nog geen 20 M afstand den steven van een groot zee schip voor me zag, die recht op onze schepen afkwam, 'n Oogenblik later nam de boot, die de Anaconda bleek te zijn, de Jurgens XI van achteren. De touwen knapten af en mét groote kracht werd zij de haven in geduwd. Zooais U ziet is ze onder aan den grond geloopen. Ze heeft slechts een deuk aan suiurboordzijde dicht bij het roer. De vrouw van den schipper die eveneens het gevaar had zien aankomen en die, terwijl haar man de kinderen uit hun bedje ging halen, met een zoontje naar boven kas gevlucht, werd door den schok overboord in het water geslingerd en het is slechts aan de tegenwoordigheid van geest van den schip persknecht Th. v. d. Ven te danken, dat zij, niet onder de ijsschotsen zijn geschoten en gered konden worden. Doch ik kwam er niet zoo goed af. Komt U maar eens mee naar binnen dan kunt U zien wat er van de roef is overgebleven. Binnen was 't een groote ruïne, geen plank was er heel gebleven, tafels en stoelen lagen zonder pootem op den grond, de klok hing onderstboven bekneld tusschen het beschot van het plafond en de eieren en serviezen lagen gebroken tusschen steenen van de beschoeiing en de massieve palen van den steiger, die door den scheepswand waren binnengedrongen. Nu eerst kregen we een juist overzicht van. het gebeurde. De trap van de roef afdalende kenden we constateeren, hoe de steven van de Anaconda de centimeters dikke stalen platen had door gesneden en zoodoende voorschip er achter schip had gescheiden. Onder op de trap staande keken we het water ln. Schipper Dolk hervatte zijn verhaal: Zoodra ik zag dat de Jurgens XI geraakt was rende Ik naar beneden waar twee van tn'n kinderen sliepen; gelukkig in de rechts gelegen bedstee. Een geweldig gekraak maakte me bijna krank zinnig toen ik hij hen kwam. Ik trok ze uit hun bedje en nauwelijks had ik de trap weer be reikt of ik zag de voorsteven ons naderen. Zouden we verpletterd worden? Gelukkig was ik juist op tijd geweest, want toen ik de jong ste omhoog droeg raakte de steven m'n rechter hand Een seconde later was het schip geheel doorgesneden Van het kamertje waar een ziek dochtertje en m'n vronw en ik slapen sloeg ik de ruiten in om ons verder te kreunen redden,, doch toen ik dit gedaan bad werd het stil. Hier blijven, zei ik, nu is het voorbij. En het was gebeurd. Geen van ons heeft eenig letsel gekregen, alleen m'n vrouw 'n paar schrammen door de glasscherven, die om onze ooren vlogen Maar gelukkig is het, dat de Anaconda eerst m'n buurman genomen heeft, want had ze ons 1 Met,er meer naar binnen geraakt, dan waren we allemaal doodgedrukt. En de schade? vroegen we. Dat kunt U wel zien. kregen we ten ant woord In Ieder geval is ze groot. Een gelukje mag het heeten, dat de tank- ruimte niet is geraakt. Doch wij zijn zoo goed als al onze ifteubels en kleeren kwijt. Alteen het hoog noodige hebben we nog. En in het oog van dezen moedigen man en zijn vrouw, die zich met zijn kindertjes bij ons had gevoegd blonk een traan. We zijn geruïneerd, zei zij. En dat alles nog terwijl daar ons dochtertje ziek ligt. In de Intact gebleven slaapkamer la? de kleine meid te staren, wellicht niet beseffend aan welk groot gevaar ze ontsnapt was. 't Is een troostelooze ruïne; schuin op de glooiing ligt het achterschip met zijn ver wrongen platen en stunrstelling, terwijl bal ken. planken, gebroken meubels en aan flar- den gescheurd beddegoed duidelijk doen zien' met welk een kracht de steven van de stoom boot zijn neus in het toch sterke tankschip heeft geboord. De rivierpolitie stelt een onderzoek in. De Anaconda i3 voor de haven voor anker gegaan. VAN DIEFSTAL VRIJGESPROKEN. WEGENS LANDLOOPERIJ VEROORDEELD In ltet bezit van 113 loopers Do Amsteixlamscihe rechtbank heeft den 58-Jarigen recidivist, die te Soesterberg aange houden werd in het bezit van een te Amsterdam gestolen flets en van niet minder dan 113 loo pers, vrijgesproken van den hem in de eerste plaats ten laste gelegden diefstal, doch schuldig verklaard aan landlooperij, waarvoor hij ver oordeeld werd tot drie dagen hechtenis en opzending naar een rijkswerkinrichting voor dén tijd van twee jaren. Het O. M. had voor den diefstal zes maanden gevangenisstraf en voor de landlooperij drie jaar opzending gevorderd. Verwacht wordt: Aanvankelijk zwakke veranderlijke wind» later uit Zuidelijke richtingen, nevelig tot licht- o£ halfbewolkt, droog weer, wellicht nog nacht vorst, iets zaehter overdag; De barometer verandert op den voormiddag weinig. Fietsers en motorrijders lichten op van 's avonds 6.23 tot 's morgens 5.5S. PROGRAMMA'S VOOR ZONDAG. Huizen )33.63 M.. na G uur 1S52 Ml) 8.20— 9.30 Kath. Morgenwijding; 9.50 Prot. uitzending; 12.301.30 KRO. Concert door het KRO.-trio; 1.30—2 ICR O. Spr. de heer P. 1'. A. Swillens: Schilderijvervalsehing; 2—2.30 KRO. Litterair halfuurtje; 2.30—4 concert KRO. Kon. Harmonie v. Thom; 4—5 KRO. Ztekenlof; 5.50 Prot. uit zending; 7.30—3.1» KRO. Spr.: dr. Aiph. Mulders S De verlossing (2); 8.10 KRO. Concert. Amster- damsche Orkestver. A. Vermunt (tenor); 9.30 persberichten; 10.45 epiloog. Hilversum (1071 M.) 12.—12.30 Bridge-les; 12.302 Concert door het Omroeporkest; 22.30 Boekbespreking door A. M. de Jong; 2.30 aan sluiting van het Concertgebouw te Amsterdam. Het Concertgebouw-orkest o. 1. v. dr. Willem Mengelberg; 45 Wedstrijd-uitslagen en gramo foonmuziek; 67.30 Brandes-vooravondconcert. Het versterkte Cinema-Royal-orlcest o. 1. v. Hugo de Groot; 7.30 persberichten en sportuitslagen; 7.40 „De Jodin", opera in 5 acten van Scribe en Halevy, verzorgd door de Co-Opera-tie. H. Zel- dem-ust (dirigent). Daarna gramofoonmuziek. Daventry (1562 M.) 3.50 concert. Orkest. W. Barrand (bas). Koor; 5.205.50 piano-con cert door Pouishnoff; 6.causerie ;8.056.30 Bach's kerkcontate no. 50. R. Burnett (bariton). Koor en orkest; 9.05 Liefdadlglieidsoproep9.10 Nieuwsberichten; 9.25 Concert Militaire kapel. M. Thomas (sopraan), W. H. Squire (cello); 10.50 Epiloog. Parijs (Radio-Paris 1744 M.) 12.20 Katho lieke morgenwijding; 1.052.10 orkest; 8,50— 4.50 gramofoonmuziek; ï.20 Vastenmeditatie;' 7.057.50 gramofoonmuziek; 8.05 Circus „Radio- Paris"; 8.3511.10 Symphonie-coneerL Langenberg (462 M.) 8.259.20 Kath. Morgenwijding; 11.2012.20 orgelconcert; 12.20 1.50 orkest; 4,205.20 concert V. d. „Sanger- bund"; 7.30 ïtaliaansch concert. Werag-orkest. G. Bambergen (piano). Koor. Tusschen 9.50en' en 10.20 Uitzending van de 6-dagrennen (West- falenhaile.) Z ee sen (1649 M.) 10.50 orkest; 12X35—3.20 lezingen; 3.50 orkest; 3.506.50 lezingen; 7.30 concert. Franz Bauman (tenor); 8.20 koor. Juli» Lotte-Stern (alt.) Hamburg (395 Ms) 10.50 concert; 2.20 Mili tair concert; 4.20 zang. causerie; 7.20 concert „Tannhauser-Parodie"; 10.concert. Brussel (5119 M.) 5.20 concert; 6.50 trio- concert; 8.35 orkest; 9.50 dansmuziek. PROGRAMMA'S VOOR MAANDAG Huizen (336.3 M„ na 6 uur 1852 M.) 11— 11.30 Prot uitzending: 12.301.45 orgelconcert; 22.30 practisehe gezondheidsles45 Prot. uit zending; 5—6.30 gramofoonmuziek; 6.307 lite raire causerie; 77-.30- stenogx-afioles7.308 Prot. uitzending; 8.— NCRV. concert Amster damse h vrouwenkoor. Mej. Klok (alt), F. G, Hermeig, (viool), p. D. J. Gajentnan (alt, viool). H. v. Beek (piano eti orgel), J. de Jong (piano- begei.) Spr. J. M. Krijger; Savornt» Lobman. Hilversum (10T1 M.) 12.15—2 AVRO.-trio; 22.30 gramofoonmuziek; 2.304.30 aansl. van het Rembrandt-Theater te Amsterdam; 56 kinderuurtje; G7.15 AVRO-tr'io; 7.157.45 Engelsche les; 88.30 lezing door J. A. H. Perey: Vocht in huizen; 8.30 concert door hot Omroep-orkest. E. Tauber (solist)8.509.30 Vroolijke liederen en duetten bij piano, orgel en fluit door „Klaveren vijf"; 0.30 concert (vervolg) Weensch programma; 10.15 persberichten: li- li.30 gramofoonmuziek. Daventry (1562 M.) 11.05 causerie; 11.20 gramofoonmuziek; 12.20 balladen (alt, tenor); 12.50 dansmuziek: 1.20 orgelconcert; 2.20 Voor do scholen; 2.40 muziek; 2.50 bistor. vertelling: 3.15 muziek; 3.25 vertellingen; 3.40 muziek; 3.50 balladen (sopraan, bas, piano); 4.35 orkest; 5.35 kinderuurtje: 6.20 lezing; 6.35 nieuwsberichten; 6.50 voor padvinders; 7.05 Mazurka's van Chopin (piano); 7.20 liter, critiek; 7.35 muziek; 7.45 Ita- liaansche causerie; 8.05 Schotsch concert. Orkest W. Mc. Oulloc.h (voordracht), M. Anderson (sopraan); 9.20 nieuwsberichten; 9.35 lezing; Crime; 9.50 nieuwsberichten: 9.55 kamer-orkest. S. Wyss (sopraan); tl.2012.20 dansmuziek. Parijs (Radio-Paris 1744 M.) 12.50—2.1» orkest; 4.055.05 en 7.057.50 gramofoonmuziek; 8.3511.1 Os kwartet Radio-Paris. Mme. Blanc (zang). r, an ge nb org (462 M.) 9.35 en 11.30 gramo foonmuziek; 12.251.50 en 5.055.50 orkest; 7.20 Werag-orkest. Daarna tot 11.20 dansmuziek (tusschen 9.50 en 11.20 uitzending uit de West- faleliatle. G-dagenrennen.> Ze es en (1649 M.) 11.20—3.50 lezingen; 3.50 4.50 orkest: 4.507.05 lezingbn; 7.20 Opera uitzending „Mona Lisa", van Max. v. Schillings. Daarna dansmuziek;. Hamburg (395 M.) 10.20—11.20 gramofoon- J)laten4.20 koor; 7.15 symphonie en koor; 9.05 orkest. Bentazky-concert. Brussel (511.9 M.) 5.20 dansmuziek; C.50 trio; 7.20 gramofoonpiaten8.35 orkest; 9.35 Musie-Hall uitzending. EEN OUD ECHTPAAR OVERVALLEN De daders gevat en herkend Te Ocstzaan zijn twee gemaskerde bandieten de woning binnengedrongen van bet bejaarde echtpaar Taams, wonende in de buurt van de Haal. Onder bedreiging met een revolver eisch- ten zij de plaats aan te wijzen waar zij geld konden vinden. Op d«K> bedreiging overhan digde de vrouw hun een portefeuille, inhouden de 120 aan bankpapier. Hiermede niet tevre den wendden de onverlaten zich tot den man, dien ze eveneens met een vuurwapen bedreig den en gelasten'hem die plaats te noemen, waar het overige geld verborgen was. De oude man zeide, liever te willeu sterven dau den roovers de plaats te wijzen, waar zij nog meer geld zouden kunnen vinden. Zonder uitvoering aan hun bedreiging to geven, verlieten beiden daarop de woning. Als verdacht van dezen roofoverval ziju te Zaandam door de politie aangeftoudeu een twee tal jeugdige Zaandammers. Th. K. en J. M. Beiden zijn met het echtpaar geconfronteerd. De heer Taams meent ln beiden de daders van den latten roofoverval te herkennen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 3