MAANDAG 18 MAART 1929 TWEEDE BLAD PAGINA 2 SPEL EN SPELERS. EERSTE KLASSE Aid. II. V av. H- k. a EERSTE KLASSE Afd. IV D. F. C—Z. F. C. 3-0- a DE UITSLAGEN. BELGIë—NEDERLAND EN ANTWERPEN—ROTTERDAM DE WEDSTRIJDEN UITGESTELD. Na lietgeen we over den wedstrijd in liet begin van dit verslag hebben opgemerkt, kun nen we met onze beschouwing over de kwaliteit der elftallen kort zijn. De Nederlandsche -ploeg vormde een beter geheel dan de Zwitsersche; er werd door de onzen aardig samengespeeld en vooral de oude rotten uit de ploeg begrepen elkaar als twee: lingeo. De combinatie werd evenwel dikwijls te ver doorgezet en te kort gehouden. Dit werd nog erger door de spelmethode van Gerritse, die naast de vele goede dingen die hij gedaan heeft, meermalen in zijn clubfout verviel, door in plaats van voor te zetten, zelf naar binnen te drijven met het gevolg dat ook zijn neven man nog bij het kluwen voor doel werd samen gedreven. Smeets heeft zich van zijn invallers- taak naar behooren gekweten. Hij paste zich goed bij de combinatie aan maar verzuimde zelf een schot te los9en. Bakhuys is een midden voor, die over een hard schot beschikt en niet vergeet dit te demonstreeren. Hij zet goed door en was ook als spelverdeeler voldoende. Groot is zijn vaardigheid om een hem toege- epeelden bal in eens op zijn schoen te nemen. Barendregt is ons als linksbinnen Biet meege vallen. Met zijn koppen en schieten had hij geen succes en zijn sloomheid moge, dank zij de lengte zijner beenen, meer schijn dan wezen blijken, een stuwkracht in den aanval is hij niet. Tap kreeg door toevallige omstandigheden eindelijk de plaats, die hem het meest eigen is, nl. op den linkervleugel en daar heeft hij met talrijke voorzetten, op z'n tijd afgewisseld met een rechtstreeksch schot op doel, uitstekend werk verricht. Hij hoede zich nog meer voor buitenspel-staan. in de halflinie was van Heel de beste, de Feijenoord-man was de ster van het veld. Hij zat er lekker tusschen, was bijna niet te pas- seeren en verstaat het aangeven, drijven en combineeren als weinigen. Zoo gauw hij ech ter aan het goochelen gaat, daalt het nuttig effect van zijn werk. Halle heeft een zeer goede spilpartij gespeeld zonder uit te blinken; vooral zijn aangeven viel te prijzen. Van Dolder gaf vooral In de eerste helft met onvermoeibaar zwoegen een beste beurt; tegen het einde zakte bij wat af. In de verdediging was van Kol de man. Hoe wel hij als partner een „homo novns" had en dus zijn aandacht nogal moest verdeelen, hield hij den gevaarlijksten tegenvleugel volkomen ln bedwang. Het dient gezegd dat hierin zijn taak zeer door van Heel werd verlicht. In het mid den van de tweede helft zakte de aanvoerder een eind af, herstelde hij zich niet vlug ge noeg als hij, in vooruitgedrongen positie, werd gepasseerd of kwam te vallen, zoodat dan plots de doel verdediger alleen tegenover meerdere tegenstanders kwam te staan. Van Zwieteren beeft verdienstelijk gedebuteerd. Het zou on billijk zijn een vergelijking te maken tusschen hem en zijn voorganger Denla en •wellicht zou Wam&teker ook zich soms tactischer opgesteld hebben, maar de Sfartaan heeft geen blunders begaan. HIJ toandie zich trapvast en onvervaard en weet op tijd zfln hoofd ook letterlijk te gebruiken. Van der Meulen heeft geen der doelpunten kunnen verhinderen; hij werd ln beide geval- V n door de verdediging ln een vrij wanhopige boeltie geplaatst, waarin ultloopen nog de Jsnigate, zij het ln de gegeven omstandigheden Weinig hoop op behoud gevende mogelijkheid was om een doelpunt te voorkomen. Overigens bad de Haarlemmer, gelijk steeds, tusschen de talrijke goede beurten door weer enkele zwakke momenten. Bij de Zwitsers stond de voorhoede niet op boog peil; van de middenlinie vonden we den linkerman het beste; in de verdediging, welke ln d'r geheel goed was, blonk Ramsey er uit boven Wiedmer, die soms te pootig aanpakte, terwijl SéchÖhaye, de man onder de lat, den meesten lof verdient van allen. Scheidsrechter Remke voldeed vooral door rustig optreden en onpartijdig lelden; Intus- achen zag hij vele gevallen van buitenspel over het hoofd. STORMVOGELS SPEELT IN SCHIEDAM GELIJK. H. V. V- wint van Edo. BLAUW WIT DOOR EXCELSIOR GESLAGEN. U. V. V. is er gisteren niet in kunnen slagen verbetering in haar positie onderaan de ranglijst te brengen. Wei doelpuntten de Utrechtenaren niet minder dan vier maal, doch R. C. H., die de bezoekende tegenpartij was, deed beter en zag kans er vtjf tegenover te stellen. De Stormvogels waren bij H. D. V. S. op bezoek en slaagden er in zoowel een pintje als een puntje mee te nemen uit Schiedam. Het resultaat van den wedstrijd was 22, wat ons van H. D. V. S. tegenvalt, maar hetgeen den IJmuidenaren goed te pas komt Excelsior heelt gistern te Rotterdam Blauw wit met 31 verslagen, wat een mooie revanche is van de 62 te Amsterdam geleden nederlaag en bewijst dat het succes tegen H. B. S. niet aan een tijdelijke bevlieging te wijten was. Deze zege op nummer twee der ranglijst zal haar mo reels uitwerking op de Kralirageche ploeg niet missen bij de resteerende vijf wedstrijden. Een schaduw op de vreugde werpt intusschen de overwinning, welke H. V. V. gisteren in Den Haag met 21 op Edo behaalde. De achterstand blijft dus ongewijzigd. D. F. C. herstelde zich gisteren en klopte Z. F. C. in Dordt niet 30. De positie van Feflenoord is door de nederlagen van Blauw-Wit en Edo weer aanzienlijk ver sterkt. P.S.V. heeft met Eindhoven veel moeite ge had maar is ten slotte deze plaatselijke klip ook goed omzeild door met 3—1 te winnen. Zo neemt momenteel reeds een schier onbereikbare positie in boven aan de ranglijst, daar N.A.C. gisteren weer twee punten kwijt raakte tengevolge van een nederlaag te Roermond, waar H.F.C. den Bredanaars met 52 de baas werd. De laatsten eijn nu van de tweede plaats verdrongen door Willem II, die gisteren Longa met 42 onder kreeg. De situatie aan den voet der ranglijst is aanmerkelijk gewijzigd in het voordeel van B.V.V. Deze Bossche club wist gisteren thuis M.V.V. met 42 te kloppen terwijl Wühetmina in Tilburg tegen Noad met 63 verloor. Door deze resultaten hebben de Bossche clubs van plaats verwisseld. HEUSTE KLASSE Afd. 1. doelp. gesp. gew. gel. verl. pnt. voor teg.gem 34-18 1.36 doelp. gesp. K«W geu verl. pnt. voor te*. gem Feflenoord 11 8 2 1 18 43—22 1.63 Blauw Wit 14 8 3 3 19 34—23 1.35 L. D. O. 14 7 2 5 16 36—24 1.14 Gooi 12 6 1 5 13 32—24 1.08 14 4 5 6 13 27—30 0.92 D. F. C. 14 6 1 7 13 36-33 0 92 13 4 3 6 11 24-29 084 Z.F.C 14 4 3 7 11 3033 0.78 H V.V. 13 4 2 7 10 31—37 0.76 Excelsior 13 3 2 8 8 24-51 0.61 ifoelp. gesp. gew. gei. veru pnt. voor teg. gem P. S. V. 13 11 2 24 44—17 1.84 Willem 11 12 6 4 2 16 36—22 i.33 N. A. C. 11 6 1 4 13 33—36 1.18 M. V. V. 12 6 6 12 28—23 Roermond 12 5 8 5 12 28 2.i 1.— K. U. A. 13 6 7 12 31—30 092 Longa 11 3 2 6 8 28—32 0.72 Eindhoven 11 3 2 6 8 18—24 0.72 B. V. V 13 3 2 8 8 24—41 0.61 Wilhelmina 12 S 3 7 7 1535 0.58 DE WEDSTRIJDEN. DE WEDSTRIJDEN. ExcelsiorBlauw Wit 31. De Rotterdammers missen van Ommeren, waarvoor Bak meespeelt, terwijl Bl. Wit volledig is. De eerste aanvallen zijn voor de thuisclub, welke een snelle goed sluitende partij speelt, waar de Amsterdammers nauwelijks tegen opge wassen zijn. Als er ongeveer veertig minuten is gespeeld, met een haast voortdurend overwicht der Kralingers, komt Stolk Jr. met een der tegen spelers op zoonadige wijze in botsing dat hé zijn enkel breekt en het veld wordt uitgedragen. De laatste vijf minuten blijft Excelsior, hoewel met Jjen man, de meerdere in het veld, maar gedoel punt wordt er niet. In de tweede helft comple teert Hofland het Excelsior-elftal dat direct weer hard van stapel loopt en aanval op aanval onderneemt, zoodat Schindeler verschillende malen telkens met de grootste moeite kan redden. Uit een hoekschop zet Huisman den bal voorbij doel, Manse geeft aan Bak welke Excelsior de reeds lang verdiende leiding bezorgd (10). Bl. Wit pakt nu enthousiast aan en het Rotter- damsche doel ontkomt enkele malen ternauwer nood aan doorboring. Dan domineert Excelsior •weer en als er nog een kwartier Is te spelen, vergroot v. d. Ende met een boogschot den voorsprong (20). Nog geen minuut daarna schiet Bak een kei, waar Schindeler geen vat op heeft, nummer drie in de touwen (30.) Blauw Wit komt dan aan een tegenpunt doordat bij een voorzet van Rijssel in eigen doel trapt (31.) Het laatste gedeelte van den strijd is wederom geheel voor Excelsior dat Schindeler nog menig maal laat ingrijpen. Verandering in den stand komt er niet. zoodat Excelsior verdiend wint. D. F. C. heeft haar laatsten thuis-wedstrüd ge wonnen. Nle-t omdat haar spel zooveel beter was dan verleden week tegen 't Gooi, maar omdat Zaandam er nog minder van terecht bracht. Het plaatsen van den bal was bij de Dordtenaren ho peloos. In dit opzicht won Z. F. C. heit ver, maar de Zaandammers waren voor doel de kluts tel kens kwijt en hebben gebrek aan een schutter. Gedurende de eerste helft is D. F. C. in de meer derheid, doch het schieten is nog slecht. Van Dam zet van den rechtervleugel eens goed voor, Dragt verknoeit den voorzet, doch Ruisch Is er als de kippen bi) om de fout te herstellen en het la 10. Een goed kwartder later heeft D. F. C. een hoekschop te nemen op het Zaansehe doel. De bal zweeft mooi voor den doelmond en in de verwarring, die hierdoor ontstaat, werkt een der Z. F. C.-spelers den bal in eigen niet (20.) Nu komt Z. F. C. er beter in en eenige malen ont komt het Dordtsche doel heel gelukkig aan een doorboring. Met on ge wijzigden stand komt de rust. Daarna spelen de partijen met afwisselend geluk. Om beurten zijn D. F. C. en Z. F. C. in de meerderheid. In de Dordtsche voorhoede moet het uitsluitend van Ruisch komen, die ten min ste altijd iets goeds met den bol doet. Bij een Dordtsohen aanval profiteert Ruisch schitterend van een voorzet van rechts, terwijl ook zijn solo- spel te midden van deze falende voorhoede meer malen zeer te prijzen is. Diepenveen schiet den bal tegen een der achterspelers van Z. F. C. aan, doch hij krijgt hem weer te pakken en maakt er met een omhaal 30 van. Aan de overzijde verdient een vliegend schot van Breeu- wer, dat tegen de bovenlat ketst, een eervolle vermelding. Het spelpeil zakt naarmate de tijd verstrijkt en in den stand komt geen verande ring meer. H D. V. S.Stormvogels 22. Na eenige wederzü'dsche verkenning, neemt H. D. V. S. weldra de leiding als v. d. Griendt een door van Es aangegeven hal, door de handen van Thijssen schiet (10.) Eenige goede Schiedamsehe aanvallen stranden op het vrij solide backstel Walst en Koster, maar daarna komt een periode van overwicht der gasten. Na dat de Jonge eenmaal goed geprobeerd heeft, heeft Wijnkoop meer succes, als Jongsma na een gekeerd schot den bal terug krijgt voor hij zich heeft kunnen herstellen (11.) 10 minuten verder neemt Stormvogels zelfs de leiding als de schitterend werkende midhalf Haak, een schot inzendt (12.) Van der Vaart, die Nolet is komen vervangen, zien we dan nog een ver raderlijk schot inzenden, dat Thijssen intijds stopt Na de rust is H. D. V. S. aanvankelijk sterker en een van de vele aanvallen heeft succes, als Bronneman een voorzet van Van Es langs Thijssen jaagt (22.) Hierna krijgt het spel meer een ander karakter, het taaie volhardende Storm vogels laat geen seconde onbenut en schept zich goede kansen voor doel, zonder ze echter te benutten. Na eenige onfortuinlijkheid aan beide zijden en zonder verdere doelpunten, komt dan 't einde, met een juiste püntenverdeeling. Sparta 11 6 3 2 15 AD.O. 12 7 2 3 16 V.U.C. 13 7 3 3 17 H.D.V.S. 13 6 3 4 15 R.C.H. 13 7 1 5 15 H.F.C. 13 5 4 4 14 Hilversum 16 7 2 6 16 Ai as 13 3 8 8 8 Storm vogels 14 3 8 9 8 U.V.V. 13 8 9 6 31—18 40-31 37—36 as-34 27—21 36—40 24—33 21-30 29-47 1.33 1.30 1.15 1.15 1.07 1.06 0.61 0.57 0.46 nog niet geheel verkeken, al is er, van den. kant der praktijk bezien, weinig hoop meer om als nummer één te kunnen eindigen. In Ieder geval hehben de Rotterdammers gisteren het Haagsche V.I.O.S. beide puntjes afhandig gemaakt. En hoop doet leven. Xerxes had eén zwaren strijd voor de boeg. O. D. S. heeft bewezen ditmaal een niet te onderschatten tegenstandster te zijn), wat haar doelpuntental wel uitwijst. Te verwon deren is het dus niet dat de krachtverhoudin gen elkaar niet veel ontliepen. Xerxes mag zich met den 21 uitslag in haar voordeel gelukwenschen. De ontmoeting D. H. C. V. O. C. ging niet door, wijl van Nellen van de Delftsche dub voor het Nedertandsche elftal moest uitkomen. S. V. V. werkt zich hoe langer hoe meer omhoog en bezet, na haar 24 overwinning op C. V. V. nog wel ln Rotterdam - reeds de vierde plaats. Fortuna heeft in Gouda een flinken veer moeten laten, haar eerste nederlaag in dit sei zoen. Na tot tweemaal toe de leiding te hebben gehad, moestzij toch lijdelijk toe zien, dat haar groote concurrent Gouda niet alleen gelijk wist te maken, maar zelfs de winnende goal kon scoren. Véél gevaar om van de eerste plaats gewipt te worden is er overigens voor de Vlaardingers niet. Neptunus Is geweldig uit d'r slof gescho ten, waar Hercules het slachtoffer van werd. De Rotterdammers hebben nu de laatsto plaats verlaten en zij zullen goed doen ervoor te zorgen nog méér uit de beruchte buurt te komen. R. F. C. heeft het op eigen veld tegen S. V. W. niet kunnen bolwerken en met 34 de eer aan de bezoekers gelaten. Rest nog de ontmoeting Steeds Hooger M er wede welke voor de gastheeren ongetwij feld een ontgoocheling had kunnen worden. Met 54 wisten de Rotterdammers nog In de meerderheid te blijven, door welken uit slag Merwede naar de onderste spert ver huisde. De ranglijstjes zien er nu als volgt uit: Afdeeling jia ge9p sew. gel. ver Dt V. t- gem. Xerxes 12 9 3 0 21 44—23 1.75 D. H. C. 14 11 2 1 24 70—27 1.71 O.D.S 15 9 3 3 21 48—30 1.40 Overmaas 11 6 1 4 13 33—23 1.18 Unitas 14 6 3 5 15 32—37 1.07 Quick 16 7 1 8 15 60—51 0.94 V. O. C. 14 5 2 7 12 28—23 0.85 B.M.T. 13 5 0 8 10 31—59 0.77 Vios 15 3 0 12 6 31—54 0.40 A. S. C. 16 1 1 14 3 20—70 0.19 Afdeeling IIB gesp. gew. gel. verl. pt. v. t. gem. Fortuna 14 00 3 1 23 57—29 1.64 Gouda 14 8 3 3 19 44—20 1.36 St. Hooger 11 7 1 3 15 34—27 1.3b S.V.V. 11 6 1 4 13 22—22 1,18 S.V.W. 11 6 2 6 14 32—38 1.— C.V.V. 14 5 2 7 12 30—31 0.86 R.F.C. 12 4 2 6 10 23—26 0.82 Neptunus 13 4 0 9 8 31—44 0.62 Hercules 13 4 0 9 8 29—45 0.62 Merwede 14 3 2 9 8 31—51 0.57 TWEEDE KLASSE De zon heeft heel wat blijheid over de voetbalvelden gebracht en daarmee de ge- weuschte sfeer en bij de spelers de montere Stemming, noodig om heel het gebeuren op wat men het groene tapijt pleegt te noemen, maar dat op 't oogenbliik beter met 'n noodhulp- kleed van gonjezakken vergeleken kan wor den, tot een festijn te maken. Ja, die vel den. De uitzonderlijke winter heeft den grond een ziekte bezorgd, die met 'n paar simpele daagjes zon, noch met een dosis nevel en andere nattigheid spoedig te genezen was, zoodat hier en daar nog wel terreinen zwaar bespeelbaar waren. In de tweede klasse heeft het competitierad bijna op volle sterkte gedraaid. En verrassin gen zijn ook hier niet uitgebleven. Het Gorcumsche Unitas kreeg B. M. T. op visite en slaagde erin den doelman der gas- sten vier maal te passeeren. De kansen, zelfs de theoretische, om nog net kampioen schap van deze afdeeling te behalen, zijn de finitief verstreken, wijl D. H. C. nu reeds een winstpunt méér heeft, dan de Gorcum- mers in het meest gunstige geval zouden kunnen halen. Voor Overmaas, daarentegen is de kans C.V.V.-S.Y.V, 2-4 C. C. V. heeft geen kans gezien revanche te nemen op den nederlaag die zjji de vorige week in Schiedam tegen S. V. V. te slikken kreeg. Ook nu moest zij in den returnmatch op Char- lois In S. V. V. haar meerdere erkennen, en moest met 42 het onderspit delven. De over winning was voor de Schiedammers volkomen verdiend, want bijna den geheelen wedstrijd had zij het beste van het spel en C. V. V. moest zich dan ook hoofdzakelijk op verdedigen toe leggen. De spil der gastheeren Koster was dezen middag ln het geheel niet op dreef. De voor hoede kreeg weinig kans tot schieten en als er nog eens geschoten werd, waren de schoten meestal zoo slecht gericht, dat zij naast of over gingen. Van der Steen was nog de beste van het aanvalsquintet en wist beide tegenpunten te scoren. De verdediging heeft zich het best geweerd. De doelman van C.V.V. had aan de vier Schiedamsehe doelpunten, waarvan de mid- voor Bos er twee voor z'n rekening nam geen schuld. De Schiedamsehe ploeg maakte over het algemeen een goeden, doch geen grootschen indruk UnitasB.M-T. 40 In een onbelangrijken wedstrijd heeft het met drie invallers spelende Unitas het Haagsche B. M. T. met 4—0 geslagen. Het eerste doel punt kwam reeds na drie minuten door toedoen van Rosa, spoedig gevolgd door het tweede doelpunt, dat geboren werd uit een strafschop wegens te forsch optreden van een der Hage naars. B. M. T. speelt in het veld niet onver dienstelijk, doch zij blijkt niet bij machte een doelpunt te maken. Unitas ziet voor de rust kans het Haagsche doel nog tweemaal te door boren, zoodat de rust Ingaat met 40. Na de rust is B. M. T., uitgezonderd enkele momenten, iets in de meerderheid. Het blijft inmiddels een middelmatige vertooning, vooral ook omdat B. M. T. voor het doel van Unitas hopeloos faalt. Het einde komt met onveranderden stand. R.F.C.S.V.W. 3—4 S. V. W. is door haar overwinning op R. F. c. niet 43 een plaatsje naar boven gegaan ten koste van C. V. V. Het terrein aan den Essen- burgsingel was bijfzoncler zwaar. De Gorcummers voelden er zich blijkbaar goed op thuis, want IMnnen het kwartier had S. V. W. reeds een voorsprong van 30. In deze periode was het vooral de middenvoor van S. V. W. die zich danig liet gelden. Na het harde van stapel loopen van de bezoekende vereeniging kwam er 'n pepriode van R'damsch overwicht en maakte de middenvoor van R. F. C., Eichhorn, twee doelpunten. Toen het spel in de tweede helft een kwar tier aan den gang was, bracht Maarts den stand op geHjken voet, 20 minuten voor het einde deed S. V. W. een gevarlijken uitval, die R. F. C. noodlottig werd, omdat daaruit het winnende punt tot stand kwam. De uitslag geeft de verhouding vrij goed weer; misschien ware een gelijk spel beter geweest. y.I.O.S.Overmaas 03 Overmaas heeft op Vlos in den Hang een overwinning van 30 geboekt. De Rotterdam mers misten van hun middenvoor Kramer, die door Versteeg vervangen werd. De eerste helft gaf 'n gelijk opgaandeu strijd ta zien, waarin geen doelpunten vielen. In de tweede helft scoorde Kornu uit een voorzet van rechts het eerste doelpunt en Ver steeg zorgde, eveneens uit een goed aangeven van den rechtervleugel het tweede doelpunt. Bij een aanval van Vios bewerkte een der ach terspelers van Overmaas den bal met de hand. Van Genderen slaagde er echter in den daar voor toegekenden strafschop te stoppen. Een maal kregen we een goede through-pass van Kornu te zien, die het derde doelpunt tot ge volg had. NeptunusHercules 61 Neptunes heeft door een fraaie zege van 61 op het Utrechtsche Hercules de laatste plaats verlaten en die overgelaten aan Mer wede, dat met 5van Steeds Hooger klop kreeg. Nadat vijf minuten na het begin de mid- voor van Neptunus het eerste doelpunt heeft gescoord, duurt het geruimen tijd alvorens van der Meer den voorsprong voor de Rotter dammers vergroot. Voor de rust wordt er dan niet meer gedoelpunt. Kort na de hervatting is 't wederom van der Meer die 't derde doel punt voor zijn rekening neemt, terwijl kort daarop de Utrechtsche doelman voor de vierde maal wordt gepasseerd. Hercules werkt hard voor een tegenpunt hetgeen tenslotte haar midvoor gelukt, als hij bij een algemeen op brengen van den rechtervleugel het leder hard en zuiver ln 't doel schiet. Neptunus komt dan meer en meer in de meerderheid en haar voorhoede weet met nog twee fraaie doelpun ten den eindstand op 61 te brengen. Steeds HoogerMerwede 5—4 Merwede heeft van haar bezoek bij Steeds Hooger niet? veel plezier gehad, want, doordat zij een nederlaag van 54 te boeken kreeg, is zij afgezakt naar lager sferen, nu Neptunus van Hercules heeft gewonnen. Steeds Hooger opende de score een kwartier na het begin, toen van Kalker uit een straf schop zijn vereeniging le leiding gaf. Direct daarop vergrootte zij haar voorsprong. Steeds Hooger bleef vrijwel voortdurend in den aan val, maar toen maakte Merwede een kwartier voor de rust uit een doorbraak een tegenpunt en zette voordat het pauze was haar achter stand van 21, nog in een voorsprong van 32 om. De Rotterdammers begonnen in de tweede helft vol goeden moed en weldra had Horten- sius den gelijkmaker gescoord na aardig samen spel van den rechtervleugel. Hetzelfde spel letje herhaalde zich -vlak daarop en ongeveer een kwartier voor tijd verrichte Hortensius den hattrick. Merwede werkte hard om het verloren terrein weer te herwinnen, doch het bleef bij het maken van een vierde doelpunt ongeveer 2 minuten voor het einde door den linksbuiten van de Dordtenaren. die met een hoog schot van de lijn af succes had. XerxesO D.S. 21 De grootste wedstrijd voor de 2de klas A werd hier ter stede gespeeld tusschen XerxesO. D. S. De belangstelling was zeer groot en er bleken, behalve een groot aantal Dordtenaren, ook vele Delftenaren gekomen te zijn om deze, voor de bezetting van de eerste plaats zoo belangrijke ontmoeting, te volgen. Het veld was buitengewoon zwaar te bespelen, doch niettemin ging men, vooral aan Dordtsche zijde, nogal forsch te werk en het kwam zelfs zoo ver, dat van belde ploegen een speler uit het veld moest worden gezonden en Andeweg van-Xerxes bovendien onklaar raakte. Xerxes is in de eerste helft, eenlgszins In de meerder heid geweest, hetgeen zij na een half uur spelens door Andeweg in een doelpunt wist uit te drukken. In do tweede helft gaf Westdijk eenmaal keurig het leder aau Lagendaal aan, die geen fout maakte en den stand op 2—0 bracht. O. D. S. zette er nu alles op om den achterstand in te halen. Maar verder dan één tegenpunt, door Grimmervet-.n uiit een strafschop ge maakt, heeft zij het toch niet kunnen brengen. GoudaFortuna 43 Fortuna wint den toss en laat Gouda voor de zon spelen. Fortuna moet al dadelijk han delend optraden, wat aan de achterhoede wel toevertrouwd schijnt. Tooh blijft Gouda in den aanval en we denken Spee te zien doel punten, doch de keeper bezweert het gevaar. Langzamerhand komt Fortuna voor de Gouda- veste; met het korte spel hebben de spelers echter geen succes. Gouda is doorloopend het meest in den aanval, doch de keeper van Fortuna vendedigt zijn doel meesterlijk. Als iedereen een doelpunt van Gouda verwacht komt dit juist van den anderen kant; Fortuna's rechtsbuiten geeft een mooien voorzet, welke door den mid-voor onhoudbaar voor Spee in het net wordt gedeponeerd (01). Even is Gouda de kluts kwijt en Fortuna valt gevaar lijk aan. Spee in het doel weet tot twee maal toe schitterend te redden. Als Fortuna nog een corner-bal te nemen krijgt komt Gouda weer meer in het offensief. Na een mooien aanval belandt het leder bij Walthie, die onhoudbaar den gelijkmaker in de touwen jaagt (11). Dit prikkelt Gouda terdege en eer er een minuut verder is ontstaat een scrimmage voor het Fortuna-doel waaruit IJsselstein over eenige spelers heen, den bal voor de tweede maal in het doel zendt (21). Na de rust komt Fortuna gevaarlijk opzetten, waaruit een cornerbal ontstaat. Deze wondt mooi voor doel geplaatst en even fraai door den linksbinnen in het net gekopt (22). Aan gemoedigd door dit succes komt Fortuna ge vaarlijk opzetten, vooral de rechtsbuiten is zeer actief; een als voorzet bedoelde bal wordt door Spee verkeerd behandeld en liet leder verdwijnt in het uiterste hoekje (23). Dit is Gouda te bar en ze geeft zich nog geenzsins gewonnen. Spee krijgt een vrijen bal, doch wordt in het strafschopgebied gehaakt. Vlak hierop krijgt Spee een mooien kans, maar schiet in 's keepers handen. Even later wan delt de keeper te veel mot het leder; een vrijen trap in het strafschopgebied veroorzaakt een gevaarlijk moment voor het Fortuna-doel, doeh bet leder wordt ten slotte weggewerkt. Gouda blijft aanvallen eu tenslotte maakt Spee gelijk (33). Er zijn nog 8 minuten te spelen. Werkelijk gelukt het v. Maaren via 's keepers handen de winnende goal ln het net te kogelen (43). Met Gouda in den aan val fluit de scheidsrechter Inrukken. Eerste klasse. SchiedamH.D.V.S.'Stormvogels Utrecht: U.V.V.—R.C.H. Dordrecht: D.F.C.Z.F.C. Den Haag: H.V.V.—E.D.O. RotterdamExcelsiorBlauw Wit Arnhem: VitesseWageningen ApeldoornA.G.O.V.V.Ensch. Boys 2—2 4—5 3—d 2—1 8—1 2—2 7—3 Enschede: EnschedeHeracles 32 Hengelo: Tri bant iaRob. et Vel. 24 Eindhoven: P.S.V.Eindhoven 31 Tilburg: N.O.A.D.Wilhelmina G3 Roermond: RoermondN.A.C. 52 Tilburg: LongaWillem II 24 's-HertogenboschB.V.V.M.V.V. 42 Groningen: Be Quick—G.V.V. 9—1 Leeuwarden: LeeuwardenVelocitas 07 Meppel: AlcideaVeendam 33 Winschoten: W.V.V.Friesland 24 Tweede klasse. Uorkiehem: UnitasB.M.T. 40; Den Haag: V.I.O.S.—Overmaas 03; Rotterdam: Xerxes— O.D.S. 2—1, C.V.V.—S.V.V. 2—4; Gouda: Gouda Fortuna 43; Rotterdam: NeptunusHercu les G—1, R.F.C.—S.V.W. 3—4, Steeds Hooger— Merwede 54. Derde klasse. Delft: DelfiaH.v.H. 05; Lelden: Lugdu- numDelft 52; Den Haag: R.V.C.Rijswijk 21; Rotterdam: CoalBodegraven 32; Schie dam: D.H.S.Leonidas 04; Gouda: O.N.A.— Schoonhoven 01; Utrecht: VoorwaartsZeist 31, UtrechtG.S.V. 10; Leerdam: L.S.V.— Olympia 22; Utrecht: KampongHolland. I2; Rotterdam: D.C.L.U.S.C. 91; Dor drecht: EmmaVriendenschaar 0—4; Rotter dam: MusschenSteeds Volharden 41, U.D.L Leerdam 04. Vierde klasse. Den Haag: D.V.V.-Naaldwijk 09; Leiden! D.V.S.T.O.G.O. 22; Den Haag: Laakkwar tierNorvicus 90; Delft: O.B.—de agers 23; Den Haag: OoievaarsV.D.S. 55, Archipel— B.E.C. 24, Celeritas—H.D.V. 12, Tonegido— 's Gravenzande 22; Delft: D.O.V.Maas 1—1; Dordrecht: Fluks—D.J.S. 51; Moordrecht: MoordrechtRising Hope 33; Rotterdam:] SiodSliedreeht 19; Gorinchem: D.Ó.S.B.— O.S.S. 20; Rotterdam: E.D.S.Schiedam 1—0. Res. eerste klasse. Delft: D.H.C. II—U.V.V. II 5—4; Rotterdam:] Fejjenoord II—C.V.V. 4—3; Den Haag: H.B.9, IIXerxes II 11; Rotterdam: Sparta II— V.O.C. II 7—3. Res. tweede klasse. Den Haag: Quick II—A.D.O. II 17; Schie dam: S.V.V. II—B.M.T. II 5—1; Den Haag: V.U.C. IX—H.V.V. III 1—6, H.B.S. Ill—R.F.C. II 14; Dordrecht: O.D.S. IH.V.V. II 17; Gouda: Olympia IISteeds Hooger II 5—4; Dordrecht: DF.C. IllSparta III 21; Rotter dam: Fetjenoord IIIExcelsior II 2—4. Res. derde klasse. Leiden: A.S.C. II—V.I.O.S. 11—91; Den Haag:] A.D.O. III—Alphen II 4—2, H.V.V. IV-U-V. S, II 0—1; Delft: Concordia II—DJI.C. III 44; Hoek van Holland: H. v. H. IIV.D.L. II 41| Bodegraven: Bodegraven IINeptunus II 0Ij Gouda: G.S.V. II—S.V.V. III 3—5; Rotterdam:' Leonidas IIO.N.A. II 24, Overmaas IISiod II 7—0, Excelsior III—L.S.V. II 21; Leerdam: Leerdam II—D.C.L. II 60; Rotterdam: Trans- valia IIFetjenoord IV 27, V.O.C. III— I-I.D.V.S. II 2—4. EEN VOORZICHTIGHEIDSMAATREGEL. Het bestuur van den Kon. Belgischen Voet balbond beeft, de omstandigheden van poll. tieken aard in overweging genomen, waaron der de wedstrijd BelgiëNederland op 24 Maart te Antwerpen, gespeeld zou worden. Dit bestuur la tot het inzicht gekomen, dat deze wedstrijd aanleiding zou kunnen zijn tot manifestaties, welke on vereen igbaar zijn met het sportieve karakter, dat deze ontmoetingen behooren te dragen. In deze omstandigheden heeft de Kon. Bel gische Voetbalbond, in volledige overeenstem ming met den Nederlandschen Voetbalbond, het beter geacht dien wedstrijd, evenals den wedstrijd AntwerpenRotterdam, uit te stel len. Toegangsbewijzen, welke op verzoek zijn toegezonden, blijven geldig. Desgewenscht kun nen zij aan bet bestuur van dein N. V. B. wor den teruggezonden, waarna terugbetaling zal plaats hebben. HET UITSTELLEN VAN DEN BESTRIJD. Het besluit van den Belgischen Voetbalbond om den voor a.s. Zondag vastgestelden wedstrijd BelgiëNederland uit te stellen in verband met „omstandigheden van politieken aard", werd gis teren door de journalisten bij den wedstrijd tegen Zwitserland levendig becommentarieerd. Alge meen was men van oordeel dat het bestuur van den Belgischen Voetbalbond óp last van hooger hand moet gehandeld hebben, waardoor aan deze geregelde voetbalontmoetingen ten onrechte scherper accent wordt bijgelegd dan ze verdienen en zelfs willen dragen. Met onze Nedertandeche mentaliteit strookt deze maatregel allerminst. We getooven niet dat iemand in Holland den voetballer of supporter uit een ander land ook maar 'n oogenblik scheel zou aankijken, omdat enkele hooge heeren op politiek gebied enkele wellicht onheusche woor den met elkaar gewisseld hebben. Neen, daar is ons Hollandsche volk, en zeker tijdens een voetbalwedstrijd, waarlijk te nuchter voor. Dat het bij de groote massa der Belgen anders zou zijn, denken we niet. Wel meenen we dat men door dergelijke besluiten en bekendmakingen juist den geest provoceert, die de verstandhou ding tusschen de voetballers en wat daarmee annex is. zou kunnen vertroebelen. Onze Brusselsehe correspondent schrijft ons nog het volgende: De meeste Belgische bladen ziin allesbehalve met het besluit ingenomen. Politiek, zeggen zij, heeft niets met sport te maken en de Belgische Voetbalbond had hier geen politieke gebeurtenis in te roepen, om den wedstrijd te verdagen. Deze beslissing is inderdaad een zeer ongeluk kige, temeer omdat er hier niemand aan dacht, een sportmeeting te verstoren om dingen, die daar niets mede te maken hebben. Bovendien wordt hiermede de schijn verwekt, dat de Belgen z66 woest tegen de Hollanders z\1n, dat dezen maar 't best doen boven den Moerdijk te blijven. Niets is nochtans minder waal*. De massa bleef onverschillig, v.oor wat gednrende de jongste weken is gebeurd. Wii zelf, die te Brussel dag in dag uit in milieux vertoeven waar men een Hollander nu juist niet op de handen draagt, hebben in het publiek geen enkele maal, absoluut geen enkele maal, over het geheele documentengeval hooren spre ken. En nu komen daar de voetbal-politici beweren, dat, om incidenten te voorkomen, het beter is, dat de Hollanders maar thuis blijven Het is al te mal en wfl hopen, dat men dezai zaak hier niet bij zal laten.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 6