eerste Klas a MAANDAG 18 MAART 1929 TWEEDE BLAD PAGINA 3 R. K. F. 0 li l Ijl 9 P 9 HANDELSBERICHTEN. NAGEKOMEN ZEETIJDINGEN RIVIERTIJDINGEN. DE WEDSTRIJDEN. ExcelsiorLisse 6G. Al spoedig leidt Excelsior door Peters, maar even snel maakt van Rooyen met een ver schot gelijk (11). Dan zorgt Peters weer voor de leiding, maar een volgende aanval wordt door Buskens handig in den gelijkmaker omgezet. (22),Opnieuw weet dan Peters met een schit terend schot te doelpunten. (32), maar nog voor de thee neemt Lisse de leiding door toe doen van haar vleugelspelers Maris en J. v. Biest, (34). Na de rust zijn de rollen echter omgedraaid want tweemaal achtereen weet van Linge het doel der gasten te vinden. (54). Voor de zooveelste maal maakt van Rooyen dan •weer gelijk. (56), maar weer moet Lisse bij een volgenden aanval het onderspit delven, als ditmaal Kemenade een pas van Peters benut. <65). Wel wat fortuinlijk ziet dan echter van Zwet kans om van een misverstand in de Schie- damsche verdediging te profiteeren en opnieuw gelijk te maken. (66). ROOMSCH KATHOLIEKE R'DAMSCHE VOETBALBOND Leiden 1—Duiven 1 20 Duiven, dat drie-kwart van den wedstrijd Jn de meerderheid was, heeft geen kans ge zien ook maar een doelpunt te scoren. De Leidsche verdediging was geweldig op dreef. Met rust was de stand 1—0. Uit een spora- disohen aanval bracht Leiden den stand op 20. Hoe Duiven ook zwoegde, niets wildé luk- kcn.ken. Omgekeerd was de verhouding beter geweest KLASSE 1 C ges. gew. gel. vrl. p. v.-t. Blauw Zmart 1 8 8 0 0 16 26—12 D. H. L. 2 8 3 2 3 8 19—16 L A. 1 6 3 1 2 7 14—10 Spartaan 1 5 3 0 2 6 17—10 Gr. Floriis 1 5 2 1 2 5 16—16 V. G. M. 1 9 2 0 7 4 14—29 S. D. C. 1 7 1 0 6 2 12—25 V.G.M. 1—Spartaan 1 Wanneer scheidsrechter de Brabander om 2 uur beginnen Maast, blijkt het dat Spartaan 2 en V. G. M. 4 invallers telt. Direct na den aftrap bestormt V. G. M. het Spartaan-doel, doch enkele goede kansen blijven onbenut. Na een opgaand en strijd komt nu Spartaan in de meerderheid. Spoedig weten de zwartjes uit een corner met 'n schitterenden kopbal te doelpunten. Kort hierop wordt de V. G. M.- doelman door een schot van den lijn verrast 02. Nog voor de rust zien de Spartanen kans uit een corner no. 3 te ecoren. Na de rust pakt V. G. M. flink aan en zij zijn geruimen tijd sterker, tenslotte veTfkleint de rechtsbuiten den achterstand (13). Spar taan wordt nu geleidelijk sterker en brengt den stand op 15, waarna scheidsrechter de Brabander, die goed voldeed, laat Inrukken. Het was een prettige wedstrijd. KLASSE 2E ges. gew. gel. vrl. p. v.-t. Aeolus 1 11 7 2 2 16 39—22 Donk 2 9 6 0 3 12 35—27 Excelsior 2 1 5 0 2 10 23—14 Raptlm 8 4. 2 2 10 23—19 Activitas 1 9 4 2 3 10 16—16 Duiven 2 11 4 2 6 10 26—36 Lodewijk 1 9 2 1 6 5 20—29 Celer 1 5 1 0 4 2 7—17 Spartaan 2 7 1 6 1 9—18 Donk 2Celer 1 7- -1 Ruim een half uur over tijd blaast scheids rechter beginnen. De aanval der geel-witben belandt op buitenspel, gevolgd door een aan- yal van Celer. Aan de overzijde lost Houtman 'een hard schot, hetwelk de beepetr houdt. Nu volgen een groot aantal corners op het Celer- doel, zonder succes voor de geel-witten. Een bard schot van Kasbergen gaat via de boven lat over. Na een half uur spelens weet Boef uit een voorzet vaji Houtman de score te jopenen (10). Na middenbal gaat het weer op het Celer-doel af, andermaal volgt een Voorzet van Houtman en Mee weezen zorgt (voor de tweede goal (20). Even later geeft Boef den keeper geen schijn van kans (30), terwijl Kasbergen tegen de rust het 4e puntje Vreet te forceeren (4—0). Bij weder beginnen gaat Hoogenholst er in feijn eentje van door, alles passeerend, laat bij den keeper voor de 5e maal visschen j(50). Het spel gaat eenigen tijd op en neer, (wet Donk als de meest aanvallende. Nogmaals gaat de voorhoede er van door en Kasbergen brengt vla den keeper het 6e puntje (60), (gevolgd door een hard schot, dat door het net Leen ging (70). Nog eenmaal zet de voor hoede van Celer de tanden op elkaar en werkelijk weet zij de eer te redden (71), Kort hierna blaast de heer Fritschen in rukken. Activitas 1Excelsior 2 3—4 1 Op een zeer zwaar terrein hebben de ExcaLsiiormannen een zwaar bevochten zega (tefhaaM. Dit succes danken de Schiedammers Voornamelijk aan hun linksbuiten A. v. Slobbe, flie 3 geweldige doelpunten voor zijn reke ning nam. Van de lijn af kogelde hij ze alle 'jjrie in. Driemaal nam Excelsior voor de rust }e leiding en 3 maal maakte Activitas gelijk, 'enslotte scoorden de zwart-witten na de ühee bet winnende puntje. Duiven 2Aeolus 1 43 De eerste aanvallen zijn voor rood-zwart, kich komt het succes aan den anderen kant ["la een der backs in eigen doel kopt. Een (nelle aanvul van rechts bezorgt Aeolus weer Jen gelijkmaker, maar voor rust weten de rood boeken uit een corner weer de leiding te temen. Hoewel vooral na rust de Aeoliërs door- joopend ln de meerderheid zijn, weet de Voorhoede haar kansen niet te benutten. De fuiven voeren den stand, door een penalty en (en vliegend schot op tot 41. Er zijn dan log tien minuten te spelen. Door den links linnen en den linksbuiten haalt Aeolus nog «D tot 43, maar om een gelijk spel te for teeren is de tijd te kort. KLASSE 3G ges. gew. gel. vil. p. v.-t. S. G. .V. 1 10 9 1 19 41—12 Spartaan 3 1 9 7 1 1 15 34—13 Excelsior 3 5 0 3 10 26—18 Aeolus 2 5 0 4 10 28—21 T. O. G. Celer 2 M. S. B. 1 1 3 3 3 1 0 0 5 5 6 7 20—26 6 26—31 5 21—29 Donk 3 2 1 6 G 21—29 Lodewijk 3 9 1 0 8 2 17—49 Spartaan 3Celer 2 90 Spartaan is direct aanvallend. Het duurt nog geruimen tijd alvorens de midvoor de leiding neemt. Nog voor de rust wordt de stand tot 30 opgevoerd. Na de rust was het een spel van kat en muis. Celer kwam sporadisch over de helft, Spartaan voerde den stand geleidelijk tp tot 9—0. S.G.V. 1M.SB. 1 5—0 Direct is S. G. V. in den aanval en neemt na 2 min. reeds de leiidlng door haar rechts binnen. Na den aftrap gaat M. S. B. ten aan val over maar ze brengen het niet vorder dan de backs. S. G. V. vergroot kort hierop op ge lukkige wijze den voorsprong, wanneer de M. S. B.-keeper den bal laat glippen. S. G. V. vindt het blijkbaar nog niet genoeg en na 15 min. is het reeds 3—0. M. S. B. merkte danig het gemis van 't Hooft en Petterson. Kort voor de rust krijgt S. G. V. nog een penalty te nemen die door de Keyzer schitterend ge stopt wordt. Na de hervatting valt M. S. B. fanatiek aan, niets lukt echter. S. G. V. neemt dan den aan val weer over en zwermt geruimen tijd om d« oranje-veste; nog 2 doelpunten van de rechts buiten brengen de score op 50. Tegen het einde ziet scheidsrechter Bouwhuis zich nog genoodzaakt een S. G. V.-er het verder mede spelen te ontzeggen. Aeolus 2—T.O.G. 1 0—2 Aanvankelijk wogen de partijen tegen elkaar op, de verdedigingen hadden niet veel moeite met de aanvallen der voorhoeden. Met rust was de stand dan ook nog blank. Na half time aanvankelijk hetzelfde spelletje. Beiido voorhoeden verknoeiden enkele opgelegde kansen. Naarmate het einde naderde drong T. O. G. meer op en de Berkelmenschen wisten hort op elkaar den roodzwarten keeper twee maal te passeeren. Zelfs kregen ze nog een penalty te nemen, die echter door den Aeolus- doelman keurig werd gehouden. Toen scheids rechter Addicks /het einde aankondigde, had Aeolus twee puntjes verloren. Donk 3St. Lodewijk 2 35 De eerste aanval is voor Donk, doch on- mlddclijk neemt St. Lodewijk het spel in han den. Toch blijven doelpunten uit, daar bet schieten door de dikke laag fttodder voor het Donk-doel, absoluut onmogelijk is. Een plotse linge uitval van Donk wordt door hen op keurige wijze benut. Door dit succes aange moedigd komt Donk opzetten en zij weet twee maal achtereen uit een scrimmage de score tot 30 op te voeren. St. Lodewijk werkt met élan verder cn heeft succes als Bartels met een mooi schot den stand op 31 brengt. Na de rust is St. Lodewijk sterker, na enkele minuten weet Wensing van een geboden kans gebruik te maken 3—2. Doordat de midden- linie van Donk te veel terugtrekt, konu St. Lodewijk steeds opnieuw voor het doel, thans is het Pluijm welke, na enkele spelers ge passeerd te hebben, met een praciht-sehot de partijen op gelijken voet brengt. Het spel neemt eenlgszlns een forseh barakter aan, doch blijft binnen de perken. De rechtsbuiten van St. L. zwenkt naar binnen en weet het winnende punt voor zijn rekening te nemen 3 —4. De Donk-mensciken komen onder de luide aanmoedigingen der supporters weer in den aanval, doch de verdediging van St. Lodewijk weert zich uit alle macht. Het zit Donk thans niet. mee, want een penalty en een vrije schop leveren niets op. Als St. L. nog eens een bezoek brengt aan het Donk- doel, weet Pluijm no. 2 van zijn voet in het net te knallen. 35 voor St. Lodewijk. KLASSE 4H ges. gew. gel. vrl. p. v.t. Duiven 3 10 8 2 0 18 47—7 Excelsior 4 8 5 2 1 12 35—12 Celer 3 9 3 9 M 4 8 24—31 Activitas 2 6 2 2 2 6 15—18 Lodewijk 3 9 3 6 6 19—36 S. F. L. 1 S 2 1 2 5 15—12 V. G. M. 2 8 2 1 5 5 17—22 Velox 1 2 2 0 0 4 8— 2 Ignatius 1 7 0 0 7 0 7—47 Excelsior 4Activitas 2 52 Er ontspint zich direct een vinnige strijd. Al spoedig neemt H. Soholte ineens uit een corner de leiding. Dezelfde speler vergroot den voorsprong. De talrijke Activatas-aanval- len stranden op de hechte Exoclsior-verdedi- ging. A. Jansen ziet nog kans de score op 30 te brengen. Na de rust voert A. Janse den stand op tot 40. V. G. M. ziet haar zwoegen tenslotte beloond door twee verdiende tegen-punten. Tlt. van Deursen maakt tenslotte aap alle onzekerheid een einde door no. 5 in het Activitas-doel te plaatsen. IgnatiusVelox 15 Velox neemt het initiatief zonder echter succes te hebben. "Ignatius onderneemt even eens enkele tegen-aanvallen, welke zonder resultaat blijven. Een corner op het Ignatius- doel wordt door de linksbuiten goed voorge zet en een Ignatiusbaek werkt in eigen doel. De linksbinnen der gasten brengt den stand op 2—0. Nog. voor de rust verkleinen de Ignatiolen den achterstand 12. Na de rust doelpunt Velox nog 3 maal. waarmede zij verdiend winnen. Duiven 3Celer 3 70 Rood.4 na tien minuten weet de Duivten- rechtsbinnen zijn club met een goefl schot de leiding te geven. Celer onderneemt enkele tegen-aanvallen, zonder resultaat. Wederom is liet de rood-grijze rechtsbinnen die de score verhoogt. KLASSE 5B ges. gew. gel. vrl. p. v 16 59— 7 10 22— 9 8 17— 7 9—27 9—25 4—21 De Duiven rechtsbinnen had in dezen wed strijd een productieve hui, doordat hij na de rust nog vier doelpunten scoorde, verrichte hij een dubbele hattrick. De linksback van Duiven sloot de doelpuntenreeks door no. 7 in het net te deponeeren. S. G. V. 2 Spartaan 4 Celer 4 S. F. L. 2 Duiven 4 Lodewijk 4 T. O. G. 2 Donk 4 Spartaan 4Duiven 4 90 In 'n vrij eenzijdigen wedstrijd hetgeen de uit slag wel doet vermoeden, heeft Spartaan 4 haar positie ten koste van de Duifjes danig ver sterkt. Duiven had zoo goed als niets in te brengen. De doelpunten kwamen met de regel maat van de klok. S.F.L. 2S G.Y. 2 1—5 Beide elftallen zijn volledig. Aanvankelijk gaat het spel gelijk op. S. G. V. komt ge leidelijk in de meerderheid hetgeen zij spoe dig ln een doelpunt uitdrukt. Door een mis verstand in de achterhoede lag spoedig no. 2 in het net. S. F. C. herstelt zich en maakt voor de rust een tegenpunt Na de rust was S. G. V. doorloopend ster ker en S. F. L. zakt meer en meer af. Door rechtsbinnen en Unksbinn n brengen de gezel len den stand op 15. T.O.G. 2—Celer 4 2—3 Na een kwartier spelen ls het Color, die door het le doelpunt te maken, de leiding neemt. Voor half-time gelukt het aan Geler nog eenmaal te doelpunten, zoodat de blauw- wltten hij de rust een voorsprong hebben van 2 doelpunten. Na de rust verovert T. O. G. het le doel punt, doch even later behaalt Celer het 3e doelpunt. T. O. G. weet nu nog eenmaal de doelman te passeeren, zoodat bij bet einde d'e gasten een welverdiende overwinning konden boeken. De stand was 32, isn gunste van Celer IV. ROTTERDAMSCHE VOETBALBOND H.G.S. aan het hoofd in afdeeling A Niettegenstaande H. G. S. gisteren van haar felse concurrente S. F. C. verloren heeft, staat zij og bovenaan de ranglijst. De Over- schiesche vereeniging verloor in Schiedam met 2—1. H. G. S- heeft nu uit 14 wedstrijden 21 punten en S. F. C. uit 12 wedstrijden lï> punten, zoodat ze beide een gemiddelde van 1.50 hebben. Xntusschen kan S.F.C. het nog tot een hooger totaal brengen dan H. G. S., al is het dan ook silechts één punt, maar dan zouden beide vereenigingen de nog te spelen ontmoetingen alle moeten winnen. Voor S.F.C. zou dit de beste oplossing zijn, maar H. G. S. is daarmede geenszins gebaat en zou niets lie ver zilen dan dat de Schiedammers nog een paar maal struikelen. Hoe het ook zij, de span ning blijft bestaan. De onderste lagen Wat de onderste lagen in de 1ste klas A betreft, daar kunnen nog vreemde dingen ge beuren, want Hermandad, dat onderaan ben gelt, heeft slechts 9 wedstrijden gespeeld en daaruit drde punten geput; Florissant heeft reeds 16 wedstrijden achter den rug en heeft daar 8 punten uit verzameld. Het zou dus niets vreemd zijn als Florissant nog op de laatste plaats terecht komt. Zij heeft gisteren intus- schen maar zoo verstandig gedaan om Her mandad met 53 te kloppen, doch het is geenszins onmogelijk, dat Hermandad uit de andere helft van 't of te werken programma zooveel punten weet te behalen, dat zij Flo rissant passeert. Die toch kan het niet verder dan hoogstens 12 punten brengen. Uit 9 wed strijden behoeven de politiemannen dus slechts 10 punten te boeken om gered te zijn. Een gelijk spel O.W.C, kreeg de Boluessers, Olivio op be zoek. Met een gelijk spel van 22 moest de bezoekende vereeniging zich tevreden stellen. Beide clubs vormen nu de middelmoot op de ranglijst. Olivio kan het echter nog een heel eind brengen, omdat ze vier wedstrijden bij de O. W. C.'ers ten achter is en hot verschil iu punten slechts 2 is. De Leeuwen winnen D. L. V. S. legde een bezoek af bij O. D. I. en nam de twee punten mee naar huis door met het eenige doelpunt van den dag te winnen. De kampioensprefendente aan het werk In de eerste klas B zag het er een oogenhlik naar uit, dat S. M. V., de pretendente voor het kampioenschap in deze afdeeling, een veer zou laten tegen Charlois, een der zwakkelingen in deze klas, de vereeniging, die met Saturnus zal moeten uitmaken wie tenslotte op de laat ste plaats zal belanden. Charlois dacht „het beste paard struikelt wel eens" eD al stond ze weldra met 2—0 achter, zij streed hard om den achterstand in te ha.!en en inderdaad een tegenpnnt bleef niet lang uit en ook den ge lijkmaker kwam vrij spoedig tot stand en voordat de tweede helft begon, had Charlois zich van een voorsprong van 32 verzekerd. In do tweede helft werkte de ploeg van Charlois niet meer op volle kracht, zij had vrijwel al haar kruit in de eerste drie kwar tier verschoten. Wel slaagde zij er nog in een vierde doelpunt te scoren, maar daarte genover stelden de S. M. V.'ers er vier, zoodat het eindresultaat een overwinning van 64 voor S. M. V. werd. De ufelag is voor Charlois lang niet ongunstig, als 111611 bedenkt, dat zij met drie invallers uitkwam tegen een volledig S. M. V. Intusschen heeft S. M. V. met een gelijk aan tal gespeelde wedstrijden op F. S. V. en V. N. D. resp. 3 en 4 punten voorsprong. Het is nau welijks aan te nemen, dat beide laatstgenoem de vereenigingen ln de drie nog resteerende ontmoetingen kans zullen zilen om S. M. V. van de eerste plaats te verdringen, want dan zou toch ook S. M. V. haar medewerking daartoe moeten verleenen en deze zal wel zoo verstandig zijn om het veroverde terrein niet te verliezen. Gelijkwaardige ploegen Hlon en Crooswijk, het zijn ongeveer ge lijkwaardige ploegen en dat blijkt ook vol doende uit den competitiestand. Orooswijk kwam op bezoek bij Hion en wist een over winning van 31 te behalen, waarmede zij feitelijk meer kreeg dan zij verdiende, want een gelijk spel had ongetwijfeld de verhou ding beter weergegeven. Het begin gaf een aardige strijd te zien met Hion Iets in de meerderheid. Uiit een doorbraak zag Croos wijk kans de leiding te nemen, toen er onge veer 12 minuten gespeeld was. Orooswijk bleef nu eendgermate de overhand behouden en zij slaagde erin een nuttigen voorsprong van 30 te boeken voor de rust. Direct na de hervatting begon Hion goed, want er was nog geen 10 minuten gespeeld of Th. Huizenaar deponeert het eerste en naar achteraf bleek, het eenige doelpunt in het vijandelijk doel, nadat we een keuri- gen doorbraak te zien hadden gekregen. Hlon bleef zich inspannen om den achterstand te niet te doen, maar hoe zij ook zwoegde de gewenschte doelpunten bleven uit en Croos wijk bleef derhalve haar overwinning behou den. Saturnus' eerste overwinning Saturnus heeft het stoute stukje uitge haald om een der sterkste clubs in haar afdee ling, V. N. D., dat daardoor S. M. V. al geen kwaad meer kan doen menschelijkerwijs ge sproken, een gevoelige klap te geven. Met 20 heeft zij haar eerste overwinning ge boekt, na in 13 wedstrijden slechts een ge lijk spel te hebben geforceerd. Hierdoor kan Saturnus nog van de laatste plaats afkomen, maar dan zal Charlois in de haar resteerende wedstrijden geen overwinningen moeten gaan behalen. Zoowel V. N. D. als Saturnus waren volle dig. Laatstgenoemde is het eerst in den aan val. Langzamerhand krijgen beide ploegen goede kansen, doch zij weten er geen behoor lijk gebruik van te maken. Als Saturnus een strafschop ten deel valt, denken we, dat zij de leiding zal nemen, doch de strafschop wordt jammerlijk gemist en de rust komt met blan ken stand. Na de rust komt Saturnus meer in het of fensief, doch liet geluk ls niet met haar. V. N. D. krijgt op haar beurt een goede gelegen heid om de score te openen, want ook zij krijgt een strafschop te nemen, maar deze ondergaat hetzelfde lot als die van de tegenpartij en le vert ook al geen resultaat op. De tijd ver strijkt meer en meer, en er moet nog slechts een kwartier gespeeld worden. Saturnus zet nu een goeden aanval op, waaruit van der Heuvel weet t% scoren. Dan komt V. N. D. geweldig opzetten en de verdediging van Sa turnus wordt terdege in het nauw gedreven. Zij weet echter van geen wijken. Even voor het einde maakt de rechtsbuiten van Saturnus aan alle onzekerheid een eind door voor een tweede doelpunt te zorgen. Saturnus blijft haar voorsprong behouden t-n boekt daardoor haar eerste overwinning in deze competitie. Een kleine overwinning Zwart Wit ontving op haai terrein aan het Henegouwerplein de Transvaüaam Deze ont moeting had feitelijk weinig om het lijf, want zij hebben noch kampioenskansen noch behoe ven zij bevreesd te zijn voor degradatie. Het voordeel van eigen terrein schijnt hier den doorslag te hebben gegeven. Met 21 slaag den de Zwart-Wttters erin de overwinning te behalen. Afgekeurd De eenige wedstrijd, die in de eerste klas zoowel de A als B afdeeling niet ls door gegaan, is die tusschen F. S. V.A. V. S. Het terrein van F. S. V. bleek inderdaad onbe speelbaar. Van den Bergh triompheert In de tweede klas C is het S. V. D. B. gelukt R. D. D. met een groote nederlaag huis waarts te zenden. Zij is hier in geslaagd on danks het feit, dat zij met eenige invallers den strijd aan moest binden. R. D. D. daar entegen was volledig. In het begin liet het zich niet aanzien, dat de thuisclub met zoo groot verschil in doelpunten de overwinning in de wacht zou sleepen, want er was van eenig krachtsverschil hoegenaamd geen sprake. Van Hoften zoTgde dan voor het eerste doel punt voor S. V. B., waarna tien minuten later de Weis den voorsprong voor zijn vereeniging vergrootte. Aan beide zijden noteeren wij dan nog enkele verdienstelijke aanvallen, doch voor de rust wordt niet meer gedoelpunt, zoo dat met een voorsprong van 20 aan de twee de helft wordt begonnen. De midvoor van R. D. D. weet dan met een fraai schot den achterstand te verkleinen. S. V. D. B. komt dan gevaarlijk opzetten en na enkele vergeefsche aanvallen is het de rechtsbuiten der thuisclub Wientjes, die den stand op 31 brengt. Dan is de beurt weder aan Weis, die den voorsprong van S. V. D. B. vergroot. De linksbuiten der thuisclub laat zich evenmin onbetuigd en zorgt voor het vijfde doelpunt. Spoedig hierna kondigt scheidsrechter de Beer het einde aan, en heeft S. V. D. B. verdiend doch wel eenigszins ge flatteerd gewonnen. De standen gesp. gew. gel. verl pnt. v. t. gem. H.G.S. 14 9 3 2 21 34—14 1.50 S.F.C. 12 8 2 2 18 35—16 1.50 D.L.V.S. 15 S 4 3 20 33—20 1.33 Bloemhof 15 7 3 5 17 24—35 1.13 Olivio 11 4 4 3 12 29—17 1.09 O.W.C. 15 4 6 5 14 29—30 0.93 O.D.I. 14 4 3 7 11 23—26 0.79 D.H.Z. 11 3 2 6 8 16—28 0.73 Florissant 16 3 2 11 8 19—33 0.50 Hermandad 9 0 3 6 3 11—29 0.33 EERSTE KLAS B. gesp. gew. gel. verl. pnt. v. t. gem. S.M.V. 15 12 2 1 26 41—17 1.74 F.S.V. 15 11 1 3 23 40—13 1.53 V.N.D. 16 11 0 5 22 39—18 1.38 Crooswijk 15 9 1 5 19 33—26 1.27 Hion 16 8 0 8 16 41—34 1.— A.V.S. 14 6 1 .7 13 36—41 0.93 Zwart Wit 15 4 4 7 12 30—29 0.80 de Transval. 16 5 2 9 12 25—39 0.75 Charlois 16 3 0 13 6 45—77 0.38 Saturnus 14 1 1 12 3 13—49 0.21 „HUMORIST". Bezoeker: ,,'t Zal wel het béste zijn, zuster, hem een beetje oip te vroalijken, en een ge lukkigen glimlach op zijn gezicht te brengen''. ROTTERDAM, 18 Maart. BINNENLANDSCHE GRANEN en PEUL- VRUCHTEë. Tarwe tamelijk ter markt 11.60-— 11.00, roge 11.25—11.75, gerst Checalier ƒ11.75 12.25, haver 11.251.75, erwten kleine groene Iets vaster 1518.25, schokkers waren vast, bruine boonen 4044, alles per 100 kg. BUITENLANDSCHE GRANEN (Noteering v. d. Amsterdamsehe Korenbeurs.) MAIS. Oude La Plata gele disp. 232, verw. 19 Maart per Uruguay 232, nieuwe dito, verw. 9 April per Koefia en per Zonnewljk 242, 20 April per Orania ƒ240, Juli-Dec. lev. 207 Jj Aemrik. mixed disp. ƒ226. April lev. 225; Afrik, witte platte no. 3 disp. 224. GERST Amerik. no. 2 disp. ƒ.195. LIJNKOEKEN. Voorslag loco ƒ14.55, Mei* Aug. ƒ13; Noord-Amerik. disp. ƒ14.80, Mei* Aug. ƒ13.25; S. K. disp. en stoomend ƒ14.95, Mei-Ang. ƒ13.30. BINNENLANDSCHE GRANEN. (Boerenna- teering). Nieuwe tarwe ƒ1111.50, rogg4 10.75—11.25, chevalier /rst 11—11.75, haver 10.7511.25, duiveboouen 1415, paardehoo- nen 12.7513.25, alles per 100 kg. BINNENLANDSCHE HAVENS. NIEUWE WATERWEG aangekomen: 18 Maart namiddag: 2.15 MALMANGER. Amst.; STRINDA, Nar vik, voor Vlaardlngen; 1.30 STATENDAM, terug van proeftocht voor Schiedam; 8.10 GOUWE, Marbella vertrokken IS Maart namiddag: 3.10 EQUATOR, Danzig. STOOMVAARTLIJNEN. STAD ZAANDAM 17 v. Bilbao n. Rott. STAD ZWOLLE 16 te Bilbao voor Rott BUITENLANDSCHE HAVENS. KUURLO Concepcion n. Dieppe p. 17 Ouessant GROENLO 17 v. Swansea te Civita Vecchia TE ROTTERDAM VERWACHTE SCHEPEN. MADELEINE 18 v. Rouaan. DEP. GEORGE CHAIGNE v. Tyne 22/23 verw. BOURGES v. Las Palmas 26/28 verw. NIOBE vertr. 21 v. Londen. LYLAND vertr. 26 v. Gent. SPIDO Vertr. 22 v. Gent. DEFINUS v. Drontheim 16 te Rouaan. WAREGGA v. W.-Afrika 15 v. L. Palmas, ULM v. La Plat 16 v. St. Vincent. UBENA v. Lor Marques 15 te Beira. ALSEN v, Nantes p. 17 Ouessant. CLAftA KUNSTMANN v. Bona p. 17 Gibraltar ATLAS MARU v. Japan p. 16 Gibraltar. GLENSHANE v. Karatsu 17 v. Pt. Said. WAREGGA v. W.-Afrika 16 te Las Palmas GEMENGDE BERICHTEN. LUTGERDINA. Ramsgate, 18 Maart. Het Neder 1. motorschip Lutgerdlna, van Vlissln- gen naar Londen met tegels, is gisterenmorgen op Whiteness Point gestrand, doch hedenmorgen zonder hulp weder vlotgekomen. Het sohip heeft de reis naar hier voortgezet. Of het schade heeft is niet bekend. '2jL-e HANSWEERT. 16 Maart. "H Gepasseerd vóór 4 uur en bestemd voor: 1 ROTTERDAM: 8t. Telegraaf 20; st. Margienaj" st. Vertrouwen; Oso XI, Koenen; Zeeland, Bas* tiaanse. AMSTERDAM: Johanna. Pikaart; st Stad Amsterdam 8; st. Stad Amsterdam 10. BER GEN OP ZOOM: st. Bergen OP Zoom 6; DON GEN: sta Broedertrouw 10: DORDRECHT:! Sa dok, v d. Kaa: vv s/MELD INGE: st. Christi na; TILBURG: st. Petronella: DORDRECHT: st. Dipping 4: ST. ANNA LAND: Emmanuel, Faasse; Op Hoop van Zegen, Aarnoudse: GO- RINCHEM: st. Valentine; ST. MAARTENS DIJK: st. Fortuna: GORINCHEM: Adri, van Wijk; DORDRECHT: Wlllibrordus, Berkel- mans; st. Mantle; BLAAK: st. Pieiernella; HAARLEM: st. Obi. DUITSCHLAND: st. Amicitla: Hemiette, Tack: Fiorina, Versyp; Avanti, Meyer. Gidske, de Prins; Rik Sehaefels, Malberg; Ma-ia, Ca- mormans; Jophi, van Duynen. BELGIE: st. Clasina; st. Nooit Gedaaht; st. Merkur: st. Ideaal: st. Gerja; st. Telegraaf 2; st. Vertrouwen: st. Cornells; st. Luctor: st. Amstel 5: st. Telegraaf 15; st. Anna: st Dank baarheid; st. Telegraaf 6; st. Madonna, st. Ma ria: st. Mon Rêve; st. Cornelia; st. Maria; st. Oome Hein; st. Helvetia 2: st. Almien: St. Oka; Adriana, Tak; Maria Rosina. de Kruyk; Ber- dina 2, Cornells; Verwisseling, .v Dongen; Risico, Larooy; Frama, Nelis; St. Antonius, Kriessels; Ambulant, Meeuwsen; TEsperance, Grhiwis; R-egina. de Jong; Albatros 4, Robbe- mond; Excelsior, de Haas; Noordland. de Bak ker; Diaz, de Vries; Duo, Noels; Rodenbaoh, Ouwerkerk; Marie Lenie, Arends; Rene Wes- dorp; St. Antonius, Vermeeren; Johanna, ds Konink; Leo, v. d. Laan: Amstubed 1. Doris; Justine, Philips; Wallenstein, Buffler; Buffon, Emmig; Eliza, Pols; Josephine, Haverhoek; Palestina, Heuvelman: Brabo 31, v. Gaaien; Suzanna, SeeldraayersLorette, v. d. Abbeele; Damco 9, Gysraan; Maria, Klaaysen; Adriana, de Looy; Nelly, Hartmans: Emilia, Mussig; Corja, Plooy: Macobeja, Peters; Baden 52, Meus; Sealdia 3, Mayer; Amedee, de Ridder. Coleta, v. Steen; Nautilus 14, Dekker; Nautilus 17, Landskroon; Nautilus 3, Dhont; Belgtca, Spie* sens; Ariel, Borger; Madeleine, Vervliet Anna v. d. Sande; Tabor, de Bot; Mathilde, de Weerdt; Marlelte, Cauwenbergh; Merwede, Engelhai-dt; Rothorn, Witter; Dina, v. Horsen; Patriotisms 2, Deyaart; Anna.; Smid: Duo, Landskroon Voorburg, do Raad; Progres, de Jong; Eclte- wart, Lammers; Christina, Versyp; VIctoira Louise, v. d. VJjvere; Florentine, Segers; Mis. sourl, Wyckmans; Telegraaf 19, Broeken; st. Badenia 6.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 7