FEIJENOORD EN SPARTA NAAR HET KAMPIOENSCHAP? Maan Jag 25 Maart 1929 Tweede Blad Pagina 1 Een betreurenswaardig incident op Spangen DE SALON-ARTIST EN ZIJN VOGELTJE TAP MOCHT NIET IN ZIJN HANDEN KLAPPEN feyenoord wint van blauwwit. 't V. U, C—H. y Cl NUMMER 23 IN DEN STRIJD FejjenoordBlauw Wit 21 "Wanneer we zoo in de streek van twee uur het nauwe toevoergat bij de Feijenoordtnïbune zijn binnengedrongen, schreeuwt, loeit of oogen- tuurt reeds een massale menigte naar 'n vlug lijËbeweeg binnen de krijtlijnen. De reserves zijn met de ditto's van H. B. S. In strijd en de toekomstige of afgedane grootheden paren om het eens deftig te zeglgen, snelheid aan onnauwkeurigheid. Maar aantrekkelijk i s de vertooning. Het eindsignaal blijft niet lang weg. En dan komt Kees of Klaas of hoe de kerel hee. ten mag met 'n groote kwast als wapen en 'n emmer kalk als munitie de doellijn rechts wat rechter of krommer, in ieder ge- jvtail voor tien minuten wat duidelijker ma ken. Hetgeen hij met groote slobberkwakken bewerkstelligt. Bij de linker goal is een salonartisit aan 't kieken. Hij „neemt" op flanken afstand het leege doel en laat daarachter de jeugd dan- sen 'i zwaaien. Misschien om straks de foto te etaleeren met b.v. als onderschrift: „De geestdrift wan het publiek bij Feijenoord's eer ste doelpunt"Of, wanneer de thuisclub er onverhoopt niets van terecht zou brengen: „Hoe verlaten het Blauw Wit-doel leek.... en hoe ver het was!" Even latér kiekt hij het rood-witte elftal. De persfotografen staan neven hem en klikken machinaal af, de salou- hrtist tg attenter, dbiikt eerst weg onder den rouwdoek en laat dan de spelers naar het befaamde vogeltje kijken Nn gaat de kamp beginnen onder leiding van een kwdeken, maar onbekenden scheidsrechter. Zuilen we hein Jansen noemen? Als 23e in den strijd speelt de wind mee. Een oagenschijnlijk mak, maar zich flink gel-, den latend briesje. Hooge ballen van Dekker 1 en „poeiers" van van Dijke smoren in de ruim- 1 te, om loodrecht neer te vallen. Lange over zetten naar de vleugels drijven af. Is werkelijk de wind er schuldig aan, dat vooralsnog dn de thuisploeg het verband mankeert? Bul Sr. glijdt en krabbelt weer, kopt vallende nog een bal weg, zonder veel resultaat. Smltje, de rechtsbinnen der Amsterdammers, blijkt dn jneer dan één beteekenis een gladjanus. Overal zit ie tusschen, fanatiek en toch niet onsym pathiek. Tweemaal achtereen geeft scheidsrech ter Wey zooals u ziet zijn we intusschen fetobter ztjn naam gekomen hem een waar schuwing. Net denken we dat het zelfvertrouwen hij Feijenoord gaat terugkeeren, want van Heel en van Dijke leveren een lakoniek samenspelle tje, of een der vlugge hoofdstedeltngen geeft onverwacht" een kanjer op doel, waar Dekker naast grijpit. Tijdens de rust, in 01 stand, komt als jranouds de groote parade vóór de overdekte. De eenarmige, klemtonen-varkeerd-leggende thocoladCboy prijst zijn reepjes aan en maakt jgoede zaken. Mr. Hall, die trainer met de ge- |>lakbe 66 haren, geeft wenken aan Pijl. Op de tribune wordt een handsgeval, waardoor Feijenoord een strafsabop is ontgaan, nog na- gekauwd. Als de thee genoten is en de bal weer'aan ï;/t rollen gebracht, schijnen de bordjes verban - I j. gen. Feijenoord zit er stevig op. Niettemin blij den de. uitvallen van Blauw Wit gevaarlijk. 'Merkwaardig is het groot aantal min of meer ppzettolijke handisgevallen in de Blauw Wit- i 'jrerdediliging die blijkbaar alle naar scheids- deciliters niet-fluiben te oordeelen nog „bin- hen de wet" liggen. Merkwaardig is ook, dat Pijl zich zoo vaak in de buitenspelva.1 lok. ken laat. Nu komt voor de Rotterdammers hèt mo- pient. Verbeek en Barendrecht zigzaggen naar Voren, de pas gepromoveerde internationaal i staat echter met den hal plotseling in een kringetje van Blauw-Witters, maar hoe sloom 'Zijn bewegingen ook schijnen, hij gooolielt zich ilit den doolhof, plaatst schuin naar Pijl, deze paar Koonings een knal, een zwembeweging ytan Schindeler eneen massale danspartij l'piet accompagnement van zoeloe-geluiden doet ,wijd in den omltrek kond dat de kansen weer 'gelijk zijn. Feijenoord blijft opdringen. Smltje ontvangt yeer een waarschuwing, wat de Blauw Wit aanvoerder blijkbaar te erg vindt. Hij komt bieb tenminste met het geval bemoeien. En dan eindelijk bet winnende punt, wéér poor Koonings gemaakt, veel door Sinke ver- pTutste ballen, een dubieuze buitenspelbeslis- )slng enhet eindsignaal. Voor hen wien zulks interesseert, volgt hier 'de opstelling der elftallen: Feijenoord: Dekker (d.), Bul Jr. en van Dijke (a.), Rikxoord, Bul Sr. van Heel (m.), Sinke, Koonings, Pijl, Barendrecht, Ver beek (v.). Blauw-Wit: Schindeler (d.); van Asselt en Liiebzen (a.), S'iitters, de Boer en Delzen (m.), J. Dcurenbosch, Smit, H. Dorenbosch, Ferwerda en Homburg (v.). Beide elftallen zijn volledig Blauw Wit wint den opgooi en laat Feijenoord tegen zon en den sterken wind in aftrappen. De thuisclub zit direct gevaarlijk voor Schindeler met als gevolg enkele hoekschoppen zonder meer. Nog doet Feijenoord een snellen uitval waarbij Pijl alleen voor den doelman komt te staan, maar dan hard naast schiet, waarna het spel naar de midden helft verhuist en daar top een niet hoog peil blijft hangen. De Amsterdammers komen er gaande weg beter in en de Fetjenoord-verdediging krijgt volop en lastig werk. Als er bijna dertig minuten zün gespeeld plaatst bij een snelle doorbaak Dorenbosch goed voor doel waar Ferwerda met een scherp schot Dekker geen kans geeft (01). Blauvy Wit behoudt het beste deel van het spel daar het bij Feijenoord niet wil vlotten, ook al doordat Bul Sr er hopeloos uit Is. In de tweede helft heeft Feijenoord zich hersteld en doet aan stonds een tweetal verrassend snelle aanvallen met keurige voorzetten van Verbeek, welke Schindeler onderschept. Uit een vrijen schop plaatst van Heel het leer hoog voor doel, waar Barendregt juist over kopt. Dan wordt het spel op behoorlijk peil gebracht. Na twaalf minuten werkt Pijl den bal vrij en plaatst naar Koonings, hoewel deze in een moeilijke positie staat, krijgt hij het leer goed op zijn schoen en geeft met een hard schot Schindeler geen kans (1-tot):' De strijd ontbrandt heftiger en de scheidsrechter moet waarschuwingen uitdêelen. Wanneer Smit van Blauw Wit van de middenvoor- naar de buitenplaats verhuist, luwt de opwinding heel wat. Na 25 minuten zigzagt Verbeek door de Blauw Wit-verdediging, geeft dan over aan Barendregt die voor doel plaatst, waar Koonings wederom gereed staat om het leer voor de tweede maal onhoudbaarin het net te jagen (21) De strijd wordt tot de laatste minuut onvermindérd voortgezet, doch doelpunten Vallen er niet meer. A.D.O. GEHANDICAPT SpartaA.D.O. 60 Sparta heeft gewonnen en den Rotterdam mers kwam de overwinning toe. Maar de ver houding wordt door de cijfers toch niet weer gegeven. Het begon zoo aardig, vlugge aan vallen, goed oombineeren aan beide zijden, een torsch maar niet unfair spel, alles wees erop, dat het een interessante wedstrijd zou worden. Totdat de scheidsrechter beslissingen ging nemen, waarvan nóch de spelers, nóch het publiek iets begrepen. Het leek, alsof de arbiter slechts aan één kamt fouten zag, ja zelfs overtredingen door Sparta-spelers met vrije trappen tegen A. D. O. beloonde. Dat werkte demoraliseeriend op de Hagenaars en verleidde den aanvoerder W. Tap tot een mani festatie, die wel niet goed te keuren, maar toch wel te begrijpen was. Onmiddellijk werd bij van het veld gezonden en toen zakte b°t spel van A. D. O. als een kaartenhuis ia elkaar. In het laatste kwartier kregen zij ge-'ïi voet meer aan den grond en Quax zag zich in dlit korte tijdsverloop dan ook drie maal ge passeerd. Sparta heeft over het geheel een goeden wed strijd gespeeld. Cohen heeft In doel prachtige schoten gehouden en v. d. Geest heeft in da verdediging valak voor twee gewerkt, daar van Zwiieteren niiet erg betrouwbaar bleek. In de voorhoede heeft vooral de rechtsbuiten v. d. Welle een mooie partij gespeeld en met Weber een groot aandeel gehad in het produc tieve werk der voorhoede. Sparta trapt tegen de zon in af en dadelijk ontwikkelt zich een vlug spel, waarbij de aan vallen om beurten in actie zijn. Bij een mooien voorzet van v. d. Meer krijgt de internationale Tap den bal verkeerd op zijn schoen, zoodat het leer naast vliegt. Een missen van v. Zwieteren levert nog een oogenblik gevaar op voor het Sparta-doel maar dan breekt Wendt vlug door, doch hij schiet over de lat. Een hoekschop wordt door de Hagenaars teruggewerkt, de Ridder vangt den bal op doch zijn fraai schot is wat te hoog gericht. De Rotterdamsche aanvallen wor den nu gevaarlijker dan de Haagsche, maar toch denken we A. D O. de leiding te zien nemen als na een hoekschop W. Tap den bal voor de voeten krijgt en hard inschiet, Cohen weet vallende evenwel het leer nog weg te stomp.ep. Wanneer de wedstrijd 25 minuten oud is, ontstaat op een voorzet van Weber een strubbeling voor het Haagsche doel, waaruit v. d. Welle keurig in schiet (10). Een minuut later wordt de voor sprong vergroot als Weber laag voor plaatst, Quax, vallende, den voorlangs doel huppelenden bal niet kan bereiken en Viergever het leer maar voor het intrappen heeft (2—0). Als we twee minuten verder zijn, raakt de Groot bij een .voorzet van Weber i^en bal met de hand; scheidsrechter Tetzner geeft Sparta een strafschop, van der Geest schiet hieruit hard op doel, maar juist op de plaats waar Quax staat, die het leer wegwerkt A. D. O. is er leelu'k uit, de voorhoede krijgt enkele behoorlijke kansen die door slecht schieten of treuzelen niet- benut worden. Bij een kopbal van Weber vangt Quax den hoogen bal achter de doellijn, wat Tetzner van zijn plaats niet heeft kunnen constateeren. Rust komt met 2—0 vöor Sparta. - Dadelijk na de hervatting heeft Viergever bil goed aangeven van Formenoy succes, hij plaatst den bal in doel maar 't is toert scheidsrechter niet ontgaan dat dit in btiitenspèlpositie geschiedde. De volgende periode biedt van weerskanten slecht spel, vooral de voorhoede van A. D. O. is onvoldoende, niet tegenstaande van Zwieteren meermalen vreemd staat te schutteren; v. d. Geest evenwel werkt nu voor twee. Sparta krijgt dan weer de beste kwaliteit, haar aanvallen zijn minder veelvuldig maar veel gevaarlijker dan die van A. D. O. en na 20 minuten brengt Wendt den stand op 30. Van Soldt Jr., die middenvoor ls gaan spelen, mist een mooie kans door, als Cohen is uitge- loopen, naast te trappen. Even later wordt een goed schot van G. Tap mooi door den doelman overgewipt. Tetzner geeft enkele dubieuse be slissingen ln het Spartaansche doelgebied en als van Zwieteren minder netjes optreedt, krijgt A. D. O. een vrijen trap tegen zich. Te vermelden valt een mooi schot van Formenoy, dat goed door Quax gehouden wordt. W. Tap, die zich een geste tegen de leiding veroorlooft, wordt het veld uitgestuurd. Nu ls het met A. D. O. heele- maal gedaan. Onmiddellijk brengt Wendt met een kopbal den stand op 40, -vijf minuten voor het einde slaat Quax een ingeschoten bal van Formenoy terug, Wendt krijgt hem voor z'n voeten en schiet in (50), terwijl bij den volgen den aanval van Sparta Formenoy het leer in het Haagsche net zendt (60) GROOTE ZEGE VAN SPARTA OP A.D O. V.S.V- en H.V.V. spelen gelijk. De wedstrijd, die gisteren op Spangen te Rot terdam tusschen Sparta en A.D.O. om de be zetting van de eerste plaats gespeeld werd, was nog drukker bezocht dan de ontmoeting 14 dagen geleden tussohen de Rotterdammers en V.U.C., maar de circa 16000 toeschouwers hebben dit maal niet zoo'n spannenden kamp te zien ge kregen. A.D.O. bleek van veel minder kwali teit dan V.U.C. -en -het rammelde gisteren ge ducht in alle Haagsche linies. Sparta daaren tegen speelde heel wat beter en .de zege was dan ook volkomen verdiend. De meerderheid had echter tot 3—beperkt kunnen blijven. Dat er in het laatste kwartier nog'3'doelpunten bij kwamen, was voor hen groot gedeelte het ge volg van een depressie die bij de Hagenaars Intrad, doordat hun aanvoerder, de internatio nale W. Tap, het veld werd uitgestuurd. Scheids rechter Tetzner faalde eenige malen in kritieke oogenblilcken en toen hij bij een vergrijp in plaats van een strafschop tegen Sparta een vrijen schop ten gunste van de thuisclub liet némen en enkele, minuten later yyer een dubieuze beslissing Jjj het nadeel van A.D.O. gaf, klapte' Tap in dehanden, waarop de arbiter hém onmiddellijk wé'gen.1 wangedrag heen zond. Desgevraagd "verklaarde de h'éer Tetznéi' na af loop: „Schrijft in, de krant dat Tap de beslis sing van den Scheidsrechter beapplaudisseerde en dat vond ik hatelijk". Men kan over de mate van wangedrag en de zwaarte'der straf verschil lend oordeelen, Tap had zich van die geste die nen te onthouden al had hij o.i. wellicht eenige reden om over de leiding o-ntstemd^te z(jn. Werd A.D.O. met 60 door Sparta geslagen, ook V.U.C., de andere Haagsche concurrent, leed een échec door ln de residentie met 33 tegen H.D.V.S. gelijk te spelen. De positie der Rotterdammers aan het hoofd dor ranglijst werd gisteren dus stevig verstrekt: Sparta is nu 3 punten minder kwijt, dan dit tweetal en de kans op een nieuw kampioenschap werd aanmerkelijk vergroot. U.V.V. heeft gisteren de 51 neder laag te IJmuiden- geleden, ingewisseld voor' een 2—1 overwinning, te Utrecht op de Stormvogels behaald, liet gevolg hiervan is dat U.V.V. den IJmuldenaars de laatste plaats heeft opgedron gen. De situatie voor de laatsten is vrij hache lijk, want de drie resteerende wedstrijden (thuis tegen A.D.O. en uit tegen Ajax en Sparta) hou den niet veel beloften in op winst. Ze speelden een wedstrijd meer doch hebben evenveel pun ten als U.V.V. en Ajax, dat gisteren te Amster dam met 10 van R.C.H. verloor. Het is dus zeer goed mogelijk dat ten slotte een extra kamp moet beslissen welke club degradatie-wed strijden te spelen heeft. Vermelden we ten slot te dat H.F.C. In Haarlem met 3—2 van Hilver sum won, dan constateeren we dat de stand mo menteel als onderstaand is. Ook in deze afdeeling heeft de strijd tusschen de nummers een en twee van de ranglijst een overwinning voor de Rotterdamsche club op geleverd. Feyenoord kwam echter niet zoo ge makkelijk aan de punten als Sparta. Blauw-Wit bood heftigen tegenstand en had bij rust zelfs met 1o de leiding. In de tweede helft even wel wisten de Rotterdammers het verloren ter rein te herwinnen en ze zegevierden ten slotte met 21. Hiermede is de concurrentie voor het kampioenschap, voor zooverre die nog bestond, geheel verdwenen. Feyenoord bezit nu 20 pun ten uit 12 wedstrijden, Blauw-Wit 19 uit 15 ontmoetingen, zoodat de Rotterdamers 4, de Amsterdammers 11 punten kwijt geraakt zijn. De hoofdstedelingen kunnen het, door de drie resteerende wedstrijden te winnen, brengen tot een totaal van 23 punten; het zou al wonderlijk moeten gaan als Feyenoord uit de 6 overblij vende ontmoetingen geen 6 punten weet te halen. Andere concurrenten zijn er voor de Rot terdammers niet meer, mede doordat Edo gis teren weer verloor. H.B.S. deed wat H.V.V. veer tien dagen geleden voor gedaan had en klopte op haar beurt de Haarlemmers. De uitslag op Houtrust was 20. Dat H.V.V. in Velsen eenige winst zou behalen, daar hadden we niet op ge rekend. Deze Haagsche editie wist tegen V.S.V. met 11 gelijk te spelen, wat haar een kostbaar punt oplevert dat' te meer waarde, heeft nu Excelsior in haar eindspurt werd tot staan ge bracht. Z.F.C., die zelf ie punten hard noodig had, liet zich in Zaandam niet onder den voet loopen en versloeg de Rotterdammers met 41. Deze zijn nu weer 3 punten op H.V. V. achter en liet lijkt ons een voor de Kralingers te zware taak om dien achterstand in de vier resteerende wedstrijden in te loopen; intusschen kan nog veel afhangen van' het rechtstreeksche treffen tusschen beide clubs in Rotterdam. D.F.C. wist in Hilversum de rollen om te keeren: op 10 Maart verloren de Dorötenaren thuis met d0 van 't Gooi, gisteren kwamen ze ln den tegen- wedstrijd met 20 aan de meerderheid. B.V.V. hoeft gisteren weer een punt in de wacht gesleept door Eindhoven in de Meierij met 11 een gelijk spel af te dwingen. Die winst kan den Bosschenaren goed van pas komen vooral nu hun stadgenooten maar steeds on machtig zijn om iets, wat op een eindpunt ge lijkt in te zetten. Gisteren werd Wilhtoknina weer geslagenze verloor op eigen terrein met 70 van P.S.V.. De' vier leidende ploegen heb ben alle hun taalt tot een goed eipde gebracht en gisteren gewonnen van lager geplaatste clubs. Philips won, als gezegd, met 70 in Den Bosch van Wilhelmdna, Willetm II bleef in Tilburg met 40 de baas over Roermond, N.A.C. klopte ln Breda Noad met 31, terwijl M.V.V. te Maas tricht zich met 10 tegen Longa handhaafde. Wllhelmlna staat er nu het slechtst voor. doch de positie van Eindhoven, Longa en B.V.V. ls ook nog zeer zwak. EERSTE KLASSE AM. L doelp. gesp. gew. gel. verl. pnt. voor teg.gem Sparta 12 7 3 2 17 40-18 1.41 V.U.C. 14 7 4 3 18 43-37 1.28 A.D.O. 13 7 2 4 16 31-24 1.23 R.C.H. 14 8 i 5 17 31-34 1.21 H.F.C. 14 6 4 4 16 30—26 1.11 H.D.V.S. 14 6 4 4 16 40-39 1.14 Hilversum 16 7 2 7 16 38-43 1.- Aiax 14 3 2 9 8 24-34 057 U.V.V. 14 3 2 9 8 31—48 0 57 Storm voge's 15 3 2 10 8 22—32 0.53 EERSTE KLASSE AM. 11 doelp. gesp. gew- gel. verl. pnt. voor teg. gein Feijenoord 12 2 1 20 45-23 166 Blauw Wit 15 8 8 4 19 35-25 1.26 E. D. O. 15 7 2 6 16 36—26 1.06 Gooi 13 6 1 6 13 32—26 1.- D. F. C. 15 7 1 7 15 38-33 1.— V.S.V. 15 4 6 5 14 28—31 0.93 II. its. 14 5 3 6 13 26-29 0.92 Z.F.C. 15 5 3 7 13 34-34 0.86 H.V.V. 14 4 3 7 11 32—38 0.78 Excelsioi 14 3 2 9 8 25-55 0.57 EERSTE KLASSE Afd. IV doelp. gesp. gew. gel. verl. pnt. voor teg. P. S. V. 14 12 2 26 Willem II 13 7 4 2 18 N. A. U. 12 7 I 4 15 M. V. V. 13 7 6 14 Roermond 13 5 2 6 12 N. O. A. D 14 6 8 12 Eindhoven 12 3 3 6 9 Longa 12 3 2 7 8 B. V. V 14 3 3 8 9 WÜhelmin» 13 2 3 8 D. V. S. 3 28—33 25—42 15—42 gem 1.85 1.38 1.25 1.07 0.92 0.85 0.75 0.66 0.64 0.53 De Schiedammers verschijnen zonder Van Es, die vervangen wordt door v, d. Vaart, Bij V, U. C. ontbreekt o.m, de doelverdedigcr Beckers, wiens plaats werd ingenomen door van der Meer, Dadelijk ontwikkelt zich een snel en enthousiast spe.l.. .met zeer gevaarlijke aanval len waarbij Bronneman kort na het begin suc ces, lieeft (01). V,. U. C. probèert het spel te verplaatsen doch II. D. V. S. domineert sterk en v. d. Meer moet ^pkele malen handelend optre den bi) schoten van, v. d. Griendt en Nolet; lip biykt een zeer betrouwbaar doelman. Als H. D. V.. S. een hoekschop te nemen ki-ygt, wringt den Hoedt den bal op en weer wordt v. d. Meer gepasseerd. (0—2). Kort voor rust weet Hen driks met een Scherpen schuiver den achter stand in te halen. (12), doch nog voor de pauze ziet v. d. Griendt kans vla den paal er 13 van te maken. In de tweede helft is van eenig overzicht der gasten geen sprake meer. By een der1 talryke HaagSché aanvallen jaagt Dill by een scrimmage het leder-langs den Schie- damschen doelman. (2—3). V. U. C., aangemoe digd door het succes, doet er nog een schepje op gn de eeiykmaker komt als Dill, met den rug naar het vyandeiyke doel staande, het hem toegespeelde leer inkopt (33). Z. F. CExcelsior 41. I-Iet sipel in het veld van Excelsior deed abso luut niet voor dat van de tegenparty onder en een geluk spel zou beter de verhouding hebben weergegeven. Spoedig na den aftrap belandde het leer achter den Z. F. C.'-doelman, doch scheids rechter Boekman annuleerde het punt. Steeds glngt het Rotterdamsche vyftal op de Zaansche veste af, maar .hoewel de Zaandaimsche achter hoede somb raar schutterde, gelukte het Bak c.s. niet te doelpunten. Ook de deklat verhinderde sucods. De Z. .F. ,C.-ers .kwamen er langzamer hand beter Inen daar was het Breeuwer, die de score opende met een prachtigen kopbal (10). Excelsior heeft enkele malen pech en het was onverdiend toen uit een hoekschop Z. F. C. voor de tweede maal scoorde. Gedurende een flinke periode was Excelsior dan overwegend sterker, maar het wist die meerderheid niet in punten uit te drukken. Integendeel, het succes kwam aan den anderen kant, daar Breeuwer een voor zet van links prachtig benutte. (30.) In de tweede helft waren de Exoelsior-aanvallen zeer talryk. Eenige hoekschoppen werden zeer goed genomen, maar daar bleef het by. Tenslotte ge- lukte het Bak met een goed Schot den achter stand te verkleinen. Nadien ging het spel meer gelyk op. Aart den kant waar zulks niet ver wacht werd, kwam weer een doelpunt. De heer Breeuwer maakt z'n derde doelpunt en daarmede was het 4d voor Z. F. C. 't Gooi—D. F. C- 0-2. De eerste aanvallen zy'n voor D. F. C., daar na neèmt 't Gooi door Canrpman het initiatief over. Wentink schiet tegen de lat na een voor zet van Gerritse. Dan ontkomt het Gooidoel ter nauwernood aan doorboring. Het spel gaat op en neer met D. F. C. iets in de meerderheid. De Dordrechtenaren demonstreeren nu een goed sluitend samenspel, waardoor de geheele Gooi- scfhe ploeg in de war raakt. Een der Gooische backs begaat thans volgens den scheidsrechter een overtreding in het beruchte ge-bied, waar- voer een strafschop wordt gegeven. Ruisch neemt dezen echter Zoo zacht en recht op den doelman, dat laatstgenoemde den bal gemakke- ïyk kan wegwerken. Even later staat Diepeveen alleen voor den Gooi-keeper en weet zoowaar nog naast te schieten. Een paar minuten daarna geeft dezelfde speler uit een voorzet van Van Dam zyn club de leiding. (01.) Na de hervat ting gaat het spel j® en neer, doch dgar D.F.C. het spel meer open houdt en met meer variatie speelt, is zy steeds gevaariyker. De gasten wor den dan gedwongen zich op verdedigen toe te leggen, wat hun met de Bruin aan het hoofd zeer wel gelukt, zy weten bovendien nog by een uitval door tusschenkomst van Dragt de score tot 02 top te voeren. TWEEDE KLASSE Een gloriedag van D. H. C„ een pechdag voor,Xerxes. Oogenschijnlijk had D. H. C. adn O D. S. geen „zalfje" zooals het ln voetbaltermen libot maar de Delftenaren zijn geweldig van leer getrokken en maakten hun gasten met 81 In. Xerxes kon tegen Quick slechts met groote moeite een gelijk spel forceeren. Een en ander had tot gevolg, dat de Rotterdammers de eerste plaats aan D. H. C. n: >;ten afstaan. Overmaas schijnt zich weer hersteld te heb ben, waarvan nu Unitas de dupe werd, met 42 als uitslag. In de andere afdeeling heeft Fortuna, na de Goudsche débaölie van verleden week, haar overwinningenreeks voortgezet. C. V. V. liet zicht tenminste door de Vllaardingers met 25 de beide puntjes afsnoepen. Hercules was danig gehandicapt. Met niet minder dan acht invallers trok zij naar Dordt om MarwidiiO te bekampen. Ook Buitenweg was niiet van de paritij (er gaan zelfs geruch ten, dat bij zijn voetbalkoffer voor goed beeft opgeborgen). Geen wonder dat het overigens toch niet sterke Merwede een 60 overwin ning kon boeken. Is er herrie in 't 't hutje bij de Utrechtenaren? Het herstel bij Neptunus blijft aanhouden. Ten koste van R. F. C. werd een 52 over winning bevaebten. Het dringen in de on derste regionen is er des t.e sterker op ge worden waarvan mien zich aan de hand van heit ranglijstje een duidelijk beeld kan maken. Gouda blijft Fortuna dicht op de bleien zit ten. De ontmoeting tegen Steeds Hooger, te Rotterdam, eindigde in een 02 uitslag, ten bate van de pijpenstadmenschen. In Goninchem kwamen twee bijna gelijk namige cluibs tiegenovar elkaar, S. V. W. en S. V. V. Ze deelden broederlijk, 33. De standen zijn nu: j Afdeeling HA gesp. gew. gel. verl. pt. v. t. gem. D. H. C. 15 12 2 1 26 78—28 1.74 Xerxes 13 9 4 0 22 46—25 1.69 O. D. S. 16 9 3 4 21 49—38 1.31 Overmaas 12 7 1 4 15 37—25 1.25 Unitas 15 6 3 6 15 34—41 1.— Quick 17 7 2 8 16 62—53 0.94 V. O. C. 14 5 2 7 12 28—23 0.85 B.M.T. 13 5 0 8 10 31—59 0.77 Vios 15 3 0 12 6 31—54 0.40 A. S. C. 16 1 1 14 3 20—70" 0.19 Afdeeling IIB gesp. gew. gel. verl. pt. v. t. gem. Fortuna 15 11 3 1 25 62—31 1.67 Gouda 15 9 3 3 21 46—20 1.40 St. Hooger 12 7 1 4 15 34—29 1.25 S. V. V. 12 6 2 4 14 25—25 1.17 S. V. W. 15 6 3 6 15 35—41 1.— C. V. V. 15 5 2 8 12 32—36 0.80 R. F. C. 13 4 2 7 10 25—31 0.77 Neptunus 14 5 0 9 10 3646 0.71 Merwede 15 4 2 9 10 37—51 0.67 Hercules 14 4 0 10 8 29—51 0.57 NeptunusR.F.C. 52 R. F. C. begon goed met eenige fanatieke aanvallen, doch het bleek spoedig dat haar voorhoede nliiet beschikte over een voldoend schot. Twee doorbraken van Neptunus lever den evenveel doelpunten op, die Vente en Borsje scoorden. De linksbuiten van R. F. C. was niet bepaald in vorm en verknoeide dan ook menige gemakkelijke kans. Voor de rust verhoogde Neptunus nog haar doelpunten-aan- tal met twee, zoodat met een voorsprong van 40 voor Neptunus gepauzeerd werd. De rust had R. F. C. goed gedaan, want zij begon al direct haar achterstand te verklei nen; maar toen zij uit een schermutseling voor de tweede maal gtescooüid had, bleek haar voorhoede vrijwel uitgespeeld, zoodat verdere doelpunten aan haar zijde uitbleven. Neptunus maakte hiervan gebruik om door Borsje den stand op 5-2 te brengen. C.V.V.—Fortuna 2—5 Gisteren was Fortuna op bezoek bij C. V. V., dat de Vlaardingsclie club in goeden vorni trof. Vooral de eeirste twintig minuten was de strijd snel en vinnig en had de verdediging van de Rotterdammers handen vol werk om het gevaar te bezweren Fortuna opende da score, doch van der Steen maakte spoedig ge lijk. Toen eerste kwam de voorhoede van de Vlaardiingsche club goed in haar spel en nog voor de rust voerde zij den stand successieve lijk tot 14 op. Na de rust bracht C. V. V. het eenmaal tot een hoekschop, waaruit van der Steen voor de tweede maal wist te doelpunten. Fortuua bleef echter de overhand behouden en de middenvoor van de bezoekende vereendging voegde] nog een vijfde doelpunt aan de score toe. Steeds HoogerGouda 02 Steeds Hooger kreeg Gouda op bezoek en kon het tegen de menschen uit de pljpenstad niet boiwerken. Met 2—0 moest zij hot onder spit delven. Gedurende de eeirste helft was er van eenig overwicht van een der ploegen hoe genaamd geen sprake. Uit een goeden voorzet van den linksbuiten geeft de midvoor der be zoekers zijn club de leiding. In de tweode helft scoorde een der bezoekers wederom een doelpunt, doch de scheidsrechter had zulks niet geconstateerd en kende der halve het doelpunt niet toe. De rechtsbuiten van Steeds Hooger moet dan wegens een op- loopen blessure het veld verlaten, terwijl drie zijner clubgenooten op halve kracht slechts kunnen verder spelen. Ook van Gouda raakt de midvoor geblesseerd en moet even eens worden vervangen. Een kwartier voor het einde brengt Gouda de score op 2—0, waar na geen verandering meer komt in den stand. OvermaasUnitas 42 Overmaas toonde zich, zooals wel te ver wachten was, de meerdere van Unitas en zond haair met een nederlaag van 42 huiswaarts. Beide ploegen telden drie invallers. Over het algemeen was het een saaie vertooning. Dit zal wel een gevolg zijn van het feit, dat geen

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 5