DAGBLAD VOOR SCHIEDAM E 52ste Jaargang Dinsdag 9 April 1929 No. 15385 Oit Eummer bestaat uit drie bladen STADSNIEUWS ANNEXATIE EN WONINGBOUW AGENDA KUNST-AGENDA BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM. TELEFOON INTERCOMMUNAAL NO. 68085 ABONNEMENTEN; per 3 maanden 3.25, per maand 1.10, per week 25 ceDt. Franco per post 3.75 per kwartaal. Afzonderlijke nummers 5 ct. Postchétjue en girodienst 81440 AUVEKTENTIEN: 1—5 regels 1.55. Elke regel meer 30 ct. Reclames tusschen den tekst 60 cl pot regel Kleine adverte ntles: 30 woorden 25 ct., elk woord meer 5 ct. tot 'n max, van 50 woorden Kabo ii Ier-ad verten ties 5 regels 050, 10 regels 0.75,15 regels 1.- Incassokosten worden berekend Gratis-Ongevallenverzekei-ing 500 bij overlijden door een ongeval; ƒ500 bij bes van een wijsvinger; ƒ50 twee voorste ledematen alle vingers van een band; verlies van beide handen, voe -u ui oupui: 251) bij verlies van één band, één voet of één oog; 150 bij verlies van een duim; 75 bij ver. 25 bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur HINDERWET B. en W. van Schiedam hebben bij hun he ruit van deiï 4en April' 1929 vergunning ver leend aan.: 1. de firma gebr. van Woerkom tot oprich ting van een fabriek voor heit vervaardigen vuu Rubboleum- en andere vloeren en -tegels li het pand Willemskacie 21, kad. sectie L.- Nos. 2127, 616, 670 en 2444 (ged.) met 2 electromo- toren van resp. 2Vz en l'A P.K., drijvende Heng, stanz- en zeefmachines: en 2. die Veireenigde Glasfabrieken (United Glassworks) tot uitbreiding van de installatie van beweegkracht, dienende voor het hedrijf harer handwerk- en macihinale flesschenfahri- cage aan den Buitenhavenweg 146, kad. Sectie No. 2607, door bijplaa-tsiing van 20 electro- Btotoren van totaal 392.70 P.K. drijvende dd- verse arheidswerktuigen, zulks met verwijöe- *htg van 12 electromotren va ntotaal 244 P.K. en verplaatsing van 1 electromotor van 5 P.K. Schiedam, 9 April 1929. We hebben meer dan eens de stelling hoo- tcaj verkondigen, dat de verrassend sterke nieuwbouw van woningen in onze gemeente t'nds de laatste twee jaar een nieuwbouw Wfhoudingsgewijs, met het zielental vergele- l-en, veel grooter .dan te Rotterdam zonder *1° Botterdamsche annexatieplannen niet is te Verkiaren, en dat, nu die annexatieplannen de baan zijn, noodzakelijkerwijze daarvan Gok de woningbouw den terugslag zal onder hielen. Reeds meermalen vestigden we er de aan dacht op, dat gelijktijdig met den verhoogden Woningbouw onze bevolking een ongekend shelie aanwas is gaan vertoonen. Daar is on tegenzeglijk een zekere wisselwerking tusschen '"-voliaingsgroei en woningbouw; noodzaakt de oorsie tot hot bouwen van woningen, deze 'aatste trekken van den anderen kant bewoners aan. En wanneer zich nu het laatste jaar het feit heeft, voorgedaan dat de ruimere woningvoor- raad, de grootere woningkeus, de betere woon gelegenheid in vergelijking met Rotterdam a,s men in acht neemt dat velen verre de voor keur geven aan een vrij bovenhuis boven een '•crde of vierde etage in Rotterdamsche kazer. aowoningsykteem vele gezinnen naar onze *»pöieen<te heeft gelokt, niettegenstaande an- n«xatie dan toch nog in een heel ver verschiet 'ag. zou die trek naar onze gemeente dan op tion don omdat er van annexatie nieits komt? Trouwens, wat hebben degenen die in de '■aiis op annexatie zich in onze gemeente heb- u gevestigd, van die annexatie verwacht? loog' tens twee dingen: wegvallen van foren- fl-nt cia.-.-ting en vermindering <ler inkomsten- ,ng. Welnu, daarvoor hoeven zij niet op Oc-.xa'ie te wachten. Wanneer straks de wet wijziging der financiesie verhouding tus- oen Rijk en gemeenten zal zijn aangenomen *<-' zal nog voor de verkiezingen in de R Kamer worden behandeld en aan- -iiug -aaat vrijwel vast dan vervalt de :'pn''enbelasting en krijgen we ten aanzien de inkomstenbelasting een nivelleering. ■i"t verschil met Rotterdam tot een onbe. hf-nond bedrag reduceerend, tegelijk voor •leilam een aanmerkelijke belastingverla- 'A v, berekenden ze in een artikel van 30 •'"Uteri op ongeveer 20 pCt. nog na de belas- '"Sveriaging welke we voor het komende jaar ''gen verwachten inhoudt, toor de belasting doet annexatie niets ter o- Eu daarom is er ook geen enkele reden ij e veronderstellen dat de woningaanbouw 1Oliug Zou worden ingekrompen, omdat de uexatie afgewimpeld is. v' d gelooven niet, dat de gedachte dat Sohde- 'n '-'ij Rotterdam ging worden getrokken van U. 6r-ni Sen invlo il op de levendigheid in den wo- ■ogbouw is geweest. Er is nog minder reden 0Tn aan te nemen, 'dat die afwijzing der an- -atio eenige gedruktheid in dien bouw ten- e"'o!Se zal hebben. - lif:; llir EXAMEN MACHINIST het machinistendiploma B slaagde gis- fc&iieir. etl te 's Gravenhage de heer Z. H. Sehults, DE LANGSTE MAN TER WERELD. S voet en 6 duim. is afkomstig uit Texas. Den man, die hem een knock-out wil toebrengen lacht hij eenvoudig uit. VIJF EN TWINTIG JARIG JUBILé Ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubilé bij het Nijverheidsonderwijs werd gistermiddag de heer J. K. 'feeuw, in de ambachtsschool aan de St. Diduinastraat door het bestuur van de Verecniiging Ambachtsschool voor Schie dam en Omstreken directeur, leeraren en leerlingen der school gehuldigd. De heer Teeuw, met echtgenoote en kin deren per auto van zijn woning gehaald, werd een der zalen, voor deze gelegenheid in een receptiezaal herschapen, binnengeleid. Allereerst voerde het woord de heer P. H. Pomes, directeur dor Ambachtsschool. Deze wierp een terugblik op de werkzaamheid van den heer Teeuw bij het Nijverheidson derwijs, eerst te Tiel, thans sinds IS jaren in Schiedam. Al die jaren heeft de heer Teeuw op een wijze boven allen lof verheven les gegeven; stipt, rechtvaardig, een voorbeeld van plichtsbetrachting. In de hulde, den heer Teeuw gebracht, betrok de directeur ook de eebtgenoote van den jubilaris, die hem een groote steun is geweest. Namens zijn collega's bood bij den heer Teeuw als bewijs van hoogachting en als herinnering aan de prettige samenwerking een pendule aan, terwijl hij mevr. Teeuw een bloemstuk offre irde. Spr. eindigde mist den wensctk uit te spreken, dat het nijverheidsonderwijs nog lang van de krachten van den heer Teeuw zou mogen profiteeren. Onder het uitspreken van een gelukwensen bood vervolgens een der leerlingen een ets en een bloemstuk aan. Daarop voerde nog het woord de lieer J. Bitter, voorzitter van de Vereeniging Am bachtsschool voor Schiedam en Omstreken. Hij wees op den werklust en werkkracht van den jubilaris, op zijn nauwgezetheid, slechts te verklaren door zijn liefde voor den leer ling. Spr. hoopte dat de school steeds op leer krachten van de kwaliteit van den heer Teeuw zou kunnen bogen, ten bate van het am- bachtsonderwijs en ten bate van de leerlin gen. Namens de vereeniging bood spr. den jubilaris een groote mand hortensia's aan. In zijn antwoord bracht de heer Teeuw op de eerste plaats dank aan Hem, Die he.n de kracht schonk om zijn plicht te kunnen doen; dank vervolgens aan de bestuursleden voor hun aanwezigheid hier; dank aan di recteur en collega's voor de hartelijkheid van hen steeds ondervonden en voor Je door hen steeds bevorderde prettige samenwerking. Hij spralt daarbij den wenscli uit dat het te genwoordige bestuur nog lang aan den bloei der Ambachtsschool zou mogen werken. Den leerlingen drukte 'hij op het hart, steeds hun best te doen, omdat zulks is in hun eigen belang, veel meer dan zij op het oogenblik beseffen. Mede namens zijn echtgenoote dank te bij vervolgens allen voor de hartelijke woorden en de geschenken. Daarna werd de thee geserveerd. SCHIEDAMSCHE INDUSTRIE In den Grooten Schouwburg te Tilburg zal een eïccitrisch orkestorgel worden geplaatst. Na uitgebreid onderzoek van de geleverde instrumenten is aan de N. V. Standaart's Or- gelfabriekt-n, alhier, opdracht der plannen ge geven. Het instrument zal 1 Juli geheel speelvaar- dig moeten worden opgeleverd. GUNNING De bouw van de suikerwerkfabriek D. O. V. O. aan de Westerkade 25 alhier, voor rekening van de Gebr. Niemantsverdiriet te Vlaardingen, is gegund aan den laagsten inschrijver, den heer T. W. S. Naring. „HET IS VOLBRACHT" Sinds gisteravond wordt in het Luxor-the- ater aan de Broersvest onder bovenstaanden titel een film vertoond over bet leven van den Zaligmaker. Veertien dagen gel/den hebben we „Koning der Koningen" gezien; met eenigen schroom waren we reeds naar die voorstelling gegaan en het met groote pio'.eit vervaardigde oeuvre van de Mille had de gedachte bij ons nog ver sterkt koe ontzettend moeilijk het is een waar. di'ge vertolking te geven van het Christus, drama Ook in de film „Het is volbracht" heeft men gepoogd een uitbeelding te vinden die de ver hevenheid van het onderwerp althans zou be naderen. De toeschouwer kan daarvoor dank baar zijn, maar tegelijk zal hij inzien dat de lofwaardige poging niet altijd tot het beoogde succes heeft geleid. Verreweg het best geslaagd is de massaregie, waar een enkele maal het monumentale wordt bereikt, zooals bij den in tocht in Jeruzalem. Jammer ech.ter, dait ook op zulk een moment de aandaclht wordt ge. stoord door een muzikale illustratie, welke, hoe goed ook bedoeld, toch werkelijk al te simpel was. Bij den intocht in Jeruzalem den triom- falon intocht van „Radames" uit do „Aida" te daten „afdraaien" dat kan niet anders dan de stemming bederven. Fragmenten uit de Traviata en de Tannhauser kunnen al evenmin een gelukkige muzikale begeleiding genoemd worden. „Wilt heden nu treden" uit Valerius Gedenkklank te laten zingen bij het geweldige moment van Jesus' doodsangst in den Hof van Olijven of het Ave Maria van Gounod hij de uitdrijving der kooplieden uit den tempel en bij de ondervraging va.n Christus door Pi. latus, terwijl het „Sclilafe, schatte, holder siiszer Knabe" het sloteffect vormde, het was al te poover. Een uiterst sobere muzikale be. geleiding is de eenige die de stemming kan onderstreepen; hier werd de stemming ver nietigd! Merken we nog 0p, dat de Christusfiguur vooral bij de Kruisiging zeer expressief was een zeer goed moment - en dat vooral Caiphas en Pilatus - indrukwekkend werden weergegeven. réi. Men kan de film gerust gaan zien; stuitend is ze niet; ze heeft ons echter slechts op enkele momenten, we wezen reeds op de geslaagde massa-regie, weten te boeien. DE EMMABLOEM-COLLECTE De Emmabloem Collecte ten bate van de Sebiedamsche Vereeniging tot bestrijding van de tuberculose zal dit jaar gehouden worden or Zaterdag 20 April a.s. Dames, die zich dit jaar met den verkoop willen belasten zijn als altijd zeer welkom. Men geve zich daartoe bij voorkeur op aan mej. Cool Stadhuoderslaan 92. Naar het Comitö hoopt, stellen de bekende helpsters zich zooveel mogelijk weder beschik baar. Het Bestuur is er zich van bewust dat bet met steeds grooter nadruk om hulp aanklopt. Het vindt daartoe echter vrijmoedigheid in het feit, dat het hier geldt een sympathiek plaatselijk belang en dat ieder stadgenoot in de gelegenheid is om naar vermogen bij te dragen. RIJKSPOSTSPAARBANK In den loop der maand, werd aan het post kantoor alhier op spaarbankboekjes ingelegd ƒ20.780,80 en terugbetaald 17.635,53. Derhal ve meer ingelegd dan terugbetaald 3145,27. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboek jes bedroeg 24. Door tusschenkomst van het bestuur werd ter Directie op s t aa tssc h u idbo ok j es inge schreven nominaal f en afgeschreven 100. TENTOONSTELLING V O.N.K, De tentoonstelling van de Vereeniging On derwijs en Kunst wordt morgenavond cm 8 uur met een inleidend woord door den voor zitter geopend. Op de uren dat de studiezaal der gemeente-bibliotheek geopend is, blijft de tentoonstelling geopend tot en met 13 April. De toegang is vrij liet doel van de V. O. N. K. is, het ver- schaffen van kunstgenot en het leeren ken nen en waardeeren van kunstproducten. Zij tracht dit doel te bereiken door het verschaf fen van producten van Nederlanrlsche Beeldende Kunst tegen den laagst mogelij ken prijs aan scholen onderwijzers en andere personen, die op de ontwikkeling van hei kunstgevoel bij de jeugd invloed kunnen uit oefenen. „ONS VERMAAK" Zaterdagavond werd door de tooueel- en reis- vereeniging „Ons Vermaak" in het gebouw „Amstelbron" voor leden en genoodigden het eenjarig bestaan der vereeniging herdacht. Bij de opening van den avond werd door den voorzitter den heer Joh. Vredenbregt, in een aardig voorwoord niet alleen het doel der ver eeniging herdacht, doch ook hetgeen in het tijdsverloop van het eenjarig bestaan was ge presteerd. O.m. werd gewezen op de gezellige winter avonden, maar ook op de dagen waarop de leden naar buiten en op reis zijn geweest. Een spontane instemming met sprekers openingswoord vormde de introductie voor het verdere zeer gezellig samenzijn van dezen feest avond. DIENSTPLICHT Zitting van den Iieuringsraad De Burgemeester maakt bekend, dat de 24e Keuringsraad voor de in deze gemeente inge schrevenen voor den dienstplicht, lichting 1930, zitting zal houden in het gebouw „de St. Joris Doele" aan het Doeieplein 1 alhier, op 7, 8, 10, 11, 13, 34 en 15 Mei 1929, telkens des voormiddags half tien en des namiddags 1 uur, terwijl op 15 Mei 1929 des namiddags te 1 uur in den St. Joris Doele, nog een zit ting wordt gehouden voor afdoening der zaken, welker behandeling niet is afgeioopen (c.q. ook keuring). AVOND-, TEEKEN- EN VAKSCHOOL „ST. JOSEPH" Het is een goede gewoonte van de in hot gebouw van den R. K. Volksbond gehuisv >ste avond-, teeken- en vakschool „St. Joseph", om ieder jaar. omstreeks, de Paaschvacantie haar deuren voor het publiek open te stellen, om daardoor in het openbaar te toonen, wat in het voorbije jaar zooal bereikt is. Gisteravond hebben wij een kort bezoek gebracht uan deze expositie, waarbij we in onze meening werden, versterkt, dat de leerlingen van de avond school „St. Joseph" op het gebied van aanvul lend onderwijs er in een goede omgeving veel nuttigs meekrijgen voor hun verder leven Op een avondschool is de gelegenheid niet zoo heel groot om ook veel practisch werk te doen verrichten; dat is zoo bij „St. Joseph" en dat is ook bij andere avondscholen het ge val. Toch zijn er van de aanstaande timmer lieden een aantal werkstukken uitgeste'd, die uitmunten door goede afwerking. Het teeke- nen neemt het grootste deel van het onder wijs in beslag; de jongens hebben van een de gelijk valc-teekcnonderwijs later dan ook veel nut. Hand- en iijnteekenen worden door de ver schillende klassen druk beoefend en met goede resultaten. Behalve timmerlieden en smeden krijgen ook adspirant schilders op de avondschool het noodige onderricht. En, als altijd trekt deze klas fret meest de belangstelling tot zich. Het is dan ook werkelijk de moeite waard, te zien wat de jóngens op het gebied vau oJie- verfschilderen bereikt hebben. Op deze afdee- ling laten 90k de andere leerlingen zien, wat zij op het gebied van hand-teekenen prestee- ren; ornamenten, een hekje, sloten, enkele gongen enz. De tentoonstelling is ook hedenavond van S uur tot half 10 geopend. VOLKSBADHUIS Op 5 en 6 April werden genomen 543 baden en wel in de le klasse 27 kuipbaden, 56 rogenbaden en 2 kinderbaden en in de 2e klasse 43 kuipbaden, 413 regenbaden en 2 kin derbaden DISTRICTS-ARBEIDSBEURS Op 28 Februari 1929 stonden ingeschreven 1081 werkzoekenden. Het aantal ingeschrevenen in den loop der maand Maart 1929 bedroeg 610; afgevoerd wer den in dezelfde maand 611 werkzoekenden; het aantal plaatsingen bedroeg 211, zoodat op 31 Maart 1929 nog ingeschreven stonden 869 per sonen. GEVONDEN VOORWERPEN Bij de politie aangegeven in het tijdvak van 30 Maart tot en met 5 April 1929: te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie op alle werk- daagen van 1 tot 2 uur 's middags: koperen moer, ledige kinderportemonnaie, kinderporte- .monnaie, R. K. kerkboekje, stalen duimstok, doublé armbandhorloge, lederen handtasehje, trechter, koperen sleutel, ring met sleutels, rijwielbeiastingplaatje. Bij vinders: portemonnaie met inhoud, J. Ram, Parallelweg 122a; rijwielbeiastingplaatje, H. Janse, Nassaulaan 20; handschoen, L. Feijen, Oude Kerkhof 10-15; mondharmonica, K, Col- lêe, Wezenbuurt 8; potlood en gedenkpenning, A. van Dommel, Mathenessestraat la; R. K. kerkboekje, N. van Gerven, Korte Singelstraat 2; kindertasehje, G. Schaap, Groeneweegje n34-3; dames handschoen, A. Bo «st, Broers- veld 10-1; boodschappentasch, B. Heetman, Appelmarkt 6; broodzakje, B. Lips, Breestraat 19; pakje werkgoed, B. Bijitenhoorn, Lange Achterweg 36; vernikkeld dames armbandhor loge, T. Kleijn, Bakkershaven 23; zilveren tan denstoker, C. van Hattem, Jan van Avennes- straat 13; jongensmuts, J. Mets, Buitenhaven weg 176-1; riem met gesp, D. Woord, Fabri- straat CO; kinder handschoentje, J. v. d. Hammen. Schie 96; rijwielbeiastingplaatje, II. van Gerven, Damlaan 49-11; stuk flanel, J. Ilmer, Streijenschestraat 18; matrozenkraag, G. de Jonge, Dwarsstraat 14; sleutel, H. van Heest, Huijsma-istraat 67a; heem portemon naie, met vreemd geld, N. v. d. Brink, Hout straat 28 B; sleutel, A. Mak, Rotterdamsche Dijk 47; handwagen, A. Bijloo, Boterstraat 26; kinderportemonnaie met inhoud, J. van Dorp, Anthonie Muijsstraat 33; kinderportemonnaie met inhoud, J. van Katwijk, Visscherstraat 33; zakmes in étui, J. de Bel, Tuinlaan 88; rol letje gaspenningen, J. Adriaanse, Heenvlietsche straat 50. lederen Zondag Patronaat St. DomlnlcuS Godsdienstonderricht en ontspanning In het patronaatsgebouw Emmastraat, van half acht) tot negen uur.. 's Maandags repetitie Muziekgezelschap St. Ambrosius 8 uur, R. IC. Volksbond. lederen Maandagavond clubavond R. K. Damclub I.D.O, Kath. Kring. Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaal-, bewerkersbond „St. Eloy", Gebouw R. K. Volksbond. lederen Woensdag Repetitie Koninki. man- nenzangvereeniging „Orpheus", gebouw R. K, Volksbond. Aanvang half negen. lederen Woensdagavond vergadering „Katho-, 'lek Streven". Gebouw Kath. Kring lederen Woensdagavond van half acht tot halt tien, gelegenheid tot het afhalen van naai werk bij de Thesesiavereeniging aan bet ge bouw van den R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond van uur tot half negen zitting bestuur Spaarfonds R. K. S. V. „Excelsior" Gebouw Kath. Kring. lederen Vrijdag oefeningsavond van de R. K. E. H. B. O. Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang kwart over acht lederen Zaterdag Stedelijk Museum, geopend van 2 tot 5 uur. Dinsdag 9 April Feestavond Buurtvereeniging „Broersve-ld", Musis Sacrum. Aanvang 8 u«r. Buurt-comité „Broersveid", groote feestavond gebouw Musis Sacrum, aanvang 8 uur. Woensdag 10 April Lezing door den heer Jos. de Jong over: „Da groei onzer groote steden. Annexatie of samen werking op den grondslag van artikel 194 der) grondwet". Gebouw voor Christelijk Sociale) Belangen, Lange Haven. Aanvang 8 uur, Feestavond „Orpheus". Musis Sacrum Aan vang 8 uur, R. K. Meisjes, werkzaam in de Industrieën, Jeugdavond in de bovenzaal van den R, K, Volksbond, Aanvang 8 uur Studiezaal van de Openbare Leeszaal. Opening van de vierdaagsche tentoonstelling, georga niseerd door de vereeniging „Onderwijs en" Kunst". Donderdag 11 April Solisten-concert Toonkunst. Musis Sacrum. Aanvang 8 uur. Vrfjdag 12 April Feestvergadering R. IC. Vrouwenbond. Opvoe ring tooneelstuk „De Reisgeleide" van Jöh, Molkenboer. Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang 8 uur. Ledenvergadering R. IC. Handelsreizigers- vereeniging St. Liduina. Gebouw Katholieke Kring. Aanvang 8 uur. Zondag, 14 Aprpil. St. Jozefgezellen-Vereeniging Schiedam R jaarfeest, te houden in het g (bouw „Musljj Sacrum". Aanvang S uur. Woensdag 2-1 April Jeugdavond voor de jongens van de R. K. Vakcentrale. Lezing met lichtbeelden. Boven zaal R. K. Volksbond. Aanvang 8 uur. BEURS VAN SCHIEDAM SCHIEDAM, 9 April. Officieele noteering van de commissie uJt de Kamer vaD Koop» handel. Moutwijn j j Moutwijn 46 pet. f 17.50 per H.L. H. J. JANSEN, Spiritus SCHIEDAM, 9 April. Men noteert vooij Melasse-spiritus 31.50 per H.L. Ruwe graanspiritus 00 pet. 17.— per H. li Noteering 1.50, Spoeling l IE ROTTERDAM 9 April Tivoli-schouwburg, Het groot® A. B. C. (Ned. Ind. Tooueel) 8 uur (vooi) volwassenen). 10 April: Tivoli-schouwburg, Het groot® A. B. C. (Ned. Ind. Tooueel) 8 uur (voor, volwassenen) Groote Doelezaal, 3e eg laatste abonn Mengelberg-concert, kwart vóó? 8 uur. 11 April: Groote Schouwburg, leg kiisse Ihre Hand. Madam? (Hifscb.Operett®)] 8 uur. 12 April: Groote Scliouwburg, De ge temde feeks (Nw. Ned. Tooneel) ,v uur (voor volwassenen). 13 April: Groote Doelezaal, 10e pop. Zaterdagmiddagconcert, Rott. Pbilh. Orkest), 3 uur. j D a g e 1 ij k s: Circus-Schouwburg, 2 om 1' (Stappers-revue) 8 uur (voor volwassenen). Bioscopen: goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 11 dezer in: Corsoj (voor volwassenen); Tbalia (voor volwasse nen); Grand Ttoêatre; City-theater (voor vol wassenen); Olympia; IV. B..theater (voor volwassenen). uilfS

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 1