VAN DEN WELVOORZIENEN RAADSDISCH VRIJDAG 12 APRIL 1929 DERDE BLAD PAGINA 4 UIT ROTTERDAM OTTSlIj ifüiiirn MANNENCONGREGATIE VAN „DE OLDE" Halfjaarlijksche feestavond. Vooi een g-oed bezette zaal is gisterenavond in den schouwburg der St. Joseph's Gezellen- vereeniging de halfjaarlijksche feestavond ge geven voor de leden van de mannencongregatie van het Allerheiligst Hart, van Oldenbarne- v-eltetraat met hnnne families. Pater Proest, directeur der congregatie, sprak een woord van welkom. ,.Het Klein Tocrneel", onder leiding van den heer l.éon van der Ilnlet hooft met de Har monie van de St. Joseph-gezellen het publiek den heelen avond op zeer onderhoudende wijze bezig g.houden. Vooral de voordrachten van mevr. FlipseSnel, die van Léon van der Hulst zelf en ook die van Kas de Kleyn oogstten telkens hartelijk applaus. „De Zanger", een Falklandje o.a. werd met kleur en op uitsteken de wijze voorgedragen. Twee vlotte blijspelle tjes verhoogden de vreugde niet weinig. Een welgeslaagde avond waarvoor de heer J. Bink horst het gezelechap op hartelijke wijze dank zegde. In de pauze een tombola met vele mooie prijzen. JUBILEUM. lUJea herdach de heer H. Vermey den dag waarop hij 25 jaar geleden in dienst trad bij de firma Hulstkamp Zoon Molijn, Distil lateurs alhier. In den morgen werd hij ten zijnen huize gecomplimenteerd door den oud sten v.nnoot der firma, don heer H. J. A. Hoo- gèweegen, die hem een gouden horloge, bene vens een cadeau ouder couvert aanbood. Verder werd de jubilaris toegesproken door zijn aftlealinigschef, den heer Chas. Klaare, ter wijl bij voorts van de zijde van bet fabrieks- personeel blijken van belangstelling in out- ranis: mocht nemen. Morgen hoopt de heer P. Legerstee, als chef werkzaam bij T. Meijer, café „De Stoomtram", van Oldenbarneveltstraat 11, zijn 25-jarig ju- bilê in deze betrekking te vieren. Vrijdagmor gen val da huldiging in de zaak plaats vinden. E. S. STOKVIS ZONEN Oprichting der Nedcrlandsche financierings Mij. „Erres" Door den Handelmij. R. S. Stokvis Zonen alhier is blijkens bijvoegsel no. 1654 van de Stct. opgericht de N. Nederlandsche Financierings-Mij. „Erres" te Rotterdam, met het doel het drijven van bankzaken in het alge meen en het financieren van handelstransacties onder persoonlijke of zakelijke waarborgen in het bijzonder. Het kapitaal der „Erres" bedraagt 1.000.000 verdeeld in 1000 aandeelen ,elk groot 1000. Geplaatst en volgestort zijn 250 aandeelen, waarvan 249 door de Handelmij R. S. Stokvis Zonen. De aandeelen luiden op naam. FRITZ HIRSCH-OPERETTE Ich küsse Ihre Hand Madame. Het gegeven ia vrij sober, zoodat het zekér in de eerste acte weinig boeit; misschien mede, omdat het 'n tikje den luchtigen kant opgaat. Met het tweede bedrijf komt er wat meer stemming in de verfcooning, ondanks de eenigs- zins pijnlijke profanatie waarmee het begint: een potpourri van allerlei meest klassieke me lodieën, in maskerade-stijl benut om den held van het geval zijn ongelukkige liefde te laten verhalen. Hoofdzaak blijven intusecben wel de ..Ein- lagen", die af en toe erg gezocht aandoen, zoo als overigens de titel zelf en zijn toepassing, welke den indruk wekken, pour le besoin de la cause er bij gesleept te zijn. Daar zijn anders bij deze digressies weer leuke vondsten, door Fritz Hirsch en zijn ge trouwen terdege uitgebuit. Bovendien is de Ausstattung in de puntjes en we kunnen ons voorstellen, dat daarvoor al leen de Groote Schouwburg kan volstroomen met lichte verstrooiing zoekende Rotterdam mers. Dat ze weer volop genoten, wie kan er aan twijfelen. Want Friedel Dotza was als steeds allerliefst en Mimi Gyenes slaagde er zelf3 in, een enkelen keer te boelen door haar zang. Voor volw assenen. WEDSTRIJD OM HET GOUDEN HOOFD BILJART. Verleden week moest de laatste wedstrijd om het Gouden Hoofd biljart uitgesteld worden, wegens deelneming van verschillende spelers aan den wedstrijd om het Drie-banden-kampioen schap van Nederland. Deze uitgestelde wedstrijd zal hedenavond, 8 uur, gespeeld worden tussehen de biljart-ver- eeniging Calland en 't Zuid, te Rotterdam, in het Gouden Hoofd aan de Zeevischmarkt. HAAGSCH GERECHTSHOF. Arresten in Rotterilamsche zaken Het Hof heeft Woensdag arrest gewezen in de zaak: C. G. S., koopman te Rotterdam, is door de Rechtibank aldaar, terzake van meineed in eens eiviele procedure voor dat college veroordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf. Het Hof sprak den veTdachte vrij. De adv ocaat-generaal, mr. Brants, heeft voorts bevestiging gevraagd van 't vonnis van do Rechtbank te Rotterdam, waarbij F. E. J. W., exploitant van een voorschotbank aldaar, thans gedetineerd, wegens oplichting Is veroordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf. Verdachte zou als directeur van de Comm. Venmjptschap Bureau voor Handel en Landbouw verscheidene perso nen hébben bewogen tot afgifte van bedrageD van 5 of veelvouden daarvan, door hen in den waan te brengen, dat zij voorschotten zouden krijgen, wel'ke echter nimmer zijn verstrekt. Uitspraak 24 decer. BENOEMINGEN. Benoemd is tot lid in de commissie voor de Bank van Leening (vacature-van den Brule) mej. J. M. J. Meijer. Benoemd werden tot: adjunct-directeur van het Genootschap tot Bevordering der Koepok inenting de heer dr. H. E. Reeser, tot leeraar in de Nederlandsche taal en letterkunde aan de 4e H. B. S. met 5-jarigen cursus B. de heer A. Bertram, tot leeraar in de wiskunde aan de 4e H. B. S. met 5-jarigen cursus B. de heer S. P. M. Beunders. Tot hoofden van lagere scholen. Aan school voor g. 1. o. No. 10 de heer A. A. M. van der Pol. Aan de school voor g. 1. o. A No. 13 de heer H. J. Kiers. En tot assistent-geneesheeren bij de Gemeen te-Ziekenhuizen de heeTen W. H. D. de Haas en A. van Delden. Zonder hoofdelijke stemming worden hierna eenige voorstellen aangenomen. DE RAAD EN DE LIEVE LENTE. Als de lieve lente nu maar Iets van den ge meenteraad overnam en op geregelde tijden terugkeerde. En als de - raad eens iets van de lieve lente Eindelijk is er tenminste de regen. De regen die vruchtbaarheid hrengt. Ook in den Raad. Erasmus laat zich niet storen door het hemel water. Hij slaat ook nu geen pagina om van zijn koperen boek. En ook thans dringt de uur slag van de klok niet tot hem door. De raad hoort de klok we] slaan, maar luistert er niet naar. Luistert trouwens maar zelden naar zich zelf. 't Is ook maar zeiden de moeite waard. Altijd hetzelfde; ook liier nimmer een nieuwe pagina.altijd dezelfde vraagstukken: het Hofplein, de straatmakers en.de klok slaat, maar wij hooren het niet. D8 ingekomen stukken sijpelen binnen ais de regendruppels door een lek dak. Benoemd worden zij die waren voorgedragen. En de hamerstukken, het is er mede, zooals het steeds was DE WINKELSLUITING. De roode mijnheer Donker en de communist van Burink, die even te laat opstond en daar om zich moest vergenoegen met na den socia list te spreken, protegeerden een motie van een vergadering van kleine winkeliers tegen de Zondagsluiting. De communist is tegen win kelsluiting, maar natuurlijk ook er voor. Er voor ten behoeve van het personeel, er tegen, omdat de Zondag nu eenmaal nog steeds de dag des Heeren is. Daarom wenschte hij art. 2, dat over de Zondagssluiting handelt, in te trekken. Mijnheer de Visser wees er op, dat de vrij- heidsbonders, de sociaal-democraten en de com munisten vóór de verordening hadden gestemd, rechts tegen. Thans gaan de socialisten en de communisten er tegen fulmineeren. Rechts wascht zijn handen in onschuld. Wethouder de Zeeuw maakte zich weer zenuwachtig en boos. De zaak eindigde met een toezegging van B. en W. om de verordening spoedig op de helling te brengen. EEN HOERATJE VOOR DE S. D. A. P. Ondanks deze toezegging van B. en W. dien de mijnheer van Burink, die uit louter gods diensthaat den mensehen geen Zondagsrust gunt, een voorstel In om de Zondagsluiting uit de verordening te lichten. Het voorstel werd niet ondersteund. Toen ging de publieke tribune zich met het geval bemoeien. Een goed gekieede mijnheer riep met luider stemme: „Een hoeratje voor de S. D. A. P.". De zitting werd geschorst, de tribune kwasi ontruimd. DE ZEEUW VERLAAGT DE VER MAKELIJKHEIDSBELASTING NIET, Wethouder de Zeeuw kan niet tegen plagen. En Dr. Reeser kan het plagen niet laten en vroeg daarom een praeadvies over de moge lijkheid tot verlaging der belasting op de pu blieke vermakelijkheden, en wel vóór do ver kiezingen. Mijnheer de Zeeuw die als wethouder van Onderwijs, hemel en aarde tegen déze voor de bioscopen gevoelige belasting ln het veld bracht, m'har als wethouder van Financiën dezen zilveren schotel niet wensebt te laten passeeren, zat natuurlijk in den kortst moge- lijken tijd zijn laatste zenuwkracht te verbrui ken. Daarmede had de plagerige Dr. Reeser zijn doel bereikt; het kostte onzen burger papa weinig moeite hem met eenige vaderlijke woorden van zijn boos voornemen te doen af zien. ANNEXATIE VAN PERNIS. Gedeputeerde Staten en Minister Kan. Jan ter Laan pruttelt. Het groote plan blijft ge handhaafd. Intusschen werkt de gemeente mede aan annexatie van Pernis. Jan ter Laan blijft pruttelen. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland zijn ijselijk geschrokken van het grootsche annexa tieplan van Rotterdam. Dat is heelemaal geen wonder, want het Dagelijksch Bestuur onzer provinciën heeft nu eenmaal een taak, die meer aan het breekbare lijntje der geleidelijke trek schuit dan aan het verbeteren van een snel heidsrecord doet denken. Gedeputeerde Staten hebben dies na ont vangst van het Rotterdamsche plan aan minis ter Kan een briefje geschreven van ongeveer dezen inhoud: „Excellentie. Wij deelen u mede, alsdat Rotterdam een annexatieplan heeft in gediend. Er is heelemaal niets tegen en het is bovendien hard noodig. Maar wij vinden het zoo erg geweldig, dat wij overstuur zijn. Is er nu niets anders op te vinden? Wij kunnen ons wel niet voorstellen wat, maai' u is nogal sportief, misschien weet u er wat op". „P.S. Annexatie van Pernis duldt geen uit stel. Daar kunnen wij bovendien nog over heen komen. Dat is niet zoo'n heel groote hap Ineens". Minister Kan schreef per ommegaande dat doet hij om met zijn post „bij" te blijven dat hij er wel niets op had gevonden, maar tot kalmeering van overspannen zenuwen een commissie zou instellen om de diverse op dit gebied bestaande literatuur stevig door te werken. Op de annexatie van Pernis moesten zij nog maar eens terugkomen. Nu is annexatie van Pernis hierom zoo noo dig, omdat die gemeente zoo haakt naar inlij ving bij Rotterdam, dat zij slechts bij vooruit zicht op annexatie vergunning wil geven tot 't graven van de daar geprojecteerde Petroleum haven. De Bataafsche Petroleum Maatschappij stelt er prijs op, dat zij reeds in 1930 daar ter plaatse over de noodige terreinen kan beschik ken. Anders zou zij zich elders moeten voor zien. Er was derhalve periculum in mora. Daar om hadden B. en W. aan Pernis te kennen gegeven, dat zij tot afzonderlijke annexatie van die gemeente zouden medewerken. Perni3 had nog eenige andere voorwaarden gesteld en nu stelden B. en W. aan den Raad voor de ver gunning tot het graven van de haven onder de gestelde voorwaarden te aanvaarden. Dat voorstel werd zonder hoofdelijke stem ming aangenomen, want Jan ter Laan hield een zeer langdurige, droge, onophoudelijke en langdradige, kort en goed een ter Laaneche kritiek op het beleid van B. en W. Deze zou den den raad hebben miskend, hadden boven dien niet in gedeeltelijke annexatie moeten toestemmen en als ze dat dan toch deden, In eik geval annexatie van het geheele Linker Maasoevergebied moeten eischen. De burgemeester bracht mijnheer ter Laan onder het oog, dat het bij 't annexatieplan ging om lo. den stadsuitleg; 2o. het havenbelang en 3o. het belang bij Pernis. Het laatste gedoog de geen uitstel en daarom hadden B. en W. daarmede onder handhaving van het groote plan voorkiopig genoe gen mede genomen. B. on \y. bleven onderhan delen over het groote plan. Een groote bespre king in den Raad was thans niet dienstig, want er waren thans daden noodig en geen publieke redevoeringen. Jan ter Laan pruttelde iets van: „dat is een smoesje", de hamer viel en het voorstel was aangenomen. VERBOUWING CHRISTELIJKE BIJZON DERE SCHOOL TE HOEK VAN HOLLAND. B. en W. hadden voorgesteld de bestaande school te verbouwen, waarmede eén. bedrag van 18.000 gemoeid zou zijn. Het schoolbe stuur wilde stichting van een nieuw gebouw, hetgeen 47.000 zou kosten. Een en ander had een liange voorgeschiedenis met zelfs een. reeds genomen besluit va,n den raad, diait B. en W. voorstelden in te trekken. Mijnheer van der Kraan trad op als pleit bezorger van het schoolbestuur en voerde aan, dat heit bestaande gebouw zoo weinig deugde, dat het toch niet toi een prima gebouw was te verbouwen. "Wethouder die Groot verdedigde het voorstel op grond van de door hem ontvan gen rapporten, volgens welke het gebouw in behoorlijken toestand was te brengen. Mr. de Visser betwistte op grond van de jurisprudentie van de Kroon den Raad het recht om in deze op zijp vroeger besluit terug te komen. Hij wenschte daarom de eaak 14 da gen aan te houden, teneinde nog eens rustig te overleggen. En kreeg na eealg tegenpruttelen van den wethouder zijn zin. VERVOLG HOFPLEINVRAAGSTUK. Vóór drie weken lieten wij het plan Witte- veen onafgebreid liggen. Mijnheer van den Brule nam de breipen opnieuw onder den arm en het ging er lustig op los. Ons raadslid onderschreef de idee van het plan, dat naast het verkeersvraagstuk ook de aestbetiek haar deel diende te hebben. Ten aanzien van de beurtvaart merkte hij op, dat de schade welke deze stond te lijden, nu een maal niet' te ontgaan was. In iedere oplossing welke dien naam verdient, zal de bult in het plein nu eenmaal moeten verdwijnen en daar mede is de binnenvaart verdwenen. Niettemin kwam mijnheer de Visser op de bezwaren der beurtvaartondernemingen terug. Dat deze aan het Haagsohe Veer gevestigd zouden kunnen blijven, betoogde hij niet. Zijn bezwaar was, dat thans nog niet vast stond, waar die ondernemingen moesten worden ondergebracht. Toen kwam het uur van wethouder de Jong. Weinig .belangstelling niettemin op de beide tribunes, weinig belangstelling ook in den Raad. Eindelijk is het dan zoover gekomen, dat er een plan is, dat eenige sympathie ontmoet in den Raad, merkte de wethouder op. Het door den Raad verworpen pian-Berlage stelde ook hij hooger. Had dit plan onverdeelde sym pathie gevonden in de roode raadsfractie, het was er gekomen. Mijnheer ter Laan had dus ten onrechte gebromd tegen B. en W.; hij had het moeten doen tegen zijn eigen fractie. De beurtvaartbezwaren, vooral door mijnheer van der Hoeven aangevoerd, noemde de wet houder verouderd. De verkeersweg Jonker FransetraatCoolsingel is berekend op het verdwijnen der beurtvaart ter plaatse. Boven dien hebben wij rond de stad kanalen gepro jecteerd en dure sluizen, juist om de binnen vaart tegemoet te komen. Naar aanleiding van de gemaakte bezwaren tegen de bouwhoogte van slechts 18 meter, deelde wethouder de Jong mede, dat B. en W. zich volkomen vrij hielden om een grootere bouwhoogte toe te laten en dit ook waarschijn lijk zouden doen, omdat een hoogte van 18 meter de waarde van den grond zou drukken. Niettemin wenschte hij toch de Delftsche Poort te behouden. Er zijn van die dingen in ons huis, die misschien na ons voor een paar centen wórden verkocht. Maar zoolang wij leven, blijven ze. Wij meenen, dat mijnheer de Jong hier een profetisch woord heeft gesproken. Hij bond den Raad op het hart het plan, dat toch wel niet al te spoedig zou worden uitgevoerd, te aanvaarden, teneinde ons einde lijk van het Hofpleinvraagstuk te verlossen. Hierna ontstond er een goed gevonden po ging tot het achterwege laten van repliek. De poging mislukte. De repliek van rriijnbeer van der Hoeven vond geen gehoor, waarna de hee ren ter Laan, de Jonge, Reeser en Kraayvan- ger blijk gaven niets nieuws meer te hebben gevonden. Mijnheer Kranenburg deed op den laten avond nog een trouvaille in den vorm van twee voorsteilen: één tot onteigening van de twee Noordelijke panden uit het bezit Hellebrekers en één tot onteigening van de perceelen tus sehen Coolsingel en Diergaardelaan. De Raad *er wierp met respectievelijk 18 tegen 12 en 16 tegen 14 stemmen deze beide voorstellen. De geleerde: „Zeg eens meiisje, jij leent tocih niet stilletjes boeken uit mijn-'bdbMotiheek? Ik mis een deel over het moleculaire systeem voor «incunium-nitr ieten" R. K. REEDERS-SCHIPPERSBOND „ST. NICOLAAS". Het 10-jarig bestaan. 28 April zal 't tien jaar geleden zijn, dat te Rotterdam de oprichtingsvergadering van bovengenoemde organisatie wei'd gehouden. Ofschoon het natuurlijk geen feit is, om met zeer groote feestviering te gedenken, is toch besloten dien dag niet stil te laten voor bijgaan, aldus meldt „Ons Kompas". Met het dagelijksch bestuur is oen commissie gevormd om de noodige voorbereidselen te maken. Besloten is op den dag zelf de viering te houden. Alls voorloopig programma is vastgesteld: Zondag 28 Aprill kiwart voor elf eene plichtige H. Mis in de St. Petruslkerk, waaronder een feestpredikatie. Dadelijk na deze Hoogmis eene feeetvergaderinig. De plaats waar deze ver gadering zal worden gehouden wordt nog nader be'kend gemaakt. In deze vergadering zal plaats hebben de wijding van het nieuwe vaandel van de afdee- ling Rotterdam iwuarbij door een zeer bekend spreker een rede zal worden gehouden. LOOP DER BEVOLKING. Gedurende Maart: Vestiging 1) R 982 982 1964 PI 7 6 12 Geboorte R 516 498 1014 PI 3 1 4 Totaal R 1498 1480 2978 H 10 6 16 Vertrek R 1165 1074 2239 H 15 12 27 Overlijden R 327 402 729 H 3 1 4 Totaa: R 1492 1476 2968 H 18 13 31 Vermeerdering R 6 4 19 H —8 —7 —15 Bevolking op 28 Febr. '29 R 283840 291529 575369 H 1794 1737 3531 Bevolking op 31 Mrt 1929 R 283846 291533 575379 H 1786 1730 3516 Totaal 285632 293263 578895 1) R is Rotterdam, H is Hoek van Holland. KANTONGERECHT ROTTERDAM. Veroordeeld zijn: L. V., los werkman te Pernis, omdat bij op een opgespoten terrein, langs den Linkermaas oever, onder de gemeente Pernis, met een schiet geweer bij zich heeft getracht wild op te sporen, door zich met dat geweer in het daar aanwezige houtgewas op te stellen, zonder echter daartoe gerechtigd te zijn tot een geldboete van 15 gulden of 4 dagen hechtenis, en met bevel tot uitleve ring van dat geweer, of betaling van de geschatte waarde daarvan zijnde 23 gulden sub 10 dagen hechtenis. J. Kkoopman te Schiebroek, omdat hij een in nood gedood varken niet uitterlijk binnen twee uur, na den dood heeft vervoerd naar het open baar slachthuis te Rotterdam om daar te worden afgeslacht, tot een geldboete van 60 gulden of 15 dagen hechtenis. D. R., groentenkoopman alhier, omdat hij met een gewond paard heeft gereden tot een geld boete van 15 gulden of 5 dagen hechtenis. C. M. van N., wijnhandelaar alhier, terzake overtreding der Drankwet, tot twee geldboeten een van 50 gulden en een van 75 gulden, sub resp. 10 en 15 dagen hechtenis. G. B., wijnhandelaar alhier, terzake overtre ding der Drankwet tot een geldboete van 30 gulden of 5 dagen hechtenis. HET ZWEMBAD IN DEN KRALINGSCHEN PLAS. Het bestuur van het Departement Rotter dam tut Nut van het Algemeen heeft in ant woord op de door B. en W. verlaagde subsidie voor de exploitatie van het open zwembad in den KraMngisohem Plas medegedeeld, dat, zoo de sulbsddiie op de voorgestelde 600 mocht werden bepaald, men het zwembad niet zou kunnen openen; dat bij een subsidie van 1800 het bad zal kunnen worden geopend, dooh dat dan niet aan uitbreiding van perso neel kan worden gedacht, weshalve nogmaals wordt verzocht het subsidie op 2300 te be palen. ONGEVALLEN. De 52-jarige havenarbeider A. v. S. wonende Christiaan de Wethstraat is aan boord van een in de Rijnhaven liggend stoomschip door een slingerende rail tegen het rechterbeen ge troffen, zoodat dit op twee plaatsen brak. In het ziekenhuis aan den Coolsingel is hij ter verpleging opgenomen. De 15-jarige J. de V. wonende Heinlant- straat is op de Maasbrug door een autobus aangereden. Met een gebroken enkel is hij in het ziekenhuis aan den Coolsingel opgenomen. PLOTSELINGE DOOD. De kellner J. S., van café-restaurant Tivoll, gewoond hebbende Delftsche Vaart, is in dit restaurant gieterenmorgen plotseling onwel ge worden. Door den geneeskundigen dienst werd hij naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht, doch bleek bij aankomst reeds te zijn overleden. Het voorstel Reeser om het pand aan den Stationsweg 21 voor onteigening te beh»>eden, vond evenmin genade en werd met 18 tegen 12 stemmen verworpen. Dieps voorstel om aan do Schiekade W.Z. de oufe rooilijn te hand haven deelde dit lot met 16 tegen 14 stemmen. Hierna werd het plan Witteveen zonden- hoofdelijke stemming aangenomen, nadat mijn heer van der Hoeven aanteekening verzocht en verkregen had van het feit, dat hij er tegen was. BURGERLIJKE STAND. GEHUWD: C. Dekker 23 j. en A. C. v. d. Rovaart 24 j. A. H. v. d. Leeuw 40 j. en J. F» L. Bresser ges. 80 j. K. A. Hof 22 j. en A. F. Waakop Heiiers 22 j. J. van Os wedr. 39 j. en L. W. F. van Stratum 34 j. G. Loesch 61 j. en A. M. Schinnerer 32 j. P. F. SterienS 28 j. en M. T. Schneijdersberg 22 j. C. J. L- Lemaire 27 j. en M. Waas 35 j. T. P. M. V. Kessel 25 j. en M. F. Kiibler 23 j. J. van Haaren gesch. 27 j. en M. Muller gesch. 21 j. P Wiping 27 j. en P. Melissant 25 j. B. Muller 19 j. en A. J. C. Sprong 16 j. P. Overbeeke 21 j, en H. Diederik 19 j. A. van Schelven 25 j. en E van Berkei 21 j. W. C. Kokje 21 j. en A. W. H. Klaverdjjk 18 j. H. Quint 24 j. en E. Jur- gens 17 j. P. J, p. Ruts 27 j. en P. W. Ver hoeven 24 j. F. de Jong 31 j. en A. Sehreu- dor 33 j. C. J. Fagel wedr. 40 j. L. v. Woor- kora 40 j. J. Freekenhorst 32 j. en A. Kooif- man 24 j. W. Schotanus 2-2 j en M. J. de Munck 20 j. J. P. van 't Veer 24 j. en J. van Krimpen 23 j. F. N. Scheffcrs 26 j. en C. D. Vis 23 j. H. J, Koffijiberg 25 j. en A. Terlouw 21 j. P. G. Binkhorst 26 j, en W. v. Doorn 30 j. C. de Korte gesch. 51 j. en E. Hiemstra wed. 52 j. A. Stans 26 j. en M. Blok 23 j. J. F. van Lunteren 26 j. en P. M. van Katwijk 24 j. E. Adamse 25 j. en E. M. Kaib 27 j. F. II. J. J- Kievits 25 j. en G. KempeQ 25 j. S. C. Videier 25 j. en G. H. J. Braams 24 j. C. Grootjen 24 j. en M. W. de Ron 21 j. A. Kruger 26 j. en S. Overhand 24 j. J. van Boven wedr. 36 j. en J. C. van Daalen 29 j. C. Schuurmans 24 j. en J. W. Bekker 23 j. J. Huisman 20 j. en M. C. v. d. Graaf 21 j. G. L. Smulders 33 j. en J. P. Schaafema 19 j. J. Bakker 29 j. en G. A. de Rook 22 j. E. N. Boender 22 j. en W. J. v. d. Poel 24 j. B. R. A. Zonneville 22 j. en C, F. Madlener 21 j. F. W. 't Las 21 j. en M. van Zwienen 17 j. A. van Breug&l 25 j. en N. Bloe- mendaal 23 j. N. R. Kramer Freher 33 j. en J. H. Smit 26 j. G. Kamerman 26 j. en C. L. Ger ritsen 20 j. S. Slager 29 j. en F. de Levie 23 j. J. K. R. H. de Boer 27 j. en G. W. Kiers 35 j. D. Allerliesten 26 j. en J. Edelschaap 27 j. - M. B. B. de Man 24 j. en J. Lingen 29 j. F. J. J. Hoegee 26 j. en N. Dourleyn 22 j. N. A. Wijèrs-25 j. en G. de Jonge 20 j. T. J. A. RutjeS 25 j. en A. M. Wfflemsèn 27 j. J. H. J. Vos meer 23 j. en H. Duhbeld 24 j. B. Ekelrr.anS 25 j. en A. Pesch 24 j. S. de Winter 31 j. en M. M. Willems wed. 23 j. C. Aruinessen 22 j. en J«. W. Boumman 21 j. E. v. d. Veen 26 j. en J. v. Stappen 25 j. H. Weitkamper 22 j. en P. C. de Kwant 20 j. J. Braat 22 j. en T. Deventer 20 j. A. Lanser gesch. 36 j. en A. C. v. d. Ven 23 j- A. Franssen ges. 33 j. en T, P. Balk 19 j. - P. C. -Riemens 24 j. en E. d'Hont 20 j. W. de Vos 21 j. en J. C. J. van Erp 20 j. P. v. Dinter 27 j. en C. M. de Vos 23 j. A. Bresser 24 j. en L. van de Velde 21 j. ONDERTROUWD: G. Abbink wed. 40 j. en C. C. Bosman wed. 36 j„ Pootstr. 17a. G, Apon jm. 26 j. en M. M. 't Hart jd. 26 j., Para dijslaan 28. L. Bakkers jm. 28 j. en N. Pa- ludanus jd. 27 j., Schoonoordstr. 37b. J. Blom jm. 23 j. 'en A. van Agteren jd. 23 j„ Burg. Mei- neszpl. 11a. L. den Boef jm. 26 j. en H. M. Evers jd. 24 j., Vinkenstr. 39b. J. A. Bruinse jm. 26 j. en A. van de Wetering jd. 25 j„ Oran- jeboomstr. 130b. F. J. Driessen jm. 24 j. en E. van de Wetering jd. 22 j., Gen. v. d. Hey- denstr. 81. W. van Gent jm. 22 j. en C. J. Dieleman jd. 20 j., Den Helder. A. ten Hoor jm. 28 j. en H. C. Manni jd. 25 j., Paradijslaan 31a. P. J. Janssen jm. 24 j. en A. Vogelezang jd. 20 j„ CraandUkstr. 3d. A. de Jong jm. 24 J. en A. van Hulst jd. 23 j., Maxlmiliaanstr. 28, J. M. van Kessel jm. 25 j. en T. J. van der Krogt jd. 21 j., Netteboetersstr. '12. G. Kraal jm. 24 j. en J. N. Verwey jd. 21 j., Schaepmanstr. 7b. J. Lok jm. 25 j. en C. J. M. Luthnrt jd. 23 j„ Pr. Fredrikpï. 34. P. Speyer jm. 36 j. en J. G. de Wilde jd. 33 j., Brederodestr. 03a. G. L. Valat jm. 25 j. en M. P. Vollem.ans jd. 21 j., Paul Krugerstr. 57b. C. L. Wittmer jm. 25 j. en M. Snel jd. 26 j., Botbastr. 19a. J. H. Fransen jm. 27 j. en A. A. de Wit jd. 38 j-i Mathenesserdijk 475. A. Groeneveld jm. 23 j. en E. Kreuk jd. 24 j., Paradijsiaan 130a. J. Groeneweg jm. 22 j. en A. H. Jacobs jd. 24 j.., Hudsonstr. 333a. H. J. Th. Hendriks jm. 21 j. en T. M. van Os jd. 20 j., van der Duynstr. 39a. L. A. van Heyningen jm. 27 j. en G. Ottens jd. 20 j., Oranjeboomstr. 121b. J. Kas- bergen jm. 25 j. en R. M. Kok jd. 25 j., Emmastr. 9. P. Kortman jm. 26 j. en G. J. Snikkers jd. 23 j„ Eindhoven. J. Klerkx jm. 18 j. en C. W. van der Waal jd. 18 j„ L. Pannekoekstr. 52b. J. van der Linden jm. 23 j. en B. M. van Leeuwen jd. 20 j., Hillegersberg. G. Nuhaan jm. 23 j. en A. PI. van Herpen jd. 22 j., Prove- niersstr. 39a. D. Potharst jm. 31 j. en G. M. Boot jd. 23 j., Katshoek 18a. A. du Pré jm. 25 j. en G. M. van Beek jd. 23 j., Wolphaerts- bocht 133a. A. M. Trommelen jm. 28 j. en H. A. Brugmans jd. 24 j., Commanderijstr. 34a. Ch. G. J. Vendrig jm. 24 j. en W. C. Verschoor jd. 17 j., Sophiastr. 57a. J. G. Welsink jm. 19 j. en U. J. Bontje jd. 19 j., Marnixstr. 28a. - S. Wolf jm. 21 j. en W. M. van Driel jd. 27 j.« Pompenburgsingel 13a. C. H. B. v. Wijn gaarden jm. 30 j. en A. Bolland jd. 25 j., Prin- senstr. 09b. P. A. ten Haaf jm. 30 j. en G. de de Jeger jd. 37 j., Duddeldam. A. van Hoek jm. 31 j. en J. A. Hokke jd. 28 j., Rauwenhofstr. 62b. H. J. Muetgeert jm. 23 j. en M. E. van DUke jd. 24 j., Paul Krugerstr. 96b. A. Groe neveld jm. 25 J. en G. van Tol jd. 22 j„ Korte Dreef 33. Th. J. Looyschelder jm. 26 j. en W. A. M. Spaan jd. 24 j., 's-Gravenhage. A. Quakkelaar jm. 25 j. en A. Broeren jd. 22 j-> ICruiningen. C. P. Martens jm. 23 j. en C. R» M. Moonen Jd. 23 j., Dordrecht. F. MertenS Jm. 23 j. en H. den Biggelaar jd. 23 j., W. Wa- genstr. 20a. J. van Alen jm. 30 j. en M. C. A. Maltha jd. 22 j., Goudschesingel 117b. J» van Reijn jm, 27 j. en H. C. A. van Bekkum jd. 23 j., Hugo de Grootstr. 85a. A. C. van 't Sant jm. 27 j. en J. de Haas jd. 26 j„ Berg weg 276b. B. I-X. Bouwman jm. 25 j. en A. M- van Idsinga jd. 24 j., Mathenesserstr. 184. P. J. Brevet jm. 26 j. en C. Versluis jd. 23 J-» Hillegersberg. C. H. F. Houdé jm. 28 j. en N. Zaal jd. 24 j„ Jeruzalemstr. 42a. P. Kop pelaar jm. 25 j. en H. M. Zoetmulder jd. 22 J-> Zomerhofstr. 20a. C. Kranenburg jm. 24 en A. van Hal jd. 24 j„ Hüledijk 190c. W. J« Manni jm. 23 j. en J. C. Lorwa jd. 22 j., Raep- horststr. 156a. N. Smeets jm. 26 j. en L. M» A. Peperzak jd. 21 j., Rose; tr. 274b. J. P« Spiljard jm. 22 j. en M. P. C. Noyons jd. 20 A. Dekenstr. 15. P. G. van Veen jm. 25 j. en R. Mullens jd. 30 j., Plang 13. L. Visser Jm» 27 j. en M. Schippers jd. 20 j„ Schiedamsche- weg 26a. A. de Blaauw jm. 23 j. en A. M. op 't Hof jd. 21 j., A. Niernantsstr. 37. A. J. van Grevenbroek ges. 31 j. en M. J. Noordhoek Jó» 26 j., Watergeusstr. 97f. T. Heimans jm. 26 j. en M. J. van Strien jd. 24 j„ Binnenweg 106b» G. Heyerman jm. 26 j. en PI. Braemer jó» 23 j„ Gen. v. d. Heydenstr. 78. C. van 't Hof wed. 37 j. en W. A. van Walsum jd. 26 j., Ged» Slaak 77. K. Kooiman jm. 25 j. en C. le Pal' jd. 21 j„ Ruwaardstr. 15b. S. P. J. Kocko ges. 25 j. en J. M. Bruines jd, 21 J., Zwaan .ha'® 213c. J. J. Leeuwangh jm. 32 j. en J. Koo nings jd. 24 j., Vijlkapperstr. 4a. A, A. Mat- thijssen wed. 49 j. en A. van Zundert wed. 51 J" Odastr. 15b. C. Roth jm. 22 j. en C. den r! oom jd. 20 j„ Hillegersberg. J. A. O. van Veen jm. 21 j. en J. Moreel jd. 27 J„ Schiekade 141. A. J. B. Vorstenbosch jm. 22 j. en E. Hocgen- strijd jd. 17 j„ Riebeekstr. 19b. G. de Winter jm. 27 j. en J. Bakker jd. 31 j., Poor tug: ml. P. de Zwart jm. 22 j. en E. Oosterom Jd. 17 J-' Willemsstr. 24b. J. van Delden ges. 29 j. e*1 A. Döding ges. 25 j„ Speelmanslr. 54a. J- H' Schoilaart jm. 26 j. en W. den Ouden jd. 25 J- Noordeinde lib. PI. van Staten Jm. 23 j. PI. Lugthart jd. 20 j„ Beyerstr. 37c.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 12