DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. 52ste Jair»an* Maandag 15 April 1929 No. 15390 Dit nummer bestaat nit drie bladen STADSNIEUWS Tijdrekenkunde. ST. LIDUINA FEEST ONGEVAL brandje diefstal schiedamsche biljart bond AGENDA UIT KETHEL NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM. TELEFOON INTERCOMMUNAAL NO. 68085 ABONNEMENTEN: per 3 maanden J 3.25, per maand 1.10, per week 25 cent. Franco per post 3.75 per kwartaal. Afzondei-lijke nummers 6 et Posto.bèque en girodienst 81440 Hfe AUVEltTENTiEN; 16 regels 11.55. Elke regel meer 30 cl Reclames tusschen den tekst 61) et. per regel. Kleine adverts ntles: 30 woorden 25 ct., elk woord meer 5 ct tot 'd max. van 50 woorden Kabouter advertenties 6 regels 050, 10 regels 0.75.15 regels 1.- Incassokosten worden berekend Gratis-Ongevallenverzekering 500 bij overlijden door een ongeval; 500 bij verlies van beide banden, voo en of oogen; f 250 bij verlies van één band, één voet of één oog; 150 bij verlies van een duim; 75 bij ver lies van een wijsvinger; 50 twee voorste ledematen alle vingers van een hand; 25 bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. De gemeenteraad van Rotterdam heeft Don derdag besloten de door den raad van Pernis gestelde voorwaarden verbonden aan de ver gunning tot het graven van een petroleumhaven aan de Vondelingenplaat te aanvaarden en daar mee in het onverwijld aanhangig maken van de annexatie van Pernis toegestemd. Er was na de afwijzing van de groote annexatie door Gedeputeerde Staten plotseling groote haast, immers in 1930 moet de Bataaf- sche reeds over terreinen kunnen beschikken, en Pernis, de autonome gemeente Pernis wilde geen toestemming geven om met de noodige werkzaamheden te beginnen, tenzij vaststond, dat zij in zeer korten tijd in Rotterdam zou zijn ondergebracht. Zoo evenwel stonden ook reeds de zaken, alvorens het standpunt van Gedeputeerde Sta ten, dat ook het standpunt voor de regeering blijkt te zijn, bekend was gemaakt. Stel immers eens, dat dit standpunt parallel had geloopen met de Rotterdamsche wenschen, zou dan Rotterdam in Pernis aan het werk hebben kunnen gaan? Geen sprake van! Immers een annexatie in den omvang als door Rotter dam gewenscht, eischt een voorbereiding van jaren. De heer Schouten verklaarde in den Rotterdamschen Raad, dat de grootste optimist er toch wel op rekenen zou, dat er een achttal jaren mee gemoeid zouden zijn! Al dien tijd zou Pernis om zwaarwichtige redenen gewei gerd hebben een haven op zijn grondgebied te laten graven! Hoe moest dan Rotterdam op tijd met die haven gereed zijn? Het Rotterdamsche gemeentebestuur heeft niet slechts blijk gegeven van een ernstige misvatting in den gedachtengang der hoogere college's, het heeft ook een ernstig gemis aan tijdrekenkunde ten toon gespreid. Öok met het groote plan, waarmee jaren gemoeid zijn, had afzonderlijke annexatie van Pernis niet kun nen uitblijven. Reeds in het Centrale Rapport van 21 Fe bruari 192S werd daarop de aandacht gevestigd, doch in hun van 25 Juli dateerend antwoord zijn B. en W. van Rotterdam nog van oordeel, dat afzonderlijke annexatie van Pernis onnoodig is. Deze misrekening komt het Rotterdamsche gemeentebestuur op een paar jaar te ktaan, die aan de Pernissche havenwerken dienstbaar had den kunnen worden gemaakt. Zelfs met de verkeerde speculatie op het groote plan heeft Rotterdam voor zijn Pernische haven den tijd nutteloos laten voorbijgaan, om dat zelfs het geringste besef van tijdrekenkunde had moeten doen inzien, dat het groote plan van de havens in de gemeente Pernis jaren te laat tot stand ging komen. En ware aanvankelijk met deze kleine annexatie genoegen genomen, wellicht had dan het groote plan een voorbereiding kunnen vin den van te degelijke constructie dan dat Ge deputeerde Staten er zich met enkele woorden konden afmaken. SCHIED. TOONEELVEREENIGING „UTILE DULCI" Men verzoekt ons nog eens te herinneren aan de Weldadigfheidsvoor&telling welke de Sohiedamsche Tooneelvereeniging „Utile Dul- ci" aanstaanden Donderdag 18 April, in „Mu sis Sacrum" zal geven, ten bate der Schiedam- cohe Gezondheidskolonies en de vereeniging „Zwakzinnigenzorg", twee instellingen, welke hier ter stede de algemeene sympathie genie ten. Opgevoeid zal worden het buitengewoon amusante blijspel Hotel „Het Witte Paard", waarmede „Utile Dulci" reeds in verschillende plaatsen veel succes behaald heeft. Wij be- velen deze uitvoering dan ook in ieders sym pathie aan, temeer omdat daardoor 'n twee ledig doel bereikt wordt: Men bezorgt zichzelf een genoegelijken avond en werkt tevens mede om een goede zaak te steunen. Kaarten a f 1.75 en f 1 zijn verkrijgbaar bij den heer A. de Groot, Tuinlaan 62 en op den dag der uitvoering 's middags bij de plaats bespreking (van 12 tot 1 uur) en 's avonds aan de zaal. Men wacbte echter niet tot het laatste oogenblik, daar de U. D.-voorstellingen zich altijd, kenmerken door 'n groote opkomst! Voorts heeft „U.D." de welwillendheid gehad, om op eigen risico den volgenden dag hetzelfde stuk voor leden van de Schiedamsche Bur gerwacht op te voeren. JUBILEUM-BAZAR Wij verwijzen naar achterstaande adverten tie betreffende de door de vereeniging tot be vordering van Christelijk onderwijs georgani seerde jubileum-bazar, te houden in het Ver- eenigimgslokaal aan de Broersvest. De opening heeft morgenmiddag om 2 uur plaats. ST. JOSEPHGEZELLENVEREENIGING „SCHIEDAM I" Jaarfeest De Jozefgezellen van de Havenpaa'ochie heb ben gisteren op gepaste wijze hun elfde jaar feest gevierd. Tijdens de om half 8 door den vice-praeses, pater L. Biesta O. P., in de St. Janskerk opgedragen H. Mis, naderden alle gezellen tot de H. Tafel. Later had in het patro naatsgebouw aan de Lange Haven de inwijding plaats van een nieuw beeld van den H. Jozef, terwijl de dag besloten werd met een uitste kend geslaagden feestavond in „Musis Sacrum". Voor een stampvol bezette zaal werd hier een opvoering gegeven van bet bekende blijspel „Durand en Durand" waarmee de tooneellsten terecht veel succes mochten oogsten. Het stuk werd vlot gespeeld en de aanwezigen hebben zich kostelijk geamuseerd. Het „Exeelsior"- strijkje verzorgde het muzikale gedeelte van den avond. De avond was geopend met een toespraak van pater Biesta, waarin deze hot nut van de St. Jozefgezellenvereeniging bepleitte. BENOEMING Tot kerkmeester van de parochie van O. L. Vrouw Visitatie is herbenoemd de heer W. Beukers. ORPHEUS KERRCONCERT De Kon. Zangvereeniging Schiedams Man- nenkoor „Orpheus" hoopt haar jaarlijkse!» concert te geven op Woensdag 24 April a.s. in de Groote Kerk, alhier. De directeur detr vereeniging, de heer Paul van der Putten, zal op dit concert als orgel- solist optreden. Als eerste nummer van heit programma hoopt hij uit te voeren de Maroia funèhre uit do Symphonie No. 3 van L. von Beethoven, welk nummer ten gehoore zal worden gebracht ,,In Mem or i am wijlen Burgemeester A. J. Gijeen". „Orpheus" zelf komt weer met nieuwe wer ken, die aan de uitvoering een bijzonder ca chet zullen verieeneo. Daarbij is een der mooi ste composities van Mathieu Neumann: „Gol gotha". Voor liefhebbers van orgelspel en mannen, zang zal er weer veel te genieten zijn. In de kerk van O. L. Vrouw visitatie is gis teravond de novene ter eere van de H Liduina met een solemneel lof met Te Deum besloten, gecelebreerd door den zeereerw. lieer pastoor C. J. Duivesteijln van de St. Hildegardisparochie te Rotterdam met assistentie van de weieer. heeren J. C. van den Meer en J. A. M. Bekkers. De bekende kanselredenaar pater H. de Greeve S. J hield een treffende feestpredikatie waarin hij de gelijkvormigheid van de lijdende Liduina met den lijdenden Christus zijn toe hoorders voor oogen stelde. De kerk was geheel gevuld;tot ver in de paden hadden velen een staanplaats gezocht en ook de beide kapellen waren geheel bezet. In de St. Janskerk was gisteravond eveneens plechtig Lof met Te Deum, tot sluiting van het Triduum, St. Liduina teir eer. Het Lof werd gecelebreerd door den weieerw. pater W. A. J. Schuurman met assistentie van de weleer, pa ters S. A. Wolterbeek en L. Biesta, De feestpredikatie werd gehouden door den weleerw. pater van Dijk, die op Liduina van toepassing bractht de woorden uit het Epistel van den Zondag: „Hij heeft U een voorbeeld nagelaten, opdat gij zijn voetstappen zoudt navolgen; Hij die geen zonden bedreven had, in Wiens mond geen bedrog gevonden werd; Die, toen Hij gescholden werd niet wederschold en toen Hij leed niet dreigde". Ook de overvolle St. Janskerk legde er weer getuigenis vanaf, welke groote plaats Sint Li duina in het kort van de Katholieke Schiedam mers inneemt. In de Singelkerk (O. L. Vrouw van den H. Rozenkrans) wend tea- besluit van het Triduum een plechtig iof gecelebreerd door den Zeereerw. heer pastoor J. D. Janssen, met assistentie van de weieerw, paters H. W. Rijlken en M, van Campen. Pater R. van Bergen O. P., uit Zwolle, hield de feestpredikatie naar aanleiding van de woorden: „De rechtvaardige leeft uit het Geloof", daarbij wijzend op het' groote geloof, waarvan int liduina bij het vervullen van haar lijden getuigenis aflegde en haar in haar ge loof aan allen in de wederwaardigheden des levens ten voorhe&ld stellend. ZILVEREN JUBILé Hedn herdenkt de heer G. P. v. Wielingen het feit, dat hij 25 jaar geleden in dienst is getreden bij den heer Th. W. S. Naring, Tim merman-aannemer alhier. In tegenwoordigheid van het personeel werd de jubilaris vanmorgen ten huize van zijn pa troon ontvangen. De heer Nai-lng complimen teerde den heer v. Wieringen met zijtn jubilé, waarbij hij zijn nauwgezette plichtsbetrachting prèes en den wensch uitsprak, dat de jubilaris nog vele jaren in zijn dienst werkzaam moge zijn. Ais aandenken aan dezen dag ontving de heer v. Wieringen van zijn patroon een buffet terwijl hem namens het personeel een rookstel werd aangeboden. Het feest werd verder in huiselijken kring ge vierd L. VAN PELT f In den ouderdom van 58 jaar is te Bode graven overleden de heer L. van Pelt, die van November 1918 tat September 1927 lid was van den gemeenteraad alhier. De overledene was lid van de anti-revolu tionaire pairtij. Hij kwam in den raad als opvolger van ror. van Baren, die tot burge meester van Delft was benoemd. JUBILé Woensdag hoopt ds. p. Bokma den dag te hei-dénken waarop hij voor 25 jaar te Schiedam ais predikant van de Ned. Herv. gemeente werd bevestigd. Dr. Bokma is onder meer voorzitter van de vereeniging voor Christelijk Volksonderwijs. JAARVERGADERING AMBACHTSSCHOOL De jaarlijkschp algemeene vergadering van de vereeniging „De Ambachtsschool voor Schie dam en Omstreken'' zal worden gehouden op Dinsdag 30 April, des avonds te 8 uur, in het schoolgebouw. FEESTAVOND „DE JONGE VERKENNERS" Zaterdagavond hield in gebouw „Eendracht" de tweede Schiedamsche Padvindersgroep „De Jonge Verkenners", een feestavond ter gele genheid van haar aansluiting bij de N. P. V. (Nederlandselie Padvinders Vereeniging). Na een openingswoord van den leider, den heer W. Moritz, waarin hij alle aanwezigen hartelijk welkom heette, wei-den door de jonge lui eenige kleine tooneelstukjes opgevoerd, die blijkens het voortdurend opplaus zeer in den smaak vielen. In de pauze werd er nog een tombola gehou den, waarvoor door verscheidene winkeliers aardige prijzen beschikbaar waren gesteld. Zaterdagmiddag wi „e" u5-jarige K. v. L.f Lange Achterweg 18, in de Lange Nieuwstraat aangereden door een wielrijder, diie een staaf ijzer op den schouder vervoerde. Doordat de man bijziende is, had hij den wielrijder niet opgemerkt toen hij plotseling van het trottoir den rijweg wilde oversteken. v. L. werd door de staaf tegen het voor- lioofd getroffen. Hij Mep een niet ernstige wonde op, welke door dr. v. <j. Berg werd ge. hecht Zaterdag middag heeft een brandje plaats ge had 'in een partij pakstroo dat lag opgeslagen op het terrein van B. v. d. Nieuwendijk, aan de Emimastraat alhier. VermofHleljjk heeft een voorbijganger een brandend eindje sigaar of sigaret over den muur gegooid. De brandweer, welke gealarmeerd was, be hoefde geen dienst te doen. Door de politie is proces.verbaal opgemaakt tegen M., Westemolenstraat 25 alhier, die zich had schuldig gemaakit aan diefstal van gas ten nadeele der gemeente. Wedstrijd uitslagen: Competitie: Woensdag 10 Aptril 4e Klasse; V.I.O.S. bVriendenkring uitgesteld. Wedstrijd programma: Woensdag 17 April Pers. libra klasse: N. A. van HueitJan Croes. Woensdag 24 April pers. fibre klasse: Jan CroesB. v. d. Waard. Woensdag 24 April ie klasse: V.I.O.S. b V.I.O.S. a in Café Han». Uitslagen kampioenschap van Schiedam: Brt. car. h.s. moy. Maandag 8 April: G. Ftrelj 88 250 16 2.85 J. Eggelmejjea' 87 216 17 2.46 Dinsdag 9 April: A. Lepelaar 59 250 23 4.08 J. Mak 58 163 17 2.81 Donderdag 11 April: N. P. van Huet 49 300 29 6-12 B. Kolmeijea* 48 285 32 5 94 Vrijdag 12 April: P. de Rui'teni 78 250 13 3.25 J. Gouka, 78 176 19 2.26 Woensdag 10 April: N. A. van Huet 63 214 16 3,40 J. Freij 63 300 20 4.76 Wedstrijd programma: Maandag 22 April: P. de RuiterEggelmeijer, café Bouw. Joh. Freij—Wijzenhroek café Vogelezang Dinsdag 23 April: F. de Bruijn-J. Mak café Bouw. Donderdag 25 April: M. FreijLepelaar café Huet. G. EreijJ. Gouka café Ham. Vrijdag 26 April: N. A. HuetD. Rietkerk café W. Verhoeckx Aangezien de heer C. van Gent niet meer uitkomt voor de kampioenschappen, vervallen de tegen hem ge&peielldie en vastgestelde partijen Door zijn overwinning op den heer B. Kol- meijeir is de heer N. P. van Huet kampioen ge. worden in die le klasse B. Naar verluidt, hebben de Duitsche fabrikanten, onder welke vooral Mercedes-Benz dient ge noemd, op de Auto-Tentoonstelling te Genève goede zaken gedaan. Zwitserland verkiest, boven het Amerikaansche, weder het solide Europeesche fabrikaat. Met zijn 8 cylinder heeft Mercedes het pleit gewonnen. Dit model is lot iedere prestatie in slaat, bezit een groot slijgvermogen en is elegant gebouwd. Ook de kleine Mercedes mo dellen vielen bij den Zwitser zeer in den smaak. Als gemzen beklimmen zij de bergen en in onder houd zijn zij goedkoop. Ook over de Continental banden hoort men met den hoogsten lof spreken. Geen enkele band houdt het in het bergland zoo goed uit als de Continental. (Adv.) SCHIEDAMSCHE ZWEMCLUB Feestavond De Scihiedami&che zweimclub heeft er slag van het haar gasten zoo aangenaam mogelijk te makeai en de Zaterdag door haar in „Musis Sacrum gegeven feestavond vormde geen uit zondering op den regel. Een jazz-band, ge vormd uit S.Z.C.-leidien en -vrienden zorgde voor een prettige stemming die van het begin tot het eindie van bat feest onverminderd heeft voortgeduurd. De zaal was als gewoonlijk druk bezet, toen de S. Z. C.-voorzitter, de heer J. B. Wijchers, den avond met eenige woorden van welkom opende, waarbij hij tevens de aanwezigen op wekte tot het daadwerkelijk steunen van de zwemsport. Het door den voorzitter geannonceerde pro gramma werd gevormd door een tweetal too neelstukjes en een drietal dansen. De mede- spelenden, uitsluitend jongere ledien van S. Z. C. hebben zich daarin op verdienstelijke wijze van hun taak gekweten. „De oom uit Amerika" wercl met élan ge speeld en de aanwezigen hebben zich er best mee geamuseerd. Ook het éön-aetertje „Welkom Moeder", oogstte veel applaus. Het onder leiding van den heer F. Simons, door eenige dames van S. Z ,C. ingestudeerde ballet „Invitatie tot den dans", op motieven van Weber, verwierf evenals een Argentijnsche dans door rnej. C. Kloos en den heer Simons veel' bijval. Tot slot volgde een reidans door acht S. Z. C.. girls. Een nummer dat zoo in den smaak viel, dat gebisseerd moest worden. De Schiedamsche Zwemclub kan met vol doening op dezen avond terugzien. INBRAKEN In de afigeloopen week zijn een tweetal in braken gepleegd in voetbalkeeten, staande op de terreinen van H. D. S. en Schiedam, in den Kortland polder alhier. Vermast worden een 120-tal kogelfleschjes, kauwgummi enz. DAMMEN le Klasse: N. v. BaarieP. Walbeek 20; A. v. SlobbeSteenhouwer 2—0; Th. Gunne- wegkWalbeek 20. 2e Klasse: Th. van LiendenA. v. Eijk 20; J. van EttenA. van Baarie 20; A. van EijkB. Boon 20; A. van BaarieTh. van Lienden 11. AANRIJDINGEN Zaterdagmorgen werd d® 14-jarige ambachts- scholler G. v. d. W. in de St. Liduinastraat met zijn rijwiel aangereden door een autobus van het stadsverkeer. Het rijwiel werd daarbij geheel vernield. Den bestuurder van de autobus treft geen schuld. Zaterdagmiddag had op de Broea-svest een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto van d» Shelï-Mij. en een handkar van de Gemeente- Reiniging. Door de gladheid van den weg slipte de auito en reed tegen de vooruitrijdende 'hand. kar aan. Daar de geleiders van den handwagen tijdig terzijde sprongen, hadden geen persoon lijke ongelukken plaats; schade werd niet aangericht. Zaterdagavond had in de Lange Nieuwstr. een aanrijding plaats tusschen een autobus van het stadsverkeer en een van v. Leeuwen, welke laatste de voor haar rijdende bïts wilde pas- seeren, waarbij de bus van het stadsverkeer tegelijk naar links uithaalde. Van de bus van v. Leeuwen werd het linkerhandvat vernield. Proces-verbaal Is opgemaakt. BURGERLIJKE STAND GEBOREN 12 April: Gerr.it, zoon van C. Admiraal en A. Arbach, Westfrankeiandsclie- straat 74; Fokkina, dochter van P. van dei- Waal en A. F. Kloek, Aleidastraat 23; 13 April: Adrianus, zoon van A. Timmermans en M. W. Verhoeven, PI. Eendragt 17. OVERLEDEN 12 April: A. J. Schoenmakers, oud 71 jaren, Dr. Noletstraat. SCHEEPVAART SCHIEDAM, 13 April. Aangekomen: s.s. Disa, eu s.s. Balzac, beide van Rotterdam om te dok ken in de Wilhelminahavea»; zeesleepboot Zeus van Rcuaan, s.s. Santose, en s.s. Tredjofgade, van Antperwen, zelde dokken in de Wilhelmina haven. SCHIEDAM, 13 -April. Vertrokken: s.s. Dra gon, en s.s. Cwislack beide naar Rotterdams.s. Abbekerk, ledig naar Rotterdam. Schiedam, 15 April. Aangekomen: s.s Odia, van Gent, om te dokken in de Wiltouhaven; s.s. Aslac, van Rouaan, om kolen te bunkeren in de Wilhelminahaven: lederen Zondag Patronaat St. Domlnictti Godsdienstonderricht en ontspanning In h«| patronaatsgebouw Emmastraat. van half acht tot negen uur,. 's Maandags repetitie Muziekgezelschap S8, Ambrosius 8 uur, R. K. Volksbond. lederen Maandagavond clubavond R. J£ •Damclub l.D.O. Kath. Kring. Dinsdag bestuursvergadering R. K- Metaal* bewerkersbond „St. Eloy", Gebouw R. K- Volksbond. lederen Woensdag Repetitie Konlnkt. man* nenzangvereeniging „Orpheus", gebouw R. Volksbond. Aanvang half negen. lederen Woensdagavond vergadering „KathO* Mek Streven". Gebouw Kath. Kring. lederen Woensdagavond van half acht tot half tien, gelegenheid tot het afhalen van naai* werk bij de Theresiavereeniging aan het gé* bouw van den R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond van 1 uur to$ baif negen zitting bestuur Spaarfonds R. K, S. V. „Excelsior" Gebouw Kath. Kring, lederen Vrijdag oefeningsavond van de R. K. E. H. B. O. Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang 1 kwart over acht. J lederen Zaterdag Stedelijk Museum, geopend van 2 tot 5 uur. Heden 1 Eerste lustrum-avond strijk-orkest „Ondex* Ons". Gebouw „Musis Sacrum", Aanvang 4 uur. Dinsdag 16 April 1 R. K. Middenstandsvereeniging „De Hanze", Jaarvergadering. Gebouw Kath. Kring. Aan-i vang half 9. Woensdag 17 April j Mandoline-gezelschap „Euphonia". Uitvooi ring, te geven in „Musis Sacrum". Aanvang 8 uur. Donderdag 18 April „Het Heldendicht van de Roomsche Daad", R. K. Volkshond. Aanvang 8 uur. Weldadigheidsuitvoering „U. D.". Opvoe ring van: Hotel „Het Witte Paard". „Muelf Sacrum". Aanvang "8 uur. Vrijdag 19 April „Het Heldendicht van de Roomsche Daad", R. K. Volksbond. Aanvang 8 uur. Schiedamsche Burgerwacht-Tooneelvoorstefl- ling. Te geven door „U. D." gebouw „Muslg Sacrum". Aanvang 8 uur. Dinsdag 23 April Feestvergadering R. K. BakkersgezellenbontJ „St. Clemens Maria Hofbauer", ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan. Gebouw R. K. Volks bond. Aanvang half negen. Woensdag 24 April Jeugdavond voor de jongens van de R. Vakcentrale. Lezing met lichtbeelden. Boven zaal R. K. Volkshond. Aanvang 8 uur. BEURS VAN SCHIEDAM SCHIEDAM, 15 April. Officieeüe noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn S|'J Moutwijn 46 pet. f 17.50 per H.L. H. J. JANSEN, Spiritus SCHIEDAM, 15 April. Men noteert voor Melasse-spiritus 31.50 per H.L. Ruwe graansplritus 60 pet. f 17.— per H. Li, Spoeling Noteering f 1.50, R.K. FANFARE CORPS „ST. RADBOUD". Voor een uitverkochte zaal gaf 't fanfare- corps „St. Radhond" gisterenavond een min ziek- en tooneeluitvoering in het R.K. Vereer nigingsgebouw, alhier. Onder leiding van dst heer F. C. van Hal werd de utvoering metj een pittigen marcel» ingezet, waarna pastoon de Groot de avond met een hartelijk woordjo heeft geopend. Door het fanfarecorps werden vervolgens nog een drietal muzlekn/ummerai uitgevoerd waarin de aandachtige toeschouw wer ongetwijfeld de kundige leiding van d4 nieuwe dirigent den heer van Hal zal hebben; bewonderd. Na deze verdienstelijk uitgevoerde eu dooi! het, publiek gewaardeerde muzieknummer^ kwam de tooneelclub voor 't voetlicht me(j „Twee Wegen" oorspronkelijk auti-aleobolis* tisch drama in 4 bedrijven, van pater Servart tius O.M. Cap. Hat stuk dat in zijn geheel eedj piropagaindamiddel der drankbestrijding is, vond, de veie jonge krachten in aanmerking I nemend, een goede vertolking. Evenwel in hefj 5 eerste bedrijf was liet teimpo te langzaam, ter<\, wijl het ongeluk In de fabriek wel ieve-dtgpiy; had kunnen zijn. „Manke Dirk" en Willem, de zoontjes ratf Sehole, gaven fijngovoeld kinderspel te genie ten en wisten de toeschouwers meennaieu te ontroeren. De tooneeiaankieedlng w. goed verzorgd.. Na de pauze ging „Joost Uilenspiegeleen blijspel in een hedi-ijf, door J. Broekhof. Dat voor deze toegift de „oude doos" was geraad- pleed, getuigde de inhoud, Evenwel vonden de spelers bij het publiek een gul onthaal. Rest ons nog te vermelden dat de heer W, Peters aan het. klavier de pauze verdienstelijk heeft aangevuld. Te half twaalf gingen allen' voldaan huiswaarts, t Was een mooie propa- ganda-avond èn voor „St. Radboud" èn voor de drankbestrijding. j ,j

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 1