Jk EEN VERTOONING VAN BROEDERMIN EN KIESPIJNLACH. f '/AN EEN MISLUKTE PENALTY. Maandag 15 April 1929 Tweede Blad Pagina 1 'T ZUN STERKE BEENEN DjE DE WEELDE KUNNEN DRAGEN. fiTir*~.® «f /V fk W FEIJENOORD—EXCELSIOR 42 -O- -o- r DE WEDSTRIJDEN. R- C. H.Sparta 12. U. V. V.ff- D. V. S 2—4. V. U. C.—TI. F. C. 1—2. HilversumAjax 12. TI. V. V.—V. S. V. 3—2. p r EUWS Sameugeplakt als 'n bosje sprot gaven, we In het nauwe schoolbankje acte de présenco en noteerden de eigenaardige samenstelling der elftallen, waarover een outsider ovefr onzen rug heen meende te mogen ginnegap pen. Waarom? Feijenoord kwam uit m»t Dekker (d.)Bul Jr. en van Dijke (a.)Rixoord, Bul Sr. en Van Haal (m.)de Greet, Kondige,Staa'., Barendregt en Wessels (v.). Excelsior stelde er tegenover: Eund (d.), v. Rijssei en Pols (a.)Stolk, Grobbe en Mout !(m.)Schram, v. d. Ende, Bouter, Bak en Kuisman (v.). Feijenoord kon z'n kampioenschap niet xneer misloopen. Excelsior had geen practische kans meer om van 't beroerdste piekje af te komen. De tegenstanders zouden elkaar dus niet bijten, want aan belde zijden moest men ziich sparen voor komende grootere ge beurtenissen. Er hing dus een sfeer van kies- Pijnlach. Meit de kiespijn zaten alleen de spe lers opgescheept, de lach werd ook van buiten af waargenomen. Zoo leek het een vertooning van broedermin, die tot het einde kranig werd gespeeld. Excelsior bofte niet. Nu de tegenstander kampioen geworden was, zag ze zich in ge weten verplicht de kas wat lichter te maken om een krans te koopen. 't Ding woog zwaar, zóó zwaar, dat aanvoerder Pijl, die toch niet meespeelde, in burgertenue kwam toeloopen, bang als hij was dat een ander te zwakke beenen voor deze weelde zou hebben. Grobbe sprak. We hoorden niet wat hij zei, maar ge loofden het wel. En Pijl boog en dankte met tranen in z'n oogen en een brok In zijn keel. Ofschoon Dijke nog op zich liet wachten, werd er vast begonnen. En Puk van Heel zou even z'n plaats innemen, maar op 'n gegeven moment klonk Konings' stem: „Puk, je staat bèk, jóü „Verr. ja! lachte Puk en trok van de voorhoede, v^aarheoin hij was Verhuisd, naar de achterhoede. Dijke maakte bepaaild reclame voor H. O. 't Ging 'm niet slecht af, want de aparte en- trêe van den robusten kerel Viel wel op. Nu zou 't spel pas goed kunnen beginnen. Maar zoo gemoedelijk als 't begonnen was, zoo gemoedelijk ging 't ook verder. Niemand maakte zich druk, ieder speelde voor z'n ple- 1 zier. Na vijf minuten kopte Barendrecht zelfs bij ongeluk den bal in 't vijandelijk net. Een kwartier later scoorde v. d. Ende den gelijk- |- maker. Toen werd het 21 en 31, en toch Üacht niemand eraan zich af te vragen, of 't .Wel zoo bedoeld was. De tweede helft telde zes minuten levens tijd, toen v. d. Ende op doel schoot. Dijke zette zijn voet voor den ba], maar het ding .liet zich niet gezeggen en draaide mèt een boogje in de touwen. Tien minuten voor het einde werd het 42, terwijl een halve minuut j Naderhand „het" gxoote gebeurde. Excelsior Jor'eeg een strafschop toegewezen. Men delibe- fcikeende al wie 'm nemen zou, maar Grobbe f beslate ten gunste van zichzelf, gaf een tam schot en Dekker hield het gemakkelijk. f1 JSxcelsiorhoofden schudden; of er gevloekt iwerd kon door ons gelukkig niet worden ge- j/constateerd. Hoe 't afliep is te lezen in ons overzicht. Grobbe was nijdig als 'n spin. Op -^jzichzelf of op Huisman? We zijn er niet ach- ter külmen komen. Hieronder het gewone relaas van den j Strijd. Beide ploegen hebben een onvolledige voor- f Jioade; bi) Feijenoord zijn Slnke, Pijl en Verbeek ^vervangen door reep. de Greef, Staal en Wessels; bU Excelsior ontbreekt o.a. Mansen en is de Opstelling van links naar rechts Huisman, Bak, iter, v. d. Ende en Schram. Het is een zeer matige vertooning geworden, waarbij alle en thousiasme en sponning afwezig bleven. De kam pioenen vatten de zaak vrij lauw op wat niet ver- I llindert dat ze r,a vijf minuten- de lei-ding nemen jL&Ia Barendregt uit een voorzet van Wessels den In doel kopt (10). Een vlugge aanval van Xcelsloi- besluit Bouter met een goed schot, KAvaarbij Dekker het leer mooi achter slaat. Feijenoord blijft sterker maar als Bak bij een to Ver opdringen van de verdediging der thuisclub jlen bal voor plaatst, geeft v. d. Ende den doel man geen kans (11). Er is dan 20 minuten pecld. Tien minuten later brengt een der vele f"ifoed3 voorzetten van Wessels den bal weer voor %-POol, Staal stopt hem doch valt, maar weet liet ®,l6er nog voldoende to raken om het vla den Ö-jKijpaal over de lijn te werken (21). In het ^Tpsteerendo kwartier worden wederztfdsche aan- r.yallen opgezet, waarbij de Excelsior-voorhoede z. ifteods strandt op v. Dijke of wel gerichte schoten Viln te grooten afstand lost om bij Dekker succe3 J|d hebben. Eon minuut voor rust brengt Baren- <yflregt met een kopbal, na een voorzet van de jjGreef den stand op 31. De tweede helft Is 6 .minuten oud als v. d. Ende op het Fetjenoord- _'r dooi schiet, V. Dijke probeert den bal met zijn it hak over te halen maar het leer vliegt via zijn „Voet langs Dekker (3—2). Doordat eenlge spelers ...der thuisclub het wat al te kalm opnemen, komt i Excelsior nu eonlgen tijd ln den aanval maar v. ®Uko spot er niet mee en alle3 stuit op hem. De 1 ^belkwaliteit vermindert dan nog meer., Enkele KOedo beurten van Bund, Weasels en de Groef JVterheffen zich pvcn boven de middelmatigheid dan wordt het heelemaal fnls&rè. Wessels zet voor, van Rüssel hindert zijn doelman en werkt zelf den bal over de Hjn (42). Wanneer Grobbe een strafschop te nemen krijgt, zet hij kalm den bal met den zijkant van zijn voet in Dekker's handen. Huisman trapt, als een soort protest, het teruggewerkte leer in de richting van zijn eigen doei, waarop aanvoerder Grobbe hem naar de kleedk'i.Aor verwijl', de brt.cUVtne doet alsof zijn nev.s bloedt, waaro.) Grobbe zeK het veid uitloopt' De rest van den wedstrijd is het aanzien nieit meer waard. SPARTA WINT VAN R. C. H. A. D. O. door de Stormvogels verslagen. EXCELSIOR DEFINITIEF OP DE LAATSTE PLAATS Het is gisteren een goede dag voor Sparta ge worden: de Rotterdamsche club heeft haar laat- sten uitwedstrijd, den moeilijkste van het restee- rende programma, gewonnen en de diverse con currenten werden alle verslagen. Die Zondag zet dus dubbele zoden aan den Spangenschen dijk! De Rotterdammers zegevierden in Haar lem met 2—1 over R. C. H„ A. D. O. verloor in IJmulden met niet minder dan 41 van de Stormvogels en V. TT. C. werd in den Haag door H. F. C. met 2—1 geklopt. De volgorde aan den kop onderging geen verandering. A. D. O. kan in totaal 24 punten halen, R. C. H. 23. ter wijl voor V. U. C.. H. F. C. en I-I.-D. V S. 22 als maximum geldt. Sparta met 21 punten uit 15 wedstrijden, heeft kans op een totaal van 27 punten. De minimale voorsprong bedraagt dus 3 punten. De Rotterdammers kunnen dus, wanneer het noodzakelijk zou zijn, nog een stootje verdragen, maar wanneer we ln aanmer king nemen dat A. D. O. nog tegen R. C. H. en V. U. C. moet spelen, en R. C. H., behalve naar den Haag, nog uit moet naar H. F. C„ terwijl Sparta op eigen veld U. V. V„ Hilversum en H.-D. V. S. tegenover zich krijgt, dan con- cludeeren we dat de kans der Rotterdammers op 't kampioenschap er prachtig voor stoat. De Stormvogels hebben hun laatsten wedstrijd goed benut en op A. D. O. te IJnniiden een verrassende 41 meerderheid behaald. Die zege maakt tenslotte alle fouten der IJmuidenaren ln de competitie weer goed, want ze eindigen nu met 10 punten, terwijl U. V. V., dat gisteren te Utrecht met 42 voor H. D. V. S. moest on derdoen, er 8 bezit en op dit getal ook wel zal blijven staan, daar we de mogeliikheid, dat de Utrechtenaren uit hun laatsten wedstrijd, twee winstpunten behalen, geheel uitgesloten achten. Vermelden we nog dat Ajax in 't Gooi met 2—1 van Hilversum won, dan kunnen we voor ver dere beschouwingen naar de ranglijst hieronder verwijzen. De wedstrijd tusschen nummer één en nummer laatst van de ranglijst, tusschen de kampioenen en de degraidatie-oandidaten, beide Rotterdam sche clubs, heeft een normaal verloop gehad: Feijenoord heeft zonder veel moeite met 42 van Excelsior gewonnen, zoodat de Kralingers nu officieel voor het spelen van degradatie-wedstrij den ziin aangewezen. Het was 't spel der Ooste lijke Rotterdammers gisteren wel aan te zien, dat ze reeds in hun lot berustten. De kwaliteit stond veel lager dan in hun beurten tegen Blauw Wit en H. V. V. en ze zullen tegen de 2e klas kampioenen heel wat beter voor Óen dag moeten komen dan gisteren tegen Feijenoord, willen ze zich in de eerste klasse handhaven. Excelsior kan beter dan ze gisteren demonstreerde, maar daarvoor wordt een andere geest in de ploeg vereischt. zoo vernamen we dat een der beste spelers gisteren niet wenschte uit te komen, omdat hij tegen Feijenoord niet verkoos te spelen! Voorts deed zich het incident voor dat een der Excelsior-mannen aan het bevel van zijn aanvoerder, om het veld te verlaten, weigerde te voldoen, wat dezen toen aanleiding gaf zelf heen to gaan. Dat zijn symptomen van 'n In nerlijke desorganisatie, welke aan de kracht der ploeg in deze kritieke omstandigheden zeker niet ten goede komt. Ook de twee andere eerste klas-wedstrijden in deze afdee'.ing werden door do ontvangende ver- eeniglngen gewonnen H. V. V. sloeg in. den Haag V. S. V. met 32, terwijl Elauw Wit in Amster dam een 51 meerderheid over 't Gooi behaal de. Van bepaald belang zijn deze wedstrijden niet meer. Wilhelmina heeft gisteren haar eindspurt met succes voortgezet en in Den Bosch met 82 van N.A.C. gewonnen. Na de zege, den vorigen Zondag op Willem II behaald, trekt deze prestatie der Bosschenaren de aandacht, daar de club, die in haar 14 eerste wedstrijden in totaal slecihts 7 punten wist te vèrovërén, in de laatste twee ont moetingen er 4 büit maakte en wel tegen ploegen die in kwaliteit zeker veel hooger staan. Hieruit spreekt wel het voordeel dat ér in gelegen is sterker clubs te bekampen wanneer er voor deze niets meer te winnen of te verliezen valt, Longa en B.V.V. zijn er gisteren niet in geslaagd de successen van de vo-rige week te doubleeren. De Tilburgers verloren van P.S.V. in Eindhoven met 5_1, de Bosschenaren gingen in Tilburg tegen Willem II met 53 ten onder. Noad leed een ge voelig échec door op eigen veld met 30 tegen Eindhoven hot onderspit te delven. De wedstrijd M.V.V.Roermond werd wegens regen gestaakt. Door de resultaten van gisteren is Wilhelmina in puntenaantal üclük gekomen niet tonga, doclj de Bosschenaren speelden één wedstrijd meer. De laatsten mo*\«n nog naar N.A.C. eh ontvan gen Eindhoven; Longa krijgt nog bezoek van Eindhoven en speelt uit tegen B.V.V. en Noad, Voor de diverse mogelijkheden beredeneere men het staatje. EERSTE KLASSE Aid. L doelp. cesp. stew. gei. vcrl. iint.. voor teg. gem Sparta 15- 9 3 3 21 49-24 1.40 AD.O. 10 9 2 5 20 41-28 1.25 R.C.H. 10 9i 6 19 37-37 1.18 V.U.C. 17 8 4 5 20 49-44 1.17 H.F.C. 17 84 5 20 40—30 1.17 H.D.V.S. 16 7 4 5 18 44-45 1.18 Hilversum 17 7 2 8 16 39—45 0 94 Aihx 17 6 2 9 14 38—37 0.82 Storm vogos 18 4 12 10 28—42 0 55 U.V.V. 17 3 2 12 8 34-64 0.47 EERSTE KLASSE AM. II. doelp. Feijenoord 15 12 2 1 26 56-27 1.73 Blauw Wit 17 9 3 5 21 40-27 1.23 H. li. 8. 16 7 4 5 18 34-29 1 12 E. D. O. 15 7 2 6 16 36—26 1.06 V S.V. 18 6 6 6 18 33-34 1.- D. K C. 16 7 1 8 15 38-34 0 93 U.V.V. 17 6 3 8 15 36-43 0 88 Gooi 16 6 1 9 13 3337 O.fl Z.F.C. 17 5 3 9 13 37—42 0.76 Excelsioi 17 3 3 11 9 27-60 0.5 EERSTE KLASSE Afd. IV doelp. iresp. gew. gal; verl. pnt. voor teg. gom P. S. V. 17 13 3 1 29 58—21 1.70 Willem 11 16 8 5 3 21 49—30 1.31 M. V. V. 15 8 7 16 32—26 1.06 Eindhoven 15 6 3 6 15 27—28 1.— IS. A. L. 15 7 1 7 15 39—50 1.- Roermond 15 5 4 6 14 32—33 0.93 N. O. A. D 17 6 iO 13 3540 076 14. V, V. 17 5 3 9 13 33-48 0.76 Longa 15 4 3 8 11 34—42 0.73 Wilhelmina 16 4 3 9 11 28—49 0.68 In een meer spannenden dan f raaien wed strijd heeft Sparta een verdiende overwinning behaald dank zü haar betere technische capaci teiten. De Rotterdammers speelden over alle linies een beter combinatiespel dan de Racing- club, speciaal in de eerste helft. Toen waren de bezoekers verreweg het meest in den aanval; de middenlinie hield uitstekend verband tus schen voor- en achterhoede terwijl het samen- werd echter te ver doorgevoerd en daar op het juiste moment de finishing touch ontbrak en de Racing-achterhoede in goeden vorm bleek, is het verklaarbaar dat doelpunten uitbleven. De vleugelspelers brachten het ieder uitstekend op, vooral v. d. Welle die ICrom geheel de baas was. Wendt en Formenoy wisten echter van de ge boden kansen niet te profiteeren. Maar ook de Racing-voorhoede verstond de kunst kansen te verknoeien. Eenmaal rolde het leder langs het verlaten Rotterdamsche doel doch de thuisclub zag geen kans daar tastbaar resultaat uit te halen. Na de hervatting werd er iets fanatieker gespeeld. De strijd kreeg daardoor een meer spannend karakter. Sparta bleef domineeren en toonde wederom een beter geheel dan R. C. H. Formenoy passeerde na een kwartier in zijn eentje de Haarlemsche verdediging, Radsma liep te laat uit en de Rotterdamsche linksbinnen plaatste den bal in de touwen. (0—1). De Racing gaf zich niet gewonnen. Krom kreeg zijn ouden vorm terug en stuwde de voorhoede op. Bij een mooien aanval werd het leder ingeschoten, Co- hen redde, weer kwam de bal terug maar nu was het van Zwieteren die aan de Haarlemmers de illusie van een doelpunt ontnam, maar de scheidsrechter constateerde dat de bal de doel lijn reeds was gepasseerd, zoodat de partijen op gelijken voet kwamen. (1—1), Sparta begon nu een verwoed offensief en de Haarlemmers wer den tot verdedigen gedwongen. De Rotterdam mers begingen daarbij de fout R. C. H te eei ln te sluiten. Hachelijke momenten deden zicli voor maar steeds bracht een R. C. H.-been redding V. d. Welle miste een prachtige kans en Radsma wipte een kopbal van Formonoy nog juist over de lat. Geweldig werd de druk op het R. C. H.-doel. Prevost wist knielende een zeker schijnend doelpunt te voorkomen. Eindelijk open den de bezoekers 't spel en toen kwam ook het winnende doelpunt. De Ridder plaatste het le der naar Wendt die zich uitstekend had opge steld, een boogschot volgde dat Radsma die zich 'een eind voor zijn doei bevond, verraste en Sparta leidde met C. H. waagde hierna alles op alles. De geheele ploeg trok naar voren maar de Rotterdammers met de overwinning in gezicht, gaven geen krimp en het einde kwam tenslotte met onveranderden stand. Met een ploeg, waarin nog steeds van Kerk hoven ontbrak en waarin Smelt weer eens in de achterhoede speelde, heeft U. v. V. gepoogd par ti) te geven aan 'de Schiedammers, die .met één invaller (v d. Vaart) op de mldvoorplaats uit kwamen. Het ging aanvankelijk vrijwel gelijk tegen elkaar op in alles behalve fraai spel, waar bij wederzijds zeer slecht werd geschoten. Ein delijk, na een half uur spelens, zette van der Griendt het hoofd onder een goeden voorzet en het was 01. Geen tien minuten later deed aan de ov'ei-zUde Slingerlandt hetzelfde onder een door Oosting* voorgezetten Un.1 ©n do stand was 1 1 gelijk Zóó bleef het tot de pauze. Daarna tapten de Schiedammers uit een ander vaatje en in min der dan geen tijd was het 1—3 in het voordeel van H. D. V. S. door een keurig diagonaal schot van van der Griendt en een mooi schot van Nolet. Toen kwam er weer een opleving bij U, v. V., waar van Doorn midvoü'r was gaan spelen. In deze periode werd het .zonderlingste doelpunt, gemaakt dat we ooit zagen ter wereld komen. De Schiedamsche doelyerdediger lileld een bal en viel er boven op, van Doorn viel boven op den keeper, die den bal daardoor verloor. Eri terwijl van Doorn tegen den doelman aanlag, greep de Utrechtenaar met de hand den naast hem llggenden bal en hief dien doodkalm over Zijn eigèn lichaam en da.t van den Schiedammer- heen en legde het leder in het doel. En sehelds>- rechter Kapteyn beslistedoelpunt!" (2—3). Heel H. D. V, S, stormde op den scheidsrechter, af om die'meer dan eigenaardige beslissing te herroepen, doch deze hield voet bij stuk en wees naar het midden onder ironisch gejuich van het publiek. Tien minuten later, nadat van Dillen bij U. V. V. onklaar was .geraakt, en het spel. er niét zachtzinniger ,op was geworden, kopte: spil den Hoed het'vierde Schiedamsche doelpunt' langs Balt. Waarbij het bleef. Beide ploegen zijn compleet. V. U. C. neemt direct den aanval van de Haarlemmers over: hoe de thuisclub ook werkt, het gelukt niet de score te openen. H. F. C. heeft niet over for tuin te klagen, want wat Wamsteker, Baasbank en v - Meulen ontgaat, wordt door lat en pa len ge uden. Nadat Hendriks over en Klein naast heeft geschoten, krijgt eerstgenoemde het leder andermaal toegespeeld en nu heeft zijn schot succes. In de tweede helft is van eenig overwicht der thuisclub geen sprake meer en H. F. C. beheerscht vrijwel het spel geheel. Hoe wel de Haagsche achterhoede zich kranig weert, kan ze niet voorkomen dat de Ruiter den gelijk maker scoort. (1—1). Aanvoerder v. d. Zalm wij zigt dan de opstelling wat lang geen verbete ring blijkt want van eenig verband in den Haag- schen aanval is hierna geen sprake meer. Ais het achtertrio der Hagenaars even weifelt be zorgt Mizerus den Haarlemmers' de leiding. (21). V. U. C. zet er dan nog even alles op om den gelijkmaker te scoren doch Wamsteker c.s. weten van geen wijken. StormvogelsA. D. O. 41. De thuisclub begint dadelijk enthousiast te spelen en het A.D.O.-doal ontkomt ternauwer nood aan een doorboring. Na 10 minuten krijgen de IJmuidenaars een strafschop wegens duwen. Quax slapt echter op meesterlijke wijze. Langza merhand komt A.D.O. er beter in en het spel gaat dan gelijk op. Een half uur is er gespeeld, als da rechter vleugel van de Hagenaars er van door gaat, een voorzet volgt, dien een Storm- vogelbaok kan wegwerken. HU laat echter den bal loopen, waarna van Oseh het leder krijgt, met een goed schot geeft hij A.D.O. de leiding (01). Om beurten trekken de ploegen ten aan val ,maar voor rust wordt niet meer gedoel punt. De gastheeren, die hun opstelling gewij zigd hebben, zijn in de tweede helft in de meer derheid. De gelijkmaker komt wanneer een Ha genaar een door Halkens even buiten het straf schopgebied genomen vrijen trap van richting verandert. 1—<1XJmuiden behoudt het beste van het spel. Het resultaat Is een fraai doelpunt van Halkens, die er alleen van door gaat en Quax het nakijken geeft. (21). Een half uur na de hervatting plaatst Boekelaar goed voor, waarna de Jonge onhoudbaar doelpunt (31). Even later vergroot van Tol met een goed schot den voorsprong (4d). Vermeld zii nog, dat bij A. D. O. W. Tap weer meespeelde. Zijn schorsing is opgeheven. Ajax verschijnt met twee invallers, .Hilversum is voltallig- Na eenige wederzijdsche verkennin gen ondernemen de gastheeren eenige goed opge zette aanvallen. De Amsterdammers voeren dan het tempo op en hun aanvalslinie gaat, goed ge steund door de halfs, op het doel der gastheeren af. Van Deyk ziet leans op twee meter voor open doel nog naast te schieten, waarna Strijbosch het hem nadoet. Uit een strafschop weet laatstge noemde evenwel zijn fout te herstellen door on houdbaar te scoren (9—1). Ajax is nu sterk in de meerderheid. Bij een aanval schiet van Deyk tegen de lat, doch even later weet hij het net te vinden (02). Met dezen stand gaat de rust in. In de tweede helft zijn F. Huizinga en van Gelder van plaats verwisseld, hetgeen eenige ver. betering in de Hilversumsche ploeg bracht. De Amsterdamsche verdediging met van Kol aan het hoofd weet echter stand te houden. Wanneer Fokldng den bal goed voorzet, kaatst het leer aan den verkeerden kant tegen het hoofd van Windt, die hem onberispelijk in eigen doel depo neert (12). Daarna is Ajax weer aan het woord, maar zonder wijziging van den stand komt het einde. Blauw Wit't Gooi 5—1. Voorop een opmerking over de houding van de Blauw Wit-supporters tegenover enkele spelers van 't Gooi. Dat men 't op- den óverlöoper Ger- ritse niet begrepen heeft, is te verstaan al is ook ten opzichte van hem een publiek blijk geven daarvan niet op z'n plaats. Maar waarom men in 's hemelsnaam bulkte en loeide als Gorel maar een voet naar den bal uitstak, is ten eenenmale onbegrijpelijk. Deze forschgebouwde back heeft niet 't minste gedaan, dat zelfs maar den schijn van unfairness had. Unfair in hooge mate was daarentegen de wijze, waarop Lietzen en Delsen herhaaldelijk Gerritse afhielden. Onder die om standigheden was het bijwonen van den wed strijd geen onverdeeld genot; daarbij kwam dat dö temperatuur allesbehalve lente-achtig was en last not least, dat 't spel over 't algemeen weinig te beteekenen had. Slechts bij vlagen werd van Blauw Witte-zijdé aardig spel te zien gegeven, maar weldra verviel men weer in te peuterig ge doe, waar dé Goöische achterhoede voorts stand hield, verliep het eerste half uur vrijwel zonder spanning. Snel achtereen kwamen er toen twee doelpunten van de Zebra's, de eerste was een onnoodlg door Gorel veroorzaakte hoekschop, waaruit Ferwerda fraai inkopte, de tweede na een doorbraak van Smit (2—0. Toen veranderde het spel der Gooilanders en de verwachtingen op een aardlgen wedstrijd werden toegespitst, 't Lukte ook aanvankelijk en Gerritse wist met een aardig schot Schindeler, die op dat moment een onderonsje had mot Lietzen, te verschalken (2—1) Zoo was de stand bij de rust. In de tweede helft echiter was het overwicht van Blauw Wit zoo groot, dat de wedstrijd een zeer eenzijdig karak ter kreeg. De ruwheden in 't veld namen toe en toen Gerritse een strafschop miste, kon 't Gooi zich wel verloren achten al moet tot hun eer ge zegd worden, dat 't dit niet deed. De Hilversum mers hielden goed vol, maar 't baatte niet. Uit een schermutseling voor doel wist Smit den bal over de Gooische lijn te werken en na een hoek schop kopte Dorenbos Jr. het vierde doelpunt voor Blauw' Wit. Kort. voor 'het einde kon Fer werda den stand nog tot 51 opvoeren. H. V. V. neemt het initiatief en Jansen geeft vlak achter elkaar een tweetal lastige schoten, welke v. d. Windt ze.-r verdienstelijk houdt. Dan is het woord aan V. S. V. en alleen aan het keu rig verdedigen van v. Dijk onder de lat is het te danken dat doelpunten uitblijven. Aan den anderen kant houdt v. d. Windt een scherpen schuiver ten koste van een hoekschop uit zijn doel. De Granada weet even hierna door liet leder achter te werken een zeker doelpunt te vporkomen. De Koning geeft een prachtschot dat juist over gaat. .Lang ls. hierna; W S. V. in den aanval en dis HeyferinlËtris è'ëti schot l'öst, bulten het bereik van den doelman, is het de paal die redding brengt. H. V. V. heeft hierna get genheid de leiding te nemen doordat Heyerma het Ieder met de hand speelt en Jansen uit d strafschop onhoudbaar inschiet. (10). Als ev» daarna de geel-zwarten andermaal voor v. Hf Windt staan en de verdediging weifelt, vergroot Pasteurs Jr. na een voorzet van Snouck Hur- gronje den voorsprong. (20). In de tweede helft loopt V. S. V. hard van stapel en binnen vüf minuten ligt de bal achter van Dijk als Koning bi) missen van de Haagsche achterhoede een schot Inzendt (21). Nadat de thuisclub op fortuinlijke wijze aan meerdere tegenpunten is ontkomen, passeert bij een tegenaanval Sand- berg den bal naar Pasteurs, deze geeft door naar zijn broeder en de stand is 31. Enkele mi nuten voor het einde bij een scrimmage voor het Haagsche doel maken De Granada en Neuer- burg tezamen een punt in eigen doel (32». TWEEDE KLASSE Heel mager Is de oogst geworden, zoodat de serie verloren Zondagen weer met een ver meerderd is. Slechts een drietal wedstrijden kon doorgang vinden. Overmaas liet 't er lee- lijk bij zitten. Van een der zwakkere broeders B, M. T., kreeg zij een 51 nederlaag t© slik ken. Ook Gouda schijnt zich niet meer druk te maken, nu Fortuna reeds definitief de vette kluif heeft Ingepikt. Vandaar de 11 uitslag tegen Merwede. S. V. V. versloeg Neptunus met 40. Veel verandering in den toestand is er niet gekomen, wat de lijstjes wel uit wijzen. Afdeel lng 1IA gesp. gew. gel. verl. pt. v. t. gem. Xerxes 15 11 4 0 26 58—26 1.74 D. H. C. 17 13 3 1 29 82—29 1.70 O. D. S. 18 10 3 5 23 57—44 1.28 Overmaas 15 7 2 6 16 39—34 1.07 Quick 17 7 2 8 16 62—53 0.94 Unitas 16 6 3 7 .15 35—45 0.94 O 15 6 2 7 14 32—26 0.93 B.M.T. 15 6 0 9 12 38—65 0.80 Vlos 17 3 0 14 6 32—66 0.35 A. S. C. 17 2 1 14 5 24—71 0.29 Afdeeling IIB gesp. gew. gel. verl. pt. v. t. gem. Fortuna 17 13 3 1 29 18—32 1.70 Gouda 17 10 4 3 24 51—24 1.41 St. Hooger 14 8 1 5 17 35—40 1.21 S. V. V. 15 7 3 5 17 32—29 1.13 S. V. W. 17 7 4 6 18 39—43 1.05 C. V. V. 16 6 2 8 14 35—36 0.88 Merwede 18 5 5 9 14 42—55 0.78 R. F. C. 15 4 2 9 10 28—40 0.67 Neptunus 17 5 1 11 11 42—57 0.65 Hercules 16 4 0 12 8 29—55 0.50 S. V. Y.Neptunus 40 In het loegin combineerde de voorhoede van de Rotterdammers vrij aardig, in het doelge bied bleek het vijftal van Neptunus niet pro ductief. S. V. V. kwam er langzamerhand wat beter in en door een fout van A Meling werd zij ln staat gesteld door v. d. Most haar eerste doelpunt te fabrlceeren, dat spoedig door een tweede werd gevolgd. Neptunus toonde daarna een klein overwicht, maar zij was toch niet hij machte haar meerderheid in doelpunten uit te drukken. Na de rust nam de Schiedamsche vereeni- ging het spel geheel in handen en het gelukte haar door goed samenspel haar voorsprong tot 40 door Poelman te vergrooten. De voor hoede van S. V. V. was van goede hoedanigheid en van iedere kans, die zij kreeg, maakte zij èen goed gebruik. Het ls dan ook slechts aan het uitstekende verdedigen van Neptunus te danken, dat de score nog niet hooger werd op gevoerd. B. M. TOvermaas 51 De eenige wedstrijd, die voor de tweede klaa A doorgang kon vinden, was die tusschen B. M. T. en Overmaas. De Rotterdammers tore gen na hun nederlaag tegen A. S. C. de vorige week, ook nu weer met flinke cijfers klop. In den beginne ging de strijd vrijwel gelijk op en zag het er geenszins naar uit, dat de thuisclub zoo'n sprekende overwinning zou behalen. Nu dient dient evenwel gezegd, dat de Overmaas- sers met vier invallers naar den Haag waren getrokken, hetgeen voor hen dus en groote handicap was. B. M. T. speelde met twee inval lers. Na vijf minuten spelens opende Gogelijk van B. M. T. de score. Overmaas kwam daarna eenlgen tijd gevaarlijk opzetten, doch zij kon het doel der tegenpartij niet vinden, hoofdza kelijk een gevolg van slecht schieten. B. M. T. verplaatste het spel en spoedig had Klein met een fraai schot succes als het leder onder den vallenden doelman door ln het net belandt. Voor de rust werd er niet meer gedoelpunt. Van de aftrap af nam de voorhoede van B. T. M. het ledeir in de tweede helft mee en na fraai combinatiespel zag Versteeg zich voor de derde maal gepasseerd. B. M. T, bleef ln da meerderheid, doch het duurde nog geruimen tijd alvorens Klein jr. kans zag den stand op 40 te brongen. Na enkele vergeefsche aanvallen der bezoekers bracht de midvoor daarna den stand op 41. Het verdeire gedeelte van den strijd nam B. M. T. het spel weer in handen en Ver steeg zag zich daarbij nog eenmaal gepasseerd, zoodat het einde kwam met een verdiende over winning voor de Hagenaars. MerwedeGouda 11 Gouda was reeds direct ln het offensief, doch haar aanvallen konden, vooral door het gladde veld, niet naar behooren worden afge werkt. Een paar opgelegde kansen' werden hopeloos gemist. Merwede beet van tijd tot tijd flink van zich af, doch ook haar aanvallen misten den finisking-touch. Een kopbal van Ramhout belandde bulten liet latwerk en had zoo" zeker beter lot verdiend. Het einde van de eerste helft gaf een vrijwel gelijkopgaanden

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 5