VRIJDAG 26 APRIL 1929 UIT ROTTERDAM s SCHEEPSBOUW „FEIJENOORD" ROTTERDAMSCHE RECHTBANK. Huogere winst VERDERE SAMENWERKING MET ;i WILTON Aan het jaarverslag der N. V. Maatschappij voor Scheeps- en Werktuigbouw „Fijenoord" over 1928 ontleenen wij het volgende: In het begin van 1928 werden verkregen op drachten op een tweede recherchevaartuig tot bestrijding van den opiumhandel en op den romp c.a. voor het mailschip „Baloeran" van 4en Rotterdaimsohen Lloyd. De toenemende vraag naar schepen in het jaar 1927 bleef in het afgeloopen jaar niet be- Btendigd, waardoor de hoeveelheid werk een beperkten omvang behield, niet geheel voldoen de voor de capaciteit van ons bedrijf. Toen dan Ook in de tweede helft van 192S het ms. „Kota Gede" zijn voltooiing naderde, liep het aantal onzer werklieden van 1700 man terug tot ongeveer 1500 man. De oplevering van genoemd motorschip in September 1928 aan den Rotterdamschen Lloyd werd gevolgd door een nieuwe opdracht van deze maatschappij op eenzelfde schip, waarvan wij den houw van het casco uit practische over wegingen opdroegen aan Wilton's Machinefa briek en Scheepswerf. Het einde van 1928 en het begin van 1929 brachten onverwachts verandering in de wei nige geneigdheid tot nieuwen aanbouw. Ver schillende reedeTijen kwamen ongeveer tegs- lijkertijd met belangrijke aanvragen aan de markt. Als gevolg van deze groote toename van het werk heeft het aantal onzer werklieden op dit oogenhlik het cijfer 1900 overschreden. Het bedrijf is in dit jaar voldoende van werk voorzien. De samenwerking met de N. V. Wilton's Ma chinefabriek en Scheepswerf heeft volkomen voldaan. Zoowel hij laatstgenoemde maatschap pij als Fijenoord bestaat het verlangen om beide bedrijven blijvend voor gezamenlijke re kening nit tie oefenen. Voorgesteld wordt een dividend van 7 pet. (v. j. 5 pet.) uit te keeren. De winst- en verliesrekening over 192S staat: Debet voor: alg. bedrijfsrekening f (148.422), buitengew. onkosten f 13.744 (15.624), afschrijving op terreinen f 1.500 (2000), id. ge bouwen en hellingen f 13.500 (15000), id. werk tuigen f 10.000 (18.000), interest f (2.605), netto winst f 564.622 (111.551), waarvan: ver- nieuwings- en reservefonds f 365.000 (nihil), di vidend 7 pet. (5 pet.) f 140.000 100.000), divi dend- en tantièmebelasting, gratificatiën f 53.695 (11.126), onverdeelde winst f 5.927 (424): en Credit voor: onverdeeld saldo 1927 f 424 (3.291), Interest f 9.593 effecten, winst op verkoop en gekweekte rente f 6.155 (1.834), effecten, koersverschil met de beurs waarde f 285 (8.140), overboeking van aaudee- len f 6 (83), verjaard dividend f 75 (625), ex ploitatie panden f 483 (1.298), koersverschillen op rekeningen in vreemd geld f 523 al- gemeene bedrijfsrekening f 585.821 over boeking res. dir. belangen f (288.000). MUZIEKSCHOOL VAN „TOONKUNST" Tweede Leeraren-Soiistenconcert Fhonus Duseh, Hendrik Rijnbergen en Wil lem Feltzer zijn de mensohen geweest op den tweeden en laatsten lee r a ren -soliste navond van onze Toonku ns t'-M uziekschool im dit seizoen. Feltzer hoofdzakelijk door met de versterkte symphoale-orkesit-klasise een begeleldings-aoh- tergrond te scheppen bij het solo-spel van de twee hierboven eerstgenoemden. Het begon evenwel met een solo-nummer van de ortcest- klasise: de Jenaër Symphonic van Beethoven. Tegenover de vertolking kon mem niieit anders idiam vriendelijk gestemd zijn. 't Rlomlk heel wijselijk! eenlgermate voorzichtig, het was izuiver, netjes en glad en vrij muzikaal van voordracht. De begeleidingen van het tweede (pianoconcert in Bes (op. 19) en van het viool concert van Beethoven het was een heele Beethoven-avond hebben bijzonder groote voldoening geschonken. Feltzer zorgde er voor, dat het contact met de solo-executanten steeds gaaf bewaard bleef, dat er met nuance erring werd voorgedragen. Blijkbaar „durfde" het ensemble hier meer dan in de Jeuaër-Sympho- nie. Helaas waren er een paar hoorn-vlekjes In het Rondo van het viool-concert, doch groo- tendeels hebben de aanwezigen, die de Groote Dode zaal betrekkelijk matig vulden, volop ge degenheid gehad te comstateeren, dat de sym- (phon ie-orkeet-klasse onder haar sahooldiiirecteiur Wfllem Feltzer aanzienlijke vorderingen heeft mogen maken. Het tweede piano-oonoert, dat zoo geleidelijk (hit het rijtje van de vijf scheen te zijn uitge schakeld em als een mooi, melodieus naspel van Ludwl's Eerste Symphonic zon kunnen gelden, is door Pkons Duech fraai geacheveerd van techniek, in keurige parelende helderheid en dichterlijke gevoeligheid gespeeld. Hendrik Rijnbergen had het vtool-oomeert voor zijn re kening genomen. Volkomen gelukkig is hij daarmede niet geweest. De toon, die boven het mezzo-forte vrijwel voortdurend 'n scherp bij* luid had, kon vooral in het Allegro con brio moeilijk een atandvastigheid»ba&is vin den. t Was nu eens te hoog, dan weer te laag. Intusscfeen was de geheelè vertolking door Rijnbergen een proeve van goede, degelijke mu zikaliteit Het Adagio en Rondo brachten daar enboven aanmerkelijke intonatie- en zuiver heids-verfraaiingen. Met het tempo van het Rondo was moeilijk genoegen te nemen. Aan vankelijk leek het, of de voorzichtigheid van het begeleidende orkest zulk een rem op het Molto Allegro zette, doch weldra werd het dui delijk, dat de solist de man was, die hier het Rondo-karakter minder scherp deed naar vo ren komen. Voor de beide solisten en directeur Feltzer is er herhaaldelijk hartelijk geapplaudisseerd. EEN BUIT VAN ZEVENDUIZEND GULDEN Gisterennacht Is ingebroken in het pand van gebr. H. aan de Nieuwe Haven, waarin een frrossierderij van glas, porcelein en aardewerk la gevestigd. In het kantoor Is de brandkast geforceerd, pen porteleuille met zeven duizend gulden aan bankpapier vormde de rijke buit. Verder werd Êlles in het kantoor omvergehaald. DE VOORJAARSBLOEMEN- TENTOONSTELLING De lijst der bekroningen Gouden medaile aan: 1. Groep bloeiende groene heesters voor rotsbeplanting, Kon. Kweekerij „Terra Nova", Aalsmeer; 2. Botani sche decoratie groep bloeiende en niet bloeiende kasplanten, Rotterdamsehe Diergaarde, Rotter dam; 3. Decoratieve groep palmen, laurieren en bloeiende planten, Gemeente Rotterdam; 4. In zending orchideeën (in de serre), Theo Pau wels, Merrelbeke, België; 5. Groep orchideeën, H. Burgerhout, Voorburg; 6. Groep bloeiende cyclamen, D. Baardse Dzn„ Aalsmeer; 7. Collec tieve groep afgesneden bolbloemen. Bloemenvei ling „Flora", Rijnsburg; 8. Groep amaryllis, fa. Warmenhoven en Zn., Hillegom; 9. 25 etam- azalea's, F. K. Hartlieb, Rotterdam; 1.0. Nieuwe rhododendron, F. K. Hartlieb, Rotterdam; 11. Inzending afgesneden anjelieren, C. Engelman, Saffron Walden, Engeland; 12. Groep bloeiende hortensia's (eigen aanwinst), D. Baardse Dzn., Aalsmeer; 13. decoratieve groep bloeiende en nlet-bloelende planten, fa. G. J. Bier, Nieuwer- kerk; 14. Groep Prumus Cerasi hisakuri en rho dodendrons, fa. Ravensberg en Boer, Boskoop; 15. Decoratieve groep bloeiende en niet-bloeien- de planten, Gebrs. de Jong, Rotterdam; 16. Groep afgesneden rozen, D. Ravensberg, Bos koop; 17. Groep azalea mollis, rhododendrons en hortensia's, P. van Noordt en Zn., Boskoop; 18. Groep azalea mollis, genista's, acers en eenige magnolia's, fa. Felix-Dijkhuis, Boskoop; 19. Groep bloeiende azalea's, August Haerens et flls Mont St. Amand, Gent, België; 20. Groep hortensia's, Bloemen- en plantenveiling, „Utrecht en Omstreken', Utrecht; 21. Collec tieve groep bloeiende planten en seringen hy briden, D. Baardse Dzn., Aalsmeer. Kleine gouden medaille aan: 1. Groep afge sneden bolbloemen, N.V. L. en H. v. Staaldui nen, 's Gravenzande.; 2. inzending diverse rots- coniferen en rotsplanten, H. den Ouden Zn., Boskoop; 3. Groep bloeiende seringenstruiken, D. Keessen Czn. Co., Aalsmeer; 4. Groep afge sneden bloemen, Veilingsv&reeniging „West- land"; 5. „Brouwers" vazen gevuld met plan ten en roebeline, F. K. Hartlieb, Rotterdam; 6. Groep afgesneden anjelieren, Clingendaalsehe Anjelierenkweekerij te Clingendaal; 7. Groep in bloei getrokken seringen, D. Baardse Dzn., Aalsmeer; 8. Decoratieve groep bloeiende en niet-bloeiende planten, F. M. Bourgingnon, Rot terdam; 9. Collectie Vormhuxes, K. Koster, Boskoop; 10. Collectieve groep afgesneden rozen Coöp. Ver. der Boskoopsche Veiling, Boskoop; 11. inzending treurcerasus, coniferen en rotsco niferen (in de rotsgroep), P. J. C. Oosthoek en Co., Boskoop; 12. Groep cinneraria's, laburnums en bonte planten, F. K. Hartlieb, Rotterdam; 13. groep rhododendrons „Pink Pearl" F. K. Hart lieb, Rotterdam; 14. Decoratieve groep palmen- hortenia's en varens, A. de Haan, Rotterdam; 15. Nieuwe winterharde Japansche azalea's, C. B. van Nes Zo,, Boskoop; 16. Groepjes adian- thums, J. Bier, Moordrecht; 17. Groep blauwe en gouden regen, hortensia's en funkia's, F. K. Hartlieb, Rotterdam; Verguld zilveren medaile aan: 1. Groep succu lenten, Rotterdamsehe Diergaarde, Rotterdam; 2. inzending afgesneden bolbloemen, Bloemen veiling „Flora", Rijnsburg; 3. Groep bloeiende hortensia's, Gebrs. Guldemond te Boskoop en Kweekerij „Veldzicht" W, F. M. Hoefnagels te Lent; 4. inzending calceolaria's, fa. D. Spaar garen Mzn. en Zn., Aalsmeer; 5. Groep anjelie ren, L. J. van Deelen. Rijswijk; 6. Groep bloeien de malus scheldec^ri in pot gekweekt en in vollen grond gekweekt, G. Moleman, Gouda; 7. groep Moeiende begonia gloire de lorraine, D. Baardse Dzn., Aalsmeer; 8. groepje clnne- raria multiflora, Fr. Doorman te Lent; 9. groep nieuwe babyrozen (eigen aanwinst), G. de Rui ter, Hazerswoude; 10. inz. cinneraria's, fa. D. Spaargaren Mzn. en Zn., Aalsmeer; 11. Groep primula obconiea, Bloemen en Plantenveiling „Utrecht en Omstreken", Utrecht; 12. Groep cinneraria's, Bloemen- en Plantenveiling „Utrecht en Omstreken", Utrecht; 13. groep in bloei getrokken bloemheesters, G. Moleman, Gouda. Zilveren medaille aan: 1. inzending cacteeën geimporteerd uit Mexico, F. K. Hartlieb, Rot terdam; 2. rotsgroepje, H. de Lange, Rotter dam; 3. inzending reseda's, fa. D. Spaargaren Mzn. Zn., Aalsmeer; 4. een vaas gerbera's, Jac. de Ridder, Aalsmeer; 5. inzending Ameri- kaauscbe anjelieren, Emil Munz, Weiblingen; 6. Groep bloeiende azalea's in variëteiten, D. Baardse Dnz., Aalsmeer; 7. Groep rotsplanten, coniferen, erica's enz., F. Felix-Dijkhuis, Bos koop; S. Groep stamrozen (polyantha), fa. Ra vensberg en Boer, Boskoop; 9. inzending ealla's, fa. Lemkes en Zn., Alphen a. d. Rijn; 10. Col lectie afgesneden bloemen. Bloemen- en Plan tenveiling „Utrecht en Omstreken', Utrecht. Getuigschrift le klasse aan: 1. Nieuwe hor tensia Lindberg, D. Baardse Dzn., Aalsmeer; 2. polyantha-roos „Gloria Mundi", G. de Ruiter, Hazerswoude. Botanisch getuigschrift B. aan; 1. Brunsvigia josephinae ia bloei (zeldzaam), Rotterdamsehe Diergaarde. Getuigschrift toor cultuur aan: 1. Een cereus flaggellformus in bloei, G. J. Moleman, Gouda. Eervole vermelding aan: 1. Freesia's, N.V. Tuinbouwinrichting Enchantress v.h. H. Carlee, Haarlem; 2. Plantenserre, fa. K. van Nes, Boskoop. Dankbetuiging aan: 1. Collectie cycadeeën, Rotterdamsehe Diergaarde. Bronzen medaile aan: 1. inzending echeve- rla, sedum3 en eenige dwerg coniferen verdeeld in de rotsgroep J. Kool, Go.uda; 2. 25 horten sia's, etinceiant, F. Lemkes Zn., Alphen a. d. Rijn; 3. Groep cerasus hisakura, G. Moleman, Gouda; 4. Groep in Moei getrokken vertakte seringen, Andenken an L. Spath, G. Moleman, Gouda; 5. groep stamprunus in vollen grond en etruikprunus in pot. G. Moleman, Gouda; 6. Groep ealla's, C. van Schouwen, Ebsenhagen, Poeldijk; 7. Groep zonalert en sedums, fa. Hoef nagels, Veldzicht te Lent; 8. Groep primula purperklsse, rhododendron precox, bonte klim op, acers enz., gebruikt in den Totsaanleg, F. K. Hartlieb, Rotterdam; 9. Groep bloeiende hortensia's, G. Moleman, Gouda; 10. Groep rose spirea's, F. K. Hartlieb, Rotterdam. Getuigschrift van verdienste: 1. Hortensia „Zaailing 138", van D. Baardse Dzn., Aalsmeer levendig violet kleurig roee 4; 2. Azalea,, Mrs. Anco van Krugten", van P. v. Noordt en Zn., Boskoop, kleur koraalrood, vorm en stand der bloem is groot, goed gesloten; 3. Azalea chin. „Gebeimrat Gneist", van P. van Noordt en Zn., Boskoop, kleur is kreeftrood met koraal rood; 4. Azalea chin. „Lonnls Smit", van P. von Noordt Zn., Boskoop, 'kleur is kreeftrood, bloeirijk, kleine bloem; 5. Azalea chin. „Me vrouw G. van Noordt", van P. van Noordt en Zn., Boskoop; kleur licht oranje, vorm en stand der bloem groot; 6. Polyantha-roos „No. 19", van G. de Ruiter, Hazerswoude, kleur is Ileht lila-purper. (Zitting van 25 April). Geen „mooi"' misdrijf. De 39-jari'ge kantoorbediende E. C. v. H. ge detineerd, had in Januari in een plaatselijk blad een huwelijks-advertentie geplaatst. Zoo was hij in correspondentie gekomen met een Duitsche dame die hij onder allerlei voorspie gelingen en mooie praatjes 500 mark had weten afhandig te maken. Hij had zich ,nu terzake van oplichting te verantwoorden. Hij legde een volledige bekantenis af. Eerst had de trouwlustig© dp.,na© hem 250 mark gegeven. Hij was toen naar Berlijn gegaan, had met haar familie genoeglijke dagen doorgebracht, en later had die dame hem nog eens per tele- grafisohen postwissel 250 mark gezonden aan een adres te Utrecht, dat hij had opgegeven De president vond de behandeling van ver dachte in-gemeen Verdachte zeide in hoogsten nood gehandeld te hebben Hij had 12 jaar in het vreemdelingen liegioen gediend, was toen hier gekomen om werk te zoeken maar in twee maanden tijd was het weinige geld, dat hij bezat opgeteerd en een betrekking had hij nog niet Verdachte heeflt reeds 8 veroordeel,ingen achter den rug maar in den tijd dat hij in het Vreemdelingen legioen was had hij goed opgepast De reclasseerings-am'btenaar, de lieer Ten- nenbroek bleek over hem niet best te spreken. Toen verdachte na de voorloop ige hechtenis was ontslagen is geprobeerd hem ergens ge plaatst te krijgen. Inderdaad vond men een betrekking als hotelbediende voor hem, maar na 3 dagen was hij daaruit verdwenen. Nu is hij op de schrijfkamer, maar daar kan hij niet blijven. Het O. M. het wettig en over tuigend bewijs geleverd achtend, en het „geen mooi misdrijf" noemend, waaraan verdachte zich heeft schuldig verklaard, eischlte 1 jaar gevangenisstraf met last tot onmiddellijke ge vangenneming. De rechtbank na raadkamer gelaste de ge vangenneming op grond dat verdachte geen mid delen van bestaan heeft en geen Nederlander is. Valsclie cheque. De 44-jarige J. J. B. geboren in Olesön in Noorwegen doch wonende te Das Palmas, thans gedetineerd zou zich in Juni 1927 heib- ben schuldig gemaakt aan valschheid in ge schrifte. Hem was ten laste gelegd dat hij een cheque groot 64 pond sterling valschelijk heeft, opgemaakt ©n «nderteekend met de naam. teekeningeo van Riascoff en PaEars, respectie velijk directeur generaal en directeur van de Kreditna Bamka, en deze cheque ter verzdl- vering had aangeboden Mj de Nederlandsche Handelmaatschappij en daarvoor i,n ontvangst genomen had een bedrag van 775.36. Verdachte, die een volledige bekentenis af legde bleek ook in andere landen zijn kunst stukjes op dit gebied te hebben uitgehaald. Zoo was hij in Zweden ter zake van 3 derge lijke feiten veroordeeld tot anderhalf jaar dwangarbeid, welke straf hij tevens heeft ondergaan, terwijl in Noorwegen en Duitsch- land nog vervolgingen dagen hem zullen worden ingesteld. In Zweden Verdenkt men hem er van een groot bedrag, dat hij op dergelijke wijze verkregen hoeft te hebben verstopt, maar dat is niet waar, zei verdachte. Voor dit feit eischte het O. M. anderhalf jaar gevangenisstraf. De .verdediger mr. F. C. Oemer pleitte ver zachtende omstandigheden. Uitspraken 7 Mei. Een aRerzonderlingste opvatting. De 32-jarige reiziger N. v. d, B. gedetineerd bleek er een allerzonderlingste opvatting op na te houden. Hij was op kantoor bij de R. T. M. in een zeer ondergeschikte betrekking, en verdiende daar ook 'n zeer ondergeschikt loon. Maar in Februari ging Wj er toe over zich zelf loonsverhooging te geyen. Van de gelegen heid dat de bediende van de afdeeling rem. bounsementen even weg was maakte hij gebruik om 7 berichten van in casseering weg te nemen. Den volgenden dag schreef hij bij vijf daarvan de bijbehoorende kwitanties en droeg zijn ver loofde op het geld hij de R. T. M. te gaan innen. Deze heeft dit, geheel te goeder trouw gedaan en het geld aan hem afgedragen. Nu had hij zich te verantwoorden ten eerste we gens den diefstal en ten tweede wegens de valschheid in geschrifte. Een vervalsching, waarop hij zich op de aangegeven manier 262.95 had verschaft was hem ten laste ge legd. De president bracht hem het ongehoorde onder het oog, maar verdachte bleef er bij dat de maatschappij hem minstens 20 per week had te kont gedaan. Nadat de feiten door de getuigen verklaringen vaststonden eischte het O. M. waargenomen door mr. E. D. H. Schut ter 1 jaar gevangenisstraf. De verdediger, mr. A. Wolfsbergen meende dat de feiten gekwalificeerd moeten worden ais oplichting, zoodat ontslag van rechtvervol- ginig zal moeten volgen. Subsidiair vroeg pl. er bij de oplegging van straf rekening mee te hou den, dat verdachte nog straffen moet ondergaan. Diefstal en heling De 29-jarige schipper J. de W. en diens 25- jarige knecht G. B. G. hebben zich te verant woorden gehad wegens diefstal van 130 K.G. gerst van de hem ten vervoer toevertrouwde lading. Beiden bekenden. De gerst hadden zij voor 5.50 verkocht. Eiseh tegen de W. die ernstig misbruik ge maakt heeft van de vertrouwenspositie waarin hij geplaatst was 6 maanden gevangenisstraf en tegen G. dezelfde straf doch voorwaardelijk met een proeftijd van 3 j'aar. Tegen de kooplieden J. C. en A. C. S., beiden gedetineerd, die daarna wegens héling in deze gerst terechtstonden, eischte het O.M. 6 maanden gevangenisstraf ieder. Een aartsleugenaar. De 25-jarige f iets knecht P. J. v. H. recidivist en gedetineerd, die wegens verduistering van f 20 en een fiets ten nadeele van de firma D,e Lange hij wie hij een week In dienst was geweest, terecht stond bleek een aartsleuge naar te zijn. Hij bekende het feit en gaf zijn zucht tot llegten volmondig toe. De heer de Lange, ala getuige gehoord had ook verbaasd gestaan over zoo'n leugenaar. Zoo heeft M] zijn vader en moeder laten dood gaan, hoewel heiden nog springlevend zijn. Gezien het groote aantal veroordeelingen die verdachte reeds achter den rug had eischte het O. M. waar genomen door mr. J. Stoke 1 jaar gevan genisstraf. De verdediger mr. J. J. v. d. Berg, pleitte uiterste dementie. Uitspraken 7 Mei. R.K. SLAGEESP ATROONS-VEEEENIGING „ST. LAURENTIUS" Zondag 28 April zal deze vereeniging haar 10 jarig bestaan herdenken. Desmorgens zal door den Z.Eerw. Pater Rector Vogels (Geeste lijk adviseur) een H. Mis worden opgedragen in de Kapel van het St. Antonius Gesticht N. Binnenweg, waaronder allen leden met hun dames worden nitgenoodigd tot de H. Tafel te naderen. Daarna gemeenschappelijk ontbijt in Restau rant „Le Commerce" Gelderschekade. De dgg zal besloten worden met een feest avond in het St. Laurenshuis, N. Haven, waar aan de Slagerszoons-vereeniging „Jong St Laurentius" haar medewerking zal verleenen. BURGERLIJKE STAND. Aangiften van 25 April. ONDERTROUWD: A. Uoogenberg jm. 25 j. en E. J. B. Tobé jd. 24 j„ Lischplein 12. A. P. Baa;)ens jm. 26 j. en L. J. Plate jd. 34 j., Taandersstr. 101a- W. A. Barendregt jm. 26 j. en M. E. v. Leenen jd. 23 j., Moordrecht. J. C. Boef jm. 31 j. en A. Prins jd. 23 j., Patis- sanderstr. 15a. A. v. den Bogerd jm. 27 j. en J. M. Leijten jd. 23 J„ Blaardorpstr. 24b. C. M. v. Bommel jm. 26 j. en G. J. E. Binnendijk jd. 21 j., J. Gatsst117a. P. Broekhuizen jm.24 j. en J. Slegt jd. 24 j., Kettingstr. 67b. T- Buijs jm. 26 j. en J. M. de Kievit jd. 25 j„ Capelle a/d. IJi-sel. E. Eigner jm. 29 j. en K. S. Kirehner jd. 22 j., Oosterstr. 43a. M. P. Deense jm. 26 j. en K. Bos jd. 23 j., Beverstr. 22a- A. T. den Hoed jm. 22 j. en M. J. Men- gelkamp jd. IS j„ Hooglaodstr. 106. P. A. Janssen jm. 29 j. en W. S. Visser jd. 32 j., G. Scholtenstr. 110b. C. H. Kostering jm. 24 j. en G. S. Njjs jd. 22 j„ Nieuvvehaven 39b. C. W. Kras jm. 28 j. en P. v. der Linden jd. 32 J„ N. Boezemstr. 21b. H. J. Kuipers jm. 24 j. en G. Roest jd. 25 j., Grondheerendijk 45. H. Polak jm. 25 j. en W. Leest jd. 22 J., H. en L. Zwalusve. J. Prujjssers jm. 27 j. en W. v. Bommel jd. 28 j., 2e Jerichostr. 6t>. M. Riet- veldt jm. 30 j. en J. C. Meijer jd. 21 j„ Kerk hoflaan 70. P. P. S. de Vries jm. 29 j. en J. T. v. der Heiden jd. 19 j., Londen. M. F. v. den Berg' jm. 26 j. en J. M. v. der Veelte jd. 25 j„ J. Catsstr. 99b. L. A. Bouterse jm. 22 j. en N. Janse jd. 20 j„ Wolphaertsboclit 497a. H. v. Dillen jm. 20 j. en J. Knoop jd. 20 j., Wal- ravenstr. 16. G. P. v. der Gaas jm. 22 j. en A. C. Simon jd. 19 j., Meerdervoortstr. 41. P. J- T. de Haan jm. 25 j. en M. Sehefers jd. 20 j., Josephstr. 67b. L. v. Hassel jm. 22 j. en C. Brouwers jd. 24 j„ De la Reystr. 3a. M. H. N. Hessing jm, 24 j. en L. W. Schaaij jd. 26 j„ Adamshofstr. 24b. A. Hijder jm. 26 j. en S. v. den Nleuwendijk jd. 23 j., Retlefstr. 22a. V. T. Jansen ges. 40 j. en C. Maurer ges. 39 j., Eendrachtsstr 75b, W. F. Kalkman wed. 42 j. en J. IJ. Gijzen wed. 43 j., Thoolenstr. 5a. J. G. Kloosterziel jm. 24 j. en J. Blom jd. 23 j., Tweeboschstr. 78b. J. A. J. Kokje jm. 22 j. en J. A. J. de Vos jd. 22 j., Kruisstr. 53b. C. Ober jm. 29 j. "en M. S. v. der Sluijs jd. 21 j„ Aitjehstr. 5.0a. A. Rijsdijk ges. 28 j. en H. G. Geens jd. 20 j„ Blolvlandstr. 26a.D. Smit jm. 23j.en M. S. Pimmelaar jd. 19 j., Snoekstr. 12a, J. Suvaal pm. 24 j. en N. v. den Blink jd. 19 j., Putsehelaan 30a, T. Terlouw jm. 23 j. en M. v. Gelder jd. 20 j„ Wilgeweerd 19. J. L. Timmers ges. 38 j. en J. A. Hespe wed. 45 Leliestr. 20a. T. Vermü jm. 20 j. on A. W. Venes jd. 18 j., Sumatraweg 15b. C. Verweij jm. 27 j. en J. Vink jd. 27 j„ Sophiakade 22b. J. P. v. Waterschoot jm. 25 j. en M. H. C. Cóöisen jd. 24 j., Hontenlsse. D. v. Wijn gaarden jm. 21 j. en J. W. Schoonbrood jd. 23 j., Frederikstr. 2. J. F. Otte-n jm. 27 j. en M. T. Osterlcamp jd. 26 j„ W. Pyrmontlaan 10. W. J. Kruithof jm. 28 j. en J. Munne jd. 27 j„ Hillelaan 19. H. B. v. der Puijl wed. 34 j. en M. H. B. Haspers jd. 32 j„ Ljjnzaadstr. 4b. E. van Zanden jm. 25 j. en L. A. Warnaar jd. 19 j., Ged. Slaak 39b. B. van der Laan jm. 28 j. en C. A. van de Pol jd. 20 j„ Wijnha ven 120b. H. Reitsma jm. 26 j. en B. M. Michel ges. 30 j., Hollandschëstr. 86. A. de Haaij wed. 50 j. en M. H. Düsing wed,40 j., IJsclubstr. 52a. I. Schaap ges. 29 j. en J. M. Lucas jd. 25 j., Hillegersberg. H. Grtineveld jm. 31 j. en J. Bol jd. 23 j., Heemraadsstr. 35a. K. Kleijn jm. 27 j, en L. de Koning jd. 31 j., Barendrecht. K. de Voogi ges. 26 j. en P. Luca ges. 25 j., Vlietkade 59b. C. P. Blink- hof ges. 48j. en H. C. Vergouwe jd. 39 j., Den Helder. J. H. Lubking jm. 19 j. en J. v. der Graat jd. 19 j„ Pleretstr. 5c. G. Korendijk jm. 28 j. en C. II. v. der Rejjden jd. 24 j., Rid derkerk. W. Mientjes jm. 35 j. en S. Kra nendonk jd. 24 j., Rechth-laan 18b. J. Tim mer» jm. 31 j. en L. Maljers wed. 28 j., Gashou- derstr. 32b. B. W. Touw jm. 22 J. en A. C. v. Oosten jd. 22 j., 2e Schansstr. 53a. J, H Engel jm. 27 j. en K. Ruck jd. 24 j., Noordplein 30a, W. Westbroek jm. 24 j. en M. W. J. Sonnevelt jd. 20 j„ Driebergen. C. Sintnico- laas jm. 33 j. en J. Dijkstra jd. 29 j., Lombokstr. Sb. D. Verzijl jm. 29 j. en R. Havelaar jd. 34 j., Feijsnoorddijk 85a. O. H. Klein jm. 27 j. en M. Schmidt jd. 28 j-, Tolhuislaan 41a. J. G. M. Lamberts jm. 28 j. en B. Tonis jd. 25 j., Spiegeln. kade 2liar AV. A. Romijn jm. 23 j. en D. H. de Boer jd. 27 j., Eindhoven. H. P. Ambaum jm. 29 j. en A. M. J. Lachenicht jd. 30 j.. Den Helder. S. Koers jm. 27 j. en M. E. v. der Horst jd. 24 j., Hang 36a. T. M, Hofman jm. 26 j. en G. Bakker jd. 24 j., Slie- drecht. H. Burger jm. 23 j. en C. Schilperoort jd. 23 j., Amsterdam. L. G. Donker jm. 29 j. en W. de Witte jd. 25 j., Plantageweg 61b. M. A. v. Galen jm. 29 j. en J. van Eek jd. 22 j., Delft. P. v. Herk jm. 24 j. en E. v. Rosse jd. 25 j., Bloemstr. 59c, C. IL Hollanders jm. 27 j. en N. Kuurstra jd. 25 j., AVaterloostr. 75a. A. de Klerk jm. 31 j. en A. J. Noorlander jd. 29 j., Zwaanshalskade 391b. P. M. Schollaart jm. 28 j. en C. J. v. d. Haak jd. 27 j., Noord einde lib. W. Stok jm. 27 j. en G. Molenaar jd. 25 j„ Meekrapstr. 35a. H. Stolk pm, 20 J. en J. W. AVillegers jd. 21 j., Ooolschestr. 96. T. Terhell jm. 28 j. enH. R:odhorst jd. 30 j„ Vredenoordplein 27b. M. J. v. Toorenburg jm. 29 j. en J. A. v. Es jd. 25 j„ Schooterboschstr. 10b.F. J. Baart jm. 24 j. en M. Nortier jd. 17 j., B. Huetstr. 53a. A. A. Bol jm. 21 j. en J. H. Mast jd. 22 j., Delftschestr. 27. S. Brouwer wed. 54 j. en M. Binnekade wed. 52 j., Schiedam. L. Deurloo jm. 25 j. en A. de Rooi) jd. 21 J., Cronjestr, 55a. J. J. Dirks jm. 27 J. en J. E. C. Mandos jd. 24 j„ Hartmansstr. 415. H, v. Dulvenboden wde. 48 j. en L. T. C. de Krieger jd. 34 j„ P. Hendrikstr. 25. J. J. Ernst jm. 26 J. en J. AVinsveen jd. 22 j., Laan- zichtstr. 12b. K. v. der Graaf Jm. 19 j. en J. T. Zuiidendorp jd. 20 j„ Zuidpoldorstr. 26b. L. A. Hage Jm. 32 J. en H. C. Jonkers jd. 25 J., I. Huberstr. 133. - D. Hertogs jm. 20 J. en A. Looi) Jd. 18 J., Dierg. singel 43b. L. Hejjermans jm. 30 j. en A. B. Merkx jd. 25 j., Tcchtstr. 80c. A. S. in 't Hout jm. 25 j. en G. Reitsma jd. 21 j., Plillegersberg. p. A. Jonker ges. 57 j. en H. Bosman ges. 53 j., Zw. Paardenstr. 60b. H. v. Kleef jm. 21 j. en J. J. M. G. Davids jd. 19 j., I-Ieerjansweg 55. J. Oomes jm. 54 j. en J.A. P. v. der Gaag wed. 49 J„ B. Roosstr. 5a. G. J. Smulders jm. 34 j. en H. L. H. Kloppert jd. 33 j., Frederikstr. 178. A, J. Taffijn jm. 26 j. en M. A. Braun jd. 23 j., L. LtJnstr. 41a. L. Voogt jm. 23 j. en E. Barendse jd. 31 j., Oostmaasstr. 51b. J. J. Vrijdag jm. 34 j. en M. A. C. Beuger jd. 23 j., Crlspijn'laan 23a. C. v. der Wal jm. 22 J. en J. M, A. C. Vonk jd. 21 j., Schiestr. 3b. J. v. der Wel ges. 54 J. en D. Klok ges. 38 j.. Hofdijk 20-4b. J. F. T. Companus jm. 37 J. en C. A. Steens jd. 30 j., Schiedam. NAAMLGOZE VENNOOTSCHAPPEN Met nummer 80 van de.Stct. zijn verzonden afdrukken van de akten lietrM'feiide de vol gende nc&mlooze vennootschappen: no. 1619 Motorschip Zwaluw, te Capelle aan den Used; no. 1632. Cultuur Mij. ,,-le Lirapons*" te Rotterdam. N ET)ERI-A NDSCH E HANDELS- HOOGE,SCHOOL ROTTERDAM, 25 April, bcfïompve.rd lot doctor in de handelswetenschap de heer Tan Tong Joe, geb. Pekalongan (Java), op proef schrift „Het internationale Opium probleem'' eu stellingen. Geslaagd voor het exameu handeis- economie de heer W. Gill èn voor het candi- daatsexamen handelswetenschap de heeren J. A. van Rossum en A. M. de Lange. OMLEGGING VAN TRAMLIJNEN. In verband met werkzaamheden der afdee ling bestrating, zullen met ingang van Vrijdag 26 April a.s. de trams van de lijnen 10„ 11 en 14, de Zomerhofstraat tot nadere aankondi ging niet kunnen berijden en als volgt worden omgelegd Lijn 10, komende uit de Jacob Catsstraat, rijdt over een nieuw gelegde boog van de Zo- merhofbrug den Noordsingel op en verder Hof- dijk-Strooveer enz. De lijnen 11 en 14, komende uit de richting Bergweg, rijden den geheelen Noordsingel- Hofdijk-Strooyeer enz. In tegenovergestelde richtingen rijden deze lijnen hun gewone route, zoodat de Hofdijk in beide richtingen weder be reden wordt. BUSLICHTING MAILDIENST. Laatste buslichtingen, resp. laatste aanbie dingen van aanget. stukken aan het hoofdpost kantoor te Rotterdam. Nederl. Oost-lndië: 1 Mei zeepost s. Tambora via Rotterdam 11,00 voor gewone en 30 April 20.00 voer aanget. stukken; 2 Mei mail s. Prin ses Juliana via Genua 6.00 voor gewone en 1 Mei 20.00 voor aanget. stukken; 2 Mei Britsche tnail s. Macedonia via Marseille 13.30 voor gewon en 13.00 voor aanget. stukken. Niet aanget. stukken voor Ned. Óost-lndië, alsmede voor passagiers en bemanning van het s, Prinses Juliana te Genua kunnen worden af gegeven aan het postrijtuig van den trein, die 2 Mei 7.09 van het Maasstation vertrekt. Stukken voor passagiers en bemanning van het s. Prinses Juliana behooren voorzienl te zijn van 2 elkaar snyd.ende lijnen, van den een en hoek naar den anderen. Postpakketten voor bovengenoemde bestem mingen per Nederland-Exprress verzonden op 2 Mei. kunnen aan het hoofdpostkantoor uiter lijk worden aangeboden tot 1 Mei 20.00 uur. Suriname: 8 Mei mail s. Perou via St. Nazaira 8.00 voor gewone en 7 Mei 20.00 voor aanget. stukken Curasao, Aruba, Bonaire, Saba, St. Eustatius en St. Martin (Ned. gedeelte), 3 Mei zeepost s. Simon Bolivar, via Amsterdam 1.30 voor ge wone en 2 Mei 20.00 voor aanget. stukken. Curasao, Aruba, en Bonaire: 3 Mei mail s. Simon Bolivar via Amsterdam 1.30 voor gewone en 2 Mei 20.00 voor aanget. stukken. Saba, St. Eustatius en St. Martin (Ned. ge deelte), 20 April mail s. Re de France via Ply mouth 9.00 voor gewone en 8.30 voor aanget. stuuken. Vereen, Staten van Noord-Amerika, Canada en Mexico: 29 April s. He de France via Ply- mouht 9.00 voor gewone en 8.30 voor aanget. stukken en via Hoek van Holland/Plymouth 21.00 voor gewone en 20.00 voor aanget. stukken; 1 Mei s. Majestic via Southampton 9.00 voor ge wone en 8.30 voor aanget. stukken en via Cher bourg 18.30 voor gewone en 18.06 voor aanget. stukken; 3 Mei s. Berengaria via Southampton 9.00 voor gewone en 8.30 voor aanget. stukken en vla Cherbourg 18.30 voor gewone en 18.00 voor aanget. stukken. Rio de Janeiro (Brazilië), Santos (Brazilië), Argentinië, Bolivia, Chili, Uruguay en Paraguay 30 April s. Asturias via Southampton 9.00 voor gewone en 8.30 voor aanget. stukken; 1 Mei s. Asturias via Lissabon 18.30 voor gewone en 18.00 voor aanget. stukken; 2 Mei s. Massilia via Bor deaux 18.30 voor gewone en 18.00 voor aanget. stukken; 3 Mei s. Massilia via Lissabon 18.30 voor gewone en 18.00 voor aanget. stukken; 4 Mei s. Cap Polonio via Lissabon 18.30 voor gewone en 18.00 voor aanget. stukken. Pernambueo (Brazilië) e n Bahia (Brazilië): 1 Mei s. Orania via Amsterdam 1.30 voor gewone en 30 April 20.00 voor aanget. stukken; 3 Mei s. Orania via Lissabon 18.30 voor gewone en 18.00 voor aanget. stukken; 9 Mei Arlanza via Southampton 7.45 voor gewone en 8 Mei 20.00 voor aanget. stukken. Barbados, Trinidad en Venezuela: 3 Mei s. Simon Bolivar via Amsterdam 1.30 voor gewone en 2 Mei 20.00 voor aanget. stukken, daarna via Engeland, dagelijks. China, Hongkong, Japan en de Philippqnsche eilanden via Moscou en Siberische spoor 1 en 3 Mei 17.30 voor gewone en 17.00 voor aanget. stukken: 5 Mei 1.30 voor gewone en 4 Mei 18.00 voor aanget. stukken. Syrië via Stamboul, Adana, Aleppo 28 April 20.00 voor gewone en 27 April 18.00 voor aanget. stukken; 1, 2 en 4 Mei 1.30 voor gewone en 20,00 vorigen dag voor aanget. stukken. Mesopotannië (Irak) via Stamboul-Adana- Lamascus: 28 April 20.00 voor gewone en 27 April 18.00 voor aanget, stukken; 2 Mei 1.30 voor gewone en 1 Mei 20.00 voor aanget. stukken. Britsch-Indië, Siam en Penang: 2 Mei s. Mace donia via Marseille 13.30 voor gewone en 13.00 voor aanget. stukken. Ceylon: 2 Mei s. Prinses Juliana via Genua 6.00 voor gowone en 1 Mei 20.00 voor aanget, stukken; 2 Mei s. Orvieto via Napels 16.00 voor gewone en 15.30 voor aanget. stukken. Singapore: 2 Mei s. Prinses Juliana via Genua 6.00 voor gewone en 1 Mei 20.00 voor aanget. stukken; 2 Mei s. Macedonia via Marseille 13.30 voor gewone en 13.00 Voor aanget. stukken. Egypte: 30 April per Italiana di-Servizi Marit- timi via Napels 8.00 voor gewone én 29 April 20.00 voor aanget. stukken; 1 Mei per Italiana di Servizi Marittimi via Napels 8.00 voor gewone en 30 April 20.00 voor aanget. stukken; 2 Mei per Lloyd Triestino via Brindisi 8.00 voor ge wone en 1 Mei 20.00 voor aanget. stukken; 2 Mei per s. Prinses Juliana via Genua 6.00 voor gewone en 1 Mei 20.00 voor aanget. stukken; 3 Mei per Lloyd Triestino via Brindisi 8.00 voor gewone en 2 Mei 20,06 voor aanget. stukken: 6 Mei per Messageries Maritimes via Marseille 7.45 voor gewone en 4 Mei 18.00 voor aanget. stukken. Canarische eilanden: 1 Mei s. Orania via Am sterdam 1.30 voor gewone en 30 April 20.00 voor aanget. stukken; 3 Mei s. Orania via Lissabon 18.30 voor gewone en 18.00 voor aanget. stukken Oost-Afrika (Kenya, Uganda, Zanzibar en Tanpanjikagebied)3 Mei s. Njassa via Genua 8.00 voor gewone en 2 Mei 20.00 voor aanget. stukken. Unie van Zuid-Afrika via Southampton per Windsor Castle: 2 Mei via Viissingen 9.00 voor gewone en 8.30 voor aanget, stukken; 2 Mei via Hoek van Holland 21.00 voor gewone en 20.00 vodr aanget. stukken. Australische Statenbond: 2 Mei s. Orvieto via Toulon 13.30 voor gewone en 713.00 voor aanget. stukken. Nieuw-Zeeland (Wellington): 3 Mei s. Beren- garia'Makura via Southampton (San Francisco 9.00 voor gewone en 8.30 voor aanget. stukken mi via Cherbourg/San Francisco 18.30 voor gewone en IS.00 voor aanget. stukken.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 2