NEDERLAND VERLIEST VAN Maandag 6 Mei 1929 Tweede Blad Pagina 1 DEB1E EN VAN DIK MEULEN. EEN WEDSTRIJD MET ZEER VARïEERENDE PERIODES. DE FATALE STRAFSCHOP TWEE SCHIER ONNEEMBARE FORTEN: -o- DOOR EEN NIET TE CONSTATEEREN OVERTREDING VAN v. HEEL DE ELFTALLEN. DE WEDSTRIJD. ANTWERPEN—ROTTERDAM -0- -O- ALGEMEENE INDRUKKEN Het tafereel Is al duizend maal beschrevende lawine van oranje en rood-wit-blauw bestrilcte Nederlanders van boven, maar vooral van onder den Moerdijk, die zich gemeenlijk op België- Holland-Dag over Antwerpen pleegt uit te stor ten, en aan die havenstad dan zulk een onge meens kleur en charme geeft. Er waren er ge komen reeds Zaterdag, maar het gros verscheen op Zondag, aangevoerd door speciale treinen Er waren er met dure en minder dure wagens, groote auto-cars, allen gewikkeld geweest in de gebruikelijke race om de pont, met meer of min der succes. Het elftal is ook eerst Zondagmor gen gearriveerd, doch als gold het een Cup Final-team zijn verblijfplaats was geheim ge houden, om overlast voor de spelers te vermij - 'Jen Het hush-hush-systeem was tot in de per- Sectie doorgevoerd! In tegenstelling met vorige jaren werd deze Ontmoeting gespeeld op het oude Olympische Stadion (Beerschot-veld) dat 20.000 man minder bergen kan het Deurne-terrein, maar tenminste voor een fatsoenlijk mensch met normale ver voermiddelen bereikbaar is. Dit zal anders waar schijnlijk de laatste maal wezen dat de tradi- tioneelo België-Holland-match in Antwerpen wordt gespeeld, want als de volgende week de Koninklijke Belgische Voetbalbond besluit om alle internationale wedstrijden in Brussel te spelen, zal Brussel als tegenprestatie dadelijk een stadion gaan bouwen voor 80.000 toeschou wers en wordt reeds het volgend jaar dat Sta dion in gebruik genomen. Die laatste vertooning op dezen grond is ge worden een wedstrijd met zeer varieerende jjeriodes. Een enthousiast begin, met daarna een f .slapping en veel ping-pong-voetbal, tot tien jrnnuten voor de pauze, toen er ineens een heilig Vuur vlamde, in welker hitte België's eerste doeltreffend schot werd afgevuurd. Men had misschien gevreesd dat men na de hervatting weer ingedommeld zou zijn, doch neen, ook toen knetterden de kartetsen en pangden en knal den van weerszijden de schoten, werden er ko gels afgevuurd door de machine-geweren: Brai- ne en Bakhuys. Doch daar stonden twee schier onneembare forten, Debie en van der Meulen, die zich hielden als Verdun. Wel trof een schot van België's doel, maar ook Nederland liet zich in deze periode, waarin het bliksem-licht niet van den hemel was, niet onbetuigd en de vesting van Debie was een gewillig mikunt voor onzen aanval en de belooning, door een treffer van Bakhuys, kwam niet onverwacht en niet onver diend. Dat was het hoogte-punt van den kamp, toen was de vonk er! En dergelijke salvo's aan beide zijden hadden zonder twijfel ook in het verdere verloop van de schermutselingen resultaat opgeleverd, als Doch toen kwam de strafschop, de fatale. De scheidsrechter en hij alleen constateerde een overtreding van van Heel, en Raymond Braine velde het vonnis. Dit was de aanvang van de derde periode: het inzakkend kaarten-huis oftewel het uitgaande waxine-lichtje. De strijd was gestreden met alle heftigheid op zijn hoogte-punt, maar na dien vraagteeken-strafschop was het dan ook meteen finaal afgeloopen en vervielen we weer in het heen-en-weer getrap, zonder zin, zonder doel. Holland had den strijd verloren, en man voor man voelde het. België wist zich winnaar. De ro^de duivels speelden zelf-bewust verder, maar dot laatste kwartier zal geen indruk griffen in onze geheugens. Het snel wns er heusch niet lltUiLL Eli S.s tie strijd gevoerd tot in alle finesses, prettig, vriendschappelijk, en wij kunnen er slecht:, verheugd om zijn. Alleen Landaal viel zoj nu cn dan oen beetje uit den toon. Zijn spel droog soms oen onbeholpen cn tevens onprettig karakter, wat niemand past, en zeker een debu tant niet. doch het publiek nam er niet te veel aanstoot aan. Do enkele maal, dat de massa „ociiii-do", ging het steeds tegen den scheids rechter, die wel schitterend floot, omdat hij een pracht von 'l fluit had, maar niet omdat hij op Jtusto cn oordeelkundige wijze ingreep. Men kreeg van dezen Brit tnr. lludd soms den indruk dat bil graag «aar zijn cig.cn.solo luisterde en daardoor heeft hij dat laatste kwartier den wed strijd meer bedorven dan hij door den vermeen den strafschop al gedaan had. n groote trekken kunnen we tevreden zijn o.r-r het Oranje-elftal, maar het verdiende een nederlaag. Nimmer leken de onzen het winnen de team. en steeds waren de Belgen sneller, als bliksem-flitsen: zij plaatsten ook beter en tel- jleu zij minder zwakke plekken. Die zwakke plekken waren voor Nederland van den aanvang af fnuikend en zij zijn dat niet te boven geko men, ook niet in de railly na de rust. 1-Iet begon ai niet een paar mistrappen van Wamsteker, en desa speler raakte daardoor zóó zijn zelfver trouwen kwijt, dat van Kol te werken had voor twee. Wamsteker, hoe schitterend in zijn eigen Vereeniging ook, was hier slechts zelden een barrière voor Didens, Moeschal en Raymond Braine, trapte herhaaldelijk hiaten in de lucht en heeft zich geen moment los kunnen maken van die akelige planken-koorts, die méér club- sterren een snellen internationalen dood heeft doen sterven. Vrijwel hetzelfde geldt voor van der Griend, met deze clementie, dat hij wel veel, maar zelden bruikbare centers kreeg. Ook Tap heeft, onduiks zijn permanent weder-optreden in het Nfderlandsche elftal op alle denkbare voorn- .ntsen, een volgende herkiozing niet gerechtvaardigd. Zijn dribbel-pingel-om- draaien-methode past niet in het kader van doorzetters als Bakhuys en Kools getoond heb ben te zijn. Er waren ook vele lichtpunten en van der Meulen noem ik op de eerste plaats. Hij moge dan een minder mooi speler zijn om in actie te zien, zooals een Debie, maar hij houdt ze! In die flash-light-periode heeft hjj op bijna boven- menschelijke wijze een paar kanjers uit alle richtingen en van alle afstanden onschadelijk gemaakt. Kranig, zeer kranig werk! Reeds ver meldde ik van Kol als één-mans-back, daar hij in de meest hachelijke momenten niet kon reke nen op volle assistentie van zijn partner. En voor. hem stond een middelmatige middenlinie, niet goed, niet slecht. Dat is nu juist het leelij- ke! Immers wii een elftal goed zijn, dan moet de middenlinie goed zijn. Van Heel was minder machtig dan anders, Ha.lle was vrij goed, van Kesteren was ook vrij goed. Maar een ster, zoo'n vent die je bij elke bedreiging triumphan- telijk met het leder te voorschijn ziet komen, neen, die huisde er niet in de middenmoot. Daarbij mankeerde het vooral aan het juist plaatsen van den bal, een zoo allos-beheerschen- de factor. Met genoegen hebben we Bakhuys weer aan het werk gezien. Hij is een opportunist. Een soort Woutje Buitenweg, maar dan wat langer. Deze Bakhuys is een speler die het spel snapt, die daarenboven handig is, niet veel ruimte noo- dig heeft om een center te geven en zoodra hü de kans schoon ziet, meteen een kogel afvuurt op de vijandelijke veste. Een dergelijk type is Kools, alleen misschien tets minder in kwali teit. Ook hij heeft menigmaal van een onbe waakt moment gebruik gemaakt om uit den hoek en in den hoek! te schieten en te vens marcheerde 't tusschen hem en zijn rechter buurman heel aardig. Landaal is in ieder geval een goed voetballer, wiens spel alleen nog wat gepolijst moet worden en daarbij vooral dient af te leeren met handen en ellebogen te werken. Het drietal Bakhuys-Kools-Landaal kan in elk geval op een eervollen wedstrijd terugzien, de malaise-periodes, waarin allen, zelfs de Belgen, deelden, natuurlijk buitengelaten. Die Belgen hadden wèl sterren. Een Raymond Braine te zien spelen is „a joy for ever." Altijd daar waar de tegenstander niet is, altijd het leder pasklaar vóór zich leggend, snel, juist en laag doorgeven naar een mede-speler en ten allen tijde gereed om een vlijmscherp schot te lossen! Razend vlug van denken, beschikkend over een flinke dosis intuitie, onmiddellijk daar naar handelend, is hij een voortdurend gevaar voor een vijandelijken doelman mede door zijn oordeelkundig opstellen. Dan een speler als Did- dens, kwiek, haast niet houdbaar voor een wat loggen achterspeler, en daartusschen Moeschal en erachter een spil als van Halme, tjonge, dat legt zulk een gewicht in de schaal! Schitterend wa3 ook Hooydonkx, eon Harry Denis-type. En het öUiio paard van stal gehaald: Debie! Maar een die in pracht-stijl en met een ongelooflijke bravour zich meester maakte van het leder, wanneer hot hem benaderde. De wind woei van twee kanten. Niet figuur lijk, maar letterlijk. De vlaggen wezen allemaal naar het veld, blijkbaar omdat het rondom be bouwd is en dus in een draai-kolk ligt. Derhalve was het winnen van den toss geen bijzonder voordeel voor van Halme en zijn volk. Om precies half vier stonden toen de volgende partijen slagvaardig: ruim te sijpelen toen het spel naar rato werd. Beide partijen speelden stuivertje-wisselen met den bal, die steeds van tegenstander naar tegen stander ging, welk soort voetbal oversloeg in een onbenullig ge-plng-pong, afgewisseld door een rekenkundige reeks van oud-bals, zoadat van Kol en van der Meulen als generaals op de bres hun commando's uitdeelden van „vlugger, lui!" en „schiet nou toch op, Wim!" welke termen u wel ongeveer en beeld kunnen geven wat er dat half uurtje op de Beerschot te genieten viel. Nu zij het gezegd, dat de Belgen, die in deze malaise- perlode de overwinning voor het grijpen had den, daarvan hardnekkig weigerden te profitee red Eenige hoekschoppen, door Holland te ne men, hadden evenmin een definitieve uitwerking. Toen Halle een door hem genomen vrijen schop pal op het hoofd van Kools mikte en deze keu rig in den doelmond kopte, waar Debie slechts met groote moeite kon redden, kwam er ineens weer wat leven in de brouwerij en werden de partijen wakker geschud. Het noodlottig gevolg hiervan was dat Diddens het op zijn heupen kreeg, langs de lijn rende, voorzette, en toen Raymond Braine door onzen rechts-back werd losgelaten, stond hij alleen voor van der Meulen en joeg het leder langs den doelman. (10.) Het eerste Belgische doelpunt. Vlak daarop kwam Tap in actie en het had geen haar gescheeld of hij had de partijen weer in evenwicht gebracht doch Debie voorkwam ver. dere ongelukken. Even voor de rust bracht Did dens het heele publiek nog eens overeind toen hij hard op van der Meulen inschoot, die wel stop te, ,maar niet meer weg kon werken, doch nu kwam van Kol ter hulp. In de koffiekamer en de wandelgangen van het Beerschot-Stadion was tijdens de pauze de groote vraag of de ontmoeting in het juist be sloten tempo kon worden voortgezet, maar de bevestiging ervan volgde al dadelijk. Eerst nam Moeschal van der Meulen onder vuur en daarna kogelde Kools precies in den hoek, maar Debie stopte méér dan schitterend. België vergroot den voorsprong. Toen Wamsteker, die in zijn maiaen-match al bijster onfortuinlijk was, weer mis-maaide, kreeg Raymond Braine den, bal te pakken; hij center de naar rechts en Vandenbouwheden raakte in duel met van Ileel. De Belgen appelleerden voor strafschop, doelt, toen de arbiter liet doorspelen, werd va"h een moment van verwarring door Van denbouwheden gebruik- gemaakt om keihard in te schieten, een doelpunt dat ook zonder het appel wel onvermijdelijk was geweest. (-20.) Zij, die gedacht hadden dat het Nederlandsch elftal nu den strijd gestreden en verloren zou hebben, vergisten zich deerlijk. De pret begon nu pas goed en het is eenvoudig ondoenlijk de tal- looze met keiharde schoten besloten aanvallen van weerszijden op te sommen. Bil een der vele Hollandse!)e stormloopen gaf Landaal door aan Kools, deze direct aan Bakhuys en in een on deelbaar vrij oogenblikje richtte de Zwollenaar precits in den hoek; Debie viel, stopte het leder met de vuisten, doch de bal had zooveel vaart, dat hy niettemin in de netten verdween. De staud 21, Het daagde in het Oosten! Snel verplaatste zich het spel aan beide zijden en de doelverde- digers hadden drukke momenten. Toen van Kol een moment weifelde weg te trappen loste Ray mond Braine altijd maar diezelfde Braine! van twee meter afstand een keihard schot dat van der Meulen meesterlijk stopte! Geen minuut later was het weer Debie, die een kanjer van Kools uit den hoek sleepte. Een strafschop tegen Nederland. Toen eindelijk de scheidsrechter den bewusten strafschop gaf tegen Holland, was de strijd ge streden. Braine schoot, zonder merkbare moei te, niettemin vrij hard en laag in den rechter- NEDERLAND: VAN DER MEULEN. (H.F.C) LANDAAL (A.G.O.V.V.) DIDDENS (Mechelen) WAMSTEKER (H.F.C.) VAN KESTEREN HALLE (H.B.S.) (Go Ahead) KOOLS BAKHUY3 (N.A.C.) (Z-A.C.) VAN KOL (Ajax) VAN HEEL (Feijenoord) VAN DER GRIEND (II.D.V.S.) TAP (A.D.O.) Referee: RUdd (Engeland) BELGIë. MOESCHAL (Racing) BOESMAN (Gatltc'se) HOOYDONKX (Excelsior) R. BRaINE (Beerschot) van halme (Brugge) DE jie (Racing) VANDENBOUWHEDEN (Brugge) VAN AVEBEKE (Beerschot) NOUWBN (Mechelen) P. BRAINE (Beerschot) DE JUNIOREN-MATCH In groote lijnen ga ik u het verhaal doen van dezen kamp die direct enthousiast begon, waarbij beide doelwachters al direct werk kregen. Het beloofde veel. Over een onverwachten verren snoei van Bakhuys ontfermde Debie zich, ter wijl van der Meulen als mikpunt diende voor een schot van Vandenbouwheden. Reeds namen de Belgen de overhand, doch de paar minuten dat dit overwicht duurde, lieten de heeren de eer van schieten aan elkaar over en werden we daaren boven getracteqrd op een serie mistrappen om van te rillen. Toen Wamsteker, die zich al da delijk thuis voelde als de meer en meer bekende poes in het pakhuis,, tot overmaat van ramp ook nog een vrijen schop wegens hands veroor zaakte! was het van der Meulen die een kei van Raymond Braine kalm en netjes onschadelijk maakte. We kropen door het oog van den naald toen diezelfde Braine ineens met den bal voor het Hollandsche doel opdook, doch zijn schot ging naast. Nóg was het voetbal goed. Bakhuys lcanjerde vlak over de dwarslat uit moeilijken stand. Tap schoot ineens hoog in en Kools loste een schot, maar Debie sprong, dook, viel, redde. Een miezerig regentje begon uit. het hemel- hoek, en van der Aleulen, wiens heele actie naar link3 gericht was, stond machteloos tegenover dezen goal, zoodat het den buitenstaander toe scheen of hij geen moeite deed het schot te stoppen, wat natuurlijk geenszins het geval was. Behalve een paar kranige safes van onzen keeper leverde het laatste kwartier niets bijzon ders meer op, en ik zal u derhalve een eentonig verhaal besparen. Het publiek verliet allengs het terrein en spoedde zich naar de diverse vervoer middelen, die hen standswaars berachten. De velen, die vroeg weggeloopen zijn, hebben niets gemist. Awei-zulle: de.„mênnekens van 'Oiiand" zijn verslagen. Maar overwonnen niet! Moeder, Iaat Uw kleintje niet over den grond kruipen Deze is vuil en stoffig en de kans, dat het vallen en zich bezeren zal, Is groot Een looprek, kinderbox, is een geschikte verblijfplaats. Zet deze neer op een zonnige plek tegen tocht beschermd en leg op den grond een moltondeken, met een schoon laken bedekt. GEZONDHEIDSRAAD. Nederland wint met 32. Vóór den titanen-kamp zagen we de bloem van beide naties de jeugd, nietwaar? ge wikkeld in een gezellig partijtje voetbal, hetwelk aanschouwd en geapprecieerd werd door een in steeds grooter aantal binnen-stroomend publiek, en de Instelling van deze ontmoeting van jonge menschen bleek weer eens te meer een aange name afwisseling te wezen voor de uit den aard der zaak steeds saaie ongevulde kwartieren, die de hoofd-kamp eertijds vooraf gingen. Bo vendien was er nog gramafoon-muziek, en tij dens de mooiste omhalen van Duif en de ver- vaarlijkste schoten van van der Vaart zong Galll-Curci haar hoogste melodie en zag je in verbeelding hoe Paul Whitemann zich uitsloofde voor zijn Jazz Band. Zoodat ik maar zeggen wil, dat zij, die 45 Franken neertelden voor een pracht-plaats op de „overdekte", met twee wed strijden één begeleid met luidspreker-muziek van Philips en één begeleid met een schitterende fluit-solo van Rudd wSAr ontvingen voor hun duiten. Het was een aardig spelletje „kicking" aan weerszijden, maar we hebben helaas ontbeerd dat fijne, verstandelijke voetbal, dat hersen-werk, waardoor vroegere wedstrijden tusschen deze uit de kluiten gewassen zonen des volks veelal zoo uitmuntten. Mooi combinatie-spel, systema tisch opgezette aanvallen, driehoekpasses of W- formatie, we hebben het niet mogen aanschou wen, Zoowel de jongens uit het Zuiden als die uit het Noorden demonstreerden een soort „soccer" waar je glad door heen keek, zóó door- zichtelijk was het, en waar elke te maken lichaamswending of elke been-beweging reeds van verre kenbaar was. De periode, dat men zich speciaal toelegde op schijnbewegingen, schijnt blijkbaar achter óns te liggen. De Hollandsche boys wonnen, maar de Bel gische deden zeker niet voor hen onder. Doch onder de Nederlandsche dwars-lat stond een keepertje dat tegen het einde twee zekere doel punten op meer dan buitengewone wijze voor kwam en die daardoor alleen reeds een groot aandeel had in de zege. In de achterhoede stond van Loon te maaien als een gras-machine, bij ontstentenis van van Renesse, welke niet ter plaatse verschenen was. Zijn buurman Koldewyn kwam niet aan het front, bleef op den achter grond. Er was een middenmoot, die sterk was in defensie, maar niet met de stormlinie mee optrok. Alleen de "Willem Twee-er de Leeuw verscheen alet alleen steeds op de bedreigde punten, maar hield bovendien keurig contact met zijn voorwaartsen, wat op deze laatsten enta meerend werkte, zoodat het groote gevaar voor België dreigde van onze rechter-flank. In het centrum van den aanval was van der Vaart van Hermes als gebruikelijk zeer gevaarlijk, maar door het gebrek aan zuiver positie-spel en het gemis van „georganiseerd overleg" kreeg hij zelden een bal vrij door zijn voeten gespeeld en bestond zijn aandeel in de winst slechts uit een keurig opportuniteits-goaltje, annex vele vergeefsche pogingen om door een wir-war van beenen de netten te ontdekken. Van den linker vleugel valt weinig te zeggen omdat de voeding slecht was en bovendien de IIB.S.-er Graafland na de rust onschadelijk werd gemaakt, terwijl zijn opvolger en clubmaat von Seecka niet ver mocht te treden in de voetsporen van zijn voor ganger, zoodat dit jeugd-elftal in die periode voel leek op een overigens zeer levendig schep sel, doch met een lam linker-handje. De Belgen waren zooals schijnbaar alle Belgen sneller. Je zou haast gaan denken dat het een optisch bedrog is, maar een onmisken baar feit is 't, dat Belgen, jeugd of volwassen, zich steeds schijnen te verplaatsen als verschie tende sterren. Zoolang ze niet aan het spel deel nemen loopen ze natuurlijk met een lauw gan getje, maar het leder is nog niet in de buurt of ze springen rond als verschrikte konijnen en nét zijn ze even eerder bij den bal. Dat ze het desondanks niet tot de cijfer-meerderheid wis ten te brengen, pleit voor onze stoere achter hoede. De ploegen waren deze: BELGIë: Corin Devos Hamers Verloof Mortelmans Lefevre Ruysschaert Voorhof Petit Frankignaille Verleyen O Graafland Schoemaker Van der Vaart Duif Alom Rieken Spaans de Leeuw Koldewyn van Loon Bouwman NEDERLAND: De Hollandsche broekjes speelden ln Oranje dito en witte chemises, de Belgen waren op z'n Belgisch: roode trui, zwarte pantalon. Daar men vergeten had een keepers-trui mee te nemen, speelde doelman Bouwman aanvankelijk in de zelfde tinten als de rest van het elftal, maar bij een expeditie op zoek naar truien ontdekte men iets in het llcht-hlauw zoodat daarna het kleuren-effect volledig was. Reeds na 10 mi nuten spelen dreef de Hollandsche aanval tot voor het Belgische heiligdom, waar vlak voor goal van der Vaart ln moeilijken stand het leder te pakken kreeg en met een draaibeweging schoot hij den lial Juist in den Tioek, waar de keeper hem menschelljkerwijze gesproken niet kon verwachten (01). De partijen hielden de balans op het nul-punt en weer tien minuten later werd zulks bevestigd door een doelpunt van België's rechtsbinnen (1—1). Vlak daarna vloog Duif weg en met een mooi schot werd de stand op 12 gebracht. Het zal acht minuten voor rust geweest zijn, dat een der Oranje- achterspelers een geheime hands veroorzaakte dat door den- arbiter genegeerd werd, doch de goede man kreeg berouw van de zonde en dertig seconden later l'loot hij voor een door niemand geconstatoerde overtreding, welk misdrijf volgens zijn zeggen binnen de fatale strepen zou zijn begaan, zoodat een strafschop volgen moest, welke door Voorhof werd ingekanjerd (22). In het volste bewustzijn dat hij den eenen blun der met een tweeden gecorrigeerd had, floot hij voor rust. De tweede helft bracht Holland de zege door een magnifieken kop-bal van den Quick-speler Schoemaker en door de reeds gemoreerde schit terende saves van den Philips-man Bouwman, daardoor blijkbaar geïnspireerd door den Phi- lipsloudspeaker letterlijk: His Master's Voice, nietwaar? welke staaltjes van durf en kunnen luide werden toegejuicht. Een aardige wedstrijd. Aardig, maar meor ook niet! Om den Maas- en Scheldebcker ROTTERDAM VERLIEST MET 4—1 Zaterdag werd te Antwerpen op het terreip van- Berchem Sport de jaarlijksche wedstrijd AntwerpenRotterdam gespeeld. Een groote me. nigte omringde het kleine terrein Even half vier stelden de onderstaande elf tallen zich op onder leiding van den Belgischen scheidsrechter van Praag. ANTWERPEN: Somers (Antwerp) van Ruijsseveld De Deken (Beerschot) (Antwerp) Pelsmaecker Meljado De Clercq (Beerschot) Ulens (Antwerp) (Beerschot) van Goethem (Berchem) Lodts (Antwerp) (Antwerp) Thijs (Beerschot) v d. Einde (Beerschot) Nolet (H.D.V.S. Barendrecht Pijl (Feijenoord) (Feijenoord) Scheffer Bul Sr. (H.D.V.S.) (Feijenoord) Sinke (Feijenoord) Koonings (Feijenoord) Den Hoed (H.D.V.S.) Dijke De Bruin (Feijenoord) (H.D.V.S.) Dekker (Feijenoord) ROTTERDAAI: Bij Antwerpen is dus Bastin, die heden reserve is van de Belgische ploeg, vervangen. Bovendien ontbreekt Stijnen voor wien Thijs speelde In den aanvang is het spel op het kleine en effectvolle terrein zeer onzuiver. Zoo zien wij b.v. de Bruijn eens royaal over den bal heen trappen, doch Dekkers kan gemakkelijk weg werken. Het spel beweegt zich hierna geruimen tijd voornamelijk op het middenterrein. Na ruim een kwartier spelen krijgt Pijl uit een voorzet van Nolet een goede kans om de score te openen, doch hij trapt tegen De Deken aan. Overigens wordt aan beide kanten herhaal delijk naast en over geschoten. Ulens slaagt er eindelijk in alleen voor Dek.- ker te komen, maar juist op het moment, dat lm zal schieten weet Bul den bal corner te werken. Kort hierop mist Dekker een hoog voor 't doel geplaatsten bal van Lodts. Nu echter schiet v. d. Einde hoog over. De Antwerpenaren krijgen in deze periode wel de beste kansen, want wanneer Lodts het leder vrij voor de Rotterdamsche goal krijgt verdach ten we andermaal een doelpunt maar nu ver knoeit de Antwerp-speler deze kans door hoog over te schieten. Het loopt al aardig naar rust', wanneer de score nog dubbel blank ls. Toch krijgen de Rotter dammers ook nog eens de gelegenheid de leiding te nemen. Uit een algemeenen aanval komt n.l. Nolet alleen voor Somers, die den goed ge plaatsten bal echter op een bijzonder zekere ma nier weet te stoppen. Vijf minuten voor het verstrijken der eerste helft némen de Antwerpenaren de leiding. Lodts plaatst voor de goal waar Ulens het leder langs Dekker zendt. Er ontstaat een scrimmage voor het Rotterdamsche doel, waaruit de bal ten slotte, wij meenen via een Rotterdamsch li chaamsdeel, in de goal verdwijnt. Zonder schokkende gebeurtenissen verstrijkt verder de eerste helft. Rust 10 voor Antwerpen Na de hervatting begint Antwerpen een sterken druk uit te oefenen op de Rotterdamsche veste. Lodts moet driemaal achtereen een corner nemen terwijl de vierde onmiddellijk hierop volgt. Geen dezer hoekschoppen levert den gastheeren echter succes op. Bij een snelle doorbraak van Rotter dam passeert Nolet hierop den uitloopenden Somers, maar er ls geen enkele Rotterdammer voor 't doel om den hal het beslissende tikja te geven. De Rotterdammers gooien er dan oen schopje op. Uit een scrimmage wordt de bal ettelijke malen tegen de Antwerpsche verdedigers ge schoten. Elf minuten na rust brengt uitstekend kjrt samenspel tusschen Pijl en Barendrecht den ge lijkmaker. Laatstgenoemde krijgt het leder even vrij en hoog vliegt de bal onhoudbaar langs Somers in het Antwerpsche doel. De stand ls gelijk 1—1. Dit Rotterdamsche doelpurN brengt er den gang in. Bijna gelukt het Rot.A.Ham de leici-g te nemen, maar Somers tipt den tal op liet laatste moment uit het boeltje van zijn doel. De strijd wordt nu aantrekkelijker. Het publiek moedigt zijn favorieten luide aan. Wel komt Antwerpen weer Iets meer in den aanval, doch van een bepaald overwicht is geen sprake. Koonings krijgt uit een laag door Barendrecht aangegeven bal een prachtkans, welke Somers echter uitstekend onderschept. Na ruim 20 minuten spelen herneemt Antwer pen vrij onverwacht de leiding. De Bruijn speelt op den uitloopenden Dekker terug, waarhij het leder met veel effect over de handen van den Rotterdamschen keeper ln het doel verdwijnt. 2t voor Antwerpen. Het blijft verder een spel met wisselende kan sen, heel wat aantrekkelijker dan voor de rust. De Antwerpenaren blijven de gevaarlijkste aan vallen ondernemen. Vijf minuten na hun tweed-» doelpunt krijgt van Goethem den bal goed toe gespeeld en van flinken afstand passeert hij Dekker met een hard verraderlijk schot voor de derde maak Dit doelpunt blijkt spoedig het beslissende te zijn. De Rotterdammers krijgen nlet| meer zoo'n mooie kans als Koonings vlak na den gelijk maker. Er wordt nu meerendeels op de Rotter damsche helft gespeeld. Kort voor het einde slaagt Thijs er nog in een goed aangegeven bal van Ulens met een na-d schot ln het Rotterdamsche doel te plaatsen. Zoo winnen de Antwerpenaren ten slotte "er- diend met 41. Spel en spelers Over de beoordeeling van spel en spelers kun nen wij kort zijn, In de eerste helft had de strijd al bijzonder weinig te beteekenen, hetgeen o. i, voor een belangrijk deel is toe te schrijven aan het feit, dat het kleine Berchem-veld uiterst moeilijk te bespelen bleek. Eerst in de tweede helft stond het spel op een behoorlijk eerste klasse peil. Antwerpen kreeg de beste en de meeste kansen, tof dat het te*

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 5