Js m m m De spanning tijdens de feestdagen nog gestegen Dinstói 2! Mei. 1929 Twsscfe Blad (%Mci FEIJENOORD en P. S. V. OM BEURTEN G SLAGEN Go Ahead wint tweemaal van Velocitas 'r~- ES gg Go - 2 - 1 de wedstrijden DE WEDSTRIJDEN vrl. 0 1 EUWS OM HET VOETBALKAMPIOENSCHAP De spanning, die er deer de aanvankelijk Htooie successen van P. S. V. en na de iet-wat ©cluikikige overwinning van Sparta op de Eind» tovenaren, benevens de gestadige overwinnin gen van Feijenoord reeds bestond, is er in de afgelooipein Pinksterdagen niet op verminderd. Integendeel. Alile mededingers, op Sparta na, befaben de helft of iets meer dan de helft van de kamipiioensoomipetitie reeds achter den rug ®n desondanks ie er nog op geen stukken na te ®eggen, wie favoriet zal zijn en hoogstwuair- schijnlijik de kannpioensvlag hijsohen mag. Na "Ie ontmoeting op Eersten Pinksterdag aan den Dordibsdhen Straatweg, toen Feijenoord in ^en spannenden wedstrijd wel wat gefakkig, maar niet onverdiend, drie doelpunten had ge scoord en P. S. V. nog niet éénmaal het net bad weten te vinden, gdng het er op lijken alsof de kampioenen van verleden jaar ook nu mat vrij groote zekerheid op 't landskampioen schap afstevenden. In de return-match heeft S. V. bewezen, ook nog een woordje te wil len meespreken. En niet alleen dat Feijenoord's Papieren zijn gedaald ten gunste van P. S. V., maar ook en vooral ten gunste van Sparta, dat Weliswaar slechts twee wedstrijden gespeeld beeft, doch nog maar één verliespunt boekt. Bü deze eene nederlaag voor Feijenoord zal bet wel niet blijven, want al mag het volgens sommigen waar zijn dat haar team iets ber ber is dan dat der Spartanen, elk Rotterdam mer weet dat bij de ontmoetingen Sparta feijenoord, evenals vroeger bij die van de Rot tend amscbe stadionbewoners tegen V. 0. C., nog boel wat andere factoren een rol spelen dan alleen voetbal-,.sterkte"En beide wedstrijden moeten nog worden gespeeld. Wat niet weg neemt, dat Sparta de wedstrijden tegen de an dere drie tegenstanders ook nog niet in den VaJk heeft. En wanneer dan, wat evenmin on mogelijk Is, de beide Rotterdamsche rivalen ffltaar over en weer een vlieg afvangen, zou bet heel goed kunnen gebeuren dat P. S. V. Of Go Ahead tenslotte nog met den titel gaan ■trijken. Afwachten blijft de boodschap. Velocitas is practisch uitgeschakeld. De G-ro Mngena hebben trouwens, door tegen 22 doel punten in 5 ontmoetingen slechts één tegen Punt te stellen, bewezen geen ernstige kam- j?t'oerii®c.andIdaten te zijn. Feijenoord, dat Zon dag nog zoo goed partij gaf, bleek gisteren da- big gehandicapt, doordat het met drie inval- •mis in het veld kwam. Notafbene de geheele middenlinie was vervangen en dit deel van het alttal moet dian ook grootendeels debet zijn aan 1—0 nederlaag. B. S. V. verscheen compleet en speelde in boel wat gelnkkigier vorm dan Zondag te Rot terdam, Den Rotterdammers ontbrak gisteren, ibbk wegens gebrek aan stuwkracht, de tinlahilng touch. De P. S. V. defensie, die ove- bigeina 'n kranige partij speelde, evenals doel- map Bonman, kreeg meermalen voldoende ge- jJ^Sonhold oim begane fouten te herstellen. Niet kan worden ontkend, dat het geluk den Eind- bovenaren niet zelden in ruime mate heeft ge- ^l&ud. Onderscheidde zich Feijenoord voor de bj®t in meer berekend en technisch hooiger- f^kud apel,, na (j© hervatting domineerden de Wdelijike kampioenen door meer getraindheid sneller doorzettingsvermogen, waardoor de tterdarnmers dermate verrast werden, dat ^jj er ndeit meer „in"' konden komen en het j^^hsief aan de gastheeren hadden over te De stand is nu: Sparta eli".n<iord P.S v. Ahead ia. gesp. uew srei. ver. ont. loei o CI'DI 2 l 1 3 2-1 1 50 4 3 1 6 10 6 1 50 5 3 2 6 i7 7 1.20 4 2 2 4 12 6 1 6 1 4 1 I 2 z 20 U O O Z? -c 03 O VÜ o rh» P S V 5 A 72 5 V O <v ^öyeuoord 3 2 3 0 Go Ahead U— 3 7 0 4-0 1 2 ij j. Sparta 0 0 Velocita8 0-4 0-2 1 - 9 Feijenoord: Dekker (d.): Bul Jr. en Dijke (a.); Dahlhaus, Donk en Pouwe (m.); Sin- ke, Koonings, Pijl, Barendregt en Verbeek (v.) De belangstelling is ditmaal nog grooter dan die bij den wedstrijd tegen Sparta, zoodat er meer dan 12.000 toeschouwers aanwezig zijn. De leiding berust ditmaal bij den heer Aerts, die o.i. niet op een gelukkigen wedstrijd kan terugzien. Voordat de strijd aanvangt heeft de gebruike lijke huldiging plaats, waarbij door de Rotter dammers bloemen werden geoffreerd, terwijl van Philipszijde, geheel in den stijl, korte-golfjes (d.z. koekjes) aangeboden worden. Ter duidelijker onderscheiding van de gasten spelen de P. S. Vers in roode trui met witte broek en na de hervatting in blauwe shirts en witte broek. De Zuidelijke kampioenen winnen den toss. Onmiddellijk na den aftrap ioopen de P. S. V.-ers hard van stapel en het scheelt niet veel of Van den Broek heeft reeds succes door een overhaal, welke precies over gaat. Het goede verdedi gingswerk der Rotterdamsche achterhoede valt nog meer op bij de daaropvolgende aanvallen van P. S. V. Spoedig is het initiatief aan de Rotter dammers die een paar vrije trappen hebben te nemen, bij een waarvan de Zuidelijke keeper zicli onderscheidt Een vrije trap van P. S. V. loopt op buitenspel uit. Visser is vandaag bijzonder in zijn element. Zijn schoten belanden echter herhaaldelijk in het zijnet. De eerste twee hoek schoppen zijn voor Feijenoord doch het resul taat is nihil. Het spel gaat nu vrijwel op en neer. Van Eerd en van Strien missen een paar prachtkansen. Visser zorgt voor den eersten cor ner van P. S. V. Dit is het begin van een krach tig offensief der Zuidelijke kampioenen, die een beleg slaan om de Feijenoord-veste. De P. S. V.-ers roeren zich geducht en laten aanval op aanval volgen, doch telkens staat er een been in den weg. Eindelijk, na 25 minuten volgt de twee de hoekschop van P. S. V. Van Strien plaatst laag voor doel, waar Visser onhoudbaar in schiet (10). Hermans op de midden-voorplaats levert vandaag beter spel dan als rechtsbinnen. Direct na dit eerste doelpunt besluit P. S. V. een algemeenen aanval met een venijnig schot, dat door Dekker goed wordt gestQpt. Van den anderen kant heeft Boumans een lastig schot van Sinke weg te werken, doch het blijft slechts bij uitvallen van de Rotterdammers, wier ach terhoede als een rots in de branding staat. Na de hervatting zien wij even een op en neergaand spel. Pijl, die een speciale bewaking geniet, weet opeens aan het oog zijner bewakers te ontsnappen en onderneemt een pracht-ren op het P. S. V.-doel, doch door snel ingrijpen van Van Run krijgt de Rotterdammer geen kans tot schieten. Aan weerszijden worden nu weer cor ners genomen, doch de aanvallen der Rotter dammers verzwakken gaandeweg, waarop de P S. V. krachtig komt opzetten. Visser slaagt erin na een goede tien minuten uit een kluwen spelers nummer twee voor zijn rekening te ne men In deze periode is de Rotterdamsche ach terhoede er finaal uit, want nog geen minuut la ter heeft Van Eerd niet de minste moeite om uit een voorzet van Klaassen nummer drie te scoren (30). Gaandeweg weten de Rotterdammers zich weer te herstellen en P. S. V. heeft moeite de krach tige en snelle, doortastende aanvallen der gast heeren te keeren. Doch het vijandelijk doel vin den zij niet. Haar schoten gaan telkens over of naast. Vooral Barendregt's schot faalt nogal eens. De Rotterdammers spannen zich geducht in om het verdiende tegenpunt te maken, doch Zij slagen er niet in. Integendeel, tegen het ein de domineert de P. S. V. wederom en het is Van Strien, die uit een algemeenen aanval nummer vier voor zijn rekening neemt. Twee minuten la ter fluit de scheidsrechter 't einde van dezen op matig peil staanden. doch vooral na rust zeer spannenden wedstrijd. P> S. V.Feijenoord 40 der ploegen Is als volgt: k' Boumans (d.); J, van Run ui c. .m,), uw«rs (a.)| van ZeijJ, Hermans, Klaassen Stor-h !7n-.?'rien' van Eerd, Hermans, v. d. Da en C. en Visser (v.) VelocitasGo Ahead 0—2 Naar te verwachten viel is de returnwed strijd, gisteren te Groningen voor weinig pu bliek tusschen Velocitas en GoAhead gespeeld, ook al door het warme weer, geworden tot een matige vertooning, waarin de Oostelijken slechts sporadisch hun vorm wisten te vinden en de thuisclub alleen in die eerste helft ten- minste nog behoorlijk spel te Z'ien gaf. Het on gekende geval deed zich in die periode voor, dat de Groningers als regel iets sterker waren, de toch al weinig schotvaardige en ondoortas tende aanvalslinie trof het echter niet dat zij Haile in uitnemende conditie tegenover zich vond en had daarenboven ook niet de gering ste medewerking van vrouwe Fortuna. Goed door de halflinie, met Zuidema als de uitblin ker, gesteund, kwam die Noordelijke voorhoede steeds weer naar vorem en wijl de Deventer backs, van wie Udink bovendien spoedig door Bulteel werd vervangen, zeer onvoldoende in grepen, ontstonden er tallooze benauwde situ aties voor het Go-Ahead-doel, waarvan men ech ter nimmer wist te profiteeren. Het duurdie een uur voor de gasten iets van hun gewonen com- petitievorm demonstreerden en ook de inter nationale spil Haile iets op den voorgrond trad. Temeer daar toen de Inzinking bij de tevoren hard zwoegende thuisclub Intrad, konden de Oosfdijken thans goed samenspelend druk gaan uitoefenen op het doel van de Jonge, die weliswaar stopte wat te houden viel, maar de zege der bezoekers toch definitief zag worden. Met dat al heeft Go-Ahead, wellicht door het feit, dat de Oostelijken hun tegenstanders na de 70 in Deventer onderschatten, een weinig grootschen indruk te Groningen achtergelaten en slechts door forsch optreden de vorige be zoekers 'in het Noordelijke sportpark overtrof fen. Tegen het gewone Velocitasbeam stellen de gasten 'n elftal zonder de Kreeks, terwijl Lucks weer van de partij is- Terwijl de Oostelijkem aanvankelijk zeer kalm optreden, spelen de gast heeren direct een fanatiek spel en het duurt dan ook niet lang of de Go-Aheadhelft is ge regeld het tooneel van den strijd, vooral ook daar de Deventer-achterhoede slecht wegwerkt. Nadat een doelpunt van Meulema wegens bui tenspel niet is toegekend, krijgt Velocitas de kans van den dag, ais De Wolf een strafschop kan nemen, waarbij Haile echter reddend op treedt. Ondanks deze teleurstelling houden de groen-witten het spel in handen. De uitvallen der gasten zijn te tellèn, terwijl de Groningers die ook geen geluk hebben, alle doelkansen on- benut laten. Hoe kritiek het er nu an dan ook voor het Oostelijk doel voorstaat, toch zijn het de Deventenaren die na goed short-passing van het binentrio door Brookman de score openen. Halftime komt met 1o voor de bezoekers. Na de thee verplaatsen de Oostelijken eindelijk het spel. Er komt verband in bun aanvalslinie cn Biilleman kan den stand weldra op 20 bren gen. Van weerskanten vindt men het thains wel- letjes en de tijd verstrijkt zonder dat er voec- bal van eenige beteekemis wordt vertoond. PROMOTIE. EN DEGRADATIE WEDSTRIJDEN ZeeburgiaU. V. V. 10 De Amsterdamsche 2e klasse kampioenen hebben gisteren met 1o van U.V.V. gewonnen, waardoor de strijd om een plaats in de le klasse voor het volgend seizoen aan den Schoterweg te Haarlem tusschen Haarlem en Zeeburgia beslist zal worden, aan welke omstandigheid de uitslag van den a.s. Zondag te Utrecht te spelen wedstrud U.V.V.Haarlem geen wijziging kan brengen. U.V.V. s degradatie staat thans vast en hoe zeer het te betreuren valt dat een groote stad als Utrecht thans geen enkelen vertegenwoor diger meer in de le klasse heeft, verdiend in deze degradatie zeker, want het spel der Stichtenaren is inderdaad zeer zwak Ook gisteren te Amsterdam was de Utrechtsche ploeg da zwakste van de twee. Voor de rust ging het spel nog tamelijk gelijk op, mede dank n? het voordeel van den wind dat U.V.V. genoot. Toch had ook toen reeds Zeeburgia de beste kansen waarvan echter geen gebruik gemaakt werd. Met gelijken stand 00, werd gedraaid. Onmiddellijk na de hervatting opende Zeeburgia een hevig offensief, eerst redde de deklat de situatie doch toen bezweek Balt eindelijk voor een onhoudbaar schot van den rechtsbinnen van Zeeburgia 1 0. Juist die voorsprong enerveerde de Amsterdammers en had U.V.V. een handig- voorwaarts gehad, dan had die van de blunder- tjes van de onvaste verdedigers zeker geprofi teerd, Zelfs een strafschop Werd gemist. Zee burgia werd toen weer veel sterker, doch de aan vallen werden in het geheel niet afgewerkt, kortom het was een zwak en neurveus slot waarbij de verdedigers de baas bleven zoodat Zeeburgia met 10 won. Er was slecht dooh fair gespeeld en scheids rechter Israels .had geen moeilijke taak. Circa 8500 toeschouwers, waaronder honderden Utrechtenaren en Haarlemmers, woonden den wedstrijd, die op het veld van Ajax gespeeld werd, by. lijk meer los en vooral de rechter wing is ge- vaarlijk. Bij een dezeir aanvaller redt Kleine- koort, maar werkt den bal slechts ten halve weg. De rechtsbinnen knalt ineens in en Nocotheden weet niet anders te doen dan den bal uit doel te slaan. De toegestane penalty- schiet Th. Ruigrok hoog over. De rechtsbinnen der zwart-witten knalt van dichtbij hard ovei. Ook L. van Lingen zoekt het doel enkele malen op de verkeerde plaats. Bij 'n snellen aanval v. d. rechtervleugel komt de bal laag voor doei. N. Rietmeyer schiet hard in en via de handen van den vallenden Kleinkoort verdwijnt de bal in 't net (01). Kort hierop is het rusten. Bij de hervatting heeft Excelsior haar opstelling nogmaals ge wijzigd Geruimen üjd is Excelsior sterker, succes blijft echter uit. Na 15 minuten worden de S. J. C. aatfvallen talrijker. Kleinekoort moet enkele malen han delend optreden. Bij een aanval der Excelsior rechberwimg geeft H. v. Kemenade 'n keurige through pass aan W. Peters, deze schiet echter recht tegen den keeper aan. Het woord is nu weer aan S. J. C. De rechtsbuiten zet goed voor en Th. Ruigrok schiet hard langs de paal. Uit een van de vele inzetten van R. v. Lingen plaatst L. v. Lingen jammerlijk achter. S. J. C. neemt den aanval weeir over. De rechtsbuiten zwenkt naar binnen. W. Rietmeyer neemt den bal over; van dichtbij schiet hij keihard via Kleinekoort no. 3 in. Excelsior ziet zich nog een vrijen schop toegewezen en W. Peters mist nog een penalty. De rechtshalf zet hoog in. In de hieruit ont stane scrimage-kruipt S. J. C. door het oog van den naald. Hierna is het einde. S. J. C. won verdiend; 23 had de verhouding beter weer geven. Scheidsrechter Angevare leidde goed. R K. R'DAMSCHE VOETBALBOND KLASSE 1 C. gesp. gew. verl. KLASSE 4H ges. gew. gei. vrl. P. v.t. Excelsior 4 14 10 3 1 23 54—18 Duiven 3 15 10 3 2 23 70—14 Velox 11 9 1 1 19 60—18 S F. L. 1 12 8 2 2 18 38—17 Celer 3 15 5 3 7 13 40—58 Lodewijk 3 14 4 1 9 9 34—55 V. G. M. 14 3 1 10 7 23—51 Activitas 2 13 2 2 9 6 22—57 Ignatius 1 12 1 0 11 2 16 69 VeloxActivitas 2 120 Velox is volledig. Activitas speelt met 9 man. Het eerste succes is voor Velox als de linksbin nen Kokken reeds na 4 minuten de keeper het nakijken geeft.Storps maakt er direct 2_0 van. Nauwelijks is de bal weer aan het rollen of met een hard schot doet Driel-Vis te derden male het net trillen. Bij de rust hebben Stoops eu Driel-Vis den stand op 5—0 gebracht 20 mlnu» ten na de hervatting scoort Driel-Vis 6—0 activitas heeft niets meer in te brengen. Stoops jaagt no. 7 eu Bokkel 8 en 9 In het net. Met een keurigen omhaal maakt Driel 100. Ge volgd door een kopbal van Bokkel, die uit een penalty den eindstand op 120 brengt. Excelsior 4V.G.F. 2 1—0 Excelsior 4 heeft op het kantje af de beide puntjes bemachtigd. V. G. M. bood hardnekkig tegenstand. Excelsior kreeg zelfs iets meer dan haar toekwam. Het eenige doelpunt kwam kort voor de rust uit een omhaal van A. Janse. KLASSE EB. Biauw-Zwart Spartaan D. H. L. Gr, Floris R.' I. A. S. D. C. V. G. M. 2 V 12 12 12 12 12 12 12 12 6 5 6 4 2 2 gel. v. t. 0 36—16 34—24 33—25 34—30 25—23 19—37 14—40 4 4 5 5 9 10 p. 24 14 13 13 11 ges. gew. gel. vrl. P- v.—t. S. C. V. 2 12 10 1 1 21 69—7 Spartaan 4 13 9 2 2 20 40—19 Celer 4 10 8 1 1 17 29—10 Lodewijk 4 12 4 4 4 12 29—30 Duiven 4 13 5 1 7 11 35—51 T. 0. G. 2 11 1 4 6 6 17—26 S. F. L. 2 12 2 0 10 4 16—54 D. O. N. K. 4 11 0 3 8 3 13—53 Huiven 4 Lodewljk 4 0—8 Door de 60 nederlaeg tegen Gr. Floris in den laatisten wedstrijd van deze afdeeling is V. G. M. definitief op de laatste plaats geko men. Van de sympathieke oranjebaadjes valt ons dit werkelijk tegen. Hun capaciteiten had den wij toch wel iets hooger aangeslagen. De andere Rotterdammers van het Overmaassche bracht het er beter af en bezetten in don eind stand de tweede plaats hetgeen een behoorlijk resultaat is. Het volgend jaar een trapje hooger zwartjes. KLASSE 2B ges. gew. gei. vrl. p. v.-t. Lodewljk Is het eerste half uur sterker. Deze meerderheid weten de giroenwitten slechts in een doelpunt uit te drukken door hun rechts buiten. De Duiven keeper rammelde alles uit zijn doel. Wanneer een groen-wltte moet uitval len, stond Duiven geen Invaller oe. Desniette genstaande voert Lodewljk geleidelijk den stand op tot 80. Het derde doelpunt scoorde Duiven zelf en het vijfde ontstond uit een penalty. ROTTERDAMSCHE VOETBALBOND BESLISSINGSWEDSTRIJD B. V. V.Wilhelmina 20. In den tweeden beslissingswedstrijd heeft Wil helmina het niet kunnen bolwerken tegen het ■zeer goed spelende B.V.V.-elftal, dat nog een on be teekenenden invaller had voor Kersten. Al wist Wilhelmina door enorm zwoegen geruimen tijd het resultaat onzeker te houden, de meer dere techniek van B.V.V. heeft tenslotte gezege vierd. Heukelman gaf B.V.V. In de eerste helft na 22 minuten de leiding. Een doelpunt In zulk een wedstrijd is van groote moreele beteekenis. Toch viel Wilhelmnia na de rust heftig aan, maar er zat te weinig gang jn haar aanval. B.V.V. doorstond den druk en kwam in het laatste kwartier zelfs hevig jn het offensief. Invaller Pennings rende 7 minuten voor het einde op een vrijen bal ioe en schoot hard in. B.V.V. won verdiend met 20. Wilhelmina is thans aangewezen voor de degradatiewedstrij den. Aeolus 1 16 11 2 3 24 59-28 Excelsior 2 15 10 2 3 22 41-23 Celer I 16 6 2 7 14 33-42 Raptim 15 6 4 4 15 27-25 Activitas 15 6 2 7 14 27-36 Lodewijk 1 14 6 1 7 13 35-35 D. 0. V. K. 2 14 6 0 8 12 38-41 Duiven 2 10 4 2 8 10 30-45 Spartaan 2 13 3 1 9 7 25-37 R. K. FEDERATIE le KLAS. M. U. L, O. kampioen. Gisteren is voor de eerste klasse afdeeling B gespeeld de wedstrijd M.U.L.O.Gennep. De ontvangende club moest dezen wedstrijd winnen om ka/mploen van haar afdeeling te zijn. Verloor zU. dan kwam Union op de eerste plaats, speelde zii gelijk, dan Was een beslissingswedstrijd nood zakelijk, M.U.L.O. heeft de zaken flink aange pakt en Is met niet minder dan 8—1 de meer dere van Gennep gebleven. De eindstand ln deze afdeeling is nu: R.K.F. EERSTE KLASSE B. doelp. gesp. gew. gel. verl. pnt, voor teg. gem Duiven 2Spartaan 2 3—4 Spartaan schijnt hier niet van plan te zijn op de onderste plaats te blijven zetelen. Ze be ginnen nu hun eindspurt dn te zetten. Duiven 2 de naaste candidaat werd nu weer het kind van de rekening. Reeds na 5 minuten neemt Spartaan met een keihard schot de leiding. De roodbroeken rea- geeren hierop met een geducht offensief, het geen na ca. 20 min. den gelijkmaker brengt Na een keurige combinatie weten ze zelfs de leiding te nemen met welken stand de thee in gaat. Na de hervatting brengt Spartaan weldra de partijen op gelijken voet. Dit is voor Duiven het teeken beter aan te pakken. Hun snelle aanvallen zien ze weldra met succes bekroond en hun midvoor neemt de leiding (32). Beide partijen wegen nu tegen elkaar op. Door een fout in de Duiven achterhoede maakt Spartaan gelijk- Duiven is nu geheel de kluts kwijt waar van de zwartjes dankbaar profiteeren door met nog een doelpunt den wedstrijd in de wacht te aleepen. Celer 1Raptim 1 11 Door dit gelijke spel wisselen de blauw zwarten met Raiptiim van plaats, zoodat Celer nu de derde piaata bezet. In enkele weken werkten zij zich voor de voorlaatste tot deze hoogte <yp'n aardig resultaat. M U.L.O. Union Venlo Gennep B.V.C. R.K.T.V.V. Kolping Hees 14 9 4 1 22 14 9 8 2 6 21 14 7 1 17 14 6 2 6 14 14 4 4 6 12 14 4 2 7 10 14 4 2 8 10 14 2 4 8 8 49—22 55-21 27—30 33—43 30—44 27- 32 31-61 25 - 41 1.57 1.80 1.21 1.— 0.85 0.71 0.71 0.57 KLASSE 30 ges. gew. gel. 3 Promotie en degradatie Overgang 1 C 11 1 1 2 3—0 0—3 S. J. C. 1 Excelsior 1 D. E. M. Beide elftallen zijn geheel volledig. Excelsior heeft een geheel gewijzigde opstelling. Om 2.45 trappen de in rood shirt gestoken Schiedam mers af onder leiding van scheidsrechter Ange vare, daar de heer Agterberg op zich liet wach ten. Excelsior Is het eerst aotiief. S. J. C. weer staat de eerste aanvallen. S. J. C. komt geieide- 3. G. V. Spartaan Excelsior Aeolus 2 M. S. B. 1 T. O. G. 1 D. O. N. K. St. Lodewijk 2 15 15 16 15 14 16 15 14 11 12 7 6 7 5 2 2 5 7 8 8 10 p. V.-t. 26 58—16 26 56—19 17 39—35 16 44—40 14 46—41 13 30—41 9 39—62 6 26—69 Donk 3Spartaan 3 03 Door deze overwinning heeft Spartaan het zelfde pumtenaantal van S. G. V. bereikt. Hoe zal de beslissing hier zijn? De overwinning der Spartanen was tenvolle verdiend. Uit een penalty weet H. Willemse voor de rust de leiding te nemen. Na de rust domineerden de zwartjes voortdurend. De rechtsbuiten bracht zijn club in de veilige haven door nog 2 doel punten aan do score toe te voegen. Overzicht Het is nu toch gebleken, dat op de een of andere manier door het vermelden van een foutieven uitslag S. F. C. een punt te weinig ln ons ranglijstje had. De Schiedammers, dia met 27 punten aan het hoofd van de eerste klas A gaan, hebben dus recht om miet S. M, V. te kampen om het kampioenschap van den Rotterdamschen Voetbalbond. S, F. C.—S. M. V. De eerste kampioenswedstrijd Is al reeds gespeeld en wel te Schiedam. De Rotterdam mers hebben het tegen S. F. C. niet kunnen bolwerken, niettegenstaande d|e gastheeirea eenigszlns gehandicapt waren door het mee spelen van twee invallers. Hiertegenover staat echter, dat S. M. V., dat aanvankelijk met een volledige ploeg uitkwam, na de rust haar linkshalf moest missen wegens een spierver- rekking en derhalve met een reserve-speler verder moest uitkomen. De wedstrijd is slechts drie minuten oud als S. F. C. scoort, want, naar veler meening hield de doelman het Ie. der achter de doellijn. De scheidsrechter laat echter doorspelen en zoo gaat dus S. F. C. eerste kans verloren. De Schiedammers zijn intusschen overwegend sterker en het doel van de wltrooden wordt herhaaldelijk onder vuur genomen. De Rotterdamsche doelman geeft vooralsnog geen krimp en voorkomt ga- vaar. S. M. V., dat het voordeel van d.e sterken wind heeft, komt meer en meer opzetten en neemt tenslotte den aanval over niet alleen, doch gaat er bovendien toe over verschillende bezoeken aan het S c hied arose he doel te brengen. De achterhoede van S. F. C. weet meester van haar terrein te blijven en da aanvallen te weerstaan. De linksbinnen van S. F. C. komt eenmaal voor open doel te staan, doch ziet nog kans het leder over het doel te trappen. Dan is S. M. V. weer in het offensief tot circa tien minuten voor de rust, als de Schiedam mers het weer op hun heupen krijgen. De mid denvoor van S. F. C. bemachtigt het leder, maakt den bal mooi vrij voor de rechtsbin nen, die van de geboden kans gebmk maakt om het eerste doelpunt te scoren (10). S. M. V. krijgt weldra een praohtgalegenheid om den gelijkmaker tot stand te brengen, maar door treuzelen van den Rotterdamschen mid denvoor voor open doel, weet de rechtshalf van de gastheeren nog juist te redden. Een zelfde fout maakt even daarna do inksbin- nen van de blauw-zwarten, die ook voor open doel met zijn schot faalt. Dan breekt kort daarop de rust aan. In de tweede helft heeft S. F. C. het voor deel van den winid en ze belegert thans 25 minuten lang de Rotterdamsche veste, die go:ed en ook niet onfortuinlijk door den doel man bewaakt wordt. Tot driemaal toe stopt hü een zeker schijnend doelpunt. S. M. V. speelt wanhopig slecht en feitelijk speelt er, slechts één elftal in het veld n.L het Scliie, damsche, dat voetbal vertoonde. Als foijzQudgr-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 5