Een oud Pinkstergebruik - De St. Gerlach-processie De Konlngbmebrug te Rotterdam nadert haar voltooiing. We geven hierboven een Interessante details! foto van dit groote bouwwerk in de Maasstad, waardoor het verkeer tusschen de beide Maasoever! ten «eerste zal ajjn gebaat Onze Hollandsche stayer Piet Moeskops heelt In bet buitenland weer eens van zich doen spreken, door op de Parflsche wielerbaan met eclatant succes te winnen van den Italiaan Borgamini en den Franschman Michard. Van links naar rechts: Borgamini, Michard en Piet Moeskops Na zestig Jaren niet getoond te zijn geweest, werd te Houthem-Gerlach (bi) Valkenburg, L.) voor het eerst weer de reüquie van <ta> H. Oerlachus getoond aan het toegestroomde volk, dat voor den heilige een groote vereering koestert, In het midden der fgro de kist met de reUquMn, gedragen deer de priesters bij het veriatender kerk Gooi geen brandende sigaar of sigaret weg in hel of bosch! Dit moge bi) deze foto nog eens worden herhaald aan hen. die 's zomers naar buiten trekken. Anders gaat het wellicht zooals te Heeze-Llerop in N.-Bra bant, waar door een heidebrand, gedurende de Pinkster dagen meer dan vijftig hectaren bosch en hei door het vuur werden vernield De Plaza de Espana, het plein vóór het hoofdge bouw, tijdens de opening, der Wereld tentoonstel ling te Sevil- la (Spanje) Links de koninklijke tribune; ver der tribunes voor officieeie personen. In goede handent Kwijt geraakt ln do drukte der Pinksterdagen Londensche een veilig plaatsje gevonden op den arm van dezen beter op baar op het Engehche strand te South-end, bij Londen, heeft deze kleine forschen Engelschcn bobby, ofschoon ze zich bi) mama blijkbaar gemak gevoelt Het kiezen van koninginnen is niet slechts van dezen tijd! In Cromvoirt bestaat het gebruik reeds eeuwen. Daar wordt wc Pinksteren door en uit de kinderen van het landelijke dorp de „Pink sterblom" gekozen. Op onze foto de Pinksterblom te midden van den kring

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 4