BAGBLAB SCHIEDAM EN OMSTREKEN REGENJAS P. ENGERING Wandgedierte 52ste Jaargang Donderdag 6 Juni 1929 No. 15433 Dit nummer bestaat uit drie bladen STADSNIEUWS W. VANLOON Illy Be tecfinische zijde van de verkiezingen, GEVONDEN VOG,vï; ERPEN alvorens U te voorzien van een prima waterdichte van Alleen bij Mag. New-England - Hoogstraat 161 DE RECHTEN OP DE ALGEMEENE BEGRAAFPLAATS Laat nu uw woning zuiveren van ZUIVERAARS van gebouwen en schepen Kamerlingh-Onneslaan 124a, Schiedam AGENDA KUNST-AGEND/V CORRESPONDENTIE NIEUWE SCHIEDAMSCHE COUR BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM. TELEFOON INTERCOMMUNAAL NO. 680S5 ABONNEMENTEN: per 8 maanden 8.25, per maand 1.10, per week 25 cent. Franco per post 3.75 per kwartaal. Afzonderlijke nummers 6 ct Postehêque en girodienst 81440 A AUVEUTENT1EN: 16 regels 1.55. Elke regel meer 3C ct. Reclames tueschen den tekst 60 ct. per reael. Kleine advertenties: 30 woorden 25 ct.,elk woord meer 5 ct tot'n max. van 50 woorden -M Ka hou ter-ad verten tl es 5 regels 050, 10 regels 0.75,15 regels 1.- Incassokosten wordeD berekend Gratis-Ongevallenverzekering f 500 bij overlijden door een ongeval; 500 bij verlies van beide handen, voe en lies van een wijsvinger; f 50 twee voorste ledematen alle vingers van een hand; 25 bij verlies van eiken anderen ot oogen; f J5U bij verlies van één band, één voet of één oog; ƒ150 bij verlies van een duim; f 75 bij ver- vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af. en aankondigingen van het Gemeentebestuur DRANKWET Burgemeester en Wethouders van Schiedam brengen ter openbare kennis, dat bij hen is in gekomen een verzoek van J. G. Schaap, alhier om verlof voor den verkoop van aJcohoil'hou- denden drank, anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop in de beneden- voorlocaliteit van het perceel Oude Sluis 17; on herinneren, dat binnen twee weken na deze bekendmaking tegen het verleen en van het ver lof bezwaren kunnen worden ingebracht. Schiedam, 5 Juni 1929. HINDERWET Ingekomen zijn verzoeken van: 1. de Meubelfabriek „Modern" te Rotterdam om ven-gunning tot oprichting van een fabriek Voor machinale houtbewerking en het Ver- Vaardigen van meubels in het pand Buiten- havenweg 132, kadaster Sectie L. No. 146 met electromotoren van totaal 24 P.K. (t.w. 1 x 5, 1 x 4, 4 x 3, 1 x 2 en 1 x 1 P.K.) drijvendie diverse schaaf-, zaag-, frats-, pen- hensnij-, boor- en slijpmachines; en 2. de N.V. van Katwijk's glashandel om Vergunning tot oprichting van een glasslijperij 'h het pand Lange Kerkstraat 38, kadaster Sectie B No. 2891, 3118 en 3053, met 3 electro- haotoren elk van 1 P.K., drijvende 3 slijp- otoelen. Deze verzoeken zijn met de bijlagen op de Secretarie der gemeente ter visie gelegd. Op Woensdag, den 19 Juni 1929, des voor middags ten 11 ure zal ten raadhuize gelegen heid worden gegeven om bezwaren tegen het toestaan van die verzoeken in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten. Gedurende drie dagen voor het tijdstip hier. boven genoemd, Iran op de secretarie der ge beente, van de schrifturen die ter zake moch- tcn zijn Ingekomen, kennis worden genomen. Volgens de bestaande jurisprudentie zijn met l°t beroep eener beslissing ingevolge de Hin derwet gerechtigd zij, diie niet overeenkomstig artikel 7 dier wet voor het gemeentebestuur een of meer zijner leden zijn Verschenen, ion eind e hun bezwaren mondeling toe te lich ten. Schiedam, 5 Juni 1929. Vau de techniek der verkiezingen, van heel 'u": stel van wettelijke voorschriften, waar- b'Ml-e hot kiezen omgeven is, weet de ger biddelde kie-zeres en kiezer maar heel weinig a'- Bn ook de kennis van de propagandisten kan U|! dit. punt allicht nog eenige aanvulling ver- driigen. Vodr deze laatsten is die kennis onmisbaar. De beau die propagandisten zijn niet slechts de vraag- voor velen in allerhande aangelegenheden, met het kiezen in verband staan; zij "en te weten wat de kiesgerechtigde te doen te laten heeft: ze dienen er van op de op, te te zijn welke hun eigen bevoegdheden 'r' niet name in bet stemlokaal; ze dienen O- nig® notie te hebben van de wijze waarop in bet ïiHlsei der Evenredige Vertegenwoordiging berekening van den uitslag ge&chiedt, ook JV I weer omdat men 'tot hen gaat, als men ''-omtrent iets weten wil. n (t ,arom acht. het bestuur van de Alge- r -me R. K. Propagandaelub zich gelukkig, ,!a' het voor zijn leden en voor allen die in de V- nniek tier verkiezingen belang stellen, een ""'•Jkomst heeft weten te beleggen, waarop 111 bevoegd inleider, de heer L. J. Stolwijk, "bfdredaeteur ven do Nieuwe Schiedamsche btrant, het een en ander over deze kwestie Vl tellen zal. 'te spreker heeft zijn inleiding opgevat als 'es, waarbij ampel gelegenheid zal zijn tot Urt «*^1, siei](Mi van vragen. 1)l> vergadering zal worden gehouden op '""dag ]i juni aanstaande, des avonds om tl»-. negen, in de groote zaal van den R. K. w'ksbond. Het bestuur van de Algemeene K- Propagandaelub rekent er stellig op, dat t s'echts al zijn leden, maar dat ook zeer 6 anderen van deze gelegenheid om hun ^etinis ten aanzien van de wettelijke bapalin- Die het kiezen omgeven, te verrijken, ge- u'k zullen maken. J. A. NIJSSEN Secretaris Algem. R. K. Propagandaelub GEMEENTERAAD Grondverkoop Burgemeester en Wethouders stellen den ge meenteraad voor In de op Vrijdag a.s. te hon den raadszitting te besluiten tot verkoop van de volgende perceden bouwgrond: Aan den heer D. Kiela, alhier, van een strook grojid, kadastraal hekend als sectie I No. 1496 (gedeeltelijk), gelegen achter het pand Villastraat 7, ter breedte van 5 M. en ter diepte van i'/, M. tegen een prijs van 5 per M2. aan den heer W. Moerman q.q. alhier van een perceel bouwgrond, gelegen aan de Galilex straat O.Z. en Z.Z. ter lengte van 105.03 M. en ter diepte van 20 M. tegen een prijs van 16 per M2, ter bebouwing met vrije beneden en bovenwoningen ter breedte van tenminste 5 M. hart op hart bouwmuur. aan de N. V. Bouw- en Huizen Exploitatie Maatschappij D. Scheffer en Zoon te Rotter dam of haar meesteT van een perceel bouw grond, gelegen aan de Filips van Bourgondië- straat N.Z., hoek Jacob van Lennepstraat O.Z. ter breedte van 20.75 M. en ter diepte van 19 M., tegen een prijs van 15 per M2, ter be bouwing van 4 beneden- en bovenwoningen. aan den heer H. Gabeil q.q. alhier van een perceel bouwgrond, gelegen op den hoek van de Kamerlingh Onneelaan N.O.Z. en de Celsdus- straat W.Z. ter breedte van pl.m. 38 M. en ter diiepte van pl.m. 25 M., tegen een prijs van 19.50 per M2, ter bebouwing met pan den ter breedte van ten minste 5.50 M. elk bevattende één beneden- en twee bovenwonin gen. STRAATAANLEG Bouwverbod Overschieschestraat en Singel B. en W. hadden bij den gemeenteraad een voorstel ingediend, om op een stuk gronds, tus- schen den Singel en de Overschieschestraat, waarvan de ligging in het betreffende voorstel nader is omschreven, een bouwverbod te leg gen. Voorafgaand is het echter noodig, dat de raad dezen grond voor den aanleg van straat bestemt, waarvoor thans het voorstel gedaan wordt. DE HAVENBELANGEN VAN ROTTERDAM EN OMGEVING Nadat den heer de Bruin In de Statenver gadering van Dinsdag geweigerd was tot het College van Gedeputeerden vragen te stellen in verband met de samenstelling van de com missie, aan welke is opgedragen een onder zoek in te stellen naar de wijze, waarop de havenbelangen van Rotterdam en omgeving het best kunnen worden behartigd, heeft hij gis teren in de vergadering der Staten een motie ingediend, aldus luidende: De Staten van Zuid Holland, gezien de benoeming van een commissie voor het instellen van een onderzoek met Inacht neming zoo noodig van art. 194 der Grond wet, inzake de havenbelangen van Rotterdam en omgeving; van oordeel, dat de instelling van deze com missie mede een gevolg - Is van een brief van Ged. Staten op 12 Maart j.l. aan den minister van binnenlandsche zaken en landbouw ge zonden; van oordeel dat, vooral met het oog op de noodige samenwerking en de belangen der betrokken gemeenten en der provincie, het te betreuren is, dat in die commissie niet ver tegenwoordigd zijn de gemeente Schiedam en de provincie; noodigt Ged. Staten uit, de aandacht der ministers van binnenlandsche zaken en land bouw en van arbeid, handel en nijverheid daar op te vestigen en gaan over tot de orde van den dag. De motie werd aan de agenda van de zitting toegevoegd. R. If. METAALBEWERKERSBOND Het kantoor van den bodeadministrateur van de afd. Schiedam van den R. K. Metaalbewer- kersbond zal van morgen af gevestigd zijn: Dirk van Wassenaarstraat 22 b. BLOEMPJESDAG ZWAKZINNIGENZORG De Bloempjesvea-koop, gisteren ten bate van de vreeniging „Zwakzinnigenzorg" gehouden heeft opgebracht f 844.56. Het bestuur betuigt zijn dank aan allen, vooral aan de vele collec- teerende dames, die aan het welslagen van den bloempjesdag hebben meegewerkt. ZAIfENJUBILé Naai- men ons meedeelt, bestaat dezer dagen de „City-Bazar" van den heer M. Hijmans, Hoogstraat 15, alhier, een kwart eeuw. TEMPERATUUR VAN HET WATER De temperatuu van het water bedraagt heden 61 graden. BURGERLIJKE STAND Aangifte van 45 Juni GEBOREN: Adrianus Carolus Antonius. zoon van M. P. Aalsma en C. M. J. Zuidgeest, Von dellaan 45; Jan, zoon van F. Westerveld en F. de Jong, Broersvest 102. GEHUWD: J. T.) Wink 26 j. en M. H. M. van Zon 22 j.; J. van der Burg 31 j. en W. Kruit 25 j.; B. M. de Rooi) 25 j. en A. van Dijk 25 j. GESLAAGD Bij het examen, ge-houden vanwege de veree- niging tot bevordering van Mode-vakonderwijs, slaagde voor coetumière mej, A. M. Nederhof, alhier. VOLKSBADHUIS Op 31 Mei en 1 Junri werden genomen 485 baden, te weten le klasse: 19 kuipbaden, 52 regenbaden en 2 kinderbaden: 2e klasse: 40 kuipbaden, 363 regenfcaden en 9 kinderbaden. Gedurende de maan dMed werden genomen 2845 baden, te weten le klasse: 121 kuipbaden, 313 regenbaden en 10 kinderbaden; 2e klasse 232 kuipbaden 2128 regenbaden en 41 kinder baden. EEN DUUR BEHANGETJE We leven tegenwoordig in èen periode, waarin vliegmachines cn auto's de overhand hebben. Geen wonder, dat ook de meusch zich bi] oogenblikken wel eens gehaast kan voelen. Dat dit niet altijd de beste weg is, moge blijken, uit de geschiedenis van den huurder F. F. alhier, die het in de dagen van groote schoon maak hoog noodig achtte, het behangselpapier door nieuw te laten vervangen. Maar, meneer F. is lid van een woningbouw- maatscbappij. Reden waarom hij er weinig idéé in had. zelf het behang te betalen. Dat moest de verhuurder maar doen Aan den opzichter, M. L., werd de zaak uiteengezet, maar deze wilde eerst het antwoord afwachten, dat zijn principalen op een reeds gezonden schrijven zouden geven. Op hetzelfde moment, dat hij de huurder deze mededeeling deed, gaf deze, blijkbaar de meening toegedaan dat men in een eeuw van snelheid geen seconde moet wachten, hem oogenhlikkelijk een klap op z'n oog! De opzichter repliceerde hierop, door het geval hij de politie aan te geven. Deze vond het zaakje de moeite waard om 'er verder op in te gaan, met het gevolg, dat F. vanmorgen door den kantonrechter te Rotterdam is veroordeeld tot f 25.boete of 10 d. hechtenis. Bij d.e politie aangegeven gedurende het tijd vak van 25 Mei tot en met 31 MeS 1929: Te bevragen aan het hoofdbureau van po litie op alle werkdagen van 1 tot 2 uur des middags: jongensjasje, kurkenzak, handschoen, hondenhalsband, hond, pakje kindergoed, lin nen foudraal, pet, vulpotlood, dameshandschoen jongenszwempak, rozenkrans in étui, portera, wet inhoud. Bij vinders: portomonnaie met inhoud, C. Lissenburg, Rozenhurgerplein 12; coupnboekje stadsverlieer, B. G. van Beek, Stationstraat 33; hond, G. Weeterveld, Buitenhaven weg 70; port. met inhoud A. Lafeber, Hoogstraat 113; cein tuur J. Pannekoek, Vellevestsingel 11.4; gladde ring J. Mertens, Bernardinastraat 37 Rotter dam; kinderschoentje; J- Heinsbroek, Oucl- d orpsohesitraat 27; Duitsche pas, A. Regt, Sta tionstraat 53b; postduif, A. Vermees, Makker, straat 1; rijwielplaatje, Lissa, Apotheek Hoog straat; hondje J. Steijn, S. Stevenstraat 1; blauwe werkjas G. Verwaal, Zwartewaalsche- straat 24a; bondenhalsband, L. van Gerven, Ot ter-buurt 8; Engelsehe sleutel en tang, J. van Tilburg, bakkerstraat 4; dame&handschoen, M. van Dijk, Laan ons Genoegen 17rijwielmork W. Heij, Wilhelminaplein 14; lederen motor- handschoen, T. Valk, Spinhuispad 19; hond C. Frenaij, Hoofdstraat 201-6; port. m. inh., A. v. Pinksteren, Beterstraat 85; rijwielmork, L. v. Wagtendonk, Westfrankellandschestraat 148 port. met inhoud, W. Kok, Sommeilsdijksche- straat 11; portemonnaie met inhoud, J. Eijs- bergen, Rozenburgerstraat 22a; portemonnaie met inhoud, J. Korenbof, Polanens-traat 26 met inhoud, J. Korenhof, Polanenstraat 26 Rotterdam; glassnijder C. Staal, s. Steven straat 1; pakje met inhoud, v. Es, Vondellaan 12; autoped, B. Groenewegen, Mommelschestr. 16; belastingplaatje W. Westra, Hooidrift 54 Rottterdam; kindertaschje W. Hermans, Strij- eiLscnestraat 44; rozenkrans, h. Lelievel-a, Maasstraat 21; linnen boordje, p. steenber gen, Ouddorpschesti-aat 6; massief gouden ring H. van Diest, Brugmanetraat 44; actotasch met garnituur, H. Niewaard, Westfrankelandsche- straat 49medaille met lint A. Zuiidema, Vlaar- dingerdijk 31; dutmstop Entrop, Oostsiingel 82; etui met schrijfbehoeften, A. v. d. Voorle Parallelweg 172; nummerplaat van auto, J. Kool, Oude Kerkhof 7; R-K. Kerkboekje N. v. DaJen, Stadhoudierslaan 90; roGenkmns A. Bras: van SmalJeveltistraat 13; geruite cein tuur, C. van Katwijk L. Nieuwstraat 67. Gaal alal i reis Reel. 4404 S25 It. K. S. V. EXCELSIOR Voetbal Voor Zondag is vastgesteld: DONK 2Excelsior 2, 12 uur, E. van Haas teren; Velox 1Excelsior 4 12 uur, Th. v. d. Aa. Voor de vierde maal is thans vastgesteld de wedstrijd voor het 2e elftal tegen de Goudsche reserves. Zooals bekend moeten de Schiedammers met 8-0 winnen om op het kampioenschap ba- slag te kunnen leggen. Het 4e elftal heeft het gemakkelijker daar dit elftal ook hij de kleinst mogelijke over winning afdeelingekampioen Is. Het Rotter, damsch districtselftal dat Zondag a.s. tegen DONK 1 speelt bevat de ExceLsiorspelers J, Ruts (spil) L. v. Llngen (linksbinnen) en R. v. Lingen (linksbuiten). Cricket Voor Zondag is alleen voor het 2e elftal een thuiswedstrijd vastgesteld en wel tegen II.B.S, 1 uit den Haag. „GROOT DENNENLUST" llpp v.-- Na de verbouwing In het Geldersche Voorthuijzen heeft gisteren de officieele ingebruikname plaats gehad van het verbouwde koloniegebouw „Groot Dennen- lust", waar jaarlijks 200 kinderen uit Schiedam en Delft samen in groepen van 40 een maand verblijf komen houden. De overige tijd van het jaar is beschikbaar voor kinderen uit andere plaatsen. Onder de aanwezigen, die werden verwelkomd door den heer M. Boekholt uit Delft, werden o.m. opgemerkt, de dames: mevr. A. Jonker Roelants, mevr. A. Deelder, mej. J. G. Visser, mej. C. Vormer en de heeren M. Horn en N. Elzevier Dom, allen uit Schiedam; dr. C. A. v. Hees, M. Boekholt en W. Fels, uit Delft; voorts de dames Limperg-Alting, Amsterdam; Poortman-Maas, Haarlem en A. v. d. Stadt, Den Haag en de heeren D. Bakker, architect; A. J. van Galen-Last, controleerend geneesheer; H. A. van Laan, secretaris van het „Groene Kruis" te Voorthuizen en v. Overbeek, opzich ter der hosschen. Van een aantal autoriteiten, w. o, de burge meester van Nijkerk en Barneveld en wethouder de Bruin uit Schiedam, was bericht van ver hindering ingekomen. De heer Boekholt gaf een historisch overzicht van den groei der inrichting, waarna de heer Horen de commissie van beheer, bestaande uit mevr. Jonker Roelants en mej. Visser uit Schiedam en de heeren Boek holt en Fels nit Delft huldigde voor do uit nemende wijze waarop zij het gebouw explol- teeren. Aan de lunch werden nog verscheidene toe spraken gewisseld. BEIAARDBESPELING Het programma der eerste beiaardbespeling op den St. Janstoren op Vrijdag 7 Juni a.s. van- 9io uur 's avonds door den heer Ferd. Tim mermans, luidt als volgt: 1. Rubensmarsch, P. Benvit, 2. La badine (uit de 2e suite voor clavecim- bel) P. J. Leblan (1711—1765) 3. a Weesgegroet volschoone lentetijd Cath. v. Rennes. b. Nu vlagt er de lente, J. C. Andrea c. Mooi Holland, G. Beyerie 4. Lied ohne Worte no. 4, E.Mendelsohn, 5. a. De groebe druivelaar, H. Meulemans b. Voor 't kantkussen, E. Hullebroeck, c. van 't Maseurken, idem 6. Sonatine no. 3 V. Nicolai b. a. Van een herderin en b. van een bruid en bruidegom Dr. E. D. Pijzei 8. Postludium J?'- Denijn. SCHEEPVAART SCHIEDAM, 5 Juni. Aangekomen: s.s. Peder Bogen, van Vlaardingen, om te dokken In de Wiltonhaven-, s.s. Maurita, van Londen, om kolen te hunkeren in de Wilhelminahaven; s.s. Felix, van Okkola, met papierhout in de Wil helminahaven, s.s. Firito, van Dublin, laatst van Amsterdam In de Wiltonhaven. SCHIEDAM, 5 Juni. Vertrokken: s.s. Sheaf Mounth, naar Antwerpen; s.s. Mawita. naar Archangel. Namens de Israëlitische gemeente is aan den Raad een adres gezonden, waarin wordt ver zocht artikel 5 van de ontwerp-veror(lening op de heffing van rechten van het gebruik van de algemeene begraafplaats te Schiedam aldus te redigeei-en, dat geen ontruiming kan plaats hebben van graven van Israëlieten, daar zulks (loon- den godsdienstcodex der Israëlieten ver boden is. Voorts is een adres gezonden door de alhier gevestigde Steenhouwerspatroons, verzoekende: 1. die heffing van de rechten bedoeld in arti kel 7 het plaatsen van een gedenkteeken op een graf, belangrijk te verlagen; 2. ook op de zoogenaamde algemeene graven steenen gedenkteekens toe te laten. 3. het onderhoud der gedenkteekenen niet van gemeentewege te doen geschieden. door de la. Reel. 4215 S 16 lederen Zondag Patronaat SL Domlnlcus Godsdienstonderricht en ontspanning In he| patronaatsgebouw Emmastraat, van half acht tot negen uur.. 's Maandags repetitie Muziekgezelschap St, Ambrosius 8 uur, R, K. Volksbond. lederen Maandagavond clubavond R. K, Damclub I.D.O. Kath. Kring. Dinsdag bestuursvergaderiug R. K. Metaal-, bewerkersbond „St. Eloy", Gebouw R. K, Volksbond. lederen Woensdag Repetitie KonlnkL man« nenzangvereeniging „Orpheus", gebouw R. K, Volksbond, Aanvang half negen- lederen Woensdagavond vergadering „Katho« Hek Streven". Gebouw Kath. Kring, lederen Woensdagavond van half acht tot half tien, gelegenheid tot het afhalen van naai* werk bij de Theresiavereeniging aan het ge bouw van den R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond van 7 uur tot half negen zitting bestuur Spaarfonds R K, S. V. „Excelsior" Gebouw Kath. Kring. lederen Zaterdag Stedelijk Museum, geopend van 2 tot 5 uur. i Donderdag 6 Juni Vergadering diocesane vereeniging van R. K« Bijz. Onderwijzers in het, bisdom Haarlem, afd. Schiedam en Omstreken. Gebouw R, K, Volksbond. Aanvang half acht. Spreker Lou Lichtveld over Wording en Stand van de jonge Katholieke Letterkunde in Nederland, Nederlandsche vereeniging van huisvrouwen. Sluitingsavond van het seizoen. „Musis Sacrum"- Aanvang kwart over 8. Vergadering Coommissie „Herwonnen Levens kracht". Gebouw R. IC. Volkshond. Aanvang 8 uur. Zeer belangrijke agenda. Vrijdag 7 Juni Vergadering R. IC. Gemeentewerkliedenbond „St. Paulus". Gebouw R. K. Volksbond. Aan vang 8 uur. Zaterdag 8 Juni Feestavond Ned. R. K. Vereeniging tot het verleenen van Eerste Hulp bij Ongelukken. Gebouw R. IC. Volksbond. Aanvang 8 uur. Dinsdag 11 Juni Vergadering Algemeene R. K. Propaganda elub. Groote zaal R. IC. Volksbond. Aanvang half negen. Spreker de heer L. J. Stolwijk, over de technische zijde der verkiezingen Alle leden der R. K. Kiesvereeniging zijn welkom en worden verwacht. Gelegenheid tot vragen stellen. BEURS VAN SCHIEDAM SCHIEDAM, 6 Juni. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop, handel. Moutwijn Moutwijn 46 pet. 16.— per H.L. H. J. JANSEN, Spiritus Melasse-spiritus 32.— per H.L. SCHIEDAM, 6 Juni. Men noteert voor. Ruwe graanspiritus 6U pet. f 17.— pei u, Spoeling Noteering 1.50. -te- i t TE ROTTERDAM 7 Juni: Diergaarde, avondconcert Darm. orkest Rott. Philh. Gen. 9 Juni: Doeletuin, populair concert door het Harmonie-orkest van het Rott. Philh. Gen. met medewerking van de mannenzangvereeniging „Apollo", 8 uur. Dagelijks: Circus-Schouwburg, Zeemans. vrouwen (Bouber-gezelschap). 8 uur (voo£ volwassenen). Bioscopen: goedgekeurde programma'^ tot en met Donderdag 6 dezer in: Royal;; Olympia; Corso (voor volwassenen); Grand théktre (voor volwassenen)Thalia (voor, volwassenen); Luxor (voor volwassenen). L. W. S. Schiedam Vervoegt n zich even aan ons bureau, waar wij u de gevraagde ia, lichtingen zullen verschaffen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 1