DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN GEMEENTERAAD VAN SCHIEDAM. Transpireerende Voeten 52ste Jaargang Maandag 10 Juni 1929 No. 15436 Dit nnmmer bestaat alt drie bladen STADSNIEUWS De commissie van toezicht op het bewaarschoolonderwijs. R. K. BOND VAN OVERHEIDSPERSONEEL „ST. PAULUS" temperatuur van het water muziekuitvoering AGENDA Noteering 1.60. KUNST-AGENDA NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURAN BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM. TELEFOON INTERCOMMUNAAL NO. 68085 ABONNEMENTEN: per 3 maanden 3.25, per maand 1.10, per week 25 cent. Franco per poet 3.75 per kwartaal. Afzonderlijke nummers 6 ct. Postchèque en girodienst 81440 itu Vfciit 1'JilNTlEN15 regels 1.55. Elke regel meer 30 ct. Reclames tusschen den tekst 60 ct per regel Kleine adverte nties: 30 woorden 25 ct., elk woord meer 5 ct. tot'n max. ran 50 woorden Kabouter-advertenties 5 regels 050, 10 regels 0.75,15 regels 1.- Incassokosten worden berekend Gratis-Ongevallenverzekering 500 bij overlijden door een ongeval; ƒ500 bij verlies van beide handen, roe en ol «open; f 2SU bij verlies van één hand, één voet of één oog; 150 bij verlies van een duim; ƒ75 bij ver. lies van een wijsvinger; ƒ50 twee voorste ledematen alle vingers van een hand; 25 bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand m dit blad worden afgedrukt. De vervulling van dte vacature in de com missie van toezicht op het bewaarschool-onder- ontstaan door het bedanken van mevr. Gö eman-Geert sema Beckering, heeft Vrijdag heel wat yoeten in de aarde gehad. En moet onbevangen toehoorder heel wat momen- teh tot nauw verholen hilariteit hebben ver schaft. Daar was op de eerste plaats het pleidooi van een S.D.A.P.-er om een partjjgenoote in de commissie benoemd te krijgen, terwijl tot Croote verbazing van den pleiter de echtge- hoote van een der socialistische raadsleden in de commissie zitting heeft. Daar was op de tweede plaats het pleidooi Van den liberalen wethouder, die voor zijn Vrienden de eer opeischte, het initiatief tot bet bewaarschoolonderwijs te hebben geno den, waarbij de beer Steens hem even op merkte, dat hij ettelijke eeuwen verder in de Geschiedenis terug moest gaan, om die initia tiefnemers te vinden. Daar was op de derde plaats het feit, da.t de webhouder van onderwijs niet beter wist °f de commissie bestond uit vijf leden, totdat de wethouder voor sociale aangelegenheden bem uit den droom hielp met de namen van keven leden voor te lezen. En daar was tenslotte die benoeming zelve, Vaarhij de eerst aanbevolene maar twee stem men verwierf, de tweede op de aanbeveling Boen enkele, terwijl benoemd werd de gemeen telijke inspecteur van het lager onderwijs, om trent wien twijfel moet bestaan of hij Biet-ambtelijk .u een dergelijke commissie zit ting kan nemen. lntusschen hadden wij bet voor een pret tige verstandhouding in den Raad beter ge vonden, wanneer dien eerst-aanbevolene een échec ware bespaard, door hetm tijdig te waar schuwen, dat hij voor een benoeming niet in aanmerking komen zou. En dit temeer, waar de betrokkene zelf in de commissie van hij stand voor onderwijszaken gevraagd had ef het niet beter ware geweest, waar het een dames-vacature gold, mede een dame op de aanbeveling te brengen, en of, wilde men daar van afwijken, niet beter de gemeentelijke in specteur voor het lager onderwijs op de aan beveling kon worden geplaatst. Tegenover die faire houding had de faire geste gepast, welke den betrokkene in de geleeenheid had gesteld rich terug te trekken. Onnoodig scherpe verhoudingen dienen te Worden vermeden. ORANJE-VEREENIGING Propaganda tot verhooging van het ledental ATTRACTIE VOOR DE KINDEREN. De Oi-anje-Vereeniging heeft de Jund-maand 'h het teeken gezet van propaganda voor de Uitbreiding van haar ledental. Huis aan huis itl onze stad zijn circulaires bezorgd, waarin gewezen wordt op wat de Oranje-Vereeniglgn 'n de bijna 25 jaren van haar bestaan voor onze stad is geweest, 'wat zij beoogt te zijn en daartoe zij met den steun van heel de be- V'dkjng hoopt te geraken. Herinnerd wordt aan de feestelijkheden Welke de vereeniging in den loop oer jaren dan Je burgerij gegeven heeft, aan de sym. Datbie waarin zij zich van de zijde der be- Volking mocht verheugen- Terwijl thans een Woep wordt gedaan op die bevolking om 'oor het geringe bedrag van ƒ1 tot het lid maatschap der vereeniging toe te treden, of "m. zich als donateur op te geven, teneinde de vereeniging te steunen bij haar pogen de 'eestviering op de nationale feestdagen zoo mied mogelijk ie doen slagen en zich van de Vpordeeien welke de vereeniging aan hagr le; !n biedt te verzekeren. Aan de propaganda^actie is een attractie V'-or de hinderen der leden verbonden. De biopaganda-commissie stelt namelijk de kin- !;i <je gelegenheid te raden naar het bfistg aanial nieuwe leden dat de ingezette 'd'Ue voor de vereeniging zal opleveren. Voor cgenen die dat aantal het dichtst benaderen '1!" waardevolle prijzen beschikbaar ^steld. Dpgaven worden vóór 30 Juni a.s. inge- hij den voorzitter der propaganda-corn- "issaie, St. Lidirinastraat C2. Men zie overigens de advertentie in liet van Zaterdag j.l. IN VERKIEZINGSTIJD. Zaterdagnacht is door de politie bekeurd 2e- ,e K. E. C., die z.,nder vergunning biljetten ''Plakte tegen den gevel van een pand aan e Et- Liduinastraat. (Vervolg) De administratieve overplaatsingen Do heer COLLé merkt op, dat op zijn vragen geen antwoord is gegeven. Moet men dit ant woord nu terugsturen naar B. en W, om er een nieuw behoorlijk antwoord op terug te vragen, of moet hij nieuwe vragen indienen, die binnen het bevattingsvermogen van het College van B. en W. liggen? (gelach). In de raadszitting van 5 Mei 1927 werd door den wethouder van onderwijs betoogd, dat de vragensteller van toenmaals, wanneer een eenigszins geforceerde oplossing zou moeten worden genomen, de gemeente een nadeel van een paar ton zouden hebben bezorgd. Mag men dan nu niet vragen, wat het onderzoek van de regeering aan de gemeente heeft gekost? Spr. gelooft niet dat de wethouder van het burgerlijk armbestuur, die tevens wethouder van het onderwijs is, er genoegen mee zou nemen, dat een werklooze dae twee kinderen heeft, aan het B. A. bij zijn verzoek om steun er zes zou opgeven met de mededeeling dat hij er vier administratieve bij genomen heeft van zijn buren! Spreker kan zich bij ddt ant woord niet neerleggen. De VOORZITTER antwoordt namens B. en W., dat hoe men ook over de administratieve overplaatsingen denkt, ze althans dit voordeel hebben gehad, dat de zaak landelijk wordt onderzocht. In 1925 zijn 5000 en in 1926 13000 teruggevorderd en B. en W. vertrou wen, gezien het feit dat de gemeente na de wet van 1920 niet buiten boventallig personeel kon, dat deze bedragen alsnog zullen worden gerestitueerd. B. en W. meenen overigens dat de kwestie der administratieve overplaatsin gen In 1927 is doodgepraat. In zijn repliek betoogt de heer Collé, dat in het antwoord van B. en W. niet anders dan kletspraat wordt gegeven. De VOORZITTER waagt den beer Collé dit woord terug te nemen Op de weigering vfl® den heer Collé roept de Voorzitter hem tot de orde. Spr. weet thans dat oen raadslid dat met lastige vragen komt, met een kluitje in het riet wordt gestuurd. De heer DINKELAAR merkt nog even op. dat de lieer Collé altijd de volle maat heeft gehad, als hij vragen stelt. Er is niemand die zoozeer van het recht van vragen stellen heeft gebruik gemaakt. Hij heeft niet het recht als martelaar te poseeren. De heeren BROEK en HOOGENDAM hadden liever gezien, dat het antwoord thans door de burgemeester gegeven, in het antwoord op de vragen van den heer Collé ware ver- Vrijdagavond hield de afdeeling Schiedam van bovengenoemden bond in het Bondsge- bouw aan de Lange Haven een ledenverga dering. De voorzitter, de heer L. van Rutten, open de de vergadering en heette de aanwezigen Welkom, waarna de notulen der vorige ver gadering wei-den goedgekeurd. Hierna gaf de voorzitter kennis van het overlijden van den heer J. Hofhuyzen, in le ven gesalarieerd hoofdbestuurder van „St. Paulus", spr. beval den overledene in de ge beden der leden aan. Mededeelingen weTden gedaan over ver. eebiiUenfle loopende acties. In plaats van den here J. Maagdenberg werd als penningmees ter gekozen de heer A. J. Verschure. In bespreking werd nog gebracht het zilve ren jubilé van den heer Alb. van Haasteren op 15 Juni. a.s. Een geanimeerde bespreking bij de rondvraag volgde waarna de voorzitter deze welgeslaagde vergadering sloot. j«„ temperatuur van het water bedraagt he- n ®4 graden. DE EERSTE BEIAARDBESPELING Toen de heer Timmermans Vrijdagavond zijn instrument aan het stemmen, beter gezegd, de verbindingsdraden met sommige klokken wat steviger aan het aandraaien was, ging bet ver keer in de omgeving van den St. Janstoren nog zijn gewonen gang. Nauwelijks echter hadden de eerste maten van den Rubensmarsch over de huizen weerklonken, of op verschillende plaatsen posteerden zich weer de oude getrou wen, de enthousiaste luisteraars, die onver moeid bij ieder concert een rustig plekje opzoe ken, waar zij op hun gemak den „zingenden toren" kunnen beluisteren. Ook Vrijdag konden zij weer genieten, want naast een aantal meer populaire stukjes had de heer Timmermans ais altijd bet meer se rieuze deel van het programma niet vergeten. Mendelssohn, Nicolaa en een clavecimbel werk je van P. Leblan. Zoo werkt de heer Timmermans onvermoeid voort, om zijn instrument populair te maken in den goeden zin van het woord. En, dat hij daarin zal slagen, betwijfelen we niiet., SPAARBANK ANNO 1820 SCHIEDAM Opgave over de maand Mei 1929 Ingelegd werd in Mei 232.800 en terugbe taald ƒ270.761,36. Aantal inleggers op 31 Met 1929 21587. Het aan inleggers verschuldigd kapitaal bedroeg op 31 Mei 1929 ƒ6.693.308,24. werkt. Dan zou deze een antwoord "hébben gehad, wat thans nieit het geval is geweest. Het schrijven van B. en W. werd voor -keiMHegeving aangenomen. Aan "de orde kwamen vervolgens de vragen van den heer Hoogendam betreffende de sainen- stelling van f De commissie voor de havenbelangen De heer HOOGENDAM lichtte zijn vragen betreffende de samenstelling van de commissie voor de havenbelangen van Rotterdam en cm- geving kortelinigs toe. Spr. zou gaarne van het College vernemen, dat het met de «trekking vain die vragen accpord gaat. De VOORZITTER antwoordde, dat Maandag deze aangelegenheid een punt- van bespreking is geweest in het College, Besloten werd een schrijven te richten tot dien Minister van Binmenlandsche Zaken en de Ministers van Waterstaat en van Arbeid. In dien brief hebben B. en W. uiting gegeven ban hun leedwezen dat Schiedam niet gekend is, doordat geen Schiedammer in de commissie zitting heeft gekregen. Deze brief is door den burgemeester toegelicht hij den Minister van Binnenlandsehe Zaken en spr. is nog geweest Dij den Minister van Waterstaat. Hij zal nog een bezoek af leggen hij den Minister van Arbeid. De Minister van Waterstaat heeft spr. ge machtigd, te verklaren dat naar aanleiding van schrijven en bezoek hij de zaak met de beide ministers nogmaials onder oogeu zal zien en bespreken, en hij zal een benoeming van een Schiedammer in de commissie bij zijn collega's verdedigen. De heer HOOGENDAM zou den raad zich alsnog willen laten uitspreken, dat hij met groote teleurstelling heeft kennis genomen van het feit dat Schiedam niet in de commissie vertegenwoordigd is. De VOORZITTER achtte een dergelijke motie niet gewenséht. De heer SLAVENBURG méént, dat hoe grooter aandrang wfr uitoefen*?»,, te moeilijker hot is voor de ministers op de® gedanen stap terug te komen. De mededeelingen van -den voorzitter wer den daarop voor kennisgeving aangenomen, en de overige agendapunten, behoudens de voor stellen tot grondverko-op en het voorstel tot het aangaan van een kasgeldleening van 1.000.000,, waaronder ook een verzoek van de® heer Collé, B. en W. vragen te mogen stellen omtrent het ontslag van twee tijdelijke gemeentewerklieden tot de volgende vergade ring aangehouden. VEREENIGING VAN R. K. E.H.B.O.'ERS De Sehiedamsche vereeniging van R.K. E. H. B. O.-ers heeft Zaterdag in den R.K. Volks bond haar eerste jaarfeest gehouden. De hij- eenkomst werd geopend door den heer C. M. Verboom, die om. dank bracht aan den cur susleider dr. J. J. de Maeyer, die zich in de korte periode van zijn leiderschap een uitste kend leider heeft getoond. Na de toespraak van den voorzitter werden door dr. de Maeyer die in den loop van den avond nog een geschenk in ontvangst had te nemen de behaalde diploma's uitgereikt. Door leden van de Rotterdamsche zusterver- eeniging werden een zestal tableau's opge- voerd. Het Excelsior-strijkje zorgde voor mu ziek, terwijl voorts de heer J. Optenberg uit Rotterdam en een aantal leden van de R.K. Tooneelclub „Adolf Kolping" rich op het too- neel deden gelden. BENOEMING Mej. M. E. L. Gijven. Ie assistente aan de openbare leeszaal en bibliotheek is benoemd tot secretaresse aan het Office permanent de l'Institut Internatiopail de Statistique te 's-Gra- venhage. CHRISTELIJKE JEUGDLANDDAG Door het Protestantsch-Chrisbelijk Comité voor Jeugdlanddagen was Zaterdagmiddag een bijeenkomst georganiseerd op het feestterrein in het Sterrebosch. De regen trad kier echter als spelbreker op, met het gevolg, dat degenen die toch naar Schiedam waren getrokken, in het gebouw „Irene" aan de Markt hebben vergaderd. Op deze bijeenkomst hield de. J. A. Raams uit Kloetinge een toespraak ever: „Jonge Kracht". Het harmonie-orkest „St. Ambrosius" dir. de heer J. P. M. Smits,.geeft op Dinsdag 11 Juni 's avonds 8 uur een concert in -de mu ziektent op het Rozenburgerplein. Hot programma luidt: 1. Marsch. Staedfast and treu, F. Feike. 2. Ouverture „Sous les tilleuls", Deladiiève. 3. Valse „Sobre les Olas", J. Rosas. 4. Divertissement Selamük, Flovent Sehmitt 5. Ouverture „Iplugenie en Aulide", Gluck, frans de F. Zigner C. Valse Militaire, „La Mousarde, L. Ganne arr. par. p. Kelsen. 7. Fc.nta.Isic „Atilla", sur ï'Opera de Verdi. A J. Roeien. 8. Marsch. 55 JAAR GETROUWD 3? '.ai! Het echtpaar J. Zoetmulder en P. M. Zoet mulderWeber, woonachtig in het Proveniers huis no. 50 herdenkt heden zijn 55-jarige echt- vereeniging. Zooals zich laat begrijpen heeft het beiden oudjes, die onderscheidenlijk 76 en 70 jaar oud zijn, niet aan belangstelling ont broken. De heer P. van Gent, op wiens distilleerde rij de meer dan gouden bruidegom 8 jaar is werkzaam geweest, is het echtpaar vanmor- geD komen complimenteeren. De heer Zoetmul der, een oud-distillateurs-meesterknecht, is vergrijsd in zijn vak. Hij is nog een van die oud-gedienden, die hij Ifet proeven van den moutwijn precies wisten te zeggen uit welke bestan(ideelen hij was samengesteld. Het zeldzame jubilé is den beiden oudjes tot een heuglijken dag gemaakt. ZILVEREN JUBILE. In het eafé „Monopole" aan den Vlaardin- gerdijk had Zaterdagmiddag* een vechtpartij plaats tusschen eenige Noorsehe zeelieden, die half beschonken waren. Een bak van de wa terplaats werd daarbij vernield. Door tus- schenkomst van de politie werd de schade, groot ƒ25, door, de ruziema1lvJpvs_ aan den kaste lein vergoed. D. RIS E.Hzn. •In den leeftijd van 65 jaar overleed in het gemeente-ziekenhuis alhier de heer D. Ris E.Hzn., president-commissaris van de N.V. W. A. Hoek's Zuurstof- en Machinefabriek. Van de functies welke de overledene tijdens zijn levèn heeft bekleed noemen wij nog: commis saris van de H. A. V.-Banlt, en van het Zie kenfonds „Eondragt maakt magt regent van het Weeshuis der Hervormden; kapitein van de Schutterij; rentmeester van de Ned. Herv. gemeente en lid van het polderbestuur voor Oud-Ma thenessei In verband met de begrafenis van den beer Ris, welke morgenochtend zal plaats hebben, is het kantoor van de Nuts Spaarbank van de Lange Haven, waar de overledene vice-voor- zitter' van bet college van commissarissen was, van half 11 tot half 1 gesloten. WATERPOLO Het dames- en het heerenzeventalvan S. Z. C. speelden gisterenmiddag te Dordrecht in de zweminrichting „De Start" voor de compe titie van den Z. R. O. tegen respectievelijk het dames- en het heerenzevental van de Dordtsehe Zwemvereeniging „Merwede". De Sehiedamsche dames wonnen in een vrij goeden wedstrijd met 4—2. Alle vier doelpun ten werden voor de S. Z. C. gemaakt door mej. C. Janse. Speelden de overige dames (die allen voor 't eerst polo speelden) lang niet onverdien stelijk, mej. Janse (die trouwens al enkele ja- ren speelt) had haar „dag", en speelde heel goed. De heeren van S. Z. C., hoewel zij steeds in de meerderheid waren, speelden gelijk. De wedstrijd eindigde, zooals hij begon (0—0). Een kleine overwinning had S. Z. C. zeker veTdiend. Nog even brengen wij in herinnering, dat hedenavond kwart voor 8 uur in de Spoor- haven te Vlaai-dingen S. Z. C. II speelt tegen V. Z. C. XI; eveneens voor den Z. 11. O. KON. MILITAIRE KAPEL. Uitvoering in de Schulp op 23 Juni. Het vorig jaar Juni hebben onze stadgenoo- ten en ook veile® van elders kunnen genieten van een concert, in de „Orpheus -schulp gege ven door die Kon. Militaire kapel (Grenadiers en Jagers.) Tal van enthousiaste hoorders hebben toen den wensch geuit, nog eens in die gelegenheid te worden gesteld de beroemdekapel hier te hooren.- Aan dien wensch zal deze maand worden voldaan. We danken aan de activiteit van de Sehulp- Commissie uit „Orpheus", dat de „Grenadiers en .Jagers" weer voor een concert zijn geënga geerd. i Dat concert zal plaats hebben op Maandag 24 Juni a,s. De kapel zal hier komen met een uitgelezen programma, zoodat het Sehiedamsche publiek weer een avond wacht van groot genot. Nadere bijzonderheden over de regeling van het concert zuilen spoedig worden bekead ge maakt. lederen Zondag Patronaat St. Domlnicua Godsdienstonderricht en ontspanning In het patronaatsgebouw Emmastraat, van halt acht tot negen uur '8 Maandags repetitie Muziekgezelschap St, Ambrosius 8 uur, R. K_ Volksbond. lederen Maandagavond clubavond R. K. Damclub l.D.O, Katbu Kring. Dinsdag bestuursvergadering R. R. Metaal* bewerkersbond „St Eloy". Gebouw R. K, Volksbond. lederen Woensdagavond vergadering „Katho* dek Streven". Gebouw Kath. Kring. lederen Woensdag Repetitie Rontnkl. man* nenzangvereeniging „Orpheus", gebouw R. K, Volksbond. Aanvang half negen. lederen Woensdagavond van balt acht tot halt tien, gelegenheid tot het afhalen van naai* werk bij de Theresiavereenlging aan het ge bouw van den R. K_ Volksbond. lederen Woensdagavond van 7 uur tot half negen zitting bestuur Spaarfonds It. K* S. V. „Excelsior" Gebouw Kath. Kring. lederen Zaterdag Stedelijk Museum, geopend van 2 tot 5 uur. Vergadering Algemeene R. K. Propaganda- club. Groote zaal R. K. Volksbond. Aanvang half negen. Spreker de heer L. J. Stolwijk* over de technische zijde der verkiezingen. Allo leden der R. K. Kiesvereeniging zijn welkom; en worden verwacht. Gelegenheid tot vragen stellen. BEURS VAN SCHIEDAM SCHIEDAM, 10 Juni Officieeie noteering van de commissie uit de Kamer vao Koop handel. Moutwijn Moutwijn 46 pet. 16.per H.L. H. J JANSEN, Spiritus Melasse-splrltus 32.— per H.L. SCHIEDAM, 10 Juni. Men noteert voor Ruwe graansplritus 60 pet. t 17.— per R. L, i i Spoeling TE ROTTERDAM. 10 Juni: St. Joe. Gez. Ver., Verkiezingsfilm (Recht en Orde) 8.15 uur. 11 Juni: St. Jos. Veir., Verkiezingsfilm (Recht en Orde) 8.15 uur. Diergaarde, avond concert Ko®. Militaire Kapel. 12 Juni: Kath. Verenigingsgebouw Afri- kaanderplein, Verkiezingsfilm (Recht e® Orde)] 8.15 uur. 13 Juni: Kath. Verenigingsgebouw Afri- kaanderplein, Verkiezingsfilm (Recht e® Orde)] 8.15 uur. - 14 Juni: St. Jos. 'Gez. Ver., Verkiezings. film (Recht en Orde) 8.15 uur Diergaarde avondconcert Harm. Ork. Rott. Philh. Gen. D a g e 1 U k s: Circus-Schouwburg, Zeemana- vrouwen (Bouber-gezelschap), 8' uur (voor volwassenen). Bioscopen: Goedgekeurde prbgramma's tot en met Donderdag 13 dezer in: Royal: Luxor (voor volwassenen); Olympia (voor volwasse nen); Corso (voor volwassenen); W. B.-thea- ter (voor volwassenen); City (voor volwasse nen. en andere transpireerende lichaamsdeelen moet men behandelen met Purol-Huidpoeder, als zijnde het meest afdoende middel daarvoor, Verkrijgbaar in Bussen van 60 cent en 1 gld. Bij Apoth. en Drogisten, Reel. 27034 VM 8 BURGERLIJKE STAND Aangiften van 47 Juni. GEBOREN: Marius, z. van P. L. Roodenrija, en C. M. L. van Asten, Breedstraat 21. Christina Antje, d. van W. Meijvogel en J. Kie vit, Havendijk 16S. -Meindert, z. van .T. T, Termijn en L. P. Maat, Potgieterstraat 32 Willem, z. van A. de Vlieger en W. Stok, Aleidastraat 128. Maria Ida, d. van M. .Kooij en N. Kruithof, Maasdijk 110. ONDERTROUWD: L. van Item 34 j. en W, H. van Overdam 38 j. J. C. van Bouwden] 31 j. en E. van Wamelen 25 j. J. van Ros sen 24 j. en M. Groenewegen 24 j. M. J, Sparia 24 j. en G. C. van der Meer 22 j. J Kuiper 21 j. en M. J. G. Gunther 29 j. P. Esbaeh 19 j. en A. Bron 21 j. C. Groe newegen 24 j. en A. M. van der Meer 26 j, W. H. Bos 23 j. en J. M. Beijer 20 j. GEHUWD: G. Kooning 37 j. en C. van dei? Knaap 21 j. M. de Vlies 22 j. en L. Na- gelkerke 16 j. A. Visser 46 j. en M. M, Ritter 35 j. F. W. van der Pol 33 j. en M, C. Kooijman 25 j. Geboren 6 Juni: Dirk Willem, zoon van O, F. de Ronde en H. H. Diest, eerste TuinsdnÜ ngel 24. 8- Juni: Johannes Stephamis Marie* zoon van F. H. de Kaper, en C. J. II. Brink* haus, Gröfbaan 25. Overleden 6 Juni: M. van der Winkel, ou(t 6 jaren, binnen deze gemeente. 7 Juni: D. Ris, oud 65 j., echtgenoot van A. P. Rijnbende, Nas* saulaan.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 1