li MAANDAG 10 JUNI 1929 TWEEDE BLAD PAGINA 2 VOETBALUITSLAGEN. PROMOTIE EN DEGRADATIE R K. FEDERATIE e DE UITSLAGEN MISSIE-VOETBALWEDSTRIJDEN WEERBERICHT. 1 i eenomen "hoekschop veroorzaakt een strubbeling voor het Eindhovensche doel; bij de algemeene verwarring krijgt een der Eindhovensche achter- spelers vlak voor doel &n bal tegen het hoofd en het leer dreigt buiten bereik van Boumans over de 10n te roUen maar t gaat juist langs den buitenkant van den paal. De hoekschop levert niets op, maar Sparta zet nu geestdriftig op en komt telkens voor doel terug üi onstui- migen aanval. De achterhoede van P. S. V., door de teruggetrokken middenlinie versterkt, laat zich echter niet onder den voet loopen en de 1—O voorsprong is bij de rust nog behouden. Tu de tweede helft heeft Philips den zwak ken wind in den rug. Sparta valt dadelijk aan; de stormloop wordt besloten met een schuin schot van "Weber, dat naast gaat. P. S. V. ant woordt met een tegenoffensief, dat evenmin re- su'taat heeft. De Rotterdammers dwingen daar op een hoekschop af, waarbij van Run het veld zuivert. Sparta blijft nu eenigen tijd in den aan val en er ontwikkelt zich van weerskanten een levendig spel dat interessanter is dan voor de rust. Èen schot van Viergever doet den bal langs den paal suizen. Schitterend is in deze periode het kopwerk van de Eindhovensche ver dediging. Na een door Weber goed genomen hoekschop kopt Formenoy naast. Om beurten zijn nu de partijen in den aanval, het tempo wordt hoog opgevoerd. Na een vrijen schop te gen Viergever krijgt van Strien gelegenheid een diagonaal schot te lossen, Cohen werpt zich in volle lengte naar den bal doch mist, geluk kig voor hem gaat het leer naast, daar de lin kervleugel van Philips te ver is achtergebleven. Bij een hoekschop op het Sparta-doel krijgt Her- m.cns een mooie doelkans doch zijn schot laat voel aan richting te wenschen over. Een span- -non.de situatie aan den anderen kant eindigt met eeu schot van Weber in het zijnet. Na 26 mi nuien krijgt P. S. V. weer een hoekschop toe gewezen en zeer terecht, hoewel een deel tan het prb'iek daartegen fluitend protesteert. Van gtrien plaatst het leer vlak bij den uitersten hockpaal, waar Visser klaar staat om den hal in te koppen (0—2). Dit zet Sparta aan tot heviger actie; een vlugge aanval wordt opgezet, van der Welle ontsnapt aan zijn bewaking en van ongeveer 30 meter afstand schiet hij schit terend in, den doelverdediger geen kans gevend (1—2). Dit binnen de minuut verkregen tegen- punt geeft den Rotterdamschen burger weer moed. Sparta zet aanval na aanval op doch de overmaat van enthousiasme doet nu het goed overleg wel afbreuk. Een mooi, hoog schot van v. d. Welle valt weer te noteeren, dat de Meierij- sche doelman hoog springend, kan wegstompen. Benige hoekschoppen worden door Sparta afge dwongen, waaruit hachelijke situaties ontstaan, doch die geen telbare resultaten opleveren. Acht minuten voor het einde loopt hij een corner op het Philips-doel Hermans Weber tegen de vlakte, W" ar voor scheidsrechter de Wolf een strafschop geeft. Formenoy maakt geen fout en bezorgt Sparta hieruit den gelijkmaker (2—2). De slot periode verloopt onder luide aanmoedigingen van her publiek. Philips is er dadelijk op uit om den voorsprong weer in te halen. Een schot van v. d. Rroek gaat juist naast den paal maar als 6 minuten voor het einde Visser den hal voor de voeten krijgt, schiet hij schitterend in (2—3). Deze energieke prestatie; schijnt Sparta even te verlammen. De gasten blijven in den aanval', wel komen -de Rotterdammers nog enkele malen tot een tegen-offensief doch dan trekt de Meierü- Bche middenlinie zich op haar doel terug om de verdediging kracht hij te zetten. Tenslotte komt het einde zonder verandering in de cijfers. Go AheadFeijenoord 21. Ouder scheidsrechter Voltijn stellen de elftal len z,ich op als volgt: Co Ahead: doel L. Halle; achter: Prins en Ddink; midden: Schemmekes, J. Halle en Renieijer; voor: Stenvert, Th. de Kreek. J. de K-"pk, Briileman en Schukking. i/enoord: voor: Verbeek, Bareudregt, Pijl, K migs en Sinke; midden: Donk, Bul Sr. en Pi.a ivvp; achter: v. Dijke en Bul Jr.; doel: L .,cttd trapt af en onderneemt direet een gu. .Ou aanval, waarbij de Kreek Jr. een gemak kelijke kans mist. Een mooi schot van Pijl wordt door Halle onschadelijk gemaakt. De linkerwing der gasten passeert de roodgele verdediging regelmatig, doch Halle weet zijn doel schoon te houden. Het plaatsen van den bal laat vooral bv de Deventenaren alles te wenschen ever. V neer Halle bij een aanval van Feijenoord ie la.- r uitloopt, kan tri) nog ternauwernood redden. Kr,rge hoekschoppen op beide doelen Wijven zonder resultaat. Schukking mist voor open doel hij een voorzet van Stenvert. Vele kansen wor den door de Kreek Jr. verknoeid. Nadat uit een hoekschop een mooie kans voor Go Ahead komt, die echter nutteloos voorbijgaat, brengt Sten vert het leder goed op, hij zet over naar Schuk king. die doorspeelt naar de Kreek Sr., waarna de met een hard schot Dekker passeert (l0). No een tijdlang behoudt Go Ahead de overhand; da :-ua dringt Feijenoord de Deventenaren langzamerhand tervig en de strijd wordt thans voornamelijk op de Go Ahead-helft gevoerd. Verschillende malen weet Halle op fraaie wijze refiling te brengen. Toch kan hij niet verhinde- re: dat Barendregt na goed aangeven van Sinke hern van dichtbij passeert (11). Een vrije schop voor ongeoorloofd spel van Halle wordt door Feijenoord niet benut. Tot de rust blijven de Rotterdammers domineeren, maar slagen er niet in, Halle te verschalken en de pauze komt nv t gelijken stand. 1 tweede helft brengt Go Ahead terstond in de.. nval. Een schot van Halle gaat juist over de at. terwijl even later Briileman een goede kans door naast te schieten laat voorbijgaan. Door onvoorzichtig spel van Bul Jr. valt. hij over Schukking, waardoor hij een armhiessuur krijst em moet worden vervangen door Wester- veld. De Deventenaren worden hoe langer hoe sterker en aanhoudend is Dekker in de weer om zijn doel te beschermen. Eenmaal slaat v. Dijke den bal uit het doel, hetgeen arbiter Voltijn over het hoofd ziet. Hetzelfde geval herhaalt zich even daarna en ook thans Iaat de scheidsrech ter doorspelen. Een vrije schop tegen Prins Wordt door Bul Sr. overgeschoten. Een schot van Schukking vlieg voor langs het doel. Scho ten van J. Halle en J. de Kreek werden door Dekker gekeerd, terwijl de Kreek Jr. bij een hoekschop van Stenvert juist over de lat kopt. Eei, nraehtkans wordt Stenvert voor open doel geboden, doch hij schiet hard naast. Voortdu rend is Go Ahead in de meerderheid en na fraai opbrengen van Th. de Kreek geeft deze den hal o;> act goede moment voor doel en Schukking schiet keihard doch zuiver in den hoek (21). Nog ongeveer twaalf minuten zijn dan te spelen en Go Ahead bepaalt zich thans meer tot ver dedigen. Eeu goed schot van Verbeek wordt door Halle gestopt. Even later is het wederom Halle, die reddend optreedt. Aan den anderen kant kopt de Kreek Jr, eeu voorzet van Stenvert nanst den paal. Een praehtschot van Schukking kan Dekker nog juist corner slaan. Nadat Halle dan bij een gevaarlijken Feijenoord-uttval heeft gered, kondigt de scheidsrechter het einde am. met gelijke cijfers geklopt. De stand is nu: gesp. gew. gel. verl. pnt. doelp. Gem. P. E. C. 3 2 0 1 4 7— 6 1.33 N. E. C. 4 2 0 2 4 7— 7 1.— Ensch. Boys 3 1 0 2 2 7— 8 0.66 Wilhelmina wint van Vlissingen. Wilhelmina heeft de kans om het eerste- klasseschap verlengd te zien, weer vergroot door in Vlissingen met 43 over de club van dien naam te zegevieren. Groot was de meerderheid wel niet doch twee punten levert het resultaat even goed op. De stand is hier nu: gesp. gew. gel. verl. pnt. doelp. Gem. Wilhelmina 3 2 1 0 6 7— 4 1.66 St.m. Emma 4 3 0 1 6 196 1.50 De valk 3 1 1 1 3 3—7 1 Vlissingen 4 0 0 4 0 815 0. Internationaal. Stockholm: ZwedenNederland Kampjoenscompetitie. SpartaP. S. V. Go AheadFeijenoord Afdeeling I. 6—2 2—3 2—1 Promotiecomp. 3e klas: D. W. S.Helder 41; V. V. A.de Kennemers 20. 4e klas A: LarenMeervogels 14. Promotiecomp. res. 3e klas: Zeeburgia IIW. F. C. II 3—6; H. V. C. II—Hercules II 5—1. Res. 3e klas A: A. D. W. IIAlctm. Victrix III 0—6. Afdeeling II. 2e klas B: Steeds HoogerFortuna 34; Vriendenschaar-Olympia 32. Promotiecomp. 3e klas: V. D. L.A. S. C. 8—0. 4e klas: O. B.—D. V. V. 4—2; E. D. S.—Siod 6—1. Res. Ie klas: Sparta II—Xerxes II n. g. Promotiecomp. res. 3e klas: Gouda IIHoek van Holland II 4—2; Overmaas IIO. D. S. II 6—0. Afdeeling III. Promotiecomp. 2e klas: N. E. C.Ensch. Boys 1—3. Promotiecomp. 3e klas: Hertog HendrikA. Z. C. 2—1. Promotiecomp. 4e klas: SallandiaB. I. C. (B. I. C. n. o.). 4e klas: EilermarkWierden 34. Prom.comp. res. 2e klas: Hengelo IIDoetin- chem II 33. Res. 2e klas A: Enschedé IIIGermanicus II 2—1. N Afdeeling IV. Promotiecomp. 2e klas: VlissingenWilhel mina 34. Promotiecomp. 3e klas: Terneuzen—Mevo 14; Zalt BommelSittard 43; Miranda Chèvremont 10. 2e klas C: Staatsmijn EmmaHoensbroek 0—1. TWEEDE KLASSE Een overwinning van de Boys. De Enscliedésche Boys hebben, nu de nood het hoogst kwam, de tanden op elkaar geklemd en gisteren te Nijmegen N. E. C., welke in En schedé met 31 had gewonnen, op hun beurt Steeds HoogerFortuna 43 Er resten nog altijd een paan- wed si rijfden, zoowel in de 2de klas A als In de 2de klas B. Nu Is gisteren voor de 2de klas B gespeeld de wedstrijd Steeds HoogerFortuna (43). De Rotteidaminers beginnen direct een over rompelend spel te spelen en binnen de tien minuten hebben zij al een voorsprong van 20. Daarna verplaatst de Vlaardingsche kampioene het spel, doch de aanvallen stuiten herhaaldelijk op de hechte verdediging van Steeds Hooger. Fortuna krijgt eenmaal een strafschop toege wezen, waarvan zij intusschen een slecht ge bruik maakt. Even voor de rust verhoogt Steeds Hooger de score tot 30. In de tweede helft komt Fortuna sterk in het offfensief en het lijkt wel alsof Steeds Hooger geheel ls uitgespeeld. De Rotterdammers moe ten zich uitsluitend tot een verdedigend spel bepalen. Toch duurt het nog lang eer Fortuna voor de eerste maal scoort, maar als eenmaal de weg naar de vijandelijke veste gevonden is, volgen de doelpunten snel op elkaar en brengt Fortuna het tot een overwinning van 43, De stand in de 2de KLASSE A Is nu: gesp. gew. gel. verl. pt. v. t. gem. Fortuna 18 14 3 1 31 82—35 1.73 Gouda 18 10 4 4 24 54—38 1.34 S. V, V. 17 9 3 5 21 42—33 1.24 Steeds Hooger 17 9 1 7 19 42—47 1.12 C. V. V. 18 8 2 8 18 38—37 1 S. V. w. 18 7 4 7 18 40—45 Merwede 18 5 4 9 14 42—55 0.78 R. F. C. 18 5 2 11 12 34—50 0.66 Neptunus 18 5 1 12 11 42—58 0.62 Hercules 18 5 0 13 10 36—65 0.55 DE KAMPIOENSCOMPETITIE In tegenstelling met de verwachting na het resultaat in Ophoven heelt Mulo in Helmond niet van O.V.C. kunnen winnen. Te Ophoven werd een Helmondsche meerderheid verkregen met 72, gisteren werden de punten met 2—2 gedeeld, hetgeen intusschen voldoende was. Mulo is nu kampioen van de heele eerste klasse en zal het Zuiden vertegenwoordigen in den kamp tegen den kampioen der overgangsklasse om het kampioenschap der R. K. Federatie. De resultaten der wedstrijden zijn: gesp. gew. gel. verl. pn t. doelp. Mulo 2 1 1 0 3 9J O.V.C. 2 0 111 4—9 D. O. N. K.District Rotterdam 23 D.O.N.K. is hst eenst in het offensief. Voor de rust gaven de Gouwenaars keurig partij en waren in doorenee genomen absoluut do meer dere. 'n Zuinig schot van Koeman» stopt de Jong naar behooren. Bij een aanval der Rotter dammer» die in rood yersey em zwarte broek spelen, geeft v. Lingen goed door aan v. d. Muyden, die inschiet, Houdijk stopt vallende. Bij een volgenden aanvai dear geelwitten zet Kasbergen goed vow. H. Houdijk kopt juist over. v. Oech brengt eenmaal opluchting. Höelc geeft door aan Muyser die naast sehiet. Do Jong verwerkt nu achtereenvolgens schoten van Houdijk en Koeman». Bij een goeden aanval der roodzwarten geeft Muyser door aan v. LingenDeze aan v. d. Muyden. welke laatste 2 maal Inschiet. Houdijk werkt tenslotte corner. Lnuwers plaatst deze goed voor doel. v. Lingen kopt juist over. Kas bergen wordt geregeld aan het werk gezet. Deze is door het falen vam Hoek op de half. plaats zeer gevaarlijk. De goede voorzetten blij ven door het resoluut ingrijpen van het Rotter- damsche aohitertrio onbenut. Een vliegend schot van J. Koemans stompt de Jong keurig corner. Een schot van H. Houdijk verwerkt hij daarna al vallende. Enkele goede combina ties van de roodzwarten voorhoede leveren geen succes op. Weer krijgt Kasbergen den hal te pakken, zet scherp voor. De geheele achter hoede wint en A. Verheul schiet langs den paal ln. Van Osch onderschept 'n gevaarlijken aan val, hij brengt het er goed af en Dupont for ceert een corner, die goed genomen door Ruls rakelings overgeschoten wordt. D.O.N.K. breekt dan snel door, v, Kessel en v. Osch zien zich gepasseerd maar Verheul schiet tegen den uit. loopende de Jong aan. Bij een scrimmage voor het Rotterdamsche doel, die hierop volgt redt de Jong driemaal achtereen. De roodzwarte voorhoede brengt snel op v. Lingen, passeert naar Dupont die ove,rknalt. Van den uittrap passeert Ruts van Muyser die vlug opbrengt, goed doorgeeft en Lauwers deponeert den ge lijkmaker in het net. Kort hierop is het rusten. Na de rust heeft Rotterdam de opstelling, gewijzigd, Muyser speelt centervoor. H. Hoek rechtsbinnen, v. Lingen spil en Ruts rechts half. Muyser verdeelt het spel heel goed. De halfliinie is nu homogeen en v. Lingen speelt goed op de vleugels. Reeds spoedig zet v. Lin gen 'n geretourneerdem bal ineens in. Houdijk stopt keurig. Ruts geeft door aan Hoek, deze passeert naar Lauwers, die laag voorgeeft. Hoek schiet ln. Houdijk stopt onvoldoende en Muyser plaatst kalm in het net. Dalmeyer die een enthousiaste partij speelt is v. Soest enkele, malen te vlug af. Kasbergen zet schitterend voor na een snellen ren. A. Verheul schiet ech ter juist. v. Lingen plaatst dan naar Dupont die na goed opbrengen vergeet voor te zetten. Bij de scrimmage die hieruit' ontstaat loopt Houdijk te ver uit en maakt hands. Uit den vrijen schop zet C. Muyser Ineens keurig in. (13.) Bij een voorzet van v. Soest werkt de roodzwarte verdediging corner. Deze komt goed voor doel en na missen maakt F. Koe mans er 32 van. Rotterdam onderneemt nog een serie goede aanvallen. Een schitterende kopbal van C. Muyser en 'n schot van Ruts die net overgaan verdienen vermelding. Tegen 't einde moot de Rotterdamsche verdediging alle zeilen bij zetten. H. Houdijk schiet hard tegen de hand van Van Osch, penalty, A. Verheul schiet juist naast. Dalmeyer redt nog een maal schitterend. Kort voor het einde raakt Lauwens nog onklaar. Scheidsrechter Haverkorn leidde correct. D. O. N. K. speelde vooral voor ds rust heel goed Na de rust waren zij zicht baar vermoeid. Bij de Rotterdammers vlotte 't aanvankelijk niet zoo goed, halflinie wa3 zwak met Hoek onvoldoende. Na de rust zat er meer vérband in. De Jong in het doel was heel goed. KLASSE 2B Aeolus 1 Excelsior 2 Raptim D. O. N. K. Activitas Celer Lodewijk 1 Spartaan 2 Duiven 2 wedstrijd. Spartaan 2—Celer 12—1 (onder protest C.) Door deze overwinning hebben de zwarte re- reeerves zich eindelijk van de onderste plaats vrijgemaakt, na ar gedurende de geheele com petitie geprijkt te hebben. Celer protesteerde na afloop, zooidat de uitslag misschien nog wel veranderd kan worden. Het ls dus voor de Spartanen zaak tegen Raptim nog minstens een punt buit te maiken. KLASSE 411 ges. gew gel. vrl. p v.—t. ges. gew. gel. vrl. p. v. t 16 11 2 3 24 59.28 15 10 2 3 22 41-23 15 6 5 4 17 34-30 15 7 1 7 15 41-40 16 6 3 7 15 28-37 16 6 2 8 14 34-44 15 1 8 13 36-37 15 5 1 9 9x 39-39 16 3 3 10 9 32-56 minder mg wegens staken Excelsior 4 16 11 3 2 25 5S-22 S. F. L. 1 15 11 2 2 24 54—20 Velox 1 14 11 1 2 23 70—23 Duiven 3 15 10 3 2 23 70—14 St. Lodewijk 3 15 4 1 10 9 35—62 V. G. M. 2 15 4 1 10 9 25—52 Activitas 2 14 2 2 10 6 23—59 Ignatius 14 1 0 13 2 19—73 Lodewijk 3S. F. L. 1—11 De eerste aanvallen zijn van S. F. L. Lo dewijk pakt geducht aan. De zwarte achter hoede weert zich echter goed. Bij een goede aanval van Lodewijk nemen de groenwitten de leiding. S. F. L. belaagt voortdurend het, Lodewijk doel. Bij een scrimmage maakt S.F.L. gelijk. De S. F. L.-aanvallen volgen elkaar nu senl. op en spoedig neemt S. F. L. de leiding. Voor de rust wordt de stand tot 51 opgevoerd Na de rust hetzelfde spelletje. Lodewijik geeft geen samenspel. S. F. L. heeft dan ok niet veel moeite den stand geleidelijk op 11—1 te bren gen, waarmede het ©Inde komt van de in goede harmonie gespeelde ontmoeting. Scheidsrechter Naderhand leidde goed. Velox 1Excelsior 4 21 Direct na den aftrap was het al te zien, dat de beide kampioencandidaten er alles op zullen zetten, dezen wedstrijd te winnen. Excelsior was n.l. als zij dezen gewonnen had, kampioen geweest zijn. Velox komt direct al flink opzetten, Bokkel schiet in, doch de keeper staat op zijn plaats. Even daarna schiet Bouwman juist over de lat. Van beide kanten wordt ©r nu hard ge. werkt, om de leiding te nemen. Als Velox weer in den aanval is, weet W. Drlel-Vis met een schitterend hoog schot zijn club het winnende puntje te bezorgen (10) 3 minuten daarna brengt G. Driel-Vis uit een strafschop den stand op (20). Do rechtsbuiten van Excelsior plaatst den bal dan mooi voor het Veflox doel', doch de voorhoede laat de kans voorbijgaan. 2 minuten voor de rust bezorgt Excelsior door een pe nalty zichzelf een tegempunt 21. Na de rust is Velox voortdurend in den aan val. Een corner van de blauwwiitten hoult do Excelsior keeper er keurig uit. Aan den anderen kant laat C. van Venraay eveneens zien dat hij zijn plaats onder de lat waard 's- De blauw-witten zwermen aanhoudend over hot Schiedamsche doel, maar kunnen het net niet vinden. Kort voor het einde krijgt Velox nog een strafschop te nemen, maar keeper Ve lox stopt den bal prachtig. Hierna kondigt scheidsrechter v. d. Aa, die goed voldeed het einde aan en heeft Velox verdiend gewonnen. Om den Junior-beker Lodewijk 2D.H.L. 3 12 D. H. L. valt direct aan, echter zonder resul taat. Langzamerhand gaat het spel gelijk op. Belde partijen spelen heel goed. Na 20 minuten neemt D. H. L. de leiding, welke voorsprong nog na de rust wordt vergroot. Na de rust valt Lodewijk stevig aan. De Leeuwen retourneexen echter alles, vooral de doelveTdediger is schit terend op dreef. Kort voor het einde verkleint Lodewijk door haar linksbinnen den achter stand. Verder kam Lodewijk hot niet brengen, zoodat D. H. L. met 21 wint. Kampioenschap le klasse, uloO.V.C. 2—2. Promotie en degradatie, le klasse. B: D.E.V.Waalre Waalre n. o. Competitie. le klasse. A: WilhebmnaR.K.O.N.S. 3—3. 2e klasse. C: R.K.V.V.L.Almania 40. D.H.V.B. 2e klasse. Spartaan 2Celer 21. 4e klasse. VeloxExcelsior 4 21; St. Lodewijk 3r F.L. 1—11. De voorronde te Hengelo. UTRECHT WINT VAN HAARLEM De eerste ronde der nationale missiewedstrij den is gisteren beslist in het voordeel van de R, K. U. V. B. Onze indruk is, dat het Haarlemsch elftal een beter spelpeil demonstreert, doch doordat het blijkbaar aan een grooter speelterrein gewend is, kon het zijn spel niet gemakkelijk tot ont plooiing brengen. De ballen worden doorgaans te hoog geplaatst. Daarbij komt, dat het Utrechtsch elftal een schitterende verdediging heeft, die niet gemakkelijk te passeeren is. Om ruim drie uur karnen beide elftallen ©enigs zins gewijzigd in het veld. De bondsadviseur, kapelaan van Straalen, houdt een korte toe spraak, waarbij hü den wensch uitspreekt, dat deze wedstrijd de liefde voor de missie nog hoo ger mag opvoeren en de propaganda voor de sportbeoefening er door mag groeien. Spr. ein digt met den wensch, dat de winnaars van heden ook de eindwinnaars van den nationalen wed strijd mogen worden. De ploegen zijn ais volgt opgesteld: R. K. U. V. B.: Thijssen (N.E.O.) doel; Has- sink (Limvio) en Hilten (H.M.S.) achter; Post (S.D.O.), Fijen (P.V.C.) en van Haaren (V.D.Z.) midden; Wanrooy (N.E.O.), Eustenbroek (P.H.), de Groot (P.V.C.), ten Bokum (Achilles) en Pouw (H.M.S.) voor. D. H. V. B.Kloosterman (de Meer), de Lange (V.V.Z.), Oostermeijer (V.I.C.), Ploogelande (Gr. Floris) en Renkèns (R. K. A. V.) voor; Drayer (Wilskracht)-, Beerepoot (V.V.Z.) en Kamer (T.T.B.B.) midden; v. d. Kleij (L.S.) en V. d. Wardt (V.V.Z.) achter; v. Elburg (Purmerend) doel. Scheidsrechter is de heer W. F. Slee. Direct na den aftrap gaat Haarlem ten aanval doch het Utrechtsche doel is een sterke burcht gelijk. Onmiddellijk daarna volgt eene bestor ming van het Haarlemsche doel en uit een voor zet van Pouw schiet de Groot onhoudbaar in (10). Een kort hierop volgende aanval op de Haarlemsche veste wordt door v. Elburg prach tig gestopt. Even later komen de groenen (het Haarlemsch elftal) wederom in gevaar, doch de Groot schiet jammerlijk naast. Over en weer ver plaatst zich thans het spel, zonder eenlg resul taat. Meer en meer treedt het keurig spel der Haarlemmers op den voorgrond. Eenige keeren achtereen redt van Elburg, wanneer uit een voorzet van den rechtsbinnen ten Bokum een schot op doel lost. Een corner is het resultaat, maar deze levert niets op. De rechtsbinnen van het*tJtr. elftal leiid-t opnieuw enkele schitterende aanvallen, doch ook deze worden door v. d. Wardt corner gewerkt, terwijl een schot van Hoogelande door de Lange hoog over de lat wordt gekopt. Er volgt nu een tijd van gelijk opgaand spel. Enkele aanvallen op het Utrechtsche doel wor den door de achterhoede mooi weggewerkt. Ver volgens krijgt de Haarlemsche keeper een min der gelukkig oogen-blik, doordat hij te ver uit loopt. Utrecht weet biervan te profiteeren, want Pouw plaatst den laai in het verlaten doel (20). Nauwelijks hebben de partijen zich hersteld, of er volgt wederom een aanval op het Haarlem sche doel, geleid door den linksbuiten van Utrecht, doch v. Elburg redt prachtig. Maar eenigen tijd later treuzelt Elburg wat te lang en sleept Utrecht het deTde punt in de wacht (30). Weer wordt afgetrapt. De bal gaat direct naar een der vleugels en eer iemand het vermoed, heeft Haarlem een tegenpunt gescoord. De rust treedt in met 31 voor Utrecht. Na de thee is de eerste aanval voor Utrecht gevolgd door eenige corners aan de andere zijde, zonder resultaat. Van weerszijden volgen nu enkele gevaarlijke doorbraken, doch ze leveren voor geen van beide partijen winst op. Een moot schot van de Lange op het Utrechtsche doel wordt tot hoekschop verwerkt. De rechtsbinnen van Utrecht krijgt gelegenheid uit een mooi samenspel een goed schot te produceeren, doch v. Elburg houdt schitterend. Een hard schot van de Lange gaat meters hoog over de lat van het Utrechtsche doeL Het spel golft langen tijd op en neer. Van Elburg houdt enkele prachtige schoten. Er ontwikkelt zich een aanval op het Utrechtsche doel, waarbij door mooi aangeven van Kloosterman, de linksbinnen van Haarlem den bal onhoudbaar in het doel plaatst (32). Hierou volgt onmiddellijk een keihard schot van ten Bokum uit een voorzet van den linksbuiten en de stand is 42. De rechtsbuiten van het Utrechtsche elftal verknoeit nu enkele mooie kansen door herhaaldelijk buitenspel staan. Na een goed opbrengen weet ten Bokum over te zeten naar de Groot, dde daarop onhoudbaar ln het Haarlemsche doel schiet (52). Een direct hierop gevolgd mooi schot van ten Bokum gaat evenwel naast. Wanrooy, die nog een goede ge legenheid krijgt voor een zesde doelpunt, ver knoeit deze kans. Er volgen nog enkele oogen- biikken van heen en weer Bpelen, waarna do scheidsrechter het einde fluit. Utrecht heeft dus met 52 gewonnen. De beide elftallen verzamelen zich hierna In hotel Het Centrum, waar werd deelgenomen aan het diner. Na afloop hield de Bondsadviseur een korte toespraak, waarin hij o.m. het spelpeil prees. Verwacht wordt: Zwakke tot matigen veranderlijke wind, meest licht tot half bewolkt, droog, overdag Iets warmer. De barometer verandert op den voormiddag weinig. Fietsers en motorrijders lichten op van 's avonds 9.47 tot 's morgens 4.10. ROTTERDAMSCHE VOETBALBOND ]j Overzicht Groot Is het programma, dat 's Zondags voor de competitie van den Rotterdamschen Voetbal bond gespeeld moet worden, niet en het bepaalt zich in hoofdzaak tot de promotie en degradatie competitie 1ste en 2de kl. Maar ook deze vordert al heel aardig en het staat nu reeds vast dat zoowel R. D. U. Germinal als H. O. V. het vol gend. seizoen in de eerste klas zullen uitkomen. De strijd gaat dus feitelijk nu alleen nog maar tusschen Florissant, Charlois, en D. V. Z. om de vierde in de eerste klas te bezetten plaats. Ons Inziens zou het heel vreemd moeten loopen als Florissant niet voor de eerste klas bewaard bleef en Charlois naar de tweede klas verhuisde en D. V. Z. in haar omgeving bleef en nog eens een jaartje moeite moest doen op de hoogste klas van den R. V. B. te bereiken. Maar Floris sant heeft nog heel wat wedstrijden voor den boeg. Na haar wedstrijd van gisteren heeft zij er nog 7 te spelen. Ons inziens zou het het beste zijn, dat zij nu eerst maar eens met Charlol^ en D. V. Z. afrekende en dat de hond dan maar eens den stand van zaken hekeek. Mogelijk; dat Florissant het dan zoo ver heeft weten te brengen, dat noch Charlois, noch D. V. Z. in staat zijn, het aantal punten door de eerste klassers geoogst, te bereiken. In dat geval heeft het geen nut de competitie uit te spelen en kunnen de clubs een paar maanden rust nemen Twee strafschoppen en de hattrick Tl H. O. V. heeft op eigen terrein een aardige wedstijd gespeeld voor de promotiecompetltla lste en 2de klas tegen Germinal. Do thuisclub won met 42. Aanvankelijk zag het er niet naar uit, dat H. O. V. de zege zou gaan behalen want Germinal was in het begin voortdurend in het offensief en slechts door stevig ingrij pen van de achterhoede van haar tegenstandster bleven doelpunten eenigen tijd uit. De ltoks- achterspeler van H. O. V. bleek echter het zwakke punt en was niet trapvast. H. O. V. kwam er gaandeweg beter in en bij een aanval van de thuisclub werd Hekkema op ongeoor loofde wijze opzij gezet, zoodat, waar dit ver grijp in het beruchte gebied geschiedde, ee* strafschop werd toegestaan, die dezelfde spaier in een doelpunt omzette. Nog voor de rust slaagde Germinal er echter weer fn eem voorsprong te verkrijgen en ging de m ',t duo met 21 voor de gasten in. Na de hervatting binb H. O. V. een flinke» druk uitoefenen op het vijandelijk doel en wan neer Hekkema zich wederom bedrijvig toont, wordt hij voor de tweede maal in het strafschop gebied ongeoorloofd aangevallen. Ook de tweedy toegestane strafschop had een doelpunt tenge volge. Kort daarop verrichtte Hekkema den hattrick door den stand op 32 te brengen. Het gevaar voor het doel van Germinal bleef aanhoudend voortduren. Het vierde doelpunt scoorde H. O. V.'s rechtsbuiten toen vrijiwel alle spelers in de meening verkeerden, dat de bal fseds achter de lijn was gegaan, hetgeen niet et geval was Een tegenvaller I Florissant, waarvan wel hierboven de verwach ting uitspraken, dat zij wel voor de eerste klas zal worden behouden, heeft het gisteren leelijk laten liggen tegen D. V. Z., dat een eclatante overwinning van 61 wist te boeken. De D. V. Z.'ers, die in de eerste helft het voordeel van den sterken wind hadden, trokken direct goed van leer. Al spoedig kon haar middenvoor het eerste doelpunt tot stand gebracht, maar met dezen kleinen voorsprong stelde deze speler zich niet tevreden en to een ommezien had hl] nog drie doelpunten voor zijn rekening genomen. Doelman Smit was ditmaal zeer slecht en had zeer zeker enkele van deze doelpunten kunnen stoppen. Na de pauze bleef D. V. Z. nog steeds in den aanval en zij slaagde er in het half dozijn vol te maken. Florissant gaf, ofschoon er van In halen van den achterstand geen sprake wafl; den moed niet op en werd tenslotte een minuut voor het einde met een tegenpunt beloond, waar mede zij de eer redde. In de volgende wedstrij den zal zij uit een ander vaatje moeten gaan tappen, anders kan het wel eens anders loopen, dan wij en ook zij gedacht heeft. Een groote overwinning R. D. M. ia de gast van Charlois en daarvan heeft zij pleizder beloofd. De droogdokkers, dia al in veilige haven zijn, wonnen met niet minder dan 50. Bij de rust stond het 40. Charlois, dat niet alleen met tien man ver scheen, maar bovendien nog verschillende In vallers telde, bracht er aanvankelijlk niet veel van terecht en moest zich in hoofdzaak to» verdedigen bepalen. Beugelink slaagde et dan ook vrij spoedig in R- D. M. de leiding te be zorgen en nam ook kort nadien bet tweede doelpunt voor zijn rekening. De sporadische tegenaanvallen van Charlois hadden niet veel te beteekenen en werden telkens door de achter hoede van R. D. M. onderbroken. Wesdorp en de Reus zorgden tenslotte elk voor egn doelpunt zoodat de rust met 4—0 voor R. D. M. Inging. In de tweede helft herstelt Charlois zich eenigszins en haar aanvallen zijn niet van ge vaar ontbloot. De verdediging van R. D. M- blijft echter het Charloische quintet volkomen de baas, zoodat succes uitblijft. Bij een goed opgezetten aanval van R. D. M. bemachtigt do Reus het leder en brengt den stand op 50 voor R. D. M. Vlak hierop valt R. D. M. een strafschop ten deel welke echter geen succes oplevert. Tot doelpunten komt het niet meer, zoodat het edHde aanbreekt met een 69 over winning voor a. D. KL

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 6