Hr. Ms. „Kortenaer" op weg naar Willemstad Koning Fuad te Berlijn - H. M. Koningin-Moeder, vergezeld van H. M. ie Koningin, begeeft zich naar de Nieuwe Kerk te Amsterdam, om daar de plechtige gedachtenisviering van haar Jubileum bU te wonen In de Nieuwe Kerk te Amster dam had deze week de plechtige gedachtenisviering in verband met het jubileum van H. M. Koningin-Moeder plaats. Men ziet de Koninklijke Familie, ge zeten voor het koorhek. Op den voorgrond Dr. Willem Mengel berg, die bU de plechtigheden dirigeerde Het woonhuis per fiets. Twee inwoners van Hessen, vader en zoon, zijn een reis door Duitschland begonnen per fiets, waarop zü hun bagage in een miniatuurhuisje meevoeren De haven van Willemstad, waar in den nacht van Zaterdag op Zondag een gewapende overva door Venezolaansche roovers plaats had Koning Fuad is te Berlijn aangekomen. Men ziet den vorst hierboven bij zijn aankomst. Naast hem Rijkspresident' von Hindenburg De acht zittende Historische momenten na de ratificatie van het verdrag van Lateranen. Onder groote belangstelling had de vervanging der Carabinieri door de Zwitseische Garde aan de nieuwe Vaticaansche grens plaats In verband met den gewapenden overval op Willemstad is Hr. Ms. „Kortenaer" met spoed derwaarts vertrokken. Een aantal mariniers zal de militaire macht in de West versterken. In dan nacht van Maandag op Dinsdag, vertrokken de manschappen uit de Marinierskazerne te Rotterdam. De troep gereed voor het vertrek De Kon. Schutterij St. Jozef te Stein (L.) viert 16 dezer haar 26-jarig bestaan. leden vieren op dien dag tevens hun 25-jarig jubileum

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 12