DE ZWALUWEN SLAAN DE ROODE DUIVELS MET 4--1 R. K. DUITSCHLAND—R. K. NEDERLAND. Tweede. Élad Maandag 17 Juni 1929 Pagina t De achtste ontmoeting tusschen Deutsche Jugendkraft en R. K. Federatie. DE DUITSCHERS WINNEN MET 5-3. Een zeer gemoedelijke partij, zonder hartstocht of bezieling Toch voetbal van behoorlijke kwaliteit HET VOETBALKAMPIOENSCHAP VAN BELGIë DE TOER VAN HET R. K. F.-ELFTAL de wedstrijd Hl v 5' Het weer in den ochtend beloofde niet veel moois voor den internationalen wedstrijd op Houtrust in Den Haag tusschen de Zwaluwen en de Roode Duivels, maar tegen één uur hield het op met regenen en was de temperatuur voor Voetballen wel geschikt en het veld in goeden «♦aat. Eerst bonden twee Jeugdploegen een onder togen wedstrijd aan. De bedoeling hiervan was Hm jonge spelers eens naar voren te brengen, die anders niet in de gelegenheid komen hun capaciteiten te toonen. Enkele debutanten wts- t n wel de aandacht te trekken maar bijzondere Perspectieven heeft de kamp o. i. niet geleverd. Het was een aardige demonstratie van zuiver, eerlijk spel zonder trucjes, buitenspelvallen en buitenissigheden, die langs de lijnen van gelei delijkheid zonder heffing of daling in het spel peil verliep. Daarna, omstreeks 3 uur, begon de interna tionale ontmoeting. Deze had met de groote NederlandBelgië-wedstrijden alleen het pre ludium gemeen, dat bestond in het spelen van de volksliederen bi) het binnenkomen van de elftallen in de omheining van het speelveld. Toor het overige was alles aan het gewone kuis-, tuin- of keukenvoetbal gelijk. We misten het enthousiasme, dat anders het Belgische spel kenmerkt, het meeleven van het publiek en de ^Panning op en om het terrein. Het was een Beer gemoedelijke partij, zonder eenigen harts tocht of bezieling gespeeld. Hetgeen niet weg neemt dat ar doorgaans voetbal van behoorlijke hwa' teit ten beste gegeven werd. De Zwaluwen- ploeg was van betere klasse dan die der Roode Duivels. In het veld deden beide elftallen weinig Voor elkander onder maar het verschil in kwa liteit zat in het spel der aanvalslinles voor de doelen. Dan wisten de Hollanders de storm- loopen zeer dikwijls goed af te werken maar de Delgen brachten er, na goed veldwerk, dan wei nig van terecht. Dat was wel het kardinale Verschik De Nederlandsche achterhoede heeft zich uit stekend geweerd. Van de middenlinie stak Her- feens met kop en schouders boven zijn neven- ïeden uit, terwijl in de voorhoede Bakhuys en d. Broek, de eerste door zijn spelverdeelen, ®e tweede door zijn doorzetten en beide door hun •chietvaardigheid, de besten waren. De minste Van het elftal was wel van Kesteren. De Belgen hadden geen uitblinkers, of het moest Vanderbouwhede geweest zijn, die echfer Puk slecht op schot was. De Zwaluwen wonnen met 41 en niet onver diend. Over het verloop der wedstrijden het volgende: Westelijke jeugdelftallen. De samenstelling is de volgende Elftal A: (blauw): Gongriep (Z. V. V.), doel; Kok (Z. V, V.) en Graafland (H. B. S.), kchter; J. Berg, Geutskens, Prevorst (allen van D- C. H.), midden; d'Fonseca (H. B. S.), v. Vliet (Quick), Rep (Z. F. C.), Schoemaker (Quick), Hamstra (Alcm. Victrix), voor. Elftal B: (wit): Boot Jr. (D. H. C.), doel; Kuipers (Feijenoord) en van Eyck (Purrner- ®teyn), achter; van Geffen (Feijenoord), Noor- uuyn (Zeeburgia) en Pettinga (H. D. V. S.), midden; v. d. Vaart (Velox), Kedde (R. C. H.), Voormolen (Sparta), Kram' (Hilversum) en Meier (R. C. H.;, voor. Het is een vrij tamme ontmoeting, waarin de Jeugdige spelers bij aiwisséling goede beurten to groote tekorl omingen demonstreeren. Partij D neemt de leiding en loopt tot 20 uit. Daarna Pakt A flinker aan, reduceert den achterstand to maakt vervolgens 2—2 gelijk. Voor de ruit ingaat, staat echter B weer voor en met 32 Wordt gedraaid. Na de pauze hebben er eenige omzettingen m de ploegen plaats. Meier (R. C. H.) staat nu ®P den linker-vleugel van A terwijl Hamstra (Aicrnaria) diens plaats in B heeft ingenomen. Voorts wisselt van Vliet met Rep. Blauw heeft ®u het eerst succes (33), daarna is Wit aan a beurt (43) en met dezen stand komt het cir.de. De wedstrijd duurde voor rust 40 en daarna minuten. De internationale wedstrijd. Ongeveer 9000 kijkers zijn op de tribunes vin toutrust aanwezig als eerst de Belgische ploeg to daarna de Nederlandsche het veld opkomt, •to Worden met applaus en de volksliederen be- kroet. Do Belgen zijn in zwarte broek met roode tol, de Hollanders geheel in 't wit gestoken. la beide elfta.len zijn nog eenige wijzigingen tokomen sinds ;le laatste publicatie. Bi) de Waluwen speelt van Renesse (II. F. C.) 'n P'aats van van Run (P. S. V.) recht achter. y'J de Roode Duivels hebber Bourgeois en n ubouwhede van plaats verwisseld; Lavlgne ntbreekt en de verdediging bestaat uit de Vos O. Gand) en Debois ('-. S. Brugeois). Aanvoerders zijn Stuve en Vanderbouwhede. int Mellandor wint den opgooi, voordeel biedt dit usschen niet, dar zoowel zon als wind dwars h bet terrein staan. He elftallen stellen zich op als volgt De Roode Duivels. Cremers rtlleur F. C.) De Vos Debois (R. C. Gand) (C. S. Brugeois) tob Pcucke Verschaere Couquelet <c- S. Brugeois) (R. C. Malines) (Stand. C. L.) Versyp Frenay s. Brugeois) (A. S. Herstal) \toderbouwhede Bourgeois Jamnar (<J. S. Brugeois) (C. S. Malines) (Tilleur F. C.) O v Gelder v. d. Broek Bakhuys v. Kesteren Iseger (V. U. C.) (P. S.V.) (Z.A. C.) (H.B.S.) (Haarl.) Schlosser Hermens Breitner (Heracles) (P. S. V.) (A. D. O.) Stuve v- Renesse (Enschedé) (H. F. C.) Q.uaks (A. D. O.) De Zwaluwen. De Belgen trappen af maar direct worden ze teruggeslagen en vallen de Zwaluwen aan; Her mens trapt over. Holland komt telkens terug zoodat Cremers spoedig in actie is, Ifttgeen hem met springen en stompen goed af gaat. Onze middenlinie stuwt Je voorhoede op; Bakhuys zendt den bal vlot naar den linkervleugel, van Gelder passeert naar van den Broek doch diens schot brengt den bal In de richting van de hoek- Vlag op den anderen vleugel. Even komen dan de Duivels los, ze toonen zich echter vrij tam en als Frenay van grooten afstand schiet, gaat het leer meters naast. Een combinatie van Gel derBakhuys brengt den bal weer in het Bel gische doelgebied, de Vos zendt hem achter de lijn. De hoekschop wordt door van Gelder goed genomen, van den Broek kopt den bal in maar Cremers kan hem nog wegslaan. De nieuwe hoek schop, die hieruit ontstaat, mist de noodige leng te en wordt weggewerkt. Als reactie komt er een Belgische aanval; weer schiet Frenay, doch hij treft nu het zijnet. Ook de volgende storm loop is een Belgische, waarbij Versyp met een mooi ver schot langs den paal kogelt. Aan den anderen kant schiet v. d. Br ek over. Een voor zet van Versyp verandert Quaks van richting ton koste van een hoekschop. Deze noopt den doelverdediger tot ingrijpen, hij zendt het leer naar den witten rechtervleugel, Iseger rent langs de lijn en zetvoor, Debois meent springende den bal te kunnen onderscheppen maar mist; hot leer komt alzoo voor de voeten van den ongedekt staanden Bakhuys, deze legt den bal even stil en kanjert hem dan met een kernschot onder de lat doov in het net (10). De wedstrijd is thans 16 minuten oud. Het scheelt niet veel of binnen de minuut is de leiding vergroot: nu echter schiet Bakhuys net langs den verkeerden kant ran den paal. De Belgische rechtsbuiten gaat er dan met den bal van door, hij geeft een hoogen voorzet, Quaks talmt even en Bourgeois kopt het leer langs hem heen (11). Deze gelijkmaker is het eerste doelpunt na 4 minuten gevolgd. De aanvallen golven nu op en neeer. Een gevaarlijk moment doorstaan Ce Zwaluwen als de vrij staande Versyp het leer krijgt toegespeeld, zijn schot is evenwel te hoog gericht. 27 minuten - na den aanvang veroorzaakt do Vos een strafschop door den bal met de hand te spelen. Bakhuys voltrekt met een laag schot het vonnis (22). Quaks houdt dan enige verre schoten van Versyp hoog en kleurvast Een goed door Iseger uit een hoekschop voor geplaatsten bal v Bakhuys inkoppen, Cremers grijpt het leer echter boven zijn hoofd weg; wel raakt hij het dadelijk daarop weer kwijt doch een üje schop tegen de Zwaluwen ver ijdelt de kans. Als Hermens eens mist, zen"t Jamnar den bal naar Frenay, deze reut langs de lijn maar v. Renesse kan nog achter-trappen. De hoekschop brengt den Belgen geen r SUltaat daar vöór deze genomen is, Quaks reeds worit aangevallen, hetgeen een vrijen schop tot g- olg heeft. Een aardige aanval van de witten mislukt doordat van Kesteren de situatie niet .erziet wanneer Bakhuys den bal naar den Hagenaar laat doorgaan. Eenige hoekschoppen op het Belgische doel leveren niets op. Kort voor de rust zit de Belgische voorhoede minuten lang voor het Hollandsche doel, doch het samenspel wordt te kort gehouden en Quaks blijft ten slotte meester van de situatie. Spoedig nadat de tweede helft begonnen is, dwingt België een hoekschop af; Frenay plaatst hieruit voor doel en Vanderbouwhede kopt in, maar de bal stuit terug van den paal. In de daarop volgende -strubbeling krijgen de Belgen weer een hoekschop, maar deze levert geen kans. De Zwaluwen reageeren met een serie aar.vallen, waarbij vooral v. d. Broek zich onderscheidt. De rest neemt echter te veel een afwachler.de houding aan zoodat de roode verdediging lean wegwerken. Wanneer van Renesse een bal half raakt, komt deze voor de voeten van Bourgeois, het leer schampt echter ook van diens schoen af zoodat het naast gaat. De Belgen komen dan meer In den aanval. Quaks houdt een hoog schot van Versyp uit den bovenhoek maar maakt daarop een blunder door te veel passen met liet leer te doen. De vrije soliop, vlak bij doel, worcit gelukkig weggewerkt. Een mooi schot van Jamnar gaat net over de lat; een schuiver van Bakhuys wordt door Cremers gehouden. Na een keurigca aanval der Zwaluwen schiet de Zwollenaar in moeilijke positie net langs den paal. Een hoek schop op het Duivelsdoel wordt door de Vos weggewerkt; een andere, welke er spoedig op volgt, heeft evenmin voor de Hollanders resul taat. Een kwartier na de. hervatting zendt van den Broek van grooten afstand, een 40 meter onge veer, een enorm hard schot in, Cremers vangt het leer wel maar de bal draalt hem uit de handen en rolt over de doellijn (31). Frenay krijgt in vrije positie den bal toege speeld, hU wee-t langs v. Renesse heen te komen maar vlak bij doel .'aalt de Belg door slordig over te trappen. Een kopbal van Hermens brengt den bal bij Bakhuys, deze geeft door aan v. d. Broek, die zich gunstig heeft opgesteld; de Eindhovenaar zendt een vliegend schot in dat echter naast gaat. B\j een volgend schot van v. d. Broek dreigt Debois in eigen doel te schieten, de effectbal draait nog voor de voeten van v. Kesteren, dia hem zeer tam in de handen van Cremers plaatst. Een goede voorzet van Iseger volgt weldra, de bal komt hoog voor den doelhoek, waar Cremers gereed staat om hem met opgeheven handen op te vangen, maar v. d. Broek is hem te viug af, deze springt hoog op en kopt magnifiek in doel (4—1). Er is thans nog een kwartier te spelen. Een combinatie tusschen Iseger en Bakhui» levert weer een kans op maar nu trapt de Zwollenaar den voorzet van den Haarlemmer naast. Bij een plotselinge doorbraak van de Rjode Duivels lost Vanderbouwhede een mooi schot, dat Quaks keurig keert. De Belgen komen nu vaker terug. Na een goeden ren van Versyp trapt Frenay naast. Bourgeois, die weer met Vanden- bouwhede van plaats heeft verwisseld, ziet zijn schot door Quaks gehouden. Een diagonaal schot van Bourgeois duwt de doelman nog uit de rich ting zoodat er een hoekschop uit ressorteert, die zonder resultaat blijft. In de laatste minuten dwingt de Belgische rechtervleugel nog een hoekschop af met het bekende gevolg. Verandering in den stand komt er niet en de Zwaluwen winnen, dank zij de meerdere doortastendheid der voorhoede, ver diend met 41. Gisteren ls te Mechelen de beslissingswedstrijd gespeeld om het kampioenschap van België tus schen de Antwerpsche clubs Beerschot en Ant werp F.C., die de competitie met gelijk punten- aantal beëindigden. De Antwerp Won met 20. De Nederlandsche R. K. F.-ploeg arriveerde Zaterdagavond tegen half zes te Heidelberg na een lange, doch voor een groot deel zeer Interessante, reis. De spelers waren vergezeld van den weleerw. heer van Straelen, adviseur van den Utrechtschen ibond, mitsgaders de bestuursleden mr. Schretlen, Stufkens, Nijstsn, van Veen en Jansbalke, en den oompetitia- leider. De goede geest, een voorname factor voor een internationaal voetbalfestijn, ontbrak niet. Het uitstekende onderdak in hotel Frank werk te hiertoe in niet geringe mate mede. Achteraf zou trouwens blijken dat deze toer met gulden letteren in de R. K. F.-annalen kan worden gegrift. Twee namen van experts op het gebied van buitenlandsche reizen dienen in verband hiermede aan de vergetelheid te worden ont rukt. Dit zijn die van den Utrechtschen heer van Veenendaal die met zijn collega Göbel, de vertegenwoordiger van de Nederlandsche Spoorwegen te Keulen, de reis tot in de finesses hadden uitgewerkt. Die reis omvatte behalve het groote gedeede in den trein een rondvaart in Heidelberg per auto-car, voorts een tocht per zelfde gelegen heid van Heidelberg naar Ludwigshafen en een boottocht van Bingen tot Bonn. Zaterdagavond was het begrijpelijk, vroeg rusten geblazen, hetgeen den hoeren van Veen en Goorse nogal wat hoofdbrekens kostte. Kans om zich te goed te doen aan het Duitsche. bi ir kregen de heeren dus niet en de vrijgezellen uit het gezelschap zouden hun hart niet In Heidelberg verliezen. Zondagochtend werd door kapelaan van Ttraelen in de kapel van het St Jose-ph-gebouw een speciale Mis voor de R. K. F.-ers gelezen, •waarop een schitterende autotocht volgde; één der glanspunten van den zoo buitengewoon geslaagden toer. Ten einde de gastheeren in Ludwigshafen niet al te zeer teleur te stellen werd reeds vroeg in den middag de reis daarheen onder nomen. Dit had echter tot gevolg dat de spe lers róóds - >or twee utir in de plaats van bestemming arriveerden, hoewel de wedstrijd eerst te kwart na vier zou aanvangen. Men was hierdoor genoodzaakt eenige uren rond het -ibert Park zoek te brengen, hetgeen -st nu juist niet toe meewerkte om de spelers in t 'pvorm te krijgen. Dat Ebert Park bleek een sportterrein, zoo als we er bij onze Oostelijke buren honderden kennen. Een prima verzorgde sintelbaan, maar een voetbalruimte waarvoor elke kleine ver- ieeniging uit een erkenden bond zich bij ons zou geneeren. De sintelhoudende grond bleek bijzonder hard en daar waar aan de kanten zich schaarsch enkele grassprietjes vertoonden, was de bodem zoo effectvol dat vooraf km worden nagegaan dat bier van zuiver spel geen sprake zou kunnen zijn. Dat vooral de Hollanders hiervan het nadeel ondervonden, behoeft wei-haart geen betoog. De Nederlandsche ploeg had men op het laat ste moment gewijzigd. De Lange van Graaf Willem II was uitgevallen. Op zijn plaats had men op de rechtsback-plaats Hassing van Limvio opgesteld, terwijl Kamer van T.IJ.B.B. rechtshalf was geplaatst. Brandend heet bescheen de zou de speelvlakte waaromheen zich naar schatting een 15000 toe schouwers hadden geschaard. De wedstrijd, neen eigenlijk waren het er twee. Een wedstrijd voor de ru6t en één daarna. In die eerste ontmoeting speelde de Duitsche ploeg met ons elftal en daarna waren het twee teams die elkander bekampten. Dat was na de pauze. Wat de Nederlandsche ploeg voor de rust mankeerde, was ons absoluut een raadsel. Het rammelde ovei alle linies. De voorspelers wa ren steeds daar waar de bal juist even tevoren was geweest. Kanthalfs en backs liepen steeds gelijk naar een Duitscben aanvaller 01 verzuim den dit geheel. De mldhalf van Eekeren was geen moment de stuwende kracht en schoot tij dens dat eerste gedeelte zelfs herhaaldelijk in zijn verdedigende taak tekort. Wij hebben ons tijdens die eerste drie kwartier hertaaldelfck afgevraagd of dit nu de roem van bet Nedt-r- iandselie Roomseb Katholieke voetbal was en hebben toen geen moment termen aanwezig ge vonden om die vraag bevestigend te beantwoor den, Na de rust trad echter een herboren elftal in den strijd. Toen was er van een Dultsch overwicht geen sprake meer. Toen zag onze voorhoede, welker spelers voor de pauze slechts hij hoog'.f uitzondering een behoorlijk schot had den gelost, herhaaldelijk kans om gevaarlijk tot het Duitsche doel door te dringen en wer den er drie doelpunten gemaakt. Toen begre pen onze halfspelers zoowel hun aanvallende als verdedigende taak en stonden er een paar verdedigers, die den gevaarlijken Duitschen m'dvoor Jobet nog slechts sporadisch een schiet kans gaven. Maar laten wij allereerst iets over den strijd zelf vertellen. N.a gefilm, gelüek en volksliederen en nadat nutSchretlen den gastheeren met een fraaien ets, voosteilende den Utrechtschen dom, had vereerd, riep de Zwitsëfscibe scheidsrechter Bruckweiter de elftallen tegenover elkaar Men vindt de opstelling hieronder. Captain van Laarhoven won de toe-s, hetgeen echter niet van hét minste belang was, daar het vreinigje wind, zoowel als de zon schuin over het veld stonden. Het begin zou zoo'n slechte eerste helft niet hebben doen vermoeden. Reeds in de eerste 'minuut kreeg de Lange een prachtkans toen van Wanroy na een snellen ren een goeden voorzet gaf én Keiler finaal miistrapbe. De Zaandammer was hiervan echter zelf zoo ver baasd dat hij voor open doel het leder een be hoorlijk eindje naast schoot. De Duitsalieirs pakten de zaak intusschen volgens de regelen der kunst aan en zaten spoedig voor het Hoilandsehe doel waar de verdediging een niet al te betrouwbaren in druk vestigde. Hassing dacht nogal eens dat hij als halfbaolc fungeerde, waardoor van Laarho ven meeetd dubbel werk moest doen. Wilhelmus moest al spoedig een hoog schot van R-ippert verwerken, hetgeen hij naar be- hooren leed. Denzelfden Duitschen voorspeler dachten wij te zien scoren toen hij even daarop het leder vrij voor hét Hollandsche doel kreeg, doch hij zocht de goal meters te hoog. Er was reeds tien minuten gespeeld toen Wewlenha-cher zijn eerste schot kreeg te ver werken. Dit kwam van Möller's voet maar was te ongevaarlijk om succes op te leveren. Kort hierop was Hassing weer een. te ver opgedron gen, tvat de Nederlandsche ploeg haar eerste doelpunt kostte. Handig maakte Jobst het leder vrij en een moment hierop schoot lilj dit hard en onhoudbaar langs Wilhelmus. De Duitschers leiden 10. Onze miiddenliimie had toen nog niet ingezien dat men den Duitschen midvoor terdege in de gaten moest houden. Kamer trok wel goed achter de voorhoede aan maair het gevolg .hier van was dat tusschen Hassing en hem gapin gen ontstonden, groot genoeg om door een speler met heel wat minder capaciteiten dan een Johst, te worden uitgebuit. Nog geen vijf minuten na het eerste doelpunt kwam eir we derom een gevaarlijke aanval der Duitschers, ditmaal echter van rechts. Hoog plaatste Lechleitner den bal voor het HoMandsche doel, wei zag Wilhelmus kans het leder te onder scheppen doch hij kon diit niet ver genoeg weg werken en nog voor onze keeper weer op zijn plaats stond, had Jobst bet tweede doelpunt In de Hollandsche touwen geplaatst en de leiding dus vergroot. De voorsprong vergroot. Het zag er op dat moment niet bepaald roos kleurig uit voor de Hollanders. Onze jongenB wekkton hard en slaagden er inderdaad ook in het spel eenigen tijd naar de Duitsche helft te verplaatsen. Het werk van de aanvallers bleef daair echter zoo onbeduidend dat geen oogen- ihllk succes mocht worden verwacht, wat dan ook Inderdaad niet kwam. Wel aan den anderen kant. Voor het echter zoover was, had Wilhelmus een paar zeer ge vaarlijke balden uit zijn doel gehouden. Tegen rust werd Oiet Duitsche overwicht weer grootear. Tien minuten voor de onderbreking springen Wilhelmus en Bickei gelijk naar een hoogen bal voor ons dool. De Duitscher won het 6n vla zijn hoofd rolde het leder kalm voor de derde maal ever de Hollandisohe doellijn. 30 voor Duitseliland. Nog vonden de gastheeren het hleitna niet genoeg wa.nt nadat Jobst den bal vam Bickei good had aangegeven gekregen, draaide hij de beidp Hoüandsche backs op een schier onna volgbare wijze in de luren en verhoogde de score. Zoo kwam d-e Rust met 40 achterstand. Dat de R. K. F.-ers na zooveel tegenslag dem moed niet verleren, verdient wel allereerst een eervolle vermelding. Integendeel, we werden er al spoedig van overtuigd dat onze jongens er verder ruiets voor voelden om als lijdend voorwerp te blijven fungeerén. Vijf minuten na de hervatting vertoonde onze voorhoede, of meer speciaal Möller, een keurig staaltje voetbal dat een fraai doelpunt oplever de. De Lange gaf een goeden pass aan eerst- genoemden speler, die snel naar voren rende en met een magnifiek schot van grooten af stand Weidenbacher ineens bet nakijken gaf, (4-1.) Hel eerste Hollandsche doelpunt. Van af dit moment steeg het spel der onzen met ongeveer 100 pet. F. van Eekeren probeerde het eveneens met een ver schot dat inderdaad de goede richting bad maar ditmaal wiet de Duitsche doelman bijzonder fraai te stoppen. Een bijzonder spannende scrimmage voor bet doel onzer tegenstanders had niet het ge- weneelito resultaat. Ondanks een sprekende meerderheid der Nederlanders ln bet veld, waren het ?,ochts hoekschoppen die hiervan het resultaat orden. De Lange was slecht op schot. Ook nu weer zag de linksbinnen zich op een gegeven moment alleen tegenover Weiden bacher geplaatst, wel schoot hij nu in de go< o richting doch het schot was to tam om sue os op te kunnen leveren. Tot een kwartier voor tijd zwoegen de onzen zonder succes meestal voor de Duitsche veste. Toen kwam er een doelpunt juist aan den ande ren kant. Jobst, die na de rust steeds een speciale bewaking van van Laarhoven had, kwam een moment vrij en uit een goeden voor zet van links bracht hij met een kopbal den stand op 51. -k" r - Ï3ls ;.'K DE TWEEDAAGSCHE WEDSTRIJDEN OP DEN BERGSCI1EN PLAS, georganiseerd door de watersportveroeniging Aegir. Hierboven een foto van enkele vlugge deelnemers. J

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 5