't Concordaat tusschen den H. Stoel en Pruisen - Fransche Oceaanvlucht •i? -ï i'-r De jubileumwedstrijden van de roeivereeniging „De Amstel" te Amsterdam, zijn onder groote belangstelling op den Amstel gehouden. Hierboven een moment uit dén strijd. De Jonge Achten schieten onder de Amstclbrug door en gaan op de finish af De nieuwe Koninginnebrug te Rotterdam is door Z.Exc. minister Kan officieel geopend. Met de openstelling is een belangrijk verkeersprobleem opgelost. De autoriteiten bewandelen voor 't eerst de nieuwe brug na de opening In Keulen is het grootste warenhuis, dat Duitsch- land bezit, in aanbouw. Reeds is een gedeelte gereed en geopend. Men kan de afmetingen schatten, wanneer men daarmee de wagens en personen op straat beschouwt De bekende bariton Joh. Nellssen, thans wonende te Bloemendaal, zal 1 Augustus a^s. zijn zilveren zangersjubileum vieren. Er heeft zich een commissie gevormd om den jubilaris dien dag te huldigen De drie aviateurs v.l.n.r: Jean Assolant, Armeno Lotti en René Lefèvre hebben hun Oceaanvlucht van Old Orchard (Amerika) naar Europa volbracht Na tusschenlanding bij Santander zijn zij te le Bourget aangekomen In het Rijkspostmuseum te Berlijn is een afdeeling radio ingericht, die de ontwikkeling der radio in beeld brengt. Een overzicht van de afdeeling radio lampen. Men ziet de verschillende afmetingen Zondag j.I. op den dag der Beatificatie van pater Claudio de Ia Colomblère S.J., is in het Borgo van den Heiligen Geest te Rome een groot standbeeld van het H. Hart ingewijd. Men ziet hierboven de werkzaamheden, eenlge dagen voor de wijding van het beeld Een zonderlinge plaats voor haar nest heeft een koolmeezenfamilie uitgekozen, n.l. de brievenbus van een bewoonde villa te Vught. De beestjes zijn er blijkbaar geheel thuis Vrijdag jj. is tusschen den vertegenwoordiger van len H. Stoel, den nnntius mgr. Pacelll en het Pruisische Staatsministerie, vertegenwoordigd -Joor .Ir. Biaun, en de ministers van eeredienst cn financiën, het concordaat tusschen den H. Stoel Pruisen ge teekend. Mgr. Pacelll arriveert aan het ministerie ter derteekening van het concordaat "v4 Le Bourget in afwachting. Terwijl de Fransche Vliegers Assolant, Lotti en Lefèvre hun Oceaanvlucht volbrachten, was Le Bourget nabij Parijs in afwachting. Een groote menigte bleef er uren wachten tot ten slotte het bericht i van de landing hij Santander kwam. Inmiddels z(jn de vliegers thans op Le Bourget aangekomen

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 4