Herstel-conferentie - De sociale studieweek te Rolduc De In Hasselt (België) zijn groote feesten gevierd bij de 123ste herdenking van de overbrenging van het H. Sacrament van Mirakel. Op de groote Markt was een altaar in de openlucht opgericht waar een H. Mis werd gecelebreerd, die door duizenden werd bijgewoond. In de vergaderzaal der Eerste Kanter is Dinsdagmorgen de openingszitting gehouden van de Herstclconferentie, waarvan bovenstaande foto een moment weergeeft. Aan de middentafel zijn de gedelegeerden gezeten. De tribunes zijn gevuld met belangstellenden, journalisten en fotografen, voor wie de beschik bare ruimte nauwelijks voldoende was. De Chineesche muur in Limburg. De Staatsmijn „Maurits" te Lutterade wordt omringd door een ruim 300 M. langen en vier meter hoogen muur. De voorbereidende werkzaamheden zijn aangevangen en reeds verrijst de Nederlandsehe Chineesche mtiur. Dc „Heinrich Podeus" is vlot. In den November-storm van het vorig jaar werd het schip op het strand ten Zuiden van Zandvoort geworpen en nog steeds zat het vast. Thans is het gelukt het vlot Geldrop heeft feest gevierd ter eere te krijgen. Het oogenbllk, waarop de „Podeus" van O. I. Vrouw van Lourdes om weer het ruime sop kiest, de plotselinge genezing van mej. Adriana van Gerwen op de bedevaart te Lourdes. Men ziet haar in de bloemen met haar vader en moeder. In de aula van de universiteit te Utrecht is het mondhygiënisch congres officieel geopend. Aan dit congres sluit de vergadering van de Federation Dentaire Diternationalc aan. Een overzicht in de aula tijdens de opening van het congres Dc Belgische gedelegeerde ter Herstel- conferentie, minister Jaspar, heeft de eerste zitting der conferentie gepresideerd Van 4 tot 6 Augustus werd te Rolduc een Sociale Studieweek gehouden. De deelnemers. Zittend o.m. (derde van links)prof. Kors O.P., prof. Tromp S.J., prof. Kreiing O.P., pater Borro- maeus de Greeve; Jos Maen, Mgr. Dr. Poels, prof. Beaufort O.F.M., Jos Joos, Pater Perqui O.P., België; Letterhaur, Köln; Henri Hermans, prof. Weve, prof. Pompen en Vater J. Colsen. Nabü Hoek van Holland zit de „Christian Michelsen", in November 1928 daar gestrand, Hog onwrikbaar. Men heeft geen kans gezien het schip los te krijgen. Daarom wordt het thans gesloopt. De werkzaamheden van het demonteeren zijn reeds begonnen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 4