De ondergang van het s.s. „Adonis" Van de Herstel - conferentie adonis' amstTrIT I I Wet het instruct.cvaartuig Prms Hendrik" maken directeur cn leeraren van het Onderwijsfonds voor de Binnen vaart dit jaar den tienden vacantlecursus. Onderwijs aan boord. De belangen van de Herstelconferentie worden besproken. De Fransche premier, minister Briand is in gesprek met Jhr. Beelaerts van Blokland, den Nedcrlandschen minister van Buitcnlandschc Zaken en met Loucheur, den Franschen gedelegeerde, nabij hotel Des Indes In het Lange Voorhout te Den Haag. Dr. Max Eawe, de Ncder- landsche schaakmeester, tweede na Splelmann in het schaaktournooi te Karlsbad. Als het nieuws van de conferentie te Den Haag bekend wordt, verdringen de journalisten zich bij den ingang van de zittingszaal om de communiqués machtig te worden De gemeente Boxtel heeft ingezien, dat een eigen waterleiding roor het drinkwater een noodzakelijkheid is voor haar ingezetenen. Dies heeft zij de zaak ter hand genomen en is een forsche water toren verrezen. Het werk wordt in gewapend beton uitgevoerd. Macdonald, de Brit- sche premier, zal, naar verluidt, in den loop van de volgende week een bezoek aan Den Haag brengen in ver band met de Herstel conferentie. Te 's Hertogenbosch is het congres gehouden van den Ned. B. K. Blindenbond St. Odilia. De blinden, die zich naar de vergadering begaven, werden liefderijk begeleid door studenten der Lycea. En aan hen konden zij zich veilig toevertrouwen. Het congres was zeer druk be zocht en van aiie kanten hebben de congressisten de medewerking van de Bos schenaren ontvangen. Sir Maurice Hankey is tot secretaris-generaal van de Herstelconfe rentie te Den Haag benoemd. Hij is de vormer der secretaria ten van de financieele en politieke commissies Als bet Augustus is, in de fhoogte-dagen van alle vacanties, kan het in den Botte rdamschen Dieren tuin druk zijn als op een avenue in New-York. De Prins van Wales heeft Belvedère Fort, gelegen tnsschen Sunningdale en Ascot, als zomer-residen- tie aangekocht. Deze Amerikaansche brie venbesteller heeft in zijn 36-jarige loopbaan ruin. 200.000 K.M. afgelegd. Het s.s. „Adonis" van de Kon. Ned. Stoomvaart Maatschappij, dat deze week b« Oran vergaan is. De bemanning is behouden. „Nee maar, zukke biesten dan toch." Een aardig snapshot In den Rotterdamschen dierentuin waar de tante van buiten, die eens een dagje op bezoek komt, vol bewondering is voor de levende have van den Zoo.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 8