DE HAAGSCHE CONFERENTIE i"~' i i - O - LUCHTPOST NEDERLAND- NED.-INDIË fS@r>weus en Üwe^spagitieEi ©sirMstifg en Slapeiees SJSijaihai'dt's Zenuwfahletien ZAT-RDAG 24 AUGU^rUS,192è- DERDE BLAD PAGINA 3 ENGELAND ONTEVREDEN MET ZIJN AANDEEL. DE CONFERENTIE DUURT VOORT VERVLOGEN VERWACHTINGEN r HET BIOSCOOPCONFLICT IN HET ZUIDEN. DE VLUCHTEN HEEN EN WEER HERVAT. RADIGTELEFOONDIENST NEDERLAND—NED.-INDIE. NEDERLANDSCHE JAARBEURS. VER. NED. CHAMOTTEFABRIEKEN. BELANGEN GEMEENSCHAP. DE MARGARINE-UNIE. Glazen Buisje 75 cent. Bij Ap®Sh. en Drogisten. Snowden krijgt te weinig Onze bijzondere correspondent ter conferen tie schrijft d.d. gisteren: De gisterenmorgen plotseling herleefde hoop, toen de besprekingen de bijeenkomst der „Uit- hoodigende Zes" over het door Duitschland Verlangde „provisorium" voor zijn betalingen snel werden afgebroken, omdat men nog een laatste ernstige poging wilde doen, om bet 6®ns te worden over de hoofdzaak, de aanvaar- diug-in-beginsel van bet plan-Young, is weder Vervlogen. Showden beeft ook het tweede aanbod, dat slechts mondeling door Jaspar was overge bracht, van de band gewezen, als biedende nSlechts zeer geringen vooruitgang", in ver gelijking tot het eerste en als zijnde daardoor ..volkomen onvoldoende". Van de zijde der Belgische delegatie, die ons deze mededeeling vanmiddag deed, werd hier aan toegevoegd, dat de financieele „Vier" als gevolg hunner besprekingen In de „offer-com missie", zooals men aan Duitsche zijde deze commissie noemt, daadwerkelijk slechts een verhooging van hun aanbod met een paar hercent hebben kunnen tot stand brengen! Veel meer dan een 40 pCt. van wat Snowden begeert, zou hem niet geboden zijn, zulks in tegenstelling met de gisteren door Franschen ea Italianen in omloop gebrachte verzekerin gen, die zelfs de „Times" aanleiding gaven tot een vrij optimistisch artikel heden orgea, als zoude aan Snowden een tegemoetkoming van 15 90 pCt. zijn aangeboden. Het Fransch verweer Uit het weinig overtuigende verweer der Franschen en Italianen tegen de Britsche be schuldiging, dat hun aanbod opnieuw verre beneden de met veel ophef aangeprezen waarde ®taat, krijgt men helaas den indruk, dat Snow den van zijn kant niet zoo heel erg ongelijk beeft, indien hij dit aanbod op dezelfde wijze beeft behandeld en van de hand gewezen, als bet eerste van juist een week geleden. De Vraag dringt zich in dit verband op, wat de Franschen en Italianen toch bewogen kan heb ben, om in dit laatste stadium der besprekin gen opnieuw met een aanbod met verschillende dubieuse posten en berekeningen voor den dag Is komen. Zij moeten toch werkelijk wel reeds ëeivoeg geleerd hebbem, dat bet niet gemakke lijk is du Engelsohe financieele deskundigen otn den tuin te leiden. Zoo moeten de Italianen b'V. aasf-de Engelschen hebben aangeboden de "VeTdracht van de schuldvordering, die Italië °P Tsjeeho Slowakië beeft van 150 millioen Soudfranken, hetgeen neer zou komen op een Verhooging van de Engelsche annuïteit met °nseveer negen millioen goudmarken. (Zooals hien weet, eischen de Engelschen een verhoo- Sing met 42 millioen goudmarken. Eerst eischte Snowden 48 millioen goudmarken per jaar 'beer, doch de Franschen hebben Snowden ten •"■-lotte overtuigd, dat hij ten onrechte verzuimd bad, rekening te houden met een extra-bijdrage, het Young-plan aan Engeland in het eerste •laar toekent voor de betaling der Engelsche Scbuld aan Amerika, zoodat het verschil tot b6b annuïteit van 42 millioen is teruggebracht!) Dat Engeland echter dit aanbod van een bieuwe verhooging der Engelsche annuïteit niet 9 millioen niet als ernstig kan beschou- ,Vpb, wordt wel eenigszins verklaarbaar, wan neer van Tsjechische zijde zelf wordt betwist, cat dia verschuldigde 150 millioen goudfranken €sniga werkelijke waarde voor den schuld- elscher bezitten. V; Engeland is kieskeurig an de zijde der Britsche delegatie werd Vandaag echter tevens in een onderhoud met eenige vertegenwoordigers der Nederlandsche bevestigd, wat ik gisterenavond reeds als ®r*-stige vrees uitsprak, n.l. dat het voor Snow- eb ook van heel veel beteekenis is, boe de Cbiruen gevonden worden, die aan Engeland s concessies worden aangeboden. Reeds giste- en schreef ik, dat vermoedelijk spitsvondige Psurtochten door het Young-plan," om bier en a?-r nog iet3 te ontdekken, dat den afstand bsschen het aanbod en de door Snowden ge- schte 42 millioen goudmark per jaar méér °u kunnen verminderen, niet voldoende zou den zbn, om Snowden te bevredigen, als al die Verlaat na het onderhond met Dr. "tenn het Palace-Rotel te Scheveningen. aanbiedingen uit met succes doorzochte hoek jes niet tevens zouden gepaard gaan met een verlaging van het percentage van België, Frankrijk en Italië, dat hun hij het Young- plan ten koste van Engeland Is toegestaan. Yan Britsche zijde werd vanavond duidelijk verklaard, dat dit inderdaad Snowden's opvat ting is. Snowden wil het geld terug hebben uit de zakken van die staten, die bet Engeland op de Young-plan-conferentle te Parijs hebben af genomen. Daar heeft men Engeland beroofd van een stuk percentage van Spa. Ditzelfde stuk percentage van Spa wil Engeland nu terug hebben. Het wil geld van Fankrijk en Italië Met verontwaardiging besprak men aan Britsche zijde vooral de mogelijkheid, dat Enge land zou bevredigd worden ten koste van de „Uitgenoodigde Zes" en van Duitschland. Men haalde zelfs den wereldoorlog erbij, waaraan Engeland ter wille van de kleine staten beeft deelgenomen, om te betoogen, dat Engeland nimmer zou willen worden schadeloos gesteld door offers van de zijde van Griekenland, Roe menië en andere kleinere staten. „En als die staten nu eens gaarne die offers brengen, om dat zij daarvoor door Frankrijk en Italië wor den schadeloos gesteld vroeg één onzer. Waarop het antwoord luidde, dat de Britsche delegatie nog geen bericht had ontvangen, dat de kleine staten inderdaad met het aanbod der „Vier", om bün aandeel in de onvoorwaarde- Hier hebben wij nu een tweede raadselachtige punt in de houding van Frankrijk, Italië en België in de laatste week. Reeds verleden Zaterdag verklaarde Snowden, dat Engeland niet wilde bevoordeeld worden ten koste van de kleinere staten. Reeds toen trok hij het verleenen van werkelijk voldoende vergoedin gen van Frankrijk, Italië en België aan de kleinere staten voor het afstaan van hun recht op onvoorwaardelijke annuïteiten in twijfel. Gaat Engeland niet te ver? Hier komen wij op de principieele vraag, die het lot der conferentie schijnt te beheerschen heeft Snowden het repht zoo ver te gaan, dat hij niet slechts vraagt eén vergoeding van 100 pet voor het door Engeland door het Young- plan geleden nadeel, doch tevens meent te mogen voorschrijven, <Ivo e die 100 pet worden bijeengebracht Deze vraag dient m. i. vol strekt ontkennend te worden beantwoord. Men kón nog begrijpen den aandrang van Snowden, om vergoeding te krijgen voor het nadeel, dat de Young-deskundigen aan Engeland hadden toegebracht door de afwijking van de percen tages van Spa. Men kón deze verdediging van Engeland's financieele belangen nog veront schuldigen. hoe onsympathiek het ook was, dat de Engelsche regeering het werk van vier lange maanden van de knapste financieele deskundi gen van Europa onder Amerikaansclie leiding aldus aantastte en zelfs het grootste vredes belang van het slagen der Haagsche confèrentia op het snel zette. Doch de houding van Snowden wordt geheel onverdedigbaar, wanneer hij niet alleen meer waakt voor Engeland's eigen belangen, doch tevens zich aanmatigt het recht, om aan Frank rijk, Italië en de andere staten ter conferentie te willen voorschrijven, op welke wijze zij onderling de offers verdeelen willen, die voor de bevrediging van Engeland's financieele eischen noodig zijn. Hier eischt Snowden voor zich op de taak van een censor morum, die natuurlijk de andere mogendheden hem niet wenschen toe te staan. Hierdoor ook wekt Snowden den indruk, lat hij gedreven wordt door anti-Fransche en an',.i- Italiaansche gevoelens. Daardoor is de stem ming ter conferentie zoo bitter. En daardoor kan men nog slechts zeer geringe hoop ep redding hebben. Doch daardoor ook zal een falen der Haagsche conferentie ernstiger ge volgen hebben voor de gebeeie internationale politiek dan de directe, die uit een niet-aan- vaarding van het Young-plan voortspruiten. HET DINER TEN PALEIZE Aan den disch van H. M. de Koningin en Z. K. H. den Prins der Nederlanden zaten gis terenavond ten paleize Noordeinde aan de ge delegeerden ter conferentie en hunne dames alsmede de minister van buitenlandsche zaken' en mevr. Beelaerts van Blokland. Het aan- en afrijden van de auto's mat de gedelegeerden werd in de omgéving van het Paleis door vele gadegeslagen; politie te paard en te voet, onder leiding van hoofdinspecteur Snethlage, zorgde iutusschen voor een behoor lijke afzetting, zonder dat het gewone verkeer op het Noordeinde eenige vertraging onder vond. De beide schildwachten van de militaire politie schilderden bij bun posten terzijde van den ingang tot het Paleis, welke ingang door tijdelijke schermen was omgeven. Tien minuten voor half acht waren alle gasten binnen het paleis. Geen geld uit Glasgow voor Italië. Onze correspondent te Londen schrijft ons: Het socialistische lid van den gemeenteraad van Glasgow, mr. T. A. Kerr, was benoemd tot lid van een delegatie, welke de stad vertegen woordigen zal op de conferentie voor steden bouw, welke den 12en September te Rome zal ge opend worden. Mr. Kerr evenwel heeft besloten, niet naar Italië te gaan, en zijn motieven heeft hij uiteengezet in een schrijven aan den ge meente-secretaris: „Met het oog op de oppositie, welke mr. Snowden In Den Haag ondervindt, van de Italiaansche gedelegeerden, acht ik het onge- wenscht, dat eenig geld van Glasgow zal wor den uitgegeven in Italië. Ik trek mij dus terug als lid der delegatie. Het Is 't eenige middel ter mijner beschikking, om te protesteeren tegen wat ik als een niet te rechtvaardigen mentaliteit van de Italiaansche regearing be schouw". Te Glasgow verwacht men dat Mussolini nu wel zal bijdraaien. Op een post van een dergelijk en omvang zijn de Haagsche brievenbussen niet berekend. Dus wordt de post voor de Fransche delegatie maar op de stoep van Hotel des Indes gedeponeerd. ONDERSCHEIDING VAN HAAGSCHE POLITIE-AUTOSITEITEN. Gister en is namens minister Briand aan den hoofdcommissaris van politie te 's-Gravenhage uitgereikt de onderscheiding van officier (bevor dering van ridder tot officier) in het Legioen van Eer en aan den commissaris Besseling die van commandeur in de orde van Wicltan IfUkar. De slotzitting Maandag? Naar wij vernemen, zou het voornemen be staan, oin de slotzitting der conferentie, Indien deze zou plaats hebben, te honden op Maandag a.s. hetgeen op verzoek van de Engelsche delegati' zou zijn. Besprekingen in den laten avond Onze bijzondere correspondent ter conferen tie seint ons nog: Vanagond om tien uur na het diner bij H.M. de Koningin, zijn de ilnancieele specialiteiten van de zes delèga/ties wederom samengekomen in de Eerste Kamer, waar zij besprekingen ge houden hebben over de wijze van tegemoet koming aan de Engelsche bezwaüén tegen jjle regeling van keT Young-plan met betrekking tot de leveringen in natura. Men heeft gesproken over het instellen van eenig toezicht op de goederen-leveringen na den termijn van tien jaren, indien Duitsch land een moratorium voor zijn financieele verplichtingen zou aanvragen. Ook heeft men behandeld de leveringen van steenkolen van Duitschland aan Italië in verband met den Engelschen wensch om deze zooveel mogelijk te beperken. De Fransche delegatie verklaarde op een pers conferentie te middernacht na afloop der be sprekingen, dat men wel hopen mocht in deze punten tot overeenstemming te komen. Morgenochtend zullen de besprekingen hier over worden voortgezet, na een voorbereiding door een kleine oub-commissie van Duitschers, Engelschen en Italianen. Verder deelde Loucheur nog mede, dat bij Snowden een misverstand moet zijn gerezen over de beteekenis van het nieuwe aanbod van Frankrijk c.s., dat Jaspar vanmorgen met Snowden besproken heeft, waarna Snowden de bekende weigering beeft uitgesproken. Loucheur ontkende ten stelligste, dat dit aanbod in vage termen vervat was. De Franschen hadden hun aanbod geheel on dubbelzinnig in annuïteiten uitgedrukt. Ten slotte verklaarde Loucheur nog, dat het mogelijk is, dat de beslissende bespreking der zes, die eerst vanmiddag had moeten plaats vinden en vandaag reeds tot morgen werd uit gesteld, misschien eerst Maandag zal plaats vinden. In verband hiermede rekent men met de mo gelijkheid, dat de conferentie ook nog Dins dag of Woensdag zal voortduren. De vergaderingen uitgesteld Men deelt ons mede, dat de aangekondigde openbare vergaderingen, welke de Nederland sche Bioscoopbond in verband met het bioscoop- conflict in het Zuiden zou heieggen op Vrij dag 23 Aug. a.s. te Heerlen en Zaterdag 24 Aug. a.s. te Venlo, uitgesteld zijn. DE FILM „DE GEVANGENIS". Tegen openbare orde en goede zeden Naar gemeld wordt, heeft de centrale com missie voor de filmkeuring haar verbod van de vertooning der Russische film „De Gevange nis" als volgt gemotiveerd: De commissie acht de -ilm in strijd met de openbare orde en gednelteljjfc ook met de goede zeden. Zij motiveert dat o.a. door bet feit, dat de bewindvoerende personen, speciaal de directeur der gevangenis, op 'n belachelijke en liederlijke wijze zijn voorgesteld tegenover de nobele po litieke gevangenen. In de 7de acte komt die liederlijkheid in hoogs mate naar voren. Boven dien is er een bespotting van godsdienstige handelingen. Ook bij deze Russische film komt de tegen stelling tussehen laagstaande machthebbers en hoogstrande onderdrukten weer tot uiting, bet geen stelselmatig geschiedt. Dit is een verval- scbing van het wereldbeeld en aanwakkering van den klassenhaat en als zoodanig in strijd met de openbare orde. KABEL VAN DE WOESTIJNE Er beeft zich, na de lichte beterschap der vorige dagen, weer een ernstige inzinking voorgedaan in den toestand van Karei van de Woestijne. Het hart is weer zeer verzwakt. BET' INGANG VAN 12 SEPTEMBER AS. Te beginnen op 12 September a.s. zullen we derom postv^uchten naar Ned.-Indië worden uit gevoerd, welke voor 1929 volgens onderstaande regeling zullen plaats hebben: van Amsterdam,: 12 Sept., 19 Sept., 3 Oct., 17 Oct., 31 Oct., 14 Nov., 28 Nov., 12 Dec., 28 Dec.; te Medan: 21 Sept., 28 Sept., 12 Oct., 25 Oct., 9 Nov., 23 Nov., 7 Dec., 21 Dec., 6 Jan.; te Palembang: 22 Sept., 29 Sept., 13 Oct., 27 Oct., 10 Nov., 24 Nov., S Dec., 22 Dec., 7 Jan.; te Batavia: 23 Sept., 30 Sept., 14 Oct., 28 Oct., 11 Nov., 25 Nov., 9 Dec. 23 Dec., 8 Jan.; te Bandoeng: 23 Sept., 30 Sept., 14 Oct., 28 Oct., 11 Nov., 25 Nov., 9 Dec., 23 Dec., 8 Jan. Verwacht wordt, dat de hiergenoemde plaat sen ongeveer op de aangegeven data worden bereikt. Met deze vluchten kan gewone en aangetee- kende luchtpostcorrespondentie (met uitzonde ring van stukken met aangegeven waarden) worden verzonden uitsluitend voor "Neder- landsch-Indië. Boven de gewone, porten en rechten is voor deze luchtpostcorrespondentie een luchtrecht verschuldigd van: 40 cent voor briefkaarten en postwissels; 75 cent voor elke 20 gram of gedeelte van 20 gram -voor brieven en andere stukken. Dit luchtrecht moet verantwoord worden door middel van de bijzondere luchtpostzegels (ver krijgbaar in de waarden van 0.40, 0.75, 1.50, ƒ4.50 en 7.50). Het is gewensebt de stukken te voorzien van etiketten „per luchtpost, par avion". De verzending der luchtpostcorrespendeitie moet zóó tijdig geschieden, dat deze zooveel mogelijk uiterlijk den avond vóór het vertrek van het vliegtuig op het postkantoor te Amster dam wordt ontvangen, aangezien de post op de dagen van vertrek des morgens te pl.m. 5 uur wordt gesloten. De retourvluchten uit Nederlandsch-Indië zullen voor de eerstfe maal op 8 October a.s. plaats vinden vertrek Bandoeng en Batavia 8 October vertrek Palembang 9 October vertrek Medan 10 October en vervolgens om de 14 dagen. Door de Indische postadministratie zal voor het luchtvervoer van Ned.-Indië naar Neder land een luchtrecht worden geheven van 40 cent per briefkaart of postwissel en vau 75 cent per 20 gram of gedeelte van 20 gram voor de overige stukken. Dit luchtrecht ?al moeten worden voldaan door middel van In dische luchtpost zegels. Nederlandsche luclit- postzegels mogen voor dat doel niet worden gebezigd. Personen, die luchtposteorrespondeutie naar Ned.-Indië wenschen te verzenden, doch aldaar geen relaties hebben, kunnen deze stukken adresseeren aan het Hoofd van de Afdeeüng Vervoer Posterijen Bandoeng. Oe Indischs Dienst ia bereid aan verzoeken om terugzen ding van bet stuk of van den omslag te vol doen, mits daarop vallende kosten (indien terugzending per vliegtuig wordt verlangd ook het luchtrecht) zijn bijgevoegd, of tijdig afzon derlijk zijn toegezonden, waarvoor o.a. gebruik kan worden gemaakt van Indische frankeer- en luchtpostzegels of van antwoordcoupons. Vorenbedoelde Indische zegels zijn, wat de gewone frankeerzegels betreft in verschillende waarden tot 2.50 en wat de luchtpostzegels aangaat in waarden van 0.10, 0.20, 0.40, 0.75 en 1.50 verkrijgbaar aan de kantoren te Amsterdam, Arnhem, Bergen op Zoom, Breda, Dordrecht, Eindhoven, Goes, 's-Graven hage, Groningen, Den Helder, Hengelo (O.), Leeuwarden, Maastricht, Middelburg, Neuzen, Rotterdam, Utrecht, Vlissingen, Zwolle; zij kunnen voorts door het publiek voor dit doei in elke boeveelheid schriftelijk aan het post kantoor te Amsterdam worden aangevraagd. De antwoordcoupons vertegenwoordigen in Ned.-Indië een waarde van 15 cent. Wijziging aanvraagtijd voor de gesprekken Met ingang van 26 Augustus a.s. wordt een nieuwe regeling ingevoerd voor het aanvragen van telefoongesprekken met Nederlandsch-Indië. Deze luidt als volgt: L Gesprekken kuunen ten hoogste S dagen vóór den gewenschten spreekdag worden aan gevraagd. 2. Aanvragen voor gewone regeerings-, ge wone- en dringende gesprekken, kunnen op de kantoren tot uiterlijk 12 uur op den werkdag, voorafgaande aan den gewenschten spreekdag worden ingediend. 3. Na 12 uur tot uiterlijk 18 uur op den werkdag, voorafgaande aan den gewenschten spreekdag, kunnen nog aanvragen worden op gegeven voor gesprekken, tegen dringend tarief doch zonder voorrang. 4. Aanvragen van dringende regeerings- of ijlgesprekken moeten worden aangenomen tot het einde van den dienst op den spreekdag. 5. Kan ds opgeroepene in verband met de ligging van zijn woonplaats niet tijdig gewaar schuwd worden, dan kan, indien de aanvrager dit wenscht, de aanvrage zonder kosten op den volgenden spreekdag worden overgebracht. De spreektijd blijft voorloopig als volgt vast gesteld: Op Maandag en Dinsdag van 14 tut 17.30 nur. Op de overige werkdagen van 11 tot 14.30 uur. De belangstelling is zeer groot In een drukwerkje over de aanstaande Ne derlandsche Jaarbeurs, die van 3 t/m. 12 Sep tember te Utrecht wordt gehouden, wordt o.m. het volgende medegedeeld: De najaarsbeurs belooft een goede beurs te worden: de belangstelling van deelnemerszijde is zeer groot en daar het tweede Jaarbeursge bouw (dat zijne voltooiing nadert) eerst hij de voorjaarsbeurs 1930 voor de eerste maal in ge bruik genomen kan worden, moesteD wederom een groot aantal firma's, die hadden willen deelnemen, afgewezen worden. Alles is dus we der geheel gevuld en men zal naast de oude, van vorige beurzen reeds bekende deelnemers, vele nieuwe firma's aantreffen, die ditmaal voor de eerste maal ter beurze verschijnen. De groep meubelen en aanverwante vakken zal wederom op de vijfde en een gedeelte van de vierde verdieping van bet Jaarbeursgebouw te vinden zijn en zal een haast volledig over zicht geven van onze binnenlandsche meubel industrie en van in ons land vertegenwoor digde buitenlandsche fabrikaten. Aan deze groep aansluitend bevindt zich op de vierde verdieping voorts de groep textiel en confec tie, waarvan de groei zich ditmaal manifesteert in de aanwezigheid van een aautal nieuwe firma's, die in afwachting van de ingebruik neming van het nieuwe Jaarbeursgedeelte zich weliswaar met een beperkter ruimte dau zij ge wenscht hadden, moeten behelpen doch desniettegenstaande de aantrekkelijkheid dezer groep belangrijk zullen verhoogen. De derde verdieping is geheel aan de groep voedings- en genotmiddelen gewijd: een af dee ling, welke naar uitbreiding snakt en waarvan vele firma's, tot deze groep behoorende, we gens plaatsgebrek nioesten worden afgewezen. Een verschijnsel dat zich In nog sterker mate voordoet op de tweede verdieping hij de groep glas, aardewerk en huishoudelijke artikelen, met hare afdeelingen luxe voorwerpen en ko perwerk (deze laatste ook in de kleine stand zaal op den beganén grond). Op de eerste ver dieping zal men de Koloniën vinden bene vens de tecbnische artikelen, machinerieën, rubber, kachels en haarden, metaalwaren, kas registers enz. Gp aen beganen grond gvoote standzaal zullen wederom belangrijke inzendingen aan wezig zijn op electro-tecbnisch gebied, terwijl de radio-groep, met het Dog op de demonstra tie-mogelijkheden, over alle verdiepingen van het gebouw is verdeeld. Het terrein Vreflenburg is weder door ver schillende firma's behoorende tot de afdee- Iing machinerieën ingenomen, terwijl bij zondere groep, welke alleen aan de najaars beurzen pleegt deel te nemen de groep werk tuigen en machines voor de zuivelindustrie in de nieuwe semi permanente hal met daarmede verbonden zuivelwerktuigen-paviljoen dermate vertegenwoordigd zal zijn dat men ditmaal een nagenoeg volledig beeld zal krijgen van het groote belang, dat deze groep beeft voor het Nederlandsche bedrijfsleven, speciaal voor de Nederlandsche zuilvelindustrie. Ter gelegenheid van de Jaarbeurs zal in het vaste jaarbeursgebouw te Utrecht van 2 tot en met 15 September a.s. een tijdelijk bijpost-, tele graaf- en telefoonkantoor zijn gevestigd, op werkdagen opengesteld van 9 tot 17 uur. Een fabriek in Indië Naar wij vernemen is de beer W. O. A. Ko3ter directeur der N.V. Vereenigde Nederlandsche Chamottefabrieken te Geldermalsen met het s.s. P. C. Hooft van Genua naar Indië vertrokken teneinde de organisatie van het Indisch kan toor van dit bedrijf uit te breiden en eventueel voorbereidingen te treffen voor de oprichting van een chamottefabriek in Indië, waar grond stoffen voor dit product aanwezig zijn. Tussehen Verkade te Zaandam en Verhagen van Oorschot te 's Bosch Omtrent de tot stand gekomen belangenge meenschap tussehen de firma Verkade te Zaan dam en de firma Verhagen van Oorschot te 's Hertogenbosch verneemt het Ned. Weekblad voor Kruidenierswaren verder, dat laatstge noemde firma, die ia liquidatie is, opnieuw zal worden geconstitueerd en onder toezicht der firma Verkade een collectie van hare wafel- en banketwerken te 's Hertogenbosch zal blijven produceeren. De verkoop en de distributie van de te 'sHer- togenbosch gefabriceerde artikelen zal door en onder den naam der firma Verkade geschieden. De fabriek in den Bosch zal geheel worden gemoderniseerd en geleidelijk in bedrijf worden gesteld. Nieuwe overeenkomst in Duitschland. De sedert meer dan 40 jaar bestaande vrije margarinefabriek Sshmitz Loh te Duisburg heeft met de Margarine Unie een overeenkomst afgesloten betreffende de grondstof fen-voorzie- ning. De Margarine Unie heeft op geen enkele wijze in het kapit^jl deelgenomen. De Dui3- burgsche Mij. is van plan ook in de toekomst haar zelfstandigheid te bewaren. Da overeen komst inzake de grondstoffen voorziening is uitsluitend als een voorzorgsmaatregel te be schouwen bij de geweldige expansie der Mar garine Unie op het gebied der grondstoffen- voorziening. Gebruik hiertegen de Zenuwsiïllende en Zenuwsterkende Reel. 2303G 29

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 11