DE FINALE OM DEN ZILVEREN VOETBAL Maandag 9 September 1929 Tweede Blad Pagina 1 Sparta wint dsn eindstrijd EXCELSIOR MET SPREKENDE CUFERS GESLAGEN m ifcl&É DE D. H. V. B. JUBILEERT. EEN WELGESLAAGD FEEST. NoviomaguuiSi, C. C. R. K. SPORTWEEK TE LEIDEN. -o- te het nu vervelend om steeds over het weer te Praten, of ltfkt dit alleen maar zoo? We vlei- 0I* ons met de hoop, dat 't slechts schijn is, want Onbillijk zou 't wezen den coiffeur concurrentie .nan te doen, die met 't mes op je keel je dwingt donder tegenspreken zijn meteorologische ken- his voor lief te nemen. We moeten n.l. ons hart weer luchten pver *te zon, wier al te warme liefkoozingen wij bij oon voetbalwedstrijd niet op prijs kunnen stel ten. En ook anderen niet. Immers: wie de vo- rI&o week op de „lange zij" bijna gebraden was, voelde er thans weinig voor te tweeden male ^Oo'n bewerking te ondergaan. Met t gevolg, dat üaar nog geen vijftigste deel der plaatsen bezet "Was. Ook voor de 23 op het veld waarom zou te welhaast grijze Tromp niet meetellen? ttioet de tropische temperatuur een ware temp tatie geweest zijn. Al dient onmiddellijk tot hun gezegd dat zij behoudens enkele oogen- hlikken als Mohikanen de kwelling doorston den, zoodat wie niet beter wist er niet in geloofd 2ou hebben. De fighting spirit verliet den spe- ters tot kort voor het einde geen oogenblik. Slechts toen Excelsior's achterstand te groot ^Vsrd om nog in te halen en Sparta derhalve den wedstrijd als gewonnen kon beschouwen, w^rd de vertooning het aankijken niet meer Vraard. En ofschoon er in de laatste minuten hog doelpunten vielen, ging dezte ontmoeting teen als een nachtkaars uit. Was dit overigens hetzelfde Excelsior, dat verleden week zoo van zich had doen spre ken? Hetzelfde Excelsior dat eenige jaren gele- den nog zoo verdiend den eindstrijd van Feijen oord won? Souter, die Zondag j.l. als coming man voor vertegenwoordigende Nederlandsehe ploeg Word gedoodverfd, liep nu vergeefs naar zijn Schot te zoeken. Vergissen wij ons niet, dan ïhiste hij geweldig den steun van Jo Bak, die tacticus als hij gebleven ishem vaak den in goede positie wist aan te geven. Maar Misschien had de rood-zwarte aanval die teouwens ook met pech had te kampen er *el meer van terecht gebracht, als de miden- Iteie niet zoo dikwijls de bekende seconde te teat was geweest en de achterhoede voor verre trappen genoeg kracht in de beenen had beze- ten. Het verdedigend deel van het Excelsior- teani lijkt ons niet het sterkste. Het stond al thans vaak hopeloos te schutteren, waarvan *te Sparta-voorhoede dankbaar profiteerde. Als het waar is, dat een elftal zoo goed is als te tegenpartij het laat spelen, dan is de uit stekende spelvorm, door Sparta bij vlagen ver toond, heel begrijpelijk. •Blommendal op den linkerwing, hoewel iets blinder op dreef dan verleden week, kon ons de Afwezigheid van Weber gemakkelijk doen ver- Koten en Formenoy speelde, alsof hij demon- Streeren wilde, nog lang niet „op retour te 2Ün. Van der Wellen wordt steeds beter, ter- ^131 de achterhoede van Zwieterenv. d. Geest Zichzelf overtrof. Toch willen wij geenszins beweren, dat deze kam<p genoeg grootsche momenten had om v0orloopig niet uit het geheugen te gaan. Ze ^Aren er zeer zeker, maar na halftime waren te doelpunten te goedkoop en sorteerde het te genspel van Excelsior hoewel de Kralingers bog lang met den moed der wanhoop streden lp te weinig effect. De 61 overwinning voor sParta was niet onverdiend. Zij kreeg daardoor ten zilveren bal voor een jaar in bezit. Vermelden wij nog, dat onder de autoriteiten °p de eeretriboine werden opgemerkt oud-mi- bister Kan en ir. Kips. Ook de senaat van het S. C. gaf acte de présence. Voor den huidigen wisselbal is de stand nu. Sparta wint met 20 van D.H.C. - pax Let W ill L JI1CL c,v 926 Feijenoord wint met 50 van Willem II. Excelsior wint met 50 van Feijenoord. Feijenoord wint met 41 van H.B.S. Sparta wint met 61 van Excelsior. Fn thans het verloop van den vedstrijd zelf. SpartaExcelsior 61. Onderleiding yan scheidsrechter Tromp stel- len öe elftallen zich als volgt op: sParta: Cohen (d.); van Zwieteren en <3- Geest (a)Kramer, v. d. Heijde en de i,°nS (m.); v. d. Wellen, Viergever, Voormolen, "rinenoy en -Blommendal (v.) Excelsior: Bund (d.); Achterbeng en t"o!s (a); Smaal, Grobbe en Mout (m); van Emmeren, v d Ende, Bouter, Pollé en Huis- than (v.) Fan Zwieteren wint den opgooi en laat Ex- J~?i°r tegen zon in aftrappen. De eerste ver- "ehtingen geven biyk van nervositeit aan bei- 19 zijden. De trappen zijn te laag, zoodat de ..al meestal bü spelers van de tegenpartij be- zi 's Excelsior schijnt echter spoedig weer i c"Zel£ te worden. Wanneer v. d. Ende met een eeUC"'e 'lel; leder heeft vrij gemaakt, geeft hij r scbuivenden throughpass schuin naar vo- echt toesnellende Huisman ziet zijn schot ."ter in de veilige handen van Cohen terecht v men- Grobbe probeert het even later met een spr| schot, midden tusschen een kluwen Itn t 'S tioor, doch ook nu weet Cohen, hoewel de ,/Ilise moeite, het gevaar te bezweren. Van dg1' zet v. d. Wellen aan 't werk. De blon- 'tje arta"rec"tsbuiten zet er dadelijk een vaar- Iten drijft te ver om zelf te kunnen schie- WaaJrnaar weet nog tijdig voor doel te plaatsen, 'jj u Voormolen toch nog een schot kan lossen. |w0„ sPringt, grijpt en werkt onder applaus Excelsior schijnt vooral van haar linker- "eil te verwachten, met 't gevolg dat lep danig in actie komt. Van Zwieteren Voor i Geest weten evenwel zijn voorzetten Canm 3o onderscheppen. De warmte in ^"rtcing genomen wordt er enthousiast ge ilst Lenig bewegen de lichamen zich over hen e" trucjes worden niet versmaad. Ct^- j Wann °or'; een vlaag van applaus aan zijn adres, fep 6er een vliegend schot van v. Omme- 'ter e"komen uit 'n listigen overhaal van Bou- u'l den bove.nho-1: weet te ranselen. Zijn 1. ..Ij'. uil ile.l Slr^d dm zilveren voetbal: een moment nil de finale SpartaExcelsiordoor Sparta met 6—1 gewonnen. collega tusschen het andere stel palen doet in middels weinig voor hem onder, wai.t de Spar- tavoorhoede heeft den smaak te pakken, zoo dat hij geweldige schoten van Viergever en Voormolen te verwerken krijgt. Echter laat hij een stevigen schuiver van Formenoy glippen, maar Tromp schijnt geen passeeren van den doellijn geconstateerd te hebben, zoodat gewoon verder wordt gespeeld. De roodwitten zijn ech ter niet voor Bund's heiligdom weg te slaan. Het blijft schoten regenen en wanneer er 17 minuten gespeeld zijn, aait Formenoy met zijn haardos tegen het bruine monster in zijn richting gedirigeerd door Blommendal en het ding verdwijnt in de touwen (10). Direct na den aftrap gaat Excelsior het weer probeeren. Het blijft echter bij probeeren, want de combi natie wil niet vlotten. Zooveel te meer echter by de Spartanen, die vaak het publiek in enthou siasme brengen. Ook de Sparta-achterhoede, met v. d. Geest als uitblinker, doet buitenge wone dingen, daartoe mede in staat gesteld door de ietwat voorzichtige taktiek van den Excel- sior-aanval. Het. gemis van Weber valt niet op, want Blommendal doet in geen enkel opzicht voor hem onder. Telkens maakt hy den bal vry en geeft afgepaste voorzetten, uit een waarvan Voormolen een schitterenden kopbal naar doel zendt, welke in de touwen verdwijnt. Een bal, die o.i. wel houdbaar was geweest, al kwam hy dan ook vry onverwachts (20). Met Sparta sterk in den aanval breekt de rust aan. De stadionbewoners hebben gediucht den smaak beet, want onmiddeliyk na de rust wordt Bund weer onder schot genomen, doch de Ex- celsior-elf schynen elkaar beterschap beloofd te hebben, zy trekken ten aanval, zoodat van Zwieteren c.si voor 'n heet vuur komen te staan. Steeds weten deze laatsten zich met élan naar het leder te werpen, zoodat dit telkens naar het middenveld verhuist. Op gelukkige wijze houdt Sparta de tegnscore blank, want het dient erkende dat zy in deze periode niet over geluk te klagen heeft. Lang duurt het echter niet of v. d. Wellen weet het spel weer te verplaatsen. Eenige hoekschoppen op het Ex- celsiordoel leveren geen resultaat op. Dan ko men de Kralingers weer op Cohen afstormen en v. d. Geest wordt zoo in 't nauw gedreven, dat hy alleen in een schot naast eigen doel nog heil ziet. De rood-zwarten blijven druk uitoefe nen en de middenlinie dringt ver op. Dit wordt hun noodlottig. Listig samenspelend zigzaggen Viergever, Voormolen en Formenoy naar voren. De Excelsior-achterhoede ziet geen kans den bal te onderscheppen en wanneer het trio op een meter afstand van Bund is gekomen, geeft Voormolen het laatste zetje (30). Een periode van geknoei en getalm, waaraan hoofdzakelük de Excelsior-achterhoede schuldig is, volgt nu, totdat eindelijk Huisman weer ge legenheid voor een ren krygt. Zyn voorzet wordt door v. d. Ende zonder dralen ingeschoten, maar Cohen staat op de goede plaats en redt. De druk door het Sparta-aanvai-quintet uitge oefend, is bijna niet moer-te houden. Geen won der dan ook, dat Formenoy een -vierde doelpunt aan de score kan. toevoegen, na keurig dribbe len en een hopelooze poging van Bund om zich op den bal e werpen (40). Nu spelen de rood-zwarten een verloren wed- stryd. Tien minuten voor het einde is v. d. Wellen de vüandeiyke verdediging voorby ge- loopen. Bund loopt in, maar een kalmen wip- bal vindt het net (50). Excelsior wil ten minste de eer redden, maar niets lukt. Ja toch: opeens een sohot van v. d. Ende, dat Cohen het nakyken geeft. Scheidsrechter Tromp heeft ech ter voor een overtreding gefloten. Grobbe vol trekt het vonnis naar bohooren (51). Een minuut voor ty-d scoort Voormolen het zesde dceipunt voer Sparta. In den stand komt nu geen verandering meer. Om kwan over drieën nam de stryd tusschen de beide winnende ploegen van Zaterdag een aanvang. Laten wü, alvorens tot het verloop van deze ontmoeting over te gaan, onmiddeliyk ver klaren dat in dezen wedstrüd zeer goed spel te zien werd gegeven, dat zeer zeker nog beduidend in kwaliteit zou hebben gewonnen, ware het niet dat het terrein te Heemstede zich voor geperfectioneerd voetbal allerminst leent. Wij hebben hier niet den bodem op het oog, maar het feit dat dit veld vele meters te smal is. Dat was wel verbazend jammer. Vooral de. jeugdige Rotterdamsehe ploeg is ons verbazend meegevallen Daarin opereerden vol vuur en behept met de noodige capaciteiten ver schillende jeugdige aanvallers die hun plaats in dit vertegenwoordigende elftal volkomen Het tweede lustrum Zaterdag zyn te Haarlem de dist.rictswedstrü- den ter gelegenheid van het tweede lustrum van den D. H. V. B. aangevangen. Op het H. B. C.-terrein te Heemstede werd de ontmoeting tusschen Haarlem en Amsterdam gespeeld, ter- wyi aan den anderen kant van de stad, n.l. op het veld van T. Y. B. B. Rotterdam en Den Haag elkainder bekampten. 's Avonds half zeven werd het bestuur van den bond door Z .D. H. Mgr. Aengonent ont vangen, waarna een reünie van de D. H. V. B.-ers in café-rest. Brinkman plaats vond. HaarlemAmsterdam 40 Togen de verwachting in hebben de Haarlem mers in dezen wedstrüd een groote overwinning behaald. Laten wy er echter direct aan toevoe gen dat deze volkomen verdiend was. Het team der hoofdstedelingen is ons verbazend tegenge vallen. De groote fout zat in de middenlinie, welke haar aanvallende taak absoluut niet be greep, waardoor het den Haarlemmers al by- zonder gem,akkeiyk werd gemaakt. Als gevolg van het feit dat de halfbacks der tegenparty steeds als verdedigers fungeerden, stonden de backs herhaaideiyk zoo dicht in het doel, dat de toch al niet zekere Hoeboer hierdoor he-elemaal van streek raakte Van de zyde der'Haarlemmers zagen wjj vooral in den aanval herhaaldelijk aardig spel. Als ge heel was de wedstrüd echter te eenzijdig om aantrekkelük te kunnen zijn- Te ruim half vyt werd onder leiding van den Haagschen heer Jansen begonnen. De elftallen waren als volgt: Haarlem: deel: Miooren (T.Y.B.B.); achter: van Deurse-n (H-.H.C.) en Gigengack (Geel Wit) midden: Kamer (T.Y.B.B.), van Duinhoven (H. B.C.) en Draaüer (T.Y.B.B.voor: Toledo (H. B.C.), Martin (H.B.C.). Heesakker (O.G.;, van Leuven (T.Y.B.B.) en Vinke (T.Y.B.B.) Amsterdam: doel: Hoeboer (De Meer); achter: Bakker (Zwaluwen) en Keek (Wilskr.)mid den)S'tavel (Wilskr-)- Oostermeüer (V.I.C.) en van Kemenade (D.O.S.S.); voor: Kloosterman (De Meer), de Lange (R.K.A.V.), de Weerd (Z. P.C.), Tenningelo (De Meer) en Renckens (R. K.A.V.) Na een vrü slap begin komem de Haarlem mers spoedig in den aanval. Draaijer lost eens een tam sohot, dat geen succes oplevert, doch wanneer na slechts 7 minuten spelen Toledo na een snellen ren goed voorzet staat van Leuven op de juiste plaats om zün hoofd onder ded bal to zetten en kan Hoeboer voor de eerste maal visschen 10. Haarlem blüft sterker. De weinige Amsterdam- sch eraan vallen zün te slecht van opzet om de stevige verdediging der Haarlemmers voor al te lastige probleem en te plaatsan. Daar bovendien do halflinte achter de voorhoede der blauw zwarte ontbreekt, verhuizen de ballen steeds weer onmiddeliyk naar de Amsterdamsche helft. Toledo slaagt er hier na een klein half uur in den Haarlemschen voorsprong te vergrooten met een schot, dat via één der backs in het Amster damsche doel verdwünt. Zonder dat Mooren gevaariyk werk heeft ge had kopt Heesakker no. 3 in uit een uitstekenden voorzet van Toledo, waarby Hoeboer echter het leder had moeten onderscheppen 3-0. Nog voor do rusrt laat Hoeboer een vleugel schot gUppen, zoodat de Haarlemmers zich met de rust een 4—0 voorsprong hebben verworven en de overwinning, het Amsterdamsche spel, een voldongen fejt schünt. Wel leeft het spel van het Amsterdamsche team in de tweede helft even op en hebben de halfbacks hun verkeerde tactiek gewijzigd, doch thans blükt ook de voorhoede te zwak. Het «el Is zeer onzuiver en wü zien de spelers herhaal- delük den spekvetten bal met de punten der schoenen bewerken. Succes biytt dan ook uit. Wel slaagt Haarlem er ln büzonder fraai 5de doelpunt te sooren, doch scheidsrechter Jansen, die er trouwens met buitenspel wel meer naast was, keurde deze goa' wegens vermeend off- side af. De aardigheid raakt er hierna meer en meer af. Zoo eindigde deze wedstrijd in een groote overwinning voer Haarlem, dat zich inderdaad over alle Unies sterker toonde De publieke belangstelling was tengevolge van het regenachtige weer niet bijzonder groot. De thuisbiyvers hadden het ditmaal by het rechte eind. Want ondanks de vele goede staaltjes voet bal in de Haarlemsche ploeg kon de ontmoeting als wedstrüd ons niet bekoren. Rotterdam—Den Haag 8—3 Op het T Y B B- terrein aan den Schoterweg werd te half 'vüf 4e tweede wedstrijd gespeeld tusschen de elftallen van de districten Rotter dam en Den Haag. Het team uit do residentie was eerst op het laatste moment samengesteld wat ten gevolge had, dat het verband in de ploeg gedurende den geheelen wedstrüd grootandeels zoek was. Dit verklaart dan ook wel eenigermate de zware nederlaag, welke de geelzwarten geleden hebben. Toch deed dit in het begin van den wedstrüd een geheel anderen uitslag vermoeden, daar de spelers blijkbaar door enthousiasme trachtten te vergoeden, wat zU aan team-verband misten. De volgende elftallen stelden zich op Den Haag: L. van Heumen (Gr. Willem), doel; L. Janssen (D- en en 4- v. d. Kley (L. en S.), achter; P- v. Rün (Gr. Willem), M. Vervloet (D. H. L-) en A. v. d. Mey( G. D. A.) midden; G. v. Doorn (L. en S.), H. Janssen (L. en S.)), J. Drost (Wilhelmus), C. Alsem- geest (D. h! L.) en Jac. Silva (R. I. A.), voor. Rotterdam: Muyser Spartaan), Grootihuyzen (Duiven), Huiskens (S. G. V.), Bouman V. G. M.) en Lauwers (Aeolus) voor; C. Dalmeyer (Spartaan), R. v. Lingen (Excelsior) en Ruts (Excelsior) midden; J. Kessel .Duiven) en J. v. Osch (Duiven) voor; de Jong (Celer) doel. Reeds spoedig na den aanvang hadden de Hagenaars met f.un enthousiasme succes en Alsemgeest scoorde het eerste doelpunt. Weldra was 'de Rotterdamsehe ploeg ingespeeld. De zware verdediging der Hagenaars werd zeer gehandicapt door een natten en zwaren bal en liet gladde veld, gewend als deze spelers zün op droge duinvelden te spelen. De vlugge Rotterdamsehe voorhoede wist zich biykbaar beter aan de omstandigheden aan te passen, met het gevolg, dat de Haagsche ver dediging op zware proef gesteld werd. Na een kwartier spelen loste Groothuyzen een lceiharden schuiver in den hoek, dien van Heumen wel stopte, doch de gladde bal gleed door zijnvingers en de stand was geiyk. In korten tüd voegde Groothuyzen nog twee schitterende doelpunten aan de score toe. Lauwers en Huiskens wisten eveneens de Haag sche achterhoede te passeeren, zoodat de rust inging met den stand 51 voor Rotterdam. Na de hervatting leek het eenigszins of Den Haag op zou halen, doch het succes kwam weer aan den anderen kant toen Bouman het zesde doelpunt voor Rotterdam maakte. Daarop werd een uitval der Hagenaars be sloten met een keihard schot van Janssen, dat van de lat waar in het veld terugkaatste. De scheidsrechter kende het punt toe. Uit een scrim mage voerde Huiskens den stand tot 72 op, waarna beide partyen nog eenmaal het net wis ten te vinden. Hiermede kwam het ein-de. Rotterdam wint den Districtenbeker. De feesten ter gelegenheid van het tweede lus trum van den D.H.V.B. zün Zondag voortgezet, nadat Zaterdagavond een welgeslaagde reünie was gehouden waarbü prof. Antonini zün mede werking verleende. Het bestuur van den bond had tevoren een audiëntie gehad bü Z.D.H. den Bisschop, die zich daarby een byzonder üveraar voor de Katholieke voetbalbeweging toonde. De dag werd geopend met een H. Mis in de ka pel van het R.K. Lyceum aan den Zyiweg. Deze Mis werd opgedragen door Pater Esser, den voorzitter van den bond. Rector Braakman, de geesteiyk adviseur hield hier een predicatie. De receptie. Het bestuur van den D.H.V.B. recepteerde om halt één bü Brinkman ter gelegenheid van het li) jarig bestaan. Hier kwam een onafgebroken stream van gelukwenschen van de districtsbe- gturen en andere belangstellenden in den D.H. V.B. binnen. Een groot aantal bloemstukken sierden het mooie zaaltje. Mr. Schretlen kwam namens het Federatie bestuur zün gelukwenschen aanbieden. Verder noemen we den heer Smeets namens den R.K. L.V.B., Reusch (R.K. Amsterdamsche Sport parkcommissie) Stufkens (R.K. U.V.B.) en de voorzitters van den D.H.G.B. en D.H.A.K. Van den heer Putter oud voorzitter van den bond, kwam een gelukwensch in, vergezeld van een bloemenhulde. Pater Esser beantwoordde alle sprekers. Aan het eind dor receptie werd de secretaris com petitieleider van den bond, de heer G. Kruüver uit Zaandam by monde van den heer P. A. Deerenberg gehuldigd in verband met het feit dat hy tien jaar lang onafgebroken als zoodanig in functie is geweest en zich daarbü büzonder heeft onderscheiden. Hem werd een couvert met inhoud aangeboden. DE WEDSTRIJDEN VAN ZONDAG. Toen de officials van de receptie uit Haarlem op het sportpark te Heemstede arriveerden, be hoorde de eerste wedstrüd van den dag, die tus schen de elftallen van Amsterdam en Noord- Holland büna reeds tot het verleden. AmsterdamNooril Holland 22. Het Amsterdamsche team had na Zaterdag eenige wüzigingen ondergaan. Zoo had men de Weerd vervangen door Schrama van R.K.A.V. Tenninglo kwam hierdoor op de midvoor plaats te staan, terwül Schrama nu rechtsbinnen speel de. Verder was Stuvel niet op het appel versche nen. Voor hem was Anink van V.I.C, de ver vanger. Noord I-Iolland verscheen met onderstaand elftal Elhurg (Purmerend) (d.)v. d. Gracht (For ward) en Perk (Volendam) (a.) F. Tuip (Vo- lendam) H. Tuip (Volendam) en de Rupter (D. E. M.) (m.) Steur (Volendam) Schram (D. E. M.) van Helderen (V. V. Z.) Runderkamp (Vo lendam) en de Vreede (D. E. M.) (v.) De Amsterdammers behaalden met hun gewü- zlgde ploeg in deze ontmoeting een heel wat beter resultaat dan den dag tevoren tegen Haar lem. Wel kwamen de :Noord-Holianders, die over een zeer enthousiaste ploeg beschikten, aanvan- kelük danig opzetten en slaagden zü er tüdens do eerste helft in zich een nuttigen 20 voor sprong te verschaften, doch de vertegenwoordi gers van het Amsterdamsche Uistrtet gaven niet op en slaagden er in de tweede helft in gelük te maken. De eerste goal voor Noord-Holland kwam van den voet van v. Helderen. Nog voor Tillemans half time aankondigde had de Volendammer Steur de leiding voor zün ploeg tot 2—0 ver groot. In de tweede helft scheen het aanvankehlk dat de hoofdstedelüke ploeg wederom een flinke nederlaag tegemoet ging. Noord-Holland was althans geducht in den aanval, doch Hoeboer toonde zich nu een goed doelverdediger en trad herhaaldeiyk uitstekend op wanneer gevaar dreigde. Toen de Noord-Hollanders eenigen tüd zonder succes de Amsterdamsche veste hadden bestookt, kreeg de strijd een ander aspect. Nu kwam v:in Amsterdamsche züde het meeste gevaar en toen Renckens 20 minuten na de hervatting Elburg met een hard schot van korten afstand geen schön van kans gaf, scheen een gunstig resul taat voor zün ploeg lang niet buitengesloten. Inderdaad slaagden de Amsterdammers er in door Oostermeüer de partüen op gelijken voet te brengen Hierbij bleef het. Wel zagen ve van beide kanten nog een paar goede aanvallen en kreeg Renckens een minuut voor het einde nog een mooie gelegenheid om zpn elftal ter over winning te voeren, doch hy profiteerde hiervan niet. Een gelük spel bleef tenslotte het resultaat van deze ontmoeting, waarin ondanks de warmte zeer enthousiast en bü vlagen ook zeer goed werd gespeeld. Haarlem'Rotterdam 12. waard bleken. Verder was de spil van Lingen, een goede klank in de voetbalwereld, zeer goed. Wanneer wü hier dan nog op laten volgen dat een zeer hechte verdediging het Rotterdamsehe team completeerde dan behoeft het geen ver wondering te wekken dat dit als overwinnaar uit den strijd is gekomen. Het Haarlemsche elftal schoot hiertegenover in capaciteiten nogal eens te kort, doch vergoede door zijn verbazend groot enthousiasme zooveel, dat de uitslag tot de laatste minuut van de ver lenging een open vraag bleef. Het was wel ver - bazend jammer dat een niet nog grooter aantal toeschouwers aanwezig was. Hun indruk van het Roomsche voetbalspel zou er zeker niet onder geleden hebben. Wat den stryd zelf aangaat het volgende: De Haarlemmers verschenen met precies de zelfde ploeg aan den start als waarmede zy den dag tevoren tegen Amsterdam zoo'n goeden in druk hadden gemaakt. In het Rotterdamsehe team was de linksbuiten Muijzer vervangen door van der Pluim. De heer Piët was met de lei ding belast. Reeds direct na den aanvang vergastten de Rotterdammers ons op een serie snelle aanval len, waarmede de Haarlemsche verdediging de grootste moeite had. Haarlem werd gaandeweg sterker. By een gevaarlyken aanval op het Rot terdamsehe doel volgde een hevige scrimmage, waaruit één der backs tenslotte zegevierend te voorschyn kwam. Tegen half-time begon de stryd iets te verslappen. Vlak voor rust kreeg Huis kens toen het leder vrü voor het Haarlemsche doel, dat hy zonder zich een oogenblik te be denken daar onhoudbaar in plaatste. (0J). Kort hierop werd roet ongewyzigden stand de rust aangekondigd. Weer direct vanaf den aanvang kregen we hetzelfde vurige spel van voor de rust. Hoewel Rotterdam technisch de meerdere over hare tegenstanders bleef was dit voor het Haarlem sche team geen reden om niet het spel in han den te nemen. Scheidsrechter Piët lag in deze periode nogal eens met den buitenspelregel over hoop. Eens kreeg de Haarlemmer van Leuven een goede kans om gelyk te maken, toen het fluitje zeer ongelegen en niet heelemaal terecht weerklonk. De ti.id verstreek intuschen meer en meer. Steeds wisten de verdedigingen met succes uit den stryd te komen. Tegen hot einde kwamen de Haarlemmers nog eens verwoed opzetten. Het Rotterdamsehe elftal ging toen zün speciale aan dacht aan de verdediging schenken. Toen ieder zich reeds met een eervolle neder laag der Haarlemmers had verzoend, slaagde van Leuven er in na een snellen ren met een ver bazend hard schot den Rotterdamschen doelman geen schün van kans te geven. (1—1). Direct hierop was het einde daar en moest dus tweemaal 71/2 minuut worden verlengd. Ondanks alles wisten de spelers ook in die resteerende periode een snel tempo vol te hou den. Een zwak oogenblik van Gigengack, die over het leder heentrapte werd den Haarlemmers noodlottig. Huiskens profiteerde hiervan om er met den bal vandoor te gaan. Hy gaf dezen wüseiyk niet aan zün twee zich in buitenspel positie bevindende teamgenooten, doch gaf Mooren zelf met een sohot via den paal voor de tweede maal het naküken. Wel trachtte Haar lem andermaal den achterstand in te ioopen doch het slaagde hierin niet zoodat het best voetbal len elftal tenslotte niet een uit het vuur ge sleepte overwinning ging stryken. 's Avonds vereenigden zich spelers en officials aan een gemeensehappelüken feestmaaltü'd bü Brinknmnn, waar wederom zeer vele hartelüke woorden aan het adres van den D.H.V.B. wer den geuit. De organisatoren van dit welgeslaagde feest kunnen daarop met buitengewone voldoe ning terugzien. De zes elftallen, welke de Nümeegscihe R. IC. V. B.-clubs Noviomagum en M. C. C. dit seizoen in het veld brengen, speelden Zondag 1.1. op de Vossenlaanvelden te Nümegen vriendschappelyKe wedstryden. De uitslagen luiden o. m.: Novioma gum IM. C. C. X 32; Noviomagum IIM. C. C. IX 31; Noviomagum IIIM. C. C. III 22; Noviomagum IVM. C. C IV 1—0. Lugdunum eerste in het voctbaltornooi. Na de H. Mis, in de St. Lodewükskerk, werd gisterenmiddag, bü gelegenheid van de R.-K. Sportweek te Leiden, een goed geslaagd voetbal- tornooi gehouden. Begonnen werd met den w.edstryd Lugdunum (3de klas N. V. B.) tegen D. H. L. uit Deift. Een van beide zyden goed gespeelde party, waarby beide ploegen elkaar niet veel toegaven, doch die tenslotte door Lugdunum met 30 ge wonnen werd, nadat de rust met 10 was in gegaan. Hierna kwamen Leiden en Lisse tegen elkaar, geen onbekende clubs in deze omgeving. Hier was er van krachtsverschil nog minder sprake. Leiden was bovendien nogal onfortuiniyk. De rust kwam met I0 voor Lisse, doch de tweedo helft leverde geen doelpunten meer op, zoodat Leiden ln de verliezersfinale kwam tegen D.H L. Voor de Leidenaars viel zulks geenszins mee, omdat er slechts een korte rustpoos tusschen dezen en den eersten wedstrüd lag. De gevolgen bleven dan ook niet uit en zonder al te veel moeite wisten de Delftenaren een 30 voorsprong te bereiken, waarmede de rust aanbrak. Na de hervatting nam D. H. L. het wat al te kalm op en de Leidenaars profiteerden daarvan handig door onverwacht een groote activiteit aan den dag te leggen, zoodat binnen koeten tyd de par tüen op geiüken voet kwamen. Beide voorhoeden scoorden leder daarna nog eens, zoodat het einde kwam met 44. De verlenging bracht geen re sultaat en bü Loting was Lelden de gelukkige. In de finale der winnaars kwamen tenslotte Lugdunum en Lisse, twee partyen, die vrijwel geheel aan elkander gewaagd -waren,-hoewel het speltype zeer veel verschilde. Terwül Lugdu num zün kracht meer zocht in zuiver combina tiespel, bepaalden de Lissen. n zich tot een zeer lang open spel, dat meermalen erg onzui ver was. Nadat een doelpunt wegens buiten spel geannuleerd was, toen het spel nog slechts eenige minuten oud was, volgde onmiddeliyk daarna een zeer goed doelpunt voor Lisse, doch

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 5