MOORDZAAK 'fr aanpakken Zaterdag 14 September 1929 Tweede Blad Pagina 1 hef iifzeepeia PUROL 1 il 11 1 1" SOVJET-HEERLIJKHEID ALASTRIM. Z.EM. W. M. KARDINAAL VAN ROSS: UM IN DE KEIZER KARELSTAD. OPENING DER STATEN- GENERAAL DE WETHOUDERSCRISIS TE AMSTERDAM. STRAATMAKERSSTAKING OPGEHEVEN melkauto geslipt. BESLIST OPTREDEN VAN DEN PRESIDENT VERHOOR VAN GETUIG"7 J. MEINTJES. WAAROM EERST TWEE J NAR LATER? WEERBERICHT. Waarschijnlijk om te toonen dat zij niet •et onderste uit de kan willen hebben, stem den de katholieken er in toe, dat de christ. ist. heer do Vos van Steenwijk voorzitter Vfln de Eerste Kamer is geworden. Als veruit de sterkste fractie, zouden da katholieken óók in de Eerste Kamer recht j 'ebben op den voorzittersstoel, maar zij 'ebben die afgestaan om niöt noodeloos apderen te prikkelen. zijn er nu eenmaal, die het einde der i d" gen gekomen achten, waarneer katholle- I kfn eerste minister en voorzitters van de p'de Kamers zijn- tiet liberale „Vaderland" vindt het be- der katholieken om afstand te doen 'am één voorzittersplaats zeer verstandig Cn voegt er bij: De benoeming van den lieer de Vos ran Steenwijk is ook alles behalve een foir- tuliin.tj-e voor den heer Lingbeek, d'le, dlit ia parenthesi ('t voorbijgaan), nog altijd 'ia verzuim staat omidait hij nog geen amende hciniarabfle (venontiSOhuildigÊng) gemaakt beeft voor die sohandeilijke plaat, daarmee hij bij de verkiezingen heeft ge vorkt; schandelijk is hier wel een zeer zachte term, maar wij zijn nu eenmaal ge vend ons heel wat zachter uit te drukken het d.en podWieken tegenstander geldt, dan deze bedienaar van het liefde-evange- van Christus. Met de schandelijke verkiezingsplaats is r'fl0i!d de volkomen valsche voorstelling, (ie katholieken, verpersoonlijk in mgr. °'6ns, de Protestanten trachten te onder- jukken en maar lukraak het geld uit de tftatskas krijgen. dominee Lingbeek heeft zich vergist Wanneer hij meent, dat alléén katholieken zich geërgerd hebben aan zijn plaat; ook 1 "malen vinden haar „schandelijk". Misschien stemt hem dat tot nadenken, al wanhopen we. l:! ud jaagt men niet alleen de eco nomische gelijkheid van alle manschen na h>at het gevolg, dat overal gelijke armoe '«rschen gaat, maar men wil alle men- V'en ook even wijs maken. Indien men laatste van boven naar beneden ^ou bi'obeeren, zou er misschien op den laingen duur wel iets bereikt kunnen worden. Maar jben doet het andersom: de arbeider staat °Ven den intellectueel, de eerste heeft meer rp(hten dan de ander en de handenarbeid w°J'dt duurder betaald. Men tracht boven- niet, de dommen door geweldige in spanning knapper te maken maar de eiSchen, die aan de dommen wordein ge steld, worden vergemakkelijkt. *n het liberale „Handelsblad" vertelt, eihand van zijn ervaringen opgedaan in ot zoogenaamd studentenhuis te Moskou. Het is een woonkazerne van twaalf ver kopingen hoog; op de kamers is geen bod- e8°ed; wat men aan den bezoeker leende, "Seurde dermate", dat deze 't niat durfde ^bruiken. 'n het gebouw, zoo vertelt de bezoeker v';rder, „heerschten de meest primitieve hy mnische begrippen en vele bewoners ver spreidden een bijzon deren geur waaraan VvR nauwelijks konden wennen Wasch-, bad- en toilletgelegenheden wa- n&h onbeschrijfelijk vuil; 80 pet. der stu ften wascht zich uiterst zelden. In het gebouw woonden 800 meisjes an J°agens-studenten; drie, waarvan twee Jo- ^en. waren een vreemde taal machtig; Vatl werkelijk situdeeren kan geen sprake 2ijn. Hit huis is nog wel een der beste, vertelt a bezoeker maar voegt er bij, „dat er in het gebouw, volgens de zeer naïef en in 'e gemoedsrust meegedeelde verhalen der 6Woners, wel toestanden heerschten, die a,|h een, in ons land verboden huis deden ®epken". «Wat ons ook minder prettig stemde", telt de schrijver, „was dat Wij op vele °üren behalve het gewone slot bovendien zwaar hangslot zagen en dat wij hcr- hoaldeüjk en zeer nadrukkelijk gewaar- tawd werden toch vooral onze deur goed j,. Muiten als onmisbare voorzorg. De theo- Q* en praotijk van het communisme gaan a ook hier niet geheel samen"- it i8 werkelijk wat anders dan coramu- dsche propagandisten, miisschien ter trouw, voorspiegelen. li Te Almelo •Almelo hebben zich twee gevallen r m* 'n üchten graad, voorgedaan bij n-, 11 hit hetzelfde gezin. Zij zijn ter verpleging hhmen In de tot barak Ingerichte kinder van kin- Te Delft. k^Tn Z'')n II gevallen van alastrim ]jjr Mateerd, voor het meerendeel bij kinderen. ^Cden 8 lijders opgenomen in het gast- Bezoek aan de Katholieke Universiteit Omstreeks vier uur gistermiddag is Z. Em. W. M. Kardinaal van Rossum per auto uit Tilburg te Nijmegen aangekomen ten einde een bezoek te brengen aan de Katholieke Univer siteit. Professoren en studenten waren hier bijeenge komen om getuige te zijn van deze voor de Universiteit zoo heuglijke gebeurtenis. Zoodra de Kardinaal op den voor hem be stemden zetel had plaats genomen nam de rector magnificus mgr. prof. dr. Hoogveld het woord om Z. Em. toe te spreken. De Kardinaal gaf meerdere malen teekenen van instemming met wat werd verhaald over de Katholieke Universiteit, haar doen en haar streven voor de toekomst. Vanaf zijn zetel antwoordde daarna Z.Em. in een korte, hartelijke toespraak. Hierna bracht Z.Em. dank aan mgr. Hoog veld, aan de Hoogleeraren, de Curatoren en allen, die het werk der Universiteit beharti gen, en schonk aan alle aanwezigen den Pau selijken zegen. Hierop stelde mgr. Hoogveld alle aanwezi gen aan den hoogen bezoeker voor, en bezich tigde Z.Em. vluchtig de lokaliteiten van het hoofdgebouw. ONTVANGST OP HET PIUS-CONVICT Vergezeld van Mgr. prof. dr. Hoogveld, prof. van der Grinten, dr. Drehmanns en pater van Driel, begaf Zijne Eminentie zich hierop naar het Piusconvlct, het tehuis der R. K. Priester studenten. Ook daar had zich een groote me nigte belangstellenden opgesteld, die Zijne Eminentie luide toejuichten toen Hij den auto verliet. De smaakvol versierde conversatiezaal werd Zijne Eminentie binnengeleid en ver welkomd door den rector prof, dr. Fr. van Welie. In zijn antwoord noemde de Kardinaal de stichting van het priester-convict een noodza kelijk onderdeel van de Universiteit. Voorze ker, de studie is noodig met een ernstigen wil, maar bovenal blijft noodig de spiritus Roma- nus, de gehechtheid aan de Kerk, en één-zijn met den Heiligen Stoel. Z.Em. kon den priester-studenten niet beter wenschen dan die innige gehechtheid, die het geheele leven van den priester teekent. BEZOEK AAN DE UNIVERSITEITS BIBLIOTHEEK Dan werd gereden naar de Bibliotheek, waar de bibliothecaris mr. Cornelissen, een kort welkomstwoord sprak en het personeel aan Z.Em. voorstelde. Onder geleide van mgr. prof. Hoogveld, mr. Cornelissen en prof. van der Grinten werd daarna een korte rondgang door de instituten gemaakt, waarbij Z.Em. op ondubbelzinnige wijze blijk gaf, zeer veel be lang te stellen in het werk dat hier werd ver richt. DE ONTVANGST IN „LUCTOR ET EMERGO*' In het hart der oude stad, vlak bij de in stituut-gebouwen der Universiteit, ligt het ge bouw der R. K. Reclasseeriug „Luctor et Emergo". Eenvoudig maar smaakvol was daar in de groote zaal een sobere versiering aange bracht. Daar wachtten het bestuur der R. K. Reclasseeringsvereeniging en een vijftigtal mannen, die daar verzorging en onderdak vin den. Nadat de voorzitter, de heer W. H. J. M. Keune het bestuur aan Z.Em. had voorgesteld, heette hij in treffende woorden den hoogen bezoeker welkom. In zijn antwoord dankte de Kardinaal het bestuur, voor al het goede dat het hier tot stand bracht. IN HET REDEMPTORISTENKLOOSTER OP DEN BERG NEBO Na dit bezoek werd gereden naar het Re demptoristenklooster op den berg Nebo. Aan den ingang van de rijk-versierde kerk ontving de Zeereerw. pater M. Stcks den hoo gen Ordebroeder. Hierop werd Zijne Eminentie met den so- beren luister der kerkelijke plechtigheden bin nengeleid. BEZOEK AAN HET REDEMPTORISTINNE- KLOOSTER TE VELP Gisteren genoot het stille Redemptoristin- nen-klooster te Velp het zeldzaam voorrecht van het bezoek van Z.Em. Kardinaal van Ros sum. INTERNATIONAAL CONGRES VAN HOOFDARBEIDERS. Van 2326 September te 's Gravenhage Van 23 tot en met 26 September zal te 's-Gra- venhage plaats vinden het jaarlijksch congres van het Internationaal Verbond van Hoofd arbeiders dat zalworden gepresideerd door den heer Nül A. Mannio, vertegenwoordiger van Finland en minister van Arbeid in ge noemd land. Op de agenda komen o.m. voor de volgende punten: a. de sociale verzekering, b. de weder- zijdsche bijstand der hoofdarbeiders, c. samen werking met het Intern. Arbeidsbureau, d. auteursrechten ten aanzien van mechanische reproductie, e. werkloosheid der hoofdarbei ders in 't algemeen, f. werkloosheid van too- neelspelers en musici, g. plaatsingsbemiddeling van artisten en tooneelspelers, h. toepassing en verbreiding van het arbeids-contract, 1. intel- lectueele uitwiseling, j. radiophonie, k. rechten op vervolguitgaven. Het secretariaat van het congres is geves- Nederland, Persijnstraat 14, Rotterdam. Als gij U moeilijk scheert omdat Uw huid gauw stuk gaat en pijn doet, dan kunt gij dit geheel voorkomen, indien gij vóór het inzeepen de huid even inwrijft met slechts een weinig HOE HET PROGRAM LUIDT De route van den Koninklijken stoet Voor de opening van de zitting der Staten- Generaal te 's-Gravenhage op Dinsdag 17 Sep tember is het volgende program vastgesteld: Hare Majesteit de Koningin zal ter opening van de Zitting der Staten-Generaal te één uur met den volgenden stoet van het Koninklijk Paleis afrijden: a. een Commando Cavalerie tot opening van den stoet; b. een rijknecht-majoor en twee rijknechts te paard; c. de Opperceremoniemeester, gezeten in een rijtuig met twee paarden bespannen, met een lakei gaande naast elk portier; d. Hare Majesteit de Koningin, vergezeld van Zijne Koninklijke Hoogheid den Prins der Nederlanden, Hertog van Mecklenburg, en van Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana der Nederlanden, die tegenover de Koningin plaats neemt, gezeten in een Staatsiekoets met acht paarden bespannen, met een koetsier naast elk paard cn vier lakeien gaande aan beide zijden van de koets. De Chef van het Militaire Huis en de Gouver neur der Koninklijke Residentie, te paard, rijden respectievelijk ter rechter- en ter linker zijde van de Staatsiekoets, een weinig achter het portier. De Officieren van het Militaire Huis, te paard, rijden achter de Staatsiekoets, twee aan twee, naar ouderdom van rang, de oudsten voor; e. een Commando Cavalerie tot sluiting van den stoet (art. 4). De stoet zal rijden: door de Heulstraat, door het Lange Voorhout (Schelppad), over den Kor ten Vijverberg, naar het Binnenhof, Nadat de zitting door Hare Majesteit de Ko ningin is geopend, wordt Hoogstdezelve door de in artikel 6 genoemde Commissie, voorafgegaan door den Opperceremoniemeester, naar de wachtkamer geleid. Hare Majesteit de Koningin keert naar het Koninklijk Paleis terug met den stoet, waar mede Hoogstdezelve is gekomen, en in de bij artikel 4 vermelde orde, waarbij de volgende weg zal worden genomen: van het Binnenhof, over den Korten Vijverberg, door het Lange Voorhout (Schelppad), door de Heulstraat, naar het Koninklijk Paleis. Minuutsehoten uit het geschut zullen worden gelost gedurende den rit van Hare Majesteit de Koningin naar de vergaderzaal en gedurende den terugrit van Hoogstdezelve naar het Ko ninklijk Paleis. De CIiristelijk-Hisiorischen doen niet mee Door de Christelijk-Historische fractie is d.d. 13 dezer aan den heer Boekman, voorzitter der soc.-dem. Raadsgroep, een schrijven van den volgenden inhoud gericht: In uw schrijven aan ons deelt u mede, dat onze meening omtrent de houding uwer fractie hij de oplossing der wethouderscrisis uwa in ziens onjuist is, waar zij niet als dictatoriaal optreden mag worden uitgelegd. In uw schrijven volgt echter: „overleg in dien zin, dat de door ons gestelde punten slechts tot grondslag zouden kunnen dienen voor een te houden bespreking, zou in strijd zijn met het hierboven ontwikkelde standpunt", terwijl u ons verder mededeelt, dat u zich ten aanzien der R, IC fractie omtrent twee punten zekerheid wenscht te verschaffen of deze fractie wel werke ]jjk uw standpunt aanvaardt, alvorens haar tot een samenwerking Jdt te noodigen. Uit één en ander constateeren wij, dat met uwe fractie slechts over programpunten, door andere fracties te stellen, werkelijk overleg kan worden gepleegd, maar dat uw programpunten geen onderwerp van overleg mogen uitmaken, behoudens voorzoover betreft „onderdeelen eu „niet-essentieele wijzifftngen waarbij dan nog door u zal worden uitgemaakt hoever zich deze begrippen uitstrekken. Wij blijven daarom van meening, dat uw hou ding in deze dictatoriaal en ondemocratisch is, daar zij een overleg op voet van gelijkheid tus- schen de fracties - het eenige overleg waaraan o.i. een fractie welker leden er prijs op stellen hun zelfstandigheid te behouden kan deelne men a priori onmogelijk maakt. Derhalve volharden w« bij onze meening, neergelegd in ons schrijven d.d. 9 Sept. jl. aan u gericht, dat wij op deze wijze op de door u gestelde voorwaarden niet met u in onderhan deling kunnen treden. Tegemoetkoming aan de arbeiders Men meldt ons werknemerszijde: De staking bij den heer Boekee, aannemer van het straatwerk te Den Haag is geëin digd met het resultaat dat voor het verwissel werk voor rekening van den aannemer één man in elke ploeg meer zal komen of 72 cent per uur in de ploeg za' worden verdeeld. In een overeenkomst tusschen den aannemer den Alg. Ned. Bond van Arbeiders, werkzaam bli straten en wegenbouw en de land. federa tie van bouwvakarbeiders zijn de verschillende tarieven o.a. arbeidsvoorwaarden vastgelegd waarin o.a. is bepaald dat in 1930—1931 (voor het keiwerk) het tarief zal worden verhoogd. Becl. 27750 VMSDG 9 SLINGERDE 'N WIELRIJDER OVER DEN weg Een been versplinterd Men meldt ons uit Amersfoort: Te ongeveer half 12 heeft gistermorgen op den Utrechtschen weg nabij het huis van den Pro testantenbond een ernstige aanrijding plaats gehad. De 56-jarige J. reed daar met zijn vrouw per rijwiel, toen een passeerende melkauto slipte, in botsing kwam met J. en dezen over tien weg siingerde. Met ernstige hoofdwonden en een versplinterd linkerbeen werd de onge lukkige opgenomen. Zijn toestand is levensgevaarlijk. Vervolg van pag. 1 en 2, 3e blad. Zitting van Heden. Bij het begin van de zitting van Zaterdag, deelde mr. Roobol mede, dat de verdediging af ziet van het hooren der getuigen, die zouden kunnen aanwijzen, wie wèl den moord bedreven heeft. Dit zijn veertien getuigen, tegen Dinsdag opgeroepen. Dan wordt get. rechercheur De Jong nog- k maals ondervraagd over de kleuren der lan taarn van Kroon. Get. ontkent nogmaals met nadruk, dat hij iets tot Kroon over de gekleurde glazen der lantaarn had gezegd. KUNDER HEEFT HEM BEDREIGD Daarna wordt gehoord J. Meintjes, thans ca féhouder, eerder politie-agent te Sliedreeht. Deze heeft in de eerste dagen na den moord deelgenomen aan het onderzoek. Pres.: In Aug. '23, enkele dagen na den moord, hebt u aan juffr. Grootenboer gevraagd, of zij ook wist wie een hamer had met ijzeren steel? Get.: De rechter-coipmissaris zeide, dat we nog één getuige moesten hebben, die den hamer kende, alvorens tot arrestatie over te kunnen gaan. Ik vroeg aan juffrouw Grootenboer: heb je wel eens een ijzeren hamer bij Kroon gezien? Pres.: Dus u vroeg niet in 't algemeen: heb je wel eens een ijzeren hamer gezien? Get.: Neen. Ik wist van Mijnster, dat Kroon een ijzeren hamer had. Jufrouw Grootenboer heeft den hamer gekend. Zij wist, dat de klauw van den hamer los zat. Zij had den hamer In het kolenhok gezien. Pres.: Dan kun je toch niet zien, dat de klauw los zit? Neemt u dat zoo maar aan? 't Komt me voor, dat dit praatjes zijn. Get. was daar niet bij. Voorts vraagt pres., of getuige aanwezig was hij de huiszoeking bij Kroon op 31 Augustus. Pres.: In September '23 heeft Klunder u be dreigd? Get.: Ja. Pres.: Waarom? U hadt toch niets gezegd tegen hem. Get.: Hij wist, dat ik hem gezien had. Pres.: 't Komt mij voor, dat u veel meer in de zaak hebt gedaan en materiaal wilde verza melen tegen Klunder. Get.: Dat was opdracht. Pres.: Neen, u hadt geen opdracht. Wat heeft Klunder gezegd? Get.: Als je zoo doorgaat, maak Ik Je kapot! Pres.: Niet: dan maak ik ook jou kapot! Get.: Neen. Pres.: Heeft vrouw Kroon u later ook wel eens bedreigd? Get.Ja. Pres.: Wat heb je gezien in den moordnacht. Get. verhaalt, dat hij in den moordnacht Teu- nissen en Klunder op de fiets heeft gezien op den dijk naar Giessen-Nieuwkerk. Pres.: Hoe weet je nu, dat 't den avond van 3 Augustus was? Je deedt eiken dag dienst. Get.: Omdat 't de nacht voor mijn vrijen dag was. Pres.: Dat is toch niet voldoende. U hadt meer vrije dagen. Waarom deelt u dit eerst op 30 Augustus, haast een maand later mede aan inspecteur Snijders? Heeft Snijders toen iets gedaan? Get.: Hij zei: jij hebt ook altijd wat bijzon ders! „OVERAL WORDT GELEURD MET EEN HAMER EN U ZEGT NIETS" Pres.: En jij doet verder niets! Eerst bijna twee jaar later, komt u met een proces-ver baal. Hoe verklaart u dit? Overal wordt ge zocht en wordt geleurd met een hamer, en u zegt niets. Waarom hebt u dit onder u gehou den? vraagt de president met stemverheffing en slaat met de vuist op de tafel. Get.: Ik dacht, dat 't gemeld was. Pres.: U wist, dat 't niet gemeld was. Anders zou u gehoord zijn. Twee jaar later komt u met een proces-verbaal, en daarop worden deze menschen veroordeeld. Straks zullen we van Snijders hooren, dat u liegt. En ik vrees, dat 't zoo is. Ik moet dit zeggen. U hebt uw plicht schandelijk verwaarloosd, of u liegt. Er is geen middenweg. Get.: Ik dacht, dat 't gemeld was. Pres.: U wist, dat 't niet gebeurd is. De proc.-gen. Bauduin: De menschen wer den in vrijheid gesteld in Sept. 1923. En u was niet gehoord. Toen hadt u naar den off. van justitie moeten gaan, want u had een speciale opdracht! De pres.: Uw houding is zeer bedenkelijk! Get.: Snijders heeft er geen werk van ge maakt. Proc.-gen. mr. Bauduin: Roden te meer om naar den off. van justitie te gaan! Pres.: U speelt zoo met menschenlevens. Dit noem ik getuigenissen maken! Voorts vraagt pres. of Meintjes niet verklaard heeft op 1 Mei '25, de bekl. te hebben gezien in den nacht, dat berenleiders in Sliedreeht waren gekomen. Dit bleek echter in den nacht van 31 Juli op 1 Aug. te zijn geweest. Toen zeide get.Dan heb ik ze twee keer gezien Verder blijkt uit het verhoor, dat 'Snijders, die M. van leugen betichtte, door den rechter- comm. Bentfort van Valkenburg niet is ge hoord. „Deze schijnt blij te zijn geweest met de verklaring van Meintjes". Pres.: Toen het proces werd gevoerd, werd u verpleegd in Hellendoorn. U had niet veel lust voor de rechtbank te komen. Get.: Ik had bloed opgegeven. En ik ben nog. lijdende. Pres.: Dr. Vos van Hellendoorn heeft ver klaard, dat u bang was te zullen worden aan gesproken over het late proces-verbaal. Heeft u dit niet aan dr. Vos gezegd? Get. erkent dit. Pres.: Is Snijder in Dordt toen gehoord? Get.:- Neen! Pres,: Weer niet! Dan komt de zaak voor het Hof. De menschen waren door toedoen van u en anderen tot vijftien jaar veroordeeld. Toen is u niet gehoord. Get.: Ik was weer ziek. Pres.: U hebt dus deze menschen >op den dijk gezien, gaande naar den kant van Giessen Nieuwkerk. Was dat de gewone manier van zeggen: „de richting Giessen-Nieuwerk?" Want 't is ook richting-Gorinchem Get.: 't Proces moest zoo worden opgemaakt. Pres.: Wie wilde dit? Mr. .Kronenberg of De Jong? Heeft u De Jong niet gesproken? Get.: Jawel. Pres.: Heeft de Jong geen moeite gedaan na te gaan, wie in dien moordnacht dienst had? Get.: Hij is toen wel bij mij geweest. Pres.: Ik geloof, dat De Jong de zaak aan I rollen heeft gebracht. Toen is u tenslotte najr den Officier gegaan, en die zeide, dat u proces verbaal moest opmaken, al was 't een beetje laat. En in dit proces-verhaal moest staan: dat ze in de richting Giessen-Nieuwkerk gingen. (Beweging.) Verder blijkt, dat Meintjes in dien tijd in voortdurende relatie stond met rechercheur De Jong. (De zitting duurt voort) VOOR DE BIJBELVERSPREIDING DOOR „PETRUS CANISIUS" Vorstelijke gift aan de apol. vereeniging Bij gelegenheid van het zilveren feest heeft de apologetische vereeniging „Petrus Canlsius" voor het fonds voor Bijbelverspreiding enkele goede giften ontvangen. Behalve de reeds vermelde 300 door be middeling van het eerelid pastoor dr. mag. van Offenraay, ontving het bestuur nog 200 voor hetzelfde doel, terwijl een milde gever, die onbekend wenscht te blijven 1000 schonk. MR. LODER TACHTIG JAAR Veel belangstelling Mr. B. C. J. Loder, oud-president van het Permanente Hof Voor Internationale Justitie, waarin hij thans nog rechter is, vierde giste ren zijn 80aten verjaardag. Hij heeft te dier gelegenheid van vele zijden belangstelling mogen ondervinden, In de eerste plaats natuurlijk van het Hof, waarvan hij de eerste president was en dat een prachtige mand orchideeën zond. Verwacht wordt: Zwakke tot matigen Wes telijke tot Zuidelijken wind, half tot zwaar bewolkt tot betrokken, aanvankelijk weinig of geen regen, later mogelijk eenige regen, zelfde temperatuur De barometer stijgt zeer langzaam. Fietsers en motorrijders lichten »p van 's avonds 7.47 tot 's morgens 6.04. 13. 10. flantal dep aangegeven,gevallen van alasinm gerangschikt naar hei heg in der ziekte 3 17 ?1 $2 Q9 20 21 £2 23 £5 26 27 28 29 53 31 I 5 A 5 (g H ft 6 K 15 16 17 lfl 19 g)Z tZ S3» 35 26 ÜUNI JUNI JULI JULI <fiy$y§Ty£

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 5