VRIJDAG 20 SEPTEMBER 1929 EERSTE BLAD PAGINA 2 ROTTERDAMSCHE RECHTBANK. HANDIGE PEUTERAAS. BEGEEREG NAAR VOSBONTEN. TRADITIE MET EEN 7KEDEHANDSCH AUTO. ROEKELOOS RIJDEN. DE MAGNETISEUSE*.* HET „SNOR"-VERBOD. H. HARTSCHILDEN. DE WERKLOOSHEID IN JUNI 1929 MARKTBERICHTEN. SCHIPPERSBEURS. RIJNVAART. NAGEKOMEN ZEETIJDINGEN. Haalde met 'n ijzerdaardje geld uit 'n automaat. De reehikank: heeft af: enters t behandeld eoiï uitgestelde zaa't tegen den 37-jarigen kraan machinist j. wi-n ten laste was gelegd, dat hij gepoogd zou hebben door middel van een ijzerdraadje geld te stelen uit een automaat, die geplaatst was in het café van A. P. Schee- pene. Bij de vorige behandeling waren twee getuigen niet verschenen. Thans verklaarde de roeier N. J. Wardien, dat hij verdachte in het café aan den automaat had zien peuteren. Hij heeft den caféhouder gewaarschuwd die hem uit zijn zaak verwij derd heeft Getuige C. Wagenmakers, was eigenaar der automaten geweest. Ih den betreffen den auto maat had hij een ijzerdraadje, benevens een paar valache dubbeltjes gevonden. Het is vol- gens getuige mogelijk met zulk een ijzerdraadje geld. uit den automaat te halen. Inspecteur van politie A. Weekenstroo, be vestigde het door hem opgemaakte procesver baal, waarin verdaehte's. bekentenis was opge nomen. Het O.M waargenomen door mr, E. D. H. Schutter persisteerde bij zijn reeds vroeger genomen requisitoir waarbij het 25 boete subs, 10 dagen hechtenis had geëischt. De verdediger mr. O. B. de Kadt volhardde hij: zijn pleidooi, waarin hij geconcludeerd had toh vrijspraak, omdat volgens de in de. dagvaar ding genoemde methode, het niet mogelijk is, geld uit den automaat te halen. Vingerafdrukken wazen den dader aan. In den nacht van S op 9 Augustus werden uit de etalage van de firma Gerzon twee vos- bonten gestolen. De waarde van deze bonten had bedragen ongeveer 400. Om zich in het bezit te stellen van deze bonten waa het nao- dig geweest een spiegelruit van meer dan 300 waarde te vernielen. Als verdacht van dezen diefstal met braak beeft terecht gestaan de 24-jarige zeeman J. V., recidivist en gedetineerd. Hem was ten laste gelegd, dat hij den diefstal te zamen met een ander, althans alleen, had gepleegd. Verdachte ontkende. Hij was wel ln de om geving geweest. Een nachtwaker had herhaal delijk op zijn. ronde twee jonge mannen in de omgeving van het pand gezien, waarvan ver dachte er éfin was. Nadat getuige ontdekt had, dat de ruit stuk was, bad hij beide personen nog eenmaal bij het pand gezien. De politle-inspecteur J. v. Tos, had. vinger afdrukken, die op het spiegelglas van de ge broken ruit waren gevonden, vergeleken met die van verdachte, en zooveel punten van over eenstemming gevonden, dat twijfel over de. identiteit dezer vingerafdrukken buitengeslo ten i's. De hoofdagent van politie de Jong, had met zijn politiehond een onderzoek ingesteld en daarbij had de hond verdachte aangeblaft. Het O. M. meende; dat door de vingerafdruk ken, de herkenning van den politiehond1, en da erkenning van verdachte dat hij in de om geving van het pand is geweest, het bewijs van dien diefstal geleverd is. Gezien de groote vernieling, die bij dezen diefstal heeft plaats gehad, en het verleden van verdachte, eischic het O. M. 1 jaar gevangenisstraf.. De, verdediger, mr. R. M. Brouwer, meende dat de aanwijzingen tegen, verdachte wel sterk, staan, maar slechts ia bewezen, dat verdachts de winkelruit heeft aangeraakt. Het gestolene is niet in zijn bezit gevonden. Iffferr kan den diefstal en het ver nielen van de ruit wel beschouwen als één uitvoeringshandeling, doch dan zou verdachte strafbaar zijn, alleen als bewezen was, dat de diefstal tezamen met een ander was gepleegd; maar ln dit bewijs is het O. M. ook niet ge, slaagd. Pleiter concludeert tot vrijspraak en vraagt subs, een clemente straf. Uitspraken 1 October. als verdachte vertelde. Niet alleen dat ver dachte getuige's monsters had verkocht, maar hij kreeg van verschillende garages rekenin gen van geleverde benzine en olie, die volgens de afspraak voor rekening kwamen van ver dachte. Daarbij leende verdachte dikwijls geld van cliënten van getuige, die getuigen aan spraken tot betaling. Inderdaad was het juist, dat getuige met een maandelijksche afbetaling van f 10 geen genoegen had willen nemen. De president meende, dat getuige de verduis teringen toch wel zelf in de hand gewerkt heeft, door verdachte zelf. te laten opdraaien voor de kosten van benzine en olie voor den auto, die hij in getuige's zaak gebruikte. Het O. M. waargenomen door mr. E. D. H. Schutter zeide zich met het over verdachte uit gebrachte rapport te kunnen vereenigen. Het eisckto 3 maanden gevangenisstraf voorwaar delijk met een proeftijd van 3 jaar en onder de bijzondere voorwaarden dat verdachte de aan zijn patroon veroorzaakte schade van 95 bin nen een jaar zal vergoeden. De verdediger mr. A. C. W. Beeman meende dat deze zaak zich bijzonder geleend had voor een voorwaardelijke niet-vervolging. Aangezien verdachte niet in staat is "een geldboete te be talen, vraagt pleiter oplegging van een geringe voorwaardelijke straf. En de ergerlijke gevolgen. DB 25-jarige reiziger G. v.vV. uit Amsterdam was in dienst geweest van P. J. Louwers. Hem was ten laste gelegd, dat hij in het tijdvak van November tot April ten. nadeele van zijn pa troon verduisterd zou hebben monsters par fumerieën tot een waarde van 95. Verdachte, die bekende, deed een lang var haal van da omstandigheden die hem tot dit delict hadden gebracht Het kwam hierop neer,, dat verdachte per auto wilde reizen, omdat hij hierin een middel zng om zijn omzet te ver- grooten. Zijn patroon vond het best, ais dit voor hem geen extra kosten mee bracht. Ver dachte verdiende f 65 per week en moest hier van zelf zijn reis- en verblijfkosten betalen. Bij het in gebruik nemen van den auto werd dit niet gewijzigd". Een tweede handsch wagen werd gekocht, maar aangezien de patroon niet meer dan 490 wilde betalen en, de wagen 525 kostte, moest verdachte zelf 35 gulden bijpas sen. Ook de onkosten, van het leeren besturen, moest verdachte zelf dragen. De exploitatie van zoo'n gebruikte wagen valt niet mee. en verdachter zal zich dan ook wel leelijk in zijn berekeningen hebben: vergist. Erger werd het nog. toen hij, in Friesland lijdende eon aanrijding had gehad, buiten zijn Schuld naar hij vertelde, doch die een dure reparatie noodzakelijk maakte. Verdachte had, het geld hiervoor niet on teneinde raad had hij een gedeelte van zijn monsters te gelde ge maakt. Hij had niet dadelijk alles eerlijk aan zijn patroon opgebiecht, maar toen later uit kwam dat de monsters verdwenen waren, had hij aangeboden de schade met maandelijksche betalingen van 10 aan te zuiveren. Zijn pa troon had daarvan niet willen weten en ge- eisclit, dat verdachte dadölijk het derde gedeelte zou betalen. Hiertoe was verdachte niet in efaat geweest en daarop volgde aangifte. Getuige P. J. Louwens verwaarde, dat de zaak zich niet zoo éénvoudig had toegedragen 1 Aanrijding in de. Aert van Nesstraat. i Di8 ,red^ünk heeft gisteren nog voortgezet de behandeling van de zaak tegen den 41-jari- fen, ch)a"1'feur H. G. H.., wien ten laste was ge legd, dat hg op 20 Februari in de Aert van Nostraat ais bestuurder van een auto hoogst roekeloos en onvoorzichtig heeft gereden, door dat hg geen acht geslagen heeft op het ver keer voor hem uit in die straat, zoodat het ^JI\'!Chuld te wi3'ten is. dat de 65-jarige Th. G. Mulder, huisvrouw van G. G. van Schoonhoven, die daar ter plaatse de straat overstak werd aangereden, tengevolge waarvan zij zoodanig letsel bekwam, dat haar rechtèr- bovenbeen geamputeerd is moeten worden waarna zij op 8 April in het ziekenhuis aan longontsteking is overleden. Bij de vroegere behandeling had verdachte verklaard, dat ki3 de juffrouw plotseling op zijn wagen had zien toeloopen. Hij heeft toen da delijk zijn stuur omgegooid en de remmen aangezet om nog te trachten, de vrouw vrij te rijden, doch was daarin niet geslaagd. Ver dachte vermoedde, dat de vrouw plotseling van achter een uit tegenovergestelde richting ko menden auto was te voorschijn gekomen. Getuige M. Tokkie had de vrouw gezien terwijl zij bezig was de straat over te steken! Zij liep in gewonen pas. Eén tweeden auto die uit tegenovergestelde richting zou gekomen zijn had getuige niet gezien. Getuige H. Dekking had in den auto ge zeten van verdachte. Van het ongeluk zelf heeft getuige niets gezien. Hij heeft geen auto ge zien, die van den andeTen kant passeerde. Getuige P. J. Baart had uit beide richtingen een auto zien aankomen. De vrouw had ge tuige niet gezien,, mogelijk doordat zij zich achter een der auto's bevond. Getuige Roggeveen had eveneens een auto gezien, die uit de richting Coolsingel kwam en verdachte reed juist in de richting naar den Coolsingel. Hij had de vrouw van achter den auto zien komen. Zij liep op een dribbelpasje tot het midden van den rijweg en bleef toen even staan. Dadelijk daarop liep ze echter ver der. GétuigS had toen de vrouw weer doorliep, het ongeluk zien. aankomen. Getuige W. Dekking had ook in den auto van verdachte gezeten. In de straat waren eenige spelende kinderen geweest, waarvoor verdachte een signaal gegeven had. Plotseling had getuige een vrouw gezien, die op een drafje de straat overstak, recht op den wagen van verdachte af. Het ging alles zoo vlug, dat ge tuige meent, dat verdachte de aanrijding niet lieeft kunnen voorkomen. Een auto,, die uit tegenovergestelde richting kwam,, heeft getuige niet gezien. Het O. M. waargenomen door mr. J. S. Lobe meende, dat men met de getuigenverklaringen in deze zaak bijzonder voorzichtig moet zijn, omdat er bij zijn die lijnrecht met elkaar in strijd zijn. Het O. M. meent zich te moeten houden aan de verklaring van getuige Tokkie, die het meest nauwkeurig is, want Tokkie had reden om goed acht te slaan op deze vrouw, in wie hij een familielid meende te herkennen. Ook indien er bij het slachtoffer schuld aan wezig is, heft dat de schuld van verdachte niet op. Het O.M. meent, dat verdachte niet vol doende aandacht aan het verkeer heeft ge schonken, maar het acht hem alleen schuldig aan het veroorzaken van lichamelijk letsel, aan gezien de dood van het slachtoffer in een te ver verwijderd verband met het ongeluk staat. Vérdachte's schuld is echter niet dermate, dat ook intrekking van zijir rijbewijs gewettigd zou zijn. Eisch: 14 aagen hechtenis. De verdediger, mr. J. v. Zutphen wees op de tegenstrijdigheid in de getuigenverklarin gen en op de waarschijnlijkheid van verdaehte's lezen van het ongeval. Het tenlaste gelegde niet bewezen achtende, concludeerde pleiter tot vrijspraak. Uitspraak 26 September. Een geneeskundige titel? De 40-jarige B. G. V.. gescheiden, vrouw van H. v. T„ had zich in Locger beroep te verant woorden terzake overtreding van: da wet van 1 Juni 1865. Volgens déze wet mugen alleen daartoe bevoegden zich tooien met geneeskun dige titels. Deze verdachte had in een adver tentie, die zij in. een der plaatselijke bladen had geplaatst, zich „magnetiseuse" genoemd- De kantonrechter alhiBr had hierin geen ge neeskundigen titel gezien en verdachte vrijge- sproken( doch de ambtenaar van het O. M. was van dit vonnis- in appèl gegaan. Het O.M. meende dat hier wel degeiijk sprake was van 'n geneeskundige titel, tot het voeren waarvan verdachte niet bevoegd is. Eisch: vernietiging, van het vonnis van den kantonrechter en ver oordeeling tot 25,boete subs, 10 dagen hechtenis. Verdachte had niet geweten, dat zij zich zoo niet noeman mag. Voortaan zet zij ook onder haar advertenties, niet meer magnetiseuse, Bestuurder of niet? De auto-verhuurder P. L. v. G. was door den kantonrechter alhier vrijgesproken van een overtreding van liet snorverbod. De ambtenaar van het O. M. was echter in - appèl gekomen, zoodat de zaak nu in hooger beroep diende. Verdachte heeft zijn garage vlak naast de Doeie. Op een avond was een kellner uit de Doele naar verdachte toegekomen en had hem gezegd, dat er een klant voor hem was. Of zijn auto toen in de garage stond of er voor, weet verdachte niet meer. De agent van politie, die proces-verbaal had opgemaakt verklaarde echter, dat de kellner een taxi-chauffeur gewenkt had. In den tijd echter dat deze naar zijn wagen liep was ver dachte komen aanloopen met de vraag of er iets voor hem te verdienen was. Hij had toen den klant voor den neus van den taxi-chauf feur weggesnoept, en als getuige niet tusschen- beide was gekomen zou het op een ernstige vechtpartij hebben uitgeloopen. Tusschen den president en den verbalisant ontstaat dan eenige discussie over de bewoordingen van de verordening. Daarin toch staat dat het be stuurders verheden is hun auto's aan het pu bliek te huur aan te bieden en naar de mee ning van dén president was verdachte op dat oogenblik geen bestuurder omdat hij zich niet in zijn wagen bevond. Het O.M. bleek het niet die. opvatting niet eens. Ook al is een chauffeur een oogenblik niet in zijn wagen, dan blijft hij toch de be stuurder ervan. Het O. M. eischte dan ook ver nietiging van het vonnis van den kantonrech ter en veroordeeling van verdachte tot 5. boete subs. 5 dagen hechtenis. Uitspraken 1 October. UITSPRAKEN De rechtbank heeft uitspraak gedaan in de volgende zaken: In de zaak van H. o. d. H. 25 jaar'varensge zel, gedetineerd die terecht gestaan had wegens diefstal door middel van braak van 29.44 uit de cassa van het café de Seinpost aan de Wii- helminakade ten nadeele van J. W. Lammers werd een onderzoek gelast naar de reclas3ee- ringsmogelijkheid van verdachte en diens voor- loopige hechtenis opgeheven. In de zaak van C. G. H. A. Z. 48 jaar horloge maker, recidivist en gedetineerd, die terecht gestaan had wegens verduistering van horlo- gens die hem in reparatie waren gegeven, werd een onderzoek gelast naar de reclasseerings- mogelijkheid van verdachte. H. d. W. 41 jaar loswerkman, zonder raste woonplaats, gedetineerd wegens landlooperij tot 2 dagen hechtenis en opzending naar een rijkswerkinrichting voor den tijd van 3 jaar. In de zaak van N. J. J. v. L. 21 jaar loop knecht, gedetineerd die terecht gestaan had wegens verduistering van 117 ten nadeele van den boekverkooper M. Stad werd een on derzoek gelast naar de reclasseeringsmogelijk- heid van verdachte en- naar diens geestvermo gens. 4 J. H. R. 54 jaar ketelwaaseher, wegens he ling van een vrachtwagen tot 200 boete subs 20 dagen hechtenis. J. J. N. 65 jaar rijwielhersteller, wegens het gebruik maken van het wettig beschermde merk Nederlandsche Kroc::, voor rijwielen die niet van dit fabrikaat waren, tot 100 boete subs 20 dagen hechtenis. In de zaak van J. K. 36 jaar appellant van een vonnis van den kantonrechter alhier, waar hij hij wegens overtreding van de verordening op de Zondagssluiting was veroordeeld tct 3 boot subs 1 dag hechtenis heeft de rechtbank het vonnis bevestigd, doch geen straf opgelegd. In dé zaak van C. M. 64 jaar koopman, appel lant van een vonnis van den kantonrechter al hier, waarbij hij wegens het onbevoegd uit oefenen van de geneeskunst was veroordeeld tot 300 boete subs 30 dagen hechtenis heeft de rechtbank het vonnis bevestigd. Een belangrijk missiewerk Sinds eenige jaren worden bij het secretariaat „Regina Coeli", gevestigd te Amersfoort, wand- schilden met de beeltenis van liet Goddelijk Hart van Jesus uitgegeven, voorzien van een schietgebed, waaraan een aflaat is verbonden. Dit waarlijk sckoone missiewerk gaat uit van het Apostolaat des gebeds om tegemoet te komen aan den persoonlijken wensch van onzen Goddelijken Zaligmaker: Zijn H. Hart vereerd te zien in ieder huis over de geheele wereld, en om in steeds wijder kring de zielen deel achtig te maken aan de beloften van het H. Hart. De wandsehilden, die geheel gratis be schikbaar worden gesteld, worden dan ook ge drukt in alle talen en dialecten, en bewerken een universeele gebeds-aetie, die de kern is van alle missie-werk. Bestonden er in Juni 1927 H. Hart-schilders in 13 verschillende talen, in Juni 1929 waren zij gedrukt in 220 talen. Het secretariaat staat open voor alle stammen en volken; men behoeft slechts bij een aanvrage den naam der taal te vermel den; de ventaling van het gewensehte schiet gebed mee te zenden en, indien andere letter- teekens noodig zijn, dan de Latijnsche, een mooi afgewerkte teekening van den tekst in het vereischte formaat. Zoo zijn er reeds schil den gegeven in het Javaanse li, Bulgaaxsch, Hindi, Russisch, Chineesch, de vele negertalen van Afrika enz. Bij gelegenheid van de Nederlandsche Bede vaart naar Rome in April j.1. werd aan Z. H. den Paus een prachtig album aangeboden, bevattende de H. Iiart-schilden in de talen der Missiën. Z. D. H. de Aartsbisschop heeft er prijs op gesteld, dat album zelf te over- haadigen. Ruim 800.000 schilden zijn reeds gratis ver spreid. Wanneer de middelen niet ontbraken om de gevraagde getallen ten volle te geven, kon dit aantal 10 maal grooter zijn. Soms wor den er oplagen gevraagd van 50.000, 60.000 tot 100.000 toe. Iedere gift maakt het dus moge lijk, voor zich zelf de voldoening te erlangen, het H. Hart te brengen in de' woningen van de meest onbekende; onherbergzaamste oorden der wereld. De schilden zijn van. zwaar karton en houden zich, ook in da tropen, goe<L VIERDE CONGRES DER INTERNATIO NALE FEDERATIE. De openingszitting. Gnze Antwerpsche correspondent meldt dt. 17 September: Vandaag is het vierde congres der Interna tionale Federatie van Spoor- en Tramwegper soneel in het hotel Wagner te Antwerpen ge opend. Voorzitter F. L. Nivard hield de begroe tingsrede. Na den heer Serrarens verontschuldigd te hebben, gaf de voorzitter een overzicht van de afgeloopen jaren, welke tot groote tevreden heid stemmen. Er is een gunstige ontwikkeling Vervolgens besprak de voorzitter de pogin gen tot vertegenwoordiging van de Internatio nale in de commissie voor automatische kop peling te Genève, welke nog niet geheel gere geld is. Daarop verleende de voorzitter het woord aan den heer Henseler, vertegenwoordiger van het Internationaal Arbeidsbureau te Genève, die de beste wensehen overbracht van den voor zitter Albert Thomas. Hij wees op de nood zakelijk!; id dat de Christen internationale in het bestuur te Genève dient vertegenwoordigd te zijn. In dat geval zal men daar eerst tot resultaat kunnen komen. De heer Sanka, de vertegenwoordiger van Tsjecko-Slowakië, dankte den voorzitter voor de uitnoodiging en verklaarde niets liever dan in de toekomst saam te werken met de Christelijke internationale tot bereiking van bet gestelde doel. Het verslag van den secretaris, den heer Tim mermans, werd goedgekeurd. In dit rapport worden aan de algemeene feiten herinnerd, waarover ook de voorzitter in zijn rede sprak. Het ledental bedraagt thans 245.883. Ver deeld over de aangesloten organisaties zijn de ledencijfers als volgt: Gewerkschaft deutsclier Eisenbahner E. V. 165.000; Gewerkschaft christlich-deutscher Ver- kehrsbediensteter Oasterreichs 9.831; Prometna Zveza osrednji odbor, Maribor (Joego-Slaviëj 587; Magyararszagi Keresztényszoeialis Vasu- tasok Orszagos Gazdasagi Egyesülete (Spoor wegpersoneel Hongarije) 16.500; Landesver- band der christlichen Strassen- und Kleinbali- ner Ungams, (Tramwegpersoneel Hongarije), C.200; Gewerkschaft des christl. Verkehrsperso- nals der Schweiz 1.987; Syndicat professional des Gheminots Luxembourgois 1.258; Fêdéra- tion des Syndieats Professionnsls des Chemi- nots de France et des Colonies 10.000; Kris- ten-Syndikaat ran IJ. P. T. T. Z. en L. (Bel gië) 17.950; Prot Ghr. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel (Nederland) 4.053; Ned. R. K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel „St. Raphael" (Nederland) 12.517. Sinds 1 Januari 1928 geeft de internationale een tijdschrift uit „Het Vliegend Wiel", dat echter tot au toe slechts 1312 abonnementen wist te vinden. Het verslag van den penningmeester kon niet in behandeling komen, daar zijn papieren aan de grens door de douane waren aangeslagen. Bij de verkiezing der bestuursfunctionarissen werden gekozen; voorzitter: F. Nivard (Neder land), onder-voorzitter: O. Knebel (Duiitsch- land), M. Garnier (Frankrijk) en J. Kenner- Knecht (Oostenrijk). Secretaris: H. F. Timmer mans (Nederland). Penningmeester: J. Eykelboom (Nederland). 2e secretaris: G. de Leeuw (België). 2e penningmeester: A. Schmidt (Zwitserl.) De contributie voor 1930 en 1531 wordt goed gekeurd. Het volgend congres zal in Nederland gehou den worden en tegelijkertijd zal dan het tien jarig bestaan, gevierd worden der federatie. Daarop weTd het onderwerp behandeld: Da rationalisatie bij de spoorwegen", hetwelk door den beer Robert Humna (Weenen) werd inge leid. De inleider wees er vooral op dat de ratio nalisatie bij de spoorwegen geheel verschilt met die in een particulier bedrijf, wijl bij de. spoor wegen verschillende economische, sociale en zelfs politieke elementen een rol spelen. Derhalve moet men zeer voorzichtig zijn bij de afschaffing van het personeel. Als tweeden eisch stelt spr. dat wanneer de spoorwegen tot rationalisatie overgaan zij dit zullen doen in overeenstemming met de orga nisaties. Er volg-de eenige discussies waarna de eerste zittingsdag werd gesloten. Blijvende verbetering. Hieronder volgen de indexcijfers van de werkloosheid, zooals deze berekend zijn door 't Centraal Bureau vcor de Statistiek. Deze cijfers, weergevende het percentage werkloosiiaidsda- gen van het aantal dagen dat gewerkt had kunnen worden, indien geen werkloosheid ware voorgekomen, zijn in hoofdzaak berekend uit opgaven van gesubsidieerde werkloozen-kassen. Indexcijfers der werk loosheid. Beroepsgroepen Juni '29 Juni '28 Mei '29 Aardewerkindustrie enz. 0.04 1.1 1.0 Diamantindustrie 10.0 24.0 12.2 Drukkersbeclrij ven enz. 3.1 4.5 3.5 Bouwbedrijven enz. 1.6 5.6 2.0 Houtbewerking enz. 2.9 3.8 3.7 Kleedingindustrie 4.5 5.1 5.3 Lederindustrie 1.8 2.0 1.1 Steenkolenmijnen 0.01 0.1 0.01 Metaalindustrie, scheepsb. 2.4 3.6 3.1 Textielnijverheid 1.3 1.1 1.1 Voedings- en genotrh. bedr. 3.4 5.0 4.2 w.o. tabak- en sigarenind. 4.3 7.2 5.9 Landbouwbedr. veenderij 0.8 1.1 1.0 Visscherij 0.2 2.1 0.3 Handelsreizigers 0.4 O.O 1) 0.4 Verkeerswezen 1) 0.9 1,5 1.0 Handels- en kantoorbed. 3.3 3.8 3.5 Overige groepen 1.8 2.8 2.3 Totaal 2.1 3.6 2.4 1) Onvolledig® opgaven. MOTOR OVER DEN KOP GESLAGEN. Gisterenmorgen is te Witten (gem. Assen) een motor, waarop gezeten waren een tweetal soldaten uit Stadskanaal, die op weg waren naar de schietbanen te Witten, over den kop geslagen. De bestuurder had eenige wandjes en ontvellingen opgeloopen, doch de duorijder was in een sloot geslingerd. Hij werd bewus teloos opgenomen en in ernstigeu toestand naar het Militair Hospitaal vervoerd. OP DE KERMIS GESTOKEN De dader nog niet opgespoord Terwijl D. N. en J. AV., wonende te Nieuw- AVeerdinge, op de kermis te Emmen aan he' wandelen waren, werden zij onverwachte dooi' een onbekend gebleven persoon met een me3 in den rug gestoken. J. W. moest naar he' ziekenhuis worden overgebracht. Het mocht de politie nog niet gelukken den dader op 'e sporen. DORDRECHT, 20 September. Heden besteed* de men voor: vette, koeien le soort 50 tot 55 ct, le soort 45 tot 50 et,, 3e soort 40 tot 45 ct. A'ctte varkens 42 tot 42 J4 ct. alles P?r pond. Melk- en kalfkoeien 250300. Pinken f 160220. Nuchtere kalveren 1015, Schram men 35 4-0, biggn 20—30. De aanvoer be droeg: runderen 32, nuchtere kalveren 2, var kens 11, biggen 61, totaal 106. GORINCHEM, 20 September. Aangevoerd 944 paarden. Weeldepaarden 300450, werkpaarden 325350, 2j4-jarige paarden 225350, 1)4-Jarige paarden 200—275, hitten 80—200. veulens 60120, stnehtpaarden f 80220. Han del matig. RODENRIJS, 20 September (Coöp. Groenten- veiling Ver. „Berkel en Rodenrijs" G.G.). Eng- komkommers 2—13.40, id. 2e srt 1—6.70, id. witte le srt 9.20, id. 2e srt 4.10, bloem kool le srt 1—6, id. 2e srt 0,501.80, sla le srt 1.40—L50, savoie kool le srt 3.20 roode kool le srt 4.60—4.90, meloenen f 0.50— 0.50, stok princesseboonen 5—16, id. stam f 715, Duitsche id. f 1121, pronk 'id. 2.10— 5.20, snijboonen f 6—15, postelein 55.40, to maten A 6.70—10.80, id. B 5.40—9, selderij 22.50, komkommerstek 0.05—0.20, slavel' len 0.10. ROTTERDAM, 20 September (Coöp. Tuin bouwveiling „Rotterdam en omstreken" G.A.)- Aangevoerd 234.000 pond tomaten A 3.80— 5.80; B 3.00—5.20; C 2.80—3.70- CC f i— f 1.30. n UTRECHT, 20 September. Kaas. Aangevoerd 314 wagens, wegende 36.300 kg. Prijs le srt 49 —45, 2e srt f 40—42, met rjjksmerk 41—5^ zwaardore tot f 55 per 50 kg. Handel matig. ZA\' IJNDRECHT, 19 September. (Groenten- 011 Fruitveiling). Aardbeien 8 ct per pond, andüv'0 24 per 100 struik, bloemkool le soort f 51 2e soort f 0.50—4.80, witte komkommers f2.50 5.20, groene komkommers le soort 6.6010.50. 2a soort 0.20—1.50, meloenen f 15—21 per lOO stuks, kropsla le soort 3.60—7.30. 2e soort f 0.50 2.10 per 100 krop, knolselderij f 35—53 per 100 bos, Duitsche boonen f 5—23, tomaten A f 10.1° —12.10, B f 8—9.70, C.f 4.10—7.60, CC 0.30—1-20' uien 3.S0—4.10 per 100 kg. ROTTERDAM, 20 September. Vlet- en lichterwerk100 ton f S, 225 tons 1°' 250 tons ƒ12, 140 ton ƒ9, 400 ton ƒ15.50. allea per dag. Veel aanbod, Weinig vraag. Vaarwerk: 12.0 ton zakgoed n. Leeuwarden motor, 4.25, 3 X 108 ton gerst n. Groningen per last. ROTTERDAM, 20 September. B o v e n-R y n. Waterstand vallend. Er was weinig vraag» Ruimte voldoende. Semming. onveranderd. Voor ruwe producten betaalde men daghuur 4 ot, per ton, aflevering Ruhrhavens. B e n e d e n-R ij n. Waterstand vallend. Er was veel vraag- Ruimte was voldoende. Stemming onveranderd- Erts vrachten met lostijd. (4 dagen) 13°' met y2 lostijd (8 dagen) 140 ct. per last. Sleeploon volgens het 3537^40. ct. tarief voor ledige en 37 >4— 40 ct. voor geiaden ecliepe11 Kempenaar graan naar KuhrortDuisburg 300. RUHRÖRT, 20 September. VRACHTEN. Exportkolen naar Rotterdam 2.49 Mlt. per ton Inclusief sleepen. BINNENLANDSCHB HAVENS. NIEUWE WATERWEG Vertrokken: 20 September namiddag': 2.30 TEELIN HEAD, Cork; In 't zicht: TAGILA Lulea. STOOMVAARTLIJNEN. ALCINOUS 19 v. Batavia te Londen KRAIvATAU Batavia n. N.-York 18 te Boston. BUITENLANDSCHE HAA'ENS. ELMSHORN 19 v. Savannah te Hamburg. 1 EMDEN 19 v. Montreal te Hamburg. ELTSE SCHULTE 18 v. Emden te Lulea. ENFIELD 17 'v. Lissabon n. Sevilla. EGERXA Rottm n. Danzig 18 v. Kopenhage11' ERIKA FRITZEN, Emden n. Stettin p. 18 IToltenau. ERMONPOLIS 19 v. Sfax t'e Bremen. EUBEE Havre n. B.-Ayres 18 te Dakar. CELAENO Rosario ïi. St. Vine. p. 19 PernsunbUCd HOOGLAND 19 v. Tyr.c- n. Bremen. ST. ANNALAND 20 7. Rouaan n. Tyne. ST. JANSLAND 19 v. Sluiskil te Sèa.ham. JEANNETTE 19 v. Allinge te Rostock. TE ROTTERDAM VERWACHTE SCHEl'Ë^' CARMEN 11 v. Trapani (of n. Amst.) FAGERSTRAND v. Burea 20 te Antwerp?"' CARELIA v. Yxpila 19 te Londen. DROSSEL v. Riga 19 te Londen. MAGNAR 18 v. Quebec. SAMBRE v. Santos 20 te Havre verw. WEST CHATALA v. Houston via Brem 19 (12.5 n.m.) 165" mijl v. Bishops STAD DORDRECHT 19 te Tyne. ST-AD AMSTERDAM 19 v. San Nicolas. STAD ZWOLLE v. Bilbao p. 19 Ouessant DONAU v. Vancouver 18 (7.2 n.m.) 200 rm; v. Land's End. TRITO 19 v. Belfast via Antwerpen en Anist DUN'AF F HEAD v. Montreal via Dublin 18 G'-2 n.m.) 400 mijl W.N.W. v. Valentin. GENERAL CHURCH v. Donau via Weser 18 (8.38 n.m.) 85 mijl ZW. v. Niton. HYBERT v. Beaumont via Hamburg 19 O'-- n.m.) 35 mjjl W. v. Bishops. PASCOLI v. Triest p. 13 Gibraltar. IIARELDA v. Southampton 20 (5 n.m.) v. A"' SHRTO 20 v. Londen. PETER VON DANZIG vertr. 21 v. Brusee'. LAANBMAA vertr, 24 v. Antwerpen. EDITH vertr. 21 (n.m.) v. Abbeville. HEKTOR 7 v. Savannah via Londen. MENTOR v. Japan 18 v. Kobe. COCKAPONSET v. Houston via Havre 19 t11* Taa.) 120 m* W. v. Bls-hopa.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 2