DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. f i m STADSNIEUWS g 1 2ste JAARGANG. DINSDAG 1 OCTOBER 1929. No. 15532s. DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN. afscheid gemeente-ontvanger PASTOOR C. B. M. WIEMERS. SCHEEPVAART CORRESPONDENTIE INGEZONDEN. AGENDA. KUNST-AGENDA. K r e ymb or g-co upe UIT KETHEL. ONDANKBAAR UIT HILLEGERSBERG. NEUWE sch edamsche BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM. TELEFOON INTERCOMMUNAAL No. 68085. ABONNEMENTEN: per 3 maan den 3,25, p. mnd- 1.10, per week 25 ct. Franco p. post 3.75, p. kwartaal. Afz. nummers 5 ct. Postch. en girodienst 81440 ADVERTENT1EN: 15 regels 1.55, Elke regel meer 30 et. Reclames tusschen den tekst 60 ct. p. regel. KI. advertenties: 30 woorden 25 c., elk woord meer 5 c., tot 't max. van 50 woorden. Kabouters 5 regels 0.50, 10 regels 0.75, 15 regels 1.00. '*ra' ^"Ongevallenverzekering ,n f "*00. bij overlijden door een ongeval; 500.bij verlies van beide handen, voeten of oogen; 250.bij verlies van één hand, één voet of één oog; 150. - oü.bij verlies van twee voorste ledematen alle vingers van een hand; 25,- bij verlies van eiken anderen vinger. bij verlies van eên duim; 75.bij verlies van een wijs. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. Bij of krachtens wetten .of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur KENNISGEVING Burgemeester en Wethouders van Schiedam, tongen ter openbare kennis, dat d,e Gemeente. >ad in zijn vergadering van den 27 September 1. heeft besloten overeenkomstig de artikelen - e.v. der Lager Onderwijswet 1920 de benoo- =<ie gelden beschikbaar te stellen: a- aan de Vereeniging voor Gereformeerd choolondeirwijs voor de aanschaffing van 12 U'(lijntjes voor hare school aan de Stadhou- erslaan; aan de Stnt Willihrordusstichting voor de unschaffing van 3 kachels voor hare school an de Nieuwe Raven en van 1 kachel voor ato school aan de Warande 157. ingevolge het bepaalde bij het 2e lid van ar- 'kel 76 vam voornoemde wet kan ieder Inge- otene binnen 30 vrije dagen na heden van ge- '°emd besluit bij Gedeputeerde Staten in be- l 0eP komen. Schiedam, 1 October 1929. GOUDEN HUWELIJK Het echtpaar J. de Jong en C. W. de Jong Van de Willigen, Laurens Costerstraat 14a, n&rdenkt heden zijn 50-jarig huwelijksfeest. Gistermiddag na beëindiging van de kantoor toren werd door de hoofdambtenaren der ge* toeenfce en de ambtenaren van het Stadhuis en 's bureaux in de Nieuwstraat afscheid ge- omen van den gemeente-ontvanger, den heer A- Koper, die heden den gemeentedienst heeft "flaten. Burgemeester en Wethouders deden lm de middaguren nog kasopname walrna door liét College bij monde van den Burgemeester op '•eer waardeerende wijze de diensttijd van de:n boer Koper in herinnering werd gebracht. Daarna werden de' heer en mevrouw Koper "'tgenoodigd in de vergaderkamer van Burge meester en Wethouders, waar de hoofd-ambte. "'Ten en ambtenaren zich verzameld hadden. Daar werd de heer Koper toegesproken door '1en gemeente-secretaris, mr. V. Sickenga, aniens het secretarie-personeel, en door don 'Brecteur van gemeentewerken, ir. G. Gerlagh. namens de hoofd-ambtenarem der gemeente; "ervolgens werden nog door de heeren S. J. ^leijn en W. F. H. Eckenhausen, beiden wérk- aaam ten kantore vaa den gemeente-ontvanger afscheidswoorden gesproken. Als blijk van collegialiteit en waardeering berden dem heer Koper een tweetal Perzische fcleodjes aangeboden. De heen- Koper dankte ook namens zijn vrouw voor die wijze waarop van hem werd t Tsekeid genomen. Na deze plechtigheid, waarbij inmiddels ook leden van het college van Burgemeester en Wethouders waren verschenen, bleef men nog fTuimen tijd bijeen. JEUGDIGE DIEF Gisteravond is door den hoofdportier van de scheepswerf „Nieuwe Waterweg", alhier, aangehouden dé 15-jarige cantine-jongen P. IC, alhier, die ten nacleele van zijn patroon, den (;an.tinehouder G. Z-, van genoemde scheeps werf een bankbiljet van 10 en een van een Pond sterling had ontvreemd. Bij fouilleering werden in een zijner schoenen 11 kwartjes en dubbeltjes gevonden, welk geld hij ook uit do oantlne had ontvreemd. De twee bankbiljetten had hij volgens zijn verklaTimg ergens in het Sterrebosch verstopt. De jongen is ter beschik king van de politie gesteld. HEt GE z ULG VAA' EEN DROOM. Een mijn- Werker uit Transylvanië die eens in zijn droom een houten poppenspel in een flesch had gezien, is later aan het werk gegaan en heeft toen op bewonderenswaardige wijze zijn droom verwezenlijkt Slechts ©enige weken na kapelaan Beun© gaat ook kapelaan Wiemers de Frankelandsche parochie verlaten, minder onverwacht imtus- schen, omdat bet bekend was, dat kapelaan Wiemars binnen niet al te langen tijd zijn pastoorsbenoeming tegemoet kon zien. Monseigneur heeft kapelaan Wiemers belast met de oprichting van een nieuwe parochie te Den Deyl, ondier Wassenaar. Een vereerende maar zware opdracht, den werklustiigen herder der nieuwe parochie alleszins toevertrouwd. Kapelaan Wiemers werd in 1910 priester gewijd en is sinds 1918 kapelaan der parochie van O. L. Vrouw Visitatie. Als directeur van het Sint Aloysiiuspatronaat, dat begin Novem ber van het vorig jaar zijn tweede lustrum nog ouder zijn eersten directeur mocht vie ren en van de St. Aloysiua-congregatie, als praeses der Sint Jozefgezellen Schiedam II, geestelijk adviseur van S. G. V., de sportver- eeni-ging van de St. Joeefgezellen, en als gees telijk directeur van de R. K. Handelsavond school ,,de Hanze" heeft kapelaan Wiemers zijn beste krachten gewijd aan de vorming en de leiding van de mannelijke jeugd in haar moeilijkste jaren en God alleen weet, hoevelen het aan hem, die aller vertrouwen in zoo rui me mate wist te winnen, te danken hebben, dat zij in die gevaarvolle jaren op den goeden weg zijn gebleven. Kapelaan Wiemers volgde kapelaan Paul lis sen op als voorzitter van het Sint Liduina- connité, dat de bevordering van de vereering van Simt Liduina ten doel heeft; als zoodanig heeft hij mede een groot aandeel gehad in het zoo uitstekend slagen van ziekentriduums welke in 1926, 1927 en 1929 hier gehouden zijn! Kapelaan Wiemers is tevens lid van de com missie voor de Katholieke Ambachtsschool. Tot kapelaan aan de parochie van O. L. Vrouw Visitatie is benoemd de Woleerw. heer Corne lls MabhJias Maria Hijgemann, thans kapelaan te IJmuiden. Kapelaan Hijgemann werd op 12 Mei 1895 te Amsterdam geboren en op 22 December 1923 priester gewijd. Eem tweetal weken later, op 5 Januari 1924 volgde zijn benoeming tot' ka pelaan te Dimmen, en op 14 Augustus 1926 die tot kapelaan te IJmuiden. Afscheid van het Patronaat In het paitronaatsgebouw aan den Lange Achterweg 1 achter het R. K. Weeshuis, wordt Donderdagavond om kwart over acht Pastoor Wiemers een afscheidsavond aangeboden. Deze avond gaat uit van het jongenspatronaat St. Aloysius. Toegang hebben de leden van het patronaat, de St. Jozefgezelien en voor zoover er plaats is, ook de ouders die van hun belang stelling willen blijk geven. ALASTRIM Het derde geval Gistermiddag is ter gemeentesecretarie aan gifte gedaan van een derde geval van alastrim. Thans betreft het de moeder van het gezin In de Vischstraat, waarvan reeds een zoon en een dochter aan deze ziekte lijden. Ook deze patiënte is in de noodbarak in de Nieuwstraat opgenomen. VEREENIGING „SCHIEDAMSCH VOLKSBADHUIS" Op 27 en 28 September werden 542 baden genomen t.w.: Ie klas: 24 kuipbaden en 60 regenbaden en in do 2e klas: 34 kuipbaden en 3 kinderbaden Gedurende de maand September werden 2120 baden genomen, verdeeld als volgt: 1ste klas: 82 kuipbaden, 258 regenbaden en 1 kinderbad en in de 2e klas: 140 kuipbaden, 193-5 regenbaden en 4 kinderbaden. CHRISTELIJKE MIDDENSTAND. VEREENIGING Gisteravond vergaderde de Chr. Midden- standsvereenigiing in gebouw „Irene". Na het afhandelen van eenige huishoude lijke aangelegenheden werd opnieuw de vraag besproken of het wenschelijk is, om des Zater dagsavonds om 10 uur de winkels te sluiten. Zulks in verband met de daarover in de Per menen te Commissie gevoerde bespreking. Besloten werd, aan deze commissie kenbaar te maken, dat de vereeniging zich zou kunnen vereenigen met'een 10-uur sluiting op Zater dagavond mits rekening wordt gehouden met bedrijven als: melkhandel, e.d., waarvoor deze vervroegde sluiting een bezwaar zal zijn, vooral in de zomermaanden. De feestvergadering zal gehouden worden Sn Januari van het vólgend jaar. Met algemeen© stemmen werd besloten, om deel te nemen aan een eventueel te organ i- seeren „lichtweek". Op een klacht van een der leden, inzake minder vlugge bediening door het telefoon personeel, antwoordde de voorzitter, dat hier op die aandacht zal worden gevestigd door de Kamer van Koophandel, in welk college door hem deze zaak aanhangig is gemaakt. AANGEREDEN Aan den politiepost „Broersvest" is gister morgen verbeenden mej. J. S., van den ParralleL weg, die op den Rotterdamschedijk door een onbekend gebleven wielrijder was aangereden, waarbij zij een bloedende wond aan het linker- scbeenbeen had opgeloopen. SCHIEDAM, 1 October. Gedurende de maand September kwamen alhier binnen 70 stoom, schepen en 4 waivischvaarders, tegep 70 stoomschepen, 1 zeilschip en 1 zeesleepboot in September 1928. SCHIEDAM, 28 Sept. Vertrokken: s.s. Green brier, naar Santa Marta. SCHIEDAM, 30 Sept. Vertrokken: s.s. Brad- holm, ledig naar Odda. A. D., Schiedam Uw ingezonden stuk kan dn dezen vorm niet voor plaatsing in aanmer king komen. Op de Olympia-tentoonslelüng te Londen expo seert Mercedes met een Chassis type „Mann heim" en met een cabriolet type ..Mannheim", voorls met een Pullman Limousine type ,JSTür- burg". den wereldberoemde» 8 cylinder wagen. Bovendien toont zij een schitterende „SS" cabriolet. Al deze wagens zijn van Continental banden voorzien. Adv VOOR DEN KANTONRECHTER De logementsvergunning A. v. d. M., hotelier, alhier heeft op ver schillende data. na 12 uur 's nachts personen die niet tot zijm huisgenooten behoorden in zijn tapperij gehad, terwijl hij niet in het bezit is van een logementsvorgunning, Deze zaak. welk© sicciints een principieele kwestie betreft, had reeds eerder gediend, maar is toen voor onbepaalden tijd uitgesteld. 1 hans werd'em de verbalisanten, de agenten H. S. en H. J. L. als getuigen gehoord, waarna het O. M. mr. Kuiper Bohne, tweemaal een straf vroeg van 3.— boete, subs. X d. hech tenis. Voorts stonden terecht mr. W. A. H„ alhier, en J. v. D. en J. E.. die zich in den nacht van 22 op 23 Juli in het café hebben bevonden. Tegen elk der verdachten eisohte het O. M. 3.boete. subs. 1 dag hechtenis. De laatste zaak betrof alleen mr. W. A. H., advocaat en procureur, alhier, die zich in den nacht van 18 op 19 Juni in het café heeft bevonden, terwijl zijn aanwezigheid niet door dringende omstandigheden werd vereischt. Bekl., die bij den heer v. d. M. logeerde merkte op, dat zijn aanwezigheid werd ver. eiisdhit, door de omstandigheid dat hij dorst had! Getuige H. J. L. verklaarde, dat hij bekl. om 2 uur noig heeft zien zitten. Kantonrechter: Uw dorst was wel groot, mijnheer H.ü! Ook in deze zaak eisohte het O. M. 3. boete, subs. 1 d. hechtenis. Mr. H. die zelf de bekeuring van den politie agent heeft uitgelokt, trad in alle zaken op als gemachtigde der beklaagden, waarbij hij persisteerde bij zijn gedurende de behande ling in eerste instantie uitgesproken verweer. Over 8 dagen zal de Kantonrechter in al deze zaken schrift el ijk vonnis wijzen. Diversen J. G. K„ Rotterdam en J. v. d. V. en M. v. d. S., beide uit Vlaai-dingen, werden wegens overtreding der loterijwet veroordeeld tot 5.boete, subs. 5 d. hechtenis. J. K., chauffeur, Maassluis, die zonder nummerplaat heeft gereden, werd veroordeeld tot 8.boete, subs. 4 dagen. H. v. D., schilder, Maassluis, werd wegens fietsen op ©en verboden weggedeelte veroor deeld tot 3.boetie, subs. 3 dagen. J. L. v. S., chauffeur, Rotterdam, werd wegens het berijden van de Hoogstraat in ver keerde richting veroordeeld tot 3.boete, subs. 3 dagen, T. S., melkslijter, Vlaardingeu, wiens trekhond zander muilkorf heeft geloopen, werd veroordeeld tot 2.boete, subs. 2 dagen hechtenis. Een principieele kwestie K. H. S., makelaar, alhier had zich te ver antwoorden terzake het beschadigen van een officieele kennisgeving, welke tegen den Noor delijken 'gevel van een hem toebehoorend pand, Broersvest, hoek Overschiescheplein, was aan geplakt. v Vroeger stond te dezer plaatse een houten aanplakbord, los van den gevel. Dit is in 1910 verwijderd, op den muur werd een bepleiste ring aangebracht en sindsdien worden hierop kennisgevingen van de gemeente, enz geplakt. Beklaagde heeft op 1 Juni het pand gekocht. Per deurwaarders-exploit heeft hij de ge meente haar recht om op den muur te plakken ontzegd. Hij ontkent, dat in dit geval van een een gemeene-muur sprake is. Bekl.. die voor het doen van aankondigingen op zijn eigen muur aan de gemeente moet betalen, heeft uit protest enkele kennisge vingen vernield. Getuige L. de G. gemeentelijk-aanplakker. De heer S. heeft hem verbodem te plakken. Toen hij dit zijn clhef, den hoofd-bode Overweel mee deelde, gaf deze hem den raad, miet plakken door te gaan. Later is hij er echter mee opge houden. Getuige A. B., Oud-hoofdopzichter bij ge meentewerken bevestigde, dat het houten bord in 1907 nog naast het pand van bekl. stond. Getuige D. N. N., stucadoor alhier, heeft 300 uur aan het bepleisteren van den muur gewerkt. Het houten bord was verdwenen in Augustus 1910. Het O. M. waargenomen door mr. Cohan Tervaert, wees op het wetsartikel dat zegt, dat hij, die een bekendmaking wederrechtelijk afscheurt of beschadigt strafbaar is. Of de gemeente terecht of niet terecht aanplakt, doet er niet toe. Spr. eischt, wegems overtreding van art. 44f, W. v. S. een straf vam 0.50 boete, subs. 1 d. hechtenis. De verdediger van bekl.. mr. J. Winkel, uit Rotterdam, merkte op, dat het O. M. voorhij ziet. dat het bevoegd gezag plakt op een niet openbare plaats. Spr. wees op meeningen van Smith en Noyem en op een vonnis van de recht bank te Assen. Op 16 Aug. schrijven B. em W. naar aanlei ding van het exploit, niet te zijn overtuigd. Zij handhaven hum rechten, daar in 1S80 reeds op den muur werd geplakt. Spr. toonde miet foto's aan. dat dit niet het geval was, waarna hij ontslag van rechtsver volging vroeg. Het O. M. repliceerend, merkte op, dat hij niet kan Inzien, dat bedoelde muur geen open bare plaats is. Eem openbare plaats is een plaats, waar iedereen langs komt. Mr. Winkel bestreed deze meening van het O. M. Voorts merkte pl. op, dat hier van ver jaring geen sprake is. Door het enkele feit, door den wil van de overheid, ontstaat geem recht .Spr. vroeg nogmaals ontslag van rechts vervolging. Schriftelijk vonnis over 14 dagen. I MGR. CREPIN VERLAAT HET AART SB ISSCÜOPPELUE PALEIS TE PARIJSwaar hem door het Kapittel werd medegedeeld, dat hij benoemd is tot Vicaris Capitularis. Van rechts naar links Mgr. Crepin, Aartspriester Delage en Kanunnik Delabar. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). DE WEDSTRIJD S.V.V.—CV.V. Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoek ik u opname van het vol gende, bij voorbaait mijn dank. Door bemiddeling van een verontwaardigd S. V. V .-supporter, ontvingen wij uw blad van had'en, waarin eem verslag van den wedstrijd S. V. V.—C. V. V. Ik kan niet nalaten tegen deze wijze van verslagigeven, eem ernstig woord van protest te, laten hoorem. Geheel ongemotiveerd wordt door uw ver slaggever de indruk gewekt, dat door S. V. V. ruw gespeeld zou zijn, een indruk die nog bevestigd wordt, doordat de schrijver van het ovorrieht 2e klasse, het nog eens noodig vindt v:n en ander aan te dikken met de mededee- ling, dat de Rotterd. doelman daar bijna het slachtoffer van geworden was. Uw verslaggever moet wel over een rijke fantasie beschikken. De wedstrijd werd n.l. in de beste verstandhouding gespeeld en van ruw spel is geen sprake geweest. In dit ver band wil ik slechts wijzen op de verslagen in andere bladen, waariin wel over forscli. doch met geen woord over ruw spel der beide partijen gesproken wordt. Baide ongevallen waren geenszins het ge volg vam ruw spai. Versteeg ontving van dan uitloopenden doelman 'n trap tegen de scheen waardoor verder spelen onmogelijk bleek. De C. V. V.-linksbuiten voor doel willende trappen, verstapte zich en liep eem kleine spierscheu- rinig op. Beide gevallen waren ongevallen, die in kalme wedstrijden meer voorkomen Op do opmerking het Schiiedamsche publiek betreffende, wil ik miet nader in gaan. Zulks lijkt mij, everals de opmerker zelve, totaal overbodig. Tenslotte nog dit. In de afgeloopen seizoenen, is het opgevallen, dat vrijwel alle verslagen, wedstrijden van S. V. V. betreffende, steeds een anti S. V. V.-geest ademen. Ik wil er bij uw verslaggever op aandringen, itx zijn verslagen onze wedstrijden betreffende, te trachten zich op een neutraal standpunt te plaatsen. Zeker zullen de verslagen dam aam juistheid en waarheid winnen. U Mijnheer de Redacteur beleefd dankend voor de verleende plaatsruimte, C. MALTHA, Voorzitter S. V. V. 1 Graaf Florisstraat 27. Naschrift van de Redaotio. Voor zoover wij kunnen nagaan wordt hij hot „verslaan van voetbalwedstrijden steeds de igrootst moge lijke neutraliteit gehandhaafd. De heer Mal tha wijst op verslagen in andere bladen, maar, zouden wij hem in gemoede willen vragen, is het iliem miet hekend, dat de verslagen in an dere bladen voor een aanzienlijk deel van S. V. V.-zijd© afkomstig zijn? Op die marnier wordt een soort „Chauvinistische reportage" ge kweekt, waarmee wij in geen geval kunnen en willen meegaan. Wat toet aan Versteeg overkomen ongeval betreft, hebben wij opgemerkt, dat dit het gevolg was van „onbesuisd" aanvallen. Op de opmerking betreffende het publiek wil de lieer Maltba niet nader ingaan. Mociit hij dit wel willen doen, zoo zouden wij hem den raad willen geven, eens gedurende een heelen wedstrijd plaats te nemen tusschen een paar doorgefourneerde S. V. V.-supporters. Dan zal hij allicht onzen verslaggever gelijk geven. Het spreekt vanzelf, dat verslagen steeds objectief moeten zijn, miet de naam van de club, ma-ar het spel moet het verslag beheer- schen! Dat leden en supporters, vam welke club dan ook, nu juist niet de aangewezen menschen zijn voor een ohject-ief oordeel, is geen openbaring. Wat allerminst zeggen wi! dat wij iemand zijn clubliefde kwalijk nemen. Ook den geaebten inzender niet. 's Maandags repetitie Muziekgezelschap St. Ambrosiits 8 uur, R. K. Volksbond. lederen Maandagavond clubavond R. K. Dam club I.D.O., Kath. Kring. Dinsdag bestuursvergadering R. IC. Metaal- bewerkersibond ,,St. Eioy", Gebouw R. K. Volks bond. lederen Woensdag repetitie Kon. Ma-nmen- zangvereeniging „Orpheus", gebouw R. K. Volksbond. Aanvang half negen uur. lederen Woensdagavond van 7 uur tot half 9 zitting toestuur Spaarfonds R.K. S. V. „Excel sior". Gebouw Katto. Kring. lederen Woensdagavond van half acht tot half tien, gelegenheid tot het afhalen van naai werk hij de Theresiavereeniging aan 't gebouw van den R. IC. Volksbond. Schiedamsche mondharmonica-vereeniging ..Vriendenkring". Viering van het derde jaar feest. V&rkooplokaal Lange Haven, Aanvang half 8. Heden R. IC. Vrouwenbond. Openingsavond van het seizoen. Spreker Jan Beeirends oveir: Het Carnaval van Mode en Dracht. Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang 8 uur, TE ROTTERDAM 2 Oct.: Circus-schouwburg, Carmen (Ned. Opera) 8 uur (voor volwassenen) Tivoli, Het Avondpartijtje (Spelers van Stad en Lande) 8 uur (voor volwassenen). 3 Oct.: Geb. v. IC. en W., concert Don ICozak- ken-koor „Platoff". 8 uur Groote Nutszaal, liederenavond Dini Erkens (sopraan). Lier Canesde Graaft (alt). Hans van Loo (tenor) en Albert Funke-Kiipper (bas), 8 uur. Tivoli- schouwburg. Het Avondpartijtje (Spelers van Stad en Lande) 8.15 uur (voor volwassenen). 4 Oct.: Groote Schouwburg, Julius Caesar (Rott. Hofst.tooneel) 8 uur Groote Nutszaal, liederenavond Dorothy Helmrich, 8 uur. 5 Oct.: Groote Schouwburg, Julius Caesar (Rott. Hofstadtooneel) 8 uur -Groote Doele- zaa.1, le abonnementsconcert Rott. Philh. Orkest 3 uur. Bioscopen: goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 3 October in: Grand Theatre (voor volwassenen); W.B.-theater (voor volwassenen); Luxor (voor volwasse nen); Thalia (voor volwassenen); Olympia (voor volwassenen); Royal (voor volwassenen) Centraal (voor volwassenen). FEESTWEEK R. IC. VOLKSBOND Voor de feestwe-ek van den R. IC. .Volks hond van 12 tot 20 October kunnen nog hulp krachten worden gebruikt. Zij, die zich daar voor beschikbaar willen stellen, worden ver. zocht zich morgenavond om 8 nur aam het gebouw van dein R. IC. Volksbond aan te melden. BEURS VAN SCHIEDAM SCHIEDAM, 1 Oct. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop. handel. Moutwjjn Moutwijn 46 pet. 16.per H.L. Spiritus Melasse-spiritus ƒ32,50 per H.L. SCHIEDAM, 1 Oct. Men noteert voor ruwe graanspiritus 60 pet. ƒ17.per H.L. Noteering ƒ1,60. Spoeling Op Zaterdag 14 September is een onbekend gebleven motorrijder die een Dultschisprekend meisje dat zich G. M. noemde in zijn zijspan- wagen had, onder Kethei en Spaland In een sloot gereden. Beiden zijn door boeren uit den omtrek op het droge geholpen en door den landbouwer J. aan den Kleiweg, in diens woning van nieuwe droge kleeren voorzien. Sindsdien heeft de vriendelijke helper niets meer van de twee menschen gehoord. De zaak is nu in handen der politie. BEWAKING VAN HET DORP In verband met het voorkomen van enkele vrij belangrijke diefstallen en inbraken ondc-r deze gemeente, welke in do afgeloopen week werden gepleegd, hebben de bewoners van den Schiedamsche weg zich met een adres tot den raad gewend, waarin zij verzoeken o meen betere bewaking van het dorp bij nacht Adressanten geven in overweging om bijv. door het aanstellen van een nachtwacht in het vervolg vam ongewenschte individuen bevrijd te blijven. GEVONDEN Bij den gemeente-veldwachtar zijn Inlich tingen te bekomen, betreffende 'n pak kinder- kleeren, welke onder deze gemeente zijn ga. vonden. COLLECTE R. K. UNIVERSITEIT In de maanden October en November zal de jaarlijksche collecte ten behoeve van de R. IC. Universiteit langs de huizen worden ge houden. DE SLAPPE BODEM De moerassige grond beteekent voor Hille- gersberg een bron van voortdurende zorg en zeer veel kosten. De diverse straten zijn op sommige plaatsen al zeer slecht betrouwbaar, hetgeen gisterenmorgen weer bleek, toen een wagen bespannen met een paard en beladen met ijsstaven plotseling in de Lischbloemstraat ruim 1 meter wegzakte en ter hoogte van de E. N. K. A. een paard tot den hals in de straat verdween. Het Lischbloemkwartier is een voortdurende ergernis voor de gemeente, zoodat enorme sommen reeds aan deze straten zijn uitgegeven. De straten blijven echter zak ken en zakken. B. en W. doen alles wat in hun vermogen is, doch het juiste geneesmiddel kan maar niet worden gevonden. BRAND IN EEN VUILNISBELT Gisteren ontstond er brand in de vuilnisbelt aan den Ommoordscheweg. Het vuur werd nog al ernstig door den hevigen wind aangewak kerd. De brandweer heeft het onder leiding van den brandmeester de Ruiter gedoofd. INBRAAK r~~* In den afgeloopen nacht heeft een inbreker zich door openschuiving van een keukenraam toegang verstrekt tot de woning van den heer S. aan de Molenlaan. Hij heeft het buffet in de kamer doorzocht en twee horloges als buit medegenomen. In zijn bedrijvigheid heeft hij nog een vuilnisemmer omgetrapt, waarna hij schijnbaar overhaast de vlucht heeft ge nomen. De familie S. lag rustig boven te slapen en heeft niets van het lawaai bemerkt. De politie heeft voetafdrukken genomen. DIEFSTAL 7S Ten nadeele van de fabriek Electrostocm, alhier, zijn twee electrische boormachines ont vreemd ter waarde van 300. BURGERLIJKE STAND Aangiften van 2829 Sept. GEBOREN: Jan Teuniis. z. van P. J. Stam en P. Hagen dij k, Geervlietschestran.t 16. Petronella, d. van A. van d-er Pluijm en M. B Vink. Een drachtstraat 58. Willempje, d. van W. Krommenhoek en J. He tin cl: ens, Goer-ee- schestraat 1. Cornelis. z. van A. G. van den Ham en A. G. Bullae, Parallelweg 158. Mar- tinus Maria, z. van A. Feij-en en T. J. van Kruinligen, Maasstraat 17. - - '--li.. jjJ. BONDüKAJvüèjLluï±<, èC&UiJLjli lieeit <ie eeruts z^uLing van uea nieuweu ministerraad gepresideerd, temidden waarvan wij hem op onze foto zien afgebeeld.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 1