DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. £be^!Pijpi?ookep c9jiqrge/earsJamk BESTEVAER De tandheelkundige kliniek geopend STADSNIEUWS 52ste JAARGANG. WOENSDAG 2 OCTOBER 1929. No. 1553$ K reymbo rg-coupe 2. ƒ2— •t ƒ8, -6.60, idijvie stuk, IJN. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. Het carnaval van mode en DRACHT. stelt zich niet tevceden met de eecste de beste tabak die dem woedt voocc^ele^d. Z'n smaak is vet2edeld en et? is heel wat voot? noodi<5 om hem voor? t ten nieuwe soont enthousiast te stemmen. Dit kan alleen öeschieden dooie hem het beste uit het beste aan te bieden, zoods DE EERSTE STAP NAAR DE VERDERE ONTWIKKELING OP HET GEBIED VAN DE GESPECIALISEERDE ONDERDEELEN DER GENEESKUNDE. UIT OVERSCHIE. WEERBERICHT. AGENDA. KUNST-AGENDA. UIT VLAARDINGEN. 451" STAATSLOTERIJ. UIT MAASSLUIS. bloe» /2.5o dü vla 5.10— 1,90—. S—12, voerd met 13.698 soort rijks- 0 kg. n de raat), per Tuin- A.) ssnij- 2.60— 2.10— le srt 6—7, 2e srt t ƒ10 2—5, umpli illiam leurré nspa- 4, bon 2—39, mar- 9 per F 79, me- avoya [canto d. :t wa- 1398 gras sen of en le ?989 et., Sa e kw. 9 kw. 5—128 roeien. —135, werk- —22ft fok- n gis- >ogere Stie- In en .temln nvoer d. In n leta elllng ïkom- Eng. 6—32, ƒ4.40 4—19, -12.20, ïkom- dst. invoer werk- 1—200, eulens -ƒ 100 SCHIEDAMSCHE COURANT BUREAU: KOEMARKT 4. SCHIEDAM. TELEFOON INTERCOMMUNAAL No. 68085- ABONNEMENTEN: per 3 maan den 3,25, p. mnd. 1,10, per week 25 ct. Franco p. post 3.75, p. kwartaal. Afz. nummers 5 ct. Postch. en girodienst 81440 .ange— rerden euwe- srsche 1 tong .6—22, >1 14 w 12 :h ƒ8 dunne 290 kisten kisten, ren 2 hand- -30 ct. v.m.) n.m.)! 0 mijl n.m.) n.) 45 2 PEN. meer edelijk :lchten ls erg schip netto ember, vorderi Men ie ook :nd t« uikera raken, s, 30 i Soe- en ge- erstel- sleep- il een Lune- n een een is 0 Sept. -1.00 —0.78 -0.48 1.03 -0.24 1.18 -1.18 0.08 ADVERTENTIEN: 1—5 regels 1.551. Elke regel meer 30 ct. Reclames tusschen den tekst 60 ct. p. regel. KI. advertenties: 30 woorden 25 c., elk woord meer 5 c., tot 't max. van 50 woorden. Kabouters 5 regels 0.50, 10 regels 0.75, 15 regels 1.00. Gratis-Ongevallenverzekering 500.bij overlijden door een ongeval; f 500.bij verlies van beide handen, voeten of oogen; 250.— bij verlies van één hand, één voet of één oog; 150.bij verlies van een duim; 75.bij verlies van een wij®. Vinger; ƒ50.bij verlies van twee voorste ledematen alle vingers van een hand; 25,- bij verlies van eiken andéren vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. Jan Beerends voor den R. K. Vrouwenbond SCHITTERENDE INZET VAN HET WINTERSEIZOEN Op schitterende wijze heeft de R. K. Vrou- ehbond gisteravond het winterseizoen ingezet ®Jet een in de groote gehoorzaal van den R. K. o'ksbond gehouden bijeenkomst. Een zeer bevredigend aantal belangstellenden, 'aaronder een groepje Katholieke weezen. was JJ c'f- zaal aanwezig, toen de presidente, mevr. T- SteensVlek het spreekgestoelte beklom, 0Ia. na de bijeenkomst met den Christelijken Sioat te hebben geopend, de aanwezigen te ^'"Welkomen. Spr. uitte daarbij den wensoh, deze avond er een zal zijn van genot, om ervolgaag eenige mededeeflingen te doen. Op November zal door de zeepfabriek te Vlaar- tegen een. theemiddag worden georganiseerd, ,n den komenden winter zal door het reis- Ur«au „Rotala Neerlandica" een lezing worden Behoudenin Februari wordt het jaarfeest gie- Ji&rd met een in de Frankelandsche Kerk te houden triduum; op 27 October, het feest van Christus Koning, zal behoudens toestemming r geestelijkheid een speldjesverkoop worden Bohouden. Een gedeelte der opbrengst komt ten Boede aan den R. K. Vrouwenbond en aan de ^feeling Hulp in de Huishouding; op initia- N van kapelaan Bekkers is de St. Theresia- ^oioeniging toegetreden tot den Vrouwenhond. Nadat door mej. Mkassen de notulen tier horige vergadering waren voorgelezen, gaf de ï^esidente het woord aan den heer Jan Beerends 'o een causerie hield over het onderwerp: -Het Carnaval van mode en dracht". Wanneer men de geschiedenis van het cos- tuum neemt, aldus de heer Beerends, is het Den carnaval. Een vermomming en een open- Wring. De mienscken biechten in hun kleeding al hun ijdelheid, hun droorzen, hun verlangens. De kleeding is een cultureel verschijnsel. Het is een roman waarin men telkens voelt het kloppende hart van den mensch. In het Umbrische plaatsje Peruee, waar op '6en marktdag alle menschen uit den omtrek waren saamgekomen, is spr. daarvan sterk doordrongen: tegen de poort van een oud paleis *at daar de vreemde koopman, die om zich beeft de sfeer van het Romantische en naast bem een hoopje schijnbaar ziellooze stof. Maar to®n bij voelde, dat zijn tijd gekomen was, •bond hij op, werd hij de koopman, de man U6t de magische kracht. En de menscben beken naar de wonderlijke pracht van zijn doeken ®I>r. heeft dit visioen altijd in zich gehouden bp hij za€ onzt} aartle als in stoffen gewikkeld, niettischen zich. vermoiuniem<i in hun pakjes, daaronder wij altijd weer voelen het hart dat daaronder klopt. Daardoor gaat dit onderwerp zooveel verder dan een mode-revue. De kleeding heeft drie hoofddoeleinden: be dekking, beschutting en versiering. Het ver- Pitringsmotief is niet het laatste. Reeds bi] 00 Primitieven zien wij den wil om zich te Versieren, zich te onderscheiden. De mensch altijd anders zijn dan hij werkelijk is. Hu jBint lyrisch te zijn, alvorens episch te voi den. Het bedekkingsmotief zou op zichzelf geen Aanleiding zijn voor versieren. Qa vormen van het versieringsmotief zijn *o0 verschillend, omdat het schoonheids-ideaal volken steeds zoo verschillend ls. Man kte als Napoleon, gebeurtenissen alsi de ■J^nsche revolutie, de Kruis tochten, .1© n 1 invloed gehad op de kleed ij. Hoe dit is tot uiting gekomen heeft de heer fl' ^ends in een uitstekend verzorgde collectie nchtbeekle-n laten zien, waarin hij o.m. aan- •d°nde de primitieve lichaamsbedekking bu de bogers, de ontwikkeling der kleeding bu 0 bede volken van Egypte en Babylon, bu a Hoirieinen en de Grieken, om vervolgens om l" benden naar het Westen, van de middoi- ^l|Wen tot aan de reformatie. Na een korte pauze volgde de ontwikkeling r'r mode in Holland van de reformatie tot Het zijn prettig, sympathiek geluld heeft de 8r Beerends daarbij zijn gehoor laten rnce- met de personen uit vervlogen tijden, "Wrvan hij in enkele korte trekkèn een ka- a^toTlstJek gaf. Veel nieuwe perspectieven "n-ft hij daarbij geopend; hij heeft de dames Sev»ezen op de. cu-ltureele beteekenis van de bs'selingen van mode en dracht; met zijn uit- st6kenfle WOordenkens, zijn vlotten verhaal- ant heeft hij deze enkele uren gemaakt tot 1 avonrl van schoonheid, een avond waarin net - verladen herleefde. Tenslotte heeft mevr. Sterns den heer Beo- jjirig dank gezegd, evenals den heer H. v. d. -neer, die tijdens de pauze voor piano-muziek droeg. SCHEEPVAART teSDHlEDAM, 1 Oef. Aangekomen; s.s. Canton Jfl stukgoederen van Antwerpen in de Wilhel- bahaveu. I bOaiEDAM, 1 Oct. Vertrokken: s.s. Karianna naar Rotterdam; s.s. Olty of Alexandria stnk renderen naar Kaapstad. j^'CHlBDAH. 2 Oct. Vertrokken: s.s. Som- Q^'-stal, ledig naar Hamburg; s.s. City of gsr'stianla met stukgoederen naar Kaapstad: Veni ledig naar SL Petersburg. Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur HINDERWET Ingekomen is een verzoek van de N.V. Parfu- morieïnfabriek „Lotus?' om vergunning tot oprichting van een reukwaterfabriek en een bewaarplaats van alcohol tot een maximum hoeveelheid van 50 H.L. in het pand Tuinlaan 112114, kadaster Sectie I No. 2205. Dit verzoek tarie der ge: Op Woens.' middags ten legenheid won.. it de bijlagen op de Secre- visie gelegd. 1G October 1929, des voor- zal ten Raadhulze ge- egeven om bezwaren tegen het toestaan van dit verzoek in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten. Gedurende drie dagen vóór het tijdstip hier boven genoemd, kan op de secretarie der ge meente, van de schrifturen die ter zake moch ten zijn 'ingekomen, kennis worden genomen. Volgens de bestaande jurisprudentie zijn niet tot beroep op eene beslissing ingevolge do Hinderwet gerechtigd zij, die niet overeen komstig art. 7 dier wet voor het Gemeente bestuur of een of meer zijner leden zijn ver schenen, teneinde hun bezwaren mondeling toe te lichten. SCHIEDAM, 2 OctobeT 1929. AANRIJDING Gistermiddag werd de 19-jarige J. C. S. uit Rotterdam op den Rotterdamsche Dijk aange reden door een hem achteroprijdenden vracht auto, welke niet ver genoeg naar links uit haalde. S. werd van zijn rijwiel geslingerd; hij liep evenwel geen letsel op.. Ook de fiets werd niet beschadigd. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Maria H. W., dochter van J. J. A. van Alphen en W. M. J. Groenendaal, Lange Kerkstraat 56 Margaretha C. P„ dochter van J. H. Jenster en C. Bakker, Sint Liduina- straat 14 Johan, zoon van A. de Roo en J. van Katwijk, Lekstraat 41 een als levenloos aangegeven kind van het manelijk geslacht van A. van Leeuwen en H. J. Donker. Nieuwe Buurt 21. BIJ GELEGEKHEW VAN DE EERSTE STEENLEGGING der kathedraal van de II. Terekia, welke te Lisieux gebouwd wordt, was er in het plaatsje groot feest; wij geven hier een kijkje in een der versierde straten TOESPRAAK W. VAN ZON JR In de bovenzaal van „Musiis Sacrum" heeft gisteravond de opening plaats gehad van de tandheelkundige kliniek van de „Vereanigde Ziekenfondsen". De voorzitter van de commissie van Toe zicht, de lieer W. Mak Pzn., heette alle aan wezigen welkom, inzonderheid dr. J. Albrecht, die als leider van de kliniek zal optreden, als mede diens echtgenoote, aan welke een bouquet theerozen werd aangeboden; den lieer Meijer, hoofdbestuurder van de landelijke federatie ter behartiging van liet Ziekenfondswezen; archi tect Stahlie; de aannemers; haeren doktoren en apothekers; de leden van de commissie van toezicht, de heeren A. Wetsteijn en N P. van Elswijk en heel in het bijzonder den heer W. van Zen Jr., aan wiens initiatief en doorzettingsvermogen voor een zeer belangrijk deel de totstandkoming der kliniek is te dan. ken. Als blijvend aandenken overhandigde spr. den lieer van Zon, onder applaus een ets, voor stellend het stadhuis, alsmede een schrijf machinelamp. Do secretaris-administrateur, de heer W, van Zon, gaf daarop een kort historisch over zicht van de drie fondsen, welke tot. de combi, natie beliooren en over het ontstaan van d® kliniek. Toespraak W. v. Zon Jr. Met de steeds verder doorgevoerde speciali- seering der geneeskunde, aldus de heer van Zon, worden aan de verschillende inrichtingen welke zich tot taak hebben gesteld aan bij haar ingeschreven leden genees- en heelkundige ver zorging te verstrekken tegen een bepaalde ver goeding, steeds hooger eisclien gesteld. Niet «11e kunnen zich aan die gestelde eischan aanpassen met het gevolg dat van verschillende vroeger hier ter stede gevestigde Ziekenfond, sen meer bekend als Sociëteiten of ook wel Bussen, er nog slechts enkele zijn overgebleven Het spook van de komende Ziektewet heeft tot liquidatie van enkele Fondsen wel den grooteten stoot gegeven en een van de eerste welke aan dsn angst voor dis wet werd ge offerd was de aan velen Uwer welbekende Sociëteit onder de zinspreuk: „Waar men met ijver werkzaam is tot heil der maatschappij, daar bloeien welvaart en geluk en vliedt de bedelarij." Achteraf blijkt het dat in het kader der nieuwe ziektewet nog voldoende ruimte wordt gelaten voor deze Ziekenfondsen, wat zeer is toe te juichen wijl het particulier initiatief in die fondsen tot uiting komende, zch verder rustig kan en wil uitleven. Aan de in die grijze oudheid ontstane Zieken fond: ;n wordt ook thans weder nieuw leven ingeblazen en de totstandkoming dezer Kliniek is de eerste stap naar ds verdere ontwikkeling op het gebied van de gespecialiseerde onder- deelen der geneeskunde. Spreker memoreerde dan wat van de drie Sociëteiten, dio hier samenwerken, bekend is. Betreffende onze oudste Zusterinstelling de Sociëteit „Nut en Voorzorg" kan ik u mede doelen dat zij werd opgericht in 1882. Zij be reikte dus dit jaar haar liVden jaardag. Ruim een eeuw heeft zij zich in dienst ge stald van de lijdende menschheid en meL nog frissche krachten gaat zij met ons oen nieuwe periode in om daar waar dit noodig is te zijn tot nut en voorzorg. De tweede Sociëteit in onzen driebond is de Sociëteit „Te helpen die in nood naar hulp en bijstand ziet, dit vordert Christenplicht wijl het de Heer gebiedt." Deze werd opgericht den 13 October 1834. Van deze kan nog eenige oude reglementen als mede namen van bestuurders wc.rdem opgediept. De baby in het gezelschap telt ook al 94 jaren. De Sociëteit „de Kunst die God tot heil des sterv'ling schonk aan d'aarde, biedt hier haar hulp aan elk die zorg met ijver paarde", wevd opgericht den 21 November 1835. Als secretaris-boekhouder aan haar verbon den bad spr. zich alle moeite getroost om ook hier wat meer uit het verleden te kunnen terugroepen. Ook hij kon hierin niet slagen. Voor zoover dit niet bekend is, aldus spr., moge ik hier nog eens vastleggen dat de Be stuurders dezer drie Sociëteiten de belangen der leden zonder eenige finanoieele vergoeding behartigen en naar beste keunis en weten de hun toevertrouwden gelden op de meest con servatieve manier hebben belegd. Het gevolg hiervan is dat aan de eischen waarvan ik in den aanvang van mijn betoog gewaagde het hoofd kan worden geboden. Meen nu niet dat het bij de drie Fondsen steeds altijd rozengeur en maneschijn is ge weest. Integendeel de moeilijkheden hebben ook bij hen niet ontbroken. Doch in die moei lijke tijden werd ook weder bewaarheid dat eendracht macht maakt. Door moeilijke tijden tot elkander gebracht vereenigden de bestuurders dezer Fondsen zich tot een combi natie welke is uitgegroeid tot de op den 23 Augustus van dit jaar gesloten belangengemeen schap onder den naam „Vereenigde Zieken fondsen." Deze belangengemeenschap beoogt hst door ieder der deelnemers beoogde doel zoo veel mogelijk te vervolmaken. De allereerste' daad is dan ook geweest het beramen van plannen om den leden tandheel kundige hulp te verleenen. Als eisch stelden zij zich dat deze hulp zoo eenigszins mogelijk niet gepaard moest gaan met contributie-ver. hooging. De commissie benoemd tot het onderzoeken of dit plan %ou kunnen worden verwezenlijkt, was reeds na enkele vergaderingen met h'ac.r antwoord gereed en kon met vrijmoedigheid aan de gecombineerde bestuursvergadering hare plannen voorleggen. Met algemeene stemmen werd dan ook tot oprichting van een tandheelkundige kliniek besloten. Spreker bracht vervolgens dank aan de be stuurders der sociëteiten voor hun offervaar dige medewerking en heette den leider der kliniek, ér. Albrecht welkom. Hierop verklaarde de voorzitter, de he^r Mak, de tandheelkundige kliniek geopend met den wensch, dat zij tot heil zou strekken van de bevolking van Schiedam. Nadat een dronk aan den bloei der kliniek was gewijd, bracht de heer B. v. d. Zee namens „Nut en Voorzorg" hulde aan het bestuur voor het verrichte werk. De heer Meijer, penningmeester van de landelijke federatie bracht de gelukwenschen der federatie over. Spreker wees er op, hoe de oprichting van deze kliniek geheel ligt in de lijn van het ziekenfondswezen, dat bedoelt aan minderbedeelden een zoo goed mogelijke zieken verzorging te geven. De federatie is er trotsch op, dat de combinatie Schiedam, welke van zulk een ruimen blik blijk geeft, en de waarde van het federatief verhand voor de zieken fondsen blijkt te beseffen, bij haar is aange sloten. De heer Stahlie dankte voor de vriendelijke woorden aan zijn adres gericht en zegde weder keerig de commissie dank voor haar hartelijke samenwerking. Groepsgewijze werd vervolgens onder leiding van Cs heeren Mak en van Son de nieuwe kliniek in oogenschouw genomen. Bezichtiging der kliniek De tandheelkundige kliniek van Ver eenigde Ziekenfondsen" is gevestigd Lange Haven 125, ingang Wéstmolenstraat la. De inrichting te zeer doelmatig. In de dok terekamer bevindt zich een verstelbare ope- ratfestoel van de nieuwste vinding, met ce.i gewicht van 300 K.G. Een boormachine, een dj- •ubare spoelbak, een geysertje voor warm water, een iustrunientenkast mat uitschuif- bare marmeren bladen, kortom, alles wat in de werkkamer'' van den modernen tandarts thuis hoort. Iu de wachtkamer staat het bureau van de assistentie. Daarachter zijn gelegen de conciër gewoning en de kamer van den administrateur. Achter de dokterskamer is een kamer voor het bestuur ingericht. De exploitatie van deze nieuwe kliniek komt op kosten dor fondsen, naar rato van het ge schikt te maken voor iedereen, zoodat ook niet- fondsleden ev gebruik van kunnen maken, ter wijl overwogen wordt, een speciaal tarief voor middenstanders in het leven te roepen. De commissie van toezicht bestaat uit de heeren; W. Mak Pzn. (voorzitter); N. P. van Elswijk (penningmeester); A. Wetsteijn (com missaris) en W. van Zon Jr. (secretaris-admi nistrateur) Voor leden der fondsen én belangstellenden bestaat gelegenheid de inrichting te bezichti gen Vrijdagavond van 6 tot 8 uur en Zaterdag middag van 3 tot 5 uur. Morgenavond van 7 tot 8 uur houdt de tandarts voor het eerst spreekuur. Overigens vindt men de spreekuren vermeld in een gis teren in ons blad opgenomen advertentie. schoolwerkIuintjes. Dezor clagok heeft een comité van enkele ingezetenen besloten tot het formeeren van een werktuin voor schoolkinderen. Besloten'is de verschillende schoolbesturen te vragen de namen op te geven van leerlingen, die het volgend jaar een schooltuintje wenschen te onderhouden onder toezicht van den tuinbouw- leeraar Hendrikx. Ieder leerling zal de be schikking krijgen over plm. 6 M2. tuin, ge legen op het onlangs door het comité aange kochte land. Men kan zich opgeven bij den secretaris van bet comité, raadhuis. De kwestie der volkstuintjes zal vermoe delijk bij de gemeente komen. GEMEENTE WONING BEHEER. Aan den heer J. Herweyer is eervol ontslag verleend als secretaris van de stichting ge meentelijk woning beheer. TWEEDE OPENBARE SCHOOL Ged. Staten hebben het raadsbesluit goed gekeurd tot stichting van een tweede openbare lagere school in deze gemeente. Binnen afzien- baren tijd zal dus de aanbesteding plaats hebben. des namiddags te 2 uur. De agenda bevat o.m.: Stemming over het voorstel tot het ontwerpeu van een uitbreidingsplan van den polder Span gen. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van het werkliedenreglement. Voorstel van B. en W. tot wijziging van het eleetriciteitstarief (huisabonnementen). Benoeming van twee leden van de Stichting Gemeentelijk Woningbeheer. Vaststelling eener monumentenverordening. Voorloopige vaststelling vau de gemeente- rekening 1928 en vaststelling van de daarbij behoorende bedrijfsrekeningen. Aanbieding van de gemeente-begrooting 1930 met bijbehoorende bedrijfsbegrooting van dat dienstjaar. Vaststelling van het kohier van de zakelijke belasting op het bedrijf. Vaststelling van het kohier op de straat belasting. Verwacht wordt: Krachtige tot matigen Zuidwestelijke tot Westelijken wind, zwaar bewolkt tot betrokken met tijdelijke opklarin gen, regenbuien, iets koeler. De barometer verandert zeer weinig maar neigt tot stijgen. afc Fietsers en motorrijders lichten op van 's avopds 7.07 tot 's morgens 6.32. 's Maandags repetitie Muziekgezelschap St. Ambrosius 8 uur, R. K. Volksbond. lederen Maandagavond clubavond R. K. Dam. club I.D.O., Kath.' Kring. Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaal- bewerkerstoond ,,St. Eloy", Gebouw R. K. Volks bond. lederen Woensdag repetitie Kon. Mannen- zangvereeniging „Grpheus", gebouw R. K. Volksbond. Aanvang half negen uur. lederen Woensdagavond van 7 uur tot half 9 zitting bestuur Spaarfonds R.K. S. V. „Excel sior". Gebouw Kath. Kring. lederen Woensdagavond van half acht tot half tien, gelegenheid tot het afhalen van naai werk bij de Theresiavereeniging aan 't ge-bouw van den R. K. Volksbond, Schiedamsche mondharmonica-vereenig ins Vriendenkring". Viering van liet derde jaar feest. Vorkooplokaal Lange Haven. Aanvang half 8. Donderdag 3 October St. Aloysiuspatronaat. Afscheidsavond pastoor Wiemers. Patronaatsgebouw Lange Achterweg 1. Aanvang kwart over acht. Donderdag 3 October Jaarvergadering Schiedamsche Reddings Bri gade, gebouw Eendracht. Aanvang 8 uur. Maandag 7 October Ledenvergadering A.R.K.A. café Kortman, Gelderschekade 14a, Rotterdam. Aanvang 8 uur. Zondag 13 October Roeiwedstrijden „De Schie". Aanvang 11 uur BEURS VAN SCHIEDAM SCHIEDAM, 2 Oct. Officieeie noteering van de commissie uit de Kamer v«n Koop handel. Moutwijn Moutwijn 46 pot. 16.per H.L. Spiritus Melasse-spiritus ƒ32,50 per H.L. SCHIEDAM, 2 Oct. Men noteert voor ruwe graanspiritus 60 pet. 17.per H.L. Spoeling Noteering 1,60. TE ROTTERDAM 3 Oct.: Geb. v. K. en W., concert öon Kozak ken-koor „Platoff", 8 uur Groote Nutszaal, liederenavond Dini Erkens (sopraan), Lien Canesde Graaff (alt). Hans van Loo (tenor) en Albert Funke-Küpper (bas), 8 uur. Tivoli- schouwburg, Het Avondpartijtje (Spelers van Stad en Lande) 8.15 uur (voor volwassenen). 4 Oct.: Groote Schouwburg, Julius Caesar (Rott. Hofst.tooneel) 8 uur Groote Nutszaal, liederenavond Dorothy Helmrich, 8 uur. 5 Oct.: Groote Schouwburg, Julius Caesar (Rott. Hofstadtooneel) 8 uur Groote Doele- zaal, le abonnementsconcert ïlott. Philh. Orkest 3 uur. 8 Oct.: Groote Schouwburg, Friederike (Hirsch-Operette) 8 uur. Bioscopen: goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 3 October in: Grand Theatre (voor volwassenen); W.B.-tbeater (voor volwassenen); Luxor (voor volwasse. nen)Thaiia (voor volwassenen)Olympia (voor volwassenen); Royal (voor volwassenen) Centraal (voor volwassenen). SECRETARIE-PERSONEEL De heer P. H. Duppen, administrateur der bedrijven en de heer Kammeraat, controleur der gemeente-ffnanciën hebben hun functie per 1 October aanvaard. GEVONDEN VOORWERPEN In het gemeentelijk zwembad zijn gevonden: 2 schorten, 1 paar gymnastiekschoenen, 3 geld beursjes, 3 mutsen, 1 hemd en 1 borstrok. In. lichtingen bij den badmeester. GEMEENTERAAD De Burgemeester van Overschie roept de leden van den gemeenteraad op tot het houden van een vergadering op Vrijdag 4 October 1929. ARBEIDSBEURS. 30 September waren bij de Arbeidsbeurs, al- hiel', ingeschreven 137 werkzoekenden. BIJZ. VRIJW. LANDSTORM. De schietwedstrijden van den Bijz. Vrijw. Landstorm vangen hedenavond 7% uur weder aan In de Stadsschool. Er wordt begonnen met een onderlinge wedstrijd, waarna een wed strijd met Schiedam en vervolgens een kring wedstrijd. Vijfde Klasse. Elfde Lijst. Trekking van 2 October. f 1(MX> No. 3051, 9628, 10289, 1S4SO. 40» No. 1949, 2111, 4256, 5934, 6052, 7066, 7386, 8207, 19648. 200 No. 8227, 11642, 15593, 18817. 100 No 121, 5205, 6683, 8916, 9136, 9332. 14045, 15877, 17351, 19217, 19261. 31 1640 47 1753 289 1855 322 1901 334 1945 379 1971 392 2035 575 2110 700 2-380 727 2466 765 2680 817 2739 S33 2780 918 3030 960 .3118 990 3179 1015 3297 1039 3393 1074 3401. 1079 3406 1146 3407 1224 3.196 1244 3617 1283 3629 1339 3668 1380 3774 1432 3=44 1446 3851 1469 402.5 1477 4743 1531 4278 1634 4393 1635 -1 '91 PRIJZEN VAN TO. 4538 7633 10672 13075 16066 18519 4660 7705 107L3 13089 16136 18602 4726 7889 10745 13104 16138 13824 4736 7910 10998 131S0 16213 18965 4925 aX)7 11314 13377 16474 18966 4990 8021 11323 13328 16525 18967 5069 8096 11359 13351 16575 19010 5112 8103 114-55 13454 1679S 19030 5209 8149 11501 13492 16837 19054 5251 8217 11592 13:558 16874 19135 5,503 8240 11674 13819 16893 19143 5609 8312 11696 13824 16976 19135 5733 8-587 11712 13SB5 17183 19243 5853 871S 12048 13962 17194 19380 6010 8763 12O60 14101 17325 19407 6182 9072 12069 14169 17416 19444 6230 9139 12229 14193 17461 19759 6243 917:1 12281 14283 1756.3 19786 6308 9315 12393 14315 17662 19824 66.50 9471 12472 14438 17700 19872 6659 9522 1 2487 1 4469 17729 20040 6661 9685 12496 14570 17917 20231 6720 9770 12512 14638 17928 20235 6862 9893 12515 15375 1.8017 20276 7131 9951 12599 15495 1.8034 20313 7317 10111 12611 15546 18064 20343 7335 10287 12712 1-5602 18074 20398 7351 10292 12731 1.5655 1.8089 20559 7419 103aO 127-54 15706 18110 20615 7463 1 0.384 1 9868 15718 18468 20663 7516 1 6465 1 2891 15828 1 8489 WH 7391 10539 12979 1-58-56 1 8516 20""- NIETEN. 56 72 78 161 245 260 266 269 2.86 434 4.37 445 448 530 (544 557 5013 566 571 595 606 030 795 832 937 952 957 965 997 1003 1237 1278 P279 1321 1332 1352 1381 1410 1473 1492 1511 1530 1567 1595 L598 16.32 1672 1681 1808 1921 1941. 2009 2065 2071 2091 2097 2170 2191 2237 2238 2242 22,51 2-259 2325 2371 2377 2406 '2477 2500 2509 2527 25.33 2548 2-550 2584 2611 2G56 2681. 2698 2768 2822 2840 2861 2891 2892 3033 3060 6500 8543 3065 5536 8571 3105 5593 3106 ,3628 3189 5664 3193 5676 3261 5&40 3284 5878 3325 5891 3326 5971 3343 5985 3352 6009 3390 6054 3392 6062 3456 6076 3485 6102 3503 6104 3510'0111 3540 6112 :>595 til '27 3623 6170 3670 61£9 3674 6216 3706 6234 3712 6373 3731 6374 3746 6369 3817 64a) 3840 6415 3861 6436 3865 6507 3910 6536 3913 6553 3988 6632 4061 6634 4076 66.36 4090 6724 4120 0752 4167 6757 4203 6783 423.5 681:5 4312 6845 4319 6848 4370 68.52 4379 6866 44.59 6893 4482 6894 45.34 6978 4.546 6990 4569 701.3 10004 4573 7034 10021 4596 7182 10112 7200 101,31 7206 10194 7222 1 021.3 7228 10225 724-5 10293 7273 10330 7296 10360 7310 10361 7349 10363 7364 10374 8594 8598 8647 8648 8683 8686 87S1 8323 8365 8873 8953 8955 8966 8971 0057 <xm 9155 9160 9217 92361 9319 9356 9367 9372 9388 940] 9426 9540 9550 9575 9592 9626 9630 9638 9657 9665 9680 9690 9743 9748 9774 9779 9949 9957 9971 9989 9994 4.598 4005 4677 4678 4696 4712 4768 4787 4S42 48.55 48S5 7390 10379 4895 4940 '4996 5017 5046 5058 5070 5076 5107 5172 174 10387 7509 10390 7574 10451 7645 1 0473 7651 10482 7704 10484 7753 10498 7833 10529 7862 10-543 S84 10613 5181 7987 10629 5191 8029 10631 5206 8060 10650 5238 8-258 1 0682 5245 8269 10088 5257 8295 10734 5293 8321 10741 5324 8342 10742 5327 8357 10769 53-56 845s 10817 5365 8480 10S37 5372 8500 10845 540„ 8531 1086'J 10881 13872 10887 14007 16015 14009 10919 14104 10990 14123 11033 14135 11034 14157 11058 14175 11033 14224 11105 14231 11139 142-51 11213 14266 11219 14274 11307 14317 11343 14339 11389 14347 11509 14379 11599 14390 11657 14306 11695 14475 11733 J4490 11734 14501 11753 14.309 11785 14-557 11812 14072 11843 14610 11879 146113 11925 14626 11960 14647 11961 14730 11978 14742 12006 14786 12058 148S4 12070 14898 12097 14925 12143 14984 12148 14991 12109 1,5001 12183 15094 12197 1-5139 12213 15178 1-2248 15179 12312 15200 12325 15215 12513 15228 12558 15240 12584 15270 12593 15285 12612 15-291 12632 1-5330 12725 15445 12787 15480 12789 15506 12813 15514 128-55 15539 12912 15555 12932 1-5568 12959 15502 13036 1563.5 13312 1.5653 13347 15679 1.3382 15680 13418 15727 13459 15736 13468 15744 1.3476 15750 13512 157.54 13535 15773 13547 15800 13577 1.5814 1:1629 15872 1.3640 15S76 1364.5 15926 13651 15977 13669 1-5996 13685 16007 13695 16089 1372-5 1 6117 13756 16134 13769 1615.3 13783 16157 13789 16209 13801 16261 1.3802 16262 13805 16273 13857 16316 16317 191.0 16329 19124 16371 19134 16436 19221 161-51 19253 16457 19258 164vj.5 19260 16606 19290 16620 19319 16649 19324 16670 19336 16062 19376 16693 19401 16732 19406 16755 19426 16890 19475 16970 19505 17067 19512 17074 19564 17152 19506 17205 1962) 17236 19627 17251 19710 17253 197C4 17297 19789 17304 19809 17370 19831 17377 19894 17400 19924 17463 19947 17,510 1996-5 17527 19068 17539 20010 17610 20044 17717 20049 17727 20053 17746 20108 17754 20138 17790 20177 17798 20179 17799 20191 17800 20209 17881 20228 17888 202,53 17945 20268 17985 20282 13004 20306 18006 20323 18077 20375 18103 20392 18108 20408 18113 20412- 18126 20432 1S187 20486 18230 20502 182.50 20535 1S304 20546: 18311 20564 18324 20568, 18358 20680 1S373 20582i 18396 20587 18-411 20600 18507 20637 18589 20641 38592 20664 18610 20650 18642 20667 18653 20683 13670 20693 18679 20706 18701 20710 18765 20732 18773 20738 18832 20757 18863 20767 18872 20775 18888 20794 18985 2ÖS19 19000 20839 19001 20845 19005 20903 19020 20949 19036 209S6 19072 20999 19073 Tn de verige Jijst stond: 11513 ra. z. 11543: 20720 m. 7. 20620 20721 m. z. 20621- 20761 m. z. 20661; 20797 ra. z. 20697. HET NIEUWE ZWEMBAD. De door de Vlaardingsche Bad- en Zwem inrichting in Duitschland aangekochte zwem inrichting wordt deze week hier verwacht. 25 JAAR RAADSLID. Maandag 21 October as. zal. het 25 jaar geleden zijn, dat de heer A. Hoogerwerf Azn, tot lid van den gemeenteraad werd gekozen Sedert 4 September 1928 is de heer Hooger werf wethouder der Licht- en Waterbedrijven. MOOI SUCCES. Op het Internationaal kapconcours te Utrecht behaalde onze stadgenoot P, v. Anrooy een diploma met vierden prijs, in de afd. B. (alleen voor patroons en patronessen).

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 1