DE GROOTE PARADE HET NEHERLANDSCH ELFTAL. Wr~r mocht Miss Holland zitten? n. v. b. DE SAMENSTELLING TEGEN NOORWEGEN. maandag 21 öctober f929 TWEEDE BLAD. PAGINA 3. HOE HET AFLIEP SPARTA IN DORDT GESLAGEN. DE WEDSTRIJDEN. H. F. C.—Z. F. C. 2—3. TWEEDE KLASSE v.o.c. c.v.v. ËÖS ilSt ...V' '2-A-. A-v y ?iw\afr -r'i :$r ,Kwasi onder de geanimeerde promenade door dwaalden oogen naar de opgaande rangen, naar maagdelijke toetjes onder kleurige hoedjes" Aan het Toepad zou Haarlem te gast komen. Haarlem be tee kende: een elftal met Breewer fat de gelederen. Breewer aanwezig, beteekende ook: Miss Bolland present. Nu. mag je als man een doortrapt voetbal- Mfthousiast zijn, desnoods een doorgefourneerd Maniak, zooiets wil nog beelemaal niet zeggen dat alle gevoel voor buiten bet bruine monster °Olgaande dingen in je versmoord is. Er werd druk gewandeld langs de huiselijke Excelsior-tribune. Drukker dan gewoonlijk? We willen het niet uitmaken. Kwasi onder Geanimeerde promenadeba.bbeltjes door dwaal den oogen naar de opgaande rangen, naar Maagdelijke toetjes onder kleurige hoedjes. Waar mocht ze zitten, de „schoonheids koningin" van Nederland, het kasteleinsdoch- tertje uit Zaandam? 't Scheen moeilijk uit te Maken. Voorzichtig werd deze of gene gepolst, Of ie ze aan kon wijzen?! Want hl8 ze aanwezig WisLiep iedereen niet uit voor de Zeppelin, verleden Zondag? Was miss Holland Minder groote bezienswaardigheid, omdat ze van ons eigen landje was? Nee, als ze op de tribune zat, dan moest leder d'r zien. Dan had Men voor 't verdere deel van den Zondag stof Voor een gesprek. Maar de pers kreeg elftal-opgaven. Breewer Mond niet hij de elf van Haarlem. Dan hoe Jammer moest de schoonheidskoningin ook afwezig zijn. Nu nadrukkelijker geïnformeerd, 't Paartje ^aa ondertrouwd, fuifde ergens in t hoogs Noorden. 't Ging van mond tot mond. In een ommezien was de parade afgeloopen. Iets over den wedstrijd zelf? Haarlem begon zoo aardig. Een kwartier lang voetbalden de roodbroekén behoorlijk en Verwaal scoorde zelfs. Maar daarna werd 't mis. De middenlinie bracht er weinig van te recht en de spil van Dale liep hopeloos naar zijn vorm te zoeken. Had de Vries onder de lat niet.,.. Enfin, de rest weet u. Vanzelf kon Excelsior een aanvallend spel gaan spelen. Grohhe pingelde eens niet teveel en Manssen had er schik in. Het werd 11 gelijk, daarna successievelijk 51. Kamraeijer maakte er tenslotte 52 van. De Rotterdammers hebben weer eenige wijzi ging in hun middenlinie gebracht, welke er als volgt uitziet Smaale, Grobbe, Hofland, terwijl de Haarlemmers ook eenige Invallers hebben. De eerste aanvallen zijn voor de thuisclub welke een stormloop besluit met een omhaal va Huis man wa rna de bal door de Vries onder de Haar- lemsche lat onschadelijk wordt gemaakt. De roodbroeken weten daarop een aardig spel te ont wikkelen dat voor het verdere gedeelte van den strijd heel wat belooft. Na vijf minuten hebben ze dan ook reeds succes als Pols Verwaal niet kan houden en deze Bunt met een bal van korten afstand passeert (0—1). De Haarlemmers boeten dan gaandeweg hun overwicht in en als na twaalf minuten Huisman opdrijft om daarna voor doel te plaatsen, houdt Bouter van Daalen af zoodat Manse een gemakkelijke kans heeft en deze ook benut (11). De thuisclub speelt dan stukken beter en vooral Manse toont zich bijzon der beweeglijk waarop de Haarlemsche midden linie noch het backstel vat kan krijgen. Hij schept heel wat goede kansen door keurig voorzetten, waarvan het middentrio echter geen profijt weet te trekken. Als hij het alleen probeert, beukt hii de bovenlat. Als het spel 25 minuten oud is, komt het overwicht der Kralingers tot uitdruk king en zorgt Bouter met een boogschot voor de leiding (21). De Rotterdammers hebben er nu blijkbaar zin in en het gevaar voor Haarlem dreigt steeds van den rechter-vleugel der Rot terdammers. Wanneer Huisman een schot heeft ingezonden, vangt de Vries het leer op maar Bouter loopt den bal uit zijn handen en deponeert hem in het net (31). In de laatste minuut voor rust vergroot Excelsior haar voorsprong als de Vries een door Bouter ingeschrten bel alleen jets van richting kan veranderen, waarop Manse hem inkopt (4-1). Na rust heeft Haarlem de opstel ling der voorhoede geheel gewijzigd, Oldenburg, Isegeu en Bieshaar zijn van plaats verwisseld wat aanvankelijk eenige verbetering brengt. Toch komt Excelsior weer in de meerderheid maar Bouter en Bak verknoeien alles. Een ingezette bal van Bieshaar wordt wegens buitenspel gean nuleerd. Enkele minuten voor hot einde breekt van den Ende door alles heen en met een zuiver schot juist onder de delclat maakt hij er 5—1 van. Haarlem heeft nog succes in de laatste minuut: Bieshaar maakt het leer vrij voor Kammeyer die Runt voor de tweede maal passeert. H. F. C. verliest van Z. F. C. STORMVOGELS, BLAUW-WIT EN FEIJENOORD GEKLOPT. Het gaat den verkeerden weg op met Sparta. Van de zes wedstrijden werd er nog slechts één Gewonnen en gisteren werden de Rotterdammers VQor de derde maal geslagen. De voorhoede bleek M Dordrecht tot een doelpunt niet capabel ter- Mil D.P.C. twee keer den roodwitten man onder de lat passeerde. Sparta blijft daardoor op de n®gende plaats hangen; geen eervolle situatie Voor een kampioen van bet vorig seizoen, nu leeds een derde gedeelte voor het programma échter den rug is. Toch is de kwaliteit der ploeg *e goed voor een dergelijke plaats, er zal dan °ok wel verbetering in den gang van zaken ko- Men, maar de achterstand dreigt inmiddels zoo Groot te worden, dat er voorloopig weinig sprake van is, dat de Rotterdamsche club weer een toonaangevende positie zal innemen. Dan doet Ajax het heei wat beter. Na een weifelend begin Mijken de Amsterdammers goed op dreef te zijn Gekomen; de eerst zoo Improductieve voorhoede Mst gisteren niet minder dan vijf doelpunten te Maken tegen R.C.H., die in de hoofdstad met 51 werd verslagen. Klom D.P.C. door haar Zege van de zesde naar de vierde plaats, de Haar lemmers moesten deza prijs geven om tot op de ven de te zakken. Behalve de Dordtenaren is °°k Hilversum hen voorbij gestreefd door in 't Dooi met 32 van V.S.V. te winnen, terwijl Ex celsior zich boven hen plaatste dank zij een goede s1 meerderheid op Haarlem, dat in de eerste klasse niet op dreef kan komen. Het was giste. ren dus een goeden dag voor de thuisclubs, die ®-lle wonnen. H.B.S. en A.D.O. waren vrij. In deze afdeeling lijkt het wel revolutie! De drie clubs, die aan den kop gingen en volgens Mgemeen oordeel in scherpe onderlinge concur rentie zouden uitmaken wie kampioen zal wor den. zijn gisteren alle verslagen. We hadden het Blauw Wit en Feijenoord voorspeld, dat ze in een zuren appel te bijten zouden krijgen, maar dat de Stormvogels op eigen veld van 't Gooi zouden Verliezen de bovenste tegen de onderste van de ranglijst konden we niet bevroeden. De Hil versummers hebben het intusschen maar gelapt en de leiders in ÏJmuiden met 32 geklopt. Het Mükt dus wel, dat met hen, die ook FeUenoord d* onder kregen, ter dege rekening moet worden Gehouden. Laatstgenoemde Rotterdamsche club Med in den Haag met 42 de nederlaag tegen H.V.V. die aan den Wassenaarschen Weg goed °I> dreef schijnt te zijn. Blauw Wit kreeg in Haarlem met 21 de das omgedaan door Edo, daarmee de Amsterdammers intusschen geen ge- boegen wenschten te nemen. Ze hebben althans Protest Ingediend wegens het niet toekennen van een strafschop. Hier valt dus af te wachten of het resultaat welMcht nog een gelijk spel kan Vvorden. H.F.C. gaat lienderoogen achteruit. Ze Verloor gisteren in Haarlem met 3—2 van Z.P.C Ook met V.U.C. is het hommeles; deze Haagsche editie, welke in Schiedam met 31 door H.D.V.S. tverd verslagen, is onderhand op de laagste plaats Gekomen. EERSTE KLASSE Afd. L 1 doelp. gesp. gew. gel. verl. pnt. voor teg. gem Ajax 6 4 1 1 9 16-7 1.50 H. B. S. 6 3 1 1 7 11-6 1.40 A.D.O. 4 1 3 5 12-9 1.25 li. F. C 6 2 3 1 7 9-8 1 16 Hilversum 6 3 1 2 7 15—14 1 16 Excelsioi 6 2 2 2 6 19-16 1.— R.C.H. 6 1 3 2 O 12—14 0.83 V.8.V. 6 ■4 3 2 5 10—13 0 83 Sparta 6 1 2 3 4 12-16 0.66 Haarlem 5 1 4 1 9—22 0.20 EERSTE KLASSE Afd. iL doelp. gesp. gew gek verl. pnt. voor teg. gem Stormvogels 6 4 2 8 15—li 136 t i 5 3 2 6 147 3.2U H.D.V.S 5 2 2 1 6 10-9 1.20 Blauw Wit 6 3 1 2 7 11 5 1.16 Feijenoord 5 2 1 2 5 10—8 1 - H.V.V. 6 2 2 2 6 16—20 Z.'f.C. 6 2 1 3 5 li16 0.8 4 't Gooi 6 2 1 3 5 31 14 0.83 H.p.C. 5 12 2 4 10—13 0.80 V.U.C. 6 2 4 4 1L—18 0.66 Hermes-D.V.SV.U-C- 31 Het is een uitstekend voeUialweertje, wan neer de scheidsrechter de aanvoerders hij een- roept om te tossen. De Schiedamschie captain beschikt daarbij over liet meeste geiuk. Met ihet zonnetje in den rug laat hij de Hagenaars aftrappen. Deze ondernemen aanstonds een paar aanvallen op Jousma, maar dam neemt de Hennes-voorhoed©, waarin Dormolen de plaat3 van Nolet inneemt, de attaque over. Bronneman legt v. .Es het leer voor da voeten. Een knal volgt en. het ronde ding vliegt meters hoog oveir. Bij een herhaling van hun aanval worden de Schiedammers het slachtoffer van een door de Haagsche verdediging opgezetten buitenspel val. Het Haagsche voorhoadespel is bster dan dat van de blauw-witte Schiedammers, waarvan de achterhoed© af en toe harde noten te kraken krijgt. In laatst© instantie is het echter de man onder de lat, die met veel zelf beheer seh in g alle gevaar weeit te koeren. Wanneer hij een Schiedam,schen aanval v. Es uitstekend over haalt, toont v. d. Meer in het Haagsch© doel zich eveneens tot goede dingen in staat. Ofschoon het vertoonde spel niet in alle opzichten „af" is, geniet het publiek toch van e>en aantrekkelijken kamp, waarin de ver dedigingen de overhand hebben. Een hard schot van Dill weet Jousma te lceeren. Weer volgen een paar gevaarlijke V.U.C.-aanvallen, welke eindelijk op een hoekschou uitloopon. Deze, door v. Gelder genomen, wordt door Jousma opgevangen en weggewerkt. Dan een snelle Haagsche aanval. Hoek brengt den bal op; hij zet over naar Klein, die van dichtbij inschiet. Maar Jousma weet het ronde ding te keeren en werkt vallend weg, juist voor de voeten van den aanstormenden Dill, die geen moeite heeft den Schiedammer te passaeren (01). Na den aftrap blijft vooral de Haagsche rechtervleugel in actie en do Schiedamsche ver dediging is herhaaldelijk slaags met die voor hoede der tegenpartij. Bij een der sporadische Hermes aanvallen be laagt v. d. Griend keeper v. d. Meer. Hij onder vindt echter te weinig steun van zijn clubge noot/en om hot tot een gunstig resultaat te bremgen. Even later schiet Bronmieman ver naaast. Niet ontmoedigd probeert hij nog maals zijn geluk en dan is een pracht schot, dat juist de lat scheert ,het einde van een goeden aanval. Wanneer Jousma in het'nauw is gebracht, is Dill door natrappen oorzaak, dat het fluitje van den scheidsrechter opluchting brengt. Vlak voor de rust ingaat komt dan het eerste Schie damsche doelpunt. V. d. Griend brengt den hal naar voren. Hij plaatst voor doel, waar Bron neman zidh geen oogenbliik bedenkt om den gelijkmaker ter wereld te brengen (11). Het gedeelte na de pauze begint met een paar weinig om 't lijf hebbende Schiedamsche aan vallen. Spoedig is echter het evenwicht tus- schen heide partijen weer hersteld. De Bruin moet een aanval van v. Gelder ten koste van een corner anderbreken. Jousma werkt weg, maar wederom volgt een hoekschop, waarbij de Schiedamsche doelman gevaarlijk uitloopt. V.U.C. wieet hiervan geen profijt te trekken. Toch zijn de Hagenaars iets in de meerderheid, maar hun aanval wordt o.i. ten onrechte, door den scheidsrechter wegens buitenspel onder broken. Aan d© overzij heeft intusschen v .d. Griend den Haagschen doelman aan den tand gevoeld. Een algemeen© Hennes-aanval volgt en juist wanneer ieder deukt, dat deze door de Haag sche achterhoede is bezworen, lost v. Es een onverwacht ver schot, dat doel treft (21). Enthousiast wordt door beide partijen ver der gespeeld. Hermes is nu meer in den aanval, maar de Hagenaars laten zioh ook niet onbe tuigd. De Bruin moet dan ook herhaaldelijk ingrijpen. Een handsgeval van dezen speler ontgaat den fluitist, juist op een moment dat de druk op Jousma's heiligdom zeer groot is. Wanneer eindelijk de Schiedammers zich hier van hebben vrijgemaakt, komt. off-side den tegenaanval tweemaal achtereen onderbreken. Een vernijnige Seüledamsehe aanval en den zweeft de bal weer langs Jousma's doel. De Hermes-voarhosdé komt echter terug. Bronneman knalt tegen den paal en een oogem- blik later schiet Dormolen, alleen voor den Haagschen doelman gekomen, in het zijnet. Aan den anderen kant imiteert v. Gelder zijn collega. Hermes is nu in de meerderheid. Scheffens gaat naar voren, maar hij kan de goede rich ting niet vinden. Dan komt Bronneman alleen voor doel, waar hij 10 minuten voor het einde zijn elftal veilig stelt (31). Een volgende Hermes aanval wordt door buitenspel staan van de geheele ycorhoed© onderbroken, terwijl Goumar© een goede kans te niet doet gaan, door hopeloos naast te schieten. Intusschen zijn de V.U.C.-aanvallen ook niet van alle ge vaar ontbloot en Jousma moet uitstekend op zijn qui-vive zijn om erger te voorkomen. Een op korten afstand door Dill afgegeven bal werkt hij uit den hoek van het doel weg. Wanneer de Schisdamsche aanvallen her haalde malen door buitenspel in de kiem zijn gesmoord, zendt eindelijk v. Es ©en behoorlijk schot in. Dan komt het einde met een ©enigszins geflatteerde overwinning voor da Schiedam mers. AjaxR. C. H. 51. De wedstrijd is niet enkel wat den tijd, maar ook wat het spel betreft In twee deelen t? onder scheiden. Was het voor de rust Ajax, dat aan merkelijk sterker speelde, nadien spraken de Haarlemmers een krachtig woordje mee en do mineerden de mannen van Kroon verreweg, 't Eenige verschil en een niet onbeteekenend was, dat de rood-witten zich bereids een voorsprong vah 5—0 hadden weten te verzekeren en dat de Haarlemmers voor de vrijwel ondoenlijke taak werden gesteld hier tegen op te tornen, Het moet echter gezegd, dat zij dit niet groeten moed en gansch niet gedeprimeerd deden, zij het dan ook, dat zij met hun zware zwoegen niet anders be reikten dan het poover resultaat van de eer te hebben gered. De hoofdstedelingen zetten er meteen een straf tempo in, dat de onthutste. Haarlemmers tot de uiterste krachtsinspanning noopte. Al zeer spoedig had van Reenen, die dezen middag niet minder dan vier doelpunten voor ziin rekening nam, den weg gevonden om Kos te passeeren. Indirect was hii ook de maker van het vijfde doelpunt, dat als tweede in da serie door Volckers werd gefabriceerd na goed aange ven van den ex-U.V.V.-er. Dit doelpunt lokte eenig protest uit van de zijde der R.C.H.-ers, daar da bal van de lat terugsprong. Het was scheidsrechter Bos echter niet ontgaan, dat 't in dit geval den binnenkant van de lat betrof en dat bet leer dps den doelman reeds was gepas seerd. Ook bij het vierde doelpunt, toen zelfs heftiger protesteerden de Haarlemmers wegens vorm-end buitenspel staan van v. Reenen, maar de arbiter liet van 't midden aftrappen. Kort voor de rust maakte Ajax, wederom door v. Reenen, er 5—0 van. Voelde Ajax zich veilig met dezen zeer mooien voorsprong, R.C.H. had de hoop nog geenszins laten varen en na de hervatting gaven zij blijken het spel wel te verstaan, Trou- wens vóór de rust al hadden zij ditgetoond, althans in 't veld en eenige zeer gevaarlijke hoekschoppen werden op 't Ajax-doel genomen. Maar er bleef toch. ook in de tweede helft, een matheid op bun spel en naast vele goede dingen worden ook vele domme zetten gedaan. Eindelijk echter lukte het den hard werkenden Verkerk een tegenpunt te scoren en dit feit bracht zoo waar geestdrift in de Haarlemsche ploeg, die speelde of het om den gelijkmaker, neen om het winnende punt ging. Maar de animo daalde weer toen Verkerk een strafschop miste en de toeschie tende de Geus, die den terugspringenden bal nog eens inschoot, zijn schot door de Boer onschade lijk gemankt zag. Ajax kreeg nog een kans toen Volckers alleen voor Kos kwam te staan, maar ei- niet in slaagde den bal bi) zich te houden, waardoor de Haarlemsche doelman gelegenheid kreeg in te grijpen. Jurriaans schoot voorts nog enkele malen tegen de lot en in de laatste oogen- blikken loste Strybosch nog een schot, dat doel trof maar door Bos wegens buitenspel werd geannuleerd. D. F. C.Sparta 20. Sparta speelt met wind mee en met zon in den rug. Het eerste kwartier heeft het spel weinig te beteekenen. Van beide kanten worden enkele aanvallen ondernomen doch gevaar zit er niet in. Enkele kopballen van Formenoy gaan tegen de lat of over, terwijl aan de andere ziide Ruisch een kopbal precies in de handen van Cohen kwijt raakt. Lebret komt eens met een dot van een kans alleen voor Cohen, doch het behoort tot de mysteries van het voetbalspel in het algemeen en van Lebret in het bijzonder dat deze kans het niet verder dan kans brengt. Over het alge meen is Sparta wel iets sterker, doch het spel wordt te kort gehouden, terwijl D.F.C. vooral in het laatste kwartier voor de pauze een open spel demonstreert, waaruit succes moet komen. Een Dordtache aanval op het Spartadoel brengt daar emotioneele «Ogenblikken voort. Tot driemaal toe slaan Cohen en v. d. Geest de aanvallen af, maar eindelijk vindt Ruisch toch een gaatje waar de bal juist door kan en de tribunes hebben het zwaar te verantwoorden van het enthou siasme. Het is 1—0 voor D.F.C. Bijna onmid dellijk daarna maakt Sparta bijna gelijk doch Born grabbelt den bal nog juist van de lijn weg en het is rusten. Na de pauze gaat het spel nog eenigen tijd gelijk op, doch dan is Sparta over wegend sterker. Naarmate het einde nadert, drin gen de Spartanen meer op. Er ontstaan af en toe enkele minder prettige relaties tusschen de strijdende partijen, doch door de uitstekende lei ding van Eijrners blijft het bij zwart-kükenFor menoy verknoeit op buitengewoon onnoozele ma nier wat men noemt de kans van den dag. Met man en macht verdedigt D.F.C. Piantoni geeft v. d. Welle een speciale bewaking en hangt als een klit aan zijn schoenen. Een paar maal heeft Sparta pech o.a. als Voormolen Juist over de lat spelen wanneer Sleicher een voorzet van links naar het Spartadoel geeft; Lebret passeert den bal door aan Ruisch en deze maakt aan alle onzekerheid der Dordtsche aanhangers een eind door er 20 van te maken. Kort daarna fluit Eijmers voor het laatst. HilversumV. S. V. 32. Beide ploegen hebben een invaller.- Het begin is voor de gasten. Uit een vluggen aanval van links scoort Heyerman, doch dit punt wordt we gens buitenspel geannuleerd. De Hilversummers nemen het initiatief over maar de Velser-verde- diging ziet kans haar terrein -steeds te zuiveren. De druk wordt op den duur evenwel te groot en met een schitterend, keihard schot verovert van Heckeren voor Hilversum de leiding (10) De gastheeren houden het spel op de Velser- helft, maar v, d. Wint bewaakt zijn doel met succes. Na het hervatten speelt de Velser-achterhoede zeer onzeker waardoor de geheele ploeg der gis ten beïnvloed wordt en onsamenhangend optreedt Langzamerhand Komen v. d. Griendt c.s. er wat beter in en wordt de voorhoede aan het werk gezet. UJt een hoekschop scoort dan Heyerman den gelijkmaker (11) Het wordt nu een gooien en smijten van je welste, waartegen scheidsrech ter Webei' niet genoeg optreedt. Ten tweede male sooort Velsen uit een hoekschop door middel van N. de Koning (12) De verstandhouding in het veld wordt er niet beter op. Uit een strafschop door Hilversum genomen en door van Ek inge zet, slaat v. d. Wint den bal in eigen doel (2—2) Even daarna profiteert v. 't Veld van een fout der V.S.V.-verdediging en maakt het derde doel punt (32). H. V. V.—Feijenoord 4—2. Beide ploegen jn compleet. Direct ontwikkelt zich een snel samenspel met de gasten iets in de meerderheid. Een hard schot van Barendregt stopt Rekkers zeer verdienstelijk. Aan de andere zijue mist het binnenudo een guadqn voorzet van Snouck Hurgronje, Verbeek rent hard langs het lijntje en maakt bij de hoekvlag het leder goed vrij. Zijn schot is echter slecht gericht. Evenzoo een kopbal van Barendregt die naast gaat. Steeds is Feijenoord in den aanval, doch ondanks haar sterke overwicht blijven doelpunten achterwege. Dit is in hoofdzaak te danken aan het keurige verdedigen van Rekkers, die op onverklaarbare wijze harde schoten van Pijl en Barendregt weet te stoppen. Wanneer Dekker een hard schot van Pasteur om den paal héén achter heeft gewerkt, redt Rekkers ten koste van een hoekschop als Paauwe een scherpen schuiver inzendt. H. V. V. krijgt een kans als M. Jansen na zich vrij ge maakt te hebben dicht voor Dekker komt, hij kan echter niet schieten en geeft den hal over aan Pasteur, die hard naast trapt. Aan de overzijde lost Barendregt een schot dat door den paal wordt opgevangen. Het leder vliegt recht de lucht in waarbij de neerkomende bal over de deklat hup pelt en in het bovennet verdwijnt. Vlak voor rust heeft H. V. V. nog een hoekschop te nemen Jansen zendt het leder in de richting van het Rotterdamsche doel, waar Rixoort op het laatste moment den bal van de lijn trapt. De Hagenaars, die in de eerste helft in hoofdzaak een verdedi gend spei speelden, treden na de hervatting sterk aanvallend op, Jlir. v. d. Bosch zendt een schit terend schot in. Dekker werkt den bal vrij ge lukkig uit doel. Tweemaal kort achtereen lost Max Jansen een hard schot dat Dekker beide malen wegstompt. Als de Hagenaars andermaal terug komen en Snouck Hurgronje keurig voorzet lost M. Jansen een vliegend schot en Pasteur weet met een kopbal Dekker te verrassen (10). Een geweldig hard schot van Eschauzier wordt door den paal onschadelijk gemaakt. Wanneer Roelfsema een der roodwitten unfair bewerkt vlak bU het strafschopgebied en v., Dijke den vrijen trap neemt, voorkomt de deklat erger. Na keurig samenspel der gasten geeft de rechts buiten een scherpen voorzet en Pijl brengt de partijen op gelijken voet (11). Nauwelijks is afgetrapt of Rakkers moet weer optreden bij een schot van Barendregt terwijl vlak hierop Sinke met een praclit kopbal het net doet trillen (12). Algemeen wordt nu verwacht dat de Rotterdam mers, die vooral in de eerste helft zeker een 20 voorsprong verdiend hebben, de score zullen opvoeren. Het komt echter geheel anders uit want binnen de minuut heeft Vis uit een voorzet van Snouck Hurgronje den gelijkmaker gescoord (22). Van den aftrap af ontstaat een vrijen trap wegéns hands van v. Heel, waarbij Sandberg den bal voor doel plaatst, de Rotterdamsche achterhoede stelt zich onvoldoende op en weer is het Vis die Dekker het nakijken geeft (32). Binnen twee minuten zijn deze drie doelpunt geboren. II. V. V. wordt nu overwegend sterker. Een minuut of vijf 'voor het einde zuivert de Granade de Haagsche helft, Snouck Hurgronje krijgt den bal; geappeileer wegens buitenspel; v. Dijke doet niets. Bul kijkt den bal na en Pasteur trapt in de touwen zonder dat Dekker ook maar een vinger naar den bal uitsteekt (4-2). E. D. O.—Blauw Wit 2—1. Onder flinke belangstelling begint Blauw wit met een aanval op het doel van E.D.O. Ger- ritse krijgt spoedig den bal vlak v$or het Haar- lomsch doel vrij, doch schiet huizenhoog over. Blauw Wit blijft sterker, maar de achterhoede van E.D.O. weet telkens liet bezwaar te bezweren. Wannerr het spel een kwartier oud is, volgi eon aanval der rood zwarten. Lietzen wordt door Koenen gepasseerd, waarna laatstgenoemde den doelman der Zebra's met een goed schot pas seert (10). Eenige minuten hierna heeft E.D.O. zoowaar wederom sucoes. Goed spel van Peru- kel Jr. stelt Koenen in staat voor te zetten en zonder dat een ander speler er aan te pas komt, verdwijnt de bal in het Amsterdamsche doel (20). E.D.O. blijft sterker, doch slaagt er niet in den voorsprong te vergrooten. Na de hervat ting pakken de Zebra's de zakon energiek aan. E.D.O. wordt geheel op eigen helft teruggedron gen. Eenige mooie kansen worden in deze pe riode door de bezoekers gejnlst. Er hangt een doelpunt aan dezen kant in de lucht en Uit zal eindelijk komen wanneer Perukel Sr. binnen de beruchte Hjfaen hands maakt. De Kiefte stopt den bal maar de toesnellende Ferwerda schiet dan in. Echter keurt scheidsrechter Th. Bosch dit doelpunt om onbegrijpelijke redenen af. Hier tegen teekenden de Amsterdammers protest aan. Uit een misverstand in de rood zwarte achter hoede volgt kort hierop toch het lang verwacht tegenpunt door Delsen (21). De strijd blijft ver der uitermate spannend. De Haurlemsche d - fei.sie weet zich ondanks het overwicht der Am sterdammers staande te houden en E.D.O. wint -alzoo onder protest van Blauw Wit met- het on even doelpunt. De Technische Commissie van den Nederlandschen Voethalbond vergaderde gisteren te Eindhoven voor het samenstellen van het Nederlandsch elftal, dat op 3 November a.s. uitkomt in den wedstrijd NederlandNoorwegen, die in het Stadion te Amsterdam gehouden wordt. De samenstelling luidt als volgt: v. d. MEULEN (H.F.C.) DE BRUIN (H.D.V.S.) DE LEEUW (Willem II) LANDAAL KOOLS (A.G.O.V.V.) (N.A.C.) VAN DER WILDT (V.U.C.) VAN LOON (Willem II) VAN KOL (Ajax) VAN HEEL (Feijenoord) v. d. BROEK v. d. HEIDE (P.S.V.) (Wageningen)' Als reserves zijn aangewezen de spelers: Halle (H.D.V.S.), Tap (A.D.O.) en Bakhuys (Z.A.C.). (Go-Ahead), Vermetten (H.B.S.), Scheffera Stormvogels't Gooi 23. De vogels zijn door het gemis van doelman Thijssen danig gehandicapt. Aanvankelijk zijn de IJmuidenaren in de meerderheid en na ongeveer 10 minuten weten zij dit door Groeneveld in een doelpunt uit te drukken (10). 't Gooi laat het er niet bij zitten en slaagt er in het spel naar de IJmuider helft te verplaatsen. Meilof schiet van schiet op een plaats waar onder de lat alle ruimte voor gen bal is. Er zijn nog vier minuten te grooten afstand op het Stormvogelsdoel en de lang niet zekere invaller-oelman Terhorst laat den bal schieten (11). 't Gooi blijft sterker. Een tweede zwak moment van den IJmuider doelman heeft tot oorzaak dat Wentink den gas ten de leiding geeft (12). Hoewel 't Gooi in de meerderheid blijft, brengt v. Gijzel nog voor de rust de partijen op gelijken voet (22), nadat Stormvogels nog een strafschop had gemist. Ka de rust blijven doelpunten voorloopig uit. Storm vogels is nu het meest in den aanval, doch de snelle doorbraken van 't Gooi blijven voortdurend zorg baren. Uit een daarvan zien de Hilversum mers zich een strafschop toegewezen, waaruit Wentink zijn club- de leiding geeft (23). De Vogels brengen dan verschillende wijzigingen in hun ploeg, zonder dat dit eenig effect sorteert. Wentink moet bij 't Gooi tegen het einde nog door een invaller worden vervangen. Verandering in den stand komt er. niet meer. Een spannende snelle wedstrijd ontspon zich met de bezoekers iets in do meerderheid. Van der Meulen, uitstekend bijgestaan door Wamsteeker, wist echter onheil te voorkomen. De H. F. C.- voorhoede was voor doel de kluts kwijt zoodat ook hier succes voorloopig uitbleef. Kruit opende ten slotte de score met een harden schuiver (1-0). Nog voor rust belandde een keurige kopbal van Kloppers achter v. d. Meulen (11). Na de rust nam het enthousiasme bij beide partijen toe; vooral de bezoekers speelden verwoed en namen ondanks schitterend verdedigen der H. F. C.- cracks, door een kopbal van De Haar de leiding (12). De vreugde was van korten duur, want Kruit bracht spoedig de partijen op gelijken voet (22). Buitengewoon fanatiek werd doorgespeeld. Ettelijke vrije schoppen werden tegen Z. F. C. uitgedeeld. H. F. C. bleek voor doel niet door tastend genoeg zoodat diverse kansen verloren gingen. Een fout, maar dan ook de eenigste, van v. d. Meulen kostte H. F. C. de punten. Hij beoordeelde een kalmschot van Botterman ver keerd en tot ieders verwondering vloog de bal met een kakn boogje in het net. De spanning nam toe maar doelpunten bleven uit zoodat Z. F. C. verdiend met 32 won. Na de gisteren gespeelde wedstrijden is de stand als volgt: 6 3 1 2 7 11—11 1.16 O.D.S. 6 2 2 2 6 1410 1.— Gouda 6 3 0 3 6 9—9 1.— U.V.V. 5 1 0 4 2 12—16 0.40 Neptunus 6 1 0 5 2 10—17 0.33 Unitas 6 0 0 6 0 1—25 0.— TWEEDE KLAS A gesp. gew. gel. verl P- v. t. gem. D.H.C. 4 4 0 0 8 19—5 2.-r- Overmaas 6 3 2 1 8 24—12 1.33 S.V.V. 6 3 2 1 8 20—13 L33 Quick 5 2 2 1 6 19—14 1.20 Vios 6 3 1 2 7 12—13 1.16 R.F.C. 4 1 2 1 4 11—13 1.— S.V.V. 5 2 0 3 4 9—19 0.80 6 2 0 4 4 19—18 0.66 B.M.T. 5 1 0 4 2 10—25 0.40 Merwede 5 0 1 4 1 4—16 0.20 TWEEDE KLAS B gesp. gew. gel. verl. P. v. t. gem. Fortuna 5 5 0 0 10 19—4 2.— Xerxes 5 3 2 0 8 20—12 1.60 V.D.L. 6 4 1 1 9 16—11 1.60 Steeds Hooger 5 2 2 1 6 11—10 1.20 V.O-C.Fortuna 13 V. O. C. kon het, zooals wel ©enigszins te ver- wachten was, tegen Fortuna niet bolwerken en moeet met 3—1 het onderspit tegen de leiders delven. V. O. C. telde drie, Fortuna één 1»» val Ier. Het werd direct een vlugge en forscha strijd met V. O. C. tets meer aanvallend. Da rood-zwarten speelden een fraai open spel, doch voor het Vlaardingsche doel ontbrak een goeda schutter. Kort voor de rust had v. d. Bergen het ongeluk een ingezonden bal mis te slaan, waardoor het leder in het net verdween. Een van de vingers van den doelman, van V. O. C, schoot uit het lid, zooidat hij van verder spelen moest afzien. Blom kwam uit de voorlhoede en nam de plaats onder de lat in, terwijl Beyers het elftal kwam complebeeren. Na de thee Takte Y. O. C. direct lanatiek aan, Het scheen evenwel dat van Horik, de spil, het tempo niet kon volhouden en langzamerhand nam Fortuna het spel weder in handen. Kort achtereen wisten de Vlaardingers dan ook twee doelpunten te scoren. Het welverdiende tegen, punt van V. O. C. bleef evenwel niet achter» wege, want door ongeoorloofd, aanvallen kreeg de thuisclub een strafschop te nemen, diea-tv. Everdingen in een doelpunt omzette. Het eintle kwam aldus met een verdiende overwimmig voor Fortuna. U.V.V.—Unitas 3—0 U. V. V. ia er eindelijk in geslaagd de eersta puntjes in de wacht te sleepen. Unitaa werd ia Utrecht 't kind van de rekening ea keerde met een nederlaag van 30 huiswaarts. De Gorcum- mers zijn tihans de eenigen, die nog geen winst punt hebben behaald. Slechts één doelpunt heb ben zij tot nu toe in dit seizoen kunnen scoren^ hetgeen al een keel poover resultaat is. Ook gis. teren is weer ten duidelijkst© gebleken, dat hun voorhoede niet tot schieten in staat is. U.V.V4 verscheen in een geheel gewijzigde opstellingj, die wel eenige verbetering bleek. Na verloof» van een half uur scoorde Dillen U. V. V.*s eer* ste doelpunt. De aanvallen van Unitas vareni wei zeer gevaarlijk van opzet, doch voor het doel was het schot hopeloos slecht. Na de rust leverden twee snelle uitvallen van U. V. V. evenveel doelpunten op. Kan was de maker de. zer beide doelpunten. Quick—S-V.V, 3—5 Quick en S. V. V. hebben na een zeer ipan.» nenden wedstrijd d« punten gedeeld, een uit» slag waarmee beide partijen tevreden kunnen zijn. Quick nam de leiding door toedoen van Van Vliet, die bij een hoekschop op fraaie wijze Maltha passeerde. Nauwelijks was afgetrapt of Heiligers had met een ver schot succes, dat via de paal in het doel verdween. S. V. V. was na dezen achterstand geenszins ontmoedigd en Niessink kon eenmaal slechts op het laatste oogentolik redding brengen, toen Dijkstra reeds was gepasseerd. Het duurde nog geruimen tijd, vooraleer de Sehiddamsche middenvoor dea ivV» ivoor het Rott: rdar, scfie doel ui dun a. L'. i luyunuorcL Men beschouii'e de gezichten der spelers; allen zien blijkbaar de komst van het bruine monster^' uit de lucht met angst en vreeze tegemoet.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 7