Z.H. de i aus in de Academia poliglotta. - Amannoelah te Rome. Een diamanten kloosterfeest. - Alastrimbarakken te Rotterdam- DINSDAG 12 NOVEMBER 1929 EERSTE BLAD. PAGTNAj: •:-;•:••••• vXv..:: De strijd om het bestaan in een druppel water. Een millioenvoudige vergroo- ting, waarin buitengewoon goed de netvormige planten zichtbaar zijn, die rondzwervende microben vangen en verslinden. Het atelier van de Consolidated Filmmij te Hollywood, na den brand, waarbij voor zes millioen dollar aan filmen verloren ging, terwijl het vuur bovendien een doode eischte. Een honing in ballingschap: Amannoelah van Afghanistan (met £en leuk tafreeltje van den Londenschen lord-mayor optocht: dames uit den fototoestel) onder de toeschouwers b. d. oorlogsherdenking te Rome tijd van de omnibus voor het vehikel, dat haar in den stoet meevoerde. )r. Zaunius, de pas be loemde Litausche minis ter van buitenlandsche zaken. Het H.eerwaardig heer E. H. v. d. Berg, prelaat v. d. Abdij Berne, wordt bij §yn diamanten kloosterfeest gecomplimenteerd door prior Dr. M. J. Ondersteyn Een foto van de Accademia poliglotta, ivaar, in tegenwoordigheid van Z. H. den Paus, een aantal korte redevoeringen in verschillende talen gehouden werden. Onder de dertig sprekers bevond zich ook een Nederlander, wiens rede we reeds afdrukten. Zaterdagmiddag is de Koningin-Moeder, na haar verblijf in het buitenland, weer in Den Haag teruggekeerd. We kiekten haar bij het verlaten van het station van de residentie Op het opgespoten terrein aan den Boezemtegenover de Algemeene Begraafplaats te Rotterdam, zijn barakken in aanbouw voor alastrim-patiënten. Een der bijna voltooide gebouwen. Een Amerikaansch marine-officier doet, ten gerieve het publiek, een duiksprong uit een legervliegtuig" Twee Fransche vliegmachines van de lijn ParijsBrussel, de een met twaalf, de ander met dertien Amerikaansche studenten van de drijvende Universiteit, die een tocht om de wereld maakt, zijn bij het dalen zoo ongelukkig te land gekomen, dat beide machines omsloegen, waarbij gelukkig slechts twee passagiers gewond werden. Een der onderstboven geslagen machines. ladame Curie, die mede het radium ontdekte, ontving te New York den doctorstitel h.c.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 4